T telegrammen Provinciaal nieuws V BERGEN. HOORN. Laatste berichten. A M S T E B II A M S C M E B E U B S van 27 Juni 1930 Opgave van ftVórflhollandscli Lan<IboisWcfcdiet. IV, TEXEL. «ui a„ w; i ^*i'k aanflespoeld. Achter de VCesten te Texel is Donderdag 't lijk van een onbekenden man aangespoeld, gekleed in zeemanskleeding met laarzen aan de voeten. 't Was een zwaar persoon, waarschijnlijk pl.m. 50 jaren oud. 'i Lijk verkeerde reeds in staat van ontbin ding en is te Den Burg begraven. NOORDSCHARWOUDE. Concert „Excelsior". Het harmoniegezelschap ..Excelsior", directeur de heer P. Pranger sraf Don derdagavond een concert in den mqziek- tuin dat begunstigd door het nicoie weer goed geslaagd is. De verschillende nummers werden uitstekend vertolkt. In het bijzonder willen wij noemen het verplichte num mer, dat gespeeld is op het muziekcon cours te Velsen n.1. „Les Erinnyes' suite v. J. Massenet. Aan den heer Pranger werd namens de vereeniging een mooie bloemenmand aangeboden als een blijk van waar deering. K URSEM. Toen Woensdagavond mej. K. per rij wiel huiswaarts keerde vloog de hond van den veehouder v. D. plotseling het erf af en beet een stuk uit haar mantel en onderkleeren. Toevallig was de ge meentebode in de buurt die hier getuige van was. Naar wij vernemen zal de schade door den heer v. D. worden ver goed. Geslaagd. Gisteren slaagde voor het examen gemeen- Aadministratie onze plaatsgenoot, de heer L. de Liefde. L' EGMOND-BINNEW. Nader vernemen wij, dat de Raadsverga dering op Woensdagavond na sluiting wederom werd geopend en op voorstel vau den voorzitter werd besloten de bestaande verordening, welke inhoudt, dat de café's van 15 Juni tot 15 Sept. om 12 uur mogen slui ten, in te trekken en het sluitingsuur ook in dat tijdvak te bepalen op 11 uur. Het besluit om 12 uur te sluiten werd destijds genomen, omdat hier tamelijk algemeen de z.g. oude tijd werd gehouden, thans echter past men zich meer en meer aan aan den wettelijken tijd. Proces-verbaal. Tegen de Maatschappij der Ned. Spoor wegen werd proces-verbaal opgemaakt wegens het niet voldoende onderhouden van de afrasting langs de spoorbaan, waardoor een schaap van den veehouder C. Gr. alhier op de lijn kwam en door de tram werd dood gereden. Echter werd ook door de Maatschappij proces-verbaal opgemaakt tegen den heer Gr. wegens het laten loopen van vee op de spoor' baan. We vernemen, dat mevr. Noordewier— Reddingius besloten heeft nog eenige kerk concerten in ons land te geven. Ook onze stad valt de eer te beurt de beroemde zange res te kunnen hooren. Wegens aanstaand vertrek naar Alk maar heeft de heer G. Sas ontslag gevraagd als bestuurslid van de Ambachtsschool, al hier. UITGEEST. Een uitstekend geslaagd schoolreisje. Donderdag hebben de grootste leerlingen ■an de openb. lagere school een uitstapje ge laakt naar Amsterdam. De Artis en de ^>eeltuin Schinkelhaven zouden worden be zocht. Reeds daags te voren zagen we de schooljeugd met eigen gemaakte guirlandes naar de boot van Bak gaan, want met deze loot zouden ze naar Amsterdam gebracht vorden en dus moest ook deze een feestelijk lanzien hebben. Donderdagmorgen te 8 uur ging de boot van wal onder veel gejuich der kinderen en de muziektonen van de Kleine Kapel, een mu ziekkorps samengesteld uit leden van het fan farecorps Onderl. Oefening. Op de boot was het verrukkelijk, het weer was uitstekend en al heel gauw heerschte er zoowel onder de schooljeugd als onder de leiders die stem ming die persé noodig is om een dergelijke feestdag goed te doen slagen, welke stem ming nog steeds meer verhoogd werd door de vele muziekstukken die de Kleine Kapel uitvoerde. In Zaandam trof men het bijzonder met de sluis waar direct doorgevaden kon worden en zoo waren de kinderen na 'n goeden tooit reeds om elf uur in Artis. Daar werd volop genoten, vooral de apen trokken hun aan dacht. Nadat men omstreeks drie uur in Artis rondgekeken had en daarbij de kinderen vol op genoten hadden van alles wat op zoon dag bij de kinderen in het bij'zonder in de smaak valt. als cake, limonade enz., wer om 2 uur de wandeling aangevangen naar de speeltuin „Schinkelhaven". Dit was wel een ferme wandeling, doch alle kinderen brachten den tocht zonder eenige moeite. Daar konden de kinderen naar hartelust spelen aan en met alle mogelijke speelw - tuigen. Na hier eenigen tijd vertoeft te heb ben moest weder aan den terugtocht gedacht worden. Met extra-trams ging het inu:naar de Prins Hendrikkade van welke rit de Kin deren bijzonder veel genoten daar he de meesten wel iets ongekends was en na thans weder aan „boord" te zijn gegaan g g het nu huistoe, alwaar ze om tegen 8 uur de haven verschenen. Men kon het de ren zeker aanzien dat zij allen uiterma genoten hadden Geboren: Trijntje, d. v. Sieger de Vries r»m FjJ-Jj. Maria Dekker. Johannes Antonius van Kleef en Agatha Vonk. CASTP.ICUM Gister werden aan de veilin? r'hi'M- aang VQfii'd 3700 manden aardbeien waarvan u- prijzen beliepen van 28 tot 36 ct. per K.G., terwijl de middelprijs bedroeg 31H ct. per K.G. Middenstandsvereeniging De Hanze. Woensdagavond vergaderde in het café Borst de R.K. Middenstandsvereeniging De Hanze onder leiding van den heer Res. Niet tegenstaande de drukte van het seizoen was de opkomst zeer goed te noemen. Door den secretaris werd een uitgebreid verslag gege ven van de centrale vergadering in Den Haag. Vervolgens werd besproken het pro- gramam voor de feesweetk van 210 Attg In verband hiermede werd door den heer J. Tromp naar voren gebracht de "idee om den gem. toren tijdens de feestweek te doen verlichten en besloten werd het ge meentebestuur daarvoor medewerking te ver zoeken. Dit voorstel werd met gejuich be- Nachtvorst. Naar ons wordt medegedeeld heeft Woens dagnacht nachtvorst op verschillende plaat sen schade aan te veld staande vruchten toegebracht. EEN ONDERGRONDSCHE KABEL VOOR HET ELECTRISCH NET. Gemeenschappelijke vergadering van de Raden der gemeenten Sint Pancras Broek op Langend ijk, Zuidscharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel op Dinsdag 26 Juni 1930 des namiddags ten drie ure ten raadhuize der gemeente Noordscharwoude. Aanwezig: de burgemeesters der ge meenten, 33 raadsleden en adviseurs en de directeur der lichtbedrijven. De voorzitter, de heer P. Slot, burge meester van Broek op Langendijk, open de met een woord van welkom. Deze vergadering is een bespreking met de raadsleden en geen officieele ver gadering. Zooals U allen wel weet zijn in den loop der tijden veel klachten over het electrisch licht, ingekomen. De com missie van beheer besloot dan ook deze zaak onder de oogen te zien en in de vorige commissievergadering werd be sloten voor te stellen het. electrisch net ondergrondsch tè maken. Voor een en an der had de commissie zich voorzien van adviseurs en wel van het technisch bu reau Boom en Biezeveld te Haarlem. Genoemd bureau heeft een rapport op gemaakt welk rapport U allen is toege zonden en aan de hand daarvan zullen hedenmiddag de besprekingen worden gevoerd. De kosten van een en ander zijn ook het bestuur aanvankelijk niet mee gevallen. Er kan op de begrooting ad 195.000.— nog iets worden bezuinigd zoodat ongeveer 15000.bespaard kan worden. Grootendeels komt deze bespa ring doordat de prijzen van koper zoo zijn gedaald, nadat de begrooting was opgemaakt. Ten slotte kon hij nog mededeelen dat de financieelc uitkomst niet ongunstig is. De inkomsten zullen bedragen 81.880.de uitgaven 79.622.met een saldo derhalve van 2218.De kosten van het advies met uitvoering zal bedragen 2.72 van 175.000.of 4760.De voorzitter gaf daarna het woord aan den heer Boom. De heer Boom zeide dat toen de op dracht verstrekt was de eerste vraag kwam: hoe dik moet de kabel worden. Dit is een voornaam punt bij kabileering. Bij een gewoon bovengrondsch net is dit veel gemakkelijker. Bij kabileering is dat an ders daar moet men vooral rekening houden met de toekomst, omdat het moeilijk is na eenigen tijd den kabel te vervangen door een anderen. 3ij den opzet is gerekend dat de kabel voldoende moest zijn voor een 3 4 vou- dige verhooging van stroomafname. De doorsnede werd toen bepaald op 70 qmm. en in enkele deelen 50 qmm. Voor de eilanden is grootendeels een parallel kabel geprojecteerd met bij de bruggen zekeringskasten om zooveel mogelijk storingen te voorkomen. De heer Dijkhuizen zeide met belang stelling kennis genomen te hebben van het rapport. Hij had echter verwacht dat in het rapport meerdere mogelijk heden zouden worden besproken om tot verbetering te komen, b.v. door het bünlaatsen van transformatoren. Hij vroeg of ook was overwogen dat het net door het P. E. N. zou kunnen worden overgenomen. Hij was voor een annui- teitsleening af te lossen in 40 jaren. Hij meende dat, als dit nieuwe net niet meer dan 3 4 maal meer stroom kon afge ven, over een 30 jaren reeds weer aan 'n nieuwen kabel gedacht moet worden. De voorzitter meende dat allen toch wel voldoende doordrongen zijn van de noodzakelijkheid ons net te vervangen door een ondergrondsch nt\ Reeds ja ren zijn wij er over l^ezig om verbetering te krij'gen en wij hadden misschien al lan" een ondergrondsch net gehad ~!s wij niet tegen de kosten hadden opge zien en tegen het vernielen van onze straten. De heer Boom zeide dat het bijplaat sen van transformatoren wel iets zou geven maar toch niet voldoende, terwijl deze dingen ook niet voor niets te krij gen zijn. Bovendien loopt men het ge vaar dat daardoor de metingen voor de maximale belastinj hooger zullen zijn dan nu, wat de gemeente al heel gauw geld zou kosten. De overname door het P. E. N. is door hem niet onder de oogen gezien, omdat dit niet tot zijn taak be hoorde. Het zou natuurlijk wel gaan maar hij meende dat de meeste voordee- len daardoor aan de zijde van het P.E.N. zullen zijn. Hij geloofde niet dat de stij ging van het verbruik zoo zal aanhou den als op het oogenblik en hij was er niet bang voor dat deze kabel over een paar jaren al weer door een zwaardere zou moeten worden vervangen. Bij den opzet moest ook rekening worden ge houden met de bedrijfsresultaten. Dc heer Dijkhuizen vroeg nog of het geen gevaar gaf den kabel bij de brug gen langs te leggen. De heer Boom deelde mede van niet. De heer Zeeman heeft het plan bekeken en meende dat een woord van erkentelijkheid voor de opzet niet misplaatst is. Hit vroeg of het juist is, dat, omdat de bebouwing aan de Westzijde minder groot is aan die zijde een andere Ttabel wordt gelegd dan aan de Oostzijde. De heer Boon deelde mede, dat de verdee ling van 50 qmm en 25 qmm niet evenredig is aan de perceelen. De kabels liggen steecfe tusschen de schakelkasten en kreeg men daar door feitelijk een voeding van 70 qmm. Deze verdeeling is praktisch. Toen het rapport opgemaakt werd was een kabel van 50 qmm en 25 qmm goedkooper dan 2 kabels van 35 qmm. De heer Zeeman vroeg nog of voldoende op groei is gelet. De electriciteit biedt ook al vele mogelijkheden voor den tuinbouw. De heer Boom meende, dat de kabel in de verre toekomst voldoende zal zijn. Er is re kening mee gehouden dat ook voor cultuur electriciteit kan worden afgenomen. Het is echter noodig dat dan eerst nog goedkoopere tarieven werden gemaakt. Waar echter hier ook een gasfabriek is kan men met niet te hooge gasprijzen meer bereiken. De heer Zeeman vroeg of met Neder- landsch fabrikaat rekening kan worden ge houden. De heer Boom zeide, geen voorkeur te heb ben. Hij keek alleen waar hij het voordeeligst kon koopen. De heer Van Kampen vroeg nog waarom ook St. Pancras geen 2 kabels kreeg. Dan hadden ze daar ook geen gleuven in den weg. De heer Boom zeide, dat, omdat St. Pan cras geen eilanden had en aldaar een ring leiding kon worden verkregen het niet noo dig is om daar 2 kabels te leggen. De heer Van Spengler zeide, dat hij eerst meende dat de 2de kabel werd gelegd om de straat beter te houden, bij nader lezen van het rapport kwam hij echter tot de conclusie dat het uit een technisch oogpunt was ge daan om de eilanden daarop aan te sluiten. De voorzitter voegde hier nog aan toe, dat deze parallel-kabel ook aan den Langendijk niet overal werd gelegd. De directeur der lichtbedrijven merkte op, dat het in Sint Pancras heel wel mogelijk is meerdere perceelen op een aftakking aan te sluiten waardoor niet zoovaak over den weg behoeft te worden gegaan. De heer Bakker meende als dit plan wordt aangenomen met de Ned. Industrie rekening moet worden gehouden. Hoe meer werk hier blijft hoe beter of het is. De heer Zeeman vroeg of hier nu niet het besluit kan worden genomen om het werk uit ie voeren, anders verliezen wij nog weer tijd Hij wil dit los van de financieele zijde, hij wil zich nog niet binden om dit in 50 jaar te doen Hij voelt meer voor 40 jaren. De voorzitter zeide dat er zoo hard moge lijk aan wordt gewerkt. Wij kunnen echter in deze vergadering geen besluiten nemen. Hij wil na behandeling van het rapport nog wel gelegenheid geven over de geldleening te spreken, maar meende dat het beter is eerst de technische zijde af te werken. De heer Zeeman zeide dat de leiding bij Boom en Biezeveld zal berusten. Hij vroeg in hoeverre er nu controle bestaat dat wij krijgen wat wij volgens het rapport moeten krijgen. De heer Boom deelde mede dat de kabels aan de fabriek worden gekeurd en dat alleen geleverd wordt wanneer de kabels aan ver schillende door vereenigingen gestelde eischen voldoen. De voorzitter: de heer Boom, maakt het net niet. Deze is onze architect. De heer Zeeman: Hij stelt zich dus garant voor wat wij krijgen. De voorzitter: Ja. De heer Kostelijk vroeg hoe diep de kabel wordt gelegd. De heer Boom deelde mede, dat in nor male gevallen de kabel wordt gelegd op een diepte van 60 tot 70 c.M. De heer van Kampen gaf in overweging het grondwerk te doen uitvoeren door werk lieden van den Langendijk en Sint-Pancras. De heer Zaagman wilde alles aanbesteden, dat doen groote lichamen ook. De voorzitter zei, dat de aankoop van den kabel anders gaat. Hiei' worden de fabrieken tegenover elkander uitgespeeld. De heer Zaagman vond het niet goed dat de ardhiteot den kabel levert. De heer Boom deelde mede, dat hij den kabel niet koopt, hij adviseert alleen. Het be drijf koopt den kabel. De heer Wijnveldt zeide dat de bedrijven de kabel zelf koopen. Wij laten ons alleen voor lichten. Het overige werk wordt uitbesteed. De Directeur der Lichtbedrijven merkte op dat er 2 soorten van aanbestedingen zijn openbare en onderhandsche. De kabels nu worden onderhands aanbesteed terwijl het overige openbaar wordt aanbesteed. De heer Zeeman vroeg nog eens naar het opzicht over het werk. De voorzitter deelde mede dat Erkamp het dagelijksch opzicht zal hebben. De heer Wijnveldt zeide nog dat een ge deelte van het noordeinde van Oudkarspel buitengesloten is. Komen daar echter vol doende aansluitingen, dan kan de kabel wor den doorgetrokken. De heer van Spengler maakte dezelfde be merking omtrent de Kerkeweide in de gem. Zuidscharwoude. De voorzitter zeide als niemand meer het woord verlangde over het technisch gedeelte, hij nog in bespreking bracht de geldleening. Ofschoon het niet noodzakelijk is dat alle ra den dezelfde besluiten nemen, is het toch ge- wenscht zooveel mogelijk uniform te blijven. Hij meende dat deze zaak nog eerst eens door het bestuur onder de oogen dient te worden gezien om daarna in een vergadering van de Commissie met v< orstellen te komen. De heer Boom zeide dat hij in zijn rapport 40 jaren heeft genoemd, maar dat tegen een aflossing in 50 jaren geen bezwaren bestaan Een percentage van 2 pet. is ook aangeno men door een staatscommissie bij overname van de netten van de Provincie door den Staat. De heer Dijkhuiaen vond het voorstel van den heer Boom om een annuïteitsleening te nemen het meest aanbevelenswaardig. Hij is er voor de leening in 40 jaren af te lossen. De heer Zaagman zeide dat straks van de raadsleden zal worden gevraagd hun stem te geven aan de financieele zijde. Hij meende dat een goed zakenman zijn zaak zoo licht m.ogeliik maakt.. Hij vroeg of het niet moge lijk is een radiocentrale te maken met ge bruikmaking van den kabel. De voorzitter zeide dat dit hier niet aan dc orde is. De heer Boom deelde mede dat dit onmo gelijk is. De heer Kramer wil de leening zoo aan gaan dat de aflossingen direct niet te zwaar zijn. Als het oude net afgelost is dan kan voor het nieuwe weer worden afgelost. De directeur der lichtbedrijven deelde me de, dat door meer afschrijving dan aflossing ongeveer 30.000 beschikbaar is om af te lossen, dan is het oude net op 9000 na ge heel afgelost. De heer Zeeman kon zich na deze toelich ting en na hetgeen de heer Boom mededeel de ermee vereenigen een leening aan te gaan om in 50 jaren af te lossen. De voorzitter zeide, dat het hem verheug de, dat het voorstel zoo gunstig bij de hee- ren was ontvangen. Hij had zich het wel niet anders voorgesteld omdat het onderwerp veel aandacht heeft gevraagd. Na deze bespre king maakt hij zich sterk dat het voorstel in alle raden zonder bespreking zal worden aangenomen. Hij dankte allen voor de be langstelling en deelde nog mede dat de com missie besloten had 2.50 presentiegeld uit te keeren. Ook bracht hij dank aan het ge meentebestuur van Noord-Scharwoude voor het beschikbaarstellen van de raadszaal. Ten slotte bracht hij dank aan de heeren Boom en en Peijte voor hunnen aanwezigheid en voor hunne toelichting. Hij hoopte dat de beslui ten spoedig genomen zouden zijn en dat de genomen besluiten mogen blijken goed te zijn. DE RUÏNE VAN BREDERODE. Geruimen tijd geleden werd gemeld, dat de Ruïne van Brederode voor toeristen niet meer te bereiken was, omdat de directie van het hotel „Velserend" den weg, die naar de ruïne leidt, alleen dan voor het verkeer wil de open stellen, als de toeristen het hotel aan deden voor het gebruiken van consumptie. Wij vernemen thans, dat aan dezen toe stand een einde is gekomen. De directie van genoemd hotel heeft thans besloten haar Vroeger standpunt te laten varen en den weg naar de ruïne weer voor het publiek open ie stellen. ENGELSCHE EN SCHOTSCHE INGENIEURS OP BEZOEK. Het gezelschap van Schotsche ingenieurs, dat dezer dagen een rondreis door Nederland maakt, kwam vandaag naar Rotterdam voor een bezoek aan de belangrijkste scheepswer ven. Het gezelschap bestond uit 150 dames en heeren. Aan het einde van den middag is het ge zelschap weer per extra trein naar Rotterdam en den Haag teruggekeerd. RAPPORT COMMISSIE-SIMON. LONDEN, 27 Juni. Het rapport van de commissie-Simon is gisteravond in het La gerhuis besproken door den eersten mi nister, die vergezeld was door den minis ter voor Indië, Wedgwood Benn en Bald- win en Sir Arthur Chamberlain, als ver tegenwoordigers van de conservatieve par tij en Llyod George en Lord Reading, die de liberalen vertegenwoordigden. Verno men wordt, dat binnenkort tegelijkertijd te Londen en in Indië een mededeeling zal worden gepubliceerd over de stappen die zullen worden gedaan. 1Veest voorzichtig met vuur in bosch en heide 1Gedeeltelijk gecorrigeerd. DE KINDERSTERFTE TE LUBECK. Weer een slachtoffer. LUBECK, 27 Juni. Van de met het Cal- mette praeparaat behandelde zuigelingen is* in den afgeloopen nacht weer een over leden, zoodat het aantal dooden thans 45 bedraagt. DYNAMIETONTPLOFFING TENGEVOLGE VAN HET ONWEER. Een en dertig dooden. NEW-YORK, 27 Juni. In de nabijheid van Brockvilie in de provincie Ontario in Canada werd Donderdag een met twintig ton dynamiet beladen vaartuig op de St. Lorenz rivier door den bliksem getroffen. Het dynamiet vloog in de lucht, waarbij het vaartuig totaal verwoest werd. Voor zoover tot nu toe kon worden vastgesteld zijn van de 42 opvarenden van het vaar tuig 31 gedood. De elf andere opvarenden worden ernstig gewond teruggevonden. HET DISTRICT TRIER ONTRUIMD. TRIER, 27 Juni. De laatste te Saarburg liggende Fransche troepen zijn Donderdag naar Frankrijk vertrokken. Hiermee is het geheele district Trier ontruimd. DE GRIEKSCH-TURKSCHE VLUCHTELINGEN-OVEREENKOMST. LONDEN, 27 Juni. De Grieksche kamei heeft gisteren, na beraadslagingen die drie dagen duurden, de Grieksch-Turksche vluchtelingen-overeenkomst met 191 tegen 19 stemmen goedgekeurd. Vóór de over eenkomst stemden op drie na de vertegen woordigers der vluchtelingen-partij. In de debatten waren alle partijen het met Veni- zelos, die een lange redevoering hield, eens, dat door de overeenkomst geen nieuwe verplichtingen op den Griekschen staat worden gelegd. lOgdygngen per draadlooze telefoon), STAATS» EENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdivideud. fExclaim. Koers van heden te j Vorige pl.m. pl.m. pi.tl). pl.m. koers 1.30 1.45 2a 2.15 102% 1553/, 155 162 140%' 490 273 863/s 86.1/» 86-} 85l/2 6 103 119 115 6 115-7 117J-8J 1177a 57% 80% 264% 272-3 269-741 2731/2-5 2737, 351% 355 350-5 351»/» 343.7 553/, 58 94 102%% 1027a-3 78% 80}-81 102iVi6 267« 273/8 27J-7/, 27»/,» 155%6 15872 269 - 451% 453 451-4 452-3 451 - J 340 338 335-7 128 127 98 99.80 343/4 171 172 171-2 1711/2 66% 66 657 651/4 65-J 70% 375% 3901'8 391% 391 y2-2 391 151% 154 1197/, 121'7 1213/4-2 121% 767, 78 140 87% 87% 4%e 4% 29 29 28 28 160 1601/2 65 59 67 68 66 332 328 328 347 348 3451/a 326 329 3293/4 38% li% 14%-} 143/s 1057, 204 208 343/la PROLONGATIE vorige koers l7/s pCt. heden 2-2l/4 pCt. £èjl. .WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL New-York Italië Vorige koers 12.09% 59.30 9.77»/. 34.73 48.23 35.15 66.60 66.85 66.65 2.481%, 13.05 Koers op heden 3 "uur 12.091/. 59.27% 9.77% 34.73% 48.23% 35.15 66.60 66.85 66.65 2.4813/,, 13.03%

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11