Filmnieuws Rechtszaken met zijn overtreding niets te maken hadden VOOR HET ONGESCHONDEN BEHOUD VAN HET BERGERBOSCH. In samenwerking met het gemeentebestuur doet het Comité van actie tot het ongeschon den behoud van het Bergerbosch, al het mo gelijke den steun van overheidslichamen te verkrijgen om ook den aankoop van het bosch van de Bouw- en Bouwgrondmaat schappij „Bergen-Binnen" ter grootte van 9J4 H.A., grenzende aan de Sparrelaan, welk bosch met het van den heer J- van Reenen aangekochte bosch, groot 73J4 H.A. een geheel vormt, te verzekeren. Wanneer de actie slaagt, is de gemeente Bergen in het bezit van een Natuurreservaat, dat het tegenwoordige en de na ons komende geslachten tot zegen zal zijn. De kans van slagen zal ten zeerste worden verhoogd, wanneer de opbrengst van de te houden particuliere inzameling toont, dat het de natuurvrienden ernst is dit buitengewoon mooie natuurgebied in het noorden van N.H. voor de gemeencshap te behouden. Het comité verzond aan de inwoners en tijdelijke inwoners van Bergen een circu laire, waarin deze werden opgewekt voor het schoone doel hun bijdrage te geven en doet op alle natuurvrienden een beroep hun bijdrage te doen toekomen aan den penningmeester Mr. H. Judell te Bergen, het Informatiebureau van de V. V. V. of het gemeentehuis te Bergen. De penningmeester zal gaarne per kwitan tie over toegezegde bijdragen disponeeren, terwijl wekelijks in dit blad de ingekomen en toegezegde bedragen zullen worden ver antwoord. Voor hen wie dit gemakkelijker is, kunnen ook bijdragen aan de redactie van dit blad worden verzonden. Aan giften en toegezegde bijdragen werd reeds het volgende ontvangen IJ. van R. te Bergen 1000. De Hr. en Mevr. E. L. S. te Bergen 1000.— Mej. B. van 'sG. te Bergen 250.— Mr. H. D. A. van R. te Bergen 150.— H. L. Bar. T. van A. te Bergen a. Z. 200. Mr. M. te Alkmaar 100.— P. T. te Bergen250.— John. W. M. te Bergen 250.— E. J. V. te Bergen 250.— P. J. B. te Bergen 100. B. E. te Bergen 200. IJ. P. K. te Bergen 100.— W. S. te Bergen aan Zee 25.— IJ. R. te Bergen aan Zee 50. Jb. S. te Bergen aan Zee 50. J. V. te Bergen 50. J. M. de L. te Bergen 40.— M. W. van G. te Bergen 25.— Mej. J. van O. te Bergen 25.— P. R. W. te Bergen 50. P. H. te Bergen 15.— A. C. te Bergen 10.— Wed. M. G. te Bergen 15.— H. H. W. K. te Bergen 10.— C. B. te Bergen10. G. J. D. te Bergen 50.— De Heer en Mevr. S. te Schoorl 5.— Tj. N. A. te Alkmaar 5.— C. N. G. te Arnhem 10.— C. K. te Alkmaar 10. D. A. K. (e Bergen100.— Mr. H. J. te Bergen 100.— J. H. W. S. te Bergen250.— Totaal 4755. KOEDIJK. Donderdag werd onder voorzitterschap van den heer G. Sloof, voorloopig voorzitter, in het lokaal van den heer M. K. de Weerdt alhier een vergadering gehouden tot oprichting van een voetbalvereeniging. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, daarbij den wensch uit sprekende dat de besprekingen door eendrach tige samenwerking tot een goed resultaat moch ten leiden. Begonnen werd met het aanteekenen van de namen van hen, die als vaste leden kunnen worden aangemerkt en besloten werd de ver- eeniging den naam te geven van Koedijker Sportvereeniging (K. S. V.). Voorts vroeg spreker of de leden zich er mede kunnen vereenigen dat de heeren N. en C. Hartland en F. Hart de elftallencommissie zullen vormen, wat met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van een bestuur. Gekozen werden de heeren KI. Molenaar, voorzitter; G. Visser, penningmees ter); G. Sloof, secretaris; N, Verwer, comm. v. materiaal en A. Bregman, bestuurslid, die alle hun benoeming aannamen. De contributie werd gesteld op 0.25 per week, wat voor personen beneden 15 jaren 0.10 zal bedragen. Het jaarlijks door de dona teurs verschuldigde bedrag is 1.Alle leden verklaarden hun best te zullen doen om zooveel EEN VARIEEREND PINKSTER- PROGRAMMA. Cinéma Américain. De Cinema Américain heeft voor de komende feestdagen een al zeer variee rend programma samengesteld, dat twee hoofdnummers bevat en daarnaast nog een goed verzorgd voorprogramma. De beide hoofdnummers verschillen zeer wat den inhoud betreft. Zoo speelt het eerste zich af in Amerika, waar een Mexicaansch stadje onveilig gemaakt wordt door een bende roovers en waar Tom Tex redding brengt. Tom Tex is Tom Mix en feitelijk weet men van deze film, die getiteld is „Han den omhoog" dan al genoeg. Het is een echte cowboy-film, waarin naast de ro mantiek de daverende gevechten een groote rol spelen. 't Spreekt vanzelf, dat Tom de ver schillende gevechten wint; zelfs ziet hij kans om tegen een groote troep als over- winraar uit den strijd te voorschijn te komen. Het einde van deze film brengt na tuurlijk een paar gloeiend aaneenge smede zielen. De andere film is een geheel ander genre. Hier worden de hoofdrollen vervuld door eenige menschen, die om verschil lende redenen niet meer in de Wester- sche beschaving thuis hooren en nu vertrokken zijn naar een kolonie ergens mogelijk donateur* te winnen. De kascommissie zal bestaan uit de heeren J, de Waal, P. Hartland en J. Boon. De heer N. Hartland las het reglement voor, hetwelk na enkele wijzigingen werd vastge steld. Hiermede was de voetbalvereeniging opge richt en sloot de voorloopige voorzitter, onder dank voor de aangename besprekingen, de ver gadering. CASTRICUM. Winkeliersactie. Donderdag vergaderden in de Harmonie de verschillende winkeliers om plannen te bera men en vast te stellen in verband met de a.s. feestweek, welke in Augustus zal worden ge houden. De vergadering stond onder leiding van den heer Portegies, die mededeelde dat door de voorloopige commissie aan 138 winke liers een oproeping tot deze vergadering was verzonden, waaraan gelukkig velen gevolg heb ben gegeven. Het is echter verblijdend dat vooral de jongere zakenmenschen zooveel be lang stellen in deze vergadering en hare gevol gen. Het comité heeft moite noch tijd gespaard, om iets tot stand te kunnen brengen, dat in het belang van de ingezetenen, van de vreemdelin gen en van de zakenmenschen zelf is. Daarom vroeg hij steun van de winkeliers, om wat be sloten is ook tot stand te kunnen brengen. Vervolgens kwam aan de orde het door het comité ontworpen programma, waaruit wij me- moreeren: a. een bonnenregeling met loterij voor de aangesloten winkeliers;' étalageversiering met attracties; algemeene straatilluminatie, waarvoor de medewerking van het gemeentebestuur zal worden ingeroepen; t een nationaal bloemencorso; een gecostumeerde harddraverij of liever wedloop voor dames en heeren, welke voorgesteld wordt te Bakkum te houden; het opzetten van een grootsche reclame campagne met het kennelijk doel ook ver uit den omtrek publiek naar Castricum te trekken. De vergadering gin met de plannen, die nader ontwikkeld werden, accoord,en staande de ver gadering werd door de aanwezigen een flink bedrag toegezegd, om een en ander te kunnen verwezenlijken. Het comité kreeg machtiging alles nader uit te werken. WINKEL. De Vereeniging Floralia is reeds ijverig in de weer, ter voorbereiding van de aanstaande ten toonstelling, en zal voor haar bloemenafdee- ling de stekken uitgeven op Woensdag 11 Juni a.s. Voor het eerst zal dit jaar aan de leerlin gen der 4e, 5e, 6e en 7e klasse der scholen een drietal stekken worden verstrekt, welke stek ken straks een afzonderlijke afdeeling der ten toonstelling zullen vormen. Veel voorbereiding vereischt ook de aan deze tentoonstelling verbonden tentoonstelling van pluimvee en konijnen, waarvoor nu reeds veel belangstelling is te verwachten en waarvoor reeds onderscheidene eereprijzen werden toe gezegd. Inzendingen van zeldzame exemplaren wer den reeds in uitzicht gesteld. Het vraagprogram verschijnt eerstdaags en wordt op aanvraag gaarne toegezonden. Voor een te houden verloting wordt bereids toestemming gevraagd. Behalve voor inzendingen van pluimvee en konijen, zal er ook gelegenheid zijn voor han delaars in met deze tentoonstelling verband houdende artikelen voor het huren van stands en muurvlakte voor reclame. Diverse attractie's zullen aan het geheel een feestelijk karakter geven. Tot secretaris-penningmeester van de Wo- ningbouwvereeniging „Winkel" is benoemd de heer P. Bart te Winkel. WIERINGERWAARD. Aan de gemeente Wieringerwaard is bij beschikking van den minister van financiën een vooschot toegekend tot een maximum van 1350, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoo- digd kapitaal voor de verkrijging van een plaatsje. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 6 Juni. DE VERDEDIGING BLEEK NIET WATERPROOF TE ZIJN. Op 23 Mei stond de vrachtrijder B. K. uit Alkmaar terecht wegens overtreding der spoorwegwet, aangezien hij zich met zijn met bieten beladen vrachtauto te Koedijk bij een onbewaakten overweg op den spoorbaan had in de Oost. Daar leven ze betrekkelijk eenzaam tusschen de bruine bevolking en hun leven wordt alleen wat opge fleurd door de twee dochters van een der verbannencn. Dan komt op zekeren dag een paarlen- koopman op het eiland met een kost baren schat aan juweelen. Deze moeten gestolen worden en de uitgestootenen zetten een geraffineerd plan in elkaar. Met behulp van een Indischen „toove- naar" wordt een monsterachtige truc ircbruikt, die geheel geslaagd zou zijn, als er niet één fout gemaakt was en als de oudste der twee dochters niet doodelijk verliefd was geworden op den naarlenbezittter. Het slot is dan ook, dat de booze plannen schipbreuk lijden en de paar- lenbezitter met een nog kostbaarder schat naar de bewoonde wereld trekt. Twee hoofdnummers dus, die beide vol spanning zijn en die men met plezier zal gaan zien. DE DOKKEN VAN NEW-YORK. Alkmaarsch Bioscoop Theater. George Bancroft, als de reusachtige stoker Bill, voor wiens vuisten niets weerstand biedt, een goedige, maar allesbehalve brave reus, komt zoo op een dag met z'n „ouwe schuit" in New-York. De eene nacht dat ze daar blijven, gaat hij aan land passagieren. Ergens in de dokken redt hij een meiske van plezier, dat zich in wanhoop in het water heeft gestort. (Olga Baclanova). Wanneer ze eenmaal weer goed en wel is begeven, terwijl een tramtractor in aantocht was. Er had toen een aanrijding plaats, waarbij de auto werd beschadigd. De heer K. be weerde bij eerste behandeling, en werd daar in gesteund door den landbouwer Teun Ruis, dat het uitzicht ter plaatse slecht en de weg niet veel beter was. Teneinde de juist heid van die verdediging nader te onder zoeken, werd de zaak aangehouden en heden voortgezet met het hooren van den gemeente veldwachter J. Slooten. Deze getuige- verbalisant verklaarde, dat het uitzicht vol doende en de weg ook geen overwegend be zwaar opleverde, doch de heer K. had bij zich in de cabine een 4-jarig dochtertje gehad en de aanwezigheid van dit kind had zijn aandacht vermoedelijk afgeleid. Na deze ver klaring kon de heer K. natuurlijk wel „af binden" en werd hij veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. DAT PAKTE BIJZONDER SLECHT UIT. Een te Anna Paulowna wonend bloemist, de 33-jarige heer C. W. V., bevond zich op 21 April te Alkmaar met een duo-rijder op de motor en probeerde nabij het stationsplein aldaar een Heldersche autobus te pas- seeren, waarbij hij in aanrijding kwam met een aan den weg staand melkwagentje en met zijn voertuig plus duo-rijder op het trottoir werd geslingerd. De heer V. beweerde toen, dat de aanrijding moest worden toegeschre ven aan een onverwachte slingering van den autobus, aangezien er ruimte genoeg was overgebleven om te kunnen voorbijrijden. De toenmaals aangehouden zaak werd heden voortgezet met het hooren van den heer Pijning, belastingambtenaar, een der oog getuigen van het verkeersincident en den heer Smit, chauffeur van de bewuste autobus. De verklaringen van deze twee zeer rustige en onbevooroordeelde getuigen bleken echter zoozeer in het nadeel te zijn van den heer V., dat geen twijfel meer omtrent zijn schuld bij ambtenaar en kantonrechter overbleef en het bewuste Pinksteruitstapje voor hem een zeer noodlottige wending nam, daar hij tot 40 boete of 40 dagen hechtenis en ontzegging van zijn rijbevoegdheid voor den tijd van 3 maanden werd veroordeeld. EEN NIEUWE WET, DIE WEER STEVIG BESTUDEERD MOET WORDEN. Zooals bekend is, werd onlangs op den handeldrijvenden middenstand het winkel werktijdenbesluit losgeloten en kon het niet uitblijven dat de categorie wetsovertreders weer met de inwerkingstelling van dit product werd uitgebreid. Mej. K. v. D. te Alkmaar, die ter zake over treding van dit winkelwerktijdenbesluit werd bekeuni, legde zich niet zonder protest bij deze bekeuring neer en trachtte met de toe lichting van de wet in de hand, aannemelijk te maken, dat ten onrechte een vervolging was ingesteld. Zoo stond de juffrouw dan heden in diezelfde zaak voor de 4e maal terecht en werd gehoord de verbalisant Roorda, die mededeelde, dat art. 7 van het W. W. besluit niet toeliet, dat met het werk werd aangevangen ten 1 uur, indien de arbeidstijd eerst ten 8 uur eindigde. De ver andering van het aanvangsuur van 1 op 2 uur was geschied in overleg met de arbeids inspectie. Ook met andere firma's was deze regeling getroffen. Wilde mej. v. D. tot 8 uur arbeid verrichten, dan was zij verplicht in dien tijd nog 1M uur aan haar personeel rust te geven. Na veel strubbelingen meende de ambtenaar reeds op een genomen requisitoir terug te kunnen komen en werd gevorderd 3 boete of 3 dagen hechtenis De kantonrechter evenwel, die van meening was, dat de winkeliers zich wel de weelde mochten veroorloven, zich een rechtskundig adviseur aan te schaffen, zal eerst over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. EEN UITNEMEND IDEE VOOR ZAKENMENSCHEN! Indien een paar flink geoutilleerde firma's te Alkmaar een gratis handleiding ter alge meene kennis der politieverordeningen, voor zien van pakkende annonces voer diverse artikelen, onder de burgerij zouden willen ver spreiden, zouden zij niet alleen een doel treffende reclame, doch ook een nuttig en ver dienstelijke werk verrichten. En misschien was dan de heer F. H. J., een 22-jarig reiziger aldaar, niet met den kantonrechte) in aanraking gekomen, omdat hij op 30 April het voor .automobielen afgesloten Verdron- kenoord zonder vergunning had bereden, ten einde goederen in en uit te laden. De heer J. erkende dit feit, doch beweerde onkundig te zijn van de verplichting om vergunning te moeten vragen. Gevorderd werd 5 boete of 5 dagen, wat hem niet mee viel, waarop de kantonrechter zoo vriendelijk was 40 procent reductie op boete en hechtenis te geven. bijgekomen, Bill haar op twijfelachtige wijze verkregen nieuwe kleeren heeft verschaft, dandoet hij haar het voorstel met hem te trouwen. En het gebeurt. In de matrozenkroeg, vol met vroolijke deernen en dronken zeelui, sluit Harry-met-den-bijbel het huwelijk. Den volgenden dag vaart Bill weer weg naar een volgende haven; in een plotselinge opwel ling springt hij evenwel over boord en keert naar de dokken terug. „Zij" is echter juist in de gevangenis terecht gekomen, wegens diefstal van de kleeren. Bill geeft zichzelf als de dader aan, met ge volg dat ook hij de gevangenis ingaat. Maar die gevangenisstraf vereenigt hen voor goed en zij zullen een gelukkiger toekomst in gaan. Naast de twee hoofdpersonen, vervult Betty Compson nog een zeer tragische rol, welke eveneens in de cel eindigt. „De dokken van New-York" is een film, forsch van regie met machtig spel, en derhalve wel zeer de moeite waard. Vóór de hoofdfilm biedt dit goed verzorgde Pinksterprogramma nog een onderhoudend Pa- ramount-journaal, een prachtig gelukte teeken film van Mac Fleischer, en een twee-acter, die ons doet zien waartoe de zuinigheid van een paar Schotten al kan leiden. DE WOESTIJNKOERIER EN HIJ, ZIJ EN DE PEKINGEES. Een afwisselend Pinksterprogramma in het Victoria Theater. De directie van het Victoria Theater heeft voor een aantrekkelijk programma gezorgd, dat met het oog op de Pinksterdagen goed is gekozen. Na het uitgebreide journaal komt GENEZING VAN EEN WAANBEGR1P. De heer Joh. G., caféhouder te Limmen, was in den avond van 4 Mei in conflict met de drankwet gekomen, omdat nè het officieele sluitingsuur in zijn localiteit be zoekers aanwezig waren en maakte deswege zijn opwachting bij den kantonrechter Gezegde heer G. poogde thans de zwaarte zijner schuld tot een minimum te reduceeren, door den kantonrechter mede te deelen, dat hij bedoelde bezoekers had ontvangen in 't belang van het Vreemdelingenverkeer. Het gezelschap was van Velsen op weg naar Midden Beemster per rijtuig en wenschte nu eenige oogenblikken de vermoeide paarden rust te geven. Hij dacht dus niet strafbaar te zijn, maar de kantonrechter verstoorde wreed die illusie door den goeden man tot 5 boete of 5 dagen te veroondeelen. NIET ALLEN GEEN STOPSEIN, MAAR ZELFS HEELEMAAL GEEN AGENT GEZIEN. Een dergelijke verkeersverduistering over kwam op 23 April den 46-jarigen heer Jacob Sch., veehouder te St. Maarten, die zich toen per auto te Alkmaar bevond en bij het drukke kruispunt Langestraat—Koorstraat— Kerkplein en Laurensstraat niet opmerkte, dat aldaar de wit gehandschoende agent Dalenberg het verkeer regelde en hem het stopsein gaf. De heer Sch. was ijs koud door gereden en werd nóg kouder toen hem een dagvaarding, waarin zijn tekortkoming uit voerig was gerelateerd, beteekend werd. De heer S. was thans zelf aanwezig om zijn verontschuldigingen aan te bieden. Hij had werkelijk geen agent opgemerkt en was te goeder trouw doorgereden, niet uit vrees voor controle, omdat zijn papieren niet in orde zouden zijn, zooals de ambtenaar uit den aard van zijn office, eenigzins wantrou wig, veronderstelde. Men kon op zijn dorp gerust bij den burgemeester of politie naar zijn soliditeit informeeren. Daar de heer S. een alleszins betrouwbaren indruk maakte, werd de straf slechts op 5 boete of 5 dagen gesteld. NIETS DOOR DE VINGERS ZIENDE AMBTELIJKE NAUWGEZETHEID. Een 44-jarig venter uit H.H.Waard, de heer Anth. K. verscheen als verdachte ter audiëntie, wegens overtreding der trekhon- denwet. Hij had Hm. gebruik gemaakt van 'n trekhond, die 59 c.M. hoog was en dus 1 c.M. te kort schoot om in het gilde der trekhonden te worden opgenomen. De heer K. erkende dit, doch beweerde, dat de hond slechts was gebruikt om twee goedgekeurde jonge honden cp den weg te houden. Boven dien stond de hond ingeschreven op zijn rij bewijs, zooals door hem werd aangetoond Na de bekeuring had verdachte den hond niet meer gebruikt. Op grond van de geringheid der overtreding werd de heer S. daarop wel schuldig veklaard, doch op hem geen straf toegepast. BACHUSOP DE FIETS! De 44-jarige timmerman Dirk Jan K. uit Zuid- en Noordschermer was op 3 Mei per rijwiel naar Alkmaar getrokken ten einde zijn garderobe aan te vullen en zich te voor zien van een eleganten stroohoed en een dito deukhoedje. Het duurde nogal lang eer hij zijn keus bepaald had, bovendien smaak te het bier dien dag bijzonder lekker, zoodat hij, naar het oordeel van een paar surveil- leerenden Rijksveldwachters, brigadier Talsma uit Schermerhorn en Rijksveldwach ter Vermeulen uit de Rijp, op den weg langs de Noordervaart in kennelijken staat van dronkenschap op zijn rijwiel werd aangetrof fen. Terzake dit feit stond de timmerman terecht, maar hij sprak beslist tegen, be schonken te zijn geweest. Hij had in een café op den Dijk 5 a 6 glazen bier geconsumeerd en zoo'n gering kwantum was niet voldoende om hem uit zijn even wicht te brengen. Maar de kwestie was, zijn bril was gebroken en nu viel het hem zeer moeilijk den weg te onderscheiden en die on zekere bewegingen hadden de veldwachters voor dronkenschap aangezien. Dit verweer van den timmerman, die momenteel heel goed bij de pinken was, werd belangrijk ge- noeg geacht om de zaak aan te houden, ten einde den brigadier Talsma als getuige te hooren. OP VERBODEN GROND GETIPPELD. Een zeer rijzig jongmensch uit Assendelft, de heer G. T. had 29 Mei zonder daartoe ge rechtigd te zijn een hooiland betreden en stond deswege terecht. Er was proces-verbaal opgemaakt ter zake artikel 461 Wetboek van Strafrecht, het loopen over verboden grond, doch de heer G. T., die er zoo op het oog niet bijzonder snugger uitziet en moeilijk spreekt, bleek veel beter bij te zijn, dan men vermoed zou hebben, daar hij zeer terecht opmerkte, dat die bordjes, die doelden op de vuurlinie, eerst een leuke comedie, die zeker, als wij de titel; „Hij, Zij en de Pekingees" noemen, bij velen herinneringen zal wekken aan het be kende blijspel, dat ook in Alkmaar met succes is opgevoerd. Men ziet hierin duidelijk, hoe het geluk van een verloofd en een getrouwd paar geheel verstoord kan worden, als de da mes bijzonder gecharmeerd zijn van een aller- snoezigst hondje n.1. een Pekingees. Ingewik kelder wordt het nog als de dames hetzelfde hondje willen hebben. Het brengt de mannen tot wanhoop en de meest dolle en vermake lijke situaties volgen op elkaar. De verschil lende komische momenten uit het stuk zijn kranig uitgewerkt. Bijzondere vermelding verdienen nog de prachtige moderne inter- reurs. Defilm wordt vlot en met veel komische routine gespeeld door Alleen Pringle Lew Cody, Gwen Lee en Robert Armstrong' Aileen is charmant als het verloofde meisje en Lew Cody als Meadows redt zich kranig uit de moeilijke situaties. Gwen Lee is het vrouwtje, dat met haar geschreeuw en gehuil alles op stelten zet als zij haar zin niet krijgt en Armstrong is de veel geplaagde echtge noot. Iets geheel anders brengt de spannende Wild West-film. De Woestijnkoerier, waarin Tim Mc. Coy de hoofdpersoon is met als vrouwelijke partner de bekende Raquel Torres Tim is in deze film de overbrenger van een belangrijke tijding voor Donna Alvarado Het gaat n.1. over het bezit van haar land goederen. Maar vijanden overvallen hem in de woestijn, berooven hem van het document en sturen hem te voet zonder water de woes tenij in. Hier zou hij zeker zijn omgekomen als toevallig Donna hem niet gered had. In het Missiehuis herstelt hii geheel. En dan is De kantonrechter erkende de juistheid van die opmerking en veroordeelde verdacht* wegens ovetreding van artikel 460, dat straf, baar stelt het loopen over wei- en hooflap* tot 3 boete of 3 dagen. t JONOE PIETSTER DOOR EEN LOS LAMPJE GEDUPEERD. De 20-jarige mejuffrouw Geertruida C. uit de Schermeer lacht gaarne, omdat zij een opgewekt humeur en mooie tanden heeft Ook heden toen zij terecht moest staan wegens het rijden zonder licht in den avond van 29 Mei te Oudorp, was zij allerminst droevig gestemd en verklaarde blijmoedig, dat het lampje van haar electrische rijwiel lantaarn buiten haar voorkennis was losge raakt. De kantonrechter was direct bereid deze toelichting aan te nemen en legde het beleefde en aardige kind slechts 1.50 boete of 1 dag op. HIJ WOU DE KAT IN 'T DONKER KNIJPEN. De 21-jarige heer Jacobus G. uit Heilod begunstigd met het ambt van melkrijder, be reed met zijn vrachtauto te Alkmaar in den avond van 13 April den Schermerweg zon der te hebben bemerkt dat zijn koplampen uit waren. Wat echter den bestuurder ontging, werd opgemerkt door een agent van politie die met succes de noodige stappen deed om der melkrijder voor den kantonrechter te brengen met het resultaat, dat deze tot 4 boete of 4 dagen werd veroordeeld. POGING TOT DOODSLAG. De vierde kamer der rechtbank te Am sterdam, heeft gister uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 31-jarigen huisknecht J. G. E., verdacht van poging tot doodslag subs. zware mishandeling. Vor<L had op den avond van 31 Maart op den Haarlemmerweg een meisje beet tiiig van de vaart langs den weg gesleurd gepakt en haar over de brug in de rich- met de bedoeling haar in het water te duwen. De rechtbank veroordeelde ver dachte tot een gevangenisstraf van 2 maanden met aftiek van de voorloopige hechtenis. Daarn_ zal verd. ter beschik king van de regeering worden gesteld. Dc eisch luidde 1 jaar gev: ngenisstraf. DOMINE, U IS EEN DIEF. De uitgever der Elburaer Courantt, die in den Kerkeraad te Elburg naar aan leiding van de kwestie van de stichting ,.De Fijtenhof" ds. de Oudste toevoegde: Dorr inee, U is een dief", is door de arr. rechtbank te Zwolle veroordeeld tot 2.50 boete subsidiair eer. dag hech tenis. DE „BEROOVING" OP HET KONINGSPLEIN TE AMSTERDAM. Op Maandag 9 December 1.1. werd op hA Amsterdamsche Koningsplein een zestien jarige kantoorlcoper dcor omstanders een winkel binnen gedragen, die, op zijn rijwiel zittende, door een automobiel zou zijn aan gereden en gevallen was. Eenige letsel van beteekenis had de jongeman niet gekregen. Toen hij weer op zijn verhaal kwam, „ont dekte" hij, dat zijn portefeuille hem bij den val moest zijn ontrold. Naar hij mededeelde, had deze portefeuille bevat 65.000 aan geld en 4800 aan cheques. Omtrent den eventueelen dief kon de jongen geen aanwij zingen geven. Ook wist hij niets meer te ver tellen betreffende den auto, die hem zou heb ben aangereden. De politie van het bureau Singel, onder leiding van commissaris Harrebomée, achtte termen aanwezig om den jongen in arrest te houden, daar ze zijn verklaringen van het begin af niet vertrouwde. In den ochtend van Dinsdag 10 Dec. be kende de jongen onder tranen, te hebben ge logen. Een heer meldde zich bij de politie, mededeelende, dié den jongen had gesteund dadelijk na den val. Deze had geen auto ge zien, wel had hij den jongen, al of niet op zettelijk, zien slippen. Een portefeuille had deze getuige niet gezien, evenmin als de dame, die den jongen naar een winkel had geleid. Ook andere getuigen verklaarden, dat zij den jongen zonder portefeuille hadden zien fietsen. De jongen bekende nu, de portefeuille met het geld vóór den val, op het Spui aan een medeplichtige te hebben gegeven. Deze werd gearresteerd en bleek te zijn een oom van den jongeman, die den knaap had overgehaald, hem de portefeuille te geven aldus de verklaringen van den zestienjarige. De oom zelf, Piet van Dieren, een oude be kende van de politie, volhardde in een hard nekkig stilzwijgen. De politie kende hem uit den tijd. dat hij, vijftien jaren lang, een „roofhol" aan den Groenburgwal exploiteer- al zijn werken er op gezet om de lafhartige vijandelijke bedriegers te ontmaskeren en het Spaansche meisje in het eerlijk bezit van haar goederen te hers'ellen. Gemakkelijk is dat voor Tim niet, want de verrader uit de film is groot en sterk. Maar het slot met de scène onder den boom brengt de toeschouwers het gelukkige einde, met elk zijn verdiende loon. De hoofdpersonen zijn uitstekend voor hun taak berekend in deze film en enkele kleinere rollen worden ook opmerkelijk goed gespeeld. Een Pinksterprogramma dat zeker voldoe ning zal schenken. Cinema en Theater. In no. 332, van C, en Th, ziet men bij ee» kort artikel 'n paar photo's van de radio-revue „Hier Hilversum Holland", een Nederlandsen* sprekende film, waarin o.a. de populaire ca°*" retiers Tholen en van Lier meedoen, en welk* film in de beroemde British International P'c* tures te Londen vervaardigd is. Arnold va° Raalte Jzn. spreekt in zijn „Onbekende feite" van bekende artisten" over J. J> Hoeifgen, die zijn 40-jarige kunstenaarsloopbaan herdenkt, en voor het Rotterdamsche muziekleven op bied van harmonie- en fanfarecorpsen een hoogst verdienstelijk musicus blijkt te S. Wagenaar schrijft in zijn „Naar de zeer onderhoudend over de stad Buffalo, e van de treinreis van uit New-York. daarheen- Voorts een interview met den schilder B* nard van Hijmen door Guus Betlem Jr., een aardig liedje „Wereldmeisje" van Henr) van Praag", gedichtje van Annie de Nooy, en tallooze photo's van filmsterren. k

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10