Alcmaria Victrix I Haarlem's Toerelftal. Parils che Brieven. Rechtszaken Zeetijdingen Onze Koloniën. uur a.s., Kerk en school aal Instituut, waar de secretaris-gener- raal, de heer E. P. Westerveld, het ge zelschap ontving. Onder zijn leiding werd het Koloniaal Museum bezichtigd, .waarbij vooral de Lord Mayor groote interesse toonde voor de voortbrengse len van tropisch Nederland, over welks toestanden en verhoudingen hij zeer goed op de hoogte is. Om halfeen was dit bezoek geëindigd. De directie vau de Ned. Stoomvaart Mij. „Oceaan" vereenigde, naar de Tel. meldt, vervolgens de gasten aan een noenmaal in het gebouw der Maatschap- ipij aan de Prins Hendrikkade. Aan de tafel, welke gepresideerd werd door den •lieer P. C. Adrian, directeur van de „Oceaan", zaten ongeveer dertig gasten aan, onder wie, behalve burgemeester en mevrouw De Vlugt, de mededirecteur van de ontvangende Maatschappij, ba ron Taets van Amerongen, evenals de heer Adrian met mevrouw een der directeuren van de Holt Line, de Hon. Major L. A. Crips, dr. Jacks, en de ha venmeester van Amsterdam, de heer y. d. Poll. Na afloop maakten de gasten een mo- torboottocht door de grachten, welke eindigde bij het Amstel-Hotel. Om halfvijf bood de Lord Mayor een tea aan aan boord van het s.s. „Patro- ;dus", waartoe o.m. de leden der Engel- sche Kolonie te Amsterdam uitgenoodigd waren. De burgemeester van Liverpool en zijn echtgenoote hebben hedenmorgen afscheid genomen vftn Amsterdam. Burgemeester de Vlugt en zijn echtgenoote zijn met hen als gasten aan boord van het stoomschip „Pa- troclus" meegegaan, naar Liverpool. Een aantal vertegenwoordigers uit de kringen van handel en nijverheid maken ook de reis mee, die drie dagen zal duren. Maandag komt het schip te Liverpool aan. Op dien dag zal de heer de Vlugt als bur gemeester van Amsterdam aldaar officieel worden ontvangen. v DE VECHTPARTIJ TUSSCHEN COMMUNISTEN EN R.K. De bij de vechtpartij tusschen de syndica listische en r.k. steenzetters op een bouwwerk in de Krammertstraat bij de Witte de With- straat te Amsterdam gearresteerde en in voorarrest gestelde syndicalistische steenzet ter is gisteren vrijgelaten. Tegen drie syndicalistische steenzetters is een strafvervolging ingesteld. Zij zullen yoor de rechtbank verdedigd worden door Mr. Benno Stokvis en Mr. Mendels. BRAND IN GALANTERIE-MAGAZIJN. Omstreeks 4 uur vannacht werd te Gro ningen brand ontdekt in het galanteriema gazijn van de firma Bolman in de Oude Eb- bingestraat, in gebruik bij den heer C. Eis- sing. De heer Eissing en zijn echtgenoote trachtten, voor de ramen van de derde ver dieping staande, door schreeuwen duidelijk te maken dat zij in ernstig gevaar verkeer den, vooral door den verstikkenden rook, die het geheele huis vulde en hen belette, den eenigen uitgang, n.1. door den winkel, te be reiken. Met heel veel moeite wisten een paar agenten het echtpaar door een venster te red den. Intusschen was de brandweer den brand vrij spoedig meester. De winkel brandde ge deeltelijk uit, o.a. is er veel aardewerk ver nield. De oorzaak is vermoedelijk kortslui ting. De schade, welke zeer groot is, wordt door verzekering gedekt. HET GERECHTSHOF BESLIST ANDERS. Curatoren van de gefailleerde stich- .ing „Spaarfonds voor bodemcultuur" te 's-Gravenhage had van 5 bestuurders dier stichting 589020.73 gevordert we gens geleden schade, als gevolg van het op lichtvaardige en zorglooze wijze ver- leenen van credieten aan de thans ge liquideerde scheepswerf „Akerboom" te Boskoop. De Haagsche Rechtbank ver klaarde de curatoren niet ontvankelijk In hun vordering, maar het Gerechtshof heeft thans beslist, dat het bestuur cre dieten verleende op verregaande en roe- kelooze wijze en veroordeelde elk der be stuursleden tot betaling van een even redig deel van genoemde schade. AANVARING OP DE NIEUWE MAAS. Hedenmorgen te ruim 11 uur is op de Nieuwe Maas te Slikkerveer het rijnschip „Johanna", schipper Otten uit Raamsdonk- veer, in aanvaring geweest met een tweetal xijnlichters, gesleept door de sleepboot „Martin Stinnes Nr. 18". De „Johanna", die geladen was met graan, is midden in de rivier gezonden. De opvarenden zijn door het personeel van den Rijnlichter overgenomen. DE RADIO OMROEP. Algemeen Programma-Commissie benoemd. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is ingesteld een Commissie tot keuring van het algemeen programma voor den radio-omroep. Voor het tijdvak tot en met 31 December 1933 zijn benoemd tot leden van deze Com missie: Dr. J. Th. de Visser, yoorzitter van den Radio-Raad, tevens voorzitter; Mevrouw B. Boon—Van der Starp; Prof. Mr. P. S. Gerbrandy; Prof. W. Nolet; J. W. de Vries, allen leden van den Radio-Raad; tot Secre taris E. P. Weber, secretaris van den Radio- Raad. De Commissie draagt den naam van Al gemeen-Programma-Commissie en is geves tigd te 's-Gravenhage. Het algemeen programma zal moeten be vatten mededeelingen van woord-, toon- of beeldinhoud van ontspannenden, leerzamen, aesthetischen of ethischen aard en zal zoo danig moeten zijn, dat aan den inhoud nie mand redelijkerwijze aanstoot kan nemen. De omroepvereenigingen zijn gebonden vier weken voor de uitzending het algemeen programma in tienvoud aan den secretaris der Commissie in te zenden. Voor zoover dit het gesproken woord betreft, zal de volle dige tekst moeten worden ingezonden. De commissie is verder bevoegd elke door ®ewensHife> nadere toelichtjiur yan de ingezonden programma's te verlangen. Een algemeen programma of een onderdeel daarvan zal door de Commissie niet kunnen worden afgekeurd dan na de desbetreffende omroepvereeniging in een vergadering te hebben gehoord. Indien een programma of onderdeel daarvan niet door de Commissie wordt toegelaten, is de omroepvereeniging gebonden, binnen 5 dagen, nadat zij daar van met omkleeding van redenen schriftelijk mededeeling heeft ontvangen, een ander programma of aanvulling in te zenden. Wordt ook dit afgekeurd, dan wordt de andere omroepvereeniging, die op denzelfden zender uitzendt, verzocht den vrijgekomen tijd door een algemeene uitzending te voor zien. Een vereeniging, die een algemeen pro gramma uitzendt, met afwijking van het door de Commissie goedgekeurde programma, zal gedurende ten hoogste een half jaar van verzorging van het algemeen programma kunnen worden uitgesloten. Zoolang geen algemeene beroepsinstantie is ingesteld, be staat van deze beslissing beroep op den minister van Waterstaat. Radiotelefoondienst Nederland- N ederlandsch-I ndi'i. Ingang 1 Juli a.s. invoering van een uni form Java-tarief van 33 voor een gesprek van drie minuten. Tevens invoering van het volledige huis- verkeer in Nederland. Met ingang van 1 Juli a.s. worden in het telefoonverkeer met Ned. Oost-Indië (Java) de bestaande zönetarieven ad 30, 33 en 34.50, gewijzigd in een uniform Java-tarief van 33 voor een gesprek van drie minuten. Voor elke minuut meer wordt ƒ11 berekend. Voor dringende gesprekken wordt het twee voud, voor ijlgesprekken wordt het viervoud van dit tarief geheven. Tevens kunnen alsdan in Nederland de ge sprekken gevoerd worden in alle telefonisch aangesloten perceelen door middel van het gewone toestel (huisverkeer) en voorts in de spreekcellen van alle (hulpkantoren en stations. Daarnaast blijft de mogelijkheid bestaan om met vier personen aan een gesprek deel te nemen door gebruik te maken van de be staande daartoe speciaal ingerichte spreek cellen, wier aantal nog tot één of mier in elke provincie zal worden uitgebreid. In Indië zal het z-g. huisverkeer eerst ge leidelijk worden ingevoerd en zich voorloo- pig beperken tot de gevallen, waarin zulks ter beoordeeling door de Indische Admi nistratie technisch mogelijk is. De Indische Administratie vordert voor een huisgesprek aldaar 6 extra (huistoeslag) voor een gesprek van drie minuten en 2 voor elke volgende minuut. Als regel zullen deze kosten van den aanvrager of den opge- roepene in Indië worden geheven, echter kan desgewenscht de aanvrager in Nederland deze kosten in voorkomende gevallen voor zijne rekening nemen. VERBINDING AMSTERDAM MET DEN RIJN. Indiening wetsontwerp zeer spoedig te verwachten. Naar de Tel. verneemt is het wetsontwerp in zake de verbinding van Amsterdam met den Rijn van den Raad van State bij het De partement van Waterstaat teruggekeerd. De indiening bij de Tweede Kamer is dus thans zeer spoedig te verwachten. ARRESTANTEN ONTSNAPT. In een woonwagenkamp te Margraten ont stond dezer dagen een vechtpartij, waarbij van revolvers gebruik werd gemaakt Drie personen werden gearresteerd en in het arres tantenlokaal ingesloten. Zij zijn er echter in geslaagd het slot te forceeren en te ontvluch ten. Vermoedelijk heeft men hen door de tralies gereedschappen kunnen overhandigen, waarmede zij de deur van het lokaal hebben kunnen openen. VERVOER VAN VEE. Het Tweede-Kamerlid de heer I. H. J. Vos heeft den minister van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend dat naar de vee markten in ons land wel vee wordt vervoerd in vrachtauto's welke niet worden gedesinfec teerd? Is de minister niet van meening, dat be smettelijke veeziekten, zooals het thans heer- schende mond- en klauwzeer, hierdoor een grooter kans hebben om te worden verbreid? Is de minister bereid tot verbetering van dit euvel mede te werken, bij voorbeeld door een wijziging van art. 6 der Veewet, waar thans alleen van openbare middelen van vervoer wordt gewag gemaakt? INVAL IN SPEELHUIS TE AMSTER DAM. In den nacht van 25 op 26 Juni is door den inspecteur een inval gedaan in een speeltuin in de Buiten-Bairiammerstraat te Amsterdam. Er werden 37 personen aange troffen, van wie er vier bleken gesignaleerd te staan in het algemeen politieblad. Tijdens den inval werden door enkele agenten ver schillende personen, die in genoemd speelhuis een dreigende houding aannamen, met den sabel bedreigd. KORTE BERICHTEN. Het Ned. Gtnooischap tot zedelijke ver betering van gevangenen heeft gisteren een alg. verg. gehouden in Krasnapolsky. Alg. voorzitter was de heer G. A. M. de Bruijn. EEN ASSISTENT VERMOORD. Een Japansche koelie, werkzaam op de particuliere landbouwonderneming Lima Poeloeh (onderafdeeling Batoe Bahra, af- deeling Assahan, gouvernement Oostkust van Sumatra), eigenares de Compagnie des Caoutchoucs de Padang te Parijs, vermoord de den Russischen assistent dier onderne ming, Dynine. PARIJSCHE GEBEURTENISSEN. Het Bosch van Vincennes, dat in de week geen ander bezoek trekt dan dat van enkele bewoners der buitenboulevards en der onmid dellijke omstreken, wordt iederen Zondag van het zomer-seizoen, wanneer het weer dat maar eenigszins toelaat, in leven, drukte en rumoer gezet door de talrijke menschen-me- nigten, die hier een beetje buitenlucht komen zoeken en wat verdere horizonten dan de fa- brieks-binnenplaatsen en de straten van Pa rijs hun bieden. Het zijn menigten van echte volks-Parijze- naars, van zulke, wier werk en wier midde len hun niet veroorloven zich wat verder naar buiten te verplaatsen, en langer van huis te gaan dan juist den Zondag. Dat bosch is dus een werkelijk vacanfie- oord voor armen, die daar te midden van de boomen, op de grasvelden met hun magere, schrale, sprietige, vertrapte gras, na een week van hard werken wat ontspanning ko men zoeken in spel, zang en zelfs dans, af gewisseld met feestmaaltijden, bestaande uit brood, koude varkens-vleeschwaren, blikjes conserven en flesschen „pinaud" (wijn) van 40 stuivers (20 cent) de liter. Voor die dagelijks zwoegende en ploete rende Pariizenaars is zoo'n uitgang naar het Bois de Vincennes meestal met hun heele gezin een groote reis, die hun ver verbeelding toch niets nieuws te bieden heeft, wat die op de een of andere manier zou kun nen verrijken. En ziet toen dit jaar op een mooien len tedag de volks-Parijzenaars, omringd door vrouw en kinderen, na eindeloos wachten in de file reizigers bij de tramhalte en een be nauwend-warm opeengepakt vervoer in de métro, voor het eerst weer naar het bosch terugkwamen, vonden ze daar een gedeelte van „hun" domein afgesloten met hekwerk en andere omrasteringen, en wat nog veel meer verbazing wekte midden uit die om heinde ruimten verhief zich een onmetelijk groote tempel, heel vreemd en grillig en ge heimzinnig, die daar als door een wonder was verrezen. Geen enkel gebouw in Parijs kan eenig idee geven van dat grandiose bouwwerk met zijn vele terrassen en trappen, en zijn talrijke ronde, puntige ten hemel rijzende torens, vol bas-reliefs, die fantastische wezens in fan tastische houdingen voorstellen, ontsproten uit de verbeelding van verre, Oostersche vol ken. Vlak daarbij andere enorme gebouwen, van wel een heel ander karakter weer, maar even geheimzinnig, vreemd, zonderling en onverwacht. Elders reusachtige ijzeren karkassen, te midden van werkplaatsen, waar in oogen- schijnlijke wanorde bouw-materialen en nog eens bouw-materialen opgestapeld en ver spreid liggen. Heel een stad met talrijke monumenten van voor het oog van een Europeaan meest zonderlinge stijlen is bezig zich daar te vor men. En op de plaats, waar 's Zondags het Parijsche volks publiek zijn rondedansjes deed, en die de overige weekdagen zoo goed als leeg en verlaten bleef liggen, daar heerscht nu een intense activiteit. Daar wordt door smeden, timmerlieden, metselaars, be- ton-specialiteiten, beeldhouwers, volgens een duidelijk en terdege bestudeerd van te voren vastgesteld plan, gewerkt gewerkt... Eenige dagen geleden werden de vertegen woordigers van de buitenlandsche pers in Parijs door het Fransche Ministerie van Koloniën uitgenoodigd om ter plaatse het ontzaglijke werk te komen zien en bewonde ren, dat daar in het Bois de Vincennes on dernomen is, en dat ten doel heeft om door synthetische en directe voorbeelden de sociale, economische en artistieke waarde te illustree- ren van het uitgestrekte, wondermooie en zoozeer verscheiden gebied der Fransche ko loniën. Den talrijken vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers uit bijna de geheele wereld, die gehoor hadden gegeven aan die uitnoodiging. werd een historische uiteenzet ting voorgelezen over de onderneming; nauwkeurige aanwijzingen werden gegeven en inlichtingen van het grootste belang be treffende de koloniale kwestie en het doel der tentoonstelling, die niet alleen Fransch zal zijn, maar internationaal, zoodat alle buiten landsche regeeringen er aan kunnen deelne men, die op hun beurt wenschen een indruk te geven van hun werk op economisch of be- schavings-gebied in hun koloniën. Ook Ne derland zal er vertegenwoordigd zijn en on getwijfeld op waardige wijze. Reeds bijna dadelijk na de barrières van Parijs verheft zich een kolossaal gebouw van neutralen stijl om geen enkele voor keur te toonen voor welke kolonie ook eenvoudig en machtig van lijn. Dat is het Permanente Koloniën-Museum, dat bestemd is om ook na de tentoonstelling te blijven be staan. Aan één zijde van dat museum worden enorme halls gebouwd, die de afdeeling be treffende het moederland zelf zullen bevat ten, b.v. betreffende de nationale productie en de industrieele activiteit van Frankrijk. Aan de ander^ zijde wordt een heel com plex van informatie-bureaux georganiseerd, waar alles wat de activiteit of productie van de aan de tentoonstelling deelnemende Fran sche en buitenlandsche koloniën betreft over zichtelijk weer te vinden in tabellen, lijsten, graphische voorstellingen, brochures, stalen, enz., enz. Aan diezelfde zijde zal ook een groote too- neel-cinema en lezing-zaal gebouwd worden Het zou echter voorbarig zijn, om nu reeds in alle bijzonderheden de formidabele onder neming te gaan beschrijven, die de Koloni ale Tentoonstelling zijn zal, daar ze over het geheel genomen nog slechts in een begin-sta- dium van haar wording verkeert, en er nau welijks nog maar met het bouwen van een half dozijn afdeelingen begonnen is, terwijl de vele overige afdeelingen enkel nog slechts in teekening bestaan. Maar in elk geval zijn de vooruitzichten, die door verschillende commissarissen van de tentoonstelling ontwikkeld werden voor de buitenlandsche pers eenvoudig prachtig en beloven, dat het geheel iets werkeliik schitte rend-moois en interessants zal worden. M. DE ROVANNO. KWAKZALVER VEROORDEELD. De rechtbank te Groningen veroordeelde heden in hooger beroep den handelsreiziger J. B. alhier, wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde tot 200 boete, subs. 40 da gen hechtenis. Verdachte, een recidivist, had in de provincie aan eenige dames kwakzal versmiddeltjes voorgeschreven. AGENT VAN BEIDER BELANG VEROORDEELD. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond te recht de 35-jarige C. M. R., vroeger te Leeuwarden thans te Nijmegen, wegens op lichting. Verdachte die in dienst stond van de N.V. Beider Belang te Den Haag, was ten laste gelegd dat hij oen heer K- K. bewogen had tot afgifte van een polis, op welke een premie was gevallen. De eisch luidde een voorwaardelijke straf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar, tot welke straf verdachte gister werd veroordeeld. HET BINNENDRINGEN IN HET KON. PALEIS. De vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak te gen de beide Delftsche studenten, die. zooals men zich zal herinneren, op 2 Mei j.1. na de Universiteitsroeiwedstrijden in het Koninklijk paleis op den Dam waren binnengedrongen. Beide studenten werden veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat 'het gebeurde niet kon worden aange merkt als een manifestatie tegen het Konink lijk gezag, doch slechts als ernstige balda digheid moet worden beschouwd. Deze bal dadigheid gaf echter blijk van een ernstig gebrek aan eerbied voor 'het koninklijk huis. Gevangenisstraf werd daarom noodzakelijk geacht. In verband evenwel met het gun stige verleden van de nog jeugdige ver dachten, wilde de rechtbank hun een voo-r waardelijke opleggen, die zij ook aan ande ren in gelijke omstandigheden zou geven. UITSPRAAK IN HET ASPHALTSCHAN DAAL TE AMSTERDAM. De vierde Kamer van de Amsterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de straf zaak tegen de drie gewezen ambtenaren van Publieke Werken en tegen de beide directeu ren voor de afdeeling Holland van de Neu- chatel Asphaltcompany verdacht van malver saties. De rechtbank veroordeelde de ambte naren J. G. F. tot 8 maanden gevangenis straf, G. H. S. tot 1 jaar gevangenisstraf en W. H. G. eveneens tot een jaar gevangenis straf. De beide directeuren van de afdeeling Holland van de Company E. D. H. en W. N. P. werden resp. tot 4 en 6 maanden gevange nisstraf veroordeeld. DE VECHTPARTIJ TE AMSTERDAM TUSSCHEN DE STEENZETTERS. De bij de vechtpartij tusschen de syndi calistische steenzetters en R.K. steenzetters op een bouwwerk in de Krommerstraat bij de witte de Withstraat gearresteerde en in voorarrest gestelde syndicalistische steenzet ters is een strafvervolging ingesteld. Zij zullen door de rechtbank verdedigd worden door mr. Benno Stokvis en mr. Men- del. DRIE JAAR DOOR PROCUREUR- GENERAAL GEEISCHT. Kassier uit Achtkarspelen voor het Gerechtshof. Voor het gerechtshof te Leeuwarden stond gister terecht de 42-jarige P. F., kassier bij het gemeentelijke electriciteitsbedrijf van Achtkarspelen. Verdachte heeft te Buitenpost tusschen 1 Aug. 1921 en 11 Oct. 1929 als kassier-boekhouder telkens een bedrag in geld verduisterd, in totaal 11.867. Bovendien werd hem ten laste gelegd in genoemd tijds bestek de boeken te hebben vervalscht. De rechtbank alhier had hem veroordeeld tot twee jaar gevang misstraf De procureur- generaal eischte heden een gevangenisstraf van drie jaar onder aftrek der preventieve hechtenis. Tel. DE ZAAK KAPITEIN BORREN. Naar het Hbi. verneemt zal de kapitein A. F. Borren, destijds commandant van de troepen en het garnizoen in Cura^ao, bij de behandeling van zijn zaak voor het Hoog militair gerechtshof worden bijgestaan door mr. J. Rolandus Hagedoorn te 's-Graven hage. TWINTIG JAAR GEVANGENISSTRAF Gister deed het gerechtshof te Leeuwar den uitspraak in de zaak tegen den 46- jarigen H. N., die verdacht werd van moord op zijn echtgenoote A. H. Verdachte, die in Amsterdam woonde en zich met zijn vrouw wilde verzoenen, lokte haar door middel van een listig opgesteld telegram, waarin hij beweerde, dat een der kinderen ernstig ziek was geworden, uit haar woonplaats Sneek naar Leeuwarden. Daar had hij met zijn vroegere echtgenoote een onderhoud. Toen zij zich niet met verd. wilde ver zoenen, trok hij een revolver uit zijn zak en loste een aantal schoten op de vrouw, die zwaar gewond ter aarde stortte en even later overleed. Bij de behandeling dezer zaak bleek, dat het huwelijk der beide echtelieden zeer ongelukkig was geweest en dat verdachte voor een groot deel leefde van wat zijn vrouw op minder eerbare wijze verdiende. De rechtbank had verdachte tot achttien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Het Hof veroordeelde hem gister tot twintig jaar gevangenisstraf. - t K.. ivÜT Ö.N Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der Nederlanden (uitr.) 26 Juni t< Genua. Poelau Bras (thuisr.) 26 Juni v. Djeddah. Poelau Laut 26 Juni v. Hamburg te Br« men. Riouw 26 Juni v. Amst. n. Batavia. Rondo (uitr.) 25 Juni v. Padang. Radja 26 Juni v. Djeddah te Batavia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij Ceres 25 Juni v. Salonica te Smyrna. Fauna 25 Juni v. Hamburg n. Amsterdam Merope 26 Juni v. W.-Indië te IJmuidei verwacht. Minerva 25 Juni v. Calamata te Aphalonia Nereus 25 Juni v. Aarhus te Danzig. Oberon 25 Juni v. Napels te Terrevieja. Orion 25 Juni v. Alicante n. Barcelona. P oseidon 25 Juni v. Amsterdam te Hamb. 1 heseus 25 Juni v. Aalborg te Stettin. Venus 25 Juni v. Cadix te Ceuta. Ares (thuisr.) 18 Juni v. Corral. Juno 23 Juni v. Kingston n. Port au Prince. Bodegraven (uitr.) 24 Juni te Colon. Achilles 26 Juni v. Triëst te Fiume. Baarn 25 Juni v. Valparaiso n. San Antonif Brion 26 Juni v. Amst. n. Rott. Juno 25 juni v. Port-au-Prince n. Cap Hai tien. Odysseus 26 Juni v. Amst. n. Danzig. Pluto 26 Juni v. Bi'bao te Santander. Kon. Holl. Lloyd. Femland 26 Juni v. Amst. n. Antw. Rijnland (thuisr.) 27 Juni v. B. Aires te IJmuiden verwacht. Waterland (thuisr.) 25 Juni te Lond. Zaanland, 26 Juni v. Amst. te Hamburg. Zeelandia (uitr.) 26 Juni v Pernambuco Rotterdamscbe Lloyd. Baloeran (thuisr.) 26 Juni te Marscille. Indrapoera (uitr.) 26 Juni te Southampton Kedoe (thuisr.) 25 Juni v. Sydney. Kota Gede (thuisr.) 26 Juni v. Singapore. Medan 26 Juni v. Djeddah te Batavia. HollandAmerika Lijn. Maasdam Rott./N.-Orleans, 26 Juni v. Vigo Statendam N. York/Rott. Holland—Afrika-Lijn. Jagersfontein (thuisr.) 25 Juni van Port Said naar Genua. Klipfontein (thuisr.) 25 Juni van Port-Eli- sabeth naar Kaapstad. Nieuwerk (thuisr.) 23 Juni v. Aden n. Suez Randfontein (thuisr.) 25 Juni v. Las Palmas naar Southampton. Nias (thuisr.) 24 Juni te Mozambique. Sumatra (thuisr.) 25 Juni v. Be. Holland—West Afrika-Lijn. Drechtstroom (uitr.) 25 Juni te Dakar. IJstroom (uitr.) 25 Juni v. Boreaux. Holland Apstralië-Lijn. Abbekerk (thuisr.) 25 Juni v. Sydney. HollandBrilsch-Indlë-Lijn. Koudekerk (uitr.) 25 Juni v. Algiers. Schiekerk (uitr.) pass. 24 Juni Perim. Vechtdijk (thuisr.) 26 Juni te Hamburg. Holland—Oost Azlë-Lijn. Zosma (thuisr.) 25 Juni v. Marseille. Kon. Paketv aart-Mij. Van Heutz 24 Juni v. Hongkong. Van Spilbergen 25 Juni v. Fremantle n. Sin gapore. Rotterdam--Zuid-Amerika Lijn. Alpherat 26 Juni v. Amst. n. Hamb. Stoomvaart Mij. Oceaan. Antenor Japan'Rott., 24 Juni v. Colombo. Orestes Japan/Rott. 24 Juni v. P. Swettefl ham. Melampus 24 Juni v. Gravesend n. Liver« pool. Priam Batavia/Amst. via Lond.; 22 Juni v. Marseille. Emzetoo-Lijn. Jonge Anthony 25 Juni v. Carthagena n Lond./Rott. BEROEP AANGENOMEN. Ds. C. von Meijenfeldt te Feijenoord (Rot terdam) heeft het beroep naar de Geref. kerl te Alkmaar aangenomen. UITGEEST. Mej. G. C. Uijtermark, onderwijzeres aan de R.K. school alhier is met ingang van 1 September a.s. als zoodanig benoemd aan dc R.K. Jongensschool te Wijk aan Duin. Mej. Uijtermark is ongeveer 10 jaar aan de school alhier verbonden geweest. Ouwe Bert en ou-baaa Peter zetten hun brillen af om het eens eventjes uit fee vechten. v tLlfe),

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10