wm- f 16043 5314 15279.0134 Rechtszaken Stadsnieuws Een ideaal laxeer middel vindt ge in Foster'sMaagpillen. Zacht werkend ron der eenige krampen. f0.65 per flacon. fÖSTER^SMjVAGPI LLEN palen. Wil men echter van die hoogere prij zen profiteeren, aan zal het toch noodig zijn, dat men nog wat aan te bieden heeft. Daarbij komt nog, dat sommigen niet per wagen maar per bunder hebben gecontracteerd. Verschillende tuinders zijn door deze ramp nog in grooter moeilijkheden gekomen dan ze reeds waren. iHet afgeloopen jaar was slecht, het nieuwe zet niet best in, gezien de prijzen dsr vroege aardappelen, en zoo zien ve'en de toekomst duister in. Moge er spoe dig verbetering tóórnen in deze voor onze nij vere tuinders zoo" moeilijke tijden. SINT PANCRAS. Op Vrijdag 20 Juni had de jaarlijksche schoolfeestvergadering plaats in het verga derlokaal van dien heer Gerritsen. De op komst der leden was niet groot, hetgeen niet te verwonderen Js, nu de aardappel-cam pagne alle krachten in beslag neemt. De voorzitter, de heer Sinjewel, heette de aanwezigen van harte welkom; daarna wer den de notulen gelezen door het bestuurslid, den heer A. Stammes, bij ontstentenis van den secretaris, en onveranderd vastgesteld. èHet jaarverslag van den penningmeester rmeldde als eindbedrag van de rekening 29 een uitgavencijfer van 271,67, met eön nadeelig'saldo van 3.14. Den heer «Kloosterboer wer-d dank gebracht voor zijn financieel beheer., f Hierna .kwam'aan.de orde, hoe en waar- heiep het schoolfeest dit jaar zou zijn. Alhoe- vvcfbde toestand (n de tuinbouw-bedrijven in on^e gemeente zich al weer bijzonder slecht laat aanzien, zoodat de vrees werd uitge sproken, dat dit zich wel eens zou kunnen weerspiegelen in de goede gaven, waarvan de kinderen hun schoolfeest kunnen krijgen, werd', toch van andere zijde opgemerkt, dat de Ipinderen daar, zoo eenigszins mogelijk, niet, onder'mochten lijden. Algemeen werd de hoop en het vertrouwen uitgesproken, dat zij, (Üie kunnen, hun milde gaven weer beschik- haah willen stellen, om de kinderen evengoed hun mooi schoolfeest te kunnen laten genie ten. ^.Volgens den voor drie jaar vastgestelde rooster is de reis voor de grooteren dit jaar naar Amsterdam, waar de Artis weer zal worcitn bezocht, met als aanvulling, indien de koeten dit mogelijk maken, een boottochtje door de havens en grachten. Verschillende middelen om totbezuiniging te komen wer den besproken, o.a. de vervoerkosten, die per spooth en tram bleken het laagst te zijn, zoo- dat wjerd besloten, dat men des morgens van afde? halte per spoor zal vertrekken. De datum voor de reis naar Amsterdam werd vastgesteld op Vrijdag 11 Juli voor de drie hoogte klassen. De vier laagste klassen gaan Jpp Vrijdag d.a.v. zoo mogelijk met autobus sen .tiaar Bergen en Egmond. Indien de financiën het vervoer per autobus niet toe laten, zal van spoor en tram gebruik ge maald worden. Tenslotte werd nog in over- wegjpg genomen, om de reis naar Amster dam te laten vervallen en met alle kinderen [tezamen naar Bergen en Egmond te gaan. •Bij gebruik making van de tram wordt dit .laatete Bergen aan Zee. In dit laatste geval meerdere geleiders noodzakelijk te .evraagd stelden zteh hiervoor be- 'de heeren P. Koning, G Vos en A. Dè jaftredende bestuursleden, de heeren C. Kloosterboer en J. Sinjewel, werden met mgëmeene stemmen herkozen. let het uitspreken van de hoop, dat de on- 120 schoolkinderen ook dit jaar een "^schoolfeest kan worden bereid, waartoe jj> de offervaardigheid van onze kindervrien- n.sjraks weer een beroep zal worden ge- $oot de'" voorzitter deze geanimeerde CASTRICUM. wij vernemen zal de jeugdherberg, ke alhier zal opgericht worden, ingericht dn de boerderij Zeeveld, bewoner- IJ. Moolj en eigendom van de Pro vincie Noord-Holland, indien daartoe de ver achte vergunning zal afkomen. Het bestuur •van deze jeugdzorg is samengesteld uit lev^, Aukes—Timmers, voorzitster, W. v. d "ies, secretaris, mevr. Benders—Le Febre, Vogelsang, rentmeester van het prov. dgoed, H. Hcmmer, voorzitter „Castricum '«Vooruit", 'Jac v. Hoeve, secretaris „Castri cum Vooruit" en nog eendge andere personen. De bedoeling is, indien alles goed gaat, op 1 Juli officieel deze herberg te openen, waartoe de burgemeester zal worden uitge- noodigd. De inrichting zal worden uitgevoerd door tden heer Broekhuizen van Jacuda, die zich (daartoe belangeloos ter beschikking van het bestuur heeft gesteld. Heden werden alhier voor de tweede maal in dit seizoen aardbeien geveild. De 'aanvoer was 2269 manden, wat zeker niet 'gering is. Ook de prijzen vielen niet tegen. Besteed werd: a. Vroege aardbeien 140 manden van 34 tot 36 ct per K.G.; b. amazone (het bekende Kennemer product) 2229 manden van 3814 tot 49H ct. iper K.G., terwijl de middelprijs bedroeg '42'A ct. per KG. Als deze prijzen zich zoo handhaven dan is nog wel een loonende teelt te verwachten. Niettemin heeft de zg.n. „rijp" veel schade toegebracht, terwijl ook de droogte van de •laatste week gepaard met de groote hitte aan de vruchtzetting veel schade berokkende. ANNA PAULOWNA. Gistermiddag was C. Lourens, Meeldijk, rtie dien dag juist zijn 25sten verjaardag vierde, in de Anna Paulownapolder aan het baden in het Balgzand-kanaal. Hij kon niet zwemmen, zakte in een kuil en verdween in de diepte. Drie kwartier later is zijn lijk opgehaald. WINKEL. Door de leerlingen der Ulo-school is on der leiding van het -hoofd en onderwijzend personeel dier school een bezoek gebracht aan de tentoonstelling te Antwerpen, waar voor zij Woensdagmorgen vertrokken en Vrijdag terugkeerden. Tot lid van het bestuur van het Departe ment Winkel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is benoemd de heer S. P. Vries. De Nutsspaarbank leverde het volgende resultaat op: Op 31 December 1929: Baten. Totaal aan obligaties 1S175. Hypotheken 25640. Effecten 14527.7414 Kasgeld 254.51 Loopende rente 1435.08 Schuld Aan spaarders Zuivere reserve Reserve op 31 Dec. 1928 60032.3314 43988 80 Vooruitgang 764.52 Waarvan 1/4 aan de Dep. kas 191.13 In omloop op 31 Dec. 1929 149 spaarbank boekjes. KOEDIJK. Zaterdagavond kwamen in het lokaal van den heer M. K. de Weert een 40-tal tuinders bijeen die allen ernstige schade hadden be- loopen van den regen en hagelslag van 12 Juni. Een comité bestaande uit burgemeester Kikkert en de heeren W. Visser, W. de Geus en A. Sloof, die al eenige voorbereidende werkzaamheden hadden verricht, waren me de aanwezig. De leiding der vergadering was in handen van den heer W. Visser die den aanwezigen het welkom toeriep. Spr. ver klaard het tot stand komen van het comité, door de aanvraag van verschillende tuinders en bespreking met den burgemeester. Hierna was het woord aan den burge meester die een uiteenzetting gaf van de ver gadering te Dirkshorn, waar aanwezig wa ren de burgemeesters van Haringkarspel, St. Maarten, Schagen. ook wethouders en leden van Provinciale Staten, alsmede de heer Veen- stra, Rijkslandbouwconsulent. Daar was al heel wat voorbereidend werk verricht en het maakte op de aanwezigen een aangenamen indruk dat onze burgemees ter in deze paraat was geweest. Gehoopt werd dat de ons bekende heer Hazeloop zijn medewerking zal kunnen verkenen. Door den burgemeester waren voor onze gemeente als vertrouwensmannen aangewezen de heeren W. Visser en W. de Geus en de heer A. Sloof als secretaris. De heer Visser wees op de moeilijke taak der vertrouwensmannen doch zal naar zijn beste weten handelen. Hierna werd door de aanwezigen de grootte van de perceelen opgegeven en medegedeeld wat er opgeplant is en waar het zich bevindt dat schade beloopen heeft. Men kan aangifte doen tot Zondagavond en dan wordt de lijst gesloten. Zondagochtend gaat de commissie aan het werk om de schade op te nemen daar men voor Vrijdag e.k. klaar moet zijn. De burgemeester besprak nog eenig werkzaam heden en dankte de heeren Visser en de Geus voor het aanvaarden van hun taak. De voor zitter sloot de vergadering, dankte den bur gemeester voor zijn voorbereidend werk en voor het feit dat hij in de regelingscommissie heeft willen zitting nemen. VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 20 Juni. OVERTREDING ART. 23 MOTOR- EN RIJWIELWET. De 28-jarige heer David de L., chauffeur bij de stadsautobussendiensten te Alkmaar en wonende te Alkmaar, welke heer ook de vorige week in een aangehouden strafzaak terecht stond, was als verdachte gedagvaard op grond van het feit, dat hij als bestuurder van een der stadsautobussen, op 31 Maart omstreeks 12 uur v.m. met tamelijke snelheid komende uit richting Limmerhoek, had na gelaten alvorens de Huigbrouwerstraat te passeeren, tijdig een geluidsignaal tedoen hooren. Het noodlottig gevolg van dit ver zuim, 'bij artikel 23 Motor- en Rijwielwet strafbaar gesteld, wat dat de 17-jarig slagers knecht P. J. Boekesteijn, wonende te Heer- Hugowaard, per rijwiel komende uit gemelde Huigbrouwerstraat met het doel, rechts de Laat overstekend, de Hofstraat in te rijden, in aanraking geraakt met gemelde autobus, op de motorkap terecht kwam, en daar vanaf weer op de straat terug viel, terwijl het rij wiel onder de wielen geraakte. De chauffeur mocht het door direct en krachtig remmen gelukken, de autobus on middellijk tot stilstand te brengen en bekwam de jeugdige slager geen lichamelijk letsel, wel werd het rijwiel beschadigd, doch deze schade, 15, benevens een rijksdaalder extra van den schrik aan den berijder, werd dooi de Directie der Stads"utobusonderneming voldaan, welke schaderegeling evenwel de strafwaardigheid niet ophief, getuige de ver schijning van den heer de L. voor den kan tonrechter. Verdachte erkende natuurlijk wèl de aanrijding, doch gaf thans niet toe het signaal achterwege te hebben gelaten Voorts beweerde hij de hem toegestane maximum snelheid niet te hebben overschreden. Dit werd echter weersproken door twee der ge hoorde getuigen, de heeren N. G Venneker, bierbottelaarsbediende en de heer Jb. Bos, melksiiiter, die evenals de slager Boekensteijn, geen ander geluidsignaal hadden waarge nomen, dan op het oogenblik toen de aan rijding reeds plaats had. De snelheid van de bus werd op dat uur en drukke kruispunt on verantwoordelijk geacht. Volgens hun ver klaring had de slagersjongen geen over matige vaart, doch de chauffeur daarentegen beweerde, dat de jongen zoo'n snelheid had ontwikkeld, dat de botsing een deuk in de motorkap had veroorzaakt. Verdachte schreef ook de minder gunstige verklaring der ge noemde twee getuigen toe aan animositeit tegen de stadsbus, onder wier traject ook de Laat viel, wat schadelijk werkte op de zaken d-T Dtr:ngdoenclen n rit kermisweek Men wil zulks op 'e chauffeur.s wreken. Boven dien sprak verdachte nog tegen, dat hij door overmatige snelheid zou hebben getracht, de door bandenpech verloren tijd in 'halen. Door een der getuigen werd nog opge merkt, dat de chauffeur niet de minste notitie zou hebben genomen om de aangereden knaap en onverschillig zou hebben gezegd: Er zijn méér fietsen in de wereld! De ver dachte ontkende die minder lofwaardige houding ten stelligste. Hij had wel gezegd Beter een fiets door een mensch en later bij den patroon van den slagersknecht naar diens welstand geïnformeerd/ welke laatste bewe ring door getuige Boekensteijn werd be vestigd. De heer ambtenaar releveerde, dat die stadsautobussen maar woest en raak rijden en dientengevolge slecht bij de verkeerspolitie staan aangeschreven. Daar dient een eind aan te komen en zal het misschien een 'heilzamen schrik verwekken, indien eens aan enkele chauffeurs de rijbevoegdheid wordt ont nomen. Wat het onderhavige geval betrof, mr. de Buies Tack achtte dit ernstig genoeg om tegen verdachte te vorderen 20 boete of 20 dagen hechtenis. De heer Kantonrechter, zich geheel refe- reerende aan hetgeen dien aangaande door den ambtenaar was opgemerkt, veroordeelde verdachte tot 15 boete of 15 dagen hechte nis. Veroordeelde gaf het voornemen te kennen in hooger beroep te zullen gaan. OVERTREDING VAN DE VOGELWET. Terugkomende van een strooptocht in de duinen, alwaar hij een aantal eieren van be schermde vogels in casu Meeuwen, had buit gemaakt en in een doek geknoopt met zich droeg, werd op 14 Dec. te Schoor! door den rijksveldwachter P. Strooker aangehouden den 28-jarigen visschersknecht Krijn BI. uit de gemeente Egmond aan Zee. Volgens inge komen proces-verbaal verzette genoemde heer Krijn B. zich tegen de inbeslagname der be doelde eieren en wierp hij deze, toen de rijksveldwachter zich met geweld van deze overtuigingsstukken wilde meester maken, op den grond stuk. Verdachte, in persoon terecht staande, ontkende eenig verzet te hebben ge pleegd. Ook had hij de eieren niet kapot ge worpen, toen de veldwachter ze wilde afne men. Voorts had de hond van den veldwach ter, hoewel hij rustig was blijven staan, hem vier gaten in het dikst van zijn billen gebeten. Met terzijde stelling van dit verweer werd gevorderd 20 boete of 20 dagen hechtenis en verdachte veroordeeld tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. OVERTREDING ART. 3c DER MOTOR EN RIJWIELWET. De 45-jarige heer Joh. v. d. W., landman uit de Bergermeer, gem. Bergen, verscheen als „verdachte" voor den kantonrechter, aan gezien hij op 16 Mei met een aangespannen driewielde kar, zwaar met zand beladen, rij dende over de Sluislaan te Bergen niet be hoorlijk naar rechts had uitgeweken, ten einde een achter hem komend vierwielig motor rijtuig voldoende gelegenheid te bieden, links voorbij te rijden. In bedoelde auto bevond zich echter in politiek gekleed; de heer Mine, rijks veldwachter hrig.-titulair den Rijksveldwach ter te Egraondbinnen, welke ambtenaar uit stapte en v. d. W. aanzegde, hem op grond van de gepleegde overtreding van artikel 3 te zullen verbaliseeren. De heer v. d. W. gaf nu ook volkomen het feit toe, doch voerde ter zijne verontschuldi ging aan, dat bedoelde Sluislaan, slechts tij delijk in gebruik voor voertuigen wegens asphailteering van Mof en Eeuwige Laan, zeer moeilijk begaanbaar was en het zijn Eaard niet mogelijk was, de zwaar beladen ar uit het diepe wielspoor ter zijde van den weg te trekken. Hij had echter vergeefs ver zocht aan den heer Mine hem in dit geval rechts te willen passeeren. De ambtenaar ver zocht daarop voor verdachte, die beweerde steeds trouw de regels van den weg te onder houden, wel schuldig verklaring, doch geen straftoepassing. De kantonrechter, overwegende dat verbali sant in dit geval' wat al te haastig was ge weest en een plaatselijk onderzoek had ver zuimd, deed uitspraak conform reguisitoir en legde geen straf op. OVERTREDING PL VERORDENING OP DEN WINKELSLUITING. Een te Egmond aan Zee wonende winkelier in snoepgoed, de 44-jarige heer Pieter D., had zich in den avond van 11 Juni, omstreeks elf uur de vrijheid gepermiteerd, zijn winkel, die krachtens de bestaande verordening ter ure esloten moest zijn, riog bezoekers aanwezig e hebben, bezoekers waarvan een, zooals door den verbalisant werd geconstateerd, de blijk- 4 aar gekochte winkelwaar nog in de hand 1 ield. Genoemde heer D. had de moeite geno- i len, in persoon als verdachte te verschijnen i voerde ter zijner verdediging aan, dat hij zijn winkel op het voorgeschreven weer be reids had gesloten, doch om 11 uur nog was opgeklopt en toen niet wetende wat er aan de hand was, den tcloppendcn, die wenschten te worden open gedaan, had toegelaten. De heer D. vulde voorts zijn „oratie prodomo" nog aan met de mededeeling, dat hij ook was een broodvlechter, die van den wind niet kon leven. De heer ambtenaar voegde hem toe, dat hij na sluitingstijd zijn visite maar in de huis kamer moet ontvangen en vorderde de veror dening verbindbaar achtend 4 boete of 4 dagen hechtenis. De kantonrechter, die nog niet geheel overtuigd is over die verbindbaar heid, zal a.s. Vrijdag schriftelijk vonnis wij zen. Mondelinge uitspraak 20 Juni 1930. P. A. B., te Heemskerk, opgeven val- schen naam, 10 boete of 10 dagen hechtenis. G. S., te Oudorp, H. C. de H., te Am sterdam, C. P. te Harencarspel, dron kenschap, ieder 2 boete of 1 dag hecht. K. de G. en K. Z., te Egmond aan Zee, P. de M. te Uitgeest, J. v. d. M. te Enkhui zen, loopen verboden grond, de le en 2e ieder 5 boete of 1 week tuchtschool, de 3e teruggave ouders, de 4e 4 boete of 4 dagen hechtenis. K. B., P. W. en J. Z., te Egmond aan Zee, J. P. te Alkmaar, H. I., W. H. F. de B.. A. A. en E. E. te Amsterdam, over treding Jacht- en Visscherijwet, de le en 4e ieder 10 boete of 10 dagen hech tenis, de 2e 8 boete of 8 dagen hechte nis, de Se 6 boete of 6 dagen hechte nis, de 5e, 6e, 7e en 8e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. A. Bte Heemskerk, P. A. en J. B. te Bergen, L. V. te Oudkarspel, J. H. te Nederhorst den Berg, J. B. te Hugo- waard, L. S. te Schagen, N. G. te Hoog woud, D. V. te Schellinkhout, G. K. te Westerblokker, B. v. W. te Wervershoof, J. B. te Broek op Langendijk, G. K. en A. C. te Amsterdam, P. K. te Alkmaar, overtreding politieverordening, de le, 8e, 9e en 10e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e, 6f, 7e en 13e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e en 12e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 4 boete, of 4 dagen hechtenis, de 11e en 15e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 14e 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. de L. te Haarlem, G. W. de R. te Castricum, J. v. d. W. te Bergen, K. B., H. J. M. en J. B. V. te Alkmaar, B. de L. te Oudorp, A. K. te Hugowaard, P. C. B. te Westwoud, J. J. B. te Spanbroek, G. Z. te Oudkarspel, J. D. L. te Amsterdam, J. S. te Beemster, J. V. en C. M. te de Rijp, J. v. d. B. en C. H. D. te Wijk aan Duin, P. L. te Kolhorn, J. B. te West- Graftdijk, P. J. te Wieringen, overtre ding motor- en rijwielwet, de le en 8e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e, 13e en 15e ieder 10 boete of 10 da gen hechtenis, de 3e geen straf toege past, de 4e, 5e, 9e, 16e, 17e, 18e en 19e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e en 20e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 10e en lle ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 12e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 14e 3 boete of 3 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraak: K. v. D. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, ont slag van echtsvervolging. VERDUISTERING. Voor de Haarlemsche rechtbank had zich gister te verantwoorden K. V., ervan ver dacht de firma H. J. v. d. Poel te Haarlem op verschillende tijdstippen voor verschillen de bedragen te hebben benadeeld tot een ge zamenlijk minimum bedrag van 7765. Ver dachte, die bekende, had een aantal in het kasboek genoteerd staande bedragen, welke hij bij de crediteuren geïnd had, niet afge dragen. De heer v. d. Poel noemde V. een onaan- genamen werker, die het personeel opstookte, zijn patroon dwars zat en zakengeheimen verklante. Ook zijn vorigen patroon had hij benadeeld.' Als oorzaak van verdachte's mis drijf noemde hij diens royale leefwijze,, ter wijl verdachte ook dronk. Hij verdiende 35 in de week, doch wekte den indruk alsof hij er 100 te vertelen had. Toen de president verdachte naar de reden van zijn misdrijf vroeg antwoordde deze: Ik had kosten aan mijn motor en dan de hooge belastingen. Tot hooge uitgaven was hij sinds zijn huwelijk gekomen. De officier, zijn requisitoir aanvangend, wees er op, dat verd. met kleine bedragen was begonnen. Hij maakte schromelijk mis bruik van vertrouwen, toonde allerminst be- HOOG EN LAAO WATER TE IN ZOMERTIJD. EGMOND AAN ZEE Juni. Hoog water Laag Datum v.m. n.m. v.m. 24 2.02 2.30 10.29 25 2.46 3.16 11.20 26 3.31 4.01 27 4.19 4.50 0.38 28 5.07 5.40 1.28 29 5.57 6.29 2.16 30 6.48 7.17 3.07 BERGEN AAN ZEE Juni, Hoog water Laag Datum v.m. n.m. v.m. 24 2.05 2.33 10.41 25 2.49 3.19 11.32 26 3.34 4.04 0.06 27 4.22 4.53 0.50 28 5.10 5.43 1.40 29 6.00 6.32 2.28 n.m. 11.06 11.54 0.13 1.03 1.50 2.41 3.30 n.m. 11.18 0^5 1.15 2.02 2.53 rouw; integendeel nu hij bij een andere firma in dienst was, deed hij de door hem benadeel de firma nog oneerlijke concurrentie aan. Bil bepaling van den strafmaat nam het O M in aanmerking, dat verdachte onmiddellijk had bekend en nog nooit eerder was veroor. deeld. Het misdrijf bleef niettemin ernstig en hij eischte daarom een gevangenisstraf vau 8 maanden. Daar er vrees bestond, dat ver dachte voor den aanvang van zijn straf zou ontvluchten, vroeg het O. M. zijn onmiddel- lijke inhechtenisneming. De rechtbank, in raadkamer gegaan, vond echter heirvoor geen termen aanwezig. Uit spraak 1 Juli. WEDSTRIJDEN VAN „HET ORANJE KRUIS". Reeds hebben wij Zaterdag een klein be richtje opgenomen over bovengenoemde wed strijden, maar het spreekt vanzelf, dat die mededeeling bij lange na niet volledig was. Ze moet dan ook als een soort inleiding be schouwd worden op hetgeen hier volgt. We schreven, dat de leiding in het begin zoek was. Dit werd gedurende de wedstrij den zelf veel beter, maar toch ontbrak er or ganisatorisch veel. Dit was des te erger, wijl het zeer zeker invloed heeft gehad op den loop der zaken. Om een voorbeeld te noe men, waarom had men de „kampplaats" zel ve niet behoorlijk afgezet? Dan waren de deelnemers zeker niet door het steeds meer opdringende publiek gehinderd en dan had de jury een rustiger taak gehad dan thans het geval was. Een brancard moest tegen het einde met kunst en vliegwerk naast den patiënt gezet worden, omdat de ruimte niet toeliet, het „gevaarte" neer te zetten, zooals het ge- eischt wordt. Waarom een tweede klacht! waarom men het publiek niet behoorlijk op de hoogte gehouden van de opgaven? Men zal kunnen aanvoeren, dat dan wellicht ook de deelne mers verplicht zouden kunnen worden, maar dat had best ondervangen kunnen worden. De concurrenten werden toch geheel apart gehouden, zoodat „contact" onmogelijk was cn van „spreken" geen sprake kon zijn! Neen, de geheele wijze van afwerken deed vrij slordig aan en dat is zeer zeker te be treuren. Wat de wedstrijd zelf betreft, de dag kan geslaagd worden beschouwd. Er werd vrij vlot gewerkt en zelfs ontlokten eenige proe ven van bekwaamheid een applaus. Toch werden er vele fouten gemaakt, waarvan de meeste moeten worden toege schreven aan „Bühnefieber", zoodat men nog niet bevreesd behoeft te wezen, als men on gelukkigerwijze in handen van de werkers van Zaterdag komt. Bij de opgaven zelf waren er sommige vrij lastig, en dat de deelnemers het er nog zoo goed afbrachten, pleit voor de opleiding die ze genoten hebben. Nu wij het daarover hebben, moeten we opmerken, dat de meeste prijswinnaars leden van het Roode Kruis waren. '.Vel een bewijs dus, dat de organisatie van het Roode Kruis goed is. Het was reeds lang over vijven, toen de wedstrijden afgeloopen waren Voor de prijsuitreiking werd het woord gevoerd door dr. C. J. Mijnlieff, provinciaal vertegenwoor diger voor de provincie Noord-Holland en voorzitter van de prov. commissie in Noord- Holland voor de oefenwedstrijden van dezen da2- In zijn speech herinnerde spr. er aan, aar deze dag vooral voor Noord-Holland van groot gewicht was. Immers, in Noord-Hol- „land ligt de bakermat van het reddingwe- DE AVOITUBEU YAH EEM VIlRREBKSAGHIfTJE. Uk 'i 25. Terwijl de twee paleiswachters hun ronde door het paleis voortzetten, begon de hoofdman, terwijl hij op het bed van varens en mos ging zitten, het verhaal van „Den witten vogel, die eens een gelukspop was", die door een booze heks werd betooverd. „Daar ben ik nieuwsgierig naar", zcide het agenije, terwijl hij ook op zijn bed ging zitten. „Er was eens'V zoo begon de paleiswachter... „Stop," zeide Keesie, „dat heb ik meer gehoord." „Ja, er was eens", dat heb je meer gehoord, zoo beginnen alle sprookjes", „Dat wist ik niet", zeide Kccsie, „men is nooit te oud om te leeren"» 26. „Er was eens een gelukspoppetje, dat in een auto was ge zet. Het was de pop van een lief aardig meisje. Op zekeren dag reed de auto heel hard door het bosch." „Daar had ik bij moeten wezen," zei het verkeersagente, had ze dadelijk bekeurd „Je moet niet altijd in de rede vallen, meneer Keesie „Daar heb je gelijk in, je kunt wel tegelijk breien, doch niet te gelijk pralen", merkte Keesie op. „Zoo is het, en terwijl de auto zoo hard reed, viel het ge lukspoppetje uit den wagen". „Dat was geen gelukspoppetje, doch een erg ongelukkig pop- petje", zei Keesie. -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6