HET FEEST IN HEILOO. Rechtszaken Fiimnieuws. Zilveren ambtsjubilé van den burgemeester. waarden ook nog weer gewijzigd zijn, ter wijl de heer Wuijs de vraag stelde of de vroe ger gestelde voorwaarden niet gunstiger wa ren. 1 Door den voorzitter werd hierop geant woord, dat dit moeilijk uit te maken zal zijn De heer Tromp betreurde het ten zeerste, dat de rekening er zoo uitzag. In het kort ging spr. het beloop der zaak nog eens na en oordeelde de thans gestelde voorwaarden tminder gunstig dan de vroegere. Naar spre kers meening hangt veel af van de economi- "schen toestand, mocht er eens een paar goede £jaren komen, dan verwachtte spr. voldoende !aandrang uit de burgerij om een beslissing {te kunnen nemen. Naar het spr. voorkwam, Willen de aanbiedende gemeenten graag gas 'aan de gemeente leveren, wat spr. aanlei ding gaf tot de vraag of er geen wijziging mogelijk zou zijn met betrekking tot de f 2000 voor de persleiding. Voor eenig tekort op het bedrijf zou spr «niet terugschrikken, doch het thans geraam de tekort achtte spr. ook te hoog om op de [zaak te kunnen ingaan. De discussie werd :nog geruimen tijd voortgezet. Hierbij bleek ,dat de raad inderdaad veel gevoelt voor gas- iyoorziening. Werd er een animo betoond als door de bewoners van Hondenweg en Draai, {dan, zoo werd algemeen geoordeeld, zou de zaak spoedig haar beslag kunnen krijgen. •Zeer gewenscht zou het daarom zijn, indien voorstanders persoonlijk in eigen omgeving de medeburgers opwekken tot aansluiting. Propaganda door burgers schijnt wel meer in te slaan, dan een persoonlijk bezoek door raadsleden. Op dit moment kwam ook de heer Kostelijk ter vergadering, die door den jroorzitter welkom werd geheeten en in ken nis werd gesteld met het beloop der bespre kingen. Gaarne verneemt spr. ook nog het oordeel van den heer Kostelijk. Deze ver klaarde weinig aan het reeds gesprokene toe tg zullen voegen. Ook spr. acht het bezwaar lijk onder de gegeven omstandigheden op de tzaak verder in te gaan. Toch zou hij haar jniet geheel los willen laten, doch slechts op- (schorten. Wij mogen ons, oordeelde spr., niet in een avontuur steken. Indien er slechts aan draag was voor een 400-tal aansluitingen, sjzoodat een eventueel tekort ongeveer 400 fzou kunnen worden, dan zou spr. de voor- zwaarden terstond willen aanvaarden. Gaven de bedrijven der burgers wat he itere uitkomsten, dan zou dit ongetwijfeld gunstig werken. Spr. hoopte, dat de hier ge houden bespreking aanleiding moge geven tot [meerdere aanvragen om aansluiting, wellicht «worden er velen rijper voor de zaak door ge smaakt. Waar het blijkt, dat de tegenwoordi- Vge aanvragen het uitzicht zouden geven van teen tekort van 4 a 5 ct. per M3., dan mogen jwe er niet op ingaan. Eindelijk viel dan ook [het besluit het concept op het oogenblik nog jniet te aanvaarden, doch een nadere beslis 'sing op te schorten tot er wellicht meer aan drang komt uit de burgerij. 1 Hierna kreeg de raad nog te behandelen "de voorstellen betreffende de trekking der ge meentelijke belastingen. Met betrekking tot de wet van 1 Juni 1929, staatsblad 388, wer den door den voorzitter tamelijk breedvoe rige toelichtingen verstrekt ter verduidelij king van de desbetreffende aan de raadsle- .den verstrekte stukken. Uit de gegeven cij- ;fers bleek, dat bij de nieuwe regeling de ge meente in 1931 een bedrag van 1200 min- ider zou ontvangen dan in 1930. Daar dit be drag gevonden zal moeten worden, oordeel den B. en W. het gewenscht hierover hun gedachten aan den raad voor te leggen. Het kwam B. en W. gewenscht voor de personeele belasting te laten als voorheen, doch de op centen, welke voorheen door Rijk en Provin- [cie werden geheven, te voegen bij de opcen ten voor de gemeente, zoodat die dan van 50 iwerden gebracht op 80. Handhaving der 7e klasse werd voor deze belasting gewenscht igeacht. Een overzicht der belastingheffing voor de gemeentefondsbelasting van de ver schillende klassen werd gegeven, waarbij de [wensch naar voren kwam de gemeente te plaatsen in de 3e klasse. Wordt aldus beslo pen, dan achten B. en W. het mogelijk de be- [grooting voor 1931 sluitend te krijgen, zon der heffing van opcenten op de gemeente fondsbelasting. De heer Groenland maakte bezwaar tegen het heffen van 80 opcenten !op de personeele belasting. Spr. zou een eventueel tekort op andere wijze willen vin den. Door den heer Kooij werd bezwaar ge maakt tegen plaatsing der gemeente in de 3e [klasse, omdat dan bijgedragen of meer bijge dragen zal moeten worden van kleine inko mens. De voorz. merkte op, dat vele inwoners tot de menschen met kleine inkomens gerekend moeten worden; Spr. achtte het niet onbillijk dat ook door hen iets wordt bijgedragen. Voorts wees spr. op de grooteren kinderaL trek. De heer Kooij merkte nog op, dat bij plaatsing in de 2e klas de druk voor de kleine inkomens aanmerkelijk verlicht zou worden, terwijl de heer Krom er op wees, dat dan ook tal van wel is waai; kleine bedragen gemist zouden worden. Door den voorz. werd nog gewezen op de steeds stijgende uitgaven. De heer Tromp verklaarde wel iets te ge voelen voor het idee van den heer Kooij; Spr. zou b.v. een heffing van 10 opcenten op de gemeentefondsbelasting volstrekt geen be zwaar achten. Door den voorz. wera het door B. en W. voorgestelde geacht aan de voor- zichtigen kant te zijn. De heer Kostelijk merkte nog op, dat de gemeente voorheen ge bonden was aan de regeeringsvoorschriiten doch nu wat meer vrijheid van handelen heeft Spr. achtte ook plaatsing in de 2e klasse meer gewenscht: er bestaat dan toch nog ge legenheid tot heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting; mede wees spr. ook nog op het gunstige cijfer 4.17 vaste uit- keering. Voorts verklaarde spr. zich voor het .voorstel om 80 opcenten te heffen op de per soneele belasting. Nadat B. en W. geen groot (bezwaar bleeken te hebben tegen plaatsing der gemeente in de 2e klasse, werd dit aan vaard. Voorts werden de voorstellen zonder stemming aangenomen, zoodat besloten werd tot het heffen van 80 opcenten op de perso meele belasting, hierin geen wijzigingen te brengen en te behouden de 7e klasse voor den belasting; voorts geen verandering te brengen in de opcenten der grond- en vermogensbe lasting, de gemeente te plaatsen in de 2e klasse met betrekking tot de gemeentefonds belasting. Nog werd besloten tot vaste aan stelling "van personen die behulpzaam zijn 'b^ den brandeer, met hef coe op de moge lijkheid tot bescherming bij ongelukken. Nog kwam ter sprake het geval Dekker, indertijd te Alkmaar verpleegd, waarnaar de rekening aan de gemeente werd gepresenteerd. E>e raad toonde zich bereid hier helpend op te treden, mits de betrokken familie zich niet geheel onbetuigd liet. Deze beloofde niet. doch blijkt geheel onwillig Een onderzoek voor de oplossing zal worden ingesteld. Hierna sluiting Hoe het dorp feest viert Heiloo viert feest vandaag. Een stralende zon overgiet een bloemenversiering in de omgeving van het raadhuis, vlaggen in groo- ten getale wapperen van de huizen der in woners, een eerepoort op den Straatweg na bij het raadhuis, alles getuigt van een vreug devolle stemming in het dorp op dezen dag, nu burgemeester jhr. N. van Foreest zijn 25-jarig ambtsjubilé viert. 25 jaar aan het hoofd der gemeente! De bevolking heeft gemeend, dit feit niet onop gemerkt te mogen laten passeeren. Zij wenschte haren dank en erkentelijkheid te toonen voor het werk dat de burgemeester al die jaren gedaan heeft in het belang der ge meente. Spontaan werd door de burgerij ge- teekend op lijsten om de feestviering te be kostigen niet alleen, maar ook om een blij vend huldeblijk aan te bieden. Dit huldeblijk bestond in een fontein in het gazon vóór het raadhuis, een gemetselde fon tein, volgens adviezen van den bouwmeester van het raadhuis, den heer D. Saai te Alk maar, met een flink grooten bak eromheen. Een viertal bloembakken die bij de fontein be hooren en daarmee één geheel vormen, waren door de Heiloosche bloemisten belangeloos gevuld met bloeiende planten, geraniums, lobelia's, enz. De burgemtfester ingehaald. Vanmorgen om half 10 reeds begaf het eere-comité, dat zich gevormd had uit het co mité, bestaande uit vertegenwoordigers der burgerij, zich naar het landgoed Nijenburg, de familiebezitting, waar de jubilaris thans nog samenwoont met zijn broer en diens ge zin. Na de begroeting en een gezellig gesprek reed de burgemeester met de heeren naar het raadhuis. Hij nam daartoe, gekleed in ambtscostuum, plaats in een met vier paarden bespannen rijtuig (een attentie van de firma Gebr. Hoed te Alkmaar), be nevens jhr. H. van Foreest en diens echtge- noote. In het volgende rijtuig stapten de bei de wethouders, de heeren A. J. C. Maas Geesteranus en J. Opdam, en de heer W. Bruul, gemeentesecretaris, alsmede de oud wethouder de heer C. Bakker, waarop volg de een rijtuig met de heeren van het eeré- comité, de drie doktoren in de gemeente en den herv. predikant ds. D. Eilerts de Haan. Vooraf gingen de leden der rijvereeniging te paard, terwijl de stoet tevens werd vergezeld door twee muziekkorpsen. Onder het schallen der fanfares werd het raadhuis bereikt, waarvoor zich inmiddels rondom het gazon reeds de leerlingen der lagere scholen hadden opgesteld. Op het hoerageroep volgde een diepe stilte onder de uit honderden menschen bestaande menigte, toen de Kinderhuide een aanvang nam. De heer D. Hoogervorst trad op als dirigent van het zeer groote koor; voorwaar niet de gemakkelijkste func tiè! Maar de meisjes en jongens deden hun best, daarbij gesteund door de piano be speeld door mej. D. Rus Jdr., en zoo kwam het, dat we kunnen zeggen, dat de kinde ren gelijkmatig zongen. Hun stemmen klonken helder in de zomerlucht. Aangevan gen werd met een speciaal voor deze gele genheid door den heer J. H. Dumans ge dicht lied, dat gezongen werd op de wijze van „Wij willen Holland bouen". Wij laten dit lied hier volgen: Heiloo, door kindermonden, qp Uw zilver jubilê Brengt U vandaag een hulde, en heel Heiloo leeft mee! Ziet, hoe de vlaggen wap'ren, de wegen zijn versierd, Omdat de Burgemeester zijn jubileum viert. (2 X) Sinds Vijf en twintig jaren, gaf hij zijn arbeidskracht, Die ons Heiloo gestadig vooruitgang heeft gebracht. Gemeenteraad en Burgers, 't zij oud, jong, groot of klein, Zingt: „Heiloo's Burgervader", is één die er mag zijn!" (2 X) In vijf en twintig jaren kwam hier zeer veel tot stand, Zoovele mooie wegen, in plaats van stui vend zancf; Een U. L. O. school, een Raadhuis, getuigt van Uw beleid, Het „Bosch", voor ons behouden, heeft ons het meest verblijd! (2 X) Wij wenschen „Burgervader", dat U nog langen tijd, Als 't kan nog vijf en twintig, hier Bur gemeester zijt. Wij juichen, U ter eere, en iedereen doet mee, I.ang leve de Burgemeester, Hoezee, Hoezee, Hoezee! (2 X) Na dit lied, dat een hartelijk applaus ont lokte, volgden nog een paar andere liederen, die eveneens met applaus werden beloond. Na afloop van den kinderzang betuigde de burgemeester den dirigent zijn hartelijken dank voor het gebodene. Dat de kinderen een tractatie ontvingen, is eigenlijk overbodig te zeggen. Een speciale raadsvergadering. Door de ruime hall, die de Bloemisten- patroons-vereeniging smaakvol had ver sierd', gingen de genoodigden daarna naar de raadszaal, waar 'n bijz. openb. raadsvergade ring was belegd ter huldiging van den jubi laris. Behalve alle raadsleden waren daar bij verschillende familieleden tegenwoordig, die aan speciale tafels zaten, alsmede de leden van het eere- en het uitvoerend comité, de hoofden der scholen, de directeuren der muziekkorpsen, ambtenaren der gemeente en vele andere dames en heeren. Slechts enkele der genoodigden, o.a. pas toor van Meeuwen en dr. Barnhoorn, waren verhinderd aanwezig te zijn. De raadszaai was geheel met menschen a&vuy Wethouder Maas Geesteranus, die deze raadsvergadering presideerde, nam het woord. Namens den raad feliciteerde hij den burgemeester met het vervullen van dit ambt gedurende een kwarteeuw. Sinds 22 ja ren had spr. van nabij het bestuur van jhr. van Foreest kunnen gadeslaan en hij hac niets dan lof voor diens groote werkkracht en werklust. Spr. wilde geen opsomming geven van alles wat in die jaren in het belang der gemeente is tot stand gekomen, maar slechts constateeren dat zij in dien tijd ten zeerste is vooruitgegaan in alle opzichten. De raadsleden, alsmede de onlangs als zoo danig wegens vertrek uit de gemeente afge treden heer W. van de Vall hadden gemeend, dat een huldeblijk hunnerzijds op zijn plaats zou zijn en daar om hadden zij in een der ramen van het raadhuis (op het trappenhuis) doen aanbren gen het wapen der familie van Foreest, voor zien van den naam van den jubilaris van heden met de jaartallen 19051930. Zij waren daarbij geleid door de overtuï ging, dat de verhouding der gemeente Hei loo tot het geslacht van Foreest steeds de ge- wenschte zal blijven. Het feest van heden was naar spr.'s meening wel een bewijs van de toewijding der burgerij. Spr. hoopte, dat de burgemeester nog vele jaren aan het hoofd der gemeente zal mogen staan, opdat hij haar tot nog steeds hoogeren bloei zal mo gen brengen. Spr. eindigde met een „Lang leve de burgemeester" dat door de aanwezi gen spontaan werd herhaald. Het oudste raadslid, de heer P. v a ra 't V e e r, nam hierna het woord. Hij getuigde van den belangrijken vooruitgang der gemeente in de laatste 25 jaren. Van een weinig beteekenend dorp was zij geworden een gemeente, welker naam met eere tot ver buiten de provincie wordt ge noemd. Zij voldoet aan alle eischen, die men aan een goedbestuurde, vooruitgaande ge meente mag stellen: goede wegen, gas, wa terleiding, electrische voorziening, goed on derwijs, alles is tot stand gekomen onder het bestuur van jhr. van Foreest Wij hebben u leeren kennen als een humaan mensch, steeds bereid het oor te leenen aan verzoeken of klachten van wien ook of van welke partij. Moeilijke dagen hebt u hier gehad, dagen waarop de critiek niet gespaard werd, maar daarnaast hebt ge veel goeds mogen ondervinden en veel vol doening van Uw optreden. Wij hopen van harte dat u nog vele jaren onze burgemeester zult mogen zijn. Ook de aanwezige familieleden wenschte spr. geluk op dezen dag en hij1 sprak den wensch uit, dat zij nog lang getuige moge zijn van den bloei der gemeente, die voor een zeer groot deel te danken is aan het goede, wijze bestuur van jhr. N. van Foreest. De huldiging van hem zal zeer zeker ook de fa milie genoegen doen. Met spr.'s uitroep: „Leve de burgemeester en diens familie!" stemden alle aanwezigen gaarne in. De gemeente-secretaris, de heer W. Bruul, voerde vervolgens het woord. Hij was verheugd thans voor een en kelen keer eens in het openbaar te mogen getuigen van hoogachting, die het ambte narenkorps (inbegrepen de majoor der rijks- veldwacht) den burgemeester toedraagt. Met dankbaarheid gewaagde spr. van de groote vriendelijkheid,, die zij allen steeds van die zijde mogen ondervinden, om het even waar mee zij tot den burgervader komen. Welwil lend worden zij steeds aangehoord en, indien het ook maar even mogelijk is, worden de verzoeken ingewilligd. Wij zijn daarvoor zeer erkentelijk, zei spr., en daarom is het ons een genoegen met U te mogen samenwerken in het belang van het welzijn van de gemeen te Heiloo. Ieder onzer doet gaarne zijn best, zoo mogelijk zelfs nog meer, om haren bloei te bevorderen Wij weten ons zeker van Uw steun en wederkeerig kan de gemeente op ons reke nen. De verhouding, zooals die hier be staat, tusschen den burgemeester en het ambtenarencorps kan nergens beter zijn en daardoor zal het ons mogelijk zijn, onze taak zoo góed mogelijk te volbrengen in het be lang der gemeente. Sprekende over de veranderingen in de gemeente in den loop der laatste 25 jaren merkte spr. op, dat de taak van den burge meester veel is veranderd, veel omvangrijker is geworden en daardoor veel moeilijker. In verband hiermede citeerde spr., wat dezer dagen in een dagblad had gestaan over het burgemeestersambt in een groote stad. Hij constateerde daarbij, dat er ondanks de cri tiek van sommigen toch altijd zeer velen zijn, die het goede in den burgemeester wil len zien en waardeeren. Als curiositeit merkte spr. op, dat in den tijd van het burgemeesterschap van jhr. van Foreest 25 raadsleden in den gemeenteraad hebben zitting gehad. Van de eerste zeven zijn er thans nog twee in leven, hoewel zij geen deel meer uitmaken van de vroedschap De burgemeester heeft 214 openbare raads vergaderingen gepresideerd en 620 huwelij ken voltrokken. Sedert 1921, hit jaar waarin men is begonnen met een goede statistiek, werden er 554 bouwvergunningen voor nieu we woningen uitgereikt. De eerste gemeente rekening, door oen burgemeester geteekend, beliep een bedrag van nog geen 20.000 en de laatste was groot 350.000. Dit nu, zei spr., getuigt wel voot zich zelf, en stelt in het licht den grooten vooruitgang der ge meente onder Uw bestuur. Het ambtenarencorps had gemeend den burgemeester op dezen dag een blijvend aan denken te moeten aanbieden. De keuze was niet gemakkelijk geweest maar tenslotte was de aandacht gevallen op een zilveren as:h- bak, dien naar spr. hoopte, de burgemeester zgu .willen aanvaarden en een plaats zou ge ven op de werktafel in zijn kan^r ten ge meentehuize. Spr. eindigde met den wensch uit te spre* ken, dat de burgemeester nog vele jaren in zijn ambt moge blijven. (Applaus). Het cadeau door de ambtenaren aange boden, is een inderdaad waardevol ge schenk, dat 't randschrift draagt: „Op 1 Juli 1930 aan Jhr N. van Foreest bij diens 2> jarig jubilé als burgemeester van Heiloo aangeboden door de ambtenaren". De burgemeester dankt. Geroerd door de vele vriendelijke woor den, tot hem gesproken, betuigde de burge meester zijn groote erkentelijkheid voor alles, wat er gedaan was om dezen dag voor hem tot 'n onvergetelijken te maken. Spr. meende echter, dat de hem gebrachte hulde voor een zeer groot gedeelte moet worden terugge bracht aan het adres van de wethouders en de raadsleden en bovenal aan den gemeente secretaris, die hem bij al zijn pogen steunden en alles in het werk stelden om hem zijn taak gemakkelijk te maken. Voor dien steun was spr. hun allen zeer erkentelijk, zonder dezen zou het hem waarschijnlijk nooit gelukt zijn mede tot stand te brengen, wat hier nu is ge komen. De raadsvergaderingen hebben steeds een prettig verloop gehad, de ineeningen der verschillende leden werden altijd geëerbie digd en gewaardeerd omdat ieder wist, dat slechts het heil van Heiloo bedoeld werd. Spr. dankte voor deze opvatting van het raadslidmaatschap en vertrouwde dat men ook in de toekomst dezelfde opvattingen zal huldigen. Het deed spr. veel genoegen en hij be schouwde het als een groote eer, het ge schenk van- den raad te mogen aanvaarden. De band tusschen de familie van Foreest en de gemeente zal er nog hechter door worden. Dank betuigde spr. ook aan de ambtenaren voor het schitterende cadeau, dat hij gaarne een plaats zal geven op zijn tafel. Hij prees het ambtenarencorps om zijn groote plichts betrachting en meende als vaststaande te mo gen aannemen, dat de geest van samenwer king in het belang der gemeente niet zal ver slappen. Met hen hoopte spr. nog veel te mogen doen voor ons mooie dorp, dat moge blijven groeien en bloeien. (Langdurig applaus). Het geschenk der burgerij. Na afloop der raadsvergadering begaven alle aanwezigen zich naar buiten waar de aanbieding van de burgerij zou plaats heb ben. De burgemeester en zijn familie namen daarbij plaats op het bordes, de raadsleden en genoodigden daarachter. De heer A. N. K. Hoipman, voorzitter van het uitvoerend comité, hield namens de bur gerij een toespraak, waarin hij deed uitko men, dat alle ingezetenen op eerste uitnoodi- ging direct bereid waren geweest, mede te werken aan de tot standkoming van het hul deblijk en het daaraan verbinden van een feest voor de jeugd. Is er reden voor feestelijkheid? Is Heiloo zoo bestuurd, dat wij uit tevredenheid daar over vandaag ons feestelijk mogen uiten? Deze vragen mogen in den meest bevesti genden zin worden beantwoord, de gemeente is in alle opzichten vooruit gegaan. Telde zij 25 jaar geleden nog maar ruim 2000 inwo ners, twee jaar later waren het er reeds 2700, in 1925 waren er 3700 en thans heeft onze gemeente ruim 4700 inwoners. Spr. memoreerde voorts een en ander wat er in deze gemeente is tot stand gekomen, en stond even stil bij den bouw van scholen, de verharding van wegen, den aanleg van elee- iriciteit, gas en waterleiding, en sprak ver volgens met groote voldoening over den aan- <oop van het gemeentebosch en den aankoop van het bosch der N.V. Nijenburg. Als slot van de vele verbeteringen in het belang der gemeente noemde spr. het thans in aanleg zijnde rijwielpad naar Egmond, dat naar zijn overtuiging Heiloo nog meer zal bekend maken als woonoord. Dankbaar was spr. voor de door den bur gemeester, daarin bijgestaan door het heele gemeentebestuur, getroffen voorzieningen in den oorlogstijd en de ook daarna nog ge volgde distributiejaren. Door het optreden der autoriteiten immers was het mogelijk ge worden, dat er in Heiloo geen reden tot kla gen aanwezig was. Niet alleen de stoffelijke belangen der ge meente worden door den burgemeester be hartigd, ook alles wat in andere opzichten iet belang der bevolking kan dienen heeft zijn volle aandacht. Spr. wees hierbij op de eerste steenlegging voor het nieuwe badhuis, dezer dagen door den burgemeester ver richt. Het comité voor de feestelijkheden had ge meend in den geest van den burgemeester te handelen, door in het gazon voor het raad huis een fontein te doen oprichten, waarvoor de heer D. Saai de teekening had gemaakt, zoodat zij een geheel vormde met het nieuwe raadhuis. Spr. hoopte, dat de burgemeester dit hul deblijk van de burgerij zou willen aanvaar den en dat bij het passeeren ervan de gebeur tenissen van dezen dag nog dikwijls in zijn herinnering terug komen. De tegel, die nog zal worden aangebracht, was tot spr's spijt niet op tijd gereed geweest. Daarom over handigde hij den burgemeester nu een teeke ning. Zij draagt tot opschrift: „1 Juli 1905—1930 Aan Jhr. N. van Foreest, burgemeester der gemeente Heiloo, aangeboden door de burgerij" De tegel wordt lang 75 c.M. en zal een oreedte van 30 c.M. krijgen. De heer Hopman verzekerde, dat de fon tein een uiting is van groote dankbaarheid der ingezetenen jegens den burgemeester, het door spr. ingestelde driewerf „Hoera" werd door de menigte geestdritfig overge nomen. Onder daverende toejuichingen stelde de burgemeester hierop officieel de fontein in werking. Dank aan de burgerij. Nadat het hoera-geroep was verstomd, nam de burgemeester het woord om dank te oetuigen voor het aangeboden huldeblijk, dat ïem bizonder veel genoegen deed. Spr. was verheugd over de groote samenwerking die ifl dezen was betracht en verzekerde, dat hij alles, wat dezen dag is gepasseerd, op zeer hoogen prijs stelt. t Het eerste gedeelte der feestelijkheden was hiermee afgeloopen. De genoodigden veree. nigden zich nog in het raadhuis, waar d« burgemeester eenige ververschingen aan. booa. De groote tafel in de raadszaal was in* middels getooid met verschillende bloemstuk* ken, n.1. van de bloemistenpatroonsvereeni* ging Alkmaar en Omstreken, de bewoners van de stichting Paling en Van Foreest en de heeren H. G. Th. Mann en J. C. Burger te Alkmaar, alsmede van de Ijsbaan Heiloo. In den loop van den middag zal nog een officieele reeptie plaats hebben. De schoolkinderen zullen vergast worden op een bioscoopvoorstelling in de „Rusten- de Jager". Van het Sportterrein af zal een bloemencorso en reclameoptocht worden ge* houden en vanavond zullen vóór het raad huis verschillende muziek- en zangvereni gingen concerteeren. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANI TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Uitspraken van Dinsdag 4 Juni. Zitting van Dinsdag 1 Juli. J. F. L. Schm., Warmenhuizen, veiv duistering in dienst der posterijen, vrij gesproken. YV. G. F., Rotterdam, voorheen te Ber gen, verduistering in dienstbetrekking, 4 maanden gev. voorvv. met 3 proefjaren. Kr. B., Egmond aan Zee, Jacob Z\v., Alkmaar en L. B. D., IJmuiden, diefstal, ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis, met schadebetaling. H. J. P. S., Warmenhuizen, thans ged., misdr. art. 249 wetb. v. strafr., 1 jaar gev. voorw. met 3 jaar proeftijd en ambtsont- zetting voor den tijd van 6 jaar. Anth. d. J., Petten (gedetineerd), mis drijf art. 247 W. v. Strafr., nieuw onder zoek gelast. MET EEN BRANDENDE PIJP NAAR BED. De vierde kamer van de Amsterdam sche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 51-jarigen haven arbeider, bewoner van het perceel aan den Oostenburgergracht, verdacht van het aan zijn schuld te wijt sa hebben dat er op 4 Februari brand in zijn woning ontstond. Verdachte was met een bran dende pijp naar bed gegaan. De recht bank veroordeelde verdachte tot 3( boete, subsidiair 20 dagen hecht. Het openbaar-ministerie had 6 weken hech tenis geëischt. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Helena Alberdina Hoenekamp wed. Fre drikus Al 78 jaar. Maria Magdalena d« Geus 72 jaar. Petrus Castricum 31 jaar. Adrianus Petrus Valkering 57 jaar. GEBOREN: Christiaan Bernardus z. v. Bernardus UI* lings en Johanna Keizer. DE NACHT NA HET VERRAAD. Lya de Putti in een Engelsch- Duitsche Ufa-lilm in het Alkm. Bioscoop Théater. In dit drama uit de onderwereld, het hoofdnummer van het nieuwe programma werken Lya de Putti en Warwick Ward even als in Variété nog eens samen. Als derde i.« er thans bij de Zweedsche acteur Lars Hans son. Bij een treffen tusschen een tweetal benden heeft de vriend van Kathie (Lya de Putti) het ongeluk den commissaris van politie te dooden. De moordenaar weet zich te redden, maar keert terug om van zijn moeder en van Kathie afscheid te nemen. Het meisje leeft thans met een ander. Jalouzie is het gevolg, wat de oorzaak is, dat de nieuwe vriend de moordenaar verraadt. Het loon daarvoor brandt hem in de handen, vooral daar het slachtoffer den dood heeft gevonden. De verrader wordt natuurlijk niet met rust ge laten. Hij zelf tracht op alle manieren zijn daad goed te maken. Eerst als de moeder van het slachtoffer hem vergiffenis heeft ge schonken, is het einde voor hem ook daar. Lars Hansson is heel goed als de verra der. Lya de Putti vindt in de rol van de toe gewijde vriendin, iets dat geheel in haar genre ligt. Warwich Ward geeit een mooi type. De diverse milieu's zijn heel goed ge troffen. Een mooi journaal met eenige opnamen uit Holland en een komische tweeacter met Big Boy in de hoofdrol gaan aan het uitge breide hoofdnummer vooraf. Om deze vroo- lijke tweeacter is hartelijk gelachen. HINDERWET. Bij besluit van 28 Juni 1930 is aan de N. V. American Petroleum Company te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het uitbreiden van hare petroleum- en benzinebewaarplaatsen, door het bij plaatsen van drie gewapend beton klui zen, tot berging van ten hoogste 240 Liters benzine per kluis, in het perceel Kanaaldijk, hoek Oudorperdijkje, alhier. Alkmaar, 30 Juni 930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. F. H. v. DIJK, lo.-Secretaris. A HINDERWET. Bij besluit van 30 Juni 1930 is aan de N. V. Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Automaat" te 's-Gravenhage, vergunning verleend tot het uitbreiden van de ondergrondsche benzine-bewaarplaats met aitapinrlch- ting, door bijplaatsing van sen tweeden ketel, vóór en ten behoeve van het per ceel Paardenmarkt nr. 6 alhier. Alkmaar, 1 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders ven Alkmaar, WENDELAAR, Burgejneester. A KOEX-MA, Secretaris. fl

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8