POOR's MOSTERD S Spoor's gestampte Muisjes SpOOr Szw 1 tsYr s chVkaas Binnenland NI VA TANDPASTA n.m. 0.46 1.27 2.06 2.41 3.18 3.53 4.32 5.15 6.06 7.02 DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. wieringerwaard. castricum. beverwijk. bond van exporteurs van aardappelen en groenten in noord-holland. dirkshorn. VOORKOMT TANDBEDERF' @2 wate- Een kuur met Foster's Maag- pillen baat bij de hardnekkig ste gevallen van slechte spijs vertering en verstopping. f 0.65 per flacon in dro gistzaken en apotheken. die om staatspensioen roepen. Of het goed gezien is, dat naast de tegenwoordige afde lingen van den Bond Cchristelijke worden opgericht, durft spreker niet uit te maken. Hij is er echter zeker van, dat in de tegen woordige actie van den Bond niets onchris telijks is en meent, dat het laatste woord over deze zaak nog niet is gesproken. Het jaarverslag van den heer J. de Ruitei werd ongewijzigd vastgesteld. Er bleek uit, dat er weinig verandering valt te constatee- ren en dat het ledental stationnair blijft. Uit de rekening van den heer A. Kout, penningmeester, bleek, dat de ontvangsten •f 315.92 en de uitgaven 324.98 hadden bedragen, alzoo een nadeel'? saldo van f 9,06. De bescheiden werden nagezien en in orde bevonden en den penningmeester dank ge zegd voor zijn gehouden beheer. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden met algemeene stemmen herkozen de heeren J. du Burck, H. J. Erkamp en J. de Ruiter, die het aannemen echter nog in be raad hielden. Als afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering te Amsterdam werd bij accla matie aangewezen de heer J. du Burck, die dit aannam. Daarna werd de beschrijvingsbrief behan deld. Bij het punt verkiezing leden van het Hoofdbestuur werd de wenschelijkheid geuit, in de vacature-Baar, weer iemand uit Noord- Holland te kiezen. De afdeeling verklaarde zich voorts tegen het voorstel van de Federa tie Groningen om in de afdeelingen te laten stemmen voor de verkiezing van H. B.-leden c.q. andere belangrijke commissies. Met het voorstel Utrecht om meer artike len van propagandistische strekking op te nemen in het Maandblad, was men het in zooverre eens, dat de afdeelingsverslagen groote inperking kunnen ondergaan. Overi gens was men met het Hoofdbestuur van Oordeel, dat de redactie heeft te schrijven jyoor een eenvoudig publiek, in alles strikte ,politieke en godsdienstige neutraliteit be tracht dient te worden en de te behandelen 'onderwerpen uit den aard der zaak zeer be perkt zijn. Een nadere toelichting werd door den voorzitter gegeven op de motie, door hem op de Federatie-vergadering te Alkmaar inge diend en daar met algemeene stemmen aan 'genomen n.1. een volkspetitionnement te or- Jganiseeren en een betooging in Den Haag ,te houden bij de opening der Tweede Kamer, -het eerst in 1931, en dan tevens aanbieding van het petitionnement. Hij was van oordeel, dat het noodzakelijk is, slechts bij de verkiezingen actief en demonstratief op te treden, doch op geregelde tijden te toonen, wat ér leeft in het volk inzake den eisch van Staatspensioen. Al zou dit dan geen onmid dellijke resultaten hebben, het actieve bonds- leven wordt er door opgewekt en der regee ring wordt kenbaar gemaakt de georganiseer de wil om recht te verkrijgen voor de behoef tige oude menschen. Ter bereiking van het doel is krachtige propaganda naar buiten noodig. De ervaring heeft zulks geleerd. Algemeen verklaarde men zich voor de motie. Daarna werd de vergadering na rond vraag gesloten. 7 'Zondagavond omstreeks half negen brak onverwachts brand uit in de boerhofstede aan den Barsingerweg, eigendom van den heer J. Breebaart Kz. te Winkel en be woond door S. de Hoop. In zeer korten tijd lag de hofstede tegen den grond. Toen de spuit ter plaatse was, behoefde deze om te redden geen water meer te geven. Deze is toen uit voorzorg nog even bij de boerderij van Geel geweest, doch door 't ^draaien van den wind was daar geen gevaar Omtrent de oorzaak was ons Maandagavond nog niets bekend. De vrouw van de Hoop is sinds eenigen tijd in een sanatorium, terwijl de Hoop zelf om drie uur nog in huis was ge weest, doch daarna naar Wieringen was ver trokken. Er was dus niemand thuis. Er werd eenigszins vreemd opgekeken toen in plaats ,van de nieuwe motorspuit ons oudje aan kwam. De reden hiervan was, dat er een ge schil is gerezen tusschen 't gemeentebestuur eenerzijds en de leverancier anderzijds. Zoo lang die kwestie nog niet is opgelost, werd het wenschelijker geacht de nieuwe nog niet in gebruik te stellen, vooral daar er in dit geval geen gevaar bestond voor belendende perceelen. Het meubilair van de Hoop, waarvan niets is gered, was verzekerd. Zondagavond geraakte de jongeheer J. B. met zijn auto van Schagen komende even buiten Schagen te water. Naar we vernemen, was de oorzaak een hoop grint, waarin de auto met een al te snellen gang terecht kwam, waardoor B. het beheer over zijn stuur niet meer machtig was. De auto sloeg over den kop en kwam geheel onderste boven in de sloot terecht. Gelukkig is hij ongedeerd on der de wagen van daan gekomen. De firma Kossen en Blaauboer heeft de wagen weer op den bega n en weg gebracht. De eerste Pinksterdag viel tegen. Het weer, de oorzaak van zooveel, was als altijd de spelbreker. Toch was er in den namiddag toen het zonnetje er door kwam veel publiek langs den weg, als was de drukte verleden Zondag nog grooter. Maar 2e Pinksterdag heeft de kroon ge spannen. Reeds vroeg in den morgen, wij waren reeds om 7 uur langs den weg, zag men al- Terwege wielrijders, terwijl men tegen 8'A reeds zwermen van öebstoohtotenngja» vn aag. -* Tegen 10 uur was het een ware stroom van menschen, die tegen 12 uur en den ge- heelen middag aanhield. Wij namen tegen 4 uur een kijkje aan Zee en wat we daar zagen overtrof nu wel niet onze stoutste verwachtingen, maar het was toch wel zoo, dat om met de Egmonders te zeggen „er geen klomp meer tusschen kon". De rijwielstalling was niet alleen meer dan vol, maar achter, aan beide zijden, overal zag men de rijwielen maar neergezet, terwijl nog duizende op het strand werden mede genomen. Ook de ververschingsgelegenheden maakten goede zaken; aan een plaats was bijna niet te denken. Ook op Johanneshof wa ren meer dan 1000 rijwielen gestald en hoe veel auto's op het parkeerterrein aanwezig waren, kunnen we niet zeggen, omdat het aantal niet te tellen was. De autobussen hadden het veel te druk om ieder op tijd en naar behooren te kunnen ver voeren, maar allen waren wetgemutst en te vreden vanwege 't prettige zonnetje zoodat toch geen klachten werden vernomen. Dat de treinen van 6, 7 en 9uur verbazend veel pas sagiers hadden laat zich begrijpen. Ook de treindirectie had op veel reizigers gerekend en deed nu en dan voor-treinen rijden. Een mooie dag voor het uitgaande publiek en een goede dag voor de zakenmenschen. Naar wij heden vernamen is de heer W. v. d. Vlies, hoofd van de openbare school no. 1, alhier, met ingang van 1 September als zoodanig benoemd aan de lagere school, uit gaande van het Nut voor het Algemeen te Eindhoven. De heer v. d. Vlies is als hoofd in deze ge meente werkzaam vanaf 1 September 1926. Hij deed zich al spoedig na zijn indiensttre ding kennen als een flink hoofd die de school tot een goed geheel wist te maken, waarvan de leerlingen het groote nut en voordeel genoten. Als secretaris van de afd. Volksonderwijs trad hij meer naar buiten. Overigens was en bleef hij de eenvoudige bedaarde persoon, die ieder gaarne ter wille was en steeds er op uit was het onderwijs aan zijn school te doer# floreeren. Daar is hij dan ook wel in geslaagd. Met den aanleg van het wandelpad naar Zee wordt groote spoed betracht en morgen kan reeds een groot gedeelte door het publiek in gebruik worden genomen. Heden zijn op de verschillende we gen die op het pad aansluiten borden ge plaatst zoodat de wielrijders en dergelijke dadelijk kunnen zien dat zij zich bevinden op een pad dat niet voor hen is aangewezen. Zoodra het pad gereed is komen wij er na der op terug. Gisteren, 2den Pinksterdag, werd te Bever wijk het zangconcours gehouden, uitgeschre ven door den ring „Noord-Holland boven 't IJ" van den „Bond van Chr. Zangvereenigin- gen in Nederland" waar de volgende prijzen werden toegekend: in de 4e afd.: Chr. Zang- vereen. „Euphonia", Velsen Noord, dir. M. J. Grüter, 2e pr. met 262 p. 3e afd.: Nederl. Herv. Kerkkoor, Alkmaar, dir. J. F. de Haas, le pr., 356 p.; Chr. Zang- vereen. „Looft den Heer", Edam, dir. J. v. Es sen, le pr., 358 p.; Chr. Zangvereen. „De Lofstem", Zaandam, dir. J. Kaat, le pr., 313 punten 2e afd.: Ned. Herv. kerkelijk Zangkoor Be verwijk, dir. D. Klut, le pr., 345 p.; Chr. Zangvereen. „Sions Lofzang", Wormerveer, dir. Jac Kaat, 2e pr., 295 p.; Chr. Zangver. „Halleluja", Broek op Langendijk, dir. Paul Kok, le pr., 347 p.; Kinderkoor „Sions Lof- stem, Wormerveer, dir. J. Kaal, 3e pr., 249 punten. In verband met een correspondentie, ge voerd met de directie der Nederlandsche Spoorwegen, verzond de bond van Expor teurs van aardappelen en groenten in N.H. heden het volgende telegram aan den minis ter van waterstaat De Koninklijk erkende Bond van Expor teurs van aardappelen en groenten in Noord- Holland wendde zich tot de Nederlandsche Spoorwegen met het verzoek den termijn waarvoor reductie wordt verleend voor het vervoer van aardappelen met drie maanden te verlengen. Dit verzoek is tot groote teleur stelling van den Bond afgewezen omdat de campagne juist omstreeks 15 Juni aanvangt. De Bond roept in deze de tusschenkomst van Uwe Excellentie in opdat alsnog aan zijn ver zoek zal worden voldaan in verband ook met de concurrentie tegenover de Belgische aard appelen en omdat de prijs nu al beneden den normale is, alsmede ook de Belgische regee ring den daar gevestigden exporteurs tege moet komt door verlaagde vrachtprijzen. BERGEN Mei. Geboren: Henk, z v. Frederik Jan Roos en Alida Eriks. Johannes Maria, z. v. Gerardus de Waard en Maria Catharina Ligthart. Johanna Anna, d v. Cornelis Dekker en Adriana Verduin. Izaak Johannes, z. v. Harm Feddo van der Grijspaarde eu Maria Catharina van den Berg. Cornelis, z. v. Reindert de Jager en Nelly Marie Ke ning. Greta Martina Antoinette, d. v. Anten Simon Duinker en Maria Jacoba van den Bosch. Maria Catharina Èlizabeib, d. v. Johannes Marie Wittebrood en Catharina Buijsman. Hendrik, z. v. Jan Freaerik Jan sen en Guurtruida Min. Overleden: Maart je Kaper, weduwe van Pieter Groenevelt, oud 75 jaar, wonende te Wormerveer. Lourens Bijwaard, echtge noot van Maartje de Moei, oud 73 jaar. Cornelis Beentjes, echtgenoot van Cornelia Anna Beekman, oud 38 jaar, overleden te. Alkmaar. Gehuwd: Pieter Molen te Alkmaar en Huitje Helena Hendrica Willemina de Moor. Jan Brammer, te Koedijk en Catharina Pie- ters. Maarten Boendermaker en Hillechina Jantina Apollonia Fijn. Rudolf Anne Ha- verkorn van Rijswijk te Rotterdam en Johan na van Peski. Cornelis Kokkes en Jannetje Sligggrs. Jacobus de Groot te Koecjjjk en Catharina Ruiter. Ondertrouwd: Louis van Marwijk te Den Helder en Johgjjna Hoeben. Gerard Jean Lambert FYancot, teHaarlem en Ma ria Smit. Onder begunstiging van heerlijk we der gaf Donderdag de muziekvereeni- ging „Onder Ons" alhier, directeur de heer P. A. Blaauw, een concert in den tuin van den heer IJff. Geopend werd met de pittige „Marche des Pierrots" van Sam. Vlessing, ge volgd door „Preciosa" van C. M. von Weber, een zeer mooi nummer en keurig uitgevoerd. Na de varieerende Suite de Ballet „Marion" van Vlessing werd ge geven de melodieuse wals van Wa'.d- teufel „Les Patineurs", hoogst fijn en welluidend gespeeld. Na de pauze werden nog uitgevoerd: Souvenir de Tyrol", fantasie voor Saxo- phone alto van Langlois en „Oresto", ouverture dramatigue v. Vlessing, beide met zeer schoone gedeelten, benevers „Neerlandia" van Wesley, met het mooie slot. 't Geheel was een mooi concert, uit muntende door zuiverheid en schoon klankgehalte. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 6 Juni 1930. C. H. L. te Egmond aan Zee, K. de V. te Alkmaar, A. K. te Hugowaard, overtreding Trekhondenwet. De le 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 3e teruggave aan de ouders. S. B. te Bergen, overtreding Jachtwet. Teruggave aan de ouders. J. M. v. d. B., N. A G„ K. B. te Castri- cum, straatschenderij. Allen teruggave aan de ouders. D. K. te Alkmaar, overtreding Spoorweg wet, 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. B. te Alkmaar, valschen naam opgeven, 12 boete of 12 dagen hechtenis. J. L. te Heiloo, J. S., D. V. te Alkmaar, dronkenschap. De le 6 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. A. H. te Uitgeest, overtreding Vogelwet, 6 boete of 6 dagen hechtenis. G. de G., K. G. te Egmond aan Zee, G. T. te Assendelft, J. H. M. te Amsterdam, loopen over verboden grond. D«e le 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e en 4e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. H., J. G., H. V. te Bergen, overtreding Arbeidswet. Ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. H. L. te Egmond aan Zee, J. B. te Heiloo, P. J., J. G. J. S. te Uitgeest, J. L. te Schoorl, J. G. te Limmen, G. S. te Broek op Langendijk, J. C., A. V. te Utrecht, K. L. te Landsmeer, C. H. T., F. H. J. te Alkmaar, overtreding Politieverordening. De le, 3e, 5e en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 4e, 7e, 8e, 9e, 10e, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e 5 boete of 5 dagen hechte nis, de 1 le 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. N. N., C. G., J. K. te Castricum, M. Z. te Limmen, P. C. B., W. J. de R- te Beverwijk, P. J. L. te Heemstede, H. H. te IJmuiden, A. V., J. G. te Heiloo, C. H., E. N. de V., J. O. te Egmond aan Zee, J. B,, A. L., J. W.. G. A. R. R. te Alkmaar, W. W. te Zuid- Scharwoude, C. G. te Oterleek, H. S. te Graft, P. K. te Noord-Scharwoude, P. J. P. te Wervershoof, J. Th. W. te Oudkarspel, M. F. te Oudendijk, C. K. D. te Amsterdam, P. K. te Ursem, Th. B., P. B. te Hugowaard, J. H. te Purmerend, P- R- te Oude Niedorp, C. W. V. te Anna Paulowna, J. A. te Zuid en Noord-Schermer, J. S. te St. Maarten, G. C., H. W. te Akersloot, D. D. K. te Broek op Langendijk, overtreding Motor- en Rijwiel- wet. De le, 5e, 7e, 10e, 11e, 17e, 18e, 20e, 22e, 23e, 25e, 29e, 33e, 37e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e, 9e, 12e, 15e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 4e, 8e, 27, 28e, 30e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 6e, 19e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 13e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 14e, 16e, 24e, 31e, 34e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 21e 6 en 4 boete of 6 en 4 dagen hechtenis, de 26e 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 32e 40 boete of 40 dagen hechtenis met ontzegging van 3 maanden, de 35e 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 36e 3 boete of 1 week tucht school. Schriftelijke uitspraak. C. S. te Den Helder, overtreding Handels registerwet, 8 boete of 8 dagen hechtenis. HET SPOORWEGONGEVAL BIJ MEPPEL Het gerechtshof te Leeuwarden heeft den hoofdconducteur te Meppel vrijgesproken en den ondermachinist te Zwollerkerspel veroor deeld tot een maand hechtenis, in verband met het spoorwegongeval onder Havelte, waarbij de locomotief in de Drentsche Hoofd vaart is gereden, doordat de brug openstond. De rechtbank te Assen had elk hunner een maand opgelegd. PSYCHOPAATH. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den 31-jarigen huisknecht, die zich te verantwoorden had wegens poging tot doodslag of zware mishandeling. Hij had, volgens de telastelegging, gepoogd een 18- jarig meisje met wie hij verkeering zocht, doch dat niets van hem weten wilde, op den Haarlemmerweg beetgepakt en naar den wa terkant geduwd met het doel om haar in het water te gooien. Volgens dr. H. J. Overbeek is de man, die meermalen psychiatrisch werd onderzocht, een psychopaath, aan alle kan ten psychisch defect en ook sexueel niet in orde. Het O.M. eischte één jaar gevangenisstraf, te ondergaan in de bijzondere strafgevange nis en daarna ter beschikking stelling van de regeering om verdachte van harentwege te verplegen. De Rechtbank legde den verdachte wegens poging tot doodslag twee maanden gevange nisstraf op met bepaling, dat de preventieve hechtenis geheel in mindering wordt ge bracht. Tevens werd verdachte gesteld ter beschikking van de regeering om van haren twege te worden verpleegd. MISHANDELING VAN ZIJN SCHOON MOEDER. De rechtbank te Assen veroordeelde een man te Nieuw-Amsterdam, thans gedetineerd, wegens mishandeling van zijn schoonmoeder die hij met een mes heeft verwond, tot negen maanden gevangenisstraf. GEEN DOKTERSVERKLARING GEGEVEN. Het O.M. bij de rechtbank te Assen eischte in hooger beroep tegen een arts te Erica, we gens overtreding der wet op de geneeskunst (verdachte had geen verklaring overgelegd van een patiënt, die overleden was) 25 boete of 25 dagen hechtenis. NIEUWE GESCHIEDKUNDIGE ORANJEPENNINGEN. jjfeg Een serie uitgegeven ter gelegen- heid van den vijftigsten verjaardag der koningin. Op uitnoodiging van de „Koninklijke- Begeer" was een groot aantal journalisten dezer dagen in de gelegenheid in Huize „Berbice" te Voorschoten een kleine tentoon stelling van 24 nieuwe Oranje-penningen, welke ter gelegenheid van den vijftigsten verjaardag van de koningin zullen worden uitgegeven, te bezichtigen. De gastheer, jhr. ir. A. C. von Weiier heeft vooraf een beschouwing over de penning kunst in het algemeen gegeven, welk ont staan, naar hij mededeelde, teruggaat naai den bloeitijd der Renaissance in Italië, in het begin der 15e eeuw. En de vijftigste verjaardag van de konin gin èn het feit, dat de penningkunst, zooals wij die thans kennen, vijftig jaar bestaat, brachten de „Kon. Begeer" op het denkbeeld dit jaar een serie geschiedkundige Oranje penningen uit te geven. De serie omvat 24 portretpenningen, alle ter grootte van 6 c.M. diameter, met de beel tenissen van de in rechte lijn elkander opge volgd zijnde stadhouders en koningen met hun gemalinnen, te beginnen met prins Wil lem I. De voorzijden der penningen vertoo- nen de portretten van vorsten en vorstinnen met naamomschrift, welke portretten werden geboetseerd door den medailleur Jac. J. van Goor te Utrecht. Op de keerzijden der pen ningen zijn de wapens afgebeeld met een kernspreuk tot randschrift. Bij het boetsee- ren dier wapens heeft de heer Van Goor ge bruik gemaakt van verschillend ornament, n.1. door de verschillende stijlen, welke elkaar in de eeuwen zijn opgevolgd, in het orna ment tot uitdrukking te brengen. Wat de kernspreuken betreft: waar van de eerste Oranje-vorsten en hun gemalinnen lijfspreuken bewaard zijn gebleven, zijn die ook toegepast, bijv. van Willem I: „Saevis tranquillus in undis". Met de kernspreuken voor de penningen der latere stadhouders en koningen werd het moeilijker. Zoo gaf men en poetst morgens en 's^vonds met 7ö ets.per'/i tube, £5ets p, 14 tube. Datum 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Datum 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Juni. Hoog water v.m. 4.05 4.46 5.25 6.05 6.45 7.23 8.03 8.49 9.44 10.38 n.m. 4.31 5.12 5.52 6.30 7.08 7.45 8.26 9.17 10.09 11.06 Laag water v.m. 0.25 106 1.46 2.25 3.01 3.37 4.14 4.54 5.39 6.31 BERGEN AAN ZEE Juni. Hoog water v.m. 4.08 4.49 5.28 6.08 6.48 7.26 8.06 8.52 9.47 10.41 n.m. 4.34 5.15 5.55 6.33 7.11 7.48 8.29 9.20 10.12 11.09 Laag water v.m. 0.37 1.18 1.58 2.37 3.13 3.49 4.26 5.06 5.51 6.43 n.m. 0.58 1.39 2.18 2.53 3.30 4.05 4.44 5.27 6.18 7.14 den penning van Willem V tot kernspreuk „Constans contraria spernit" (Vastbesloten minacht hij iederen tegenslag). De kern spreuk van den penning van prinses Juliana: TOrange fleurira" is ontleend aan het opschrift op de oudst bekende Oranje penning, die gevonden werd bij Maartens dijk en die zich thans bevindt in het Kon. Penningkabinet. De penningen zullen verkrijgbaar zijn in losse exemplaren en in vier groepeeringen, terwijl ze ook zijn toegepast in een paneel, waarop in zgn. Intarsia, in verschillende houtsoorten geïncrusteerd, de stamboom van het Huis van Oranje Nassau is afgebeeld Deze paneelen zijn vervaardigd naar een ontwerp van den beeldhouwer C. J. van der Hoef. Zij zullen verkrijgbaar zijn met zil veren of met bronzen penningen. BEGRAFENIS MR. H. VERKOUTEREN. Zaterdag had te Amsterdam op de Nieu we Oosterbegraafplaats, onder groote be langstelling, de plechtige begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van mr. H. Ver kou teren. Ds. J. Arnal, Waalsch predikant te Am sterdam, schetste den heer Verkouteren ais een man van karakter, als een geestig, plichts getrouw mensch, als een geloovige, die bij zondere verdiensten had voor het geloof waarvan hij de belijder was. Dr. J. Th. de Visser wees er op hoe mr. Verkouteren behoorde tot de oprichters van de christelijk-historische partij. Voor spr. staat hij als een nobele ziel, be deeld met een wonderbare vitaliteit en met een eigenaardige originaliteit; als iemand met onkreukbare eerlijkheid en standvastig van trouw. Prof. mr. B. C. de Savornin Lohman deed uitkomen, dat mr. Verkouteren in en buiten de Kamerfractie der c.h. een zeer geziene per soonlijkheid was. De heer Jan ter Haar Jr. herdacht den overledene namens den Kamerkring Amster dam der C.-H. Unie. Op zijn karakter beeft de politiek geen smet geworpen. Dr. J. Schokking sprak namens het hoofd bestuur der C.-H. Unie, waarvan de overle dene jarenlang bestuurslid is geweest. De heer J. R. Snoeck Henkemans herinner de aan het vele dat de overledene voor „De Nederlander" heeft gedaan. Nog voerden het woord generaal Duymaer van Twist namens den vrijwilligen land storm; dr. Th. J. B. Hiltermann namens het college van regenten over de gevangenissen, en de heer N. G. J. van Schouwenburg na mens de federatie van C.-H. jongeren groe pen. De schoonzoon, ds. Brandligt, dankte na mens de familie voor de betoonde belangstel ling. EEN R'UPSENPLAAG. De rupsenplaag is in de buurt van Doetin- chem thans zeer ernstig. Men ziet overal totaal kaal gevreten boomen. Zelfs de huizen worden door het gedierte bezocht. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De achttienjarige kantoorbediende J Reyers te Apeldoorn is bij het baden in het kanaal bij de Woudburg verdronken. 3. De motoren begonnen te draaien. Nadat iedereen afscheid van den vliegenier had genomen en hem en het agentje een goede reis hadden toegewenscht, danste de machine nog even over het veld en ging toen statig de lucht in. Het was den agent alsof alles plotseling onder hem verdween... Beneden zag hij de menschen wuiven en er klonk „hoera' -geroep. Een rivier, nu als een sloot gelijk, kronkelde zich door het land Het is net een groot zilveren lint, dacht ons agentje,,,, f Keesje, zooals de verkeersagent werd genoemd, zag zijn gen uit. Nooit was hij zoo hoog geweest en nu kon hij goed t Clópn T"\ 1 4. oogen uit. Nooit was hij zoo hoog geweest en nu kon .Cl^j z*en* Daar was de aardige watermolen, om t* orgen, dat het polderland niet te veel water krijgt, wat verdel Doerderijen en een kanaal met rijen van wilgen, die altijd zoo lekker groeien aan den waterkant. Daar ging ook een schuit door het water en Keesie zag ook de landerijen «i e een legkaart van groene blokken", dacht ons agent]**

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6