Doorzitten PUROL Kerk en school §lisit©n2and Onze Koloniën» Luchtvaart Filmnieuws Sport Ingezonden stukken 16710 17889 }7J?i 20474 Zu 20669 2SSst In het gezin Roze te Heerenveen zijn eenige leden ernstig ziek geworden na het eten van soep en bessensap, die een paar da gen oud waren. Op de houtzagerij der firma Alers— Suilen is de 19-jarige Suilen bij het houtza gen door een uitslaande pal der machine ge raakt. Zijn borstkas werd ingedrukt, waar door de jonge man doodelijk werd getroffen. EEN BRAND OP HET LOO - De Koninklijke familie bij het blus- schingswerk aanwezig. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur brak fcrand uit in de groote schuur van de Konink lijke boerderij, waarin des winters het vee ivvodrt ondergebracht. Het voorste gedeelte van deze schuur is ingericht als melkinrich ting en daar wordt de melk ook gekookt. Daarvoor brandde ook heden een fornuis. Vermoedelijk staat de oorzaak van den brand hiermede in verband, doch dit staat niet vast. Het gelukte den brand te beperken tot deze schuur, die grootendeels is uitgebrand. De schade is niet erg groot. De koningin, de prinses en prins Hendrik, icKe de Pinksterdagen op het Loo doorbrach ten, waren bij het blusschingswerk aanwezig De Chicago Tribune heeft een belooning van 25000 uitgeloofd voor het opsporen van den dader. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algerieene kennis, dat in het gemeenteblad van 'Alkmaar nr. 1167 is opgenomen het be sluit van den raad dier gemeente van 19 December 1929, waarbij is vastgesteld een VERORDENING tot regeling van het verkeer op de wegen in verband met het gebruik van motorrijtuigen en -rijwie len. Deze verordening is heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meentesecretarie ter lezing nedergelegd, waar zij tevens in afdruk tegen betaling ;der kosten is te bekomen. Alkmaar, 10 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, loco-burgemeester. A. KOLLMA, secretaris. DE MOORD-ZAAK KÜRTEN. Nog meer misdaden bekend. Het verhoor van den massamoorde naar Ilürten werd in de afgeloopen da gen voortgezet. Hij blijft bekennen en heeft ook toegegeven, behalve een aantal brandstichtingen, in den zomer van 1925 een poging tot moord te hebben onder nomen op een dienstbode. Thans is hij nog verder gegaan en heeft bekend, dat hij zich in de jaren 1921 tot 1925 schuldig heeft gemaakt aan 2 moorden, 4 pogin gen tot moord en 1 brandstichting. Alles zal nauwkeurig worden onderzocht. ALCOHOL-VERGIFTIGING IN NEW-YORK. Gedurende den afgeloopen Zaterdag en Zondag te New-York 14 personen overleden aan de gevolgen van alcohol-vergiftiging. In een restaurant werd een hoeveelheid Van 40 liter alcoholhoudenden drank in be slag genomen, die vergiftigd bleek te zijn. SCHERPE REDE VAN BRATIANU. In een zitting van het partijbestuur der liberale partij heeft de oud-minister van bui- tenlandsche zaken Bratianu een scherpe rede waarin hij verklaarde dat de liberale partij niet acoord kan gaan met de kroning van Carol tot koning. Bratianu verklaarde dat het avontuur van Carol waarschijnlijk niet lang zal duren. DE ZWEEDSCHE METEOROLOOG SANDSTROEM ZOEK. De bekende Zweedsche meteoroloog Sand- ztroem is sedert vijf dagen in het hoogge bergte van Lapland in de nabijheid van de Noord-Zweedsche grens waar hij onderzoe kingen deed, verdwenen. Een groote groep mijnwerkers, een militai re patrouille en een vliegtuig zijn uitgezon den om den vermiste te zoeken. Aangezien de geleerde niet voldoende le vensmiddelen bij zich had en het weer na zijn vertrek veel slechter is geworden, verkeert men in de grootste ongerustheid omtrent het tot van Sandstroem. CHINEESCH SCHIP GEZONKEN. Het Chineesche stoomschip Litsnon Li- fceng is bij de monding van de Yangtse-ri- vier op een rif geloopen en onmiddellijk ge zonken. Meer dan 100 passagiers en de be manning kwamen om het leven. REDACTEUR DOODGESCHOTEN. De bekende redacteur van de Chicago Tri bune Lingel, die zich voornamelijk met de crimineele reportage bezig hield is op klaar lichten dag uit wraak door een bende spiri- tus-smokkelaars in de straten van Chicago door een schot in het achterhoofd gedood. Lingel had zich tot taak gesteld achter de ge heimen van de drank- en spiritussmokkelaars te komen en stond daarbij op goeden voet met de politie. De bandieten hebben hem ge dood uit vrees, dat hij onthullingen zou doen over de geheimen van de smokkelaarsorga nisatie. «fr^EXAMEN GYMNASIUM, i V<x>r bet eindexamen van het Gyronaefan te Alkmaar zijn Zaterdag de volgende can- didaten geslaagd: Marie A. Blom (A); A. F. van Deven ter (B.); Ali G. Dikstaal (A) te Enkhuizen; Greta F. Galema (A); E. M. Kuipers (A) te Beemster en J. Th. Mol (B.) COMMUNISTEN UIT GEZET, De twee Chineesche communisten, die ge lijk een telegram van 3 Juni j.1. meldde, per s.s. „Plancius" van de Paketvaart uit Singa pore zijn aangevoerd, zullen als ongewensch- te elementen uit Nederlandsch-Indië worden verwijderd. MISS AMY JOHNSON. Krijgt een Pnss-Moth. De Hanlandfabriek heeft miss Amy Johnson een nieuwe Puss Moth aange boden naar aanleiding van haar prach tige vlucht naar Australië. In haar antwoord seinde de vliegster o.m. dat zij altijd gewenscht had een Puss Moth te bezitten maar „ik zal toch niet de schitterende prestaties vergeten van mijn geliefde Jason" (dit is de naam van haar trouwe Gipsy Moth). Miss Amy Johnson zal haar nieuwe vliegtuig in ontvangst nemen bij haar terugkeer in Engeland de volgende maand. VLIEGTUIG GEVALLEN. Zondagmiddag steeg van Schiphol een sportvliegtuig op, de D 1600, eigendom van en bestuurd door den Duitschen ingenieur Westphal, met een vriend als passagier. De heeren vertrokken naar Düsseidorf. Waar schijnlijk door een foutieve beoordeeling in den start kreeg het vliegtuig onvoldoende voorwaartsche snelheid, zoodat het kort na het loskomen van den grond bij de militaire loodsen kwam te vallen. Het vliegtuig werd ernstig beschadigd. De inzittenden bekwa men geen letsel en keeren per trein naar Düsseidorf terug. DE KERMISMEID Een goede Ufa-iilm in het A. B. T. Op den Tweeden Pinksterdag bracht het A. B. T. een nieuw programma met als hoofdnummer een nieuwe film van Jenny Ju- go. Deze actrice vervult de rol van Marga, de dochter van een kermisartist, die met zijn klein gezelschap de kermissen bezoekt. Bij één der voorstellingen maakt Marga kennis met Mario een jongdiplornaat en de sym pathieke wijze waarop hij tegenover het meis je optreedt, maakt dat zij heel blij is, als zij Mario weerziet. Natuurlijk voelen de jonge lui zich weldra tot elkaar aangetrokken en als Marga na een autotocht, te laat naar huis terugkeert (haar vader heeft de voor stelling moeten afzeggen) wordt zij wegge jaagd. Zij vindt een toevlucht bij Mario, die kort daarna wordt overgeplaatst naar Wee- nen. Hij neemt Marga echter mee en beide zijn gelukkig. Maar zooals meestal, zijn de reide vaders; het niet erg eens met de plan nen van hun kinderen. Mario's vader weet het meisje ervan te overtuigen, dat de ver houding Mario's promotie in den weg staat, en nu toont zij haar groote liefde door naar de kermiswagen van haar vader, die gelde lijk gesteund is, terug te keeren. Jenny Jugo heeft de rol van het meisje, waarvoor het groote geluk niet was weggelegd, zeer goed gespeeld. Biizonder sympathiek was Eurlco Benfer als Mario. Hij heeft zijn rol sober en met gevoel gespeeld. Een mooi type was Kurt Gerron ook nu weer als Marga's vader, de ïuwe kermisreiziger. Verschillende mooie op namen kwamen in deze film voor. Een journaal, een teekenfilm van Koko en een komische tweeacter voltooiden het pro gramma, dat gisteren groote belangstelling trok. Voetbal. HongarijeNederland 62. Ons nationaal elftal heeft Zondag in Boedapest een zware nederlaag geleden tegen het Hongaarsche team, dat geheel uit beroepsspelers bestond. Met 62 ble ven de Hongaren in de meerderheid. Ons elftal heeft een zwakke wedstrijd gespeeld en was als geheel uit vorm. Het speelveld was een groote handicap. Een zandvlakte zonder een enkel gras sprietje De temperatuur was hoog. Ons elftal kwam uit in de opstelling met Vermetten voor Denis en van Ree- nen voor de Kreek. Onze verdediging was zwak en de voorhoede kon er niet veel van tereci brengen. De beide Hol- la' ,srbe doelnunten -erden gema„ t door de buitensuelers. v. d. Meulen heeft door zijn kranig keepen ons team voor een grootere nederlaag behoed. Na een kwartier had Hongarije reeds Tante. „Wat voer Je daar toch uit, Peter Peter „We zijn aan 't stoombootje spelen en Mol- Jv neemt feplen in 11 passing Show), de leiding met 1—0 en voor de rust maakten de Hongaren er nog twee goals bij. Toch was ons elftal in de eerste helft nog niet zoo slecht In de tweede helft maakte v. Heiden spoedig een tegen- punt, maar toen kwamen er met tus- schenpoozen weer drie goals van de Hon garen. Pas in de laatste m+rmut slaagde Landaal er in een tweede goal voor Hol land te maken. Kampioensdbap van Jjfedorland. De laatste wedstrijd in de kampioens competitie Willam IF^-,Velocitas is heel mooi door Velocitas gewonnen nl. met 3—0. In den eindstand stéai Velocitas nu op de derde plaats met evenveel pun ten als Ajax en slechts één punt onder nummer één. Dat dé Groningsche club 't na haar minder succesvollen eersten wedstrijd tot zoo'n mooi eindresultaat zou brengen, had bij den aanvang der kampioencompetitie zeker niemand ver wacht. De eindstand luidt: Go Ahead Ajax Velocitas Willem II Blauw Wit 8 8 8 8 8 4 4 3 2 2 2 1 3 2 2 2 3 2 4 4 19—14 10 19— 8 9 13—16 9 14—18 6 8—17 6 Bekerwedstrijden. De demi-finale ExcelsiorN. A. C. is door de Rotterdammers met 52 gewon nen, zoodat Feijenoord en Excelsior twee Rotterdamsche clubs dus de finale zullen spelen van den K. N. V. B.-Beker. Promotie in Eet Zuiden. De Valk weer eersteklasser. In de Zuidelijke promotiecompetitie heeft de Valk met 10 van Bleijerheide gewonnen waardoor dus de Valk, die vroeger al in de Zuid le klas uitkwam weer in die klasse is teruggekeerd. De internationale wedstrijd België— Portugal is door België, dank zij Bastin, met 21 gewonnen. Alcmaria—Homberger Spielverein '03 1—0. Zondagavond van halfzeven tot acht heeft Alcmaria een wedstrijd gespeeld tegen de hierboven genoemde Duitsche club. De temperatuur was uitstekend voor voetbal geschikt en de belangstel ling voor deze internationale ontmoeting viel wel mee. Voor den aanvang van den wedstrijd sprak de Duitsche leider bestuur en elftal van Alcmaria op het middenveld hartelijk toe. Hij sprak zijn bijzondere dank uit voor de ontvangst en de voorbereiding, die in alle opzich ten voorbeeldig waren. Spr. hoopte dat het een mooie sportieve kamp zou wor- en en dat het niet de laatste maal zou zijn dat Alcmaria en Homberg tegen elkaar streden. Als bewijs van hulde en sympathie bood hij Alcmaria een fraaien wimpel aan, terwijl de spelers van Homberi een driewerf ,hoch" op Alc maria uitbrachten. De penningmeester van Alcmaria, de heer W. Stroink, dank te de gasten in het Duitsch voor hun hartelijke woorden en hun geschenk aan Alcmaria terwijl hij hoopte dat de H.S.V. de beste herinneringen aan deze ont moeting zou mogen bewaren, wat door de Alcmarianen met „three cheers" werd onderstreept. Onder leiding van den heer Peper be gonnen daarna de elftallen in de Vrijdag door ons vermelde opstelling den wed strijd. Zij die den strijd hebben gezien zullen zeker voldaan naar huis zijn gegaan want het is van het begin tot het einde, een mooie faire kamp geweest, die op 't allerlaatst door Alcmaria is gewonnen, maar 0—0 had ook zeer zeker een uitslag geweest, waarmee beide partijen tevre den hadden kunnen zijn. De Duitschers maakten in hun goed verzorgde costumes (witte broek en wijnroode yerseys) een kranigen in druk. Zij waren voor de rust door hun betere baltechniek en gesteund door den wind, wel iets in de meerderheid, maar voor het doel bleek de Duitsche voor hoede niet doortastend genoeg. Oudes was heel goed op dreef, terwijl in de middenlinie de vleugelhalfs uitblonken. Hamstra en Rootring bleken gevaarlijk in de Alcmarja-voorhoede. Maar de Duitosche achterhoede (backs en keeper) wisten alle gevaar te keeren. Een mooi schot van Keppel kwam iuist tegen de lat, terwijl Hamstra een serieuze poging deed tot scoren, die beter lot verdiend had. Rust 0—0. Na de he.rvatting hetzelfde spel, maar nu Alcmaria ir. de meerderheid. Het pu- Lliek verlangde naar een doelpunt. Doch dit kwam niet. De beide verdedigingen bleken voor de achterhoede te sterk en daarom had de uitslag 0—0 zoo juist het spelwijze en de houding weergegeven. Toen ieder reeds dacht, dat de strijd ook met die uitslag zou eindigen wist Alcmaria enkele minuten voor het ein de bij een algemeenen aanval en voorzet van b'nks den bal in 't Duitsche doel te krijgen door Peereboom en hiermede was het geheel beëindigd. In 't Alcma- ria-elftal, dat over 't geheel heel aardig heeft gespeeld waren nog enkele zwak ke plekken, die men echter voor den aanvang van 't nieuwe seizoen nog wel zal trachten te versterken. De linker- wing HamstraWitteveen voldeed wel. Lengers was als linkshalf uitstekend. De rechtsbinnen kan bij meerdere bal controle een flinke kracht voor 't eerste worden. J. Rootring toonde zich ook nu weer in de middenlinie een uitmuntend voetballer. De backs wisselden goed werk nog wel eens af met zwakke mo menten. Bij de Duitschers viel het koppen en het goede balstoppen op. Ook het sa menspel en doorgeven was goed. Alleen de kunst van doelpunten maken rcheen voor de Hombergers heel moeilijk. Het geheele gezelschap heeft echter ongetwijfeld van zijn bezoek aan Alk maar de beste herinneringen meegeno- legen de Zuidelijke eerste klasser Eindhoven speelde Homberg; 44, Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest [Dop, 30. Tubt 80 ct. Bl) Apoth. 6 DrogUttn Motoren. Nederlandsche T. T. Ofschoon de termijn van inschrijving nog lang niet verstreken is, zijn er reeds een groot aantal inschrijvingen voor de races op 5 Juli. Tot nu toe hebben ingeschreven: E. Fernibough (Excelsior), C. W. Johnston (O. K. Supreme), John Moos (B. S. A.), P. Boogers (B. S. A.)E. A. Mellore (New- Imperial), G. A. de Ridder (Ariel), P. van Wijngaarden (Velocette)T. van Schaik (H. D.), T. S. Zeeman (Norton), A. M. A- Greemers (Velocette), A. R. K. van der Pluym (Norton), K. Ch. van Egmond (Rudge Whitworth), N. Bovee (Velocette), B. van Vilsteren (A.J.S.), F. Vermaak (Raleigh) I. Renier (Velocette), P. van Wijngaarden (Norton), Mr. Vroomen (Sarolea), R. Gre- goire (Sarolea), H. J. Bretveld (Rudge Whit worth), A. R. K. van der PJuijm (Sunbeam), J. L. van der Hoeven (Sunbeam), P. Weijers (H.D.), N. Bovee (New-Hudson), M. van den Alkker (Opel), G. Roestenburg (Raleigh), J. E. Fijma (Ariel), J. Schot (Ariel), P. G. Oosterbaan (Ariel), J. Dunian (Raleigh), F. A. Vermaak (A.J.S.), F. Longman (O.K. Supreme), Elvetio Torricelli (Puch), Sieg- fried Omryal (Puch), H. G. Rijndere (Raleigh). Gymnastiek. Prijzen behaald. Op de Bondswedstrijden van het Neder- landsch Christelijk Gymnastiek Verbond ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan, ge houden op den 2den Pinksterdag te Den Haag, behaalde het 5-tal dames van de Chr. Gymnastiek Ver. O.D.I.S. te Alkmaar in dén vierkamp 2den graad (Paard, Brug, Vrije oef. en Ringen) een 2den prijs. Gym. Ver. D.O.V.E.S Heiloo. Zaterdag 7 Juni behaalde de adspirant meisjes van 12 tot 16 te Edam met vrije oefe ningen een 2de prijs, de adspirant jongens in een driekamp den 2den prijs en voor vrije oefeningen den 3den prijs. Voor de beste prestatie behaalde de adspi rant meisjes P. de Geus, A. Bakker en T. v. Weelderen ieder een 1ste prijs. Duiven. Postduivenvereeniging „Steeds in spanning Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 8 Juni een wedvlucht van uit Orleans. Afstand 563 K.M. Gelost om 9.45. De eerste duiven die Maandagmorgen aan kwamen waren van de heeren H. Mooij 5.21.38 Idem 6.19.21 Idem 6.21.15 F. H. C. Dingerdis 6.39.42 J. J. Veel 7.24.52 Idem 7.38.13 Idem 9.16. 2 Idem 9.19.38 G. Hijmans 9.52.29 R. J. Ran 10.21.45 (Buiten veraniwuo: deUjkheul vau de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'tdactie er mede instemt.) AAN DE VERPACHTERS IN NEDERLAND. Als Hoofdbestuur van den Bond van Land- pachters in Nederland, doen wij langs dezen weg een ernstig beroep op u. Ons is bekend, dat zeer vele pachters van boerderijen en landerijen in zeer groote zorg en moeilijkheid verkeeren. De algemeen ge voelde crisis treft hen 't zwaarst. Velen hun- nerner hebben al enkele jaren de beloofde pacht niet uit hun bedrijf kunnen maken. Tel kens moest er geld bij. De gehoopte „betere tijden" bleven uit; integendeel kwam een ern stige crisis, die duizenden nijvere pachters met totalen ondergang bedreigt. Velen slee pen nog hun ouders, die borg voor hen zijn, mee naar den afgrond. Een zee van zorg en kommer gaat over onze landen; de arbeids- en levensvreugde van velen is vervangen door wanhoop en wrok. Velen kunnen hun landerijen en vee niet meer verzorgen, als 't behoort. Er dreigt een ramp, die tienduizenden pachters tot proletariërs zal maken en de eco- nomisch-sociale verhoudingen van thans tot in haar grondvesten zal schokken. In 't belang der pachters, die in dén regel lang en hard werken; in 't belang van hun vrouwen en kinderen, ja van heel hun familie; in 't belang der productie, van bodem en veestapel in 't belang van"ons volk, dat een welvarende, rust en orde min nende plattelandsbevolking niet missen kan verpachters, laat gevoelens van men schel ijkheid u nopen het voorbeeld van sommi gen te volgen. Geeft uw pachters een deel der pacht over 1929 terug, of scheldt hen het schuldig' geblevene vrij. Gij dient daarmee ten slotte ook uw eigen belang. De verpachters hebben er ook belang bij, dat er een pachtersstand is, die financieel het bedrijf behoorlijk kan voeren. Die stand ver dwijnt thans. Veel verpachters weten stellig niet, hoe erg het met hun pachters er wel voor staat. Ze meenen, dat als de pachter de huur betaalt, de zaak wel in orde is. Als ze eens wisten, hoe de laatste jaren die pachtsom bij elkaar komt! Hoeveel slapelooze nachten zcrg en tranen het vaak kost! Verpachters, spreekt eens met uw pachters over deze dingen. Laat u eens door betrouw bare en onpartijdige deskundigen voorlichten Dan zal menigeen uwer schrikken en wei geren t geld te ontvangen, dat nu kalm opge streken wordt, omdat, „de pachter het immers op tijd brengt, net als anders". Valsche schaamte; vrees, niet weer te kun nen inhuren; en misschien andere factoren weerhouden dikwijls den pachter den juisten stand van zaken aan den verpachter bloot te leggen. Onderzoek zal u echter er van overtuigen dat billijkheid en menschelijkheid vorderen! dat over 1929«'3£> clementie wordt t^tracbt der verzorging en dat er voorts komst de vast&es. Ons bestuur vrqat te duizenden pachte» in wij h «n»rig vragen1: bewaart de landeche padjtersstand voor ondei*»^' aw padrie» een flinke verlaging toe te staan. Ge verzacht das en «Kiende, en voorkomt een beid bij de verarmende pachter^ wel eens meer zou kunnen doen verhezen een hooge pacht en die wel eens mta tÏÏ kunnen breken dan alleen goede veihSJu? gen. Een ramp, veel grooter dan die vanR culo, bedreigt ons land: de ondergane het meerendeel der pachters, die thans £2 drijven op 't onderling crediet en de spaanw ningen der ouders. lxaK Een gevaar, waartegen geen burverw»^. ten helpen, bedreigt ons land, ais ti^i-C? den het demoral iseerend pad, van ondertv*2! tot nietsbezittend proletariër wordend? jaagd. Verpachters! in naam der menscheliftJieM in 't belang van land' en volk, bezint u en h*! sluit uw pachters te helpen in hun worsteling tegen den maatschappelijken ondergang dreigt. Gunt uw pachter een behoorlijke Ns looning voor zijn arbeid en 't risico dat hü loopt. Stelt op die basis, in den weg van om partijdige taxatie, de pachtsom vast. Het is voor sommige pachters misschien reeds te laat, voor bijna allen is het hoog tiid Doet het nu! Doet het goed! Het Hoofdbestuur van den Bond van Landpachters in Nederland- A. SIEBESMA, voorzitter. A. D. DE GROOT, secretaris. Groningen, Moesstraat 52. Niet-OfficiëëT 453e STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag 10 Juni 1930. Se KLASSE. 13e LIJST. Hooge prijzen: 4247 14951 16133 18313 19262 1000. 61 816 9247 19959 400. 6739 7215 18560 200. 1554 2609 5285 6681 7465 10726 11146 13443 134®* 13771 14372 100. Prijzen van 70. 272 391 495 503 547 5M 950 100! 1085 1190 1244 1286 1464 1584 1697 2055 2406 2491 2503 2516 2996 3019 3118 3151 3298 3303 3315 3365 3872 3883 3941 3982 4410 4598 4629 4697 5584 5639 5816 5828 6457 6579 6971 6991 7619 7628 8170 8307 8865 8957 9522 9541 133 196 780 924 1292 1408 1427 220) 2286 2848 2926 3239 3283 3751 3756 4334 4348 5007 5445 6072 6339 6343 6384 6768 6792 6887 6931 7148 7302 7311 7588 7922 7962 8056 8159 8646 8666 8704 8760 9170 9335 9439 9482 9792 9885 9940 9957 10045 10078 16327 10512 10548 10641 10740 10811 10979 1121G 11385 11521 11569 11573 11866 11920 11940 12002 12234 12314 13181 13267 13658 13859 13869 13882 14009 14053 14082 14108 14136 14172 14525 14568 14759 15052 15117 15265 15593 15831 15847 15852 15857 15878 15956 15970 16029 16227 16235 16259 16403 16428 16500 16531 16706 16735 16826 16833 17038 17096 17120 17136 17375 17458 17508 17526 17646 17669 17930 17954 181 ">5 18167 18218 18494 18602 18653 18906 19072 19092 19097 19454 19635 19660 19667 19762 19872 19954 20010 20086 20215 20529 20658 20702 20908 20967 87 296 467 678 845 1011 1347 1488 1689 1940 2043 2209 2391 2412 2638 2732 2865 2985 3228 3564 3737 93 298 491 684 869 1046 1354 1501 1691 1948 2118 2213 2410 2415 2439 2646 2678 2753 2758 2876 2884 2994 3065 3244 3256 3582 3602 3738 3783 115 315 492 693 874 1093 1370 1547 1710 1954 2120 2232 Nieten: 143 181 229 322 333 371 550 566 611 694 712 757 879 929 944 1102 1119 1187 1373 1379 1397 1614 1616 1638 1719 1796 1832 1972 1993 1998 2136 2160 2162 2245 2267 2272 2500 2501 2563 2688 2687 2691 2761 2792 2828 2902 2913 2931 3123 3152 3158 3294 3438 3451 3612 3659 3660 3792 3796 3808 3990 4015 4128 4166 4176 4184 4311 4353 4367 4412 4425 4521 4582 4594 4609 4664 4666 4710 4848 5016 5018 5038 5040 5048 5211 5225 5311 5322 5360 5375 5488 5514 5534 5539 5567 5570 5631 5691 5769 5794 5839 5912 5975 5978 6083 6093 6129 6316 6372 6410 6456 6459 6462 6465 6a42 6545 6552 6560 6604 6629 6733 6789 6793 6841 6864 6893 6962 6969 6982 7010 7028 7030 7275 7294 7377 7409 7417 7448 7669 7670 7671 7673 7699 7725 7778 7785 7817 7872 7930 7956 8029 8043 8050 8068 8163 8166 8219 8230 8263 8297 8397 8421 8433 8511 8515 8554 8562 8566 8580 8819 8831 8908 8942 8955 8972 9037 9113 9152 9205 9213 9262 9361 9375 9391 9398 9440 9441 >492 9501 9549 9562 9569 9585 9648 9693 9700 9737 9746 9770 9808 9810 9825 9862 9864 9880 9967 9975 10020 10021 10049 10092 10134 10140 10154 10240 10274 10302 10504 10523 10561 10577 10581 10642 10751 10823 10859 15861 10889 10915 11085 11120 11197 11209 11248 11250 11359 11374 11387 11388 11393 11467 11519 11544 11589 11613 11644 11647 11745 11765 11807 11810 11863 11912 12043 12058 12137 12166 12170 12208 12332 12407 12444 12462 12506 12515 12587 12614 12687 12690 12744 12756 12842 12848 12861 12870 12903 12940 12980 12983 12992 13044 13054 13096 13135 13168 13226 13238 13245 13313 13515 13528 13562 13574 13614 13621 13681 13687 13693 13756 13785 13813 13932 13985 13997 14015 14055 14060 14243 14264 14296 14346 14428 14458 14621 14641 14647 14667 14683 14718 14797 14831 14845 14847 14849 14879 15004 15009 15026 15044 15057 15068 15119 15133 15134 15139 15175 15236 15315 15319 15323 15339 15353 153357 15560 15592 15620 15638 15660 15735 15739 15765 15806 15817 15827 15855 15940 15971 16000 16004 16039 16066 16068 16123 16158 16191 16210 16215 16289 16459 16632 16653 16677 16684 16689 16774 16808 16853 16902 16960 17020 17182 17185 17198 17215 17231 17244 17351 17377 17381 17399 17427 17436 17497 17503 17506 17618 17619 17621 17683 17699 17742 17771 17809 17873 17913 17945 17980 18023 18066 18124 18190 18215 18366 18377 18384 18386 18476 18488 18521 18524 18525 18530 18607 18620 18681 18740 18784 18786 18899 18911 18969 18987 19005 19035 19051 19058 19069 19120 19218 19267 19339 19348 19389 19444 19449 19488 19607 19609 19675 19708 19710 19724 19856 19865 19885 19962 19979 20000 20008 20051 20211 20238 20247 20285 20304 20369 20376 20397 20423 20437 20448 20504 20508 20554 20567 20595 20647 20708 20759 20793 20891 20906 20935 20971 10975 Verbeteringen: 5e klasse 1%J 252 mi 2075 2603 3200 3433 4238 4699 5891 6601 7031 7675 8429 8964 9596 10149 10943 11625 12350 13947 14186 15395 15916 16274 16739 17142 17881 18523 19182 19939 20660 260 410 618 822 2176 2685 3235 3528 4333 4906 5998 6656 7119 770QI 8480: 8965 9666 10173 10948 11755 12831 14001 14453 15538 15923 16363 168171 17270 17926 1859a 19206 19945 20696 290 415 640 834 959 1003 1289 1295 1398 1451 1668 168J 1871 1925 201O 2039 2177 2200 2378 2380 2624 2708 2835 2941 3209 3479 3680 3894 4262 4546 4752 5111 5421 5612 5921 6319 6489 6648 6901 7045 7523 7726 8000 8181 2630 2722 2840 2950 3221 3531 368a 3954 4290 4557 4801 5121 5439 5628 5953 6349 6527 6695 6904 7147 7590 7761 80(3 8200 8445 8468 8585 8711 ■w a 93_ 9460, 9631' 9797 9940 9303 9445 9630 9784 9886 10095 10101' 10448 10491 10696 10710 11003 1107* 11258 U330 11473 11500 11668 11709 11981 12000 12212 12211 12551 1256J 12779 127» 12950 1295* 13101 131» 13376 1346 13629 136 13819 131 14079 141 14514 145. 14737 147' 14929 149- 15108 151K 15264 1528} 15413 1545* 15742 15740 15943 15959 16086 1«0» 16317 163» 17069- 170®J 17303 17344 17456 17470 17653 17670 18163 18170 18427 1845? 18537 IcSS 18834 IS»! 19036 iMI? 19370 oJi 19539 19»5 19789 197» 20037 20321 2036» 20939 2099» tel;

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8