Nierkwalen verouderen U! Rugpijn Nieren Pillen' Provinciaal nieuws n.m PE AVONTUREN VAS ËEfT VËRKEERSAGENTJTË Na den middelbaren leeftijd beeft men zoo vaak last van rugpijn, duize ligheid, waterzuchtige zwellingen en urinestoornissen. En dan moet vaak gedacht worden aan overspannen nieren. Want gedurende uw geheele leven passeert iedere drie minuten het bloed de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Geen wonder derhalve, dat deze organen verzwakken kunnen. Er bestaat gevaar voor uitbreiding van uw kwaal en daarom is het ver standig bijtijds in te grijpen. Versterk uw nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het zacht werkende middel, dat blijkens de ervaring van zoovelen een weldadigen invloed kan uitoefenen. Houd uw nieren jong en flink, dan houden deze uw flink en jong. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. de laatste haven zou zijn, het gesticht waar ihet afgepijnde leven troosteloos op zou slijten tot het uur van den verlossenden dood. Het Armenhuis, een schrikbeeld voor velen, een toevluchtsoord waarnaar zelden geest driftig werd verlangd, zal thans, in zijn tegenwoordigen vorm, verdwijnen. En daar mede zal een wijziging gebracht worden jn de overeenkomstige tehuizen der particuliere vereenigingen. want de gemeente wordt bij (het reddingswerk ondersteund zoowel door het Leger des Heils als door de Vereeniging ,,'Hulp voor Onbehuisden", een steun, welke echter slechts een tijdelijk karakter mag dra gen. Gelijk men weet heeft de laatstgenoemde vereeniging tot dusverre de beschikking ge lhad over het z.g. „Pesthuys", waarover den laatsten tijd, in verband met de verbouwing van het Wïlhelmina-Gasthuis tot Acade misch Ziekenhuis, zooveel te doen is geweest. 'De vrienden van het architectonisch schoon, de vijanden van stedenschennis, hebben ver geefs geijverd voor behoud van het fraaie ge- |bouw, dat uit het midden van de 17e eeuw dateert. De moderne wetenschap stelt zijn eischen en de AmsterdamsChe medicijnmees ters kennen geen genade als er chirurgisch ingegrepen moet worden. Zij hebben voor het fraaie Pesthuys niet méér respect dan voor jeen blinde-darm. Zij zetten het mes in de [levende stad en wat den gezonden groei [tegenhoudt wordt zonder aarzeling verwij derd. En de dienst van Publieke Werken 'heeft zich niet verzet. Dus zal, begin 1931, met slooping van het Pesthuys een aanvang worden gemaakt en de Vereeniging tot „Hulp voor Onbehuisden" zou zelf hulpeloos en onbehuisd raken als de gemeente geen maatregelen getroffen had. Dit maatregelen bestaan nu hierin, dat het z.g. „Werkhuis", het Armenhuis, ont ruimd zal worden en dat dit gébouw voor de mannelijke bevolking van de „Toevlucht voor Onbehuisden" opengesteld zal worden. Voor de daklooze kinderen zal verder een „Kinder huis" worden gebouwd. Intusschen, ook di bewoner s van het Stedelijk Armenhuis, moeten onder dak gebracht worden en voor ;hen zal nu een nieuw Verzorgingshuis ge bouwd worden, dat verblijf kan bieden aan ongeveer 200 bewoners. De pensionnaires van het Armenhuis, die tot de categorie der onordelijke of a-sociale burgers gerekend mogen worden, blijven waar zij zijn en ko men dus in dezelfde woning onder andere leiding, die van de „Toevlucht". De „fatsoen lijke" armen edhter zullen het sombere ge bouw aan de Roeterstraat verlaten om in het ■nieuwe gesticht een onderkomen te vinden. De bedoeling is dit gesticht volgens het pa viljoen-stelsel te bouwen, zoodat de bewoners in de eerste plaats de echtparen zoo min mogelijk onder de gedachte, dat zij in een gesticht opgenomen zijn, gebukt hoeven te gaan en quasi zelfstandig kunnen wonen. IHet nieuwe Verzorgingshuis wordt dus een complex van kleine woningen. Natuurlijk zal dit gesticht vele millioenen kosten en zal het nog vele jaren duren eer het voltooid is. 'Maar het is noodzakelijk. Intusschen heeft de Vereeniging „Hulp voor Onbehuisden" dit voorjaar haar zilve ren jubileum gevierd. Deze vereeniging ont- .vangt gemeentelijke en rijkssubsidie, maar bestaat toch in hoofdzaak dank zij de gulle igaven van particulieren. En er is heel wat Igcid noodig om haar in stand te houden. Een dertig a veertig jaar geleden werden zwer vers en dakloozen nog ondergebracht in de nachtverblijf-lokalen der politie-bureaux, waar zij in donkere, koude hokken den nieu wen dag met zijn nieuwe ellende konden af wachten. Omstreeks dertig jaar geleden ech ter heeft het echtpaar Jonker—Clauser het bestuurd gekregen over een door Jhr. Tindal ingerichte „Toevlucht" en dit menschlievend werk later zelfstandig voortgezet. Hun werk heeft, enkele jaren na dien, geleid tot de op richting van de bekende vereeniging, die .thans in het oude Buitengasthuis of Pest huys zetelt en deze vereeniging heeft uit den oorspronkelijken opzet een uitgebreid com plex van bemoeiingen zien ontstaan. Men had niet alleen met volwassen zwervers te doen, mannen en vrouwen, maar ook met kin deren, zelfs met zuigelingen, met ongehuwde moeders, met ontslagen gevangenen, voor wie werk gezocht diende te worden; de sociale werkzaamheid van het bestuur breid de zich van jaar tot jaar uit. Als men be denkt, dat het Pesthuys plaats biedt aan zes honderd valwassenen en dat alle plaatsen in den regel bezet zijn, kan men zich een voor stelling maken van de enorme kosten. Reken men voor behuizing, voeding, kleeding, be- wassching, geneeskundige behandeling enz. enz. twee gulden per dag per persoon, dan slaat men de plank niet ver mis. Wij meenen te weten, dat de kosten der vereeniging pl m. 1000 per dag bedragen, dat is dus 365.000 of de rente van acht millioen gul den. Er zijn ook tallooze kinderen in de „Toe- vlucht". De bedjes in de kinderzalen staan dicht opeen, de speelplaatsen zijn overvol. Men vindt hier de kleinen, wier ouders uit de ouderlijke macht zijn ontzet, kinderen uit arme gezinnen, die thuis niet verzorgd kun nen worden, omdat de moeder in het gast huis ligt. Want voor deze kleine ouderloozen staan de Weeshuizen niet open en zij moeten toch worden verzorgd. Verzorging en bewaking, verpleging en opvoeding, het i" waarlijk geen geringe taak, waaraan het opofferende bestuur der vereeniging zich heeft gewijd, een grootsche taak ook. En de zorg voor de volwassenen doet niet onder voor die, welke aan de kinde ren wordt besteed. Het eischt geen gering rverleg, het is geen licht werk om hen, die door de maatschappij uitgestooten zijn, weer in het gareel te brengen. Amsterdam, Juli '30. EM'ERGO. ZUIDSCHARWOUDE. Raadsvergadering. Woensdagavond half acht vergaderde de raad van bovengenoemde gemeente ten raad huize onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Ingekomen stukken, Van de Kroon goedkeuring van het be sluit tot toepassing art. 32 werkbesluit. Van Ged. Staten opgave van het bedrag der uitkeering krachtens de wet van 1897. Van Ged. Staten opgaaf krachtens de wet op de Financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente, van de kosten van onderwijs, politie en armwezen over 1926, 1927 en 1928. Dit is voor deze gemeente 37269.10H Bericht van de vereen, van Ned. Gem., dat vermoedelijk een uitkeering uit het gemeente fonds zal worden verkregen van 12031.57. Van den minister van financiën mededee- ling, dat de uitkeering uit het gemeentefonds ongeveer 7.25 per inwoner zal bedragen. Bovenstaande stukken werden voor kennis geving aangenomen. Van den heer C. de Boer Wzn., was een verzoek ingekomen, om ontheffing van een half jaar hondenbelasting, daar hij niet meer in 't bezit is van eenthond. Dat werd toegestaan. Van het bestuur der Middenstandsten toonstelling was een verzoek ingekomen om een bedrag ter beschikking te stellen voor den aankoop van prijzen voor de eventueele bekroningen op deze tentoonstelling. De meerderheid van B. en W. erkenden het nut van de tentoonstelling en meenden een bedrag van 25 beschikbaar te moeten stellen. De minderheid van B. en W. wilde geen subsidie geven. De heer Groen vroeg van welke organisa tie het uitgaat. De voorzitter antwoordde, dat het niet van een organisatie uitgaat. Het gaat uit van enkele middenstanders. De heer Groen zeide, dat de georganiseer den er dan geen nut van hebben. Spr. voelde zeer weinig voor subsidie. Wethouder Bakker was er tegen. De Mid denstand moet zich toch kunnen bedruipen. Moeten wij nu een fooitje geven? De voorzitter antwoordde den heer Bekker dat het heelemaal geen fooitje is. De Midden stand zal het zeer op prijs stellen. De heer Zeeman had geen bezwaar. De heer Du Burck juichte het eveneens toe, dat de Middenstand pogingen doet, om de menschen hier aan den Langendijk te hou den. Er gaan er veel te veel naar Alkmaar. Spr. vroeg of ook entree werd geheven, als dat het geval is, zou spreker een medaille be schikbaar willen stellen. De voorzitter zeide, dat winstbejag uitge sloten is. Het streven van den Middenstand moet worden aangemoedigd. De heer Kramer merkte op, dat er geld wordt gevraagd voor prijzen en niet tot dek king van de exploitatiekosten. Spr. kon zich mgt B. en W. vereenigen, maar dat er ook op de tentoonstelling wordt verkocht, vond hij niet in den haak. De voorzitter zeide, dat het moeilijk is, om zich in de interne aangelegenheden van het bestuur te mengen. Iedereen heeft de gelegen heid gehad om mee te doen. Met de stemmen van de heeren Bekker en Groen tegen werd besloten 25 beschikbaar te stellen. Hierna was aan de orde het adres van het personeel der Lichtbedrijven met het verzoek aan de Gascommissie te adviseeren tot het instellen van het Georg. Overleg. B. en W. stelden voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, daar reèds in een vorige vergadering een dergelijk besluit is genomen. Het College meende echter, dat de gelegenheid voor het Georg. Overleg niet alleen voor het personeel aan de gasfabriek moet openstaan, doch ook voor de andere gemeente-ambtenaren en stelde voor deze gelegenheid meteen open te stellen. De heer Zeeman wilde er niet l#ng over discusseeren. Hij wilde het eens genomen be sluit handhaven. Wij moeten ons bij het eer ste bepalen, wij hebben toch maar één se- cretaris, één veldwachter en één losse ge meente-werkman. Spr. stelde voor om zich opnieuw uit te spreken voor het Georg. Overleg. De voorzitter zeide, daarover zeer verwon derd te zijn. Het moet toch voor alle ambte naren hetzelfde zijn. B. en W. stelden dit niet voor om de zaak te vertroebelen. Wie Georg. Overleg verlangt krijgt het. De heer Du Burck begreep de voorzitter niet best. Het schrijven betrof toch het per soneel aan de Lichtbedrijven. Wij moeten ge woon beslissen, dat wij ons eens genomen >esluit handhaven. In een volgende vergade- •ing kunnen B. en W. dan met een voorstel tomen. De voorzitter achtte de zaak niet zoo in-1 grijpend, dat het in een volgende vergade ring moet worden behandeld. De heer Kramer zeide, dat het twee afzon derlijke zaken zijn, die niet gelijk kunnen worden behandeld. Na eenige discussie werd aangenomen, dat het eens genomen besluit werd gehandhaafd. Als volgend punt stond op de agenda: „De voorzienigheid in de gehoorigheid van de Raadzaal". De voorzitter zeide, dat alles, wat hierbo ven gesproken wordt, beneden kan worden verstaan. Dat is een zeer ongewenschte toe stand, vooral met het oog op comitévergade ringen en de politieverhooren. De voorzitter heeft er met den gemeente opzichter over gesproken en nu zijn er twee manieren om dit gebrek te verhelpen: lo. een nogal ingrijpende, welke ongeveer 250 tot 375 zal kosten, waarbij dan het plafond in de secretarie zal moeten worden gestuca- doord, doch hierdoor zal de secretarie zeer verleelijken; 2o. een minder kostbare, n.1. de vloerbedekking met celotex. De kosten hier van zullen ongeveer 150 bedragen. Na eenige discussie werd besloten de vloer te be dekken met celotex. De voorzitter deelde mede, dat de gemeen te-veldwachter zal worden voorzien van te lefoon. De voorzitter was er als hoofd der politie niet op gesteld om te worden aangesloten. De heer Kramer merkte op, dat als de veldwachter een doorverbinding kreeg op het toestel van het raadhuis, de kosten veel min der zullen bedragen. De voorzitter zeide den heer Kramer dank voor deze mededeeling en aldus werd be sloten. De heer Zeeman zou er toch wel prijs op stellen, dat het hoofd der politie ook werd aangesloten, daar die toch degene is, die op treedt in geval van brand of iets dergelijks. De voorzitter antwoordde den heer Zee man, dat hij dan voor alle futaliteiten wordt opgebeld. Hij deelde mede, dat, met het oog op het vele onweer, het wel gewenscht is, dat een bliksemafleider wordt geplaatst op het raad huis. Aldus besloten. Vervolgens wilde de voorzitter den heer Groen even antwoorden op zijn in een vorige vergadering gestelde vraag over het fietsver- bod op het Kerkepad. De meerderheid van B. en W. is geen voorstander van de opheffing, daar de verordening is gemaakt op verzoek van de bewoners van het Kerkepad. In het belang van de openbare veiligheid is het ge wenscht dat het verbod blijft. Het is een wan delpad en geen fietspad. De heer Groen dankte B. en W. voor het onderzoek en stelde voor tot opheffing van het fietsverbod. Hij betreurde het dat B. en W. dit voorstel doen. Voor hen die het pad dagelijks passeeren is het een paskwil. De verordening was voornamelijk voor de kin deren, doch die zijn nu toch wel met de ge varen van den weg bekend. Spr. had wel eens voor bewoners van het Kerkepad moeten uit wijken, die op de fiets zaten. De heer Du Burck zeide, dat de gevaren zoo klein mogelijk moeten gemaakt worden. De heer Dijkhuizen zeide, dat, als de ver ordening van practisch nut wil zijn, het hee- le pad moet worden verboden. De heer Zeeman meende, dat het de taak der gemeente is een beter pad te maken. Overal gebeuren ongelukken, dus kan het op het Kerkepad ook gebeuren. Het voorstel van den heer Groen werd met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Du Burck en Kroon, aangenomen. De onder grondsche kabel. Nu was aan de orde de ondergrondsche kabel van het electrische net. De voorzitter zeide, dat dit onderwerp in de vergadering te Noord-Scharwoude wel voldoende is besproken, doch spr. had een verrassing. Hij had n.1. dezer dagen bezoek ontvangen van een vertegenwoordiger van het P.E.N., die mededeelde, uit de couranten te hebben vernomen dat men hier bezig was voor een electrische kabel. Hij sprak er zijn spijt over uit dat het P.E.N. niet in staat was gesteld om het bedrijf over te nemen. Verschillende gemeenten hebben hun be drijven overgedaan en de prijzen zijn bij het P.E.N. laag. Spr. vond het onverantwoorde lijk om niet aan het P.E.N. inlichtingen te vragen. Het is best mogelijk dat P.E.N.-be- lang en gemeentebelang samen kunnen gaan. Het zou toch nog de vraag zijn of Ged. Sta ten de besluiten goed zouden keuren. Die hooren niets anders dan Tuindersnood, en nu zullen wij een kapitaalsuitgaaf doen van twee ton. Als men mij vraagt baas in eigen huis en licht voor 23 cent of geen baas in eigen huis en licht voor 126 cent, dan kies is het laatste. Het is niet verantwoord. Wij zouden met ons figuur verlegen zijn als het aanleiding gaf tot misverstanden. Als wij zelf voor minder konden leveren zou ik zeggen: „zelf exploiteeren". Het is geen .kleinigheid en het sjWjt mij de ze mededeeling te moeten doen. De heer Groen juichte de mededeeling toe, eensdeels is het jammer, dat, als er met het P.E.N. onderhandeld werd het licht van den winter niet in orde zal zijn. Dat toch was de bedoeling geweest. Kunnen wij het niet hand haven en het werk door laten gaan. Er kan toch worden gehandeld als de kabel er ligt. De heer Dijkhuizen had ook bezoek gehad van een vertegenwoordiger van het P.E.N., wien hij heeft voorgesteld een vertegenwoor diger naar de 5 gemeenteraden te zenden. Het P.E.N, zal desgewenscht kosteloos ad viezen geven. Het had spreker verwonderd, dat op de vergadering in Noord-Scharwoude de prijzen bij het P.E.N. hooger werden op gegeven dan bij ons. Of de adviseur was slecht op de hoogte, of •hij noemde een ander tijdstip op. Er zijn slechts 3 plaatsen van de 43 bij het P.E.N. aangesloten en waar de prijs hooger is. Anders zijn de prijzen van 14 tot 18 cent. De gemiddelde prijs is 17 cent. De kosten zullen niet hooger komen dan het gemiddelde, eerder lager. Als men 17 cent rekent verschilt het per K.W.U. 6 cent. Bij een jaarlijks gebruik van 500.000 K.W.U. is dus het verschil 30.000 per jaar. Er is dus alles voor te zeggen, om het P.E.N. te verzoeken met een rapport te ko men. De voorzitter stelde voor de beslissing uit te stellen. De heer Kramer adviseerde om voor de besprekingen met het P.E.N. er nog niet toe over te gaan met het zelf verbeteren. Het P.E.N. kan het wel liever in eigen beheer doen. De heer Dijkhuizen voegde nog even toe, dat de vertegenwoordiger heeft gezegd, dat het voor den winter niet klaar kan, ook niet als wij het zelf doen. Hij kon ons echter wel garanaeeren dat het voor 1 Januari 1931 klaar zou zijn. De heer Zeeman zeide, dat niet alle stroom verbruikers 17 cent betalen. Er zijn er die meer en ook die minder betalen. Het is zeer gewenscht, dat het P.E.N. rapport uit brengt, het klopt niet dat er maar 3 gemeen ten boven onzen prijs zijn. Die wegen zijn niet bewandeld, die bewandeld moesten wor den. In centralisatie is de beste bediening. Wij zijn wel eenigszins beïnvloed. Er moet een onderzoek worden ingesteld. Het beste is, dat de raden, welke het plan reeds heb ben aangenomen, hun besluiten weer intrek ken. De provincie voelt voor centralisatie, het bedrijf zal er wat voor over hebben. Nu is het juiste tijdstip om te onderhandelen. 1 De voorzitter zeide, dat, als er een aanbie ding komt de prijsopgaven naast elkaar wor den gelegd en degene, die ons het best aan staat wordt aangenomen. De heer Du Burck zou van hieruit een ge meenschappelijke vergadering willen beleg gen. De voorzitter was niet voor gemeenschap pelijke vergadering. Het ligt op den weg der commissie het P.E.N. te vragen. Spr. zou zich gaarne dezen winter nog willen behelpen. Na eenige gedachtenwisseling werd be sloten tot de volgende vergadering te wach ten. Rondvraag. De heer Dijkhuizen vroeg hoe het staat met de schoolartsen. De voorzitter antwoordde, dat het is be sproken in de vergadering van de Ver. van Ned. Gemeenten, doch dat vele gemeenten niet wilden aansluiten. De heer Du Burck verzocht tevens het gadering op Woensdag wordt gehouden. Spr. heeft zitdag van de Boerenleenbank De voorzitter antwoordde, dat' het een spoedvergadering is. Anders wordt wel met de wenschen van de leden rekening gehou-, den. De heer Du Burch verzocht tevens het aanbrengen van lantaarns op enkele donkere eilanden. De kosten zijn niet zoo groot. De voorzitter zeide, de opmerking te zul len overwegen. BEVERWIJK. Tijdens den jongsten hagelslag in den Wijker- meerpolder -— dit kwam nu pas aan 't licht hebben ongeveer 1000 vogels het leven gelaten. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Juli. Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. Vy 0.16 0.53 9.02 9.39 7 1.17 1.53 10.03 10.39 8 2.16 2.48 10.57 11.33 9 3.03 3.33 11.48 10 3.47 4.17 018 0.37 EGMOND AAN ZEE Juli. Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. n.n 0.13 0.50 8.50 9.21 7 1.14 1.50 9.51 10.27 S 2.13 2.45 10.46 11.21 9 3.00 3.30 11 36 10 3.44 4.14 0.06 0.25 CASTRICUM. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de heer J. H. Westerman, benoemd tot lid van den Raad, in de vacature van den heer H, Schip, per, S. D. A, P., die benoeming aangenomen. Aan de veiling Ons Belang waren gister aangevoerd 6563 manden aardbeien. De handel was flauw en de prijzen beliepen dan ook niet hooger dan 26 J4 tot 31H ct, per K.G. Als illustratie deelen wij mede dat de op brengst van de veiling van gister niet meer be liep dan een ronde som van 5400, hetgeen veel te weinig is om een toonenden teelt te ver krijgen. Na een ongesteldheid van eenige weken overleed alhier Woensdagavond in der. ouderdom van 67 jaar de heer J. Res, tot voor een 8-tal jaren als kantoorhouder bij de posterijen alhier werkzaam. Hij bracht daar in meer dan 35 dienstjaren door. -— Door Ged. Staten van dit gewest is toe stemming verleend om een gedeelte van de boerderij Zeeveld, liggende in het raidden van het duinterrein van het provinciaal land goed alhier, in gebruik te nemen voor jeugd herberg. ZGMONE AAN ZEE. Donderdagavond ongeveer 6 uur was Q S. alhier, met een klein roeibootje in zee ge gaan. Ongemerkt verwijderde hij zich steeds ver der van de kust. Toen hij wilde terugkeeren bleek dat met zijn gebrekkige riemen niet zoo gemakkelijk. Op het strand merkte men al spogdig dat G. S. ondanks stevig roeien reeds een a 2 K.M. in zee was en in Noordelijke richting afdreef. Met het bloote oog was van het bootje niets meer te zien, dan een donker streepje op de uitgestrekte vlakte. Het pleziervaartuigje de „Prinses Juliaiw" werd spoedig door den heer Aris Grave- maker in gereedheid gebracht. Voorzien van eenige geoefende roeiers had men vrij spoe dig den eenzamen schipper bereikt. Dankoaar stapte hij over in de „Prinses Juliana", die hem na eenigen tijd behouden aan land bracht. SCHADEN, In de Schager Kogge wordt veel hooi ge teeld. Gemiddeld is de opbengst 8 a 9 wa gens per H.A. Er zijn stukken, die boven de 9 komen. Het jaar 1929 was voor de tram Wierin- gen—Schagen een slecht jaar; de opheffing van de tram Schagen—Wognum, waarmee Wieringen—Schagen door verschillende over eenkomsten verbonden was. had nieuwe con tracten tengevolge, die nieuwe financieele offers eischten. Uit de winst- en verlieslijsten bleek, dat de winst over 1929 32496,64 H of na aftrek van het beschikbaar deel van 1928 er af 1105,17; 31391,4714, dat is 4083,39 minder dan in 1928. Na aftrek ken aan het Rijk zal er 4 pet. uitbetaald worden. De nadeelige uitkomsten waren voor al te wijten aan de opbraak van Schagen— Wognum. WIERINGEN. TeWesterland hebben zich opnieuw 2 gevallen van diphtherie voorgedaan. Het aantal gevallen is thans tot 10 ge stegen. Onder het vee van den landbouwer C. Tijsen te Oosterland is mond- en klauwzeer geconstateerd. *Dit. is thans het eerste geval op Wieringen. CASTRICUM (Juni). Geboren: Petrus Lambertus, z. v. I Scheerman en T. Castricum. Johanna Maria, d. v. C. Portegies en A. J. Klaver. Theodorua Maria, z. v. T. M. Twisk en T. Borst, Anna Christina Alida, d, v. J. Brasser en R, G. Heer». Cornelis Petrus, z. v. G. Liefting en M. van Duin. Johanna Cornelia, d. v. L. J. van den Berg en A. de Boer, Theodorus, z. v. F. Zonneveld en A. M. de Wit. Overleden: Frederika Johanna van Brevoort, oud 79 jaar, wonende te A'dctn. Cornelis Steeman, oud 62 jaar. Carel Sincon de Vries, oud 45 jaar, wonende te A'dam. Petrus Castricum, oud 31 jaar, echtgenoot van Maria Elisabeth Steeman. Ondertrouwd: Hendrikus Adrianus vao Kleef en Marieanne Peijs. Cornelis Jan Was- terval en Tjitske Berkenbos. Getrouwd: Jan Hartog en Alida va# Duijn. Johannes Adrianus Apeldoorn er Agatha Geertruida Liefting, te Egmondbinnen, Adrianus Cornelis Hageman en Margareth» Groentjes. Petrus Nanne en Alida Beent'* te Heiloo. Hendrikus Adrianus van Kleef Marieanne Peijs. 47 Keesie was zeer blij met de gevangenneming van den vos, die nu werd gebonden door de twee kabouters. En terwijl zij hem stevig bonden, stond de verkeersagent met zijn sabel in den arm op wacht, steeds kijkende naar het huisje van de heks. „Je kunt nooit weten", dacht hij, „voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast - - J- 48. Maar er gebeurde verder niets en toen de vos goed ge- bonden was, namen de kabouters het dier tusschen hen in en gingen naar het paleis van den koning. Het verkeersagentje, met de sabel in de hand, liep achter hen. „Ik zal de achter- hoede vormenhad hij gezegd tegen de kabouters, toen ze met kost gVve$,ene weglrollllen' »En 'k zaI mijn oogen goed des

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6