DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S Oagoiyksoh overzicht. De mijnramp in Silezië. Buitenland De burgerlijke beweging in Britsch-lndië. 132e Jaargang. te new york ontploft een bom. een guillotine gevonden! nakomelingen van lodewijk xvii brand in een petroleumsonde in amerika. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peeatdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENT Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. No. 163 Directeur: C. KRAS. MAANDAG 14 JULI 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. i HET MEMORANDUM VAN BRIAND. I De antwoorden van Engeland en Oostenrijk. Wat de H. P. er van denkt. De antwoorden oip het memorandum van Eriand inzake een Europeeschen Statenbond jbeginnen binnen te komen. In den loop der ivorige week hebben wij er meerdere malen iiets van gepubliceerd, o.a. het antwoord, dat Nederland inzond, en dat, wat Italië stuurde. Thans is blijkbaar Engeland aan de beurt. Een telegram uit Londen meldt ons tenminste, dat vandaag het antwoord van Engeland overhandigd zal worden. Dit antwoord zal eenigszins afwijken van 'den tekst, zooals die aanvankelijk door het Foreign Office was opgesteld. Deze veran dering zou het gevolg zijn van een nadruk kelijk betoog der Fransche regeering te Lon den tegen het onlangs te kennen gegeven voornemen van Engeland, om als antwoord slechts een nota aan Frankrijk te sturen, (waarin de ontvangst van het memorandum bevestigd werd en zich eerst verder over de zaak uit te spreken tijdens de komende Vol- ikenbondsvergadering in September a.s. Van Fransche zijde zou men er op hebben gewe zen, dat een dergelijke houding van Enge land door de andere natiën als een afwijking zou worden beschouwd en dat het aanzien van Briand als ontwerper van het plan er door geschaad zou worden. Met het oog hierop en om geen Fransche gevoelens te kwetsen is de nota uitvoeriger reworden en in een welwillende toon gehou- Jen, hoewel Engeland geen beslissing kan nemen zonder overleg te hebben gepleegd met de Dominions. Intusschen heeft de Oostenrijksche ge zant te Parijs het antwoord van zijn regee- ling overhandigd. Een W. B. telegram zegt van dit antwoord het volgende: Oostenrijk wenscht Briand geluk met de wijze, waarop hij het probleem der Ver. Sta ten van Europa uiteenzet en met de door hem gevonden oplossing, en voegt er bij, dat de politieke en economische toestand van het huidige Europa beter wordt doorvoeld dan in Midden-Europa. De toekomstige unie moet er van den be ginne af naar streven, de bezwaren, die te gen de federatieve organisatie van Europa worden ingebracht, te ontzenuwen, en haar tot een zoo bruikbaar mogelijk instrument van den vrede en het economische leven te maken. De kring der tot samenwerking uitgenoo 'digde staten moet zoo groot mogelijk worden gemaakt. Ook aan de buiten dezen kring lig gende staten, die economisch en politiek nauw met de leden der unie verbonden zijn, moet de mogelijkheid worden gegeven van duur zame medewerking. De unie kan zich organisch bij den volken bond aansluiten. Het volkenbondssecretariaat zou werkzaamheden, welke deze statengroep betreffen, op zich kunnen nemen. Of een po litieke commissie der unie noodzakelijk zou Zijn, valt nog niet te zeggen. 'De Europeesche conferentie zou op doel treffende wijze haar oiptreden op een besluit der volkenbondsvergadering moeten basee ren, hetgeen tot waarborg zou strekken, dat Üe poging tot nauwere Europeesche samen werking door de niet-Europeesche leden van den bond wenschelijk werd geacht en met sympathie zou worden gesteund. De Euro peesche unie zou in volle harmonie met aen Volkenbond bij het mechanisme van Genève kunnen worden aangesloten. Ongetwijfeld zou de rationeele organisatie der economische krachten van Europa eerst kunnen geschieden, wanneer de mogelijkheid van een Europeeschen oorlog definitief zou zijn verdwenen. Er bestaan nog politieke problemen, d:e volgens het standpunt der volkomen gelijkge- rechtigheid van alle Europeesche staten en volkenfamiliën moeten worden opgelost, voor 'de vrede in Europa als volkomen verzekerd kan worden beschouwd. Samenwerking met den Volkenbond is de voornaamste taak der unie. De werkzaamheden van allerlei aard moeten niet aan de deskundigen worden over gelaten, die door hun eigen wetenschap al te zeer beïnvloed worden, maar de draden moe ten samenkomen in de handen van de staat kundigen der verschillende landen. De Oostenrijksche regeering verklaart zien bereid, in den geest der in het memorandum uiteengezette persoonlijke en Europeesche solidariteit aan de groote taak der organisa tie van Europa mede te werken. Tot zoover de antwoorden. De H. P. heeft zich Zaterdag eveneens uitgelaten over het memorandum en zij vraagt zich af, of er wel ooit iets van een Europeeschen Statenbond terecht zal komen. En dan merkt zij daarbij c.m. de volgende moeilijkheden op: Hier in Europa, dat, met Azië, van ouds de heksenketel is waarin Onrust wordt ge brouwen, is de zaak anders. Egoisme, boven al het collectieve egoisme dat nationalisme heet, belangenstrijd, traditie, bejetten hier gemakkelijke verwezenlijking van het federa tieve ideaal. Wanneer Europa ooit de federa tie krijgt, omdat die federatie vrede zal be- teekenen, zal het naar wij vreezen een zeer hoogen prijs hebben te betalen. Al het oude, op politiek terrein zeker, op economisch ge bied zoo goed als zeker, zal weg moeten. Doch dat oude zal niet vrijwillig wijken voor den nieuwen geest die overal en hoe langer hoe meer tot uiting komt. Het zal als van ouds pogen zich te handhaven, zal doof zijn voor de taal die Genève en Locarno, Kellogg, Briand of Cecil spreken. Federatie kan, naar onze vaste overtuiging, in Europa slechts ko men langs één van twee wegen. Door een dictator, een ideaal despoot, die met geweld van wapenen het nieuwe, goede sticht op het puin van het oude en verkeerde; maar onze tijden gedoogen de komst van zulk een ge weldenaar niet langer. De tweede weg kan worden gebaand door nieuwe gedachten en opvattingen die langzaam tot rijpheid ko men. Maar hoe die gedachten met vreedzame middelen, door overtuiging en schikking, het doel zullen kunnen bereiken dat den idealist voor den geest staat, is meer dan wij kunnen zeggen. Debat in het Hoogerhuis. Woensdag a.s. zal er in het Hoogerhuis een debat worden gehouden over Indië. Lord Burnham, die een der leden was van de com- missie-Simon, heeft het voornemen te kennen gegeven de regeering te vragen of, gezien de verklaring van lord Irwin te Simla op 9 Juli, het rapport der commissie-Simon het voor naamste onderwerp van overweging en be spreking zal vormen op de in November te houden ronde-tafel-conferentie. De ongeregeldheden te Bombay. Bij de jongste ongeregeldheden te Bombay zijn volgens nadere berichten 500 personen gewond. Er bevinden er zich nog 150. in het ziekenhuis. 30 hunner zijn ernstig gewond. Vijfhonderd gewonden te Bombay. Het aantal personen, dat bij de botsingen op de Maidanesplanade gewond werd, is tot 500 gestegen. Modi, de president var. het Nationaal Congres, is wegens de betooging tot vier maanden strenge opsluiting veroor deeld. Een nederlaag voor de Indische regeering. Na een zitting van drie dagen van de Wetgevende Vergadering heeft de Indische regeering met 60 tegen 40 stemmen een ne derlaag geleden op een amendement der na tionalisten, strekkende tot vermindering met honderd ropijen van het waarborgfonds tot dekking van de uitgaven voor de „ronde ta- fel"-conferentie. De vertegenwoordiger der regeering verklaarde dat ofschoon de stem ming zou kunnen worden uitgelegd als een algemeene afkeuring van het rapport-Simon, de Indische afgevaardigden naar de „ronde tafels-conferentie niet verschoond zouden worden van hun plicht, het rapport-Simon grondig te bestudeeren. De rest van het waarborgfonds voor de uitgaven van de con ferentie werd zonder stemming aangenomen Een rede van Ramsay MacDonald In een Zaterdagavond in het Crystal Pa lace gehouden redevoering verklaarde de Eerste Minister MacDonald, dat de positie, waarin Indië zien op het oogenblik bevond, ernstig was. Wat thans in Indië geschiedde, kon slechts de moeilijkheden vergrooten en droeg er niet toe bij, Indië spoedig den Do minion Status te doen bereiken. Mannen, met wie de regeering had willen samenwerken, moesten gearresteerd worden voor daden, waartegenover zij, indien zij in de plaats van de Indische regeering hadden gestaan, op de zelfde manier hadden moeten optreden als deze. Nieuwe onlusten te Kishereganj. Uit Calcutta wordt gemeld, dat te Kishere ganj in Bengalen nieuwe onlusten zijn uitge broken, waarbij negen Hindoes werden ge dood. Ondanks de groote politiemacht wor den winkels geplunderd en in brand gestoken Ook werden politie-agenten door de menigte aangevalen en gewond. DE WINKELBRAND TE PARIJS. Te twaalf uur Zaterdagmiddag woedden de vlammen nog steeds voort in het beneden deel van het vrijwel geheel verwoeste Parij- sche warenhuis „Nouvelles Galeries". De brandweer was met buitengewoon veel mate rieel ter plaatse en bepaalde zich later in hoofdzaak tot het nathouden der belendende perceelen. Tijdens de nachtelijke uren stort ten steenmassa's op een brandweerwagen, tengevolge waarvan drie man gewond wer den. De schade werd voorloopig op 30 mil- lioen francs geraamd. De nachtwaker deelde mede, dat de brand des nachts in de meubel opslagplaats moet zijn uitgebroken en zich tengevolge van een gas-explosie spoedig via de boekhouding door de andere afdeelingen verbreid beeft, -* De begrafenisplechtigheid te Hausdorf. De hemel was zwaar bewolkt, toen Zon dagmorgen tegen zeven uur reeds de eerste deelnemers van de aan de begrafenisplech tigheid te Hausdorf deelnemende bewoners uit den district Neurode te Hausdorf aan kwamen. In den nacht hadden de kameraden der omgekomenen, de drie gemeenschappelijke graven gedolven,waarin de dooden, die tot nu toe samen hun werk hadden verricht, thans ook gemeenschappelijk ter aarde zou den worden besteld. Ook waren reeds de lijk kisten naar de nieuwe katholieke begraaf plaats overgebracht waarin een graf 24, in een tweede 22 en in het derde 6 mijnwerkers zouden worden bijgezet. Reeds lang voor den vastgestelden tijd was de kleine tegen de helling van den berg gelegen dorpsbegraafplaats reeds geheel met Belangstellenden gevuld. Een groot deel van de 15 tot 20 duizend zielen tellend zwaarge- troffen gemeente, had zich tegen de helling opgesteld. Tegen acht uur verschenen de offi- cieele vertegenwoordigers der autoriteiten en corporaties, in het bijzonder de vertegenwoor diger van den rijkspresident en. de rijksregee- rin-g, staatssecretaris Dr. Geib van het Rijks ministerie van Arbeid, de vertegenwoordiger van de afdeeling voor mijnwezen, de rij' dagpresident Loebe. Als vertegenwoordiger van den kardinaal was de Domvicaris praelaat Lange aan wezig. De plechtigheid nam een aanvang met een treurmarsch, welke werd uitgevoerd door een muziekcorps uit Neurode. Daarna cele breerde de aartsbisschoppelijke vicaris-gene raal Dittert, die vergezeld was van een groot aantal katholieke geestelijken, een mis, waar na een plechtig Requiem werd gehouden. Pastoor Schroefel van de parochie Haus dorf hield vervolgens een lijkrede, waarin hij nog eens het vreeselijke gebeurde in herinne ring bracht. Droefenis heerscht niet alleen in Hausdorf, maar over geheel Duitschland. Pastoor Schoefel zeide, dat hij bijzondere op dracht had den heldenmoed der reddings- collones te prijzen. Dat waren mannen, die direct na het bekend worden van het onge luk zonder beschermende maskers in de mijn afdaalden, ten einde nog zooveel mogelijk kameraden te kunnen redden. Helaas, ook deze heldenmoed mocht niet meer baten. Men kent de moeilijke omstandigheden, waaron der de mijnwerkers leven en daarom is men verplicht, alles in het werk te stellen, deze omstandigheden te verbeteren. Ten slotte wendde de geestelijke zich in het bijzonder tot de achtergelaten betrekkingen. Voor de protestantsche slachtoffers werd voorgegaan in het gebed door ds. Boettcher, die eveneens de achtergeblevenen woorden van troost toesprak een De plechtigheid werd beëindigd met zingen van „Bergman's Grabgesang". Daarna werden de uit de omgeving af komstige dooden naar hun respectieve plaat selijke kerkhoven overgebracht. In het begin van den namiddag had in die plaatsen de bij zetting plaats, welke meer dan anderhalf duurde. Toen vielen vele vrouwen en kinde ren en ook mannen als gevolg van hun hevi ge aandoening in onmacht. ANTI-JOODSCHE ONLUSTEN IN ROEMENIE. Winkels en synagoge verwoest. Uit Gzernowitz wordt aan de Tel. gemeld, dat te Suczawa ernstige onlusten hebben plaats gehad, die overgeslagen zijn op het dorp Balaczanu. De „Adeverul" meldt, dat ongeveer 200 antisemieten te Balaczanu de Joodsche winkels hebben vernield, de voor raden op straat hebben geworpen en ook de synagoge hebben verwoest. Het dorp biedt een treurigen aanblik. Ten gevolge van het bombardement met steenen werden verschil lende personen zwaar gewond. Eerst om drie uur 's morgens, toen de ordeverstoringen reeds waren opgehouden, grepen de autori teiten in. Hedenmorgen ontving het Roemeensche ministerie van Binnenlandsche Zaken een telegram uit Czernowitz, waarin verslag van het gebeurde werd uitgebracht. Volgens dit officieele telegram lieten de antisemie- tische agitatoren gisteren tegen middernacht de kerkklokken luiden en wekten op deze wijze de geheele bevolking uit den slaap. De boeren vernielden alle joodsche winkels en de synagoge. Volgens dit telegram stond de gendarmerie machteloos tegenover de me nigte, hoewel zij verschillende waarschu wingssalvo's afvuurde. De onderstaatssecretaris van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, Angelescu, die hedenmorgen dit telegram ontving, bracht den inhoud onmiddellijk ter kennis van de regeering. Strenge maatregelen zijn bevolen tegen de antisemietische agitatoren. Angeles cu verklaarde, dat sterke afdeelingen gen darmerie naar Suczawa en Radautz gezonden zullen worden, waar zij zich ter beschikking zullen stellen van de autoriteiten, Bovendien is aan het ministerie vart Oorlog verzocht, troepen naar deze plaatsen te zenden. Be sloten is, dat agitatoren, dje zich ook slechts aap de geringste overtreding schuldig maken, onmiddellijk zullen worden gearresteerd en ter beschikking van de rechtbank zullen wor den gesteld. Buitenlandsche agitatoren zul len over de grens worden gezet. Voortaan zullen antisemietische vergaderingen of be toogingen verboden zijn. EEN TRAMWAGEN IN EEN RIVIER GESTORT. Bijna zeventig passagiers verdronken. Te Buenos Aires is een tramwagen met ze ventig passagiers van een brug over de Riacho in de rivier gestort. Slechts drie pas sagiers, die op de treeplank stonden werden gered. De tram door een openstaande brug gereden. Alle slachtoffers arbeiders. Volgens schatting zijn een zestigtal perso nen omgekomen. Drie-en-vijftig lijken, waar van vijf van vrouwen, zijn totnogtoe ge vonden. De politie en de brandweer, die tot reddingsbrigades werden georganiseerd, zet ten het opsporingswerk voort. De tramwagen ligt geheel onder water. Het ongeluk gebeurde om zes uur des mor gens. Het meerendeel der slachtoffers zijn arbeiders, die naar hun werk gingen. De tram - - f U CUH reed over een brug, waarvan het eene deel was opgehaald. De conducteur zag dit, naar men gelooft, tengevolge van den dikken mist Hin Ji/iorfoIiI-A J _7 ö- -v- V4W4- u-injvwiL UlIOl die heerschte, niet en zette den rit voort, zoo dat de tramwagen in het riviertje de Riacho stortte, dat Buenos Aires van Avellaneda scheidt. Alle reizigers bevonden zich binnen in de tram, met uitzondering van drie, die op het achterbalcon zaten en werden gered. Alle werkgevers in de omgeving staan hun personeel toe naar huis te gaan wegens de ontsteltenis onder de families. Er spelen zich roerende tooneelen af bij de identificatie der slachtoffers. Onder het publiek is een inschrijving geopend ten behoeve van de gezinnen der slachtoffers. VECHTPARTIJ TUSSCHEN NATIONAAL-SOCIALISTEN. De nationaal-socialisten in het district Ditt- marschen hadden voor gisteren een openba re vergadering georganiseerd te Albersdorf in Holstein. Sprekers waren de oud-majoor Buchruker uit Berlijn, Schapke en Dr. Grantz. Bij de opening der vergadering drong plotseling een aantal Hitler-aanhan- gers het podium op en bracht den sprekers met gummiknuppels en stalen staven een aantal verwondingen toe. Majoor Buchruker werd het neusbeen stukgeslagen, terwijl hij ook inwendige kneuzingen opliep. Dr. Grantz liep ernstige inwendige kneuzingen op en werd gewond aan hoofd en armden en beenen, terwijl een bestuurder uit Albersdorf, Richter genaamd, een ernstige hoofdwond opliep. Een zekere Bothmann werd zoodanig geslagen, dat men eraan twijfelt, of men hem in leven zal kunnen houden. Verschillende andere personen werden min of meer ernstig gewond. De veldwachters uit Albersdorf, in totaal vier man, stonden machteloos. De na men van de daders van den overval zijn ech ter bekend. BOSCHBRANDEN IN ZUID FRANKRIJK. Naar gemeld wordt is aan de kust van de Middellandsche Zee een groote boschbrand uitgebroken, met name in de streek, gelegen tusschen Iolon en St. Raphaël. Een hotel heeft geruimen tijd in gevaar verkeerd. De vlammen hebben de kust reeds bereikt. Er is militaire hulp gerèquiréerd. Tot dusverre zijn er reeds 300 H.A. bosch door het vuur verwoest. Een deel van de hoogspanniogslei- ding is vernield. ZWAAR WEER IN ITALIË. In de omgeving van Potenza heeft een zwaar onweder, dat in den afgeloopen nacht gewoed heeft, vier menschenlevens geëischt. Een vader had met zijn drie zoons in een grot beschutting gezocht. Door het noodweer werd de ingang van de grot versperd, waar door allen den dood vonden. neemt aan, dat deze Zondag niet zal uitblij ven, zoodat Maandag de arbeid zal worden hervat. DE MIJNWERKERSSTAKING IN BELGIE. Een compromis bereikt. Maandag werkhervatting. Het Hbld. verneemt: In een Zaterdagavond te Bergen, op initia tief van het ministerie van arbeid gehouden bijeenkomst van gedelegeerden van mijneige naars en vertegenwoordigers der stakende mijnwerkers uit de Borinage, is een overeen komst verkregen, volgens welke de arbeiders Maandag het werk zullen hervatten. De werkgevers namen tot dusver het standpunt in, dat de arbeiders, die zonder opzeggings termijn het werk hadden neergelegd, naar aanleiding van de bespreking der wet op de mijnwerkerspensioenen in de Kamer, met welk ontwerp zij geen vrede nemen, voor verzoe ningsraden moesten verschijnen wegens niet naleving van het arbeidscontract. Dit zou tot veroordeeling van alle arbeiders leiden met een boete van 500 francs. De mijneigenaars hebben van dezen eisch afgezien. Een arbi trage-commissie zal het geschil verder rege len. De arbeidersgedelegeerden hebben net voorstel aangenomen onder voorbehoud van goedkeuring door hun lastgevers, maar mén In het venster van een New Yorksch clubgebouw. Een bom, geplaatst in een der vensterkozii. nen van de Simplon Social Club in de nabij- heid van de woning van J. D. Rocketellor /n New York, ontplofte. Door de ontploffing werden de bewoners der omliggende huizen wakker en werd ontsteltenis gewekt doch aangerichte schade is gering De réden van de gewelddaad is totnogtoe onopgehelderd. saud^ar™/eIeden Madame Tus. SanXt r0emd panopBcum te Londen afbrandde, was een van de weinige voorwer Pfn' die eerden gered, de oorspronkelijke fi«rh r fransche Revolutie, een histo risch reliquie van groote waarde. Het din? heTd.eCzhodcrrïaSien g°6d beWaard' daf Pretendenten en pseudo-prinsen. De schim van den Dauphin Lodewijk XVII de ongelukkige en spoorloos verdwenen zoon zfch ?n h en Marie-Antoinette, heeft zich m de afgeloopen weken wederom in Frankrijk vertoond, in twee, onderling geen verband houdende gevallen, aldus verfelfhet Bf^eft Bet proces voor de civiele rechtbank te Versa-illes, waarbij een zekere Mme. Heitz, een rijke Parijsche „ren-tière" Ht* gen0VevrPnns Louis van Bourbon', „Hertog van Normandië", die beweerde een afstammeling te zijn van den bekenden Naun. oorff en een kleinzoon van Lodewijk XVII tk^n SOO tt¥Wte V3n Puins de restitu' L an 390 000irancs» die ze hem had toe- vertrouwd om zijn rechten te doen gelden en te komen2 V3n d° er^en's van Lodewijk XVI - PKnns, L°uif var, Bourbon, die thans blind is, bracht in 1916 mevr. Heitz, een vurig be wonderaarster der Bourbons, er toe hem geld en meubelen ter waarde van 900.000 francs 7m> knrmpn°hW6n' °pt^t hij' zicfa gemakkelijk ™,l<™e.n BewegenToen zij in 1917 be- merkte dat de pogingen ran den prins om zich te legitimeeren vruchteloos waren, dien- e een aanklacht wegens oplichting in Mme. Heitz heeft haar eisch niet ten volle toegewezen gekregen. Slechts 10.000 francs zullen haar worden terugbetaald *,n Bet tweede geval betreft het een hoeden maker uit Chicago, Louis Philippe Brosseau, die naar de Ver. Staten is teruggekeerd na er niet in te zijn geslaagd zijn identiteit als kleinzoon van Lodewijk XVII te bewijzen. Hij verklaart dat Lodewijk XVII, die in 1875 on negentigjarig-en leeftijd zou zijn overleden, den nacht, dat hij uit de Temple werd ont voerd, eern klein zilveren kruis en nog eenige andere reliquieën had meegekregen. Brosseau had deze voorwerpen mee naar Frankrijk ge nomen, doch ze schijnen niemand erg te heb- ben geïmponeerd. Nochthans zal hij het vol- gend jaar terugkecren met nieuwe documen- ten. Vijf personen verbrand. Vier jongens en eer. man kwamen in de vlammen om bij een brand in een petroleum- sonde bij Haynesville. Drie andere mannen werden met zware brandwonden naar hef ziekenhuis gebracht. DE TURKSCHE STRIJD TEGEN DE KOERDEN. De Koerden definitief verslagen! De Turksche regeering heeft Zaterdag of ficieel meegedeeld, dat de strijd tegen de op- standige Koerden in het gebied van de Ara rat tot een succesvol einde is gekomen en dat de vrede aan de Turksch-Perzische grens weer geheel is hersteld. OM DE MACHT IN CHINA. Eenheid bereikt in den Kwomin* tang? Volgens een telegram uit Peking zouden linkervleugel en de rechtervleugel van den Kwomintang, die sedert den dood van dr. Soen Yat Sen in 1925 gescheiden waren, besloten hebben zich weer te vereenigen. De partij heeft een verklaring gepubliceerd, waarin het herstel van de een heid wordt bevestigd en waarin verklaard wordt, dat de Kwomintang voornemens is een regeering te vormen. Zij zal de functie van het parlement van Noord-Cbina waarne men, totdat een volksvertegenwoordiging zal kunnen worden gekozen. De herstelde een heid beteekent een versterking van de macht van het Noorden door het vormen van een grondslag voor een constitutioneele regee ring. Men neemt aan, dat generaal Feng aan het hoofd der nieuwe regeering zal ko- tnen te staan. de

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1