Rechtszaken AGENDA Laatste berichten. Provinciaal nieuws Stadsnieuws RaditeaM Weerbericht, AAl§TEitDAltI$CHE> BEURS van 16 Juni 1930 Vf. •t'r m AJ Maandag 16 juni. I 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De dans cm het leven; 2. De familie-sport (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Gevange nisleed (dram.) Toegang boven 18 jaar. I 7.30 uur, Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). 9 uur, H. H. Waard, Tooneelzaal Rus, Het Alkm. Tooneel met „Haar Laatste Wil A Dinsdag 17 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De dans om het leven; 2. De familie-sport (boven 18 P?30 uur, A. B. T.: Gevangenisleed (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Onder den i zwarten Adelaar (boven 14 jaar). Woensdag 18 Juni. I 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De dans om het leven; 2. De familie-sport (boven DÖ uur, A. B. T.Gevangenisleed (boven '*7*30 uur, Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). I Donderdag 19 Juni. i 7 30 uur, Cinema Americain: 1. De dans om het leven; 2. De familie-sport (boven 18 ^730 uur, A. B. T.: Gevangenisleed (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). Zaterdag 21 Juni. 7.30 uur, Muziektuin, openluchtuitvoering van „De molen van Sans Souci". 7.30 uur, Muziektuin, openluchtuitvoering van „De zonderlinge marskramer". EEN WONDERDOKTER. De rechtbank te Middelburg bevestigde de vonnissen, waarbij N. K., 35 jaar, de z.g. Leidsche wonderdokter in Den Haag is ver oordeeld tot 2 maal 25 boete subs. 2 maal 0 dagen 'hechtenis en W. F. M., 57 jaar, winke- lier en magnetiseur te Vlissingen, wegens een zelfde overtreding, doch met afwijking van je in eerste instantie opgelegde straf tot 4 maal 15 boete subs. 4 maal 5 dagen hechtenis. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK BIJ VOORSCHOTEN. Twee personen gedood. Bij de zilverfabriek te Voorschoten had he denmiddag even over twaalf een motoronge luk plaats, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Een motorrijder met een dame op de duo reed met een volgens ooggetuigen groote vaart door de bocht en kwam daarbij te slip pen, waardoor hij tegen een boom vloog. De dame op de duo was opslag deed; de motor rijder is na een half uur aan de bekomen ver wondingen overleden. Twee doctoren konden geen hulp meer verleenen. De namen van de beide slachtoffers zijn nog onbekend, daar de mctorrijder op het nummer van een ander reed. BIJ HET ZWEMMEN IN DEN RIJN VERDRONKEN. 'Gisteren is de arbeider P., die bij Heteren in den Rijn was gaan zwammen, in een draaikolk geraakt en verdronken. HEILOO. Rijwielpad Heiloo—Egmond aan den Hoef. Na de aanbesteding van het leggen van het rijwielpad (zie ons no. van Zaterdag j.1.) is het werk opgedragen aan den laagsten in schrijver, den heer C. de Groot te Bakkum voor 13.288. Door het gemeentebestuur is aan de directie Ned. Spoorwegen te Utrecht vergun ning verleend tot het bouwen van een hoofd gebouw, perrongebouw en bergplaats. In- tusschen zijn de werkzaamheden begonnen. Naar we vernemen heeft de architect de heer D. Saai te Alkmaar zich belangloos beschikbaar gesteld voor het monumentale ontwerp van de fontein voor het raadhuis, welke de burgerij beschikbaar stelt voor het zilveren ambtsjubileum van den burgemees ter. HET ZANGERSFEEST VAN DEN ROND VAN GEMENGDE ZANGVER ENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND. Zondag is het groote jaarlijksche zangers feest van den Bond van Gemengde Zangver- eenigingen in Noordholland te Hoorn gehouden; het 21e festival van genoemde or ganisatie op het gebied van den zang en. laten we maar onmiddellijk aan toevoegen: de feestdag is wederom uitstekend geslaagd. Hoewel de lucht in de morgenuren betrok en dreigende wolken kwamen opzetten liep de wind gelukkig wat hooger en verwaaide „de broei Het bleef een warme heerlijke zomerdag, die in alle opzichten meewerkte om het feest te doen slagen. Van alle richtingen werden de honderden bij honderden zangers en zangeressen uit alle deelen van het gewest aangevoerd, terwijl daarnaast autobussen volgeladen zaten met belangstellenden, liefhebbers van den zang en die tevens het zangersfeest dienstbaar maak ten om een uitstapje te maken naar West- friesland's aloude hoofdstad, die nog tal van historische monumenten bevat, een nadere kennismaking overwaard. Ongetwijfeld was het een sympatieke gedachte van den Bond om dezen feestdag te beginnen met het bren gen van een hulae aan wijlen den grooten zanger Johan Messchaert. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag, dat met medewerking van de Hoornsche Harmoniecorpsen een herhaling zou gegeven worden van de uitvoering van „Hallelujah" uit de Messias van Handel zooals deze bij de onthulling van het monument had plaats gevonden, kon een en ander geen doorgang hebben, doordat de muziekcorpsen wegens deelname aan een concours geen medewerking konden verleenen. Nadat de heer R. Sasburg gewezen had op de beteekenis van deze betooging met betrek king tot de beteekenis van den koorzang, werd onder diens eminente leiding door een SOOrtal I zangers en zangeressen thans uitgevoerd: „Hymne van den zang", woorden van den Bondsvoorzitter, den heer Jb. de Jong- te Hoogkarspel; muziek van den heer G. H. Boedijn. Een en ander vormde een indrukwek kende, plechtige inzet van den zangersdag. Terwijl de honderden bij honderden zan geressen en zangers met vriendelijke medewer king van leden der V. V. V. en de Ned. Reis- vereeniging een rondwandeling maakten langs de bezienswaardigheden der stad, had om 11/4 uur ten Stadhuize de officiëele ont vangst plaats van het Hoofdbstuur, voorzit ters der vereenigingen en dirigenten. Namens het Gemeentebestuur van Hoorn, riep burgemeester mr. Bisschop een hartelijk welkom toe aan de genoodigden in deze his torische zaal, welke zooveel herinneringen op wekt aan het roemrijk verleden dezer veste. Het gemeentebestuur van Hoorn stelt het op zeer hoogen prijs, dat dit zangersfeest van den Noordhollandschen Bond thans voor de eerste maal in Westfriesland's hoofdstad wordt gehouden. Spr. wees er op, hoe Hoorn trotsch mag wezen de geboortestad te zijn van wijlen den zanger Johan Messchaert, die een wereldvermaardheid als kunstenaar ge noot, en bracht een en ander in verband met den koorzang. De burgemeester dankte den Bond voor de treffende hulde zooeven aan zijn nagedachtenis gebracht. Spr. vond het zoo bijzonder sympathiek in den Bond, dat deze geen lauweren in den vorm van bekro ningen nastreeft, doch alleen dit zangersfeest beschouwt uitsluitend als opbouw van den zang. Spr. besloot met een dronk te wijden op het welslagen van dezen zangersdag en den blij- venden groei en bloei van den Bond. (Ap plaus). De Bondsvoorzitter, de heer De Jong, dankte den burgemeester voor zijn welge meende toespraak en hartelijke wenschen en betuigde tevens zijn erkentelijkheid aan het gemeentebestuur voor de verleende financiëele medewerking. Spr. verzekerde, dat het hem en zijn mede zangers goed is dezen dag in Hoorn te zijn. Westfriesland's hoofdstad heeft groote man nen voortgebracht. Spr. wees op Jan Pietersz. Coen, den stichter van groot-Nederland; maar vooral op de figuren van Johan Mes schaert, Neerland's beroemden zanger: machtig in de kunst; maar tevens groot in eenvoud. Het is spr. goed in deze historische zaal namens den Bond te mogen getuigen van de innige vereering voor dezen mensch en kunstenaar, wiens gaven duizenden hebben verkwikt en gesterkt. Hartelijk dank bracht spr. namens den Bond den Burgemeester en het Gemeentebe stuur voor het medeleven met dezen dag en voor deze officieele, beteekenisvolle ont vangst. Hierna besloot hij met een gedicht van Hugenholtz, belichtende de veredelen de beteekenis van het lied. Na deze officieele ontvangst vereenigde men zich in den grooten Parktuin, waar het zangersfeest een aanvang nam. Het bijzon der fraaie zomerweer had de zangliefheb bers van heinde en ver aangevoerd, zoodat de tuin, die niet minder dan 1200 zitplaatsen bood, weldra geheel bezet was. Het feest werd geopend met een goed ge- styleerde rede van den Bondsvoorzitter, den heer Jb. de Jong, die aan de vertegenwoor nigers van het Gemeentebestuur, de jury, de zangers en zangeressen en de honderden belangstellenden het welkom toeriep. Bij dit 21e zangersfeest gaan onze ge dachten aldus de spr. terug naar den 24en Mei, toen in Hoorn's veste de onthul ling plaats vond van het monument ter eere van Hoorn's beroemden zanger Johan Mes schaert. Spr. schetste dezen kunstenaar als den waarachtig grooten mensch, in wien het lied zong door hem. Geheel zijn mensch-zijn werd in de wedergave van zijn liederen ver tolkt. Zoo moet het zijn met den zang. Wij moeten zingen om de schoonheid, om het verhevene, om het waarachtig goede. Spr. wekte de zangers en zangeressen krachtig op door te dringen in de beteekenis der schoonheid van den zang. In het bijzonder heette spreker welkom de lieeren Bernard Diamant te Rotterdam en Hubert Cuypers te Amsterdam, als beoor deelaars van den afzonderlijken zang. Har telijk dank bracht spr. tevens aan het Feest comité, bestaande uit de besturen van de beide Hoornsche Middenstandsvereenigingen en de V. V. V. Spreker getuigde, dat men hier een medewerking heeft genoten, zooals bijna nimmer te voren het geval was. In het bijzonder richtte de voorzitter zich tevens tot den heer Van der Wal, als verte genwoordiger van den Frieschen zangers- bond, met wien men steeds op vriendschap- pelijken voet samenwerkt. Ook de medewer king van de ipers wordt hoogelijk gewaar deerd. (Applaus). Burgemeester Mr. Bis schop riep den Bond en de honderden zan gers en zangeressen een hartelijk welkom toe in onze oude veste en wenschte bestuur en uit voerenden met dezen dag veel succes. Spr. hoopte van harte, dat deze eerste kennisma king met Hoorn spoedig vernieuwd moge worden en dat de feestgenooten de beste in drukken van hun bezoek aan Hoorn naar huis mogen meedragen. Krachtig wekte spr. op den heerlijken zang te blijven bevorderen en al zij het in bescheidenheid de voetstappen te volgen van Hoorn's grooten zoon Johan Messchaert (applaus). Hierna Hhd onder leiding van den heer Sasburg te Benningbroek de samenzang plaats van de liederen: „Ons lied van de zee" van P. Hartog en „Hymne aan den zang" van G. H. Boedijn. De gezongen liederen kwamen in,gecombi neerde uitvoering uitstekend tot hun'recht, dank zij de uitstekende directie ..van" den'! Heer Sasburg. Het middagfeest werd ingenomen v door den afzonderlijken zang van de aangesloten koren ieder onder leiding van zijn" eigen dirigent. Als gast trad hierbij op het Kerkkoor der Ned. Herv. Gem. te Hoorn en de zaingklas- sen van Mej. Wessemius, alhier. Naast de grootere vereenigingen lieten ook enkele kinderkoren uit Benningbroek en Venhuizen zich hooren. De geheel bezette Parktuin genoot ten vol le van de schoone vertolking der gezongen liederen, welke in woord en muziek niet nalie ten prachtige indrukken te wekken en ons de overtuiging te schenken, dat de koorzang in Noord-Holland met biizondere ernst wordt beoefend t Zooals we reeds opmerkten betrof het hier geen concours. De jury bracht een berede neerd critisch verslag uit over iedere ver- eeniging en hare prestaties, waardoor dus uitsluitend opbouwend werk wordt verricht. Ook het avondfeest is uitstekend geslaagd. Naast den zang van enkele koren werd hier bij medewerking verleend door het muziek gezelschap „Ons Genoegen" te Wijdenes, een corps dat op het laatst gehouden con cours te Nieuwe Niedorp met de meeste lauweren uit het strijdperk trad. Het talrijke publiek genoot in den heerlij ken zomeravond ook thans weer van het wel verzorgde programma, waarop o.m. voor kwam de bekende melolieuse Suite Oriëntale. De feestdag werd besloten met een geani meerd besloten bal in de Parkzalen, waar van een overdruk gebruik werd gemaakt. On geveer middernacht vertrokken de laatste autobussen huiswaarts. De Bond van Gemengde Zangverenigin gen in Noord-Holland kan dan ook op een schitterend geslaagd zangersfeest terugzien T telegrammen Gedeeltelijk gecorrigeerd. BANKDIRECTEUR DOOR INBREKERS IN BRANDKLUIS OPGESLOTEN. WARSCHAU, 16 Juni. Te Lodz hebben gisteren inbrekers een brandkast van de Han delsbank aldaar geforceerd en zijn er met een buit van 200.000 zloty van door gegaan. Wat echter bij deze inbraak groot opzien ge baard heeft en de sensatie van den dag is, is het feit, dat zich in de gesloten brandkluis van de Bank drie personen bevinden, n.1. de bankdirecteur en twee bankbedienden, die de inbrekers op heeterdaad betrapten en toen door hen overweldigd werden, geboeid en in de brandkluis gesleept. Na zorgvuldigen arbeid slaagden de inbrekers er in, de deci meters dikke ijzeren deur van de kluis weer te sluiten. Aangezien de inbrekers 'het slot beschadigd hebben, is het tot nog toe niet ge lukt, de kluisdeur te openen. Uit Krakau en Warschau zijn technici en vaklieden op het gebied van brandkastenfabricage naar Lodz ontboden. Het gevaar bestaat, dat de drie opgeslotenen door gebrek aan lucht stikken. Volgens het onderzoek der politie werd de inbraak gepleegd door zes inbrekers. Kerk en school RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Voor het Zaterdag gehouden examen voor onderwijzeres zijn geslaagd de da mes L. Barkman, C. Dun en M. Verheus te Alkmaar, J. Janssonius te Noord- Scharwoude en J. Best te Hoorn. Afge wezen werd éér., candidate. Ds. H. Holtrop, vroeger predikant der Geref. kerk teTJmuiden-Oost, ver trekt Vrijdag met het stoomschip „Siba- jak" van Marseille naar Batavia ,om den arbeid als predikant der verstrooide gereformeerden in Ned.-Indië te aan vaarden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Roelof z. v. Albert Baas en Geesje Hooge- veen. Jan IJsbrand z. V. Klaas Visser en Tjitske Madderom. Heinrich Cornelis Wil lem z. v. Franciscus Wielage en Johanna Koopman. Johannes Franciscus z. v. Douwe Oost en Joanna van Driel. Francina en Mar- garetha d. v. van Lourens Blauw en Mar- garetha Fernée. Marktberichten ALKMAAR, 16 Juni 1930. Op de heden gehouden veemarkt werd betaald voor: 42 vette koeien 280450, handel matig; 15 Vette kalveren 50—140; Vette kalveren per K.G. 1.101.40; 56 Nuchtere kalv. (slacht) 824; 584 Vette varkens (zware) per K.G. 0.58—0.64; Zoutere per K.G. 0.650.66, handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Juni 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Andijker en Langedijker muizen lYi8 cent; Langedijker kleine 4—4Y cent; Westlandsche muizen 8Y9 cent; Westland- sche kleine muizen 445 cent, alles per K.G. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 280 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 Juni 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 353 Vette koeien, le kw. 1.12—1.25; 2e kw. 0.98—1.10; 3e kw. 0.84—0.96; mindere soorten 0.72— 0.82; 105 melk- en kalf koeien 300 400; 143 vette kalveren, 2e kw. 0.70 0.78; 3e kw. 0.62-ƒ 0.68; 66 Nuchtere kalveren 1017; 8 Schapen en 12 Lam meren, geen noteering; 730 Varkens, vleesch- varkens 0.760.77; zware varkens 0.73 0.85; vette varkens 0.70—0.72; 64 Paarden 160—280. BROEK OP LANGEND!JK, 16 Juni 1930. Langendijker Groentenveiling. 9000 bos Wortelen 6.70—9.40 per 100 bos; 13.000 K.G. Tomaten: A 62.80; B 62.40; C 61.90 en CC 28.10; 120.000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.50 7.60; Drielingen 3.50580; Kleine 0.60—1, alles per 100 K.G. DEN BURG (Texel), 16 Juni 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2924 Lammren 20— 27; 12 Schapen 35—43: 22 Schram men 38—43; 21 Nuchtere kalveren 12 20; 5 Paarden 180—270; 9 Biggen 20-ƒ 26. NOORDSCHARWOUDE, 14 Juni 1930. Schotsche muizen 3.30—6.10; Drielingen 2.30—3; Kleine 0.20; Uien 1.60 1.70; Deensche Witte Kool ƒ0.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 16600 K.G. Aardappelen; 675 K.G. Uien; 2800 K.G. Deensche Witte Kool. ZWAAG, 13 Juni 1930. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 1.33—1.78; Aardbeien 64—86; Peulen 10—21; Spinazie 4—10; Postelein 7.40-/ 13; Sla 2.306; Bloemkool 3.906; Ra barberf 5—11Radijs 1.20—1.90; Wortelen 6-ƒ 14.20; Komkommers 12— BEVERWIJK, 14 Juni 1930. De jaarlijk sche aardbeienexportveilingen zullen Dins dag aanvangen. - BEVORDERD. Burgemeester en Wethouders hebben be vorderd tot hoofdklerk bij de lichtbedrijven den heer M. C. Foppen en mej. H. Schoorl, beide klerk bij de lichtbedrijven alhier. HET CONFLICT IN HET AFD. ZIEKENFONDS ALKMAAR EN OMSTREKEN. Men schrijft ons: In de Vrijdagavond gehouden bestuursver gadering van het afd. Ziekenfonds Alkmaar en Omstreken is goedgevonden dat het oude bestuur weer voltallig in functie treedt. In de jaarvergadering in het voorjaar gehouden, hadden de heeren Dr. Schröder en Dr. van Dam als bestuursleden bedankt, zulks mede naar aanleiding van een missive van de Ver- van Alkmaarsche huisartsen. Thans is men tot overeenstemming geko men en hebben de oude bestuurraden hun functies weer aanvaard. OPBRENGST COLLEC: i De opbrengst van de collecte voor het tuberculosefonds „Draagt Elkanders Lasten" gehouden te Alkmaar op 14 Juni 1930 is netto 295.92. FEDERATIE ALKMAAR VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Men schrijft ons: Zondagmorgen den 15den Juni te 10 uur hield de federatie Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering hare algemeene vergadering in café „Expeditie" van den heer C. Breed, Paardenmarkt alhier. Na een kort openingswoord deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering werd gehouden, in verband met het congres van den 8ste Juli in „Bellevue" te Amsterdam van bovengenoetnden bond. Ingekomen was een stuk betreffende de punten van den Gecombineerde federaties in Noord-Holland van den federatie Alkmaar om meer een demonstratieve propaganda te voeren. Om te trachten eerder tot het doel te komen dat oud en arm eindelijk eens tot het verleden zal behooren. Dit was wel een van de belangrijkste punten van den beschrijvings brief van 1930. Wij in Noord-Holland de bezwaren er kennende en niet onderschattende, willen toch niet terug trekken. Met algemeene stemmen is besloten onze meening op het a.s. congres met alle over tuiging te verdedigen. Bij de bespreking van candidaatstellmg voor leden van het Hoofdbestuur stelde de voorzitter namens de afdeeling Alkmaar voor den heer Jac Cloeck te kiezen onzen oud afdeelings-voorzitter die zich bereid had verklaard een benoeming te aanvaarden. Verder kwamen ter sprake de candidaten van de fed. Holl. Noorden, die gesteld had de heeren Lissing te Groningen, H. Limpers naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 Juni. 6 Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Inst. te De Bildt. Verwachting van den avond van 16 to den avond van 17 Juni: Zwakke tot matige noordoostelijke tot oos- lelijke wind, half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer, iets warmer. te Wieringerwaard en us. Westmeijs<r"ïï Drachten. Door de vergadering werd overgenomen de heer Lissing uit Groningen en gesteld prof. van Embden en men besloot in alpha- betische volgorde de eigen candidaten op te geven. Als afgevaardigden naar de jaarver gadering werden bij stemming aangewezen de heeren J. Boskamp te St. Pancras en J. Nieuwenburg te Koedijk, die beide hunne benoeming aannamen. Bij de rondvraag stelde de afgevaardigde van Zuid-Scharwoudi (Du Burck) voor den afgevaardigde op te dragen tegen de idee die uit gaat van het hoofdbestuur om naast onze afdeelingen ook christelijke afdeelingen op te richten. Spr zeide: Daarin zou iets leggen of wij otv christelijk waren, omdat wij niet naar de kerk gaan. Hij meende zelf niets minder christelijk te zijn. Wie lid wil wotden, wordt lid van den Bond voor staatspensionneering en daar kan ieder een plaats vinden. Het is zuivere chris telijke naastenliefde wat wij verkondigen er voorstaan. Nadat nog enkele wenken door verschil lende afgevaardigden werden gegeven, sloot de voorzitter om 12 uur deze aangenamer vergadering. Hij hoopte alle afdeelingen den 8sten Juli in Amsterdam op het congres te ontmoeten. VERTROKKEN PERSONEN. D. J. M. Combée, N.H., leerl. kelrke N.S., van Wildemanstraat 14 naar Hoorn. Mr. Dr. N. Muller, Rem., rechter, van Kenne- merpark 29 naar Amsterdam. G. Kaal N.H., fabrieksarbeider, en echtg., van Eikei lenbergstraat 72 naar Bergen (N.-H.) J. de Roos, N.H., handelsreiziger, en gezin, van St. Anthoniusstraat 13 naar Wijk aan Zee en Duin. W. Visser, N.H., leerling verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Utrecht. J. Cornelisse, R.K., letterzetter, van Von delstraat 4a naar 's-Hertogenbosch. E. Kenter, R.K., zonder beroep, van Verdron- kenoord 45a naar Heerhugowaard. R. Striker, N.H., huishoudster van St. Antonius- straat 8 naar Amsterdam. N. H. Ainse, N.H., expeditiechef, met vrouw en kind, van Kennemerpark 29 naar Amsterdam. C. Kleef, R.K., stucadoor, met vrouw en twee kinderen van Forestusstraat 25 naar Heiloo. T. Hop, N.H., huishoudster, van Mient 31 naar Uitgeest. Opg$ve:mn fö'rtröhollandsch LandblimrigfëÏÏlFtri.T, tWWxafiiSgJM iraadlooze telefoon)- t ft I I I t 1 STAATSLEENINGEN. 5 m 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank -•••«# Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm, Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. „f Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. i Amsterd, Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl, Amerika Gem. Éig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev, Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMBR.WOORWEOEN. VV.J Milwaukcc Southern Rails Union Paoific Wabash •Exdividend. fExclaim. i i i CEIIC t I «Hf* I I I I I K tr f 4 I I i «•RB fl I I I <fl| i l I R A I nutii i /g WISSELKOERSEN AMSTERDAM. ~rv.é,"v. i a 't w a' Londen Berlijn Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch, 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIf f™lkEll 4". I I '1a»- M Vorige koers 12.08i/4 59.33 9.76 34.70 48.18 35.10 66.55 66.77i/5 66.57'/s X4Su/ja 13.021/s i Koers op heden 3 uur 12.086/u 59.33'/» 9.76V, 34.691/, 48.20 35.10 66.55 fift.80 V-.57'/, 2.48 u/u 13.03 Koers van beden te Vorige pLm. pl.m. pl.m. pl.m. koers 1.30 1.45 2.— 2.15 102'3/le 154'/, 154 160 1471/, 515 276 95'/4 91.% 914 91'/, •- 1023/4 115 114 50'/, 531-41 54 V» 80'/4 263'/a 255-6 255-6 255 255-6 3593/8 352-4 353-5 353-4 67Vl6 66 109V, 104-5'./, 8813/16 873/4 29/ 29J-30 29V4-i 29-V« 163 281 416'/, 412-3 410-3 411 409-13 323 318 318 121 1243/4 1243/4 100 40 175'/, 173 171-4 170-1 IIP/, 102-4 101-5 92-102 94-6 79 370 3891/0 387 386J-7è 386J-7* 386J-7 151'/, 154-5 1213/4 D2'/, 112i/,.3 113-4 1121-3 78'/, 75 133 84'/, 80 4>5/]6 5Vi6 5 30 29'/, 1523/4 153 151-Vs 58i/s 60 66 65 65 65-6 334 336 336 358 359 3597a 310 310 3097a 40 397, 165/16 16 16 108 219 219 42 40-1 40.1/4 39J-<

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2