mtahi Cinrant. FEUILLETON. Dames Kinder Uleeding Hiriiri twee IK dertigste Jaargang. Donderdag- 19 Juni Radio-hoekje Rechtszaken De betalende logé» Hoeden. N». 142 1930 Vrijdag 20 Juni. Hilversum., 298 Af. (Na 6 uur 1071 Ai.) 10.10.15 Morgenwijding. 12.2.Con cert. A- V. R. O.-Kwintet. 2.05—2.45 Uitz. voor scholen. 2.453.Gramofoonpl. 3. 4.Maak het zelf! cursus. 4.30—5.30 Gra- mofoonplaten. 5.306.30 Concert door het orkest van het Rembrandt-Theater. 6.30 Koersen. 6.457.Gramofoonpl. 7.7.30 Lezing. 7.308.Gramofoonpl. 8.Tijd sein, gramofoonpl. 8.15 Concert door het Concertgebouw Orkest onder leiding van Nico Treep. Herman Leydensdorff, viool. Daarna: Persber. en aansluiting van het Ca baret „La Gaité" te Amsterdam. 12.Slui ting. Huizen, 1875 Ai. 10.30—11.— N. C. R. V. Ziekendienst. 11.30—12.— K. R. O. Gods dienstig halfuurtje. 12.0112.15 K. R. O. Politieber. 12.152.K. R. O. Gramofoon- platen. 4.5.N. C. R. V. Gramofoonpl. 56.30 N. C. R. V. Concert. Chr Radio- Orkest. Joh. van Ginkel, klarinet. 7.7.30 K. R. O. L. van Lamsweerde: „De ^Film". 7.30 V. P. R.O. Persberichten. 7.50 V. P. R. O. Prof. dr. de Graaf: Kerk en kerkgaan 8-20 V. P. R. O. Concert. Ferd. Hellmann, viool. Else Nolthenius, piano. 8.55 V. P. R. O. Dr. H. de Vos: Wereldbeschouwing. 9.35 V. P. R. O. Vervolg concert. 10.05 V. P. R. O. Declamatie door Louis van Gasteren. 10.25 V.P. R. O. Vervolg concert. Daventry, 1554.4 Af. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Concert. B. Schore, viola. O. Bloom, piano. 12.50 Gramofoonpl. I.05 Verslag van de Senior T. T. Races op het eiland Man. 2.05 Verslag van het Open Golf Kampioenschap te Hoylake. 2.20 Gra- mofoonplaten. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Voorlezing. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Verslag van het Open Golf Kampioenschap te Hoylake. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Berichten. 7.Het Brosa Strijkkwartet. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Ann Penn, voordrachten. 8.20 „Baghdad on the Subway" van John Watt. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Toespraken. 10.05 Berichten. 10.15 Concert. D. MacEwan, piano. Symphonie Orkest. 11.2512.20 Dansmuziek. 12.20 12.50 Televisie. Pari/s ,Jiadio-Paris", 1725 Af. 12.20 Gra mofoonpl. 12.502.20 Gramofoonpl. 4 05 Orkestconcert en soli. 9.05 Concert. Orkest, vocale en instrumentale solisten. Langenberg, 473 Ai. 7.257.50 Granio- foonplaten. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 11.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. II.252.50 Orkestconcert en trompet. 5.50— 6.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert en piano. Intermezzo Glocken. Hoorspel van G. Oehlenschlaeger en W. Gronostay. Na af loop concert: tot 12.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 Ai. 12.202.20 Orkest- concert. 3.5.Orkestconcert m. m. v. zan geers. 5.6.Kinderuurtje. 8.209.05 Or kestconcert. 9.05—9.30 „Paa vej tol Cardiff" van Eugen O'Neill. 9.309.50 Liederen- voordracht. 10.1011.10 Orkestconcert. 11.10—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 Ai. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.30 Concert. Militaire Kapel. Zeesen, 1635 Ai. 6.10—7.20 Lezingen. 7.2(1—7.50 Gramofoonpl. 9.5012.20 Lezin gen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.20—3.20 Gramofoonplaten. 3 20 —4.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50 8.20 Lezingen. 8.20 „Der fliegende Hollan der" van Rich. Wagner. Daarna: Dansmu ziek. RADIO-CONCERT. Naar wij vernemen zal onze stadgenoot de Jeer Joh. O. Kramer een piano-recital geven met medewerking van mej. Jo Immink, zang, en den heer Siegfried Bahler, viool, op a.s. Maandagnamiddag 23 Juni van 56.30 uit station Huizen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Vervolg). DIEFSTAL MET BRAAK VAN DIVERSE GOEDEREN TE HELDER. De welbekende los-werkman Pieter Corn. 8. oud 36 jaar, wonende te Helder, thans ge detineerd stond terecht als verdacht van dief stal van een aantal rijwiel binnen- en buiten banden, een rijwielzadel, een lucasbel, een dynamo en een gonje zak, een en ander ont vreemd uit een pakhuis aan de Emmaslraat, hoek Kikkerstraat, waarbij verdachte zich Naar het Engelsch van K. CAMERON WARD. 13) „U wilt hier toch wel blijven logee- ren, tot uw neef beter is?" vroeg zij op overredenden toon. „Het is hier een kalm huishouden en u zult niets missen van uw huislijke geriefelijkheden. Om der wille van Thurston vraag ik u, otn te blijven, want het zal nog wel lang duren, eer hij goed genoeg is, om u te zien." Parker, die achter den stoel van zijn heer stond, kon zijn ooren haast niet ge- looven, toen zijn heer de uitnoodiging aannam. Na de beschrijving, die Mary van hem had gekregen, vond zij hem bepaald vriendelijk. Zij had besloten, hem naai de kamer van \Varwick te geleiden en met zijn ouderwetsche hoffelijkheid, bood hij haar weer den arm. Hij stond een oogenblik stil voor een Van de vensters op het portaal en keek vol welbehagen uit over het schoone landschap. ,Dit is een mooie, oude plaats, Miss Armstrong. Ik voel mij vereerd door de mij geboden gastvrijheid, ofschoon het mij pok weer bez\vajud,dat mijn neef en toegang had verschaft door verbreking van ruiten en een schot. Verdachte werd in den yan 29 op 30 April in dat pakhuis op heeterdaad betrapt door de rechercheurs van politie Zondervan en Sprenegr, die, hem be dreigende met een revolver, arresteerden, met het doel hem naar het bureau van politie over te brengen. Het gelukte echter aan S. op den weg daarheen te ontvluchten en hii verschanste zich in zijn woning, waaruit hij den volgenden dag door een sterke politie macht werd gehaald en gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. Verdachte wordt verdacht van onderschei dene diefstallen met braak, die hem echter niet ten laste konden worden gelegd. De goe deren die verdachte op het punt stond zich in het pakhuis toe te eigenen, wareii alreeds verpakt in een gonje zak. In deze zaak waren een aantal getuigen a charge, doch ook nog eenige getuigen op verzoek van de verdediger, mr. de Groot, ge dagvaard, aanwezig. Verdachte had niets te zeggen en gaf toe dat hij in het pakhuis was aangetroffen, doch van fietsbanden en gonjezak wist hij niets. Hij was beschonken en kon zich niets van het geen was voorgevallen, herinneren. Volgens den agent Zondervan had S. echter een be hoorlijk gesprek met hem gevoerd. Hij maak te niet den indruk dronken te zijn geweest. Verdachte deed echter voorkomen, niet te hebben geweten, waar hij was. Mr. Ledeboer, de president, bracht ver dachte onder het oog, dat hij altijd goed met hem kon opschieten. Hij verwachte nu ook niet, dat verdachte hem voor den gek zou willen houden en trachtte hem te be wegen een meer toeschietelijke houding aan te nemen. Er bestaat te Helder geen daetyloscopische inrichting bij de politie, verklaarde desge vraagd de heer Zondervan. De rechercheur Sjrenger bevond zich in den bewusten nacht in gezelschap van zijn collega Zondervan. Zij hadden zich naar het aangeduide pakhuis be geven op aangifte van onraad. Zij troffen verdachte daar aan, alsmede de rijwielbanden in de gonje-zak. Onderweg kreeg S. kans uit de handen der rechercheurs te ontkomen en zijn woning bin nen te vluchten. Verdachte had op zijn vlucht een dynamo, die hij blijkbaar bij zich droeg, weggeworpen. Verdachte had zich in zijn wo ning verschanst. Er werd daar een post ge- laatst tot den volgenden morgen. Verdachte ad na sommatie zijn woning ontsloten en zich aanvankelijk gesteld in handen der po litie. Later had S. zich hevig verzet en waren meerdere mannen noodig hem te bedwingen. In de woning van S. werd niets gevonden, doch in een pakhuisje vond men rijwielban den en andere onderdeden. De heer H. Burger, rijwielhandelaar, de huurder van een gedeelte van het bewuste pakhuis, alwaar rijwielartikelen zijn opge slagen werd. o.m. als getuige gehoord. Alles was in orde, toen hij in den avond van 29 April het pakhuis verliet. In den nacht van 29 op 30 April had hij het pakhuis bezichtigd en geconstateerd dat een houten schot met ge weld was losgebroken en op den grond lag. De étalage was leeg gehaald en de artike len daaruit had getuige niet terug gezien. Het in beslag genomen zadel was ook het eigendom van getuige. Ook de lucasbel en de dynamo. De heer Peeters Kruidema te Den Helder was de eigenaar van het pakhuis, die zelf het achtergedeelte bezigt tot bergplaats van zijn koloniale waren. Hij had gezien, dat het paneel was geforceerd en weggebroken. Hij zelf had uit de bergplaats boven pakjes thee vermist van dezelfde soort als ter te rechtzitting aanwezig waren. Bedoeld pak huis is feitelijk een onbewoond woonhuis. De 25-jarige timmerman, de heer Joh. Boot is de man, die in den nacht van 29 op 30 April door een onbekend persoon werd gewaarschuwd dat het in het pakhuis van Burgers niet pluis was. Hij ging toen zien en bespeurde een beweegbaar licht, doch zag overigens geen persoon. Hij had den man die hem op het geval attent maakte, ver zocht de politie te waarschuwen, terwijl hij zelf bleef wachten. Hij zag later een per soon, die het op een loopen zetten doch her kende daarin niet verdachte S. Ook had Boot een blinkend voorwerp uit de lucht zien val len. Als getuige a décharge werd gehoord mej. Brant, caféhoudster, die verklaarde dat ver dachte S. met zekere Jan Reeuwers in haar café hadden gevochten. Verdachte was toen in beschonken toestand en zóó door Riewers toegétakeld, dat hij des avonds in ziekelijken toestand verkeerde. Zijn das was met bloed bevlekt. Dit gebeurde in den avond1 voor den nacht, dat S. in het pakhuis werd aangetrof fen. Toen Piet het café verliet, was hij zwaar beschonken. De machinebankwerker Brons had ook in ik zoozeer bij u in de schuld staan. Mag ik ook vragen, wat hem eigenlijk de gunst bezorgde, dat hij hier binnenge dragen werd, hij, de vreemde, die toch geen recht had „Hij had er alle recht op, „viel Mary blozende in. „Waar anders zou hij ook heengevoerd zijn? Dit was immers de béste, de eenige plaats voor hem en ik „En viel de Squire in, „is niet al leen Miss Armstrong van Ladywood, de vrouw, die hem het leven redde; maar..." de vrouw, die beloofd heeft, de zijne te worden, als u er niet op tegen heeft?" De Squire nam de hand, die op zijn arm rustte, en drukte die aan de lippen. „U doet hém en mij veel eer met die belofte", antwoordde hij vol overtuiging. Wat er voorviel gedurende het korte samentreffen van de twee, die een men- schenleeftijd lang als vader en zoon met elkaar hadden omgegaan, kwam Mèry zelfs nooit te weten; maar dat Oom Adam zijn neef weer volkomen in zijn gunst had aangenomen, daaraan hoefde niemand te twijfelen. Heerlijke dagen volgden voor de ver loofden; heel de atmosfeer op Ladywood ademde geluk: de Squire genoot van zijn wandelingen in den tuin met Mary en hij besprak allerlei zaken met zijn neef, die nu op de sofa mocht liggen. Van Thurston Hall besprak hij maar weinig en eens vroeg Warwick Mary in scherts of zijn oom zijn leven lang verder op het café vertoefd van zijn stiefdochter en daar bokkem gebakken. Verdachte had hij in de zaak van zijn stiefdochter gezien. Hij was sterk onder den invloed. Riewers was wegge- loopen zonder betalen en is later met ver dachte aan het vechten geraakt. Laatstge- melde werd door Riewers neergeslagen. Getuige had toen verdachte die door Rieu- wers bij zijn zijden das was gegrepen, ontzet door de hand van Rieu wers om te draaien. De das was dik bebloed, terwijl verdachte het bloed uit mond en neus liep. Verdachte had ruim 13 aan consumptie betaald, doch Brons weet niet of dit uitslui tend voor hem zelf was. Voorts werd nog gehoord Cornelis Miel- dijk, ook aanwezig in het café van mej. Brons, alwaar ook verdachte en Rieuwers zich be vonden. Verdachte was stapel dronken en had later met Rieuwers gevochten. Voorts gaf deze getuige eenzelfde beschrijving van die vechtpartij als door den vorigen getuige was gedaan. Mej. Brons lirad verdachte ten slotte bier geweigerd en animeerde hem limonade te drinken. De officier kreeg daarop gelegenheid tot het nemen van zijn requisitoir en betoogde na een uitvoerige uiteenzetting dat niemand an ders dan verdachte schuldig kan zijn aan de hem ten laste gelegde diefstallen, waarop hij op heeterdaad door de politie is betrapt De officier achtte het niet verstandig van ver dachte om hardnekkig te blijven ontkennen, doch dit paste nu eenmaal in zijn systeem. Zeker is, dat hij sterk verdacht werd van ve lerlei andere inbraken. Na reconstructie van het gebeurde meende de officier voldoende bewijs te hebben geput voor het tenlaste ge legde en vorderde spreker, mede lettend op het strafregister van verdachte, 2 jaar gevan genisstraf. Mr. de Groot trok in twijfel of verdachte een der meest gevaarlijke ingezetenen van den Helder zou zijn. Integendeel hoewel hij de beste niet is, heeft verdachte een goed hart. Het requisitoir van den officier was pleiter bitter tegengevallen. De officier heeft trou wens zelf te kennen gegeven, dat er iets aan zijn requisitoir haperde, zooals pleiter meer uitvoerig poogde aan te toonen. Voorts gaf pleiter een beschrijving van hetgeen er dien dag was voorgevallen en daaruit kon blijken, dat verdachte werkelijk in kennelijken staat verkeerde tot laat in den nacht. En het is naar de meening van pleiter niet mogelijk, dat hij in dien toestand de inbraak kan hebben ge pleegd, want er was geen tijd meer voor hem om te ontnuchteren. Het is eenvoudig niet mogelijk dat verdachte den diefstal gepleegd heeft. Toen verdachte de bel en de dynamo in zijn bezit had', wist hij volgens oordeel van verdediger, niet wat hij deed. Verdachte is met zijn dronken kop het perceel binnen ge komen en heeft misschien onbewust die twee voorwerpen bij zich gestoken. In zijn woning, die onafgebroken werd bewaakt, had men niets gevonden van alles wat er vermist wordt. Een ander heeft vermoedelijk dien avond de inbraak gepleegd. Het vechtpartijtje met Rieuwers heeft verdachte niet ontnuch terd, maar hem nóg meer zijn bewustheid doen verliezen. In rechten zijn alleen geble ken de twee artikelen, die verdachte een oogenblik in zijn bezit heeft gehad. Pleiter drong er bij de rechtbank ernstig op aan om zich terdege te beraden of zij de overtuiging zal kunnen vestigen met betrek king tot dé schuld van verdachte. Eindelijk bracht pleiter nog ter sprake het relletje die de arrestatie van verdachte voorafging. Dit relletje gold niet den persoon van S., doch was het gevolg van het optreden der politie. Deze heeft nagelaten alsnog een nader onder zoek in te stellen, naar eventueele andere da ders toen verdachte was gearresteerd. Tenslotte besprak pleiter nog de strafmaat en eindigde zijn uitvoerig pleidooi met ïe concludeeren tot het opleggen van een voorw. straf met strenge bijzondere voorwaarden Amsterdam, Nieuwendijk 225/229. Utrecht, Oude Gracht 151. Ladywood meende te blijven. Hij be weerde, dat hij jaloersch was op den Squire en klaagde, dat hij zoo weinig zag van zijn verloofde, maar Mary lach te dit bezwaar weg. Zij wist immers, hoezeer de verzoening met zijn oom had bijgedragen tot zijn geluk en zijn herstel. De Squire zinspeelde maar heel wei nig op de verloving; maar ééns, toen Mary naast hem stond, terwijl hij bij de sofa zat, vatte V ij haar hand in de zijne en zei: „Wij moeten den familie-verlovings ring laten komen, hè, mijn jongen? Dan eerst zullen wij ons geheel doordrongen voelen van het heuglijk feit, dat Mary een van de onzen wordt." Een anderen keer weer verbaasde hij Thurston door zijn onverwachte vraag; waar zijn neef wel op had willen trou wen, als hij niet ten tooneele verschenen was. Het antwoord luidde: „Ja, twee honderd pond 's jaars is geen vorstelijk inkomen; maar Mary be zit wel wat en dan had ik er waarschijn lijk nog wel een weg geweten, om wat te verdienen." „Hoe dan?" „Wel, ik had beroepszanger willen worden. Er is mij dikwijls gezegd, dat ik best een fortuin verdienen kon met mijn stem De Squire keek hem aan met een blik vol verontwaardiging en riep: „Laat mij nooit meer van zulken non sens hooren!.Jij, een Thurston, zou waaronder de verplaatsing van verdachte naar een andere gemeente. UITGESTELDE ZAAK VAN MISHANDELING. Deze zaak, afkomstig uit Egmond aan Zee contra den- visscher Huibert P., reeds meer malen aangehouden, schijnt niet voor beëin diging vatbaar te zijn, aangezien verdachte en getuige zich steeds op zee bevinden, reden waarom de officier ten einde raad, vrijspraak verzocht. ONBEVOEGD VOEREN VAN EEN TITEL ALS KRAAMVERPLEEGSTER. De 43-jarige mej. Jacoa B., huisvrouw J. W. te Zijpe had zich te verantwoorden, om dat zij zoo vrij was geweest in de maanden Maart en April, zonder in het bezit te zijn van een wettig diploma, zich uit te geven als kraamverpleegster en als zodanig prac- tijk had uitgeoefend. Zij had zich als kraam verpleegster aangeboden ten huize van den landbouwer A. C. de Ruiter te Zijpe, wiens vrouw een kleine verwachtte. Verdachte be weerde in het bezit te zijn van een diploma, doch beweerde dat dit verloren was geraakt. Aangezien evenwel de heer de Ruiter echter persé een gediplomeerde kraamverpleegster verlangde en het vereischte diploma niet te voorschijn kwam, sprongen de onderhands lingen ten slotte af en bracht de juffrouw later de z.g. goospenning terug. Verdachte beweerde dat zij een adverten tie in de Schager Courant had geplaatst, waarin zij zich aanbeval als particulier kraamverzorgster. Ook had zij zich niet bij de Ruiter als gediplomeerd voorgesteld. Zij had wel gezegd, dat zij even goed kon werken als een gediplomeerde. Juffrouw Maria de Wit, huisvrouw de Ruiter had geschreven op de annonce in de Schager Courant en verklaarde dat de juf frouw zich kraamverzorgster had genoemd. Getuige had een gediplomeerde en geen ge wone kraamverzorgster verlangd en zij kreeg niet den indruk dat zij in die juffrouw een steun kreeg voor de komende omstandig heden. Later heeft zij beweerd gediplomeerd te zijn, doch haar diploma was zoek geraakt. Volgens een derde getuige mej. Schrieken uit de Zijpe had verdachte zich den titel van gediplomeerd kraamverpleegster toege- eigend en zij werd daarop door verdachte een leugenaarster genoemd. Het was beter dat zij haar huishouden deed, riep getuige vinnig en opgewonden. De officier memoreerde dat verdachte door den kantonrechter is veroor deeld tot 20 boete of 20 dagen. Het woord verzorgster is niet strafbaar, doch uit de ge tuigenverklaringen is komen vast te staan, dat hier wel degelijk den titel van kraamver pleegster is gevoerd. Eisch 20 boete of 20 dagen. HOOGER BEROEP OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIELWET. De heer Salomon N., oud 47 jaar en rei ziger te Amsterdam, was door den kanton rechter veroordeeld wegens een aanrijding met zijn auto op den Kennemerstraatweg te Alkmaar op 21 Nov., met gevolg dat de naaister mej. Visser, die zich rechts van den weg op een rijwiel bevond, werd aangereden, waardoor het meisje schade aan haar rijwiel en mantel bekwam. Veroordeelde kwam van dit vonnis in hooger beroep en beweerde evenals in eerste instantie aan die aanrijding geen schuld' te hebben omdat hij een paar wielrijders moest passeeren, waardoor hij eeniger mate links van den weg kwam. Mej Visser verzocht een schadevergoeding van 20, wegens beschadiging van haar rijwiel Verdachte die inmiddels in staat van faillis sement werd verklaard, erkende de vordering niet. De officier requireerde 25 boete of 25 dagen met last tot vernietiging van het ge wezen vonnis. SMAADSCHRIFT. Mej. Maartje D., gehuwd met zekeren heer C. K. te Wieringerwaard, stond terecht wegens smaadschrift tegen haar 52-jarigeu schoonvader Cornelis Klos te Barsingerhorn en diens echtgenoote, aangezien zij in het nummer van 15 Maart van de Schager Cou rant een annonce zou hebben geplaatst van den volgenden inhoud: Geen geld of goederen af te geven aan mijn echtgenoote Hijntje Been daar dit door mij niet wordt betaald. (Get.) Cornelis Klos. Daar het echtpaar met deze geheel uit de lucht gegrepen advertentie niet accoord ging, deed de heer Klos een klacht, tenge volge waarvan tegen de jonge vrouw een ver- •*#>lging wegens smaad werd ingesteld. Vol gens verklaring van Klos had verdachte een hekel aan zijn vrouw. Verdachte ontkende aan de advertentie schuld te hebben, zoodat tot het verdere be wijs een schriftkundige moest mede werken. Bij den heer G. de Jong, boekhandelaar te Wieringerwaard had verdachte een paar da gen voor het verschijnen der advertentie een velletje briefpapier gekocht. Verdachte zei dat deze getuige gewoonweg stond te liegen De heer Ott, onderwijzer te Alkmaar, des kundige op calligraphisch gebied, werd ge hoord als de getuige-deskundige, die het schrift van verdachte en dat van de adver tentie in opdracht van den Rechter Commis< saris had onderzocht. Verschillende taalkun dige fouten, die in de schrijfproef voorkwa men, werden ook gevonden in het schrift der advertentie ook het papier was gelijksortig De heer Kwam dan ook tot de conclusie dat verdachte de schrijfster was van de geïn- crimeerde advertentie De officier achtte door de verschillende omstandigheden, alsmede vooral door de verklaring van den deskundige het feit wet tig en overtuigend bewezen en vorderde 75 boete of 75 dagen hechtenis. Uitspraak in alle zaken a.s. week. Sluiting- „TANTE ANNA" STOOT HAAR NEUS. „Zij staat in de Jordaan bekend als woekeraarster". „Tante Anna" de bekende geldschietster uit de Jordaan, aldus de Tel., heeft haar neus gestooten. De kantonrechter, mr. L. S. G. de Hartog voor wien, gelijk men zich zal her inneren, eenige maanden een civiele procedure heeft geloopen over een vordering van 150, welke zij beweerde nog te hebben op een van haar klanten, heeft niet-thuis ge geven en de vordering ontzegd. Deze vorde ring dateerde reeds van 1922 en de gedaagde had met groote beslistheid volgehouden, dat zij alles al lang betaald had. De kantonrechter overwoog o.m. dat uit de getuigenverklaringen gebleken is, dat „tante Anna" bekend staat als een hevige woekeraarster en dat zij niet gewoon is, de schuldbekentenis terug te geven, wanneer een klant zijn schuld afbetaald heeft. Het is meer dan eens gebeurd, dat Tante Anna voor de tweede maal geld opvorderde, hetgeen daar om des te gemakkelijker kon geschieden, om dat vaak van afbetalingen geen bewijs werd ontvangen. De kantonrechter achtte hef voorts niet aannemelijk, dat iemand als „Tante Anna", die als buitengewoon lastig bekend staat, zeven jaar gelaten op het haar toekomende geld zou wachten, zonder de of den achterstallige energiek en zonder op houden te manen. Tante Anna had ook getuigen meegebracht, doch ten aanzien van deze verklaringen over woog de kantonrechter ten slotte, dat in de gevallen, welke deze getuigen genoemd had den. hoogstens sprake kon zijn van een zekere lankmoedigheid tegenover enkele klanten, waarbij het bovendien niet uitgesloten is, dat deze getuigen bang waren voor Tante Anna Tante Anna h.eft dus niet veel succes ge had met haar proefkonijntje! MARINE-OFFICIER WEGENS VERDUISTERING VEROORDEELD. De zeekrijgsraad te Willemsoord veroot deelde den officier van administratie 2de klasse der Kon. Marine, A. A. W., wegens verduistering van gelden tot drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis en tevens tot ontslag uit den mili tairen dienst, zonder ontzetting van de be voegdheid, bij de militaire macht te mogen dienen. De eisch was drie jaar met aftrek van twee maanden preventief, ontslag en ont vetting van de bevoegdheid om bij de mili taire macht te mogen dienen. Verd. had vol ledig bekend. je op die manier in je onderhoud willen voorzien?" „Nu, zóó uitlokkend komt het mij ook niet voor, Oom. En als u soms lust moogt voelen, mij een paar pond per jaar meer te bezorgen, dan zou mij dit een heel pak van 't hart zijn!" „Een paar pond!Al wat ik heb, is immers voor jou, mijn jongen! En dat weet jij ook wel. Je moet je vrouw op Thurston brengen en dat wel hoe eerder beterIk zou graag een kleinen jongen van jou op den Hall zien rond dartelen, eer ik ga,Warwick. Noch jij, noch Mary zult mij een onderdak misgunnen in het oude tehuis, zoo lang ik er nog ben." Zoodra Warwick zich voor het eerst na *diV onderhoud weer alleen bevond met Mary, trok hij haar zachtjes naast zich en sloeg den arm om haar heen: „Ik geloof, dat je Oom betooverd hebt, liefste! Weet je, wat hij mij voorgeslagen heeft?Dat wij trouwen zouden, zoo dra ik maar in staat v as, om naar de kerk te gaan. Wij hebben dan maar een paar korte wittebroodsweken, terwijl Oom naar Thurston Hall gaat, om daar alles voor onze komst in orde te laten brengenJe vindt het toch niet be zwaarlijk. Mary, dat de oude heer, daar met ons samenwoont?" „Maar natuurlijk niet. Hij heeft zich zoo edelmoedig betoond, dat hij dan ook verdient, dat wij zijn laatste dagen nog zoo gelukkig mogelijk maken Maar, Thurston, ben ik eigenlijk niet te oud voor je? Ik ben al vijT, BRANDSTICHTING. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een koopman, die op 24 Maart j.1. aldaar in perceel 39 aan den Oppert in het magazijn van de firma Brod- man Frères brand zou hebben gesticht. De verdachte, tegen wien twee jaar gevangenis straf was geëischt, werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. SCHIETPARTIJ. De rechtbank te Rotterdam heeft den café houder, die in de Schiltstraat aldaar zijn vrouw met doodslag zou hebben bedreigd en die zich tegen de agenten van politie die hem wilden arresteeren had gekeerd, zoodat men hem in de beenen moest schieten om hem te kunnen grijpen, veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf, voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar. ERNSTIGE AANRIJDING. Een 29-jarige gehuwde dame heeft in Dei, Haag in den middag van 6 Maart j.1. als be stuurster van een vierwielig motorrijtuig een zesjarigen scholier, die zich op het trottoir bevond, dermate aangereden, dat het ventje en-dertig". „En ik zes-en-dertig, dus dan win ik het toch nog altijd van je! Maar laat ons hopen, dat wij nog vele jaren van liefde vóór ons hebben, en samen zullen wij dan oud worden, hè, lieveling?" Met tranen in de oogen van vreugde en dankbaarheid drukte zij zich vaster tegen hem aan. HOOFDSTUK XIV. Gedurende de eerste dagen van Thurstom ziekte, zoo lang hij nog dobberde tusscher leven en dood, had Will" Armstrong opzette lijk voor zijn zuster verzwegen de mededee- ling van den zelfmoord van Daft Davy. Di inspecteur van politie was echter op Lady wood gekomen en had gevraagd, of Warwick ook sterk genoeg was. om gehoord te worden. Na Wills ontkennend antwoord had hij ver zocht, dan Miss Armstrong te mogen spre ken. Nu moest Will haar dus wel verslag doen van Davy's dood en Mary ontstelde er van. „Och, dat die arme jongen nog zoo aan zijn eind moest komen!" riep zij. „Maar waarom wil Roger mij eigenlijk spreken? Ik weet er niets van; heb er tot nog toe niets van gehoord. Maar misschien wil hij mij onder vragen naar het ongeluk van Thurston." „Kijk eens, kind, de politie schijnt verband te zoeken tusschen die twee ongelukken. Je moet niet vergeten, dat verscheidenen heb ben opgemerkt, hoe Daft Davy Warwick ge durende eenige weken steeds op de hielen ge volgd had "Jb .'Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5