Pluimveeteelt Binnenland AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJfE- CASTRICUM. PW; Opening Jeugdherberg. i u^L^ dag, een mooien zomermid dag hebben wij op uitnoodiging van de afd. -astricum van de Centrale voor jeugdher bergen in Nederland ons begeven naar de .landelijke boerderij Zeeveld op het provin- haal landgoed om bij te wonen de opening /an de jeugdherberg alhier, welk door het Jiitiatief van enkele dames en heeren hier in [orten tijd tot stand gebracht is. Wij werden ;>p die boerderij, waar de boer, de herberg vader, nog fiks bezig was zijn hooi te lossen j)n den grooten kapberg, ontvangen door het (plaatselijk comité, met aan het hoofd mevr. jAukes, in of liever op de dorsch, die met penig frisch groen en enkele dhalia's en rozen Poker maar aardig was versierd. Mede was (panwezig het hoofdbestuurslid de heer Van 9eelen. Toen we allen op de toegeschoven 'anken waren gezeten en ons konden steu- len aan het pas geborgen hooi, opende mevr. nkes, voorzitster van het plaatselijk comi- v de bijeenkomst, welkom toeroepende aan jien w.n. burgemeester, het hoofdbestuurslid )n de pers. In haar openingswoord wees zij ïr op hoe hier in korten tijd getracht en ho pelijk gelukt is, om een jeugdherberg te kun- pen openen, waar de reizende en trekkende jeugd goed en goedkoop een frissche slaap plaats kan worden verschaft en zoodoende kan worden medegewerkt aan het groote doel van de idee der jeugdherbergen om de 'eugd onder centrale leiding in staat te stel en in de vacantie frischheid en kracht op te doen. Veel is getracht bijeen te brengen en ieder heeft naar vermogen gewerkt om op deze ^ude boerderij een behoorlijke gelegenheid te jhiaken die voldoet, dank zij de leden van het comité, die ieder op eigen wijze krachtig en yvlug hebben medegewerkt om nog voor de jgroote vacantie deze herberg te kunnen ope- Jnen. Dank vooral aan Ged. Staten van N.H. die toestemming hebben willen verkenen de 'boerderij_van de provincie te kunnen inrich tten. De hérberg is sober maar rein en spr. hoopte dat velen van deze gelegenheid zullen gebruik komen maken cn dat het pogen van het comité om eenmaal een vaste inrichting te hebben zal worden verwezenlijkt. Hierna had een rondgang door de herberg plaats. We hebben al opgemerkt dat de boer derij prachtig is gelegen. Achter het gebouw vinden we een uitgestrekt grasland, met hoog opgaande geboomte er om heen, terwijl verderop de bosschen en duinen van het jf>rov. landgoed nooden tot een wandeling of fietstocht. De inrichting zelve lijkt ons goed gekozen. Zeker er zijn geen ruime en luchtige 'slaapgelegenheden als in een hotel kunnen worden geboden, maar de reizende en trek kende jeugd vraagt dat niet, die heeft ge noeg aan een sober maar helder gespreid bed, met een eenvoudige waschgelegenheid en vraagt geen Iuxieuse ingerichte waschta- fel. De slaapgelegenheden zijn voor meisjes ingericht in den stal, waar in den winter de koeien verblijven, maar ieder die weet hoe de Noord-Hollandsche boer in den zomer zijn stallen weet te reinigen en fraai te versie ren en zal er mede instemmen dat men hier werkelijk iets goeds heeft weten te bereiken. Een vermoeid lichaam zal de rest wel doen. Voor de jongens zijn op het erf van de boer derij een tweetal tenten opgeslagen, waarin een 10-tal bedden zijn ondergebracht. Ach ter in de boerderij, waar de paarden anders krachten verzamelen is een aardige keuken gemaakt, waarin ieder zijn potje kan koken. Vermelden we er bij, dat alle inrichtingen electrisch verlicht zijn, wat door Ged. Staten is aangebracht en waarvoor de gem. bedrij ven in een 4-tal dagen hebben weten zorg te dragen. Na den rondgang werd door de dames comité-leden thee geserveerd en genoten op de thans op het erf geplaatste banken. Hier sprak nog het hoofdbestuurslid de heer v. Deelen en wethouder Hemmer, w.n. burge meester, die beiden lof brachten voor het hier tot standgebrachte en hoopten dat de inrich ting veel bezoekers zal mogen bergen. Veiling Ons Belang: aangevoerd 3932 manden aardbeien van 2iy3—39y, ct. per K.G.; 277 zak erwten, voor doppers van 10 tot 19, raspers van 26 tot 37 ct. per K.G., tuinboonen 94 zak van 4 tot 11 ct. per K G. OUDKARSPEL. Wij vestigen de aandacht van huiseigena ren op een bekendmaking van B. en W., waarin, naar aanleiding van een brief van den directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Broek op Langendijk omtrent het aan brengen van een brievenbus aan elke woning, de gemeenteraad hen heeft opgedragen eige naren van bestaande woningen te verzoeken ever te gaan tot het doen aanbrengen van een brievenbus aan elke woning. Deze moet zoodanig worden aangebracht, dat daarin of daardoor van buiten af de brieven en ver dere poststukken kunnen worden geworpen Het is den brievenbestellers verboden om stukken onder ramen of deuren door te schui ven. De gemeenteraad ziet de wenschelijkheid hiervan in en hoopt, dat de ingezetenen, zon der dwang, uit eigener beweging aan den wensch van de post-administratie zullen vol doen. BERGEN. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur ge raakte het duin langs de spoorbaan ter hoogte van de Franschman door onbekende oorzaak in brand. Door eenige ijlings toegeschoten vreemde lingen werd de brand, welke zich in den aan vang ernstig liet aanzien, met zand en takken gedoofd, zoodat het inmiddels opgeroepen werkvolk geen dienst meer behoefde te doen. Alhier heeft zich het eerste geval van mond en klauwzeer voorgedaan onder het vee van den veehouder P. de W. aan den Kanaaldijk. Door B. en W. is tot tijdelijk werkman bij den Gemeentelijken Reinigingsdienst be noemd de heer J. H. Frederiks alhier. HOORN. Felle uitslaande brand. Dinsdagnacht omstreeks twaalf uur brak zooals wij reeds in het kort in een deel van ons vorig nummer meldden, plotseling een felle brand uit in de voormalige bergruimte VAa de Hoornsche melkfabriek, duns in ge bruik bij den expediteur F. Groot op het Jeudje. In deze bergruimte, die voornamelijk als garage dienst deed, waren een 10-tal auto's gestald, terwijl er tevens een groote hoe veelheid glas van de firma Pels en Co. alhier was opgeslagen. Dc auto's bestonden voor namelijk uit vracht-auto's en enkele parti culiere wagens. Zeer spoedig was de brandweer onder leiding van den heer Cramer ter plaatse, waar de motor-brandspuit aanvankelijk weinig tegen de vlammenzee kon uitrichten. Slag op slag weerklonk door het ontplof fen van de in de auto's aanwezige benzine. Aanvankelijk liepen de gebouwen van het Jeudje en Pakhuissteeg ernstig gevaar en vreesde men voor een geweldigen omvang van den brand. Inmiddels waren de wn. burgemeester, wethouder Stumpel en de commissaris van politie op het terrein aanwezig, waarbij door de politie veiligheidsmaatregelen werden ge troffen. Een zestal stralen der motorspuit pakten het vuur krachtig aan. De overvliegende von ken deden de marquizen van het huis van den heer Schepel ontbranden. De hitte was zóó groot, dat een gedeelte van den kaasvoorraad in de nabijgelegen melkfabriek „Horna" smolt. Enkele perceelen-beliepen vrij aanzienlijke waterschade. Gelukkig wist men tegen drie uur de vlam menzee te bedwingen en was verder gevaar geweken. In het perceel zijn totaal verbrand een 10- tal auto's, waarbij een drietal auto's van den heer Groot, wiens schade (behalve de be drijfsschade) wordt geschat op 17000. Een enorme hoeveelheid glas van de firma Pels, ter waarde van ongeveer 15000, ging mede verloren. Naar we vernemen wordt de totale schade berekend op ongeveer 60.000. Naar we vernemen, zijn de verbrande auto's en het glas verzekerd. Men beweert, dat de brand is ontstaan, doordat men bij het bijvullen van een reser voir met behulp van een brandende lamp, met benzine heeft gemorst. Het mag een groot toeval worden ge noemd, dat enkele vaten benzine, welke in een hoek lagen opgeslagen, niet door het vuur zijn aangetast. HOOGKARSPEL? Alhier heeft een brutale velddiefstal plaats gehad. Ten nadeele van den heer G. C. Bran der werd een partij tulpenbollen „Rose Copland" ontvreemd, ter waarde van onge veer f 1500. De vrachtauto van den heer Bennis te Zwaag sloeg, tengevolge van het breken van het rechter-achterwiel, om en kwam in de sloot bij den Lageweg terecht. De be stuurder en passagier konden zich tijdig redden. De auto weid zwaar beschadigd. Bij een gehouden aanbesteding voor het betegelen van de R.K. U. L. O.-school is het werk gegund aan den laagsten inschrijver, de firma A. J. de Koning te Wognum, voor de som van 1298.25. DE NOORD-HOLLANDERS HOUDEN ZICH GOED. Bij den gezamenlijken opmarsch van het 21ste, 16e en 5de regiment infanterie Maandag 30 Juni van Amersfoort naar de legerplaats Harskamp op de Veluwe, hadden bij de geweldige warm:^ van dien dag het 16de en het 5de regiment samen 82 uitvallers, waarvan enkelen bewusteloos langs den weg neervielen, terwijl het Noord-Hollandsche 21e regi ment geen enkelen uitvaller telde. De voortreffelijke leiding van het regiment berustte bij den kapitein van der Drift, die steeds den moed en goeden geest er in wist te houden. Ook bij den terugmarsch Zaterdag 1.1. had men geen enkelen uitvaller. NOORDSCHARWOUDE. Woensdag had in de smederij van den heer Bos een ongeval plaats, wat gelukkig goed afgeloopen is. Men was bezig een luchttank op atmosfeer te brengen met zuurstof, met het gevolg dat de tank uit elkander sprong. Een der knechts J. G. bekwam eenig letsel aan zijn vingers. De andere knecht W. K. kreeg een gedeelte der tank tegen zijn knieën en liep daardoor een kneuzing op. Beiden moesten zich onder dokters behan deling stellen. De brug aan de Spoorstraat is thans afgesloten voor voertuigen. De steenen voeting wordt vernieuwd, zoo dat het brugdek er vaster op komt te liggen. Dit liet den laatsten tijd wel wat te wen se hen over. SINT MAARTENSBRUG. Op de wereldtentoonstelling te Antwerpen behaalde de coöperatieve zuivelfabriek „De Eensgezindheid" te Sint-Maartensbrug, di recteur de heer D. Jongejans, met hare inge zonden middelbare kaas den eersten prijs gouden medaille. HEILOO. Ingekomen personen. Jb. de Vries en echtg., N.H., van Apel doorn naar B 226. P.' A. van Alphen, D. G., van Maartensdijk naar D 140. G. C. J. Serné—Ritte, N.H., van Uitgeest naar D 140. D. van der Wardt en echtg., R.K., van Koog a. d. Zaan naar B 9 a. R. Peereboom en echtg., E.L., van Homberg (Dld.) naar B 238e. G. C. Fernée en echtg., R.K., van Alkmaar naar E 14a. A. M. H. Brouwer, R.K., van Alkmaar naar C 53. C. Kroonenburg, N.H., van Alk maar naar B 176. G. M. Kroon, R.K., van Amsterdam naar D 156. H. H. Kruis, R.K., van 's-Gravenhage naar A 84a. A. B. van der Vliet, R.K., van Hillegom naar A 18. D. OostermeijerBot, R.K., van Wervershoof naar D 68. G. Mulder, R. K.. van Castricum naar F 1. B. Sengers, R.K., van Warinenhuizen naar D 229. C. Kleef en gez., R.K., van Alkmaar naar D 57. M. C. Nuij, R.K., van Amsterdam naar B 250b. K. M. Verstappen, R.K., van 's-Gravenhage naar A 84a. H. Noot en echtg., N.H., van Bergen (N.-H.) naar B 35. B. M. Okkerse en gez. R.K., van Amsterdam naar B 247b. A. Nanne Beentjes, R.K., van Castricum naar F 84a. M. J. Pronk, R.K., van Alkmaar naar C 67a. -- Gr. van Slooten, N.H., van Bus- sum naar D 62. H. A. de Vette, R.K., van Voorschoten naar F 69. \ertrokken personen. D. Ooms naar Oterleek. P. Beets en gez. naar Velsen. A. KösetrOud naar Geleen. W. J. Kaak naar Amsterdam. J. S. Jansen en echtg. naar Bergen (N.-H.) Jn. Bak naar Zd. en Nd.-Schermer. A Mulder naar Enkhuizen. P. Groen naar Hoogwoud. Wed. M. C. WilsonAndrea naar Alkmaar. C. Zonneveld naar Uit geest. J. Schoorl naar Bergen (N.-H.) J. A. Mettes naar Zd.-Scharwoude. J. A. Dekker naar Castricum. M. Valkering naar Alkmaar. W. Roos en echtg. naar Bergen (N.H.) A. M. Bakker naar Hoorn H. van der Pal en gez. naar Heemskerk. HEILOO (Juni). Geboren: Frederikus Johannes Maria, z. v. Gerardus Antonius Maria Kroese en Johanna Bern .rdina Antonia Maria van Giezen. Quirinus, z. v. Johannes de Win ter en Eduwarda Liefting. Wouterus Johannes, z. v. Pieter van Dijk en Maartje Bakker. Hindrijettha Margaretha, d. v. Freerk Boxem en Maria Oskam. Ondertrouwd: N'icolaas van Steeg en Ida Martha Rückert. Adrianus Sen gers en Cornelia Alida van Schie. Overleden: Jacob Ideco, 81 jaar. Hermanus Pieter van den Hoogen, 38 jaar. Aaltje van der Veer, echtg. v. Thomas Geertsma, 36 jaar. Jacob van den Kom mer, 74 jaar. BROEK OP LANGENDIJK. Bij bgschikking van den minister van de fensie, is aan den dienstplichtige G. Smit uit deze gemeente voor goed vrijstelling van den militairen dienstplicht verleend. 7%ifj 1 EGMOND-BINNEN. T rekhondenkeuring. Woensdagmorgen werd alhier de bij ver ordening verplicht gestelde trekhondenkeu ring gehouden. 13 houders van honden ver schenen ter keuring met in totaal 15 hon den. De honden voldeden alle aan de gestel de eischen en zagen er goed verzorgd uit. Een enkele opmerking werd gemaakt over het tuig- Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Wereld-Tentoonstelling te Londen. Op het congres komen de wetenschap pelijke mannen bijeen om hunne erva ringen met elkaar te bespreken. Daar naast komen op de lezingen duizenden pluimveehouders die daar komen lee- ren. Na afloop van het congres worden alle wetenschappelijke rapporten en de verslagen der discussies gepubliceerd in het z.g. congresboek. Dit verschijnt in vijf talen: Fransch, Duitsch, Engelsch, Spaansch en Italiaansch en wie dus een dezer talen beheerscht kan in dit boek het allernieuwste vinden op het gebied der pluimveewetenschap. De tentoonstelling is voor de meeste menschen de grootste attractie. Zij be staat uit drie hoofdafdeelingen n.1. de levende dieren, de nationale inzendingen der verschillende landen en de inzendin gen der handelsinstellingen. Ten eerste de levende dieren. Elk land zend van het beste wat er op het gebied van kippen, konijnen, duiven daar te vinden is. Van elk ras eenige trio's of koppels en zoo kan Nederland te Londen met ongeveer 300 dieren verschijnen. Andere landen sturen meer dieren, in totaal zullen er ongeveer 10.000 komen. De geheele tentoonstelling en het con gres worden ondergebracht in het Crys- tal Palace, een der grootste gebouwen van ijzer en glas die de wereld kent en waarvan het Paleis van Volksvlijt zali ger te Amsterdam een sterk verkleind navolgsel was. Verder zenden de landen allerlei ifna- teriaal in, zoowel op het gebied der praktische pluimveehouderij als op we tenschappelijk gebied, en al deze nati onale inzendingen worden in een reus achtige zaal van het Crystal Palace on dergebracht. Nederland zal dit keer een bijzonder aantrekkelijken stand krijgen, daar een zeer bekend artiest, de heer Dorus Hermsen in den Haag, de leiding op zich genomen heeft om den geheelen stand een nationaal cachet te geven, en in deze specifiek Hollandsche omgeving worden dan allerlei eieren, waardoor ons land bekend is, b.v. Barnevelders, Welsummers, photo's van groote instel lingen, enz. tentoongesteld. Bij gelegenheid zal ik eenige van deze 'Het beste dageliiksche liddel ter opwekking 'enverfrissching. ji nationale stands beschrijven, want daar zal veel vertoond worden, dat nog nooit te voren aldus bijeen gebracht is: Italië komt met prachtige teekeningen van de oudste Romeinsche boeken die over pluimveehouderij schreven, beroemde schilderstukken uit de Vatikaansche verzamelingen, enz. Ongeveer 45 landen zullen daar vriendschappelijk tentoon stellen het meest interessante van hun land. De derde hoofdafdeeling omvat de handelsinstellingen en deze is waar schijnlijk wel de 'meest interessante, want hier brengen de groote fabrieken uit de geheele wereld het allernieuwste bijeen, wat gefabriceerd wordt. Allerlei broedmachines, kunstmoeders, batterij- kunstmoeders, hokken, drinkbakken, valnestsystemen, enz. enz. dit alles wordt vertoond en wie zich dus instal- leeren wil of op de hoogte wil komen krijgt daar de gelegenheid. Ziedaar dus de buitenkant van con gres en tentoonstelling, zooals het groote publiek die ziet. Wie echter wat meer ingewijd is en achter de schermen kan kijken ziet wat anders. De pluimveehouderij bestaat n.1. in vele landen van den export der eieren en pluimvee en een groot deel dezer we reldproductie gaat naar Londen. In Londen komen dus vele produceerende landen met elkaar in concurrentie en wat dus te Londen in alle vrede gebeurt is in werkelijkheid een concurrentie strijd op leven en dood tusschen de ver schillende landen. Een land gaat dus niet naar de ten toonstelling voor de aardigheid, maar omdat het zich daar ten opzichte van de wereldconcurrentie zoo voordeelig mo gelijk voor kan doen. Maar aan den anderen kant komen de landen daar om het allerbeste van andere landen af te kijken en zelf te gaan probeeren. Het gevolg is dus dat de beste landen op zijn hoogst hun positie kunnen handhaven, maar dat de achterlijke landen daar veel leeren en zich snel omhoog werken en dan die andere landen met meer suc ces gaan beconcurreeren. Dr. TE HENNEPE. VERGIFTIGING? Van een gewezen Utrechtschen ad vocaat. Onthullingen te wachten? Naar wij dezer dagen bij geruchte verna men aldus de „Nieuwsber." zouden binnenkort bij de behandeling in hooger be roep van een strafzaak voor het Haagsche gerechtshof onthullingen worden gedaan, die, behalve tot ontdekking van zekere prac- tijken in bepaalde kringen der samenleving, zouden kunnen leiden tot opheldering van den dood van den gewezen Utrechtschen ad vocaat, mr. J. A. Rozenveldt. Deze advocaat werd indertijd in verband met zijn financieele manipulaties door de Utrechtsche rechtbank tot gevangenisstraf veroordeeld en door den Raad van Toezicht en Discipline van de Orde van Advocaten als advocaat en procureur geschorst. Daarna vertrok hij naar de residentie, waar hij tijdelijk te Schevegingen verbleef. Ook daar hield hij zich weer bezig met verschillende financieele operaties, die hem weldra in groote moeilijkheden brachten. In November van het vorige jaar heeft hij een avond doorgebracht in een Schevening- sche inrichting van vermaak. Den volgenden morgen bij het ontwaken gevoelde hij zich onwel en stierf onder vergiftigingsverschijn- selen. Hoewel in verband met de financieele moeilijkheden, waarin de heer R. verkeerde, zelfmoord niet onwaarschijnlijk werd geacht, zou volgens de te verwachten onthullingen van zelfmoord geen sprake zijn. Mr. Rozenveldt zou volgens deze mededee lingen door eenige personen, die tot bepaal de kringen der samenleving behooren en te vens bij de financieele operaties van den heer R. betrokken waren, moedwillig zijn ver moord door vergif, dat hem den avond vóór zijn dood in de bedoelde inrichting van ver maak in een drank was toegediend. Eén van de betrokken personen zou naar verluidt reeds naar het buitenland zijn ver trokken. Bij informatie bij -den advocaat, die den verdachte, die de onthullingen zal doen, voor het Hof zal verdedigen, beriep deze :ych op zijn ambtsgeheim en weigerde ons inlichtin gen te verstrekken. Ook de advocaat, die in eerste instantie in de zaak is opgetreden, HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Juli. Hoog water Laag water 11 4.30 4.59 1.03 1.2\ 12 5.11 5.39 1.41 2.02 13 5.49 6.15 2.20 2.40 14 6.24 6.48 2.58 3.16 15 6.59 7.21 3.33 3.47 16 7.32 7.54 4.05 4.18 17 8.07 8.31 4.39 4.51 18 8.53 9.16 5.13 5.27 EGMOND AAN ZEE. Juli Hoog water Laag water 11 4.27 4.56 0.51 1.09 12 5.08 5.36 1.29 1.50 13 5.46 6.12 2.08 2.28 14 6.21 6.45 2.46 3.04 15 6.56 7.18 3.21 3.35 16 7.29 7.51 3.53 4.06 17 8.04 8.28 427 4.39 18 8.50 9.13 5.01 5.15 wenschte zich over een en ander niet uit tt laten. Bij informatie bij de politie werd ons be vestigd, dat, hoewel eenerzijds de mogelijk heid van zelfmoord niet uitgesloten moet worden geacht, er anderzijds bij het overlij den van den heer R. verdachte omstandighe den waren, welke de justitieele politie des tijds noopten een grondig onderzoek naar de mogelijkheid van moord in te stellen. Verder wenschte de betrokken commissaris zich op dit oogenblik met een beroep op zijn ambte geheim over het sterfgeval en over de doods- oorzaak niet uit te laten. BOTSING MET DE POLITIE. Gevolgen van „krijgsgeschreeuw. Op den Korten Nieuwendijic te Amsterdam heeft 'n botsing plaats gehad tusschen twei agenten en een paar heethoofden. Enkele lichtelijk aangeschoten personen waren aan het wandelen over de Martelaars gracht, waar een leeg handkarretje stond. De stemming van het gezelschap was van dien aard, dat een hunner besloot in het kar retje te gaan liggen. Met zijn beenen in de lucht spartelend, voerde hij hierbij een krijgs geschreeuw uit, dat zeer de aandacht trok van de bewoners en voorbijgangers van de Martelaarsgracht. Een agent kwam ter plaatse en trok den jongen onzachUbij het oor, met de bedoeling hem mee te nemen naar het bureau. De „maats", die tot nog toe slechts pleizier had den gehad in het geval, verzetten zich hier tegen. Een hunner trok den agent aan zijn arm en werd steeds wilder, terwijl hij aller lei bedreigingen uitte, als zijn maat niet vrij kwam. Op een gegeven moment kreeg de agent een opstopper, waarna hij zich met zijn gummistok verdedigde. Men besprong hem echter van alle kanten, zoodat hij ook zijn sabel trok. Op dat moment kwam een tweede agent met een getrokken sabel. In de paniek, die toen ontstond, waarbij echter niemand ernstig getroffen werd, is de held van den avond, na een paar ferme scheld- woorden een zijstraatje in gevlucht, waarna het rustig'werd. De „maat", die de oorzaak was van het drama, had al dien tijd in afwachting op het stoepje gezeten. Doodkalm liet hij zich daar na naar het politiebureau brengen. DE BOUW VAN MOTOSCHEPEN. Nederland op de derde plaah De cijfers over de eerste zes maanden vat dit jaar vertoonen een voortdurende toene ming van den bouw van motorschepen. Van de 105 motorschepen, groot in totaal 666.000 ton, die gedurende deze periode in dienst zijn gesteld, waren veertig, metende in totaal 258.000 ton, gebouwd in Engeland. Dan volgt Japan met twaalf schepen met 109.000 ton, daarop Nederland, Denemarken, Zwe den, elk met ongeveer 60.000 ton, ofschoon Nederland slechts vijf schepen bouwde tegen twaalf en dertien in Denemarken en Zweden. Verwacht wordt, dat het totaal-cijfer voor het jaar 1930 een belangrijke vermeerdering zal vertoonen, vergeleken bij 1929. WIJZIGING WET OP HET NOTARISAMBT. Verscherping van het toezicht oji de notarissen. Ingediend is een wetsontwerp houdende voorzieningen, door wijziging van de wet op het notarisambt, tot meerderen waarborg voor hen, die belangen toevertrouwen aan notarissen. Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend: Het gebeurde bij verschillende notariskan toren leidde den minister tot het instellen van een commissie met de taak te onderzoe ken of en zoo ja, welke maatregelen moeten worden genomen tot meerderen waarborg voor hen, die belangen toevertrouwen aan no tarissen. Bij het onderhavige ontwenp is het voor stel der commissie-Polak, dat door den ml- 55. En toen de boot klaar was, werd in den nacht door twee andere kabouters de boot vervoerd naar de sloot. Keesie en zijn helpers schreden vooruit. De maan kwam uit de wolken kijken en Keesie, die een goede bui had en vol moed begon, begon te zingen: „Zie de maan schiint door de boomen". 56. Toen men eindelijk het water was genaderd, werd de boot door de kabouters in elkaar gezet, op bevel van het verkeerst agentje. Dat ging gelukkig nog al vlug. Want de kabouters had den alles uitstekend gemaakt. „Dat klopt als een bus" zet Keesie, die tevreden was over de kabouters,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6