Wekelijksch Overzicht Stadsnieuws Telegrammen Laatste berichten. Voor de huisvrouw. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. stemming is verleend tot het houden van een verloting, waarvoor een aantal prijzen op de tentoonstelling worden aangekocht. Zóó wil ook thans de Langendijic de aan- dacht op zich vestigen en men vertrouwt, dat velen vanuit deze streek en de omgeving een tocht zullen maken naar het tentoonstellings- gebouw, om daardoor hun waardeering en belangstelling te toonen voor het onvermoeid Ureven van den Langendijker Middenstand. L VOOR HET BERGERBOSCH. De penningmeester van het comité van ac tie voor het ongeschonden behoud van het Bergerbosch zegt in zijn 3e verantwoording het volgende: Indien u zult hebben kennis genomen van onderstaanden verantwoordings-staat, behel zende de door mij ontvangen toezeggingen en giften over de week van 14—21 Juni *30, dan zoudt gij daaruit wellicht de conclusie trekken, dat Bergen's burgerij het denkbeeld dat ik ontevreden ben, ten eenenmale niet zou kunnen verdragen. Ik meen echter te mogen beweren, dat de ze conclusie onjuist is. Niet om mijn gemoedstoestand te verbete ren, zijn er deze week een bevredigend aan tal giften en toezeggingen ingekomen, maar omdat, mede door het groote succes ten deze bevochten bij Provinciale Staten van Noord- Holland, steeds meer bij de bevolking de overtuiging post vat, dat deze inzameling er niet een is, welke ten behoeve van een be paalde categorie personen wordt gehouden of wel dient een bijzonder belang, maar dat de zoodanige te steunen een plicht is van al len voor allen! 1 Als ik nog een opmerking mag maken, is het deze, zulks naar hetgeen mij ter oore kwam, dat niemand zich moet laten weer houden, om, indien hem of haar zulks beter schikt, een kleine bijdrage te zenden. Laat ieder vogeltje zingen, zooals het gebekt is. 'Als het vogeltje maar zingt! Mevr. M. M.R. te Bergen aan Zee 'Mevr. M. J. E. B.S. te Ber- 'gen Dames M. en A. en M. E. te Bergen C. L. P. te Bergen j. E. te Amsterdam Not. P. W. v. d. P. te A'dam Mej. A. E. R. te Bergen W. F. S. Jr. te Alkmaar j. en J. R. uit hun spaarpot te Bergen aan Zee Corn. N. te Bergen Fam. N. te Bergen aan Zee D. Z. te Bergen Mevr. B. v. W. te Bergen A. C. S. te Bergen J. N. O. te Bergen G. H. W. t. H. te Alkmaar J. H. te Bergen •J. v. d. Z. te Bergen Mej. A. v. S. te Bergen P. E. te Bergen C. F. Z. Jr. te Bergen aan ZcG P. B. Czn. te Bergen Tj. V. te Bergen H. I. te Bergen G. G. S. te Bergen Motto B. te Bergen K. R. te Bergen P. B. te Bergen Mevr. de Wed. J. H. de B. te Amsterdam 'Directie Duinvermaak te Ber gen H. D. te Bergen J. C. M. te Bergen aan Zee Mevr. de Wed. C. Z. te Ber gen Mej A. Z. te Bergen Mevr. de Wed. G.ten B. te Bergen W. J. L. te Ooegstgeest Bergen's Winkeliersvereeni- ging te Bergen P. F. te Bergen J. A. te Bergen 2.50 50.— 30.— 5.— 35.— 100.— 10.— 25.— 20.— 25 5.— 100.— 5.— 10.— 5.— 1 10.— 10.— 2.— 10.— 100.— 100.— 75 2.50 20.— 10.— 10.— 2.50 10.— 25.— 25.— 15.— 5.— 20.— 5.— 2.50 25.— 10.— 20.— 943.00 Totaal Eerste en tweede verantw. 5645. Totaal-generaal f 6588. BERGEN (N.H.), 20 Juni 1930. Mr. H. JUDELL, penningm. Het gaat dus goed met de inzameling, doch de 10.000 zijn er nog lang niet. Wie nog geen bijdrage zond drale nu niet langer. Door het besluit van Prov. Staten moet het geld er nu spoedig zijn en het comité van actie verdient, dat het hierin niet wordt te leurgesteld. TEXEL. Protestvergadering AV.R.O. Vrijdagavond werd in café „Den Buig een protestvergadering gehouden, om te pro testeeren tegen 't zendtijdbesluit van den minister. De zaal was vrij goed bezet. De heer De Clerq uit Amsterdam, bestuurslid van A.V.R.O., hield een rede, die met groote instemming door de aanwezigen werd ge volgd. Ook werd een motie aangenomen om teb evorderen, dat vergunning wordt gege ven tot den bouw van een eigen zender met 't z-g. Gleichwellen-systeem, waardoor de geheele week gelegenheid tot zenden voot de AV.R.O. blijft bestaan. EGMONE AAN ZEE. Vrijdagavond reed een auto van »vai? Helle", depot Alkmaar, in de Ankerstraat ilhier een lantaarnpaal omver. De chauffeur wilde keeren en kwam bij het achteruitrijden met. den paal in botsing, die totaal afknapte GROET. Openstelling postkantoor. De wad. Directeur van het Postkantoor te Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van 23 Juni tot en met 31 Augustus a.s. het sta tion te Groet voor den postdienst geopena zal zijn van: 9—10 13—14 16.30—17.30 i HEER-HUGOWAARD. Op den eersten kermisdag in de kom gemeente is een heerensportrijwiel achterge bleven. Omtrent den eigenaar hiervan wordt inlichtingen gevraagd ter secretarie. Hdnj- wiel is gemerkt A. B. S., blauw geschildei met «riize spatschermen, terwijl zich aan fle*, 8*u"r 8een handvatsels bevinden en de linkerpedaal voorzien is van een houten klos. WINKEL. tengevolge van het vertrek van den heer v°L^sm® '8 controleur van de straat verlichting in de Weere benoemd de heer J. Kaay Klz. te Winkel. J SCHAGEN. lot vader en moeder van het Ncd. Herv. weeshuis te Schagen zijn benoemd de heer en mevr. Van der Sijde te Hoorn. NOORDSCHARWOUDE. Op de gehouden vergadering welke plaats vond ter voorbereiding van het schoolfeest waren 11 personen aanwezig. De voorzitter, de heer L. Mallekote, open de en sprak zijn spijt er over uit dat de op komst niet grooter was. De oorzaak hiervan zal wel wezen het mooie weer en de drukke werkzaamheden den tuinbouw betreffende. Niettemin wordt er wel voor het schoolfeest gevoeld. De notulen werden goedgekeurd. Als commissieleden werden gekozen de hee ren J. Bleek, W. Tuin en K. Wagenaar Wzn., die hun benoeming aannamen. De gemeente wordt in 4 wijken gesplitst voor het circuleeren der lijsten. De volgende vergadering is bepaald op a.s. Vrijdag. De hoop werd uitgesproken dat ook dit jaar weer voldoende geteekend zal worden om het schoolfeest te doen slagen, waartoe wij gaarne de ouders toe opwekken. Bij de rondvraag wees de heer Heidsma er op, dat 't aanbeveling verdient, op de eer ste vergadering het reisplan te bespreken, wat de vergadering belangrijker maakt. Een voorstel werd aangenomen om met de lagere klassen allen te gaan naar Schoorl, Bergen en Egmond. De reis naar Haarlem en Zand- voort om het andere jaar komt dus te verval len. WIERINGERWAARD. Vanwege de Regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noordholland hadden alhier Vrijdagmorgen premie keuringen plaats van merriën van 18 jaar en van veulens. Piemiën werden toegekend als volgt: trekpaarden, veulens, Lisa, geb. 25-4-30 eig. F. A. F. Groneman te Wieringer- waard 25 en Bertha, geb. 2-5-30, eig. K. J. Kaan te Anna Paulowna, 25; Gerda, 2 j., eig. H. van Hoorn te Wieringerwaard 25; Betsy, 5 j., eig. F. A. F. Groneman, 25 en Emma, 8 j., eig. K. J. Kaan te Anna Paulowna 40. Tuigpaarden. Bij deze rubriek werden pi emiën ad 25 toegekend aan Rita, 1 j. eig. H. K. Koster te Wieringerwaard; Rolande, 1 j., eig. H. K. Koster te Wie ringerwaard; Melchiora. oud 5 j., eig. F. A. Melchior te Winkel; Mirlena, oud 5 j. eig. H. K. Koster te Wieringerwaard; en Jagerin, oud 8 j. eig. Splinter te Winkel. Bovendien werd aan Melchiora en Jagerin ieder 15 toegekend voor verrich- tingsproeven (8 K.M. draven). De keurings commissie voor de tuigpaarden bestond uit de heeren L. Zijlmans. Hoofddorp; M. G. v. Baaien, Asperen en W. Slob, Hoofddorp, te vens secr. penningmeester; voor de trekpaar den was de commissie samengesteld uit de heeren B. Puylaert, Sas van Gent; R. Folmer, Heemstede en J. C. Gehrels, Vijfhuizen. OUDKARSPEL. Vergadering van Schoolcommissie en Burge rij tot bespreking van het aanstaand school feest. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer Van den Abeele, hoofd der school. Rekening en verantwoording door den pen- ningmeesteresse, Mej. Bossen. De ontvangsten bedroegen 634.20, de uitgaven 488.53, het batig saldo is dus 145.67. Met dank aan de kascommissie werd een en ander goedgekeurd. Als commissie voor het nazien der kas voor het volgend jaar werden aangewezen de heeren C. Rootjes en P. Borst. Dank werd aan drie bedankende commis sieleden gebracht voor het vele werk vorige jaren door hen gedaan. Nu volgde bespreking der te maken reis. Voorgesteld werd om met de 5de, 6de en 7de klase, ongeveer 35 kinderen, een reisje te maken met de bus naar Zaandam, vervol gens met de boot tot Amsterdam naar Artis en het Aquarium. Vervolgens naar Schiphol terug over Velzen en Alkmaar. Door den heer Bakker werd nog voorge steld de kinderen die reeds van school ge gaan zijn nog het reisje naar Amsterdam mee te laten maken. Na wat discussie werd dit verworpen met 19 tegen 4 stemmen De" reisjes werden vastgesteld voor de hoogste klasse op 3 Juli en de kleintjes op 17 Juli. De heer Kostelijk deed het voorstel om de beide reisjes op één dag te doen plaats vin den, dan hebben de kinderen geen schoolver zuim als de andere uit zijn. Mevr. Van den Abeele vond dat het on derwijzend personeel met de kinderen moet mee gaan. Het is hier de gewoonte, twee van het onderwijzend personeel en twee commis sieleden b.v. de hoogste klassen onder leiding van het hoofd, de laagste onder leiding van één van het personeel. In stemming werd gebracht de reisjes op één of twee dagen te doen plaats vinden Het voorstel op een dag verkreeg 17 stem men, op twee dagen 16 stemmen. Door deze stemming bedankte de heer de Ruiter onderwijzer in de 4e en 5de klas om mede te gaan, waar hij bij zijn kinderen wil zijn. Ook de heer Van den Abeele en juf van Herwerden en juf Bossen bedankten om mede te gaan. Hierna volgde een heftig debat, waar ver schillende veten van verleden jaar werden opgehaald. Ook werd er op het afkeurens waardig verslag, over het verloop van het schoolfeest van het vorige jaar, in de Scha- ger Courant gesproken. De heer Zaagman vond het schande om een dergelijk verslag te doen plaatsen. De schoolfeestcommissie bedankte en bloc. Onder groot geharrewar verliep de verga dering. (Wij vreezen, dat de kinderen zelf van der gelijk geharrewar wel de dupe zullen wor den. Kan men zich niet voor oogen houden, dat t hier niet om de belangen der ouderen maar uitsluitend om die van de kinderen gaat? Red. Alkm. Crt.) yP* *5 V/ VEENHUIZEN. Bij den heer C. Haringhuizen alhier ie een postduif (bruin met wit) komen aanvliegen, welke aan haar poot een aluminium ring had met het volgende merk: Belg 30 6258486. IBS 'Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. PROV. WEDSTRIJDEN IN HET VERLEENEN VAN EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Voor den Koninklijken Nationalen Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij On gelukken „Het Oranje Kruis" is het vandaag een belangrijke dag- Immers tpch over het geheele land is deze dag bestemd geworden voor wedstrijden, en zoo zijn in verschillende plaatsen van ons land groepen bijeen ge komen, om zoowel individueele als ploegs- gewijze elkaar te bekampen. Voor Noord-Holland zijn deze wedstrijden in Alkmaar georganiseerd en wel voor een deel in de Harmonie en voor een ander deel in de Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting. Zoodat wij vanmorgen Harmonie-waarts gestapt zijn, om eenige indrukken weer te geven. Laten wij hier dadelijk maar opmerken, dat er in den beginne weinig van de organi satie terecht kwam. Een openings- of wel komstwoord hebben wij niet gehoord, en de deelnemers evenmin. De concurrenten werden als 't ware opgesloten in de tuinzaal van de Harmonie en moesten daar maar wachten op de dingen, die komen zouden. Er waren heel wat deelnemers: Amsterdam, IJmuiden-Velsen, Beverwijk, Haarlem, Hoorn, Weesp, Castricum, Uitgeest, Z.-Scharwoude, Bussum, Zaandam, Krommenie en Den Hel der waren door een of meer ploegen verte genwoordigd en allen v/aren vol goeden moed. De wedstrijden in de Harmonie begonnen ongeveer half elf. De deelnemers ontvingen een schriftelijke opgave, die ze eenige minu ten mochten bestudeeren en daarna de op dracht moesten uitwerken. Veel kunnen wij op 't oogenblik nog niet schrijven over de wedstrijden. Wij kunnen slechts opmerken, dat de pers gelukkig nog bijtijds werd ingelicht en de schriftelijke op gave ook kreeg, dank zij de medewerking van commissaris Walraven en inspecteur Zoll. Het werk zelf was lang niet vlekkeloos. In het algemeen tenminste, zoo was onze indruk werd er te mooi gewerkt en vergat men, dat snelheid een allereerste vereischte is. Dan was er bij verschillende deelnemers een soort „plankenkoorts", waardoor fouten wer den gemaakt, die in werkelijkheid achterwege zouden zijn gebleven. De jury, uit verschillende doctoren bestaan de, zal dan ook wel! een moeilijk werk hebben, om de prijswinnaars aan te wijzen. De belangstelling in de Harmonie viel niet tegen. Wij zagen onder het publiek verschil lende artsen en als officiëele personen mogen wij nog wel noemen de heeren Thomsen, Koelma, Walraven en Zoll. De wedstrijden, die den geheelen dag du ren, hadden een behoorlijk vlot verloop, toen men maar een keer begonnen was. Het spreekt van zelf, dat wij op dit oogenblik nog niets kunnen mededeelen over prijswinnaars e.d Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide WEDEROM BRAND TE HELMOND. In een drogisterij. In den afgeloopen nacht heeft een korte doch felle brand gewoed in de Kerriestraat te Helmond. Omstreeks 1 uur werd de heer H. uit zijn slaap opgeschrikt door hevige knallen. Toen hij overhaast zijn woning ver liet, bemerkte hij uit het naast zijn woning gelegen magazijn van de drogisterij Bonne- mayers in volle vlam stond. De knallen waren waarschijnlijk veroor zaakt door het springen van flesschen of bus sen met bijzine. De vlammen vonden in de opgeslagen chemicaliën enz. gretig voedsel. Niettemin slaagde de spoedig aanwezige brandweer er in, het vuur tot het magazijn en de hieronder gelegen kelder te beperken. De schade die on geveer 4000 bedraagt wordt door verzeke ring gedekt. Gedeeltelijk gecorrigeerd. NIEUWE ZIEKTEGEVALLEN TE LUBECK. LUBECK, 21 Juni. Volgens het hedenoch tend door den gezondheidsdienst uitgegeven bulletin is het aantal ziektegevallen te Lu- beck tengevolge van de Calmette-behande- ling tot 94 gestegen, tegen 85 op Woensdag j.l. Zooals bekend, waren tot 26 April 246 zui gelingen met het Calmette-praeparaat ge voed. Naar thans is komen vast te staan, hebben na 6 April nog 5 zuigelingen de Calmette- voeding ontvangen. HET KABINET OP MALTA AFGETREDEN. LONDEN, 21 Juni. Laat in den nacht werd bekend dat de crisis op Malta een plot selinge wending heeft gekregen, doordat tij dens de afwezigheid van den minister-presi dent Lord Strickland en den minister van onderwijs, Sir Augustus Bartolo, die beiden op het oogenblik te Londen vertoeven, het kabinet zijn ontslag heeft ingediend. Desgevraagd deelde Lord Strickland mede, dat hem hieromtrent niets bekend was en dat het bericht hem volkomen verraste. HET NIEUWE EGYPTISCHE KABINET EN DE WAFD-PARTIJ. CAIRO, 21 Juni. Een groote vergadering van de Wafd-partij heeft gisteren een motie aangenomen, waarin de partij haar vertrou wen Mif»!»-»-1-1 n afgetreden minister president Nahas Pasha en waarin elk ander kabinet dan dat van Nahas Pasha in strijd met de grondwet wordt genoemd. De kabi netsformateur en nieuwe minister-president Ishmaï Sidky Pasha zal tevens de portefeuille van financiën en van binnenlandsche zaken aanvaarden. Een sterke politiemacht heeft alle straten die toegang geven tot het hoofdkwartier van de Wafd, bezet. HET BRITSCHE ANTWOORD OP HET MEMORANDUM VAN BRIAND. LONDEN, 21 Juni. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph weet te melden dat het antwoord der Britsche regeering op Briands' beken de memorandum betreffende de Ver- eenigde Staten van Europa slechts zal bestaan uit niet anders dan een be vestiging van de ontvangst en de me- dedeeling dat de zaak met de domi nions zal worden besproken. DE STRIJD OM DE DOUANERECHTEN IN CHINA. LONDEN, 21 Juni. De minister van buitenlandsche zaken van de Nan- king-regeering heeft een aantal oor logsschepen opdracht gegeven de ha ven van Tientsin te blokkeeren en alle in- en uitvarende schepen aan een nauwkeurig onderzoek te onderwer pen. De totnogtoe te Tientsin gehexen douanegelden zouden thans te Dairen en Tsingtau geheven worden. Tegen den Britschen commissaris Simpson, wien door generaal Yen het innen der douanegelden te Tientsin is opgedra gen, wil de Nankingregeering een aanklacht indienen bij de Engelsche regeering. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alk werkdagen tusschen 11 en 1 uur, dc navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 17, 18, 19 en 20 Juni 1930. Notitieboekjes; damestasch met inhoud; passers; melksleutels; kinderhalsketting; sleutelshandschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen-* de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 17, 18, 19 en» 20 juni 1930. Portemonnaie met inhoud, G, J. C. de Nijs, Doelenstraat 9; hondenpen ningen, T. Vis, Zocherstraat 41; wandel stok, W. Baart, Van der Meystraat 16; duim stok, L. Prins, Kanaalkade 38; kinderhals kettinkje, W. Hoogland, Laat 171; rozen krans in dopje, M. Kaandorp, Hofstraat 19; zilveren broche, W. Blokdijk, Kennemer- straatweg 72; kindertaschje met inhoud, K. van Ham, Oudorperdijkje 45; handdoek en badpak, H. J. Hoogland, Laat 171; melk» sleutel, S. Bomna, Verdronkenoord 105; por temonnaie mCT inhoud, J. van Eerden, Lin- denlaan 92; kinderportemonnaie met inhoud, A. Koelemeij, Korte Nieuwesloot 7; kettinkje, C. van Elburg, Vogelenzang 6; kistje siga ren, L. van Elburg, Vogelenzang 6; passer, B. Fehres, Druivenlaan 29; portefeuille. Postkantoor, Koorstraat; hondenzweep, wed. J. Broertjes, Lindenlaan 10. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. Allereerst wil ik de dame, die mij een bes- senvraag zond even antwoorden. Deze moe ten niet groen geplukt worden, doch op den eersten dag dat ze zwart zien, dus niet te rijp zijn. Een lezeres vroeg mij om een eenvoudig model luierbroekjemet 42 gram Baldwin en Walker's 3 draads Ladyship Scotch Fin gering, een paar breinaalden no. 8 en 92 c.M. smal lint kunt u zoo iets gemakkelijk maken. r-\ Het broekje wordt dan van middel tot on derkant 27 1/2 c.M. en de wijdte bedraagt eveneens 27 1/2 c.M. Per 5 c.M. komen ongeveer 13 steken voor en op 5 c.M. is de lengte 18 toeren. U begint met 70 steken op te zetten voor de zijde; daarna breidt u de eerste 6 toeren het ribbetje 2 recht 2 averecht; vervolgens maakt u de gaatjes om het lint door te rijgen aldus: A: 1 recht, omslaan, 2 tezamen breien; vanaf A herhalen tot het einde van den toer. Dan nog 12 toeren het ribbetje van, 2 recht 2 averecht breien. De rest van het broekje wordt zonder ribbetje gebreid: 1 toer recht, 1 toer averecht. De voorzijde is gelijk aan de achterkant, wat ribbetjes en gaatjes betreft; de lap in de lengte uitgespreid (zie schema) is 56 c.M. lang en 27.5 c.M. breed; het rechte stuk voor en achter is 16 c.M. lang. Het verhoogde gedeelte van de achterzijde breidt u als volgt: brei den toer tot op 7 steken na van het einde van den toer, keer dan om en brei averecht tot op 7 steken na; dan omkeeren en recht breien tot op 11 steken na; omdraaien en averecht tot op 11 steken na; weer omkeeren en recht tot op 15 steken na; omdraaien averecht tot op 15 steken na. Omdraaien en recht tot op 19 steken na; om keeren en averecht tot op 19 steken na; om draaien en recht tot op 23 steken na; keeren en averecht terug den geheelen toer; nu over een lengte van 11' 1/2 c.M. doorgaan op alle steken; steeds 1 toer recht en 1 toer averecht dan om den anderen toer aan weerszijden 1 steek minderen tot het aantal steken tot 34 is teruggebracht. Daarna om den anderen toer aan weerzijden 1 stéék meerderen tot het aantal weer 70 steken bedraagt; vervolgens over een lengte van 11 1/2 c.M. doorgaan 1: toer recht; 1 toer averecht. De volgende 12 toeren breidt u het ribbetje: 2 recht, 2 averecht; dan de gaatjes maken net als aan het begin en eindigen met zes toeren het rib betje: 2 recht, 2 averecht. Kant losjes af. Om de pijpjes moet een kantje gebreid worden: zet 78 steken op en breid de eerste twee toeren recht. De 3de toer: 2 tezamen, A 4 recht, om slaan, 4 recht, 2 maal 2 te zamen; van A af herhalen tot het einde van den toer, eindi gende met 4 recht, 2 tezamen. De 4de toer gaat averecht; de 5de is ge lijk aan de derde; de zesde recht; de 7de als de derde; de achtste averecht; de 9de als de derde; de tiende recht, daarna af kanten. Het kantje voor het 'andere pijpje is net zoo. Naai ten slotte de zijnaden dicht en de kantjes aan de pijpjes; rijg het lint door de gaatjes aan het middel en pers het recht ge breide gedeelte aan den averechten kant met een warm ijzer op. Tot besluit van dit artikel op verzoek het recept van macaronie met ham: 150 gram macaroni; 100 gr. ham; 100 gram geraspte kaas, wat zout en ongeveer 20 gram boter. Breng een flinke hoeveelheid water aan de kook; voeg daar wat zout aan toe; laat er stuk voor stuk de gebroken macaroniepijpjes in glijden en kook die gedurende een half uur ongeveer zachtjes gaar. Giet er daarna het overtallige water af, roer door de macaronie de boter, de gehqkte ham er daarna de goed fijn geraspte kaas. Meng nu dit alles met be hulp van twee houten lepels luchtig door elkaar en doe het vooral voorzichtig opdat de macaronie niet breekt of tot moes wordt! Giet het gerecht in een vuurvasten schotel of in schelpen, strooi er een weinig paneer meel of wat beschuitkruim overheen; leg hier en daar een stukje boter en zet het even in den oven, opdat er een fijn korstje opkomt Het mag vooral niet te lang in de oven blij ven want dan wordt de macaronie hard er deze moet juist smeuig blijven zonder fijne pap te zijn. Het is een smakelijk en zeer voedzaam gerecht en bovendien een lieve lingskostje voor de meeste kinderen. FONDSEN. Juni T 6 obl. N.W.S. 1000 1922 5 idem 1000 18 454 idem 1000 '17 4 idem 1000 '16 4$} O.-Ind. 1000 '26 6 idem 1000 '22 6 idem 100 '23 5 H idem 1000 '21 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm, Studebake- Comm, Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. I'nie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab, Deli Maatij Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie E*dividend. 16 Juni 17 Juni 18 Juni 19 Juni 20 Juni I02j 102J 10U6/16 99 96-| lOlf 10216/16 10115/16 100| 158 146 154 J- 101 2531 89i 401" 352J 105 87§ 30 162^ 124* 413 320 373-1 387} 445 115 77 151} 139} 306 334} 353 219 1039/16 102J 1021 99 9615/16 101} 10215/16 1014 1005 151 140 149$ 465 100 245 85 j 393$ 337 99$ 85$ 28} 159-} 268 119$ 402 316$ 369$ 383 440 112} 79} 29} 149$ 139} 302$ 323$ 61$ 349 214 1039/,6 102u/,6 10115/16 99 987/,, 1014 10215/,, 10115/,, 1005 166 146$ 149' 465 101} 251 87 398 340} 96} 85} 27} 161$ 266 122 424} 329 368$ 382$ 438 121$ 82 68* 151 140 307 324} 65} 355 214$ 103$ 102| 10113/16 101} 101} 100} 159 150 1.45 490 107$ 255$ 91 399 352$ 98$ 82'5/„ 28 161$ 268 124$ 428 330 381$ 441$ 119* 78$ 29| 70 150! 139$ 312 329} 68 344 212 li 10317)6 1029/,, 101*5/,, 993/,, 97} 149 150$ 108 261$ 91$ 400 361$ 1019/,, 84} 27} 1623/,, 271$ 124$ 433 330 372 385$ 120$ 82 30$ I 71$ 1 153$ 141 313 335 70 338

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11