Itanstlit CooraiL HEERENBAAI Rechtszaken Filmnieuws. Buitenland De burgerlijke beweging in Britsch-lndië. Honderd twee en dertigste Jaargang. Zaterdag 12 Juli verschaft U wolken, van genot. No. 162 193°- VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 11 Juli. VOORTZETTING VAN HET LANCIA- AVONTUUR IN DEN AVOND VAN 25 MAART. Heden werd voortgezet de zaak contra den fecer IJsbrand V., koopman te Amsterdam, die jn verzet was gekomen tegen een vonnis, waar in hij tot 60 boete of 60 dagen en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid was veroordeeld, pit verzet werd 14 dagen geleden behandeld, doch was uitgesteld om nog eenige getuigen te hooren. Deze getuigen, een monteur te Alk maar, de heer Gorter, en een handelsreiziger, de heer C. Zwaan, werden dan ook gehoord en hun verklaring was, vooral van den heer Zwaan, die het rijden „sensationeel" noemde, niet in het voordeel van verdachte en dus vrijwel in overeenstemming met het proces-verbaal der heeren Webster en Kaay. Ten behoeve van verdachte werd alsnog gehoord Dr. Overbeek, arts te Amsterdam, die met den heer V. per auto een groote buitenlandsche reis had ge maakt en diens bekwaam- en voorzichtigheid als bestuurder ten hoogste prees. Overigens kwamen geen nieuwe gezichtspun ten in deze zaak naar voren en gaf de heer ambtenaar in een meer uitvoerig requisitoir als zijn meening te kennen, dat verdachte een roe- kelooze snelheid had ontwikkeld en het onaan nemelijk was, dat verdachte onder het felle licht van zijn vier lampen, waarvan hij zelf ge tuigd dat niets op den weg hem ontging, de agenten, midden op den weg staande en het stopsein gevend, niet zou hebben opgemerkt. Ook was de ambtenaar niet overtuigd van de goede trouw van verdachte, toen hij eensklaps het achterlicht uitschakelde. De ambtenaar was overtuigd dat verdachte als automobilist zijn sporen wel had verdiend, doch vermeende dat de ten laste gelegde handelingen niet getole reerd mochten worden. Niettemin wilde de ambtenaar geen intrekking van het rijbewijs requireeren, doch zulks geheel overlaten aan het inzicht van den Kantonrechter. Ten slotte werd gevorderd ter zake het in gevaar brengen van de veiligheid 200 boete of 100 dagen, het dempen van het achterlicht 20 boete of 20 dagen, en het niet voldoen aan het bevel tot stoppen 150 boete of 100 dagen. Verdediger, mr. van Essen uit Amsterdam, trachtte de argumenten van den heer ambte naar in den breede te weerleggen en achtte niet alleen de gevorderde, doch ook de opgelegde straf te hoog, vooral wat betrof de ontzegging der rijbevoegdheid, die voor het handelsbedrijf van verdachte zeer schadelijk zou zijn. De verdachte verklaarde nog, dien avond in 't bezit te zijn geweest van alle vereischte pa pieren. Schriftelijk vonnis 25 Juli. EEN TAMELIJK KOSTBAAR VERZUIM! Op de boerderij van den veehouder Jacob R. te Z. en N.-Schermer, was op 12 Mei een kalf gestorven, en de eigenaar had toen den koud- zlachter Dekwitz uit Schermerhorn ontboden, die het gestorven dier overeenkomstig de re gelen der kunst vilde en ontleedde en voorts zorgde voor een wettelijke keuring, die werd verricht door den rijksveearts, met gunstig ge volg. Tot zoover was alles voor elkaar, doch de veehouder verzuimde van het overlijden kennis te geven aan het bureau van den burg. vee stand te Alkmaar, gevestigd in het gem. slacht huis, en dit verzuim was oorzaak, dat de vee houder heden werd veroordeeld tot 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. BIER EN BENZINE VERDRAGEN ELKAAR NIET. Een ingezetene van Bergen, de 43-jarige heer A. K., was op 10 Mei met een goede kennis, een stucadoor, in z auto naar Schoorl vertrokken en had na afloop van de zaken een omritje naar Alkmaar gemaakt, alwaar eens was aange legd in een bierkelder aan het Kapelkerkplein. Daar werd de kennismaking hernieuwd met een ander bezoeker, een typograaf, en nog n potje VIER KOMISCHE NUMMERS IN CINEMA AMERICAIN. Het programma van Cinema Americain is deze week bijna geheel gewijd aan het komi sche, in tegenstelling met den gewonen regel, als naast een twee-actertje een hoofdnummer wordt vertoond met een ernstiger karakter. In- tusschen zal deze afwisseling voor vele bezoe kers wel haar aangename zijde hebben, omdat immers nog altijd het lachen als een medicijn geldt. Na het journal, waarin o. m. interessante proeven met het redden van drenkelingen aan boord van oorlogsschepen, beginnen we dan met „Sportheld", waarin de aap Snookie, die dienst doet als huisknecht en ook wel eens sprekende wordt ingevoerd, als plaats vervanger optreedt in een wedstrijd-elftal en de overwinning behaalt, waarmee hij tevens maakt dat een verloving tot stand komt en een on waardig mededinger naar de hand van het meisje ontmaskerd wordt. Het tweede nummer is „De Uitsmijter een rolprent die doet zien hoe een daklooze met Chaplin-allures een meisje terecht brengt, dat in haar prille jeugd door boeven gestolen was uit wraak op haar vader, een rechter. Dol-yer- makelijk zijn vaak de avonturen van den jon gen man en dikwijls komt hij er zoo raar voor te staan, dat men vreest dat zijn leven niet vei lig meer is. Dit is in nog hoogere mate het geval met den held in het volgende stuk, dat den titel draagt van „Kannibalen", 't Is Clyde Crook, die als een nietsnut door zijn patroon wordt ontslagen en dan op een schip terecht komt, waar hij als chef krijgt een eersten stuurman, die niets lie ver schijnt te doen dan den jongeling te ach tervolgen en te mishandelen. Als ten slotte het schip vergaat en alle opvarenden landen op een eiland dat uitsluitend door halve wilden wordt bewoond, is het nog niet uit met het lijden van den jongen, want de stuurman blijft hem achter volgen, omdat hij een mededinger is naar de hand van de dochter van den kapiten. Na heel veel wederwaardigheden, waarbij allerlei ge- geconsumeerd op aller gezondheid, waarna de reis naar Bergen weer omstreeks half elf werd aanvaard. De typograaf, die in Alkmaar woont, zou de rit meemaken tot den overweg. Alles ging uit stekend, doch onderweg raakte de bestuurder in een geanimeerde discussie met zijn medezit- tende in de cabine, den stucadoor, lette op den tamelijk tot voorzichtigheid dwingende hoek ScheteldoekshavenGeest misschien niet ge noeg op het stuur, nam zijn draai onzuiver, met het fatale gevolg, dat een materieele schade ten bedrage van 20 werd toegebracht aan het perceel van den op dien hoek wonenden bak ker, den heer Overtoom. De politie kwam aan dit incident ook te pas en daar men op het bureau de meening scheen te zijn toegedaan, dat de bestuursonzekerheid verband hield met het bezoek aan den bierkel der, werd proces-verbaal opgemaakt en stond de heer K. thans terecht, betoogende, dat naar zijn meening, hij volkomen in staat was geweest zijn motorrijtuig te besturen en een dergelijk ongeval iederen automobilist kon overkomen. De ambtenaar evenwel vatte het gebeurde ech ter meer ernstig op en requireerde 60 boete of 60 dagen, benevens ontzegging rijbevoegd heid voor den tijd van 1 jaar. VERBODEN GROND BETREDEN. Een nog beroeploos 19-jarig jongeling, wo nende te Alkmaar, de heer F. J. D., had op Zondag 29 Mei een geestverfrisschende en spieren stalende wandeling naar Bergen en omstreken ondernomen en was daar, niet let tende op de onbevoegde wandelaars werende verbodsborden, onbewust afgedwaald op verbo den duinterrein. Wat aan hem, gerechtigd tot het houden van toezicht, niet onbekend bleef, zoodat een bekeuring het minder aangename gevolg was en de onopzettelijke doch deson danks strafbhre overtreder zich heden had te verantwoorden betreffende overtreding art. 461 W, v. Strafr. Echter werd onmiddellijk aangenomen de dan ook duidelijk naar voren komende goede trouw van den comparant en geen hooger straf opge legd dan 1.50 boete of 1 dag hechtenis. BIJ EEN SMAL BRUGGETJE MOET MEN ZIJN BEURT AFWACHTEN. Nabij de z.g. Zeswielen, ter hoogte van Huis waard, onder den rook van Alkmaar, bevindt zich een smal verkeersbruggetje, dat zoo goed als geen plaats geeft tot het passeeren van twee voertuigen. Toen dan ook door een nood lottige samenloop van omstandigheden op 18 Mei een flinke Studebaker en een motorrijder met duo-passagier zich gelijktijdig op bedoeld bruggetje bevonden, liep het zaakje leelijk mis en raakte de motorrijder, de heer G. J. v. d. Zwaluw, monteur, met zijn echtgenoote, de 20- jarige Cath. E. van Hout, met zijn motor van den dijk af en sloeg hij over den kop. Gelukkig hadden geen ernstige ongevallen plaats en was de duorijdster wel hevig van streek en versuft, doch hoofdzakelijk als gevolg van de schrik. De bestuurder van de Studebaker, de heer Cornelis L., uit Enkhuizen, die zijn patroons, de héeren van Wagtendonk naar Haarlem zou ver voeren, bood alle hulp en bood namens zijn pa troon, mej. van Swaluw aan, mede naar Haar lem te nemen, van welk aanbod geen gebruik werd gemaakt. Met een taxi werd het ontstel de vrouwtje naar het station te Alkmaar en met den trein verder naar Haarlem gebracht. Evenwel was de Haarlemsche monteur van meening dat hij het eerst &p de brug was aan gekomen en de chauffeur van de auto dus ver plicht was geweest te stoppen en te wachten, daar het passeeren, zoo niet onmogelijk, lang niet gevaarloos is. Hij deed dus aangifte en heden stond de heer Corn. L. uit Enkhuizen, gewapend met een uitvoerig geschreven verde diging, ter zake het in gevaar brengen van de verkeersveiligheid, terecht. De heer. L. begon al dadelijk zijn geschreven verdedigingsspeech af te steken, waarin hij wilde doen uitkomen, dat hij als eerst aankomende op bedoelde brug, niet de schuld was van het gebeurde, doch dat zulks te wijten was aan een samenloop van om standigheden. De heer Kantonrechter verzocht echter ver dachte zijn schriftelijk pleidooi liever te bewa ren tot na den eisch van den ambtenaar, doch daar uit het verloop der behandeling bleek dat de schuld van verdachte niet zoo heel groot was en hij persoonlijk een zeer gunstigen in druk maakte, werd hij tot slechts 5 boete of 5 dagen veroordeeld en was de veroordeelde zoo voldaan, dat hij geen pogingen aanwendde woonten van de onbeschaafde bevolking op het doek gebracht worden en tal van mooie natuur opnamen te zien zijn, gaat de nietsnut dobbelen (met valsche steenen) met de negerkoningin en wint het heele koninkrijk, zoodat hij, die reeds op den brandstapel had gelegen, de vrijheid be werkt van den kapitein en diens dochter. Het vierde nummer, dat eigenlijk de hoofd schotel is, heet „De helden van het neger-batal jon". Het voert ons terug naar den grooten oor lóg, toen ook kleurlingen meevochten in den strijd, maar van dien strijd zelve zien we niet veel, slechts een enkelen keer een loopgraven- gevecht. Overigens zijn het de belevenissen van twee leden van het neger-bataljon, die vertoond worden en die zijn, ondanks de soms lugubere omgeving, meest van vroolijken aard. Wij zien de beide negers verliefd op een kleur linge, die in dienst is van een Duitschen spion. Hun superieur bemerkt dit en geeft hen dan opdracht om haar uit te hooren en als zij niet wil spreken dood te schietenoorlogsmanie ren. Vele moeilijkheden vloeien hieruit voort, maar Eitje zoo is de naam van den één weet met valsche kaarten steeds het meest las tige en onaangename van het karwei op den nek van zijn vriend Ham te schuiven. Maar hoe het ook gaat, juist door hun groote onnoozel- heid en bangheid loopt elk van hunne onderne mingen goed af en daardoor worden zij als groote helden beschouwd en krijgen zij ver schillende ordeteekenen. Wat hun allemaal overkomt, is niet na te vertellen, men moet dat zien om erom te kunnen lachen. Alleen willen we nog verklappen, dat Ham in het allerlaatste, als zij reeds uit den dienst zijn ontslagen, pas tot de ontdekking komt, dat zijn vriend hem zoo vaak bedrogen heeft met zijn valsche kaar ten. Dat is bij een laatste poging van Eitje, om Ham zijn liefje te ontfutselen, dat echter, zon der dat zij het weten, reeds met een ander ging. Zooals gezegd, een programma dat geschikt is om de lachspieren in beweging te brengen. TWEE ZEER U1TEENLOOPENDE NUMMERS IN HET A. B. T. De eene mensch houdt van romantiek en de andere van spannende Wild-West-geschie- denissen; de een dweept met historische filnis zijn verdedigend opstel voor te lezen en direct de opgelegde boetegelden voldeed. NIET ONNOODIG, MAAR TER JUISTER PLAATS SIGNAAL GEVEN. De heer Laurens Sch., boekhouder te Hoorn, bevond zich op Zondag 29 Juni, des namiddags omstreeks 3 uur, met zijn vierwielig motorrij tuig te Bergen in de Dorpsstraat, en verzuimde bij de nadering der Schoolstraat, het daar zeer gewenschte signaal te geven, welke natlatigheid door een surveilleerend rijksveldwachter werd geconstateerd, zoodat de heer S. de gebruike lijke oproeping in ontvangst had te nemen en als gevolg van die invitatie heden als verdachte ter terechtzitting verscheen. Genoemde heer erkende het ten laste gelegde en voerde te zijner verontschuldiging aan, dat zijn aandacht als bestuurder was gevestigd op een wielrijdster, die eenige teekenen van on zekerheid gaf en hij alzoo het verlangde sig naal had nagelaten. Aan deze verdediging ver bond de heer S. nog een onjuiste interpretatie van de Motor- en Rijwielwet. De Kantonrechter, als ingezetene van Bergen met den toestand ter plaatse perfect op de hoogte, wees verdachte nog op dit zeer gevaar lijke kruispunt, waar de meeste voorzichtigheid is geboden en veroordeelde hem tot 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. WETTELIJKE MOEIELIJKHEDEN WEKKEN DE WERKLUST. Een te Egmond aan Zee gevestigde timmer manspatroon, de heer Joh. v. d. P., maakte in zijn kwaliteit van werkgever als verdachte ken nis met den Kantonrechter ter zake een hem ten laste gelegde overtreding der arbeidswet, zulks op grond van het feit, dat hij op Vrijdag 4 Juli j.1. niet had voorkomen, dat een arbeider des morgens 6.30 de werkzaamheden op een bouwwerk had aangevangen, terwijl de tijd van aanvang op de arbeidslijst was gesteld op 7 uur. De heer v. d. P. moest zulks toegeven, doch be weerde, dat hij bedoelden ijveraar, zekeren Ja cob Zwart, die echter feitelijk niet in zijn dienst stond, doch van den patroon die het verrichten van metselwerk in opdracht had, met den ar beid was begonnen uit louter werkzucht, zon der dat hij daartoe eenige last had ontvangen. Bedoelde werkman is geestelijk eenigszins achterlijk en de heer v. d. P. had hem ook reeds op de verplichtingen, voorkomend op de ar beidslijst, gewezen, doch de heer y. d. P. be twijfelde sterk of Jacob de schoone leeskunst wel voldoende verstaat, daarom had de patroon hem ook maar niet als getuige décharge mee gebracht, daar hij weinig zegt of begrijpt, zoo dat men niets aan hem heeft. Niettemin wensch- te de Kantonrechter genoemden werkman toch wel eens te zien en te hooren, en werd alzoo de zaak voor onbepaalden tijd aangehou den. WEDEROM EEN BELANGRIJKE BESLIS SING MET BETREKKING TOT PERSONEN VERVOER IN DAARTOE NIET GOEDGEKEURDE VRACHTAUTO'S. De 48-jarige heer Jacob P., vischhandelaar te Helder, heeft in verband met zijn bedrijf in gebruik een vrachtauto, die hij tevens bezigt om met huisgezin en verdere familie op Zon- en feestdagen uitstapjes te maken en den auto ten dien einde ingericht door het plaatsen van zit banken en het aanbrengen van een kap. De eigenaar en bestuurder heeft de toestem ming der plaatselijke politie en betaalt boven dien aan de belastingadministratie een zeker bedrag boven zijn gewone aanslagen. Ondanks al die voorzorgen, werd de heer P. op Hemelvaartsdag te Koedijk, terwijl in zijn vrachtauto zich bevonden 8 kinderen, 5 van be stuurder, 3 van zijn zwager, benevens de res pectievelijke ouders, totaal 12 personen, aange houden en proces-verbaal opgemaakt, omdat de auto bevatte meer dan 8 personen, dus een dienst uitoefende, terwijl het motorrijtuig voor dit doel niet was goedgekeurd. De heer P. stond dientengevolge Vrijdag te recht en gaf alstoen een uitvoerige toelichting, waaruit bleek, dat van een personendienst te gen betaling geen sprake was en de auto alleen werd gebezigd ten genoege van huisgezin en familie. Er kon dus in helt onderhavige geval niet worden gesproken dat bedoelde auto werd aan gewend als. openbaar middel van vervoer. De ambtenaar was dan ook in zijn requisitoir de meening toegedaan, dat hier van een derge lijk vervoermiddel in den zin der wet niet kon worden gesproken en het O, M. requireerde mitsdien vrijspraak. De Kantonrechter ging evenwel in zijn vonnis en de andere prefereert moderne rolprenten. En welke groep nu het meeste publiek trekt, valt moeilijk te zeggen. Het A.B.T. heeft deze dagen dan ook twee hoofdnumers van zeer uiteenloopend karakter en inhoud. Daar is allereerst een cow-boy- film met Fred Thomson en zijn beroemd paard, die duizelingwekkend is en haar hoog- deze keer voor Bully-Eenarm en laat het pu bliek weer genieten van zijn rij- en schiet- kunst. De geschiedenis zelf is niet noodig te vertellen. Natuurlijk komt de hoofdpersoon in aanraking met menschen, die hem gaarne naar de andere wereld willen helpen, en even natuurlijk komt de eind-overwinning aan Bully-Eenarm, die niet alleen zijn leven behoudt, maar meteen een aardige jongedame en een leuk pleegkind in zijn armen kan drukken. De film laat ongelooflijke staaltjes van schietkunst zien en een achtervolging te paard, die duizelingwekkend is en hoor hoog tepunt vindt in een enormen sprong in de diepte. De andere hoofdfilm speelt zich af aan de boorden van den Donau. Daar zal een jong edelman trouwen met een leelijk, maar rijk meisje, om zoodoende zijn familie uit de fi- nancieele zorgen te redden. De jongeman voelt er niets voor en heeft veel liever een eenvoudig lief meisje uit burgerlijke kringen. Dit mqisje zou hij ook wel spoedig gekregen hebben, ware niet de wereldoorlog uitgebro ken, zoodat hij spoedig in Rusland als krijgs gevangene opgesloten zat. Zijn brieven wor den door een medeminnaar onderschept, zoo dat het meisje niets van hem hoort. Toch blijft ze hem trouw, totdat ze op den laat- sten dag plotseling trouwt met den anderen minnaar, niet omdat ze van dezen houdt, maar omdat de oom van den jongen graaf een mindere fraaie rol speelt en het meisje een valschen brief voorhoudt, waarin haar vroegere verloofde afscheid van haar neemt. Toch komt alles terecht, als de held terug gekeerd is en de ware toedracht hoort. Een film, die uitstekend gespeeld wordt nog verder, verklaarde het ten laste gelegde wel bewezen, doch niet strafbaar en ontsloeg den verdachte mitsdien van alle rechtsvervol ging. Een dergelijke belangrijke beslissing werd on langs door den Kantonrechter genomen in een analoge zaak, waarin het betrof een groenten- handelaar uit Velzen, die te Limmen te dier za ke was aangehouden en geverbaliseerd. De president van het Nationaal Congres gewond. Bij een demonstratie door de nationa listen op de Maidaplanade te Bombay, ge organiseerd in weerwil van een verbod der autoriteiten kwam het tot een botsing, waarbij zestig vrijwilligers der compagnie van civiele ongehoorzaam heid werden gewond. Onder de gewon den bevindt zich Modi, de president van het Nationaal Congres, die aan het hoofd van een optocht marcheerde. Nog steeds komen nieuwe groepen op de Maidanesplanade aan. Driehonderd personen gewond. Een nader bericht meldt, dat de nati onalistische leiders tenslotte hun vol gelingen last gaven, zich terug te trek ken nadat de politie een aantal charges met knuppels hadden uitgevoerd, waar bij driehonderd personen werden ge wond, waarvan tien ernstig. Honderd personen werden naar het ziekenhuis overgebracht. Weerslag van den politieken toestand op de beurs. Uit Bombay wordt gemeld, dat de di recteuren der beurs te Bombay besloten hebben, alle termijnoperaties tot nader order op te schorten in verband met de onzekerheid van den politieken toe stand, den kwijnenden handel en ze nuwachtigheid dergenen, die hun geld uitzetten. De effectenmakelaars, ver wonderd over dit besluit, treffen schik kingen voor een speciale bijeenkomst om het krachteloos te maken. De wetgevende vergadering over het rapport Simon en de rondetafel-conferentie. In de wetgevende vergadering stelde gisteren een Mohammedaansch lid voor het crediet van 266.000 ropijen (ongeveer 240.000 gulden) voor de onkosten der Indische delegatie naar de ronde-tafel conferentie met 100 ropijen te verminde ren met het oog op de onbevredigende adviezen van de commissie-Simon. De nieuwe voorzitter, Jakoeb, viel hém evenwel in de rede onjdat hij buiten de orde was en omdat er z.i. geen verband was tusschen het rapport-Simon en de conferentie. De leider van het Huis, Sir George Rainy, betoogde, dat het moeilijk was ever de conferentie te spreken zon der daarbij van het rapport-Simon te gewagen, doch de leider der onafhanke- lijken, Jinnah, en de leider der nationa listen, Jayakar vielen den voorzitter bij. Laatstgenoemde meende, dat er slechts een zeer verwijderd verband was tus schen rapport en conferentie. Ten slotte gaf de voorzitter in zooverre toe, dat er wel in het algemeen, maar niet in bi- zonderheden over het rapport mocht worden gesproken. De heer Jinnah gaf daarop te kennen, dat hij alleen op de plaats en bij de ge legenheid waar dit behoorde over het rapport wilde spreken. Over de confe rentie sprekend zeide de heer Jinnah, dat hij steeds het standpunt had ingeno men, dat zijn landgenooten aan de con ferentie moesten deelnemen. Met er heen te gaan verloor men niets en bond men zich tot niets. Ga ik niet, aldus Jinnah, en vecht ik niet voor mijn stand punt, dan doe ik mijn plicht niet. Ook andere sprekers bevalen deelneming aan de conferentie aan. Ook de Raad van State heeft zich gis teren met de zaak bezig gehouden. De correspondent van de „Times" te en die in hooge mate boeit. Een film, die 'op hooger plan staat dan de gemiddelde. BROEDERLIEFDE! Victorla-Théater. Het Victoria-Théater staat deze week in het teeken van den lach. Daar is ten eerste het hoofdnummer, de Metro- Goldwyn geluidsfilm Broederliefde (Brotherly Love). Broederliefde dient zich aan als zijnde een satire op het moderne Amerikaansche gevangenis wezen. En als zoodanig mag ze dan ook werkelijk geslaagd heeten. De leider van zoo'n moderne gevangenis heeft als ideaal de opleiding tot de broederliefde en om dat te verwezenlijken laat hij o.a. groote rugbymatches houden. En het is in deze omgeving dat de beide onbetaal bare komieken Karl Dane en George K. Arthur komen, de een in zijn kwaliteit als cipier, de ander als bedrijver van een onbeteekenende „misdaad". Natuurlijk zijn ze beide op hetzelfde meisje verliefd, en het toeval wil dat dat meisje de dochter van den gevange nisdirecteur is. In een cafeteria heeft Fairchild (George K. Arthur) met haar kennis gemaakt, welke kennismaking in de gevangenis v ordt voortgezet, zeer tot het verdriet van Karl, die alle middelen aanwendt om zijn rivaal te doen ver dwijnen, alleen maar met het gevolg dat de situaties steeds komischer wor den. Door allerlei verwikkelingen komen de beiden tegenover elkaar te staan in een rugbymatch; Fairchild's ploeg behaald na 'n uiterst spannenden strijd, die, van den poenigsten boef tot aan den directeur toe, iedereen in opwinding brengt, de overwinning. Zoq§l1s Faichild, gelukkig in het spel is, is hij ook geluk kig in de liefde. Hij trouwt de dochter van den directeur. En Karl Dane ziet het rijtuig met het bruidspaar passeeren. Maar de daverende lach waarin de At BuitenluchtGezond en Reedijk I Ja,dat wéét ik allemaal. Maar de lucht van DOUU/E EGBERTS Uit mtjn pijp is ideaal. 't J* genot bij volle teugen. Het is geurig zacht en fytt, Het brengt in mijn mannenleven Reuzeugeur en wnnuchijn. Cliagt Ooorcribot ECHTE FRIESCHE 20-50 CT. PER ONS Simla wijst in verband hiermee op twee bemoedigende feiten; het eerste is, dat leden van beide Huizen de ronde-tafel conferentie als een werkelijkheid van de naaste toekomst beschouwen, het tweede dat ook al critiseeren zij het rap port-Simon ook nog zoo, zij het toch door hun critiek zelf beginnen te aan vaarden als een practische basis van discussie. ELECTRISCHE STORM IN ITALIË. Beschadigt middeleeuwsche bouwwerken. Tijdens een electrischen storm was de lucht vervuld van bliksemstralen, waarvan een o.a. insloeg in de liftkoker van het Palazzo Chigi, een der interessantste middeleeuwsche bouw werken, waar op het oogenblik het ministerie van Buitenlandsche Zaken is gevestigd. Ook de zuil van Marcus Aurelius, welke midden op de Piazza Colonna staat en het hotel Modern werden door het electrisch vuur ge troffen. Deze electrische storm, welke geruimen tijd woedde, was een der hevigste welke men sinds jaren te Rome heeft medegemaakt. INVASIE VAN COMMUNISTEN v IN ZWEDEN. Tengevolge van de jongste gebeurtenissen in Finland, waar de communisten het hard te verduren hebben, trekken dagelijks tal van Finsche communisten over de Zweedsche grens om zich in veiligheid te brengen. De fouverneur van Lulea heeft doen weten, dat et vrijwel onmogelijk is het doordringen dezer communisten te verhinderen, daar een scherpe bewaking der grillige grens te be zwaarlijk is. In Zweden is men weinig van deze invasie gediend, en men vraagt zich af waarom de communisten zich niet naar hun paradijs Sbvjet-Rusland begeven. HET PAN-EUROPA-PLAN. Naar officieel wordt medegedeeld, zijn de besprekingen over het antwoord van Duitsch- land op het memorandum van Briand inzake de stichting van een Federatieven Europee- schen Statenbond thans geëindigd. Het ant woord zal nu aan den Duitschen ambassa deur te Parijs worden overhandigd, die het den volgenden dag aan de Fransche regee ring zal ter handstellen. Onmiddellijk hierop zal het antwoord door de pers worden gepubliceerd. film eindigt, kan toch nog niet doen vergeten, welk een tragische figuur deze Karl Dane, de „lange" uit de Groote Parade, eigenlijk is. Naast hcjournaal, dat onder meer de Derby te Epson in beeld brengt, worden twee zeer komische twee-acters geboden. Een noodlanding op een Ijsberg laat ons Vveer eens zien, welk een problemen zich voordoen wanneer twee mannen met een aardig meisje in de eenzaam heid terecht kon En als we dan we ten, dat een van die beide mannen Harry Langdon is, dan behoeft het nie mand te verwonderen dat er dolle, meer dan dolle dingen gebeuren. Ook „In de aap gelogeerd" brengt de lachspieren duchtte in beweging. Wie dan ook eens wil lachen, kan niets beters doen dan naar het Victoria- théater te gaan. Ook heden-, Zaterdag, middag, te half drie, heeft men de gelegenheid om dit heele programma te zien. CINEMA EN THEATER. 'n Prachtnummer is no. 337. Het begint met Louis Davids die men onzen besten voor drachtskunstenaar noemt, op wien men in ons land even trotsch is dan de Franschen op hun Maurice Chevallier. En verder wordt er aandacht geschonken aan Jacqeus van Hoven en zijn echtgenoote Rika Hopper; aan de Saxophone en de Klarinet in de Jazz-band, van welke instrumenten een beschrijving ge geven wordt; Nap de la Mar; de film „Wolf- song"; en die „Champagne en zijde", ge naamd; het theater „du grand Guignol", dat te Scheveningen eenige voorstellingen komt geven; aan twee 75-jarigen, n.ml. Juiius Röntgen Sr., die 13 Juli te Scheveningen als pianist optreedt, en de oud-tooneelspeïer Jan C. de Vos. Groote portretten zijn er van Mariene Die- trich (op het titelblad) Lupe Velez, Marceile Albani; alles in keurige uitvoering. Het mu ziekstukje „Een lachende Vrouw" is van D. G. van Beek eq Melchert Schuuman,. J w-'

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9