mtiinscht Eonrant. Het Bergerbosch behouden. Radio-hoekje DIENSTPLICHT, FEUILLETON. De betalende logé. Dames Kinder Weeding Hoeden Eerst kijlcen Trekhondenwet. Hiiiéird twee en dertigste Jaargang. Woensdag 18 Juni 22) Een met succes bekroonde actie. N*. 141 1930 Donderdag 19 Juni. Hilversum, 298 Af. (Na 6 uur 1071 Af./ 10.—10.15 Morgenwijding. 12.2.Concert A V.R.O.-Kwintet. 2.—2.30 Heller Randers; „Onze vrienden, de kinderen". 2.303. Openingsplechtigheid van de „Zevenmijls" 'Electriciteitstentoonstelling te Enschede. 3.— 4.Gramofoonpl. 4.5.Ziekenuurtje. 5.3CK6.Concert. A- V. R. O.-Octet o. 1. v. Louis Schmidt. Charles van Isterdael, cello. 6.Tijdsein. DaarnaVervolg concert. 6.30 Koersen. Daarna: Vervolg concert. 7.15 7.45 Gramofoonpl. 7.458.15 Herman Rob bers: Wagner's „Siegfried". 8.15 Aansl. van den Stadsschouwburg te Amsterdam. Uitz üvan de tweede acte der op. „Siegfried" van (IRich. Wagner, opgevoerd onder auspiciën jvan de Wagner Vereeniging. 9.45 Rustpoos. (Daarna: Het derde bedrijf van „Siegfried". ilNa afloop: Gramofoonpl. 12.— Sluiting. Hulzen, 1875 Af. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8.159.30 Concert. 10.10.30 Zang dooi pameskoortje. 10.3011.Ziekendienst. ■111.11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 j)12.30 Uurtje voor de landbouwers. 12. 12.15 Politieber. 12.30—2.— Concert. C. jjHengeveld Jr., viool. W. Kleyweg, cello. G. IHengeveld, piano. 2.45—3.45 Fraaie Hand werken. 4.5.Ziekenhalfuurtje. 5.-5 45 jGramofoonpl. 5.456.45 Orgelconcert door 'J. Coljee. 6.457.15 R. Groeneveld: „Be schouwingen in het algemeen belang der Aardappelmeel Industrie". 7.157.45 P. A. v. Aggelen: „Geldzorgen en Woekeraars" 1(7.458.Politieber. 8.10.Verlossing» Samenkomst van het Leger des Heils te Gro ningen. 10.10.10 Persberichten. 10.10— i 111Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 Af. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Concert. C. Pemberton, sopraan. Het Frank Walker Octet. 1.20 Or gelspel door R. Foort. 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.55 jMarktber. 7.Het Brosa Strijkkwartet. 7.20 t7.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Nieuwsberichten. 9.45 Lezing. 10. Concert. Militair Orkest. P. Molchanoff, ba riton. 11.— Dansmuziek. 11.35—12.20 Dansmuziek. 12.20—12:25 Televisie. Parijs ,Jiadio-Paris", 1725 Af. 12.50— 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 8.20 Lezing en concert. Solisten en trio. Langertberg, 473 Af. 7.20—7.50 Gramo foonpl. 7.50—8.50 Orkestconcert. 9.25 10.20 Kath. Morgenwijding. 12.401.20 Or gelconcert door Prof. Hans Bachem. 1 20 2.50 Orkestconcert. 4.506.20 Trio-concert im. m. v. Zangkwartet. 8.20 „Orpheus und Eurydike". Opera inu 3 bedr. van Chr W. von Gluck. Daarna tot 12.20: Concert. Kalundborg, 1153 Af. 12.20—2.20 Orkest concert. 3.5.Orkestconcert en voorlezing. 7.35—9.20 Orkestconcert. 9.20—10.05 Lie deren-voordracht en voorlezing. 10.25-11.25 Orkestconcert. Brussel, 508.5 Af. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert voor 2 piano's. 9.50 Hawaiian Guitaar-muziek. 10.02 Gra mofoonpl. 10.10 Muziek op de zingende zaag. 10.20 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 Af. 6.107.20 Lezingen. 7.20 —7.50 Gramofoonpl. 9.2012.20 Lezingen 12.20—1.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Le zingen. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.20 4.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50 8.20 Berichten en lezingen. 8.20 Piano-recital door Gisela Sprigner. 9.Koorconcert. 9.35 Orkestconcert. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Indeeling van Dienstplichtigen. Omtrent de indeeling van de inge schrevenen der lichting 1931, die tot ge woon dienstplichtige zullen worden be stemd, wordt het volgende te hunner kennis gebracht. WENSCHEN OMTRENT INLIJVING. Teneinde bij een bepaald wapen of korps enz. te worden ingelijfd, kan men zulks vóór 15 Juli 1930 ter gemeente secretarie, afcl. Militaire Zaken, opgeven, indien: Naar het Engelsch van K. CAMERON WARD. Hoe het ongeluk zich had toegedragen, was Mary nog een geheim. Zij hield het er echter voor, dat Warwick, die nog altijd zwak moest zijn, een duizeling of een flauw te had gekregen en dat hij zoo in het water was gevallen. Het was haar een grievend leed, de gedachte, dat zij indirect zeker de bewerkster was geweest van dien toestand. Bij het aanbreken van den dag kwam Thurston bij. Langzaam sloeg hij de oogen op en keek in de hare. De zuster goot hem een theelepeltje van een opwekkenden drank in en Mary boog zich dichter over hem heen en hield zijn hand bij haar hart. „Géén trots; enkel liefde!" fluisterde hij. „Ja; enkel liefde", herhaalde zij. Zuster Stewart voelde, dat de pols gaan deweg sterker werd en Mary smeekte: „Je zult weer beter worden, hè, liefste? .Want ik kan niet leven zonder je.'.' „Kus mij," fluisterde hij. Mary boog zich over hem heen en drukte baar lippen op de zijne. HOOFDSTUK XIII. Adam Thurston zat in zijn makkelijken •jojêii in zijn studeerkamer, met het plaatse- a. men zijn wensch omtrent de inlijving niet- reeds bij den keuringsraad heeft opgegeven; b. men zijn wensch ook niet reeds rechtstreeks aan den Indeelings- districtscommandant heeft medege deeld, of *c. zijn wensch een andere is dan die, welke men te voren aan den keu ringsraad of den districtscomman dant kenbaar maakte. Voor indeelir.g als hulpseiner bij de zeemacht moet men dit schriftelijk ver zoeken aan den Chef van het bureau Zeemilitie te Willemsoord (Den Helder), en voor toewijzing aan de Schoolcom- pagnie van den Motordienst, of tot op leiding tot chauffeur, motorrijder of hulpmonteur bij de artillerie (onberede nen), of tot opleiding als ziekenver pleger of als ziekendragen bij de land macht moet men zich schriftelijk wen den tot den Commandant van het in- deelingsdistrict te Haarlem. Het bovenstaande geldt evenzoo ten aanzien van wenschen omtrent het tijd vak van inlijving en omtrent de oplei ding tot officier of tot onderofficier. Er bestaat evenwel geen zekerheid, dat aan den geuiten wensch zal kunnen worden volda...i. VERVROEGDE INLIJVING. Voor de ingeschrevenen, die in aan merking kunnen komen om te worden aangewezen voor de officiersopleiding bij de landmacht, bestaat tot een be perkt aantal gelegenheid om, in plaats van in 1931, reeds in 1930 te worden ingelijfd en in dit jaar de eerste oefening aan te vangen. De opkomst moet dan plaats hebben in het algemeen in het tijdvak van 110 October 1930, echter in het tijdvak van 110 September voor hen, die bestemd zijn voor enkele regi menten Infanterie, o.a. het 21e R. I. of voor de pontonniers of de torpedisten. Zij, die vervroegde inlijving wenschen, moeten het verzoek daartoe doen aan den Minister van Defensie, zoo spoedig mogelijk na ontvangst van de kennis geving betreffende de bestemming tot gewoon dienstplichtige. In het verzoek moeten wórden opge geven: a. de geslachtsnaam en de voornamen; b. de gemeente van inschrijving voor den dienstplicht; c. het jaar en de datum van geboorte; d. ingeval voorkeur voor bepaalde wa pens of korpsen bestaat, de volgorde der wapens of korpsen, waarbij in deeling gewenscht wordt. Bij het verzoek moet worden overge legd een bewijsstuk, dat de ingeschreve ne in het bezit is van het einddiploma H. B. S. 5 jaar of Gymnasium of van een daarmede gelijkgesteld diploma. INDEELING OF OPLEIDING BIJ BIJZONDERE WAPENS. INDEELING ALS HULPSEINER BIJ DE ZEEMACHT. Ingeschrevenen, die tot gewoon dienst plichtige worden bestemd en niet zijn vrijwilliger van het Vooroefeningsinsti tuut van den Vrijwilligen landstorm, kunnen aanvraag doen om bij de Zee macht te worden ingedeeld als hulpsei ner met latere bestemming voor den dienst bij de kustwacht. De aanvraag moet schriftelijk geschie den aan den Chef van het Bureau Zee militie te Willemsoord (Den Helder), dadelijk na ontvangst van de bestem ming tot gewoon dienstplichtige. Bij de aanvrage te vermelden den ge slachtsnaam en de voornamen, den da tum en het jaar van geboorte, de ge meente van inschrijving voor den dienstplicht, het genoten onderwijs en het beroep. De chef van het Bureau Zeemilitie roept degenen op, die daarvoor het meest in aanmerking komen, tot het onder gaan van een geneeskundig onderzoek, vermoedelijk te Amsterdam, voorname lijk ter beoordeeling van gezichtsscherp te en kleuronderscheidingsvermogen. Reis- en verblijfkosten zijn voor Rijks rekening. PLAATSING BIJ DEN MOTORDIENST OF DE ARTILLERIE. (Onberedenen.) Ingeschrevenen, die tot gewoon dienst plichtige worden bestemd en niet zijn vrijwilliger van het Vooroefeningsinsti tuut van den Vrijwilligen landstorm, kunnen aanvraag doen om te worden ingedeeld bij de Schoalcompagnie van lijk weekblad vöör zich, en had telkens en tel kens weer het bericht voorgelezen, dat hem zoozeer van streek had gemaakt. Geen won der dan ook: het bevatte nieuws van den neef, dien hij nu al een paar jaar dood had gewaand, gesneuveld, daar ginds, aan den oever van de Modderrivier. „Nu is het Donderdag," mompelde hij, „het schijnt Zaterdag gebeurd te wezen. Hoe vreemd', dat ik het dan in het Londensche blad niet gezien heb!" Het bewuste bericht stond onder het hoofd: „Een vreemd Ongeluk", en luidde aldus: „Zaterdag-avond is iemand, die den zomer iri het schilderachtig plaatsje ,Melton-en-!e Dale, in Berbyshire, doorbracht, een vreese- lijk ongeluk overkomen. Hij was aaar aan het forellen visschen, in de Meese, en is, öf in de rivier gevallen, öf werd er in gewor pen, maar in ieder geval werd hij gered door Miss Armstrong van Ladywood, die onder dook naar hem en hem op den oever heeft ge bracht. Het was een ware heldendaad voor een vrouw, want, uitgeput als zijzelve was door de krachtsinspanning van het dui ken, heeft zij hem nog de eerste hulp ge reikt Zijn naam is: Mr. Thurston Warwick. Hij' is in den oorlog geweest en was nog niet hersteld van zijn wonden. Vandaar dat hij al drie maanden op de pastorie logeerde, om weer wat op krachten te komen. Dominee Lewis Holroyde, die ondervraagd werd, kon geenerlei licht werpen op het ongeval." Mr. Warwick heeft een diepe wonde aan het voorhoofd; maar, of die hem door een overval werd toegebracht, of doordat hij met kracht voorover in de rivier gestort is, kun nen de doktoren niet uitmaken. Hij werd naar Ladywood vervoerd en verkeert daar nog in zorgwekkenden toestand, ofschoon ex den Motordienst, of te worden opgeleid tot chauffeur, tot hulpmonteur of motor rijder bij de Artillerie (onberedenen). Zij moeten hun verlangen daartoe dadelijk na ontvangst van de kennis geving van hun bestemming tot gewoon dienstplichtige schriftelijk mededeelen aan den Commandant van het Indee- lingsdistrict te Haarlem. Het schrijven behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet wel gefrankeerd worden toegezonden. Zij behooren daarbij op te geven: a. hun geslachtsnaam en voornamen; b. den datum en het jaar van geboorte; c. de gemeente, waar zij voor den dienstplicht zijn ingeschreven; d. het genoten onderwijs en het beroep; e. voor zoover zij bij de schoolcom- pagnie van den motordienst wen schen te worden ingelijfd of zij al dan niet genegen zijn aan de officiers- of onderofficiersopleiding deel te ne- mefi, indien zij daarvoor in de termen mochten vallen. Het is noodig, bij het schrijven verkla ringen over te leggen, waaruit blijkt bij wien, hoe lang en waar zij werkzaam zijn geweest in het chauffeursvak, als motorrijder of als monteur. Voor zooveel aangaat de chauffeurs moet uit die ver klaringen tevens blijken, of zij in het be zit zijn van een rijbewijs A en of zij personenautomobielen, vrachtautomo bielen of tractors kunnen besturen. Deze verklaringen moeten vooraf ter secretarie worden gelegaliseerd. OPLEIDING TOT ZIEKENVERPLEGER OF TOT ZIEKENDRAGER. Ingeschrevenen die tot gewoon dienst plichtige worden bestemd, en NIET zijn vrijwilliger van het Vooroefeningsin stituut van den Vrijwilligen landstorm, kunnen, direct na ontvangst van de ken nisgeving betreffende de bestemming tot gewoon dienstplichtige, aanvraag doen aan den Commandant van het Indee- lingsdistict te Haarlem, om te worden opgeleid als ziekenverpleger of als zie kendrager bij de landmacht. In het verzoek, ongezegeld, doch ge frankeerd te verzenden, moet worden opgegeven: a. de geslachtsnaam en de voornamen; b. de gemeente van inschrijving voor den dienstplicht; c. het jaar en de datum van geboorte; d. het genoten onderwijs, alsmede het beroep. Voor indeeling als ziekenverpleger komen in aanmerking, zij, die a. studeeren in de tandheelkunde of in de pharmacie, voor zoover zij niet zijn aangewezen voor de officiersop leiding; b. in het bezit zijn van een diploma als ziekenverpleger of daarvoor in opleiding zijn, c. apothekersassistent zijn,,en d. tevens met vrucht lager onderwijs genoten hebben en beschikken over een krachtig lichaamsgestel. Voor indeeling als ziekendrager ko men in aanmerking zij, die a. in het bezit zijn van een diploma voor eerste hulp bij ongevallen; b. lid zijn van een transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis en het bewijs van geoefendheid als zoo danig bezitten, en c. tevens met vrucht lager onderwijs genoten hebben en beschikken over een krachtig lichaamsgestel. INTERMITTEERENDÈ OPLEIDING. (Opleiding met tusschenpoozen). Aan een beperkt aantal van de dienst plichtigen, die worden aangewezen voor V Amsterdam, Nieuwendijk 225/229. Utrecht, Oude Gracht 151. nu wel eenige hoop bestaat, dat hij het leven er af zal brengen. Nog een andere tragische gebeurtenis is er in het plaatsje voorgevallen. Den ochtend daaraanvolgende werd een onnoozele jonge man, algemeen bekend als Daft Davy, door den dominee gevonden, aan een balk han gend, in een schuurtje, in den tuin van de pastorie. Zijn levensgeesten waren al sedert eenige uren geweken. Alles schijnt er op te wijzen, dat het een geval van zelfmoord is. Eigenaardig genoeg, heeft de man een dames-autosjaal als strop gebruikt. Er zal een onderzoek ingesteld worden, en, als de zaak voor het gerecht komt, zal ze zeker veel opschudding Wekken, daar er waarschijnlijk verband bestaat tusschen het een en ander". De Squire zat nog eenigen tijd met het hoofd in de handen: „Ik beschouwde het te zeer als een uitge maakte zaak," kreunde hij, „en ik was te irotsch, om een onderzoek in te stellen. Maar die „Thurston" zal in het geheel mijn Thur ston zijn geweest! Ik was er nu ook maar zoo zeker van, dat hij zijn waren naam had laten varen; maar waarom zou hij dit ook eigenlijk doen? Hij schaamde er zich niet over en verkeerde immers in de meening, dat hij bij het rechte eind had Nu ik hem gevon den heb, kon het wel eens te laat zijn; kon hij wel dood wezen." De Squire belde en toen de butler ver scheen, gaf hij dien het blad in handen en wees zwijgende naar het bericht, ter wijl hij hem intusschen nauwkeurig gadesloeg. De oude man had al veertig jaren lang de gezamenlijke plicht van butler en lijfknecht vervuld en zoo iémand, dan begreep l^ij dus Adagi Thurston. de officiersopleiding bij de bereden ar tillerie (beredenen), kan worden toege staan, de eerste oefening bij gedeelten in verschillende jaren te volbrengen. De opleiding geschiedt in 4 tijdvak ken, t.w. 3 achtereenvolgende jaarlijk- sche perioden elk van 70 dagen, gevolgd door een periode van practischen dienst bij den troep van 90 dagen in het 4e jaar of desgewenscht voor zoover oefenge legenheid bestaat in aansluiting aan de 3e periode. De vervulling van het eerste gedeelte in werkelijken dienst vangt aan half Juli 1931. Ingeschrevenen die voor deze oplei ding in aanmerking komen, moeten dit verzoeken aan den Commandant van het Indeelingsdistrict te Haarlem, zoo spoedig mogelijk na ontvangst van de keiyiisgeving betreffende de bestem ming tot gewoon dienstplichtige. In het verzoek, ongezegeld, moet wor den opgegeven: a de geslachtsnaam en de voornamen; b. de gemeente van inschrijving voor den dienstplicht; c. het jaar en de datum van geboorte. Bij het verzoek moet een afzonderlijke schriftelijke verklaring worden overge legd, dat de ingeschrevene, indien hij wordt aangewezen voor de intermittee- rende opleiding, na zoodanige bestem ming geen uitstel van eerste oefening zal vragen. Alkmaar, 18 Juni 1930. De Burgemeester van Alkmaa", WENDELAAR. HERKEURING VAN TREKHONDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend dat houders van trekhonden in deze gemeente worden op geroepen hunne trekhonden met tuig en kar of karren, waarvoor of waaronder de honden als trekdieren worden gebruikt, ter herkeuring aan te bieden. Deze herkeuring zal plaats hebben in een lokaal van het gemeente slachthuis aan den Helderschen weg, waartoe de houders van trekhonden, die aldaar verschijnen moeten, nog nader zullen worden opgeroepen. De herkeuring geschiedt groepsgewijze op DONDERDAG 26 en VRIJDAG 27 JUNl AANSTAANDE en vangt aan des namid dags 1 uur. De lichamelijke eischen, waaraan een trek hond moet voldoen, om als zoodanig goedge keurd te kunnen worden, zijn de volgende: 1. korte, breede, zware nek, krachtige hals; 2. breede schoft (deel van den rug tus schen de schouderbladen) 3. rechte, breede, gespierde rug, korte rechte breede lendenen 4. breed, gespierd kruis, smalle gevulde flanken 5. de minimum-breedte van de voorborst, emeten tusschen de beide middelpunten der oegen, is voorloopig vastgesteld op 14 c.M.; 6. gewelfde diepe borst, gespierde, vol doende vastliggende schouder; 7. korte ronde klauwen, niet gespreide teenen met ronde niet te weeke zoolkussens; 8. goed gebroekt, lange flink gespierde dij en schenkel, spronggewrichten laag bij den grond bij goeden stand van de achter- pooten; 9. krachtige gewrichten. De honden, die overigens als trekhond wor den goedgekeurd, moeten, wil de eigenaar aanspraak maken op een vergunning tot het zitten gedurende den rit op de hondekar, for sche honden zijn. KEURING HOND MET KAR. Verdere beoordeeling van den hond, ge spannen vóór of onder de kar. Na de keuring van den hond op zichzelf, worden de honden verder beoordeeld vóór of onder de kar of karren (naar gelang van hunne bestemming), waarvoor het dier al» trekhond zal worden gebruikt. Er zal op gelet worden, dat niet alleen tuig en kar voldoen aan de bepalingen, ver vat in de artikelen 2 en 3 van het sedert ge wijzigde Koninklijk besluit van 6 Februari 1911 (St.bl. nr. 45), doch tevens: 1. of de onder de kar gespannen hond te rekenen naar de schouderhoogte, rechtop on der de kar kan staan en in behoorlijken stand kan loopen (artikel 5, laatste lid) 2. of gewicht en bouw van de kar in over eenstemming zijn te achten met den ter keuring aangeboden hond, zoodat de arbeid, welke naar verwacht mag worden, den hond zal worden opgelegd, geen bovenmatige in spanning zal vereischen. Alkmaar, 18 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. De dag van gisteren, 17 Juni 1930, is voor Bergen, en niet alleen voor Bergen, een dag van groote beteekenis geweest. Zooals wij gisteren reeds mededeelden, be sloten Prov. Staten ingevolge een spoedvoor- stel van Ged. Staten, om de gemeente Bergen voor den aankoop van de 9'A H.A. bosch, ten Westen van de Sparrenlaan die met de 73 H.A. door de gemeente van den heer J. van Reenen als natuurreservaat aangekocht, 'n geheel vormen 'n steun van 40.000 te ver leen en. Door dit besluit is het behoud van het Bergerbosch als natuurreservaat zekerheid geworden. De gemeente Bergen trok voor den aankoop van de 73 H.A. een bedrag van 100.000 uit en voteerde voor het stuk, dat van de Bouwmaatschappij „Bergen-Binnen" gekocht zal worden, waarvoor 80.000 noo dig zal zijn een bedrag van 30.000. Met de 40.000, die de Staten beschikbaar stellen is er dus reeds 70.000 en verwacht mag worden, dat het Comité van Actie voor het ongeschonden behoud van het Bergerbosch erin zal slagen bij de bevolking van Bergen en de naturvrienden de ontbrekende 10.000 bijeen te brengen. Reeds ontving het Comité de toezegging van een bedrag, groot 5.600, zoodat nog slechts 4.400 ontbreken. Met klem dringen wij er bij onze lezers op aan, om nu spoedig hun bijdragen den pen ningmeester van het comité, mr. H. Judell, te Bergen te doen toekomen. Het nieuwe Statengebouw. Voor de Staten was het ook een ongewone dag. Zij kwam toch voor het eerst in het nieu we Gouvernementsgebouw bijeen. De nieuwe vergaderzaal bleek wel hoog, doch niet groot, zoodat de Statenleden het gevoel moeten heb ben gekregen van jongens in de school banken. De mooie Lodewijk XlV-zaal mocht niet verbouwd worden, aangezien het ge bouw aan het Rijk behoort en op de lijst van de Commissie voor de Monumentenzorg is Hij las met steeds toenemende belang stelling, en, toen hij zijn heer het blad weer overreikte, stonden hem de tranen in de oogen. „Ja, dat is de jongeheer, Sir. Dat kan niet anders!" zei hij met trillende stem. „Nu, we zullen het gaan onderzoeken, Parker. Laat het rijtuig voorkomen en help mij pakken. Wij moeten den trein van twaalven nog zien te halen." Een oogenblik stond Parker als aan den grond genageld; toen ging hij vol vreugde aan het pakken. De andere be dienden waren ook ten zeerste verrast, want het was immers onder hen bekend, dat de Squire treinen en auto's haatte, en, voor zoover zij zich herinneren kon den, had hij nooit een lange reis ge maakt. De butler haalde zijn heer over, om den nacht in Londen te blijven; maar dien volgenden morgen vertrokken ze als vroeg naar Derbyshire. Op den middag, toen Mary Armstrong in de haldeur een luchtje stond te scheppen, eer zij terug ging naar de zie kenkamer, zag zij een rijtuig den weg op komen. Will had haar de heele ge schiedenis van Warwick verteld, en, toen zij dus een grijzen, ouden heer zag uitstappen, vatte zij instinctmatig, wie dat was, en kwam al het bordes af, om hem te verwelkomen. Adam Thurston begroette haar met ouderwetsche hoffelijkheid. „Madam," vroeg hij, „is dit Ladywood en is u Miss Armstrong?" „Die ben ik. En u is zeker de oom van .0, wat zal kii blij zijaJ'L geplaatst. r Links van de vergaderzaal bevindt zich 'rt ruime conversatiezaal en rechts een even rui me koffiekamer, zoodat verwacht mag wor den, dat bij lange vergaderingen de Staten leden daarin een deel van hun tijd zullen doorbrengen. Voor de pers is het wel te betreuren, dat de voor haar beschikbare ruimte ook niet groot is, waardoor de verslaggevers hun werk op een zeer nauwe plaats moeten ver richten. Dubbel jammer is het, dat de acou- stiek zoo slechts is, dat in de zaal de rede voeringen moeilijk zijn te volgen. Het zal ons niet verwonderen, als de Staten nog eens besluiten tot de gemeente Haarlem het ver zoek te richten, om de algemeene vergaderin gen weer in het Haarlemsche raadhuis te mogen houden. Er waren heel wat Bergenaren. Het ongewone van de Statenzitting viel ook op, door de aanwezigheid van de vele Bergenaren (Comité-leden tot het behoud van het Bergerbosch en gemeenteraadsleden), die nagenoeg de kleine publieke tribune vulden. Een herdenking. Nadat de commissaris der koningin in ge voelvolle bewoordingen het overlijden van het Statenland mevr. KuykhofKoedijk had herdacht, welke herdenkingsrede staande door de aanwezigen werd aangehoord, bracht hij, in een korte rede een woord van dank aan de schenkers, die voor de aan kleeding van het nieuwe Gouvernementsge bouw geschenken hadden aangeboden. Hij hoopte hierop bij de feestelijke inwijding van het gebouw terug te komen. Nadat verschillende stukken voor kennis geving waren aangenomen, of in handen van Ged. St. om advies waren gesteld, on der de ingekomen stukken was ook een tele grafisch verzoek van de gemeente Harenkar- „Wordt hij dan beter?Zal hij in staat zijn, mij te zien?" vroeg de oude heer opgewonden. „Hij gaat prachtig vooruit," antwoord de Mary opgewekt. „Hij is nu buiten gevaar en de doktoren zegen, dat hij over een paar dagen al eens zal mogen op staan." Na den verterenden angst, waarvan d<ï oude heer steeds vervuld was, sinds hij dat bericht in de krant gelezen had, verraste hem deze mededeeling te zeer. Het hoofd zonk hem op de borst, de eene hand stak hij in den blinde uit naar Parker, die gelukkig altijd dicht om en bij hem was, en, terwijl Mary de andere hand in haar arm trok, leidde zij hem de enkele treden van het bordes op, en zoo den koelen hal binnen. „Gaat u allereerst eem uitrusten," drong zij. „U heeft een vermoeiende reis gehad. Het is heel mooi van u, om te komen!" Parker zorgde, dat zijn heer zich rus tig neervlijde op de makkelijke bank en Mary zelve kwam met enkele verver- schingen aan en toen hij weer wat beko men was van zijn flauwte, ging zij bij hem zitten en beantwoordde al zijn vragen. Daar haar gezichtje straalde van blijd schap en geluk en zij er allerbevalligst uitzag, geheel in het wit gekleed, zooals zij wist, dat Warwick haar het liefste zag, vond de Squire haar verrassend mooi; zij had ook niets van het voor hem zoo hinderlijk moderne in de vrouw, maar bezat een soort bescheiden waardigheid, die hem volkomen op zijn gemak deed zijn met haar. (Wordt YSjvglgd)..

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5