Aspirin VERKEERSONGEVALLEN. Voorts wees het onderzoek nog uit, dat zoowel de chauffeur als de aangeredene on der den invloed van sterken drank verkeer den. De bestuurder en de derde inzittende, de beer A. M. Gieskens, bekwamen ernstige jrwondingen aan het hoofd, terwijl de laat- r!5n sl€utelbeen brak. tegen een boom botste. De schok was zoo he vig, dat een der inzittenden door den kap van de auto vloog. In den wagen zaten naast den bestuurder, iemand uit Den Haag, zijn vrouw en twee militairen van het zevende regiment infante rie uit het garnizoen Harderwijk, die op weg naar Amsterdam waren met Pinksterverlof en in Putten gevraagd hadden wat meer malen gebeurt te mogen meerijden. I n de reiskoif r, jeenig op de wereld NOOIT KEELPIJN! Kouvatten en keelpijn zijn in vele gevallen te voorkomen. Vraag den menschen die re. gelmatig Lakerol gebruiken of ze er ooit last van hebben. Dat komt omdat Lakerol de keel en die andere gevoelige organen beschermt tegen de .schadelijke invloeden van kkou en vocht. U»l vooral op do gretno dooi! Een meisje gedood. Zondagmiddag te ruim halfzes reden op den Muiderstraatweg nabij Naarden twee jongelieden en een meisje per fiets in de rich ting Amsterdam. Achter hen naderde een motortrein van de Gooische stoomtram. De beide jongemannen weken bij het naderen van de tram iets naar links uit, doch het meisje bleef aan den rechterkant van den weg aan welken kant ook de stoomtram passeert. Volgens mdeedeeling van den bestuurder 6tapte het meisje, toen de tram tot op vier k vijf meter afstand genaderd was, plotseling van het rijwiel en stapte in de trambaan. De tram kon niet meer stoppen. Het meisje kwam onder den wagen terecht, en was op slag dood. Het bleek te zijn de 19-jarige mej. A. C. de P- uit Amsterdam. Het lijk is door de poli tie te Naarden in beslag genomen. Er is proces-verbaal opgemaakt. Moter in botsing met een paard. Zaterdagavond kwam op den Rotterdam- gchen weg bij Delft de motorrijder E. Koop man uit Rotterdam in botsing met een paard, dat voor een wagen was. gespannen. De mo torrijder, benevens zijn 10-jarig dochtertje dat op de duo zat, werden over den weg geslin gerd. Behalve verschillende lichte verwondin gen liepen beide personen een schedelbreuk op. Per politieauto zijn de heer K. en zijn dochtertje naar het gasthuis te Delft vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Auto contra motor. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft even buiten Garderen (Veluwe) een auto-ongeval plaatsgehad. Een kleine auto, bestuurd door den heer Grol uit Rotterdam, die met een vriend een autotochtje maakte, kwam door tot nu toe onbekende oorzaak in botsing met een motorrijwiel, dat bestuurd werd door den 31- jarigen Jochem Bruggenkamp uit Enschede, met op de duozitting de jongeman Munster man, eveneens uit Enschede. Beide laatstge noemden werden over den weg geslingerd. De heer Bruggenkamp werd zeer ernstig gewond. De duorijder bekwam minder ernstige ver wondingen. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar den oorzaak van het ongeluk. T wee ongelukken te Tilburg. Zaterdagavond is te Tilburg bij het inrijden van de Langeschijfstraat de 39-jarige E. al daar, door den auto van V. aangereden. Hij werd met ernstige inwendige kneuzingen en een hersenschudding bewusteloos opgenomen. Zijn toestand is bedenkelijk. Nauwelijks eenige honderden meters verder had even later een tweede ongeluk plaats. Daar fietsten langs den Korvelsche- weg drie jongelieden met tamelijk groote snelheid. Toen twee auto's elkaar passeerden, trachtten zij tusschen de wagens door te rij den. De 23-]arige D. uit Tilburg, kwam onder een der auto's terecht. Met ernstige hoofd wonden en inwendige kneuzingen is hij naar een der ziekenhuizen overgebracht. Doodelijke aanrijding. De auto mobilist vluchtte maar werd later gevonden. Zondagnachte te c.a. 12 uur is op den Straatweg Oldenzaal'Enschedé nabij Ol- denzaal de ca. 45-jarige ongehuwde arbei der G. V., die met een tweetal andere perso nen aan den kant van den weg stond te pra ten, door een uit de richting Oldezaal ko menden auto werd aangereden. Zijn hoofd werd tegen het portierkozijn verbrijzeld, waardoor de man onmiddellijk overleed. De bestuurder van den Ford,auto, zekere B. uit Enschedé, reed aanvankelijk door, doch keer de weldra terug, zeggende, dat hij hulp zou (halen uit Oldenzaal. Het bleek echter, dat de automobilist de vlucht had genomen. iDaar echter het autonummer bekend was, werd nog denzelfden nacht de auto door de Oldenzaalsche politie in beslag genomen en tegen den chauffeur proces-verbaal opge maakt. Na een onderzoek is gebleken, dat de auto mobilist in Oldenzaal nach de politie, noch een geneesheer heeft gewaarschuwd, doch over Hengelo naar zijn woning te Enschedé is ertuggekeerd. Het lijk is naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. De inzittenden van de auto, twee dames en twee heeren, bekwa men geen letsels. Auto in een sloot. .Op den rijksstraatweg bij Bathmen reed gistermiddag een Buickwagen, bestuurd door den heer H. Holst uit Enschedé, met groote snelheid in een bocht van den weg in de bermsloot. Het voertuig sloeg driemaal over den kop en kwam onderstboven tegen een boom terecht. Mej. G. Mos, eveneens uit Enschedé, werd .ut den wagen geslingerd. Zij bekwam een fuKgegraatfractuur en brak beide polsen. Zij is naar het ziekenhuis te Enschedé overge bracht. r® J?eheel vernielde auto is door de politie n «slag genomen. 7 Vier personen zwaar gewond. j Q^dagmiddag omstreeks half drie is op n Rijksstraatweg, tusschen Putten en Nij- Bi f een uur buiten Putten, bij het gehucht r>, u i6"' een personen-auto met snele vaart R tsehng in den zandigen berm langs den gereden. 'e bestuurder verloor daarbij de controle ten der militairen was er zeer ernstig aan toe. Met een bloeduitstorting in de hersens en een zware schedelwonde werd de man naar het ziekenhuis te Amersfoort gebracht en daar opgenomen. Naar deze inrichting werden ook de bestuurder en zijn vrouw ge bracht, die beiden beenbreuken hadden opge- loopen; de toestand van de dames was zeer ernstig. De tweede militair werd licht ge wond in het militair hospitaal te Amersfoort opgenomen. De auto was geheel vernield. Nader verneemt het Hbld. dat op den be stuurder van den auto 'n rijbewijs werd ge vonden ten name van W. T. v. d. Kroft te Rijswijk (Z.H.) Bij onderzoek bleek, dat de heer Van der Kroft, die een garage heeft aan 't Hofwijckplein te 's-Gravenhage, den auto had verhuurd aan den bestuurder, die met zijn vrouw een tochtje door ons land maakte. Doodelijk motorongeval. De heer F. Stevens uit de Kerkstraat te Helmond, is onder Someren op 't Eind met zijn motorfiets geslipt, waardoor hij viel en een zware schedelbreuk opliep. Men vond hem bewusteloos op den weg liggen. Per zie kenauto is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd, waar hij aan de gevol gen is overleden. Weer een Franeker autobus te water. Dezen keer gelukkig f en dooden. eloopen nacht tusschen twee en een autobus van v. d. Pol uit Franeker, waarmede een muziekcorps, be staande uit 25 man, uft Witmarsum, komende van het concours te Drachten naar huis werd gereden, te Oldeboom in een bocht van den weg in de Wetering. De bus kantelde en kwam op zij in het water terecht. Wonder boven wonder wisten alle inzittenden van den wagen uit de bus te komen door het inslaan van de ruiten. Vijf van hen werden licht gewond en moesten onder geneeskundige behandeling worden gesteld. De oorzaak van het ongeval is waarschijn' lijk te wijten aan het feit, dat boven het water een lichte dauw hing, waardoor de chauffeur van de bus het water niet kon zien. De leden van het gezelschap zijn per auto bus van Oldeboom naar hun woonplaats ver voerd. De bus wordt heden gelicht. SUPPL. BEGROOTING ONDERW. K. EN W. Inrichting der universiteiten. In een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het zesde hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1930 wordt nader 45.000 aangevraagd voor uitbreiding van het Pharmaoeutisch la boratorium aan de Rijksuniversiteit te Lei den. Wat de Rijksuniversiteit te Utrecht betreft, als eerste termijn wordt 110.000 uitgetrok ken voor de stichting van een nieuw labora torium voor de organische scheikunde en voor de propaedeutische scheikunde en 50.000 ter voorziening in de behoefte van het onderwijs in de anatomie. Te Groningen moet huisvesting worden ge boden voor de vakken pharmacologie en his tologie. Hiervoor wordt in totaal 100.01 aangevraagd. Voor verbetering van de huisvesting van de scheikunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, welke veel te wenschen overlaat, wordt een eerste termijn ad 30.000 uitge trokken. Voorts behoort met de inrichting van het nieuwe gebouw voor de schoone bouwkunde een aanvang te worden ge maakt. Een gebouw, het voormalig kleeding- magazijn van het dep. van defensie, is be schikbaar. Om nog in dit jaar de inrichting te kunnen ter hand nemen, wordt 20.000 aangevraagd. DE RE GE NPROE VE N NI ET DOORGEGAAN. Zaterdagmiddag zou de heer Veraart boven Pampus regenproeven nemen. Deze proefneming is echter niet doorgegaan op grond van binnengekomen weerberichten. VERSLAG VAN DE ALGEMEENE REKENKAMER 1928. Retour commissies; steekpenningen. In het tweede vervolg-verslag der comm. voor de Rijksuitgaven naar aanleiding van het verslag der Algem. Rekenkamer betreffen de hare werkzaamheden over 1928 komt de mededeeling voor van het zoeken van een goe den vorm voor een verbod van geven en aan nemen van geschenken aan ambtenaren. Ge bleken is dat vestiging van het Kon. Besluit ter uitvoering van art. 33, 2de lid, der Comp tabiliteitswet tijdloopend overleg vordert. In afwachting van de daartoe benoodigde maatregelen in een algemeene waarschuwing gericht tot het geheele Rijkspersoneel, onver schillig of men op aanstelling dan wel op ar beidsovereenkomst werkzaam was. In deze waarschuwing, welke door den betrokken minister onderteekend, aan iederen in dienst zijnden of nieuw werkzaam gestelden ambte naar of werkman moest worden uitgereikt zijn alle in eenigen tak van Rijksdienst werk zame ambtenaren en beambten met nadruk herinnerd aan het tot het aannemen van ge schenken of z.g. steekpenningen, in welken vorm ook, welke in of naar aanleiding van hun functie zouden worden gedaan of aange boden. Onder steekpenningen worden verstaan ge schenken en belooningen, welke bedoeld wor den, hetzij als een contraprestatie voor ver- leende diensten of verrichte werkzaamheden, hetzij om den schenker met het oog op toe komstige leveringen in een bevoorrechte po sitie te brengen. Elke handeling in strijd met dit verbod zou als een reden voor onmiddel lijk ontslag kunnen worden beschouwd, on verminderd eventueele toepassing der straf wet. De ambtenaar wien een geschenk of steekpenning zou worden aangeboden, zou gehouden zijn hiervan onverwijld mededee ling te doen aan het hoofd van den tak van GLAZENWASSCHER DOOD- GEVALLEN. Zaterdagmorgen is in de 3e Helmmerstraat te Amsterdam een ongeveer 30-jarige glazen- wasscher van een ladder, waarop hij. werk zaam was aan de ramen van de derde ver dieping van een perceel, naar beneden gesla gen. De man was onmiddellijk dood. DE SOHATGRAVERIj TE ZAANDAM Afgeloopen. B. en W. van Zaandam hebben op het ver- zoek om verlenging van de vergunning be treffende het z.g. schatgraven afwijzend be schikt. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 18-jarige kantoorbediende J. Reyers te Apeldoorn is Zaterdagmiddag hij het zwem men in het kanaal bij de Woudbrug ver dronken. Te Waalwijk is de 12-jarige jongen van Es verdronken. Te Vaassen is de 20-jarige militair J. v. d. Werf in het Apeldoornsche kanaal verdron ken. Het lijk is nog niet gevonden. IN EEN SLOOT GERAAKT. De ongeveer 50-jarige koopman K. B. uit Winschoten is op Pinksterzondag nabij het Schansbosch te Montfoort in een langs den weg zijnden sloot geraakt en verdronken. DE ZEE VRAAGT EEN OFFER. Gistermorgen is op het Wassenaarsche strand nabij het bekende Wassenaarsche Slag de 23-jarige A. S., wonende te Wasse naar, bij het baden in zee verdronken. Per sonen op het strand hoorden hulpgeroep, toen de heer S. zich in zee bevond. Hoewel onmiddellijk hulp opdaagde, kon men niets meer van hem bespeuren. De Crt. deelt nog mede, dat geruimen tijd met een roeiboot ge zocht werd, evenwel zonder resultaat. BOND VAN EXPLOITANTEN VAN RADIO-CENTRALES. Het probleem van meer dan twee stations tegelijk. Op de ledenvergadering van den Bond van Exploitanten van Radio Centrales, on langs te Amsterdam gehouden, werden be langrijke mededeelingen gedaan omtrent door verschillende centralehouders gedane proeven voor het doorgeven van meer dan twee programma's langs de bestaande radio- distributienetten. Het bleek, dat reeds zeer bevredigende resultaten werden bereikt. Het bestuur werd gemachtigd een bedrag van 1000 tot 5000 uit te loven voor dengene, die een practisch uitvoerbare methode aan de hand doet, waardoor de radiocentrales in staat zijn gelijktijdig meer dan twee stations te laten hooren. DE KONINGIN EN PRINSES NAAR NOORWEGEN. Vertrek op 16 Juni. De koningin en de prinses zullen in den namiddag van 16 Juni a.s. te Rotterdam scheep gaan aan boord van het s.s. „Bata vier" en met dien bodem naar Bergen reizen. Van Bergen zulten de koningin en de prinses zich per spoor begeven naar Finsen, waar zij zich voorstellen ongeveer 14 dagen te ver blijven. Vervolgens zullen tochten worden gedaan in het Noorsche gebergte, terwijl de reis zal worden besloten met een verblijf te Bygdin. De koningin en de prinses rekenen er op vóór den verjaardag van de koningin-moeder in Nederland terug te zijn. De reis geschiedt er streng incognito. •^lulsUur.met Jiet.£ÊYak .dat de .w.am dienst waaiMiüi jKSdoaam is. DE UITVOERING DER ZUIDERZEE STEUNWET. Advies van de rekenkamer. Blijkens het verslag van de commissie voor de Rijksuitgaven inzake de correspondentie tusschen de Alg. Rekenkamer met den minis ter van Waterstaat over de uitvoering der Zuiderzeesteunwet heeft de Rekenkamer ge adviseerd, dat ook de afwikkeling van de oude credieten aan belanghebbenden bij de Zuiderzeevisscherij zal worden opgedragen aan de Generale Commissie die door den mi nister destijds werd gemachtigd tot het ne men van beslissingen inzake toekenning van tegemoetkomingen, toelagen, credieten, enz. aan die belanghebbenden. Op het oogenblik zijn deze werkzaamheden gesplitst over twee bureaux, en met eigen personeel, n.1. de Generale Commissie en de Credietvereeniging van de Zuiderzee, hetgeen onnoodig hooge uitgaven met zich brengt. Zooals de minister heeft gemeld, wordt ge middeld 5000 per jaar afgelost en 14000 aan rente ontvangen, terwijl er 1250 loopende rekeningen zijn, of ruim 15 per rekening. De kosten die door de Credietvereeniging ten laste van het Rijk zouden worden gebracht, zouden 10.000 tot 12.000 per jaar niet overschrijden en derhalve beneden 10 per rekening blijven. Een onpractische regeling. Intusschen wezen de Rekenkamer en de mi nister van financiën, die door een en ander op de hoogte was gebracht, den minister van waterstaat op den onbevredigenden toestand dat bijna 2/3 van de door de visschers bijeen gebrachte gelden aan inningskosten verloren gaat, een naar de meening der Rekenkamer onhoudbare toestand, waaraan h.i. slecht- een einde zou kunnen gemaakt, door ook c afwikkeling van de oude credieten aan de Go nerale Commissie op te dragen. De commissie van de rijksuitgaven hee zich bij dezen wensch aangesloten. Zij acr de wending van den minister van waterstaa in deze onbevredigend, in de eerste plaats door dat gedurende het verloop van deze aangelegenheid de beantwoording van de op merkingen dér Rekenkamer veel te lang op zich liet wachten en voorts omdat de minis ter zich blijkbaar heeft neergelegd bij de ab normaal hooge perceptiekosten van rente en aflossing van de door de Cregiietveree^ging verleende credieten. EEN DRAMA OP EEN POLITIE BUREAU. Zaterdagmiddag te ongeveer twee uu heeft zekere M. R. zich in het politiebures; te Bergen op Zoom van het leven beroofd Ffij was daar ontboden in verband met een zedenmisdrijf. Nadat hij was gefouilleerd moest hij wachten in de agentenkamer. Na ^er&t w&tte drnkfiü^vr^gdteAebbeiL zocht R. zich naar de W.C. te mogen bege ven. Plotseling hoorde de wachtende agent een schot. Het bleek dat R. zich met een klein model revolver boven den rechterslaap ge schoten had. Hij was buiten kennis en werd naar het gasthuis gebracht, waar hij eenige uren later is overleden. Het revolvertje, dat zich in een klein leder taschje bevond, was volgens de Crt. met twee elastieken bandjes op het bloote been bevestigd in de knieholte. VERDACHTE IN VRIJHEID GESTELD. Na den moord te Stompwijk. Van welingelichte zijde deelt men aan het Corr. Bureau mede, dat de verdachte van den moord op den Voorburgschen manufacturier Van der Drift hedenmiddag op vrije voeten te "«steld. MANDENFABRIEK AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is te Harderwijk afgebrand de mandenfabriek met woning van de firma Schuuring en Zoon aan de Hoofdstraat. Behalve een groot aantal man den zijn ongeveer 3000 bossen geschilde twijg verloren gegaan. Huis en materialen zijn ver zekerd. De oorzaak van den brand is onbe kend. EX-KROONPRINS WILHELM 25 JAAR GETROUWD. Feest op Huize Doorn. Het was tweeden Pinksterdag feest op huize Doorn. De ex-kroonprins, die Vrijdag j.1. 25 jaar getrouwd was, wilde dit feit in den familie-kring vieren en daar de ex- keizer zijn domicilie in ons land heeft, waren alle familieleden naar Doorn gekomen. De ex-kroonprins en zijn echtgenoote en drie zoons de oudste prins Louis Ferdi- nand vertoeft in Argentinië en hun beide dochters arriveerden Zondagavond te 9.27 uur aan het station te Amersfoort. Hier werden zij begroet door baron von Sell van huize Doorn. Van de ex-keizerlijke familie waren verder naar Doorn gekomen prins Eitel Friedrich, prins Oscar en prins Adelbert, allen met hun echtgenooten en kinderen. Tot de Duitsche gasten, die voorts op huize Doorn logeer den, behoorden verder de groothertog en groothertogin van Mecklenburg en hun beide, zoons en de hertog en hertogin van Bruns- wijk. In Doorn zelf was weinig van het feest te merken. Er werd niet, zooals ter gelegenheid van den zeventigsten verjaardag van den ex- keizer toen er bovendien veel meer vertoon naar buiten was in het dorp gevlagd. Slechts van het poortgebouw hing een zwart- j witte vlag. Toch was er een ongewone drukte: men merkte in het plaatsje veel Duitschers velen met bun eigen auto's uit Duitschland ge komen, die, nu zij toch in ons land vertoef den, den ex-keizer en zijn familie dachten te zien. Veel gelegenheid bestond daarvoor niet, want in het dorp is Maandag niemand van huize Doorn gekomen. Wel vertoefden de ex-keizer en zijn gemalin prinses Hermine Maandagochtend tegen elf uur in het „Kei zerlijk Rosarium" met een van hun kinderen en drie kinderen van den ex-kroonprins. Het feest op huize Doorn begon Maandag ochtend met een plechtige godsdienstoefe ning in de Kapel, welke geleid werd door den geestelijke graaf Kolff uit Essen. De geheele familie en het geheele personeel woonden dezen dienst bij. Gedurende de ochtenduren werden talrijke bloemstukken bezorgd. Trouwens de ex- kroonprins had te Potsdam Vrijdag ook uit Nederland veel bloemen gekregen. Onder de gelukwenschen, die hem op deze wijze be reikten, waren er ook van zijn oude vrienden van Wieringen. Te één uur 's middags vereenigden de fa milieleden zich aan een lunch. Hierbij waren slechts enkele gasten buiten de familie aan wezig. Aan den lunch werden het ex-kroon prinselijk echtpaar door de familie kostbare geschonken aangeboden. Gedurende de middaguren bleef de familie op huize Doorn. De feestmaaltijd. Te acht uur 's avonds ving in de groote zaal de feestmaaltijd aan. Behalve de familie en de reeds genoemde gasten zaten hierbij aan graaf van Lynden van Sandenburg, grootmeester van het huis van prinses Juliana, graaf Bentinck, baron van Tuyll van Serooskerken, burgemeester van Zeist, jhr. van den Bosch, burgemeester van Leersum, mr. M. P. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Doorn, majoor M. Ci van Houten en eenige andere vrienden van den ex-keizer en den ex- kroonprins. De zaal was met palmen en met de vele bloemstukken, die de ex-kroonprins en zijn echtgenoote hadden ontvangen, versierd. Een strijkje was achter het groen opgesteld om den avond met muziek op te luisteren. De feestmaaltijd 'had een zeer geanimeerd jbehooren Aspirin- I tabletten, went op reis I staaf U in 't bijzon* ■der aan het gevaar van kouvatten bloofj op an verloop. Na den ex-keizer die het eerst sprak, werden ook door de overige aanzittendeo verschillende toespraken gehouden. Na den feestmaaltijd had een voorstelling plaats van een speciale familiefilm. Het feest duurde tot laat in den avond. Het geheel droeg een intiem karakter. De ex-kroonprins zal vandaag eenige be zoeken afleggen. Waarschijnlijk vertrekken hij en zijn familie reeds morgen weer naar Duitschland. DE HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN PORTUGAL. Op 5 Juni j.1. zijn tusschen den Nederl gezant te Lissabon en den minister van Bui- tenl. zaken van Portugal nota's uitgewisseld, waarbij is overeengekomen, de tusschen Nederland en Portugal bestaande voorloo- pige regeling der handelsbetrekking van 1 September a.s. af andermaal te verlengen voor den tijd van één jaar. DE DALENDE LIJN. iV.en meldt uit de provincie Groningen, dat thans nu de topgras-, nagras- en naweide- verhuringen pas begonnen zijn, reeds blijkt, dat de prijzen geweldig zijn gekelderd. Soms kan de helft van den prijs van vorige jaren niet worden bedongen. Enkele raaien kom< het voor dat op nagras en naweide geen bod wordt gedaan. ONDERZOEK NAAR DE PARA- TYP'HUS TE DEVENTER. Commissie ingesteld. De locc-burgemeester, de heer A. Kelder man, heeft een commissie ingesteld, die tot taak zal hebben de oorzaak van de para- typhus op te sporen. In totaal zijn thans negentien personen door de ziekte aangetast. Van medische zijde wordt medegedeeld, dat men een bacillendrager op het spoor is. De toestand geeft vooralsnog geen aanleiding om het zwembad te doen sluiten of andere dan de reeds getroffen maatregelen voor te bereiden. Aan het gemeentebestuur is vol gens De Crt. door het raadslid Gerritsen (comm.) verzocht te mogen interpelleeren over de voorzorgsmaatregelen, getroffen in zake paratyphusgevallen. KINDERMOORD. Vrijdag is op last van de justitie uit Roef mond te Asten opgegraven het lijkje van een op 27 Mei j.1. levensloos geboren aangegeven kindje. Door dr. Hulst uit Leiden is de sectie verricht, ten einde de doodsoorzaak vast te stellen, aangezien hier vermoedelijk misdrijf in het spel is. De ongehuwde moeder, de 24-jarige J. V. uit Asten, is door de marechaussee gearres teerd. Het kindje bleek op 24 Mei geboren t« zijn. De moeder zou het toen in een laken ge wikkeld in bed gelegd hebben, waar het eeni ge dagen later door een huisgenoote werd ge vonden. MET EEN MES GESTOKEN. Te Amersfoort werd vannacht in een volks- logiment de 23-jarige zwerfster R. Z. met een mes gestoken in buik, rug en arm door zekeren J. W. B., een zwervend koopman, ge- domicileerd te Enschedé. Opgewekte jalouzie is de oorzaak. Zij is in ernsttigen toestand opgenomen in het St. Elisabeth-gasthuis. DRAMA OP DE ZUIDERZEE Een plezierjacht zonder bemanning drijvende gevonden. Schipper J. van Hoek die te Lemmer i* binnen gekommen, rapporteert, dat hij op zee 1 Yi K.M. voor Ketelmond ondersteboven met de zeilen plat op het water drijvende heeft gevonden een wit geschilderd plezierjacht. Van den opvarenden was geen spoor te ont dekken. Men vreest dat deze door een stortbui overvallen en verdronken zijn. KORTE BERICHTEN. Door onbekende oorzaak zijn te Doe- tinchem de schuur en machinale klompenma kerij van Van Aken afgebrand. Bij den juwelier H. Maintz Cobben te Geleen is door inbrekers een vitrine met een steen verbrijzeld, waarna voor circa 400 aan sieraden werd gestoten. De daders zijn tot dusver nog niet gevonden. Vindt Je niet dat ik het huis aardig ingericht heb voor de partij - „Ja, de lichtdcfcrtcn - 'ora! zijn prachtig".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7