net Kamermeisje, Net Dapeisje DIENSTBODE flinke Typiste JONGEN. vr, Tweede Bediende, IEMAND CÊVRAACD Luchtvaart Tijdschriften Spoi*i Zeetijdingen Hdirertewtiën GEVRAAGD. Adres DIJK 13. flinke JONGEN Tuinderij. Zutphensehe Courant SS- GESLAAGD. Voor het op Vrijdag 13 Juni te 's Gra- venhage gehouden examen voor derde stuur man groote stoomvaart slaagde o.a. onze stadgenoot de heer P. M. S. Dekker. Geslaagd is voor het vaandrigexamen bij den motordienst te Haarlem onz? sVdgtnoot de heer L. de Fouw. AANRIJDING. Zondagmorgen had op den hoek Achterweg —Vlotbrug een botsing plaats tusschen een motorrijwiel komende van de Bierkade en een clubje fietsers onder leiding van een r.k. gees telijke komende van den Achterweg, waardoor een rijwiel van de fietsers werd vernield. De motorrijder bleek niet ongenegen de schade te vergoeden. WESTERLICHT. In aansluiting op ons bericht deelt de se- eretaris van de classis Alkmaar ons nog het volgende mede: Dezer dagen hebben de vertegenwoordi gers der diaconieën in de classis Alkmaar, aangesloten bij de vereeniging* „WesterHcht'' eene vergadering gehouden te Alkmaar, waarin uitvoerige besprekingen zijn gehou den nopens de keuze van een bouwterrein. In verband hiermede waren de afgevaardig den vooraf in de gelegenheid gesteld zich met autobussen naar de verschillende terrei nen te begeven. Eerst werd het Schoorlsche terrein bezichtigd, daarna dat te Bergen en vervolgens die te Heiloo en Alkmaar. De af gevaardigden waren vol lof over de ligging dier terreinen. De ledenvergadering sprak zich daarna met meerderheid van stemmen uit voor ves tiging en keuze van het terrein te Alkmaar, onder voorbehoud evenwel, dat spoedig vol ledige overeenstemming met het gemeentebe stuur worde verkregen. Mocht zulks onver hoopt niet geschieden, dan is de keuze be paald tot het terrein Heiloo. De bestuursverkiezingen werden aange houden tot de volgende ledenvergadering, waarin tevens een huishoudelijk reglement ter behandeling en vaststelling zal worden aangeboden. FOTOWEDSTRIJD VOOR JONGELUI VAN 12-21 JAAR. Ten einde bij jonge menschen liefde voor 'de natuur aan te kweeken, besloot de afdee- ling Alkmaar en Omstreken van de Neder landsche vereeniging tot bescherming van dieren een foto-wedstrijd van in het wild le vende dieren te organiseeren. Al zwervende langs bosch, weide en strand kunnen zij, gewapend met hun camera, talrijke aardige natuurtafreeltjes, zooals meeuwen aan het strand, reigers aan den slootkant, konijnen in de duinen, vastleggen. Daarbij dient evenwel in het oog gehouden te i worden, dat niet in de nabijheid van nesten gekiekt mag worden, zulks om de dieren niet te verontrusten. r- Zes prijzen worden uitgeloofd: een ver- grootingsapparaat (voor dit doel welwillend door de firma v. d. Horst, fotohandel, Lan- gestraat 21, alhier, ter beschikking, gesteld) en vijf boeken. De foto's zullen door onderstaande com missie hoofdzakelijk vanuit natuur-historisch oogpunt beoordeeld worden. Men zal minder op groote foto-technische vaardigheid letten Het aantal, dat ieder inzendetl mag, is on beperkt. Bij de foto's behooren de negatieven ter inzage gezonden te worden. De foto's blijven het eigendom van de vereeniging; de nega tieven zullen teruggegeven worden. Bij de inzendingen gelieve men in een ge sloten enveloppe naam, adres en leeftijd van den inzender op te geven en achter op de foto alleen den naam van het onderwerp te vermelden. 1 October 1930 wordt deze wedstrijd ge sloten. Wij hopen, dat vele jongelui hieraan zul len deelnemen en zullen toonen hoe rijk en mooi het dierenleven in de natuur is. Inzendingen worden gaarne ingewacht bij den secretaris H. A. Meijer, Westerweg 87, Alkmaar. De Foto-commissie bestaat uit de heeren C. H. Ruygrok, Voorzitter; H. A. Meijer, Secretaris; A. H. Bijleveld; W. F. Dorgelo; Dr. J. H. den Hartogh en C. Verwer. ALKMAARSCHE BAD-EN ZWEMINRICHTING. Oenomen baden van 8 tot en met 15 Juni: Heeren1278 Dames1294 Onvermogend: jongens 416 meisjes257 Totaal 3245 Temperatuur hoogst 70°. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.55 ur licht op- VOGELS MET MOOIE VEDER PAKJES. Er komen vogels bij ons voor, die, wat hun ederen betreft, aan de tropen doen denken Beschouwen we eerst den Pestvogel (Bomby- cilla garulus L.). Waarom dit fraaie dier bij ons zoo'n leelijken naam moet dragen? 't Is bet bijgeloof, dat hier een woordje mee spreekt. Het dier verschijnt zeer onregelmatig bij ons. Nu eens ziet men er op den trek vele, dan weer weinige en meermalen zijn er ook jaren geweest, waarin geen enkel voorwerp dezer soort zich in onze streken vertoonde. En het toeval heeft gewild, dat in vroegere tijden enkele malen de gevreesde pestziekte uitbrak, toen deze vogel zich menigvuldig bij ons vertoond had. Het gevolg was. dat men in zijn verschijning een voorbode van de pest zag, en pestvogel was zijn naam. En, gegeven namen worden nu eenmaal niet zoo spoedig teruggenomen, anders zou de bij ons plaatselijk voorkomende naam Zijdestaart wel zoo passend zijn. Gok de Duitschers noe men hem Seidenschwanz, terwijl men bij het Engelsche Waxwing denkt aan dezelfde bij zonderheid, waarnaar deze vogel in Gronin gen wel Lakvogel heet. Want de kleine slag pennen dragen lakroode Öfacfachtige aan hangsels. Of de vogel, die een weinig grooter is dan een spreeuw, een mooi pakje draagt? Stellig! De zeer zachte vederen zijn hoofdzakelijk bruin; de zwarte staart heeft grijze boven- en bruine onderdekvederen; ook de slagpen nen en de keel zijn zwart. Aan de kleine slag pennen vind men witte zoomen; die aan de groote slagpennen en aan de staartvederen zijn geel. Ziehier een zwakke kleurbeschrij- ving van het mooie, gekuifde vogeltje. De pestvogel, die broedgebied heeft in de arctische gewesten, leert daar stellig de men schen niet als zijn vijanden kennen, want de exemplaren, die hier op den trek voorkomen, toonen zich volstrekt niet schuw. Ook, wan neer men er een zóó uit de natuur in een kooi plaatst, is de vogel dadelijk goed tevreden en de aangeboden lijsterbesen neemt hij wel dra uit de hand aan. Broeden doet de pestvogel bij ons nimmer. Maar we willen hem telkens, wanneer hij in grooter of kleiner aantal ons land met een bezoek komt vereeren, gastvrij ontvangen, en zijn naam zal nimmer schrikgevende gevoe lens bij ons opwekken. We willen nog een prachtvogeltje bekijken en wel een, dien we het geheele jaar, ook als broedvogel, bij ons kunnen vinden, zij het dan ook in gering aantal. Laat ons post vat ten bij deze zeesluis, waar men den Ijsvogel (Alcedo ispida L.) dagelijks kan vinden Zie, daar zit hij op den kant van die boot, roer loos en stem. Neen, mooi van vorm is hij niet. Daarvoor is zijn kop te groot en zijn snavel te forsch, daarvoor ook is het lichaam te veel ineenge drongen, en de kleine, roode pooten zijn bijna te zwak, om het dier te dragen; bovendien zijn aan eiken poot de buitenste en de mid delste teen tot op de helft samengegroeid. Maar het vederkleed is boven lof verheven. Bovenkop en nek zijn donkergroen met lich tere dwarsvlekken; de rug is metaalblauw, terwijl zijden, vleugels en staartpennen don kerblauw zijn, met lichtblauwe vlekjes op de vleugels. Bij de ooren en aan de teugels ziet ge een roestkleur, die ook hoofdzakelijk de kleur der onderdeden is, witachtig is de keel, en ook een vlek achter de oorstreek heeft die kleur. We hebben het gezien, dat de Ijsvogel een zeldzame veelkleurige vogel is, maar tevens zonderling gevormd. Verbazen moet men zich er evenwel over, dat een dier met zulke zwakke pooten een hol van wel een meter lengte in een slootwal kan graven, aan het einde waarvan zijn nest is. Op enkele visch- graten worden de 8 a 11 bijna kogelvormige, glanzend witte eiren gelegd, en de jongen, die een muskusgeur van zich geven, worden eerst met wormen en insecten en later met visch gevoed. Zie, daar plompt de Ijsvogel als een steen in het water, en met een vischje in den snavel komt hij weer boven. Al dien tijd heeft hij geduldig zitten wachten, of er iets van zijn gading wilde komen, en dan grijpt hij bijna nimmer mis. Zoo vischt hij ook in het binnen water. De Ijsvogel wordt aangeduid met den naam Alcedo. Dit woord is afgeleid van Alcyon en Halcyone. Halcyone nu, zoo zegt het verhaal, veran derde zich bij het zien van het lijk van haar echtgenoot Ceyx, in het water omgekomen, in een Ijsvogel, die alleen op het water leefde en de stormen kon doen bedaren, daar, waar hij zijn nest op het water bouwde Verband met dit verhaal hcudt een gve> nkpenning van Willem den Zwijger, waarop gegraveerd is het nest van een Alcyon op de golven en daaronder de leuze: „Saevis tranquilles in undis", dat beteekent: „rustig, te midden der woelende baren". Een aantal jaren geleden is er in ons land gevangen een Amerikaansche Bandijsvogel (ceryle alcyon L.) Deze soort is veel grooter dan de bij ons wonende. Zij ontvangt haar naam naar een breeden witten halsband. De vederen van kruin en achterhoofd zijn verlengd en vormen een fraaie, naar achteren liggende kuif. Maar het eenige voorwerp dezer soort, dat zich ooit in ons land heeft laten zien, en plaats gekregen heeft in de collectie van den heer Mr. Wurfbain, té Steeg, in Gelderland, geeft ons nog niet het recht, den Bandijs vogel tot onze avifauna te rekenen. J. DAALDER Dz. ITIEUW RECORD VOOR WATERVLIEGTUIGEN, De Amerikaansche captain Boris Ser- giewski heeft een nieuw wereld-hoogte record voor watervliegtuigen gevestigd, door met een watervliegtuig een hoogte te bereiken van ruim 9800 Meter. FRANSCH VLIEGER VERDWENEN. Te Buenos Ayres maakt men zich ongerust over den Franschen vlieger Guiliaumet, die op den postdienst naar Zuid-Amerika van de Fransche luchtpostmaatschappij, vliegt. Deze dienst heeft als uitgangspunt St. Louis in Senegal en is een gemengde lucht- en stoom vaartdienst. Guiliaumet heeft Buenos Ayres Vrijdag morgen verlaten, ofschoon de weerberichten ongunstig luidden. Een ingesteld onderzoek heeft geen resul taten opgeleverd. DE „GRAF ZEPPELIN" TE MUNSTER. Meer dan 150.000 toeschouwers hebben gister de landing van de „Graf Zeppelin" te Munster bijgewoond. Te vijf minuten voor zeven vertrok het luchtschip weer naar Fried- richshafen, toegejuicht door de enorme me nigte. Verschillende luchtballons, die had den deelgenomen aan den ballonwedstrijd bevonden zich in de lucht, zoodat de toe schouwers een fraai schouwspel genoten. JAPANSCH VLIEGER NAAR BERLIJN GESTART. Naar uit Tokio gemeld wordt is de Japan- sche vlieger Joshiwara Zaterdagmorgen van het vliegveld Tachikawa naar Berlijn gestart. Hij is voornemens op den terugweg het tra ject tot Tokio zonder tusschenlandingen af te lege-en. VLIEGMACHINE CONTRA AUTO. Bij Lobey in den staat Indiana moest een vliegtuig een noodlanding maken. In volle vaart raakte het dalende toestel een auto waarin drie personen zaten, die op slag ge dood werden. Evenals de auto werd het vliegtuig totaal vernield, doch als door een wonder bleven de piloot en de mecanicien ongedeerd. Het weekblad voor de jeugd Kie-ke-boe dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt bevat het vervolg van de avon turen van Kiekeboe door Mevr. Carmer Schaap. N. van Hichtum vertelt van de ko nijntjes van den kleinen koning. S. Franke geeft een gedichtje over het strand en een over een bruine beer. Ten slotte leert mevr. A. WasOsinga de kleintjes een lijstje met kralen te maken. In de vierde aflevering van Natuur en Vernuft uitgave Uitgevers-Maatschappij Elsevier te Amsterdam bevat het vervolg van het artikel van den heer Cannegieter over ballonvaren. M. J. Brusse vertelt een en ander over papier en gaat aan de hand van talrijke foto's de fabricage daarvan na. V. de S. geeft bijzonderheden over den vo geltrek en L. H. M. Huijdts e.i. bespreekt de ontwikkeling der telefoonsystemen waar bij het magneto-, het centraalbatterij- en het verdeelingssysteem worden behandeld. Rub ber is een dankbaar onderwerp, dat door den heer A. van Rossum van alle kanten wordt bekeken. Van der S. vertelt veel wetenswaar digs over drinkwatervoorziening en een on bekende medewerker verklapt ten slotte waar de groote steenen op onze heidevelden van daan komen. Voetbal. Feijenoord wint den K. N. V. B.-beker. Gisteren is de laatste wedstrijd ge speeld om den K. N. V. B.-beker en het lot heeft gewild, dat in deze finale twee Rotterdamsche clubs tegen elkaar in 't veld kwamen: Feijenoord en Excelsior. De wedstrijd is niet bijzonder fraai ge weest en nog veel minder spannend, aangezien Feijenoord veel sterker was dan haar tegenpartij. Dat zij dan ook maar met 1—0. won lag geheel aan het spelsysteem, dat Feijenoord den gehee- len wedstrijd vol hield: het z.g. short passing-spel. Daartegen was de Excel- sior-verdediging goed opgewassen en Feijenoord mag van geluk spreken, dat Barendregt na ruim een half uur doel puntte. Daar bleef het bij en Feijenoord werd beker-winnaar! N. DuitschlandN. Nederland. Tegen een zeer sterk Duitsch elftal heeft gisteren Noord-Nederland met 51 verloren. Het bleek, dat N. Nederland lang niet tegen de Duitschers was opge wassen en reeds spoedig was. het 2—0 voor de Duitschers. Toen scoorde N. Ne derland, zoodaj. de rust inging met 21 voor N. Duitschland. Na de rust-was het geheel met N. Ne derland gedaan, en toen ook nog twee der besten vervangen moesten worden, I nam N. Duitschland het spel geheel in handen en won tenslotte met 5—1. Motoren. De Nederlandsche T.T. Als laatste nieuws uit Assen kunnen we melden, dat de Motosacoche fabiek te Genève een inschrijving heeft afgegeven voor de 500 c.c. klasse. De bekende Spaansche crack Ignalio Faura zal op dit merk'op 5 Juli te Assen starten. Sv A t h 1 e t i e k. Wedstrijden op het Olympiaplein d* te Amsterdam. Gisteren vonden op het Olympiaplein te Amsterdam athletiekwedstrijden plaats, die niet minder dan drie nieuwe records oplever den. Daar was allereerst de 200 M. In de finale kwamen Berger, v. d. Berge en Benz, allen Haarlem-leden. In deze volgorde kwamen zij door de finish, waar bleek, dat Berger het record verbeterd had en op 21. lsec. bracht Het oude record stond op naam van v. d. Berge met 22 sec. Dan wisten de Haarlem-leden de 4 X 100 M. te winnen en een nieuw- record te vesti gen. In 42.6 sec. werd de afstand afgelegd, ci. i. 0.2 sec. minder dan het vorige record, dat eveneens op naam van Haarlem stond. En tenslotte verbeterde Prins (BI. Wit) zijn eigen record over de 200 M. horden van 27.9 sec. tot 26.9. De voornaamste uitslagen die wij aan de Crt ontleenen, luiden als volgt: 200 M.: snelste tijd serie: Benz en Berger Haarlem, 23.5 sec.; 1. C. Berger, Haarlem, 21.1 sec. (nieuw Ned. record); 2. M. v. d. Berge, Haarlem, 21.3 sec.; 3. D. Benz, Haarlem. 3000 M. 1. P. Gerbrands, Blauw-Wit, 9 min. 25.3 sec.; 2. M. v. d. Heuvel, A V. A. C., 9 min. 42.2 sec.; 3 N Kat, Sparta Vel- sen, 10 min 9.5 sec. 4 X 100 M. estafette: 1. H. A. V. Haar lem 42.6 sec. (nieuw Ned. record); 2. A. V. 1923, 3 min. 35.8 sec.; 2. *H. A. V. Haar lem B; 3. A. A. C. 200 M. hordenloop snelste tijd serie: J. Prins, Blauw Wit, 27.1 sec.; finale: 1. J. Prins. Blauw Wit, 26.9 sec.; 2. A. v. d. Zee, Haarlem, 27.3 sec.; 3. Snijders, A. V. A. C.; 4. Kaan, Haarlem. Verspringen met aanloop: 1. A. v. Welse- ner, Haarlem, 7.08 M.; 2. S. v. Musscher, Haarlem, 6.46 M.; 3. Snijders, A. V. A. C. 6.21 M. Hoogspringen met aanloop: 1. K. Evel- eens, Olympia, 1.70 M.; 2. Visser, Haarlem, 1.65 M.; 3. v. d. Klinkenberg, B. G. V., 1.65 meter. Discuswerpen: 1. G. Eijsker, Haarlem, 38.82 M.; 2. W. Müller, A. M. V. J., 30.70 M.; 3. M. Schrikkel, Blauw Wit 29.21 M. Speerwerpen: 1 J. Knol, A. P. G. S., 53.92 M.; 2. J. H. v. d. Ley, Blauw Wit, 48.64 M.; 3. A^v. Aanholt, A. A. C., 45.96 M. A Zwemmen. De eerste Waterpolowedstrijd van D. A. W. in de competitie. D. A. W.—De Ham (Krommenie) 2—1. De Alkmaarsche Zwemvereeniging heeft kranig volgehouden om de zwemsport in onze stad zooveel mogelijk te bevorderen. Dit seizoen heeft zij aan de Ned. Zwem- bond verzocht ingedeeld te worden in de waterpolocompetitie met het gevolg dat het zevental van D. A. W. thans uitkomt in de 3e klasse A. N. Z. B. en wel met drie andere vereenigingen, n.1. P. Z. en P. C. (Purmerend), de Ham (Krommenie) en A. M. V. J. (Amsterdam). Gisteren had om twaalf uur in de zwem inrichting aan het Zeglis de eerste compe- titieontmeeting plaats en D. A. W. slaagde er in een 21-overwinning te behalen. Een succesvol begin. In het begin verliep de wedstrijd nog niet vlot, maar vooral na de rust kwamen beide partijen er beter in. Vlak voor rust wist Caro voor de Ham te doelpunten. Kort na de her vatting wist van Beek den bal mooi vrij te maken en onhoudbaar in te schieten 11. Toen daarna H. de Groot, die zijn plaats in de verdediging even voor een in den aanval had geruild, den bal zuiver van Koorn kreeg toegespeeld, was het pleit beslecht, want de bal vloog juist buiten bereik van den doelman in het net. Bijna onmiddellijk hierop kondin de scheidsrechter Spruitenburg, die goed leidde, het einde aan. De uitslag 21 gaf de verhouding zeer goed aan. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens (thuisr.) 13 Juni v. Singa pore. J P. Coen (thuisr.) 14 Juni v. Southampton Johan de Witt (uitr.) 14 Juni v. Colombo. Poelau Laut 14 Juni v. Amst. n Hamburg. Riouw 14 Juni v. Amsterdam n. Londen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles 13 Juni v. Gibraltar n. Oran. •Brion 13 Juni v. Kopenhagen n. Amsterdam. Doros 13 Juni te en v. Triest n. Fiume. Fauna 14 Juni v. Amsterdam n. Hamburg Iris 13 Juni v. Vigo n. Amsterdam. Mars 13 Juni v. Alicante te Barcelona. Nero 14 Juni v. Amst. n. Gothenburg. Oberon 13 Juni v. Cadix te Genua. Venezuela 14 Juni v. Amst. n. Hamburg. Vesta 12 Juni v. New York n. Beaumont. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg (thuisr.) 13 Juni v. Padang. Slamat 14 Juni v. Rott. te Batavia. Kota Inten (thuisr.) 13 Juni Port Said. Sibajak (uitr.) 13 Juni v. Southampton. HollandAmerika-Lijn. Leerdam, Rott. n. New Orleans, 13 Juni v. Havana. N. Amsteidam 14 Juni v. New York n Rott. Rotterdam 14 Juni v. Rott. n. New York. Rotterdam, Rotterdam n. New York; 14 Juni v. Boulogne. Drechtdijk, Pac /Rott.13 Juni v. Cristobal. Nebraska, Rott./Pac.; 13 Juni v. Cristobal. HollandAfrika Lijn. Grijipskerk (uitr.) 13 Juni te Kaapstad. Nieuwkerk (thuisr.) 13 Juni te Tanga. Nijkerk 13 Juni v. Hamburg te Antwerpen Rietfontein (uitr.) 13 Juni v. Suez n. P. Soedan. Klipfontein (thuisr.) 14 Juni te Port Natal Holland—Oost- Azië-Lijn. Oostkerk (thuisr.) 13 Juni v. Foochow. HollandBrltsch-Indië-Lijn. Meerkerk (uitr.) 14 Juni te Madras. Stadsdijk (thuisr.) 14 Juni te Port Said. Vechtdijk (thuisr.) 13 Juni v. Algiers. Holland—West-Alrika-Lljn. Gaasterland (thuisr.) 13 Juni v. Duala. Maaskerk (uitr.) 13 Juni te Takoradi. Pollux (uitr.) 13 Juni v. Duala. Reggestroom (uitr.) 13 Juni v. Lagos. Texelstroom (thuisr.) 13 Juni v. Teneriffe. JavaChinaJapan-Lijn. Tjikarang 12 Juni v. Hong-kong n. Amoy. Tjikembang 12 Juni v. Chiwangtao n. Dai- ren. JavaNew York-Lijn. Blommersdijk, Java n. New York, 13 Juni v. Belawan. Merauke 14 Juni v. Batavia n. New York. Sembilan 13 Juni.v. Java te N. York. Java Pacific-Lijn. Bintang, Pac./Java, 12 Juni v. Penang. Kon. Paketvaart-Mij. Toradja, Rott./Batavia, 14 Juni v. Suez. Van- Spilbergen 13 Juni v. Melbourne n Singapore. Halcyon Lijn. Stad Arnhem 10 Juni v. B.'Aires n. Ro- sario. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alcor (uitr.) 13 Juni v. Santos. Alphard 13 Juni v. Santa Fé n. Rosario. Stoomvaart Mij. Oceaan. Clytoneus 14 Juni v. Amst. n. Batavia. Medon, Batavia/Amst., via Lond., 11 Juni le Marseille. Phemius 12 Juni v. Yokohama n. Rott. Dbd 22 Juni a.s. hopen onze ge liefde Ouders en Grootouders H. ZUIDEMA en E. ZUIDEMAHoooeveejt, hunne 40-jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne liefhebbende Kinderen en Kleinkinderen, Alkmaar: Y;' D. ZUIDEMA, T. ZUIDEMA-Lindstra. Zaandam H. ZUIDEMA, h. j. C. ZUIDEMA-Ransijn. Alkmaar<-t;«r P. DE VRIES, E. DE VRIES-Zoidema. Haarlem L. DE LEEUW, A. DE LEEUW-Zuidema. Oudegracht No. 3, Alkmaar. Hedenavond overleed na een korte ongesteldheid, in het Sophia-Ziekechuis te Zwolle, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, GRIETJE SCHRALE-BROUWER, in den ouderdom van ruim 50 jaar. A. H. SCHRALE en Kinderen. Alkmaar, 14 Juni 1930. Spoorstraat 84. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. De begrafenis zal plaats hebben op de Algemeene Be graafplaats te Alkmaar, Dinsdag a.s. Vertrek namid dag 1 uur van huis. De ondergeteekende curator maakt bekend, dat de door den Rechter-Commissaris goedgekeurd eenige uitdeelingslijst in het faillis sement der firma ASJES in liqui datie, destijds gevestigd te Alkmaar, heden door hem ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Alk maar is gedeponeerd en aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage voor de crediteuren zal liggen. Mr. C. SMAL, curator. Alkmaar, 16 Juni 1930. Breedstraat JL1. Gevraagd voor direct in klein pension een Hoog loon en veel verval. Pens. GEERTRUIDA, Karei de Grootelaan 11, Bergen N.H. FLINKE gevraagd, voor dag of dag en nacht. Adres J. BUIS, Groot-Schermer. Op een kantoor hier ter stede is plaatsing voor een niet ouder dan 17 jaar. Brieven onder letter L 179, Bureau van dit Blad. Ten kantore van fa. H. W. HOLS- MULLER, Voordam, kan geplaatst worden met kantoorroutine. Spoedige in. diensttreding gewenscht. Gevraagd een flinke die goed kan venten, om spoedig in dienst te tre den, P.G., bij J. KRUIT, bakker te Winkel. BIJVERDIENSTE. Uitgever zoekt actief persoon, dit in staat is korte vereenigingsbe- richten voor tijdschrift in te zenden en die tevens welbespraakt is om ter plaatse werkzaam te zijn vooi het werven van abonnementen en advertenties. Br. met uitvoerigs inlichtingen onder No. K 178, bur. van dit blad. Comestibleshandel KLOKMAN, Laat 197, vraagt een netten goed kunnende fietsen. GEVRAAGD een voor drukkerij, binderij ®n winkelwerkzaamheden. JUNG v. d. HOEK, Lange- straat 97. voor schoffel- en wiedwerk. Adres OMVAL 37. ZDTPHE1». ZIJ die wenschen te adverteeren te Zntphen en in de draalsohap, worden opmerkzaam gemankt op de uitgevers W. J. THIEME éfc Co. door welk dagblad daar de meen afdoende yqrdt ge-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3