Vocaal Tuinconcert, Spaarboekjes Vaderlandse!» Bank aloU Fa. De Lange i De Moraaz, Radiografisch Weerbericht. Buitenland RENTE 3j, Luchtvaart Stadsnieuws AGENDA Provinciaal nieuws Koopt VANDAAG uw vóórverkoop - kaa rten d f 0.40 voor het groot Morgen is de entrée- prijs f 0.75. ALKMAAR. benoeming geneesheer-direc teur stadsziekenhuis, tevens directeur van den gem.-genees» dienstplicht in ind1e. >t noorderkwartier f«*iw - «UW f t Zaterdag 12 Juli. 2.30 uur, Victoria Theater; Broederliefde (voor alle leeftijden.) 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het neger-bataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T. 1. Het meisje van den Donau; 2. Bully één-arm (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden). Zondag 13 Juli. 2 uur, zwemwedstrijden Alkmaarsche Wa terratten. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van De helden van het negerbataljon (boven 14 jaar). In A. B. T., van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling van 1. Het meisje van den Do nau; 2. Bully één-arm (boven 14 jaar). In Victoria-Theater van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Broederliefde geluidfilm (voor alle leeftijden). 1.30 uur, Sportpark, kampioens-wedstrij den Noordholl. Athletiekbond. 7.30 uur, Muziektuin, vocaal concert. 3.30 uur, muziektent te Bergen, generale repetitie Liedertafel De Vereenigde Zangers. 2.30 uur, bij den Kattenberg, prov. mee- tjng voor Geheelonthouding en plaatselijke keuze; sprekers ds. D. Bakker van Amster dam en J. van den Berg van Deventer. Mu ziek en zang. Maandag 14 Juli. I1 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het negerbataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Haar held (sport). Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Broederliefde geluidfilm (voor alle leeftijden), i Dinsdag 15 Juli. 1 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het negerbataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur A. B. T. Haar held (sport) boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden). Woensdag 16 Juli. 10.30 uur, provinciaal N. Holl. Zendings- feest te Heiloo. 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het neger-bataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar held (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden). Donderdag 17 Juli. - 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het neger-bataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar held (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden) zisch gebied in elkaar gezet en zonder Perzi sche hulp zou hij nooit zoo krachtig zijn ge weest. De Perzen verwerpen de beschuldiging, dat zij de Koerden tegen de Turken zouden opzet ten, verre van zich, maar ze moeten erkennen dat zij de Koerden in hun gebied niet aan kunnen. Dit is voor Turkije aanleiding om een grens wijziging te eischen, waardoor het Perzisch- Koerdische gebied binnen Turkije zou komen te vallen. De officieuze Turksche Milliet schrijft dat, wanneer een staat niet bij machte is, bandie ten te verhinderen, invallen in naburig gebied te doen, de kracht en de autoriteit van zulk een staat aan rechtmatigen twijfel onderhevig is. Dit klinkt als een verkapte bedreiging. Aan den anderen kant zou de autoriteit van den Perzischen staat er ook niet op vooruit gaan, indien men zonder meer, uit machteloosheid, een stuk gebied aan Turkije overliet. De Tur ken zullen dus de gewenschte „grens-afron- ding" niet zoo maar krijgen. Ze kunnen haar natuurlijk langs gewelddadigen weg bewer ken, want de Perzische regeering die niet in staat is, de Koerden baas te blijven, zal nog veel minder tegen een wei-bewapende Turk sche macht kunnen uitrichten. Een dergelijk verloop van zaken, waarop men in Turkije schijnt aan te sturen, zou een oorlog tusschen beide landen ten gevolge heb ben, die weer een reeks complicaties met zich zou sleepen. want het zijn alleen Turkije en Perzië, die bij de zaak bétrokken zijn. De bot sing tusschen Russische en Britsche belangen werkt ook wel degelijk in dit gebied door. Zoo zou, wanneer de Turken aan hun bedreigin gen gevolg zouden geven, een moeilijke en ge vaarlijke toestand kunnen ontstaan. HET PAN-EUROPA-PLAN VAN BRIAND. Het antwoord van Engeland. De diplomatieke medewerker van de Daily Tel. weet mee te deelen, dat het antwoord van Engeland op Briand's memorandum over de Pann-Europeesche samenwerking Maandag a.s. overhandigd zal worden. Het antwoord zal eenigszins afwijken van den tekst, zooals die aanvankelijk door het mi nisterie van buitenlandsche zaken was opge steld. Deze verandering zou het gevolg zijn van een nadrukkelijk betoog der Fransche regeering te Londen tegen het onlangs te kennen gegeven voornemen van Engeland om als antwoord slechts een nota aan Frankrijk te sturen, waar in de ontvangst van het memorandum beves tigd werd en zich eerst verder over de zaak uit te spreken tijdens de komende assemblee van den Volkenbond in Sept. a.s. Van Fransche zijde zou men er op hebben ge wezen, dat een dergelijke houding van Enge land door de andere naties als een afwijzing zou worden beschouwd en dat het aanzien van Briand als ontwerper van het plan er door ge schaad zou worden, Met het oog hierop en om geen Fransche ge voelens te kwetsen is de nota uitvoeriger ge worden en in een welwillenden toon gehouden, hoewel Engeland alleen geen beslissing kan ne men, zonder overleg te hebben gepleegd met de Dominions. gloeilampen door het vuur vernield. De schade wordt geschat op ongeveer 1.200.000 gulden. De fabriek is eigendom van de Standard Elektrictktswerke. Een groote politiemacht zorgt voor het hand haven der orde, aangezien het publiek door de vrees, dat het vuur ook de woonhuizen zou aantasten, in opgewonden stemming verkeerde. Vanmorgen vroeg woedde de brand nog steeds voort. DE MIJNRAMP IN SILEZIE. De regeering van het Saargebied heeft den bedrijfsraad van de Kurtschach te Hauptdorf telegrafisch haar deelneming met de ramp die de mijn getroffen heeft, betuigd. Tevens heeft de regeeringscommissie voor het Saar gebied een bedrag van 32000 mark beschik baar gesteld voor de nabestaanden van de slachtoffers. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Nicolaas Cornelis Hof en Maria Cathari- na Johanna Giebels. GEBOREN: Pieter Cornelis, z. van Evert Asjes en Neeltje Bruin. GROOTEBROEK. Voor de eerste bloembollenveiling van de vereeniging „,De Tuinbouw" alhier, welke a.s. Dinsdag zal worden gehouden, zijn meer dan een millioert tulpen- en crocusbollen toe gezegd. De catalogus bevat niet minder dan 180 nummers. OPMEER. De Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" behaal de op de tentoonstelling te Antwerpen met hare ingezonden zuivelproducten twee gou den, twee zilveren medailles en een diploma. Ongetwijfeld een schitterend succes. de afdeeling 3 kinderen naai buiten ge zonden en we mogen hopen dat de col lecte thans een goed resultaat mag heb ben. Aanbesteding. Naar we vernemen zal door de Nederl. Spoorwegen op 22 Juli a.s. té Utrecht aanbesteed worden het bouwen van een transformatorstation op een bestaande fundeering te Uitgeest. De raming bedraagt 13.700.—. CASTRICUM. Voor het eerst zal dezen zomer alhier een bloemencorso gehouden worden en wel tijdens de feestweek welke in samenwerking met Cas- tricum Vooruit en de Winkeliersvereeniging en andere organisaties die in die week medewer ken om een groot feest te doen slagen, zal wor den gehouden. We denken o.a. aan de hard- draverijvereeniging, die in die week een hard draverij zal organiseeren, en die naar ons werd medegedeeld, reeds een groot aantal paarden heeft ingeschreven gekregen, terwijl flinke geld prijzen werden uitgeloofd. Ten aanzien van de plannen van het bloe mencorso vernemen we nader dat dit op 5 Aug., dus Dinsdag, zal worden gehouden. De opzet van den stoet zal vanuit Bakkum gaan. Om dit een waarlijk mooi en flink geheel te doen zijn, zullen tot deelname naast alle parti culieren worden uitgenoodigd de verschillende corporaties als bloemencultuur, sportvereeni- gingen en andere vereenigingen, waardoor het geheel zal winnen, want als men het zoo voor elkander kan krijgen en we twijfelen er niet aan, want de personen die hieraan hunne beste krachten geven, werken hard en met overleg, dan zal het geheel een overzicht kunnen geven van alle takken van nijverheid, landbouw en bloementeelt, die hier wordt uitgeoefend. Om het dus te doen slagen als de bedoeling is, heeft het ijverige bestuur den heer Ant. v. d. Wel van Beverwijk, die op dat gebied reeds zijn sporen heeft verdiend, uitgenoodigd een uiteen zetting te komen geven. Wij twijfelen er niet aan of het volhardend pogen van de winkeliersvereeniging, die hier de leidende organisatie is, zal slagen en we zullen een mooi feest hebben, wat een bezoek aan Castricum zal aanmoedigen en waardoor ook de badgasten, die dan in groote getale aanwezig zullen zijn, een attractie meer kan worden ge boden. Aan de veiling Ons Belang werden gister aangevoerd 1632 manden aardbeien, terwijl de prijzen iets beter waren dan gisteren en besteed werd van 21 tot 31 ct. per K.G. Erwten werden aangevoerd 188 zak met prij zen voor doppers van 9 tot 19M ct. per K.G., voor asperges van 21 tot 36lA ct. per K.G. Tuinboonen 121 zak van 5J4 tot 11 yt ct. per K.G. Dubb. spercieboonen 21 ct. per K.G. met kleinen aanvoer. SCHOORL. Autobusdiensten. Gedeputeerde Staten dezer provincie heb ben besloten de bij hun besluit van 12 Juni 1929 aan den heer J. de Jong te Schoorl ver leende vergunning tot het uitoefenen van een autobusdienst van Alkmaar naar Petten en terug in te trekken en deze vergunning te vet- leenen tot het uitoefenen van een autobus dienst van Alkmaar naar Camperduin en te rug. BERGEN. Gevonden voorwerpen. Een zwart badpak en badmuts, een gou den damesring met steen, een gekleurde speelbal, een bril met hoorn en goud mon tuur, een groene rugzak, een huissleutel, een haarspeld, een zilveren heerenhorloge, een beige regenmantel, een kinderboek, een hou ten rozenkrans, een portemonnaie met eeitige centen, een bos sleutels aan een touwtje, een koffertje, een zwart leeren bekleed zittinkje van een kinderwagen, een rood damesvest, een paar witte zemeleren dameshandschoe nen, een bruin leeren hondenhalsband, een carbidlantaarn, een nikkelen jongens horloge ketting, een zwarte alpina muts, een kinder badpak, een vulpotlood, een portemonnaie, een badpak met handdoek. Bij beschikking van den minister van j arbeid, handel en nijverheid en van finan- ciën d.d. 8 Juni 1.1. is aan de gemeente toe gekend ten behoeve der met Rijksvoorschot gebouwde arbeiderswoningen dooi de r.k. woningvereeniging „Roomsche Actie" een buitengewone bijdrage uit 's Rijks kas over 1929 van 1386.89. Door den heer M. J. Krans is aan het gemeentebestuur eervol ontslag verzocht als lid en voorzitter der commissie van plaat selijk toezicht op het lager onderwijs. VOOR HET ONGESCHONDEN BEHOUD VAN HET BERGERBOSCH. De 6e verantwoording van den penning meester van het comité van actie voor Het on geschonden behoud van het Bergerbosch, mr. H. Judell, luidt: GROOTE BRAND BIJ BOEDAPEST. Gloeilampenfabriek uitgebrand. In de gloeilampenfabriek Jast te Neupest èrak gisteravond brand uit, die weldra zulk een omvang had, dat al het brandweermateriaal van Neupest en zeer veel materiaal van de Boeda- pester brandweer moest uitdrukken. I Door gebrek aan water werd het blusschings- werk ten zeerste bemoeilijkt. ^(Teilen middernacht waren reeds 2.000.000 owfuc)f/en Fabrikaat fa. v. d. MIJLE Co., Kampen EGMOND AAN ZEE. Het geheele personeel van de N. V. Maat schappij „Zeebad Egmond" en de N.V. Maatschappij. Noordzeebad, dir. de heer J W. Kockx, is van een uniform voorzien. Tot nog toe had alleen de badman dienst- kleeding, doch nu is het geheele personeel kenbaar aan de duidelijke letters op de pet, die den vreemdeling aanduiden, welke werk zaamheden zij op het strand of in de hotels te verrichten hebben. -Hieronder volgt de verantwoording van giften en toezeggingen gedurende de week 5 tot 12 Juli. It is a long way to Tipperary! Mej. C. B., Alkmaar 10.— P. P., Bergen 2.50 R. de B., Bergen yy 10.— M. S., Bergen yy 2.50 Mevr. A. J. R.B., Bergen yf 15.- J. N., Alkmaar yy 2.50 D. B., Bergen yy 1.— A. D., Den Haag yy 5.— Mevr. D., Rijswijk yy 5.— Uit Pietje's spaarpot yy 1 F, Bergen Mej. M. v. d. S., Bergen yy 10.— yy 10.— N. B., Bergen yy 10.— J. K., Bergen yy 2.50 P. H., Bergen yy 1.— O. J. V., Bergen aan Zee yy 100.— A. ten B., Bergen yy 5.— O., den Haag yy 7.25 H. de W., Alkmaar yy 1.— Dr. H. C. P. G., Amsterdam yy 10.— Mej. N. v. d. G., Bergen yy 5.— J. H. F., Amsterdam yy 2.50 H. G. B., Bergen yy 2.— H. A. K., Amsterdam yy 1.— G. K., Bergen yy 1.— C. B., Heemstede 100.— H. E., Bergen 25.— H. K. de W., Alkmaar yy 10.— N. N., Alkmaar yy 2.50 P. B. B., Bergen yy 2.50 F. P. M., Bergen yy 5- Mevr. D. K., Bergen yy 5.— M. W., Bergen yy 25.— Dames de V., Bergen yy 2.50 Mej. Chr. v. D., Bergen yy 10.— 1. d. C., Bergen yy 25.— P. J. de H., Bergen yy 10.— 445.25 Reeds verantwoord 7566.75 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.0 te Valencia. Laagste barometerstand 750.8 te Den Hel der. Verwachting, geldig tot den avond van 13 Juli: Meest matige Zuid-Westelijke tot Noord- Westelijke wind; berokken of zwaar bewolkt, mogeljjk met tijdelijke opklaring; waar schijnlijk regenbuien; weinig verandering in temperatuur. cretarie te zijn geweest, respectievelijk in de gemeenten Woerden en Oostzaan, benoemd werd tot secretaris te Nederhorst den Berg. Wat betreft de staatkundige richting van den heer Teer, zij vermeld, dat hij tot den Vrij heidsbond behoort. NOORDSCHARWOUDE. Het schoolfeest der chr. school zal plaats vinden op Donderdag 31 Juli. Per autobus zal een reisje gemaakt worden naar Schoorl, Bergen en Egmond a. Zee. UITGEEST. Collecte. Zondag zal alhier, uitgaande van de afd. Uitgeest van het Centraal Genoot schap van Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies een vlaggetjesdag worden gehouden. Het vorige jaar werden van Totaal-generaal 8012. Nog 2000 en de 10.000 vrijwillige bij dragen voor de 80 H.A. bosch, dat 180.000 kost, zijn bijeen. Laten zij, die nog niets bijdroegen, nu eens uit den hoek komen. Het cultureele belang, dat door het behoud van het bosch gediend wordt, is dit meer dan waard. Red. TWISK. Over den nieuw benoemden burgemeester dezer gemeente, den heer A. Teer, thans ge meente-secretaris te Nederhorst den Berg, kunnen wij nog melden dat hij op 1 Augustus 1894 geboren werd en zijn opleiding ont ving te Oostzaan. om na ambtenaar ter se-. DE TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". De Zeppelin boven N.-Holland. Zooals we gisteren nog konden melden passeerde de Zeppelin 's middags om een uur of een de hoofdstad van Schotland, Edin- burg, op zijn terugreis van Noorwegen. Het luchtschip is toen blijkbaar over N. W. En geland gevlogen, is de Noordzee overgesto ken en langs de Noord-Hollandsche kust ver der gegaaij. Door inwoners van St. Pancras, Koedijk en Bergen werd het luchtschip om streeks 5 uur zeer duidelijk boven de duin streek waargenomen. In Alkmaar hebben slechts weinigen de Zepp gezien. Uit Egmond aan Zee meldt men ons: Hebben velen in het begin van deze week de Zeppelin in de verte kunnen zien, thans is Egmond de eer te beurt gevallen dit reu- zengevaarte van nabij te mogen aanschou wen. Te ongeveer 5 uur ontdekten enkele bad gasten aan den horizon, in westelijke rich ting, iets dat op een Zeppelin geleek. Tot aller verbazing kwam het steeds naderbij en scheen koers te houden op IJmuiden. Plotse ling wendde het gevaarte zich en kwam lijn recht op ons dorp aan. De boulevard stond zwart van de menschen, die een luid hoera aanhieven. Vanuit het luchschip werd de groet beantwoord. Het verdween daarna in Zuidelijke rich- ting. Boven Castricum werd de Zeppelin waar genomen komende uit Noordelijke richting en koersende in de richting Amsterdam. Het vloog met groote snelheid op een hoogte van circa 300 meter. Boven Amsterdam. Het luchtschip „Graf Zeppelin", verscheen gistermiddag te omstreeks kwart over vijven geheel onver wacht boven de Nederlandsche Hoofdstad. Eensklaps werd in het Noordwesten een dot geronk van zware motoren hoorbaar, veel sterker dan wij het gewend zijn van gewone vliegmachines. Groote scharen angstig ge worden vogels vlogen, als opgejaagd door een onbekende natuurkracht, schichtig door het luchtruim, en inderdaad., eenige oogen- blikken later werd in het noordwesten der stad de majestueus voortglijdende „Graf Zep pelin" zichtbaar, waarvan de grijs-groene kleur van den huid, tusschen twee buitjes in, vroolijk in het zomermiddagzonnetje glansde. Onmiddellijk stroomden de straten en pleinen vol nieuwsgierigen. Een ieder liet zijn werk eenige oogenblikken in den steek en liep naar buiten of klom op dak of balcon om het zeld zame gevaarte dat ondertusschen voor Amsterdam al een oude bekende is geworden, fade te slaan. De vreugde was slechts van orten duur, dcch daartegenover staat, dat het luchtschip door zijn enorme lengte vrijwel overal tegelijk gezien werd. De Zeppelin, die blijkbaar geen tijd of geen lust had zich al tc lang te laten bewonderen, verdween al heel spoedig in Oostelijke rich ting, nagestaard door de tallooze nieuwsgie rigen, die hoopten, dat de luchtreus tenminste nog één keer zou terugkomen. Maar alle wachten was vergeefs Te 5.40 uur passeerde de „Graf Zeppelin" Bilthoven, te 5.50 uur Doorn en te 6.15 uur Gioesbeek aan de Nederlandsch—Duitsche frens, waarna het luchtschip den tocht in uidelijke richting voortzette. Düsseldorf werd te 1820 (Duitsche tijd) gepasseerd. Het luchtschip verdween in de richting Keulen. Keulen werd te 18.37 (Duitsche tijd) gepas seerd. De Zeppelin weer thuis. De „Graf Zeppelin" is gisteravond kort voor tien uur van zijn groote Noorsche reis weer te Friedrichshafen teruggekeerd. Daar echter een krachtige en lage wind boven die luchtschepenwerf woei, werd de brandweer van Friedrichshafen ter assistentie gealar meerd. Nadat het luchtschip om 10 uur 37 wederom boven de stad was verschenen, werd met de landing begonnen, welke om te 10 uur 40 -in goede orde volbracht was. Om 23 uur 15 rustte het luchtschip weer in de hall. KINGFORD SMITH HEEFT PLANNEN VOOR EEN SOLOVLUCHT. Van Engeland naar Australië. Naar verluidt heeft de Oceaanvlieger „Wingcommander" Kingford Smith het plan een solovlucht te ondernemen van Engeland naar Australië, in een licht toestel. Zijn route zal gaan via Athene, Calcutta en Batavia. Smith hoopt den tocht in 10 dagen te kunnen uitvoeren, waardoor hij het be staande record dat op naam van Bert Hinkler op 15 dagen staat, te verbeteren. voor Belaste gaarden, 's Gravenhage Q I tegen beurskoers OBLIGATIËN 0 met jaarliiksche uitlating KUNDIGEN DIENST. Ter benoemnig van een geneesheer-direc teur van het Stadsziekenhuis, tevens directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, bieden wij U, voorzooveel de eerstge- noemde functie betreft in overeenstemming met Regenten van het Stadsziekenhuis, de volgende aanbeveling aan: 1. A. K. Dijkhuizen, arts, geneeskundig in. specteur van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies, te Alkmaar; 2. Dr. p. W. l. penris, arts, te Amster. dam. Wij geven U in overweging, de bepaling van den datum van infunctietreding aan ons over te laten. De dienstplichtige W. Bleijenberg, uit deze gemeente, is aan den militairen dienstplicht in Ned.-Indië onderworpen. BRANDBLUSCHDEMONSTRATIE. Gisteravond om 8 uur werd op het terrein bij de Juliana van Stolberglaan een demon stratie gehouden met de E.N.B.O. snelbrand- blusschers. Eerst werd een tafel met hout in brand gestoken, die door een der vertegenwoordi gers van de E.N.B.O. in een enkel oogenblik gebluscht werd. De tweede proef bestond uit het blusschen van een klein huisje, dat met houtwol was gevuld, met benzine overgoten en daarna in brand was gestoken. De blus- sching hiervan geschiedde eveneens door den vert eg enwoordiger Het derde brandje, een teerVuur, werd door een willekeurig aangewezen brandweer man met het apparaat gebluscht. Ook dit gelukte uitnemend. Naar de heer F. H. Rin- gers ons mededeelde was het bluschapparaat van de E.N.B.O., waarvan aan de firma D. Haasbroek, alhier, de vertegenwoordiging te dezer stede is opgedragen, zeer wel bruik baar voor het blusschen van een beginbrand. Van den sterken regenval ondervonden de proeven geen hinder, daar de brandjes door benzine werd aangewakkerd. EEN POESJE ZONDER TEHUIS. Bij den heer Verwer, inspecteur der Afd. Alkmaar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, Oudegracht hoek Baanstraat is tusschen 7 en 8 uur een klein wit en zwart poesje te bevragen, dat blijkbaar eigen huis kwijtgeraakt is en waarvoor nu een goed tehuis gezocht wordt. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLAND" ALKMAAR, 12 Juli 1930. Op de heden gehouden eierveihng waren in totaal 165000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de nrii- zen als volgt: 56—58 480—5 20- 58 60 5-ƒ 5.60: 60-62 5.40-ƒ580 62~ Snm'SVr Bruin: 7 5.60-/6.10. 25000 stuks Eendeieren 3.80— f 4 20 BOVENKARSPEL, 11 Jub 1930.' De Tuinbouw Heden besteedde men voor: Roo- de Kool 1.80—2.10; Bloemkool 20; Aardappelen: Ninetyfold 2.20-/ 2 75* Gr Schotsche muizen 2.20-ƒ 2.30; KI Schot-' sche muizen 1.09— TOT POLITIE-AGENT BENOEMD. De heer L. Torenbeek is met ingang van 15 Juli te Deri Haag benoemd als politie agent. NOG MEER WATER. A.s. Zondag van 45 uur sproeit de fon tein in het Nassaupark. GYMNASIUM TE ALKMAAR. Ie Toelatingsexamen 1930. Examinandi. Grietje Bos te Oterleek, P. C. Bosman Tineke Bruins, G. A. Buijze te Broek op Langendijk, Annie Dekker, Annie Ger ritsen, Annifke Groot, J. R. de Groot, Guurtje Hoogland te Koedijk, J. J. Keu- ning te De Rijp, J. P. Kokkes, P. Lange- veld, Willy Maas te Castricum, Hannie Oostwouder, Elsje Preijer, Betsy Schui lei- tot Peursum te Bergen, J. A. Ver donk te Broek op Langendijk, Jopie Verkerk te Bergen, P. H. Visser, Jannie v. Walbeek te Krommenie, Betsy Weyand te Bergen, Griet Winder te Schoorl. DE MELKPRIJS VERHOOGD. De gecombineerde melkhandel van Alkmaar heeft besloten den melkprijs met ingang van morgen met 1 cent per liter te verhoogen. PROGRAMMA van het Vocaal Tuinconcert op Zondag 13 Juli half acht onder leiding van Corn. Jonker, la Wilt heden nu treden, Valerius Dresdeti b Kindje der armoe, Diamant „Zanglust", Koedijk 2a Slaap zacht, b Sneeuw, SchoorFs Gemengd Koor Bonset Olman Rennes Ren nes Jo Hol Jo Hol Wierts Wierts Prins Prins Prins a Een wandeling in 't zonnetje, v. 3b Kijk zoo'n lustig spannetje, v. c Wel, wel, hoe deftig, d Het gescheurde broekje, e Mis poes, f Voor den spiegel, Eerste Klas, Corn. Jonker's Koorklassen, Alkmaar 4a Schemering, Jb b De wind, Jb c Torenliedje, Jb. Drie gezamenlijke Kinderkoren 5a Waldesrauschen, Ullrich b Gothentrouw, Wagner c Israël, Hespe Bergen s Mannenkoor Pauze 6a De Mulder, W. Weisenborn b De winter is geweken, v. Ramshorst c Hollandsch liedje, v. Tusschenbroek d Boerenmarsch, v. d- Bijl Gezamenlijke Kinderkoren 7a Benedictus, MülKï b Andreas Hofer, Rebben c Een vrouw, Koop Alkmaarseh Dubbel-Mar.nenkwartet „Zang eri Vriendschap" 8 Vlaamsche kermis. Wierts Gezamenlijke Gemengde Koren „Dans der molenaarsjongens". Muziek Jb P'inS uit de Operette „Hans Drift", ingest door Mej. Hansa Pelva, Amsterdam-.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2