Rechtszaken Tijdschriften Jeugdlectuur, DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. hoorcn daar, zooals reeds gezegd is, de eer ste „ronde" in deze zaak is afgespeeld. - In de duinstreek is het rooien van de vroe ge tulpen in vollen gang. Eene enkele akker daargelaten is het gewas goed. De verwach ting in den a.s. handel in het leverbaar is ook goed.. Reeds zijn er contracten afgeslo ten. Zoo o.a. is onder de Darwinnen de meest bekende Bartigon verhandeld voor 4.50 per 100. Voor een Darwintulp is dit een beste prijs. Minder optimistisch is men over den a.s. mudshandel gestemd. Hierin verwacht men gedrukte prijzen. Reeds is er te Beverwijk eene commissie benoemd welke zich ten doel zal stellen voor de getroffen landbouwers in de Zuid-Wijker meer bij de hagelschade van Zondagavond maatregelen te treffen voor eventueele scha deloosstellingen. De schade aan diverse veldwruchten moet benaderd worden op eenige honderdduizen den guldens en omvat de streek zich strekken ae langs de spoorbaan BeverwijkUitgeest tot onder de gem. Heemskerk plm. 200 H. UITGEEST. De door het symphoniegezelschap „Con- cordia" gehouden inzameling van gelden waarvoor men des Zaterdagsmiddags ver schillende muzieknummers op de straat heeft gegeven, heeft in totaal ruim 140 opge bracht. Naar wij vernemen zal van gemeente wege op Maandag 14 Juli a.s. de gewone jaarlijksche boomen- en heggenschouw worden gehouden. CASTRICUM. Naar wij vernemen zal de afd. boven het IJ van de Ned. Heidemaatschappij, op 5 Juli a.s. haar algemeene vergadering houden te Castricum. Na de gebruikelijke jaarvergade ring zullen de leden ten raadhuize officiee' ontvangen worden, waarna een gemeen schappelijke lunch zal plaats hebben in de Rustende Jager, terwijl in den middag een excursie wordt gemaakt naar het provinciaal landgoed, waar een wandeling zal ge maakt worden door bosch en duinen. De boschaanpiantingen en duinontginningen worden in oogenschouw genomen, terwijl ten slotte als afscheid thee zal gedronken worden in het paviljoen aan Zee. De verzorging van dezen dag en de voor bereiding daarvan berust in handen van de secretaresse van de afd. Mej. v. d. Feen de Lille te Alkmaar en den heer E. Vogelensang, rentmeester van het provinciaal landgoec alhier, onder wiens leiding de wandeltocht zal geschieden. De motorhersteller P. C. alhier had een dezer dagen een auto in reparatie en moest daartoe den wagen in de hoogte halen, heb geen geschiedde met een 'ketting. Terwijl hij onder de vooras met het herstellen van veeren bezig was, kwam er eenige ruimte in den ketting met gevolg dat door het zakken van den wagen hij met beide handen dermate be kneld raakte dat hij na door zijn medehelpers te zijn verlost, zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. De blessure aan een der handen was zoodanig dat de spieren van een tweetal vingers waren afgesneden. In het ziekenhuis te Alkmaar werd hij behan deld. Het is nog lang niet zeker dat hij deze vingers kan behouden. Dinsdag had aan de veiling „Ons Belang" de aardbeienveiling plaats. Aangevoerd waren 3526 manden amazone, welke golden van 3314 tot 41 ct. per K.G. en 253 manden vroege aardbeien, welke golden van 30 tot 36 lA ct. per K.G. De aan voer, was gezien die van de vorige dag, ter' wijl maar een halve dag toen is geplukt, niet zoo groot, al moet de groote aanvoer eerst einde van deze week of ift het begin der vol gende week worden verwacht. De prijzen zijn gelukkig niet minder dan bij de vorige veiling. Erwten werden heden niet geveild. Te hopen is dat deze morgen een betere prijs kunnen gelden dan gisteren, want toen waren ze schandelijk laag te noemen. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een schrijven van het raadslid den heer H. Schipper, dat hij wegens vertrek uit de ge meente zijn zetel ter beschikking stelt. De heer Schipper gaat zich een dezer dagen te 's-Gravenhage vestigen alwaar hij de func tie aanvaardt van bezoldigd bestuurder van den Algem. Nederl. Ambtenaarsbond De heer Schipper had hier zitting in den raad als vertegenwoordiger van de S.D.A.P. en deed -zich altijd als een ter zake kundig en aangenaam mensch kennen. Iedere partij in den raad zal zijn heengaan betreuren. Naar ons wordt medegedeeld zullen aan de excursie tiaar het provinciaal land goed onder deze gemeente, welke Zaterdag voor de leden van de Staten van Noord- Holland is georganiseerd deelnemen circa een 40 leden dier Staten, waaronder de leden van Ged. Staten de heeren Bruch en Kooiman, leden van de commissie voor het landgoed en de heer Verschure eveneens lid van Ged. Staten. Een gedeelte van het trezelschan zal afgehahld worden door een autobus van het station Alkmaar, terwijl het andere gedeelte zal arriveeren aan het station alhier en van daar met een autobus vertrekken naar het provinciaal landgoed. De excursie staat on der leiding van den rentmeester den heer Vogelensang. Gister slaagde te Den Haag voor het examen gem. administratie de heer W. J. Driessen, ambtenaar ter secretarie alhier. HEILOO. In navolging van de bouwvakpatroons die belangeloos hun arbeid leveren voor het ma ken van een fontein voor het raadhuis, heb ben de bloemisten besloten om hetzelfde aan bod te doen voor de versiering (vulling) der bloembakken. Zooals we destijds berichtten zal op 9 Juli de nieuwe Kaarsenkapel op Runxputte in gebruik worden genomen. Op dien dag zal mgr. Aengenent een bezoek aan de bede vaartsplaats brengen. Onze gemeente zal op 13 Juli in het feeken der drankbestrijding staan, nl. op het landgoed van Nijenburgh een meeting en op Kapel van de Drankbestrijding der r. k., nl. Kruisverbonden en Mariaver. in Noord-Hol land VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 23 Juni. MELKVERVALSCHING. De politierechter, uitspraak doende in oe zaak van den veehouder Arie B., te Anna Paulowna, die zich had schuldig gemaakt aan bijvoeging van water bij de door bem geleverde melk, veroordeelde hem lot 7 dagen gevangenisstraf. Eisch was 50 boete of 50 dagen. MEDISCH RAPPORT UITGEBRACHT In de zaak van Th. M. K., die onlangs terecht stond, werd door een geneesheer, ver bonden aan het gesticht te Medemblik, een psychiatrisch rapport uitgebracht. De medi cus achtte verdachte wel toerekeningsvatbaar doch was de meening toegedaan, dat een verblijf in de gevangenis voor hem niet ge schikt zou zijn. Geadviseerd werd alzoo ter beschikkingstelling der regeering. De officier achtte het niet in 't belang der openbare orde, dit jongmensch in vrijheid te laten en requireerde 1 maand gev. voorw. met proefjaren en ter beschikking stelling der re geering. De politierechter, mr. Ledeboer, veroor deelde verdachte ter zake diefstal conform dit requisitoir, zulks in 't algemeen belang. WEDERRECHTELIJKE TOEEIGENING VAN EEN SCHULDBEKENTENIS VAN 5000. De 53-jarige heer Cornelis B., geboren te Wognum en wonende te Zwaag stond terecht als verdacht in October 1929 zich weder rechtelijk te hebben toegeëigend een schuld bekentenis groot 5000 welk document hij van zijn tante de 80-jarige doove Maartje Buis wed. D. Koning te Blokker ter inzage had bekomen. Verdachte was aan die oude dame 5000 schuldig voor geleend geld, waarvan hij rente betaalde en aan zijn tante een schuldbekentenis had afgegeven. Hij kwam te haren huize rente betalen en ver zocht toen de obligatie eens te mogen lezen Later bleek de schuldbekentenis verdwenen te zijn. Verdachte erkende de obligatie te heb ben meegenomen en vernietigd. Het geld zou kunnen worden opgezegd en hij zag geen kans aan deze opzegging te voldoen. Verdachte is gehuwd en heeft reeds volwas sen kinderen. De politierechter noemde de handelwijze van verdachte een „mooi" voor beeld voor die kinderen. Bovendien had B. ook nog een valsche décharge-verklaring opgemaakt en door tante doen teekenen waar uit na eventueelen dood van tante aan de erfgenomen kon blijken dat de schuld was afgelost! Tante heeft nu weer een hypotheek gekre gen voor de schuld en haar neef zijn mis stap vergeven. De officier was van meening dat hier ver duistering en geen diefstal moest worden tenlaste gelegd. Spreker releveerde, dat zel den meer ondank wordt geoogst dan bij het leenen van geld, waarvan het hier behandel de geval weer een staaltje kan worden ge noemd. De officier vond het dan ook zóó gemeen dat hij 4 maanden gevangenisstraf vorderde. Mr. Judel, advocaat te Bergen, verdediger van verdachte, wees op de benarde omstan digheden waarin zijn cliënt verkeerde wat bem tot het bedrijven van ernstige feiten, het verduisteren en de valsche kwitantie van de aflossing heeft gebracht. Verdediger bracht eenige lichtpuntjes ten gunste van verdachte naar voren en deed een krachtig beroep op de clementie van den politierechter, v ijzende op het onbeschreven strafblad van verdach te. Ten slotte drong pleiter aan op het op leggen eener voorwaardelijke straf. Gelast werd aanhouding der zaak tot 14 Juli, waarop de heer Wiggers reclasseeringsamb- tenaar een rapport zal hebben uit te bren gen. VERNIELING VAN CAFÉRUITEN. De 25-jarige fabrieksarbeider Jacob W. geb. te Egmond aan Zee en thans wonende te Krommenie stond in persoon terecht ter zake dat hij te Alkmaar op 21 April in een verlof- en danslocaliteit een in een dubbele deur geplaatst geëtst glas zou hebben ver nield. Bedoeld glas was het eigendom van den exploitant, den hr. Oene Meek. caféhou der te Amsterdam. De heer Jacob W. was in minder aangename stemming na een ver schil over de gemaakte vertering. Hij dreig de toen alles kapot te slaan en sloeg eenig glaswerk en de etsruit ter waarde van 17 stuk. De heer Meek diende een vordering in tegen verdachte ten bedrage van 17.10 Verdachte erkende de vernieling, doch be weerde niet met opzet te hebben gehandeld doch door bedoelde ruif gevallen te zijn, ten gevolge van een duizeling. Van de in elkaar geslagen bierglazen wist verdachte zich niet3 meer te herinneren. De heer C. Zomerdijk, kellner, na schor sing der zaak opgespoord en ten slotte toch nog gearriveerd, werd alsnog als getuige gehoord en zeide niet te kunnen verklaren dat verdachte opzettelijk de ruit insloeg. Wel was hij erg druk en sloeg naar den kellner en raakte toen de deurruit. Eisch 25 boete of 25 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen met toewijzing der civiele vordering 17.10. BESCHADIGING VAN EEN AUTOMOBIELMOTORKAST. De bekende heer David van der P., ex- s'ager en thans arbeider te Blokker was niet verschenen om zich te verantwoorden we gens het feit, dat hij op 2 Mei te Hoorn de motorkast van een aan den garagehouder lom. Zwaan toebehoorende automobiel had beschadigd door met de vuist deuken in die motorkast te siaan. Verdachte wandelde op het Breed en gaf geen gehoor aan de door den heer Zwaan gegeven signalen. Vloekend timmerde David op de motorkast los, waar door 3 builen ontstonden. De toegebrachte 'schade bedroeg 25. Vermoedelijk was ver dachte ontstemd, omdat de autobestuurder hem noopte uit te wijken. Eisch tegen verdachte, reeds meermalen veroordeeld, 40 boete of 40 dagen. Vonnis conform eisch met toewijzing der civiele vordering ad 25. EEN ERNSTIG VERZET. De 41-jarige arbeider Jan V. te Uitgeest stond terecht ter zake op 17 Mei gepleegde wederspannigheid tegen den rijksveldwachter v. Es en den gem. veldwachter Bornebroek, die hem wegens dronkenschap hadden inge- ekend. Verdachte sloeg, trapte, rukte, liet zich op den grond vallen en beet ten over vloede den rijksveldwachter v Es in het been. Bovendien uitte hij allerlei bedreigin gen tegen de politieambtenaren. Verdachte ontkende pertinent dronken te zijn geweest en achtte dus zijn arrestatie onrechtmatig. De rijksveldwachter lichtte daarop het opgemaakte procesverbaal toe en toonde aan ciat verdachte voor meer dan 3 aan jenever en bier had verteerd. Hij weigerde zich op verzoek der politie huiswaarts te begeven, waarop ten slotte tot zijn aanhouding werd overgegaan. Verdachte had toen een geschiedenis te vertellen die niet voor publiciteit geschikt was, weshalve de politierechter sluiting der deuren gelastte. Na dit ongetwijfeld zeer interessante ver haal werden de deuren heropend en kreeg de officier het woord om tegen den heer Jan V., wiens strafblad als zeer uitgebreid kan wor den beschouwd, 3 maanden gevangenisstraf te vorderen. Verdachte werd daarop veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf over eenkomstig den eisch van den officier. NACHTELIJKE ERFVREDEBREOK. Aan den heer Harm Kr., wonende te Enk- huizen, niet aanwezig, was ten laste gelegd, dat hij1 in den nacht van 17 Mei, zonder daar toe gerechtigd te zijn, was binengedrongen op het terrein van de heeren de Vries en Til den aan de Sleutelsteeg. Er waren bij de politie klachten inge komen over ongewenscht bezoek, waarop de hoofdagent de Bruin zich dien nacht op dat terrein verdekt opstelde en verdachte op hee- terdaad betrapte. Deze deelde den hoofd agent mede, dat hij eenige jongens achterna was gegaan, welke opgaaf echter van eiken grond ontbloot bleek. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen hechtenis en het vonnis luidde conform dien eisch. BELEEDIGING VAN EEN DUITSCHE VROUW. De 45-jarige Roelofje E., gehuwd met den heer IJ. K. te Wieringen, stond terecht ter zake beleediging van de echtgenoote van baar man's broeder, den heer L. Kuiper, welk feit had plaats gehad op 12 Mei. Het door verdachte gebezigde scheldwoord was „el lendige poep", zulks naar aanleiding van het feit, dat haar schoonzuster een Duit- sche van geboorte is. Verdachte zeide misnoegd te zijn, omdat haar schoonzuster haar kostgangers aftrog gelde. Zij ontkende echter het woord „ellen dige poep" te hebben gebezigd. Wel heeft zij haar aangemoedigd wat beter Hollandsch te leeren spreken. Een andere getuige, een kostganger van de beleedigde, verklaarde, dat verdachte had gezegd: „Ellendige poep, ze moesten je de grenzen overschoppen". Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis. NOGMAALS BELEEDIGING Hierop stond terecht de 22-jarige Auke K., arbeider te Wieringen en zoon van de vorige verdachte, die op 12 Mei zijn oom Lute Kuiper had beleedigd met de toevoe ging: „Ellendeling, lafaard met je groote platte bek". Thans echter nu de beleedigde werd gehoord, scheen hij zich niet bewust te zijn, dat hij beleedigd was door zijn neef en dat hij 'n klacht had ingediend, alhoewel hij die klacht zelf bij den burgemeester Kolf had geteekend. Eisch en vonnis vrijspraak. BELEMMERING BIJ EEN ARRESTATIE De 44-jarige schipper Gerrit B. uit Lutje winkel stond terecht op grond van het straf bare feit, dat hij op 21 Mei te Alkmaar een beschonken manspersoon, die door den agent Kapsteyn deswege was aangegrepen, en zich verzette tegen de overbrenging, had vastgegrepen en zoo had tegengewerkt, dat de agent gedwongen was zijn arrestant los te laten. Verdachte zeide, dat de bedoelde persoon zijn eigen zoon was, die hij als va der zijnde, zelfs mede wilde nemen. Verdachte is voor eenigen tijd voorw. ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf met l jaar proeftijd, welke proeftijd nog niet is verstreken. De officier bleek ontzettend slecht te spre ken over het optreden van dezen onverstandi- gen vader en vorderde 30 boete of 30 da gen hechtenis. Vonnis conform requisitoir. BLIJFT WEERSPANNIGHEID. Daarop moest terecht staan Jan Corneüs B., de zoon van vorige verdachte Gerrit B. uit Lutjewinkel, welke B. de beschonken? was die zich tegen den agent Kapteijn ver zette en door zijn vader werd bevrijd. Eisch en vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De 18-jarige gehuwde Airtje R., echtge noote van C H., zonder beroep te Helder, die naar haar meening werd lastig gevallen door den korporaal-ziekenverpleger Teunis Prey, de echtgenoot van haar mans zuster, had dezer, heer een tamelijk grof en in iede*. geval niet nader aan te duiden scheldwoord toegevoegd. Getuige Prey ontkende het vrouwtje tc hebben lastig gevallen. Haar man is thans bij hem thuis. Het scheldwoord was ook ge hoord door den heer Horsman, brigadier van politie, die mede verklaarde dat korporaal Prey geen aanleiding had gegeven. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis 7 boete of 7 dagen hechtenis. Hierna sluiting. POGING TOT DOODSLAG. Voor de arrondissementsrechtbank te Maastricht stond gisteren terecht een fa brieksarbeidster te Luik, verdacht van po ging tot doodslag op een ingenieur van de zinkwitfabriek te Maastricht, op 13 Maart bij het uitgaan der fabriek. Het slachtoffer was op de fiets; verdachte loste vier revolver schoten op hem en riep: „Cela t'apprendra". De officier, vele omstandigheden in aan merking nemende, eischte zes maanden ge vangenisstraf. OPLICHTING. In de strafzaak tegen den metaalbewerker, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den Amsterdamschen politierech ter, waarbij hij tot drie maanden gevangenis straf was veroordeeld wegens oplichting in verband met ten onrechte genoten crisis- steun, heeft het Amsterdamsche Gerechtshof de dagvaarding, als niet voldoende aan de cischen, nietig verklaard. DRIE WEKEN GEVANGENISSTRAF VOOR HET RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS. Een hard vonnis van den politie rechter. Bevestiging ge'èischt. Een varkenskoopman C. v. S. te Amster dam was in het najaar van 1929 zijn rijbe wijs ontnomen. In Febr. van dit jaar moest hij naar Haarlem voor zijn zaken; hij wachtte op zijn knecht, die voor hem chauf feerde en toen deze er een half uur na den afgesproken tijd nog niet was, reed verdachte met zijn auto, waarvan een band lek was, naar een zich op 500 meter afstand van zijn huis bevindende garage, om den band te laten repareeren. Voor deze overtreding werd C. v. S. aange houden. Hij ontkende aanvankelijk, deze hou ding werd hem ze. r kwalijk genomen en hij werd door den politierechter dan ook tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal, mr. Bauduin, acht te het gepleegde feit zeer ernstig. Ook is volgens spr. de opsporing van dergelijke overtredingen bizonder moeilijk; het geldt hier een maatregel in het belang van het ver keer, die indien in de enkele gevallen, dat overtredingen werden geconstateerd, daarop geen strenge straf zou \olgen volkomen denkbeeldig zou worden. Spr. eischte derhalve opnieuw veroordee ling van verdachte to, drie weken gevangenis straf. De verdediger, mr. J. Doets, achtte de op gelegde straf onevenredig hoog. Verdachte zou daardoor aan zijn gezin en zijn zaken worden onttrokkken. En, meende pl„ afgezien van verdachte's houding tegenover de politie, die hem erg kwalijk wordt genomen, is het feit toch niet zoo ernstig. Van een geregeld rijden zonder rijbewijs waarvan de politie v. S. beschuldigde, is volgens pl. geen sprake. PI. concludeerde dan ook tot veroordeeling tot een geldboete. Uitspraak 7 Juli as. HOOG EN LAAG WATER TE IN ZOMERTIJD. BERGEN AAN ZEE J u n i. Hoog water Laag Datum v.m. n.m. v.nj. 26 3.31 4.01 27 4.19 4.50 0.38 28 Ö.07 5.40 1.28 29 5.57 6.29 2 16 30 6.48 7.17 3.07 EGMOND AAN ZEE juni. Hoog water Laag Datum v.m. n.m. v.m. 26 3.34 4.04 0.06 27 4.22 4.53 0.50 28 5.10 5.43 1.40 29 6.00 6.32 2.28 n.m. 0.13 1.03 1.50 2.41 3.30 n.m. 0.25 1.15 2.02 2.53 De Waterkampioen. Zomernummer. Voor de liefhebbers van zeil- en roeisport, voor motorbootbezitters en andere watertoe risten brengt het blad de Waterkampioen iedere week iets bijzonders. Het nummer van deze week is als propaganda-Zomernummer weer uitstekend verzorgd, met fraaie titel plaat mooie kieken en interesante artikelen, dieren. De wedstrijden van Aegir te Hillegers- berg, de zeilwedstrijd „Lyts Frisia" bij Grouw, de wedstrijden om den Telegraafbe- ker en die van de Koninklijke worden op on derhoudende wijze besproken. Interessant zijn de stukken over Bootmotoren en Water ieren. De verschillende kiekjes komen op het mooie papier zeer goed tot hun recht. Panorama heeft een fraai geïllustreerd artikel over het land aan onze Oostgrens, voornamelijk in de buurt van Emmen. Naar aanleiding van het bezoek aan Hol land van het groote Indianenopperhoofd White Horse Eagle, den pleegvader van Buf- falo Bill, schrijft jim Bailey een en ander over het leven der indianen. Dit nummer bevat novellen van Phil Hol ster. Morton Howard. W. Leviticus bespreekt den sillen strijd in de modewereld en E. Stans geeft bij leuke teekeningen van Her man Moerkerk een vers over een liefdadig heidsconcert. Van de vele actueele foto's noe men wij die van Rio de Janeiro uit de lucht gezien, van een boomplantdag in Canada van het tempeltje van Vesta, dat te Rome té aanschouwen is van majoor Segrave, van de rennen te Ascot, van den ballondag te Mun ster, van de troebelen in Britsch-Indië, van de politieruiterfeesten en van de overbren ging van het lijk van den te Lissebon dood geschoten Duitschen gezant. Aan den omme gang te Brussel is een geheele pagina g«. wijd. Een fraaie foto is opgenomen van ballet danseressen van het Siameesche koninklijk hof. Bij Gebr. Kluitman te Alkmaar verscheen een eenvoudig verhaal van J. van Veenen- daal, getiteld Tussie, het schepertje. Tussie is een verwaarloosd jongetje, wiens moeder de eenige die hem liefhad, al gestorven is' toen het ventje nog maar drie jaar was! Daarna heeft niemand meer naar Tussie om! gekeken, tot zijn vader op een goeden dag tot de conclusie komt, dat het eenzelvige kina wel als schaapherder bij een boer kan komen. Dat gebeurt dan ook en dadelijk blijkt, dat Tussie op zijn plaats is, want hij houdt heel veel van dieren en hij komt bij een baas en een vrouw in huis, die hem als hun eigen kind behandelen. Tussie beloont hun zorgen door een flink boerenknechtje te worden, die wel onder de maat is als hij moet loten, maar die o.a. het dochtertje van de familie redt als dat door een stier achtervolgd wordt en het kind zoowel als het par.rd uit een brandende hofstee weet te halen. Dan komt ook de knecht Dirk, die Tussie wel eens geplaagd heeft, tot het inzicht welk een goed hart en welk een moed er in het kleine knechtje ver borgen zijn en Tussie geniet aller achting en belooft een erfstuk van de familie van den goeden boer te zullen worden. Het verhaal is gevoelig door zijn eenvoud en vooral het begin waarin over de zorgen van Tussie's moeder verteld wordt, is buiten gewoon goed geschreven. De H.B.S. in tenten door H. Cramer en D. A. Cramer—Schaap. Uitgave N.V. O. B. van Goor Zonen's Uitgeversmaatschappij te s-Gravenhage Het verhaal is een beetje onwaarschijnlijk, maar het lijkt ons vooral voor H.B.S.ers zeer spannend. Wat is er voor jongens van dien leeftijd heerlijker dan te lezen, dat de school afbrandt, zoo tot den grond toe in de vlammen opgaat, dat er totaal niets meer van over is. Onwillekeurig zou men denken, dat het daarna vacantie zou zijn, maar de „Drooge", de leeraar in natuurlijke historie, komt op het lumineuze idee te gaan kampee ren en dus een soort openluchtschool te stichten. Meisjes en jongens gaan in afzon derlijk naast elkaar gelegen kampen. Zij eten in schuren en slapen in tenten en de avon turen blijven natuurlijk niet uit. Een zwakke jongen, die de held van den dag is, omdat hij een derdehandsch autotje bezit, dat den wei nig toepasselijken naam „De Onverwoest bare" draagt, komt onder den indruk van 'n loszinnig jongmensch dat zich met smok kelaars in verbinding stelt en het wagentje voor smokkeldoeleinden gebruikt. Tenslotte komt alles weer prachtig voor elkaar. Na een inspectietocht, waarin „De Onverwoest bare" tegen een boom te pletter rijdt en de inzittenden, waaronder de directeur der school, eenige armen en beenen breken, wordt de onschuld van den ex-autoeigenaar ocwezen. De schuldige krijgt loon naar wer ken, de „Drooge" krijgt een zeldzamen opge zetten vogel terug, die bij den brand ge spaard is gebleven en Jan, de held van 't ver haal, wordt voor zijn deugdzaam optreden beloond door een dankbaren blik uit Ina's donkerbruine oogen, wat hem meer waard schijnt dan alle opgezette vogels die de „Drooge" ooit in zijn glazen kastje heeft verzameld. Zooals gezegd, het boek geeft den indruk, dat het verhaal niet „echt" gebeurd is, maar de jongelui voor wie het bestemd is, zullen er toch wel met belangstelling van kennis nemen. 29. „Ga maar met ons mee zei een van de kabouters en geef ons maar een arm, dan brengen we je wel naar ons huis en daar zul je het goed hebben. En het meisje gaf hun een arm en zoo liepen ze door het bosch naar hun huis. „Dat vind ik nou mooi", zei Keesie, men is nu eenmaal in de wereld om elkaar te helpen. 30. „Op een dag wandelde het meisje, dat bij ons, kabouters was gebleven, door het woud en plukte hier en daar een bloem, die in het wiid groeide. Want weet meneer Keesie, dat de wilde bloemen heel mooi kunnen zijn. En toen ze zoo dwaalde door het bosch, zag ze niet, dat achter een boom de heks op haar loerde." „Hoe kon ook zoon onschuldig kind weten, dat iemand naar haar keek om haar kwaad te doen", zeide het verkeersagentje, „de onschuld kent geen gevaar"»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6