Spaarboekjes Landbouw en Veeteelt. Radirgraflsch Weerbericht. Fa. De Lange 4 De ffloraaz, RENTE 3't !er!?'n Verkeersongevallen. Laatsie berichten. ALKMAAR. Telegframafieii Onze Koloniën. AMSTERDAM SCHE. BEURS van 15 Juli 1930 Opgave van tfoW<1hollnn<1scYi LandbrttiWefedlet. "'Vv. w AGENDA Dinsdag 15 Juli. 7.30 uur, Cinenia Americain: De helden tan het negerbataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T. Haar held (boven 18 jaar)) 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden). Woensdag 16 Juli. 2.30 uur, Victoria Theater, middagvoor stelling van de geluidsfilm Broederliefde. 10.30 uur, provinciaal N. Holl. Zendings- feest te Heiloo. 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het neger-bataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar held (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden). 8—10 uur des av., Muziektuin, concert Stedelijk Muziekkorps. Onverantwoordelijk rijden. Zondagavond is op den rijksstraatweg te Sittard een motorrijder met een tamelijke vaart tegen een fietser gereden. De duorijd ster werd over den moter geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Het meisje had een ern stige hoofdwonde bekomen. De fietser werd slechts licht gewond en de fiets totaal ver nield. Naderhand heeft de politie den motor rijder gearresteerd. Hij was onder den in vloed van sterken drank. Een doode. Zaterdagavond slipte wegens de gladheid van dén weg op den straatweg Wierden-Nij verdal de auto van den heer Beudt uit Hen gelo (O.), bestuurd door zijn oudsten zoon. 'De auto botste tegen een boom, waardoor de bestuurder zoo ernstig is gewond, dat hij en kele uren na het ongeval overleed. Auto tegen boom gereden. Onder de gemeente Asten (N.-B.) kwam Zondagavond de auto van den heer P. R. uit Mierlohout nabij Helmond in botsing met een boom. De auto werd zwaar beschadigd. 'De heer R., die zelf stuurde, werd ernstig ■gev/ond naar Helmond overgebracht. Zijn echtgenoote, die mede in den wagen zat, be kwam verwondingen aan de beenen. De oor zaak der botsing is onbekend. Twee auto's tegen elkaar gebotst. Hedenmorgen naderde uit de Bosboom Toussantstraat te Amsterdam een auto de Constantijn Huigensstraat, terwijl uit de richting Overtoom een andere auto kwam naar de Bosboom Toussantstraat. De eerste auto werd bestuurd door een leerling-chauffeur, de instructeur zat achter hem. Deze auto had de voorkeur van passee- ren, maar verminderde vaart, om de bocht te nemen naar de Constantijn Huijgensstraat. De autobestuurder uit de richting Overtoom dacht, dat de andere chauffeur zou stoppen. Door deze samenloop van omstandigheden botsten de wagens tegen elkaar. De instruc teur viel door de ruiten en moest naar het Wilhelminagasthuis worden gebracht. De wagen uit de richting Overtoom viel om. De beide chauffeur kwamen er goed af. De schade aan ,de beide auto's is aanzienlijk. EEN IN BESLAG GENOMEN GAT. Een gatwaarin men eerst geen gat zag. Een gat is een opening in een vaste stof, en d us eigenlijk is het iets wat er niet is, maar er had kunnen zijn. De politie, die zich zoo vaak voor vreemde opdrachten ziet ge plaatst, heeft dezer dagen de puzzle op te lossen gekregen, hoe men zoo iets, wat er niet is, in beslag kan nemen. Een kegelbal heeft een gat, waarin de kegelaar zijn duim steekt, voor hij den aanval ot> alle negen gaat ondernemen. Nu heeft een fabrikant te Rotterdam kegelballen in den handel ge bracht met een gat, dat in vorm iets afwijkt van de oude ballen, maar de vervaardiger van de origineele kegelballen vindt het on derscheid zoo miniem, dat hij, op grond van zijn octrooirechten, den nieuwen -fabrikant heeft aangeklaagd, wegens oneerlijke con currentie. De politie kreeg toen de opdracht twee gaten, een van het oude en een van het nieuwe model in beslag te nemen. En toen zat men voor de moeilijkheid. Als niet net toevallig een kegelaar zijn duim in het gat steekt, bevat het gat niets dan lucht. Men kon toch moeilijk den rechter twee hoeveel heden lucht voorleggen en om de ballen was het niet te doen, want deze zijn nu eenmaal rond. Maar de politie is vindingrijk. Zij heeft de ballen middendoor gezaagd en de helften met de openingen erin in beslag genomen. Misschien ziet de rechter er echter een gai in. (N. R Ct.) EEN PLUIMVEE-STAMBOEK. De gehouden alg. vergadering van de Aig. Ned. Pluimveefokkers Ver (A. N. P. V.) heeft besloten een Ned. Pluimveestam boek in te voeren. Reeds is het ontworpen reglement goedgekeurd. PHILIPS GLOEILAMPENFABRIEKEN. Het „Berl. Tagebl." deelt mede, dat Phi lips Gloeilampenfabrieken in een brief aan de Duitsche regeering dreigt, geen bestellin- fen in Duitschland meer te plaatsen als het aar nog langer onmogelijk gemaakt wordt, haar producten in Duitschland te verkoopen. AAN HET VERKEERDE STATION UITGESTAPT. Slapen in den trein. Zaterdagnacht te ongeveer 1 uur is iemand, die bloedend aan het hoofd was gewond, aangetroffen op het tweede perron van het station te Leiden. Het was de heer A. J. S de H. uit Den Haag. Vermoed wordt, dat hij in den trein in slaap was gevallen en op het laatste oogenblik te Leiden te zijn uitge stapt, in de meening reeds in Den Haag te zijn. In ernstigen toestand is hij naar het academisch ziekenhuis te Leiden overge bracht. ANTI-VLOOTWET-ACTIE. Van de r.-k. Volkspartij Het partijbestuur van de r.-k. Volkspartij heeft in zijn vergadering, Zaterdag j.1. in Utrecht gehouden, besloten, om een krachtige actie te organiseeren tegen minister Deckers' vlootplannen. Het zal een uitvoerig manifest richten voornamelijk tot de katholieken van Neder land en eeri landelijke protestmeeting organi- seeren kort na de opening der Staten-Gene- raal. Voorts heeft het partijbestuur zich schriftelijk gericht tot de S. D. A. P., den Vrijz. Dem. Bond en de Chr. Dem. Unie, om tot een landelijke samenwerking ter zake te geraken. 5V' HOOG WATER. Polder overstroomd. Tengevolge van den zeer hoogen vloed is Zaterdagavond het water van 't Hollandsch Diep te Lage Zwaluwe buiten de oevers ge treden, tengevolge waarvan de Kwistgeld- polder geheel overstroomde. Het rundvee moest met vereende krachten voor den ver drinkingsdood worden gered. De vele in dien polder aanwezige hooioppers dreven weg, waardoor de geheele hooioogst voor de pach ters verloren ging. Toen de vloed zijn hoog tepunt had bereikt, stond het water in den polder tot een hoogte van ruim 1 'A M. KINDERVERLAMMING. Te Gorredijk is bij een eenjarig kind kin derverlamming geconstateerd. Het patiëntje is naar een ziekenhuis te Leeuwarden ge bracht. den en in het water is terecht gekomen. Zijn lijk is door den burgemeester van Horst ter beschikking van de familie gesteld. DÉRAILLEMENT. Op het rangeerterrein bij Birkhoven te Amersfoort zijn Zaterdagavond tien goede renwagens en een locomotief uit de rails ge- ioopen. De lijn was gedurende vele uren ver sperd. Men had geen materiaal genoeg om alles weer in het rechte spoor te brengen, zoodat de kraanwagen uit Utrecht moest ont boden worden. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. EEN ZAKKENROLLER OP HET STATION GESNAPT. Een wedren op de perrons. Men seint ons uit Amsterdam Hedenmorgen kort voor het vertrek van den trein naar Hamburg te ongeveer half elf was het Centraal station even in rep en roer. Een heer, die in den trein naar Hamburg wilde stappen, werd door een hem onbekend persoon aangesproken, die hem vroeg, of dit de trein naar Keulen was. De heer beant woordde deze vraag en wilde juist in een eerste klasse coupé stappen, toen hij bemerk te, dat hij zijn portefeuille kwijt was. De vreemdelnig, die hem had aangesproken, had hetn aan zijn colbert vastgehouden en de heer begreep onmiddellijk, dat de man hem zijn portefeuille ontfutseld had. Hij werd in deze meening versterkt, toen hij zag, dat de man zich haastig naar den uitgang begaf. Hij schreeuwde luide: „Houdt den dief", waarop verschillende menschen toeschoten en den man, die het inmiddels op een loopen had gezet, bij de trap naar den uitgang tegen hielden. Toen men hem vast pakte, vond men de ontstolen portefeuille op den grond bij den uitgang liggen. Toen de dief zag, dat hij niet meer kon ont komen, had hij de portefeuille blijkbaar weg geworpen. De man is overgebracht naar het bureau Warmoesstraat. Blijkens zijn paspoort is hij een 42-jarige Deen en uit hetgeen thans reeds aan het licht is gekomen, meent de po litie te mogen aannemen, dat men te doen heeft met een bekenden internationalen zak kenroller en dat men dus een goede vangst heeft gedaan. Waarschijnlijk zal de aangehoudene reeds morgen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. DE REIS VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE. De koningin en de prinses zijn gisteren (Maandag) met haar reisgezelschap na een 7-urige marsch te paard en te voet in Bygdin aangekomen. HET VERKEER TUSSCHEN NEDERLAND EN DUITSCHLAND. De besprekingen tusschen de vertegen woordigers der Nederlandsche en Duitsche regeering over de vergemakkelijking van het verkeer tusschen beide landen, welke de vori ge week waren aangevangen, zijn heden ten einde gebracht. Het resultaat ervan kan worden beschouwd als een stap voorwaarts op den weg naar de opheffing van den pasdwang tusschen Ne derland en Duitschland. In het bijzonder is beoogd het maken van korte uitstapjes naar de beide landen te ver gemakkelijken. Er zal naar gestreefd worden, de hieromtrent ontworpen maatregelen, die nog de goedkeuring der wederzijdsche regee- ringen behoeven, nog in den loop van dezen zomer in werking te stellen. INBRAAK. Zesduizend gulden gestolen. Vannacht is ingebroken in een perceel aan den Stationsweg te Rotterdam. Men heeft zich met valsche sleutels toegang verschaft tot het gebouw, waar een uitgeversmaat schappij is gevestigd. Op het kantoor werd de brandkast open gebroken en daaruit werd een bedrag van ruim 6000, bestemd voor de uitbetaling van loonen, gestolen. Tot nu tos heeft men van de daders geen spoor kunnen ontdekken. KORTE BERICHTEN. Te Maastricht zijn gistermorgen, waar schijnlijk door het spelen met lucifers, de kleeren van het 6-jarig meisje Knols, wonen de Markt, in brand geraakt. De vader ver brandde bij het blusschen zijn handen. Met brandwonden overdekt is het kind in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis ver voerd De 19-jarige fietser E. uit Schipluiden, die een motorrijder wilde bijhouden, reed op het Noordeinde te Delft tegen een hardstee- nen paal. Hij viel en werd ernstig aan het hoofd verwond. Hij is naar het gasthuis te Delft vervoerd. De 57-jarige C. Stecheloven, die Zater dagmorgen in een loods aan de Lekhaven te Rotterdam onder een lorrie is geraakt, is van nacht aan de gevolgen in het ziekenhuis aan den Coolsingel overleden. Door den rijksveldwachter te Deurne werd in het kanaal te Griendtsveen onder de gemeente Horst drijvende aangetroffen het lijk van den 24-jarigen H. Huizing, afkom stig uit Deurne. Men vermoedt dat H., toen hij langs het kanaal fietste, onwel is gewor- HET VLIEGONGEVAL TE SOESTERBERG. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij nog het volgende: Sergeant Elout was sinds ongeveer twee maanden weer op het vliegkamp Soerterberg gedetacheerd. Hij was met groot verlof en zou instructeur worden van de Aero Club te Rotterdam of Amsterdam. Daarvoor ging hij nog eenige maanden in actieven dienst Het staat nog niet geheel vast, hoe het onge val zich heeft toegedragen. De heer Elout manoeuvreerde in de lucht en volgens ver klaringen van eenige ooggetuigen zou hij in een looping uit het vliegtuig zijn gevallen Of de vlieger loopings gemaakt heeft, weet men op Soesterberg nog niet met zekerheid Wel staat vast, dat hij uit het toestel is ge vallen. Het lijk van den vlieger werd op on geveer 40 M. afstand van het toestel gevon den. Het toestel, een één-persoons jager, type Fokker VII, was op een open plek in het bosch ten Noorden van het vliegveld neer ge komen. Het zat met den kop in den grond en was zoo goed als geheel vernield. DE MIJNRAMP IN SILEZIE. De mijngang staat niet onder water, maar is hier en daar in gestort. De directie van de Wenseslausmijn deelt mede, dat de geruchten, als zou de mijngang waarin het groote ongeluk voorviel, onder water staan, onjuist is. Wel is de gang over bepaalde gedeelten ingestort, waardoor de reddingsbrigades op nieuwe moeilijkheden zijn gestuit. Zij moeten het puin opruimen en voor hun eigen veiligheid de gang met hout schoren. Door dit alles duurt het zeer lang voor zij de 44 lijken die zich nog in de schacht moeten bevinden, kunnen bereiken. HET MEMORANDUM VAN BRIAND. Zweden's antwoord. De Zweedsche minister van buitenlandsche zaken heeft heden aan den Franschen gezant te Stockholm het antwoord van Zweden op het memorandum van Briand inzake de pan- Europeesche samenwerking overhandigd. In dit antwoord wordt gezegd dat Zweden zeer welwillend staat tegenover de gedach ten van nauwere samenwerking tusschen de Europeesche Staten en gaarne aan de dis cussie te Geneve zou willen deelnemen. De Zweedsche regeering acht het thans echter nog te vroeg om nu reeds de Europeesche aaneensluiting met jaarlijksche conferenties enz. te bewerkstelligen. BESTRIJDING VAN KANKER. Op de jaarlijksche vergadering voor kan kerbestrijding in het Britsche rijk in het Hoogerhuis werden belangrijke mededelin gen gedaan over succesvolle toepassing van het in den oorlog zoo berucht geworden mosterdgas bij de strijding van kanker. De experimenten waren gedaan aan de universiteit te Leeds. O. a. is men er in ge slaagd door middel Van mosterdgas kanker volkomen te localiseeren tot een aangetaste plek. Op ratten en muizen had men bizonde- re resultaten met mosterdgas bereikt. TE Gedeeltelijk gecorrigeerd. DE DEKKINGSVOORSTELLEN IN DEN RIJKSDAG. Groote spanning onder de leden. BERLIJN, 15 Juli. In de wandelgangen van den rijksdag wordt de vermoedelijke gang van zaken druk besproken. Men neemt aan, dat de rijkskanselier reeds he denmiddag te vijf uur een verklaring zal afleggen. Over hetgeen het rijkskabinet besloten heeft heerscht het grootste stil zwijgen, zoodat men met groote spanning wacht, of de verklaring van den rijkskanse lier bij de tweede lezing van de dekkings- voorstellen reeds iets bevat omtrent de ont binding van den rijksdag De rijksregeering zal in geen geval na de, na de rede van den rijkskanselier te verwachten verklaringen van de partijen, waaruit zal blijken, dat de meerderheid tegen aanvaarding der voor stellen is, een stemming laten plaats heb ben, daar een door den rijksdag verwor pen wet moeilijk door middel van een noodverordening in werking kan treden. Dat de groote oppositiepartijen, de so ciaal-democraten en de Duitsch-nationalen de dekkingsvoorstellen zullen afwijzen, daarover bestaat geen twijfel meer. En el ke speculatie op een veranderde houding der Duitsch-nationalcn is nutteloos. DORPSBRAND IN ITALIË. Tien huizen in de asch gelegd. ROME, 15 Juli. Uit Trento wordt ge meld, dat in het Alpendorp Spormaggiore een hevige brand heeft gewoed. Door on bekende oorzaak was in een der huizen brand ontstaan en binnen korten tijd ston den tien huizen in brand. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. De tien huizen brandden geheel af. Door het krachtig optreden van de bevolking van het dorp bleven de andere huizen gespaard BRAND IN EEN EIERENOPSLAG- PLAATS. 720.000 eieren verbrand. ROME, 15 Juli. In een opslagplaats van eieren in het dorp Grignasco bij No- vara heeft een groote brand gewoed. Het geheele pakhuis brandde af. 60.000 do zijn eieren gingen verloren. De schade be draagt meer dan 300 000 Lire, y PROVINCIALE fOKVEEDAG HOORN. Het bestuur van den Provincialen Bond van Rundveefokvereenigingen in Noord-Hol land doet het mogelijke om den op 10 en 11 Sept. a.s. te Hoorn te houden grooe Pro vinciale Fokvee Tentoonstelling te doen sla gen. Heden ontvingen wij een zeer keurig uitge voerde brochure in de Hollandsche en Fran- sche taal, ten behoeve van de Provinciale Centrale Fokvee Tentoonstelling en de de monstratie van de Noord-Hollandsche kaas uitgegeven. De belangrijkheid van de Rundveefokkerij, de Schapenfokkerij, de Varkensfokkerij, de Geitenfokkerij en de Kaasbereiding komt in de brochures, die geïlustreerd zijn met de fo to's van de beste fokdieren, goed uit. Gelijk meermalen reeds in de bladen is be richt stelt de Provinciale Bond van Rundvee fokvereenigingen in Noordholland zich voor om in samenwerking met de organisaties voor de kleinvee-teelt, als het Texelsch Scha penstamboek, het Varkensstamboek en de Bond van Geitenfokvereenigingen, op 10 en 11 September a.s. te Hoorn een groote prov. fokvee,-tentoonstelling te houden. Tevens zullen dan de beide Bonden van Zuivelfabrieken hun kaaskeuringen houden, terwijl ter gt .enheid van den gewonen weke- iijksche kaasmarktdag op Donderdag 11 Sep tember een keuring zal zijn van ter markt aangevoerde stapels kaas. Het ligt in de bedoeling, om, gezien de groote moeite en kosten hieraan verbonden, een dergelijke groote provinciale demonstra tie van fokvee, eventueel die van kaas, zoo ééns om de 4 of 5 jaar te doen houden, ten einde aldus periodiek te toonen wat Noord- holland dienaangaande kan presteeren. Een en ander is nu in volle voorbereiding. Onderscheidene commissies nemen een deel van het werk voor hun rekening. Door de Commissie welke de afdeeling reclame verzorgt is een geïllustreerde bro chure samengesteld, welke ook vertaald is in het Engelsch, Fransch er. Duitsch. Dit boekje is reeds verspreid in alle landen van de we reld, waarvan verwacht wordt of bekend is dat zij afnemers zullen worden of reeds zijn van deze producten uit Noordholland. Van de rundveefokvereenigingen welke naar gelang van de grondsoort lichte of zware hun vee afzonderlijk inzenden, zijn er reeds onderscheidene welke een aantal dieren hebben aangewezen voor de expositie. De bedoeling is om bezoekers van verre, naast deze tentoonstelling, ook in de gelegen heid te stellèn iets meer te laten zien en wel b.v. de Zuiderzeewerken eventueel andere be zienswaardigheden. Medewerking wordt er van alle kanten ondervonden, niet alleen van de belangheb- van 15 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765.9 te Lacoru- na. Laagste barometerstand 751.1 te Den Helder. Verwachting, geldig tot den avond van 16 Juli: Meest matige, Westelijke tot Zuidelijken wind tijdelijk opklarend, met nog kans op regei*. buien; later waarschijnlijk toenemende be- wolking met regen; weinig verandering in temperatuur. AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van Zondagavond tot Maan dagavond 14 Juli zijn de weersomstandighe den in het Noorden gunstig en in het midden van het land aan den rand ongunstig ge. weest voor het optreden van aardappelziekte. bende veefokkers, m. ar ook van het gemeente bestuur en de besturen van andere instellin gen. Tot zoover is alles prachtig gegaan, maar helaas is er nu een donkere wolk gekomen aan den horizon, in den vorm van het montf. en klauwzeer onder het rundvee. Wel is waar gaat de verspreiding niet snel, maar toch wint de ziekte veld. Op de dezer dagen gehou den vergadering van het Bestuur van d*n Bond in deze kwestie besproken en hoewel een enkel lid reeds als zijn meening uitsprak om voor de afdeeling rundvee de zaak af te lasten, is besloten deze beslissing nog uit te stellen tot Vrijdag 25 Juli a.s., wanneer het bestuur wederom bijeen zou komen. DE ZIEKTE VAN DE GOUVERNEUR- GENERAAL. De oorzaak van de ziekte van den gouver neur-generaal is naar gebleken is een klein niersteentje. Ingrijpen is echter niet noodig. De algemeene toestand van Z. E. is zeer gun stig. De gouverneur-generaal verlaat eerst daags het hospitaal en zal daarna weer spoe dig zijn werkzaamheden hervatten. WILD-WEST OP JAVA. Een treihroof. De correspondent te Cheribon van het „Nieuws" meldde: Een trein der SemarangCheribon Stoom tram-Mij. moest tusschen Tjiledoek en Losari bij een overweg stoppen. Voor den afsluit boom stond een auto, waaruit enkele inlan ders sprongen, die zich onmiddellijk naar den wagon begaven, bestemd voor de geld zendingen. De wagon werd geopend en een kist met 1500 gulden in de auto meegenomen. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die alle mogelijke maatregelen nam om de dieven te vangen. Alle taxi's werden (Ontvangen per draadloos* telefoon). STAATSLEENINGEN, 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. fer-, RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Milwaukee Southern Rails Union Pacific wabash •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 1023/.J 155% 172 147'/j 500 273 1033/4 IO21/4 126% 57f/a 90 279 344 643/4 10218 837. 27i/4 1597,6 2748/4 4537, 34l6/8 1307, 1Q2 387.8 184 73 80 3S07. 3931/8 164 7, 1231/4 817, 129% 85 47,6 26 25 1597/, 683/4 621/, 72 Vs 330 3497: 337'/, 95 2201/4 3774 Koers van heden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 155 6 510 104-1/, 104-5 1041/4 1047, 128 279-80 338 127-8 279-83 337-41 57 893/4 340-2 127 281% 340-2 102'/,. 3 1027/9-3 651/, 103 1021-3* 85'/4 27-7,6 27«/4-I 277, 452i/,-4 341 4527,-4 453 130 Vs 180-4 70-4 80 3937, 393J-3/4 163 393-4 1237, 82 129 851/j 47, 1231/4-4 857, 1233/4.4 84 85 VJ 124-3/4 4% 26 25 158-9 159% 63 73 328 8497, 335 733/4 32.7'/2 3531/, 335 16-l/g 44 16 - 367» PROLONGATIE vorige koers 27» pCt. heden 2i/» pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100. Kopenhagen o."lboln New.York Italië Vorige koers 12.093/,, t 59.33 9.78 1 34.73 48.327, 35.127, 66.60 66.827, 1 66.60 3 2.487,6 13.027, Koers op heden 3 uur 12.08'6/u 59.311/, 9.78 34.727- 48.31 35.127, 66.60 66.82% 66.60 2.48% 13.03

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2