ASPIRIN LANDBOUW en VEETEELT. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. Zemervacanfle eenig op de wereld De beste voorzorg tegen de gevolgen van regendagen; Aspirin-Tabletten. [Laf op oranjo band ©n Bayorkruis. Prijs 75 ctO ser en Rood, die hem als gevolg van het in staat van dronkenschap de orde verstoren, hadden aangevat, ten einde hem uit het café- locaal te verwijderen. Ook dit nachtelijk avontuur kon verdachte zich absoluut niet herinneren. Verdachte had zich echter den geheelen kermisnacht zeer onrustig gedra gen. Volgens verklaring van "den heer Visser had verdachte dien nacht ook een broeder van Pancras, de mishandelde uit de vorige zaak, in het water geworpen. Hij is een we duwnaar met 5 kinderen, waarvan de oud ste 17 jaar telt. De politierechter noemde het gedrag van dezen huisvader zeer berispelijk. De heer v. d. Ploeg, vroeger gestationneerd ite Heerhugowaard, thans in parketdienst, gaf van verdachte geen ongunstige getuige nis. De officier beschouwde het dan ook als een op zich zelf staand geval, wat verdachte nu zelf diende uit te maken en vorderde 1 maand gevangenisstraf voorw. buiten opleg ging van bijzondere voorwaarden en met 3 jaar proeftijd. Vonnis conform eisch. Verdachte vereenigde zich met beide von nissen. ZAAKBESCHADIGING. De 41-jarige tuinder Jan de Vr. stond te recht als verdacht zich op 2 Mei te hebben schuldig gemaakt aan zaakbeschadiging, door een tuimelraam, in het door den heer jacob Schermer bewoond perceel met hout- schroeven vast te zetten, waardoor het raam niet geopend kon worden. Mej. Schermer, die dit niet wist, wilde met geweld het raam openen, waardoor het glas brak. De verdach te beweerde niet te kunnen toestaan, dat het op zijn erf uitkomend raam werd geopend. Daar de heer de Vr. niet gerechtigd was tot deze eigenmachtige handeling vorderde de officier 15 boete of 15 dagen. Vonnis 5 boete of 5 dagen. VERWATERDE MELK. De melkveehouder Jb. H. te Venhuizen had op 8 Maart aldaar aan den melkslijter A. Braakman afgeleverd een op melg gelijkende vloeistof, die door toevoeging van water in bruikbaarheid was verminderd. Getuige had behandeling met gesloten deuren varzocht, maar dit voorrecht genieten alléén zeden- misdrijvers, doch geen melkverdunners. Ver dachte is momenteel ziek en kon zich niet persoonlijk verantwoorden. Hoewel de vrouw en niet de boer de melk had afgeleverd en ook het water had bijgevoegd, achtte de of ficier den baas als hoofd van het bedrijf ver antwoordelijk en vorderde dientengevolge 100 boete of 60 dagen. Uitspraak 50 boe te cf 50 dagen. EEN PANEELDRUKKER. De 18-jarige metselaar Anth. K. te Alk maar verscheen als verdachte, omdat hij in den avond van 24 Mei aldaar een paneel uit de deur van het door mej. de wed. van Eijk in de afgelegen Kruis'laan bewoonde perceel stuk te trappen. Verdachte verscheen in gezelschap van eenige andere opgewonden jongelieden voor de woning van mej van Eijk en vooraf wer den allerlei baldadigheden gepleegd. De toe gebrachte schade a 2 is door verdachte be reids vergoed. Het feit werd trouwens door K. toegeven. Hij beweerde, dat het meer bal dadigheid was dan vernielzucht. Requisitoir 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform eisch. WEDERSPANN1GHEID IN DRONKEN SCHAP. De visscher Andries Z. te Egmond aan Zee, niet verschenen, had zich in den nacht van 3 op 4 Juni met geweld verzet tegen den rijksveldwachter Bergsma, die hem met medewerking van zijn collega's had aange vat naar aanleiding dat verdachte zich in kennelijken staat op den openbaren weg be vond. Verdachte staat niet gunstig aange schreven en het was een ernstig verzet. Eisch 2 maanden gev. Vonnis 1 maand gev. BROEDERMIS'HANDELING. De 42-j^rige landbouwer Nicolaas D. te Hoogkarspèl verscheen voor den politierech ter op grond van het niet flatteerende feit, dat hij zijn 44-jarigen broeder Jacob D. al daar, met wien hij in slechte verstandhou ding staat als gevolg van een erfeniskwestie een krachtige stomp in het gelaat had gege ven, waardoor broeder Jacob bloedend werd verwond en tegen den grond tuimelde. De politierechter beduidde verdachte hoe Kaïn en Abel tegenover elkander stonden en noemde deze slechte verstandhouding walgelijk. De officier requireerde 20 boete of 20 dagen. Naar aanleiding van de houding van ver dachte met betrekking tot de gevraagde in formaties naar zijn inkomen, werd gedreigd met een desbetreffend onderzoek door den reclasseeringsambtenaar. Deze bedreiging werd ook uitgevoerd en dus het verder onder zoek geschorst tot de zitting van 14 Juli e k- Als dan zal door den heer Wiggers rapport worden uitgebracht hoe de heer N. D. er bij staat. Hierna sluiting. AUTO IN BRAND GESTOKEN. De Vijfde Kamer van de Amstcrdamsche Rechtbank deed gister uitspraak in de straf zaak tegen den 9-jarigen chauffeur Th. B. R. en den 38-jarigen autoreparateur-garagehou der J. K. W., die terecht stonden resp. we- ki ens opzettelijke brandstichting en uitlok oplichting. Volgens de tenlastelegging haa de eige- ing van dit misdrijf en naar van een auto, J. K. W„ aan den chauf feur R 100 beloofd, als hij den auto in brand stak; deze deed dit en ontving 100. De eigenaar van den auto ontving van de Verzekerings-Maatschappij „The Ocean" de assurantiesom groot 1600. J. K. W. zou tevoren de verzekeringsmaat schappij voor 85 hebben opgelicht, door in strijd met de waarheid te verklaren, dat de radiateur van den auto door een botsing met den anderen auto was beschadigd. De Officier van Justitie eischte tegen beide verdachten 1X jaar gevangenisstraf en tegen den autoreparateur bovendien nog Vh jaar wegens oplichting. De rechtbank sprak verd. W. vrij van de ten laste gelegde uitlokking tot brandstich ting en veroordeelde hem wegens oplichting tot een gevangenisstraf van één jaar. De chauffeur R. werd van de ten laste ge legde brandstichting vrijgesproken. DE LANCENDIJKER GROENTE VEILINGEN. De tuinbouwers aan Langendijk en wijde omstreken hebben nog geen reden tot juichen. De prijzen der meeste producten zijn van dien aard, dat nog niet van een bevredigen de uitkomst kan worden gewaagd. De econo mische toestanden in het buitenland en met name in Duitschland zijn thans zoodanig, dat men daar hooge prijzen kan besteden. Bo vendien is men er daar op uit, om de binnen- landsche bedrijven zooveel mogelijk te be- chermen en tegen de dumpingsmaatregeten ctaat 'men hier vrijwel machteloos, althans men neemt geen tegenmaatregelen. Als men weet, hoe enkele jaren geleden, buitengewoon groote hoeveelheden aardappelen hun débouchés vonden op de Dultsche markten, in het bijzonder in het industriegebied, en deze uitvoer nu aanmerkelijk is geslonken, dan kan men daaruit afleiden, dat dit voor Langendijk van zeer nadeeligen invloed moet zijn. Het buitenland, dat er zich met buiten gewone energie op toelegt om in zijn eigen behoeften te voorzien, heeft ons land daar- door minder noodig, terwijl de goedkoopere productie een factor is, die het voor ons moei lijker maakt tegen buitenlandsche medec'U- gers te kunnen concurreeren. In aaumerki.; nemende het feit, dat er enkele jaren gelee'.,..i voor 53 van al ons fruit, aardappelen en groenten naar Duitschland werd geëxpor teerd, dan wordt het begrijpelijk, in welk een afhankelijke positie ons land zich ten op zichte van Duitschland bevindt. Hoewel een verlaging van 30 van de vrachttarieven voor het vervoer van groenten en aardappe len onder deze omstandigheden met dank zal worden aanvaard, zal deze maatregel slechts weinig kunnen bijdragen om den algemeenen toestand in den tuinbouw te verbeteren. Buitengewoon groot was deze week de aanvoer van aardappelen op onze veilingen. Ongetwijfeld is het aan Langendijk nimmer voorgekomen, dat een zoo groote hoeveelheid aardappelen op dezen tijd werd geveild. Te Broek zijn er op één dag nog eens 70 spoor wagens geveild, ongetwijfeld een record-aan voer. In 't geheel werden aan de veiling der L.ü.C. 350 spoorwagens aangevoerd, aan die te Noord-Scharwoude* 144. Het vorige jaar was dit in de overeenkomstige week resp. 142 en 17. Dit groote verschil ligt vooral in de omstandigheid, dat de aandappels dit jaar vroeger „klaar" zijn. Wat de prijzen betreft, deze liepen nogal uiteen. Aanvankelijk werd aan de Broeker veiling 4.907.30 betaald1, te Noord- Scharwoude 5.20—6.50, n.1. voor Schot- sche muizen. Voor drielingen werd resp. 2.40—4.60 en 2.80—3.80 besteed. In 't midden der week liepen de prijzen terug tot 3.80—5.60 te Broek en 3.50— 5.90 te Noord-Scharwoude. Den laatsten dag der week werd aan de genoemde veilin gen 3.80—5.80 en 3—5.30 betaald. Voor de eerste maal werden aan de veiling der L.G.C. Schoolmeesters aangevoerd, die 4.305.30 opbrachten. Verleden jaar om dezen tijd waren de prijzen 12 per 100 K.G. hooger, doch de vergelijking gaat niet op, daar de aanvoeren toen veel gerin ger waren. Als een bijzonderheid kan worden vermeid, dat te Noord-Scharwoude nog 1500 K.G. uien werden geveild, die 1.80 voor gewone uien en 0.60 voor drielingen opbrachten. De aan de L.G.C. veiling aangevoerde witte kool bracht 0.70*—1.60 op. De bloemkoolv-rbouwers hebben het tot nu toe slecht gehad. In 't begin der week waren de prijzen buitengewoon laag en kon te Broek niet meer dan 2.602.80 worden ge maakt en te Noord-Scharwoude slechts 1.802.40 Gelukkig stegen deze prijzen eiken dag wat, zoodat Zaterdag aan de Broeker veiling 6.10—10.90 per 100 stuks eerste soort werd gemaakt; tweede soort bracht toen 2.30—f 3.20 op. Aan de veiling van den Noordermarktbond waren de prijzen lager. In 't geheel werden aan beide veilingen 22000 stuks aangevoerd. Met de boswortelen liep het daarentegen achteruit. In 't begin brachten ze aan de Broeker veiling 5—1.30 op, doch in het midden der week waren deze noteeringen teruggeloopen tot 2.80^—4.20 per 100 bos, wat een te Jagen prijs is om een bevredi gende financieele uitkomst te hebben. Bos wortelen werden nog slechts aan de Broeker- veiling aangevoerd in totaal tot een hoeveel heid van 45000 bos. Mochten we tot nu toe de beste prijzen, welke de tomaten opbrachten, roemen, zij moesten deze week een veer laten. Kon in 't begin der week nog voor A-soort 57.60, voor B 56.80, voor C 56.40 en voor CC 28.60 worden bedongen, in het verder ver loop der veilingsweek werden deze prijzen aanmerkelijk lager, zoodat Zaterdag de resp. prijzen waren: A 36.60, B 34.90, C 36 en CC 18.50, een achteruitgang van betee- kenis dus. De aanvoer was buitengewoon groot n.1. 95400 K.G. De aan de veiling der L.G.C. aangevoerde slaboonen brachten 43.60—48 op, te Noord-Scharwoude 40. Voor peulen, aan deze veiling aangevoerd, werd 15 betaald. Voor de eerste maal kregen we vroege roode kool aangevoerd en wel aan de veiling der L.G.C. In 't begin werd er 9.40—13.50 voor betaald, later 6.5010 30, terwijl de noteering eindigde met 11.40—13 90. Deze prijzen zijn in 't begin van de cam pagne wel eens hooger geweest. OPENING DER LANDBOUWWEEK TE WAGENINGEN. Gister is te Wageningen de Landbouw- week, georganiseerd door verschillende ver- eenigingen op het gebied van den weten- schappelijken en practischen landbouw, pluimveeteelt, fruitteelt enz. begonnen. Zij zal tot 4 Juli a.s. duren. Te halftwee waren in de hulpaula der Landbouwhoogeschool, met de besturen der bedoelde organisaties, o m. aanwezig minister J'hr. mr. Ch. J. M Ruys de Beerenbrouck, de commissaris der Koningin in Gelderland, mr. S. baron Van Heemstra, de inspecteur van den Landbouw, de heer I. G. J. Kakebceke en vele andere landbouwautoriteiten. Deze eerste bijeenkomst werd geopend door den heer ir. S. Louwes, voorzitter van het Nederlandsch Genootschap voor Landbouw wetenschap. Na een korte inleiding, waarin hij speciaal de autoriteiten welkom heette, noodigde hij den minister uit de Landbouw- week te willen openen. De minister hield daarop een rede. LAGE HOOIPRIJZEN IN GRONINGEN. Dat de prijzen van het hooi wel zeer laag zijn, blijkt wel hieruit, dat een perceel hooi land te Eelde, dat in 1928 aan huur op bracht 288, dezer dagen werd verhuurd voor den ongekend lagen prijs van 1. tBinnenlasnd DE RIDDERDAGEN TE.BREDA. De riddprs, die te Breda bijeen walen ter gelegenheid van de Ridderdagen, hebben, na een autotocht door de Baro nie, aangezeten aan een maaltijd in de sociëteit „Concórdia". T'e burgemeester van Breda, mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, was tafel-pre sident. Aan zijn rechterzijde zat de minister van dèfensie, de' heèr Deckers, die ver gezeld was van zijn marine-adjudant Heydt. Verder zaten aan de hoofdtafel de oud-commandanf van het veldleger, luit. gen. Van Terwisga, gen.-maj. Van Munnikrede, voorzitter van A.R.C.O.; kapt. ter Zee Gregory, ondercomman dant van de Marine te Vlissingen, als vertegenwoordiger van den vice-admi- raal Quant, commandant te Willems oord, majoor Linden, afgevaardigde van „Ons Leger" en voorts de leden van het eere-comité, uitvoerend comité en be- stuurderen van den Bond. Bij het begin van den maaltijd werd op voorstel van den tafelpresident het „Wilhelmus" gezongen, en daarna een driewerf „hoezee" aangeheven voor de Koningin'. De heer Van Lennep deelde mede, dat aan het Koninklijk Huis telegrammen van verknochtheid zijn gezonden. In den loop van den maaltijd nam do voorzitter van de tafel nogmaals het woord. Hij heette daarbij welkom den minister van Defensie. Zich vervolgens richtende tot de ridderg z§ide spr., dat het hem ver heugde, dat deze dag te midden dei- cadetten is doorgebracht. Hij dronk op den voorzitter van den Bond en alle aanwezige ridders. Dè minister van defensie, vervolgens het woord voerende, bracht hulde aan de stichting, die deze ridderdagen tot stand brengt. In een tijd als de onze is het een schat, te weten, dat er mannen zijn, die een offer weten te brengen, het grootste offer, het offer van 't leven. Dit offer hebt gij, zeide spr., zich tot de rid ders wendende, gegeven en ge hebt aan spraak op den dank van allen. De dank wordt door mij, zeide spr. U van heeler- harte gebracht. Spr. hoopte, dat allen nog vele ridderdagen mogen beleven. Het zal spr. verheugen wanneer het hem gegeven moge zijn de zorgen van vele ridders eenigszins te verlichten. Spr. eindigde met een „God geve U nog menig goed jaar" en dronk op het heil der ridders der M. W. O. (Daverend ap plaus.) De heer M. C. Koning, voorzitter van de Stichting, dankte de riddels' voor hun komst, het gemeentebestuur en de com missie voor hun werk en den Minister voor zijn toezegging namens de Regee ring om meer zorg te besteden aan de Ridders. Zich daarna richtende tot de ridders zeide spr., dat zij veel hebben bijgedra gen, tot de pacificatie, waarvan thans handel en scheepvaart de vruchten plukken. Echter naast hen waren het de Inlandsche troepen, die niet onder deden voor Moed, Beleid en Trouw. Spr. bracht een dronk uit op de inlandsche troepen en de ridders onder hen. Hierna voerden, naar het Hbl. meldt, nog velen het woord, o.m. de heer C. Zon, die namens de ridders dank zegde, heer C. G. van Lennep, gedelegeerd lid Aan het einde van den maaltijd is de van den Raad van Beheer geestdriftig gehuldigd. Hij kreeg mooie geschenken. DE 'NEDERLA'NDSGHE JOU RN A-Li SHENKR I NG Een excursie naar Deventer. De Ned. Journalisten Kring heeft Zater dag en Zondag een bezoek aan Deventer en omgeving gebracht. De regeling van dit be zoek was voorbereid door net bestuur van de vereeniging „De Oostelijke Pers", onder lei ding van den heer F. Th. Holsboer, hoofd redacteur van het „Deventer Dagblad". Het bestuur van „Vreemdelingenverkeer" verwel komde de journalisten 's middags te ruim drie uur in een der stations-wachtkamers, waar na men naar den schouwburg ging, waar de heer D. Hans, voorzitter van den Kring, een rede hield over „de economische positie van den Nederlandschen journalist." Het gezelschap bracht vervolgens een be zoek aan het Museum De Waag, waar de directeur dr. M. E. Houck en mr. H. Kronen burg voorlichting verstrekten bij de bezich tiging der tallooze interessante en kostbare voorwerpen; en aan de Groote Kerk, waar de gemeente-architect, de heer W. Uyten- houdt en de heeren C. B. Vervoort en A. G. Heltmar, leden der restauratie-commissie, allerlei inlichtingen gaven over het belang wekkende gebouw. In de met palmen getooide groote hal van het Stadhuis werd het talrijke gezelschap daarna officieel ontvangen. De heer mr. F. W. R. Wittewaall, burge meester, riep, omringd door alle wethouders en de gemeente-secretaris, den gasten van Deventer een hartelijk welkom toe in zijn ge meente. Hij wees op de beteekenis der pers, ging in enkele groote lijnen haar geschiede nis en de hoofdpunten harer ontwikkeling na, gaf een schets van haar onmisbaarheid in den tegenwoordigen tijd, zette ook de be teekenis van zijn gemeente uiteen, en eindig de met nogmaals te verzekeren, dat het be zoek der Nederlandsche journalisten op hoo- gen prijs weidt gesteld. De heer D. Hans, voorzitter van den Kring, beantwoordde de rede. Zaterdagavond had in den Schouwburg, aan keurig-versierde tafels, de feestmaaltijd plaats, dien het gemeentebestuur den be zoekers aanbood. Hieraan namen, met den burgemeester, ook de wethouders en de ge meente-secretaris deel, benevens mevrouw Wittewaall, de echtgenoote van den burge meester; een groote mand rozen was gezon den. Aan tafel werden tal van hartelijke toe spraken gehouden; festiviteiten in de buiten en binnen-sociëteiten besloten den avond. Zondagmorgen werd in een dertigtal auto's, aangeboden door leden van de Deven ter Motor- en Automobiel-Club, en onder be gunstiging van het prachtigste zomerweer, een schitterende tocht door de omgeving van Deventer gedaan, die zich tot bij Apeldoorn uitstrekte. In het bijzonder werd daarbij ook het landgoed „De Poll" bezichtigd, van de familie Schimmelpenninck; een wandeling over dit uitgestrekte goed gaf ruimschoots gelegenheid met de groote 'schoonheden er van kennis te maken. Het slot van dezen tocht was een rit door Deventer: onder groo te belangstelling der bevolking de stad door kruisend, had men gelegenheid kennis te maken met tal van schoone gebouwen en historische gevels en met moderne inrichtin gen op het gebied van onderwijs, handel en industrie, die bewezen dat Deventer niet alleen een oude, maar ook een nieuwe stad is. In het aan den IJsel gelegen restaurant „Het Wapen van Deventer" vereenjgden de journalisten zich aan een wederom door het gemeentebestuur aangeboden oud-Deventer koffietafel, welke maaltijd een der glanspun ten van het bezoek is geworden. Ten slotte vertrok het gezelschap 's mid dags met een door de directie van het „Deventer Dagblad" aangeboden extra-tram naar Gorssel, waar het zich, te midden dei- fraaie bosschen, vereenigde aan een thee, mede door genoemde directie aangeboden in Hotel „De Eikeboom." VAN EEN AMERIKAAN DIE EEN DUITSCHER WAS. Bij een bankinstelling te Rotterdam heeft eenigen tijd geleden een meneer, die voorgaf uit New-York te komen, op een reiscrediet- brief 3000 dollar geind. De cheque werd naar den corespondent van de bank in New- York gezonden en van daar kwam bericht, dat de cheque tot op één dollar was uitbe taald, zoodat er dus klaarblijkelijk van ver- valsching sprake moest zijn. Er werd aan gifte gedaan bij de politie, en uit het onder zoek, dat werd ingesteld, bleek al spoedig, dat dc meneer een valschen naam had opge geven. Bovendien werd hij in Brussel gezocht voor het opgeven van een valschen naam en het reizen met valsche papieren. Voorzoover kon worden nagegaan, was de man nu van Rotterdam naar Vaals gereisd en van daar met een jong meisje naar Duitschland ver trokken. De marechaussee in Limburg be richtte de politie te Aken en daar kon men meedeelen, dat de man naar Trier was ge trokken. Telegrafisch werd de politie te Trier gewaarschuwd, maar ook daar was de man niet meer, wel wist men te vertellen, dat hij naar Parijs was vertrokken. Te Parijs stelde de politie een onderzoek in en daar bleek hij weer geld te hebben willen innen op een cre- dietbrief, hetgeen hem echter niet gelukte. Men kwam te weten waar hij logeerde, maar toen men 's avonds het hotel bereikte bleek hij HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Juli. Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. n.m 2 8.36 9.10 5.01 5.25 3 9.39 10.09 5.55 6.24 "4 10.42 11.13 6.54 7.25 5 11.48 7.56 8.33 6 0.16 0.53 9.02 9.39 7 1.17 1.53 10.03 10.39 8 2.16 2.48 10.57 11.3c 9 3.03 333 11.48 10 3.47 4.17 0 18 0.37 EGMOND AAN ZEE Juli. Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. n nv 2 8.33 9.07 4.49 5.13 3 9.36 10.06 5.43 6.12 4 10.39 11.10 6.42 7.13 5 U 45 7.44 8.21 0 0.13 0.50 8.50 9.27 7 1.14 1.50 9.51 10.27 S 2.13 2.45 10.45 11.21 9 3.00 3.30 11 36 10 3.44 4.14 0.06 0.25 juist dien ochtend verdwenen te zijn. De por- 'tier van het hotel had den man echter naar den trein voor Frankfort hooren informeeren en daarom werd de zaak onmiddellijk aan de Frankforter politie doorgegeven. Ook daar was de vogel al weer gevlogen en ditmaal was hij naar Straatsburg vertrokken. En de ze stad had hij eens, ook op een valschen ere- diefbrief, achthonderd dollar weten los te krijgen, en nu was hij weer brutaal naar de zelfde bank gestapt, waar hij thans gewei gerd werd. Men stuurde den man eenvoudig weg en hij keerde terug naar Frankfort, waar de politie hem opwachtte en arresteerde. Uit het nu ingestelde onderzoek bleek, dat men geenszins met een Amerikaan maar met een Duitscher had te doen, zoodat hij niet naar ons land kon worden uitgeleverd. In Duitschland bleken echter nog verschillende zaken tegen hem aanhangig te zijn, zooda' hij daar is aangehouden. STREEKBELANG DEN HELDER. Het departement Den Helder en Omstre ken der Ned. Maatschappij voor Nijv. en Handel bereidt uit een oogpunt van bevorde ring van het streekbelang en met medewer king van de gemeenten Den Helder en Anna Paulowna tegen het komende voorjaar een b'omhollententoonstelling voor, waaraan ook de kweekers van Texel naar men verwacht zullen deelnemen. Het gemeentebestuur van Den Helder heeft het terrein van de zg „Donkere Duinen" voor dit doel ter beschik Icing gesteld; een tuinarchitect is met den aanleg belast. KINDERVERLAMMING BREIDT ZICH STEEDS UIT. Hoewel langzaam, breidt de kinderverlam ming te Gouda zich nog steeds uit. Eiken dag komen er nieuwe patiënten bij, allen kinderen beneden de zes jaar en voor het overgroote deel één of twee jaar oud. Zater dag werd het 24e geval genoteerd, toen werd een jongetje van één jaar in het Van Itter- son Ziekenhuis opgenomen. Het sterftecijfer is thans ook weer gestegen tot 5 of 21 pet van het aantal zieken. Vrijdag is er naar d< Telegr. meldt n.1. weer een meisje van ell maanden aan de ziekte overleden. ARME KLEINE. Gistermiddag te vier uur heeft te VlaaK dingen een ernstig ongeluk plaats gehad. De 8-jarige J. S., wonende Potgieterstraat, was op een sproeiwagen geklommen. Het ventje gleed er af en een der achterwielen ging hem over het hoofd. De dood trad onmiddellijk in Den chauffeur treft geen schuld. A.V.R.O.-OPTOCHT. Zooals was aangekondigd had gister* avond te Amsterdam de optocht plaats ten gunste van de A.V.R.O. Te 8 uur verzamel de zich daarvoor bij het Stadionplein een 100-tal auto's, die versierd waren met A.V. R.O.-vlaggen. Bij den stoet sloten zich een aantal fietsers aan. Langs den weg was veel belangstelling, vooral op de Ceintuurbaan Te ongeveer 10 uur werd de stoet ontbondep op het Museumplein. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gisteravond is te Dongen in het Wilhel* minakanaal de kappersbediende J. Mersch uit Vlaardingen bij het zwemmen verdron ken. Pogingen om de levensgeesten op te wekken bleven zonder resultaat. Gistermiddag te omstreeks zes uur is de 31-jarige rijksambtenaar K. te Lobith bij het zwemmen in den Rijn verdronken. De man werd spoedig opgehaald, doch kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. 39. De eene kabouter na den andere verdween in het gat en toen was het de beurt aan het verkeersagente. „Dat is me ook wat moois", zuchtte Keesie, „ik moet me heelemaal inkrimpen en mijn buik zit me in den weg. En ik ben toch geen slak, die zich kan terugtrekken in zijn huisje. Enfin het is te probeeren. baadt bat niet. het schaadt ook niet". 40. Terwijl de kabouters heel gemakkelijk door het gat waren gekropen, duurde het heel lang voor het hoofd van den agent aan den anderen kant van het gat zichtbaar werd. De kabou ters waren natuurlijk dadelijk bereid hem bij te staan. Ze trokken hem aan zijn armen, doch ons agentje zat gekneld als een spijker in nat hout, „Langzaam, langzaam, zuchtte meneer Keesie. „Langzaam ,dan breekt het lijntje niet".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6