VaderlandschB Bank Kunsten en Wetenschappen. Stadsnieuws Lischtvaart Doodelijk vliegongeval opSoesterberg. Filmnieuws. Advertentiën P 0/ tegen beurskoers Q 7n OBLIGATIËN Kerk en school MUUS. LI DA. ARIAANTJE MARIJTJE, aangehouden en onderzocht, doch zonder re sultaat. Het optreden der politie verdient allen lof. Bij informatie deelde de stationschef der 5.C.S. van Cheribon mede, dat hem niets ge rapporteerd was COMMUNIST GEARRESTEERD. 'fe Soerabaya is gearresteerd de Batavia- sche communist Woen Tjioen Ya. De arresta tie houdt verband met een ex-tremistische ac tie, waaraan de man zich heeft schuldig ge maakt en welke is gebleken uit het bij den onlangs door de politie gedanen inval in het redactiebureau van de Kiauw Sin Yit Po in beslag genomen materiaal. GEDENKTEEKEN ONTHULD. Voor een bekend districtshoofd. De gouverneur van Sumatra's Westkust onthulde onder groote belangstelling van Europeesche en Inlandsche zijde het gedenk- teeken, opgericht ter nagedachtenis van Soe- tan Radjat gelar Soetan Masaboemi, het be kende in het jaar 1928 overleden districts hoofd van Padang. De bij deze gelegenheid gehouden redevoeringen en de schat van aanwezige kransen getuigden van groote waardeering voor den overledene. WEER EEN AANSLAG. Op de rubber-onderneming Kabawètan van de te Amsterdam gevestigde N.V. Cultuur Mij. Kota Boemi, gelegen op 5 K.M. afstand van Kopahiang in de residentie Bengkoelen, is een aanval gepleegd op den planter P. Bakker, die een paranghouw in zijn nek heeft opgeloopen. De heer Bakker verkeert echter niet in levensgevaar. CURACAO'S VEILIGHEID NOG STEEDS BEDREIGD. Een mededeeling van gouverneur Van Slobbe. In de Memorie van Antwoord op de sup- j»letoire begrooting voor het dienstjaar 1930 deelde de gouverneur van Cura?ao, de heer B. W. T. van Slobbe, aan den Kolonialen Raad mede, dat hij twee brieven van de re- volutionnaire partij uit Venezuela had ont vangen, welke beiden het verzoek bevatten, de handelingen dier partij niet te belemme ren! De gouverneur verklaarde verder, dat de veilgiheid in Cura^ao nog steeds door die partij bedreigd wordt. Daarna wordt door gegaan met uitzetting van leden dier partij, zoolang de leden, welke aansprakelijk zijn voor den overval op 8 Juni, niet zijn geroy eerd. EEN JAAR PEST IN EN OM BANDOENG. Het was 28 Mei j.1. een jaar geleden, dat ie gevreesde pest-ziekte in Bandoeng haar intrede deed, waarna uitbreiding naar buiten, in het regentschap, volgde. Een korte revue doet zien, dat het aantal gevallen steeds afnemende is, aldus het A.I.D. Om ons tot dit jaar te bepalen, en tot de stad, zij aangeteekend, dat in Januari 39 ge vallen werden gerapporteerd, in Februari 22, in Maart 26, April 15, Mei 14, en in Juni, tot op heden, 3. Haast alle gevallen waren met doodelijken afloop alleen in Januari en in Maart her stelde 1 patiënt. De afneming teekent zich ook buiten de kota af. Nemen we b.v. het district Tjiwidej, waar de ziekte wel het hevigst heerschte, zoo zien we, dat daar het vorig jaar, van het uitbreken in September af tot het einde, 31 December, toe 73 gevallen waren en in 1930 tot dusver slechts 25. EEN DURE GEVANGENIS. De in aanbouw zijnde strafgevangenis bij Soekamiskin, niet ver van Bandoeng gelegen, zou volgens de raming 6 ton moeten kosten. •Reeds thans is 2 ton meer besteed schrijft de correspondent van het Bat. Nbld. te Ban doeng zonder dat het werk gereed is. Er zou nog bijna 1 ton noodig zijn om het werk te voltooien. Hiertoe zal wel worden beslo ten, doch voor de verantwoordelijk gestelde ambtenaren in zake die geweldige overschrij ding der begrooting is de zaak verre van aangenaam. Over de belastingbetalers zwij gen wij maar! ter bestudeering, doch het resultaat van dit onderzoek wordt tot heden den Raad onthou den. Indien het Regentschap het meer in beheer kr'jgL ligt het in de bedoeling om de pacht om de 2 jaar in het openbaar te veilen, zoo dat een ieder, ook de tegenwoordige pachter zal kunnen mededingen. voor Belaste "Vaarden, 's Gravenhage, Unaet jaarliiksche uitloting DE HOOFDREDACTEUR MET VACANTIE. In verband met de vacantie van onzen hoofdredacteur verzoeken wij geen voor de redactie bestemde brieven van zijn persoon lijk adres te voorzien. EEN WINST VAN HONDERDMAAL DE PACHTSOM. Het 50 bouws groote meer van T jiboeroei. I-Iet regentschap Bandoeng heeft plannen tot overneming van het beheer van de pro vincie West-Java van het meer van Tjiboe roei bij Padalarang. Aanleiding tot dit verzoek is, meldt de Java-Bode, ten eerste de van bevolkingszijde ondervonden drang, niet langer dit groote vischrijke meer tegen belachelijk lage pacht som in handen te laten van den huidigen ex ploitant en ten tweede de bedoeling het dienstbaar te maken aan het algemeen be lang. Dit laatste voornamelijk om het als bron van inkomsten aan te wenden ten nutte van het geheele regentschap. Dat men meent hierop aanspraak te mogen maken, is door het feit dat indertijd op «bui; tengewoon gemoedelijke wijze" bedisseld werd over de verpachting en de te betalen som. Dit 50 bouws groote meer, destijds in be heer bij het Gewest Preanger Regentschap pen, werd „in een onder onsje" verpacht te gen de som van 225 per jaar. De pachter heeft tot nu toe jaarlijks uit het meer niet minder dan 20.000 weten te ha len. En de redactie van de pachtovereenkomst is zoodanig dat de pachter alleen de Parhj 1S aan wier zijde alle voordeelen toevloeien. Ook zijn de verplichtingen den pachter opgelegd zoo miniem dat tegen enkele guldens het con tract telkens kan worden gecontinueerd. De verhuurder heeft slechts éen recht waarvan gebruik kan worden gemaakt, in dien het algemeen belang dit eischt,' n.1. het recht van cancellen. En hierop beroept het Regentschap Bandoeng zich. Het zou nu reeds liefhebbers hebben gevonden, die de 10 voudige pachtsom zouden willen betalen In de Provinciale raadsvergadering werd indertijd reeds de vraag gedaan, waarom op grond hiervan geen aanleiding werd gevon den het contract te herzien. Door den heer Hillen werd toegezegd dat deze kwestie aan «en sneciale commissie zou worden eeoeven l DE VASTSTELLING EN WIJZIGING VAN BELASTINGVERORDENINGEN IN VERBAND MET DE NIEUWE FINANCIEELE VERHOUDINGSWET. Niet zonder teleurstelling zullen velen gisteren kennis hebben genomen van de be treffende voorstellen van B. en W., door ons in het nummer van gister gepubliceerd. In hoofdzaak kenmerken deze voorstellen zich door het begrip „houdt wat je hebt". De wet regelende de nieuwe financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeen ten, treedt met ingang van 1 Mei 1931 in werking, doch een belangrijk onderdeel er van, de zeer ingrijpende wijzigingen, welke de wet op de Personeele belasting heeft on dergaan, worden reeds van kracht on 1 Ja nuari 1931. Nu heeft de nieuwe wet aan de gemeente de bevoegdheid gelaten om zelf te bepalen in welke klasse zij wordt geplaatst. In dit verband is het verblijdend, dat wordt voorgesteld om de gemeente in de 3e klasse te plaatsen, al hadden wij het geen overdre ven weelde gevonden om de gemeente in de le klasse te plaatsen, aangezien huizen met een huurwaarde van 245 niet voor betaling in de personeele belasting in aanmerking die nen te komen, hetgeen nu reeds het geval zal zijn met huizen van 195 huurwaarde. De wet geeft echter ook de bevoegdheid om te bepalen, dat naar één of meer der grondslagen „dienstboden, paarden, plezier vaartuigen en biljarten in het geheel geen be lasting zal worden geheven. Wanneer men nu weet, dat de gezamenlij ke opbrengst van deze grondslagen nog geen 5 pet. bedraagt van de totale opbrengst der personeele belasting, dan zou men van het gemeentebestuur hebben mogen verwach ten, dat het had voorgesteld om deze grond slagen of althans een paar er van te laten vervallen. Voor velen zou het een opluchting zijn wanneer voor één vrouwelijke dienstbode geen belasting zou worden geheven. Een weduwnaar of iemand met drie of meer inwonende kindereiTbeneden 20 jaar is toch reeds van deze belasting vrijgesteld. Ook bij vele anderen men denke aan zwak ke of ziekelijke huisvrouwen is het zeker geen weelde er een dienstbode op na -te hou den en is dit meer een noodzakelijk kwaad. Wanneer men bovendien bedenkt hoe vaak tegenwoordig een dienstbode van betrekking verwisselt, hetgeen voor het betreffende ge zin steeds weer een andere verhouding' tot den fiscus tengevolge heeft, dan zou het:zeker verstandig zijn geweest, wanneer men in deze nu maar eens royaal de knoop had doorge hakt. Moge de raad daartoe alsnog besluiten De opbrengst van de personeele belasting zal er nog geen 2 pet. minder door worden. Verbijsterend teleurstellend mag het wor den genoemd, dat B. en W. den grondslag biljarten wenschen te handhaven. De hier door verkregen opbrengst bedraagt slechts 1 van de personeele belasting en boven dien zou men door dien grondslag te laten vervallen tegenover de caféhouders een ietsje gaan in het betrachten van een billijkheid, die tegenover hen door een groot deel dei- Kamer reeds werd gewild, doch uit sleur om het bestaande maar te handhaven door de meerderheid der Kamer jegens hen nog niet werd betracht. Van de perceelen en gedeelten van percee- len, uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van logementhouder, tot winkel of lokaal tot uitstelling, wordt de belastbare huurwaarde slechts voor 1/3 in aanmerking gebracht en een gelijke reductie wordt er ook bij den grondslag mobilair verleend, maar oo de café's drukt de belasting nog steeds in haar volle waarde. De lokalen, waarin koffiehuishouders hun brood moeten verdienen, worden niet alleen ten volle belast, maar omdat ze niet als een afzonderlijk perceel worden beschouwd, ver- hoogen zij ook nog in niet geringe mate de belasting van de woning. Herhaaldelijk hebben meerdere raadsleden dit als een fout in de wet erkend, omdat zij terecht niet inzien, waarom een caféhouder wel en een bank niet op deze wijze wordt aan geslagen, aangezien toch met beide onder nemingen beoogd wordtden bestaansstrijd te voeren. De oppositie tegen deze onbillijkheid was in de Kamer reeds zoo groot, dat verwacht mag worden, dat bij een volgende wetswijzi ging die onbillijkheid uit de wet zal worden gelicht. „Hou wat je hebt" is ook in dit opzicht het parool van B. en W. en dit standpunt wordt blijkbaar met instemming van de financieele commissie ingenomen. Toch hopen wij, dat de raad althans een po ging zal doen om den grondslag biljarten te laten vervallen, om daardoor te bereiken, dat' de te zwaar belaste caféhouders eenigszins worden verlicht, al wordt hun daarmede nog geen recht gedaan. Dat dit om financieele redenen zou moeten worden afgewezen, achten wij niet mogelijk, aangezien het hier slechts 1 pCt. geldt van de totale opbrengst van de personeele be lasting. De maatregel lijkt ons ook bovendien bil lijk tegenover het publiek. Men diene toch vooral in een beoefenaar van de biljartsport geen kroegvlerk te zien. Wie iets van deze sport weet. zal erkennen, dat het een hoos- staande beschaafde sport is en het als een onbillijkheid voelen, dat deze sport is belast en die van het kegelen, het kolven, het ten nissen, het zwemmen en het voetballen niet. Door de belasting is de caféhouder genood zaakt den biljartliefhebber 60 cent per uur te berekenen, een prijs die vocf velen zeer hoog moet worden genoemd en* allicht verlaagd kan worden, wanneer de raad besluit de grondslag biljarten te laten vervallen. Dat hij daartoe alsnog besluite. GESLAAGD. De heer mr. D. J. Roos alhier is te Den Haag geslaagd voor het tweede gedeelte van het notarieel examen. (Verbeterd bericht.) t Stenografie. Bij de op 11 dezer door de Ver. v. Leeraren in Stenografie en Machineschrijven te Am sterdam gehouden examens slaagden voor vergadering-stenegraaf (200 1.gr?) de hieer 0. v. d. Pol uit Heiloo en voor kantoor-ty piste mej. E Wijchers van Bergen. Boekhouden. Voor het examen diploma boekhouden Mer- curius, gehouden op 11 en 13 Juni te Amster dam, slaagde o.a. mej. J. A. v, d. Graaf uit Alkmaar. EEN MONOCYCLIST TE ALKMAAR. Dezer dagen werd Alkmaar bezocht door een vreemdsoortig wielrijder, die veel belang stelling had van ieder, die hem tegenkwam. Hij was van het soort wielrijders dat men gemeenlijk slechts in circussen of variétés pleegt aan te treffen, n.1. een monocyclist, d.w.z. een man die het in de edele equilibreer- kunst zoover gebracht heeft, dat hij 't bestaat uren lang rond te fietsen op een zadel, dat gemonteerd is op de as van één wiel. Deze heer, de Duitschcr Lamm, rijdt aldus op zijn eene wieltje heel Nederland door en bezoekt alle belangrijke plaatsen en de daar gevestig de rijwielhandelaren. Zaterdagmiddag reed de handige kerel over het Waagplein, waarbij ons bleek dat Lamm's eenwieler gemonteerd is met Hevea- binnen- en buitenband. Deze Nederlandsche fabriek is het dus, die deze sportieve en at tractieve reclame op touw gezet heeft en hoe wel Lamm door gering aantal wielen weinig last van bandenpech zal hebben, is het voor hem te hopen, dat Hevea ook den strijd tegen draadnagels en spijkers tot een goed einde zal weten te brengen. Een puncture „zoo maar, door niks" is practisch gesproken, uit gesloten. Een aardige reclame, die niet zal nalaten succes te hebben. EEN SUCCES. De heer Nic. Hoogewerf, directeur van het mannenkoor „Orpheus" alhier, behaalde Zondag j.1. te Roermond op het intern, con cours, gegeven door het Roermond's Man nenkoor, met zijn dubbel mannenkwartet „Inter Nos" uit Haarlem, den len prijs en len eereprijs in de hoogste afdeeling van de negen mededingende kwartetten. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur: H. A. Maas. PROGRAMMA voor het Concert in den Muziektuin, op Woensdag 16 Juli, van 8-10 uur. 1. Nico Gerharz Sempre Avanti, Marsch 2. Julius Fucik Traumideale, Walzer 3. Paul André Scènes de Carnaval, a. Les masques passent b. Guitare c. Aubade a la plus belle d. Carnaval-Boston. 4 C. M. von Weber Souvernir de Predosa (arr. F Dunkier) Fantaisie Variée sur 1'opera-romantipue 5. H. A. Maas Le vaillant Albert, Tableau histofiquc-musicale Dedié a S. M. Albert, roi des Beiges PAUZE. Vervolg Programma 6. John Ph. Sousa King Cotton, Marsch 7. Franz von Suppé Dichter und Bauer, Ouverture 8 Francis Salabert (arr.) Dance recital a. Cadiz (José Sentis) b. „Show Boat" Jérome Kern) c. „Paganini" (F. Lehar). 9. K. J. Alford Colonel Bogey, Marsch. Het bezoek aan dit concert is in alle opzich ten vrij. Verzoeke tijdens het concert le: niet heen en weer te loopen, 2e: geen luidruchtig ge sprek te voeren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.45 uur licht cp- Te Deventer slaagden voor het eind examen koloniale landbouwschool o.m. de heeren L. J. F. van Amstel te Alkmaar; E. Barger te Hoorn; F. H. de Leur, Hoorn; D. Th. Makkink, Alkmaar. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van Th. H. Vermeulen, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een orgelfabriek, door het bijplaatsen van twee electromotoren, respectievelijk van 3 en 1 P.K., tot aandrij ving van een lintzaag en een boormachine, in het perceel Achterweg nr. 3. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 29 Juli a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 15 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, A. F. THOMSEN, loco-Burgemeester A. KOEL MA, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Emilia Janna, d. van Johannes Emilius de Groot en Maria Wouters. Theodora Ma ria Gerarda, d. van Clemens August Köll- mann en Maria Johanna Genefaas. OVERLEDEN: Grietje Vredenburg, wed. Jan Rol, 76 iaar, won. te Zuid-Scharwoude. VEREENIGING REMBRANDT. Nationaal fonds 1930. Naar wij vernemen wordt het bedrag van bijna 560.000, dat in het bezit is gekomen der Vereeniging Rembrandt tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Neder land, door haar beheerd in den vorm van „Nationaal Fonds 1930". Dit fonds is onder toezicht geplaatst van een commissie, voor de eerste maal bestaande uit den voorzitter, den penningmeester en den secretaris van het Nationaal Comité, de heeren mr. Chr. P. van Eeghen, P. J. J. Jonas van 's Heer Arends- kerke en jhr. F. J. E. van Lennep. Het Na tionaal Comité, zijn taak overigens als ge ëindigd beschouwend, hoopt dat genoemd fonds door bijdragen zal aangroeien en ver zoekt een ieder, die te eeniger tijd een gift voor dat fonds beschikbaar zou willen stel len, zich te wenden tot den penningmeester der Vereeniging Rembrandt, den heer J. P. de Josselin de Jong, Heerengracht 116, Am sterdam. Zooals bekend is, zal het bijeenge brachte blijvend nut kunnen stichten, aan gezien daaruit voor aankoop van kunst al leen voorschotten zullen worden gegeven. Het kapitaal moge het eenmaal tot een mil- lioen zijn vermeerderd wordt niet aange tast en zal telkens weer dienst kunnen doen. KANKERONDERZOEK. De Rockefeller-stichting stelde twee milll- oen zevenhonderdduizend mark ter beschik king van de Kaiser Wilhelm Gesellschaft, opdat de professoren Warburg en M. von Laus zouden kunnen voortgaan met het kan keronderzoek, dat zij io daartoe speciaal in gerichte laboratoria waren begonnen. Vanmorgen te kwart over elf heeft nabij het vliegkamp Soesterberg een ernstig vlieg ongeval plaats gehad. De reserve-sergeant-vlieger C. F. Elout uit Wassenaar was met een Fokker-jager opge stegen voor het maken van oefenvluchten. Door tot nu toe onbekende oorzaak is het toestel even ten Noorden van het vliegveld neergestort en in de bosschen terecht geko men. De bestuurder was op slag dood. Het toe stel is geheel vernield DE OCEAANVLUCHT VAN KINGSFORD SMITH. De terugkomst van van Dijk. Wij vernemen, dat de Oceaanvlieger Van Dijk, 19 dezer met de „Statendam" uit New- York vertrekt en zich te Plymouth zal ont schepen, teneinde vandaar, vergezeld van zijn vrouw, naar Londen te reizen. Vandaar zal hij per K.L.M.-vliegtuig naar het vlieg veld Schiphol vertrekken, waar hij door allen, die in de vlucht over den Oceaan belang stel len, zal worden ontvangen. De regeling van deze ontvangst heeft de K.L.M. voorloopig op zich genomen. Vermoe delijk zal Van Dijk 27 Juli des namiddags aankomen; juiste dag en tijd zullen nog na der worden bekend gemaakt. VLIEGTUIG NEERGESTORT BIJ MERSEBURG. Twee dooden. Gistermiddag is in de nabijheid van Schko- pan bij Merseburg een ernstig vliegongeluk gebeurd. Een oef en vliegtuig van een academi sche vliegersgroep uit Dresden met een be manning van 2 koppen, was bij Schkopan geland, waar de piloot een familielid bezoe ken wilde. Toen het vliegtuig gestart was voor den terugtocht, stortte het plotseling van een hoogte van ongeveer 40 meter neer. Het vliegtuig werd volkomen verpletterd. De piloot werd dood van onder de overblijfselen te voorschijn gehaald. De passagier is in zwaar gewonden toestand naar het zieken huis te Merseburg overgebracht, waar hij echter bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. LUCHTVERKEER OP DE VLIEGVELDEN GEDURENDE IUNI 1930. Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, werd gedurende de maand Juni aangedaan door 918 verkeersvliegtuigen der geregelde luchtlijnen, 329 vliegtuigen van leger en ma rine en 7 extra-vliegtuigen, terwijl 15 proef vluchten met vliegtuigen van de K.L.M. en andere luchtvaartmaatschappijen gedaan werden. Tevens hadden er 38 vluchten plaats met vliegtuigen van de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek „Fokker" en 53 vluchten met Pandervliegtuigen van de Nationale Luchtvaartschool. Het aantal pleziervliegers bedroeg 1753 en het aantal bezoekers 22968. Waalhaven, de luchthaven van Rotterdam, werd gedurende die maand aangedaan door 495 verkeersvliegtuigen, 90 vliegtuigen van leger en marine, 37 vliegtuigen van de Na tionale Luchtvaartschool, de Koolhovenfa- briek en verschillende particulieren. Bovendein werden op Waalhaven 223 proef- en oefenvluchten uitgevoerd door vliegtuigen van de K.L.M., de Nationale Luchtvaart school, de Koolhovenfabriek, en van leger en marine. Het aantal pleziervliegers bedroeg 697 en het aantal bezoekers 23430. ITALIË EN DE SCHNEIDER- CUPRACE 1931. De inschrijving van Italië met drie machi nes voor den Schneidercuprace 1931 is door de Royal Aeroclub ongeldig verklaard. Een nieuwe bepaling, ter voorkoming van licht vaardige inschrijvingen, eischt n.1. een inleg- som van 160, welke som bij deelname wordt teruggegeven, waaraan Italië niet heeft voldaan. UIT EEN WATERVLIEGTUIG GEVALLEN. Van 1000 M. hoogte. Twee watervliegtuigen van de school voor verkeersvliegers maakten, naar uit Warne- münde wordt gemeld, een oefenvlucht boven de Oostzee. Plotseling sloeg een der vlieg tuigen over den kop en de waarnemer, kapi tein Hampkens, stortte van 1000 M. hoogte uit het toestel in zee. Alle pogingen, om hem weer op te sporen, bleven zonder resultaat Het toestel zelf viel eenige honderden meters naar beneden, waarna de piloot de macht over het vliegtuig herkreeg en het weer recht kon brengen en veilig op het water kon lan den. HOE MATTHEWS GEVONDEN WERD. Omtrent het ongeval der Engeland-AustrA lievliegers Matthews en Hook, die Zaterdag door inboorlingen in uitgeputten toestand werden gevonden, wordt nader medegedeeld, dat het vliegtuig, na het vertrek uit Akyab, in 'n bamboe-jungle neerstortte, waarbij het toestel ernstig werd beschadigd. Matthews werd licht en Hook ernstig gewond. Acht dagen lang liepen de vliegers langs de oevers van de Buyo-rivier, en leden, tengevolge van hun kwesturen, het slechte klimaat en het ge brek aan drinkwater en levensmiddelen groote ontberingen. Tenslotte moesten zij, om verder te kunnen gaan, de Buyo-rivier overzwemmen, waartoe Hook niet meer in staat was. Matthews liet hem daarom mei proviand aan den oever der ivier achter. On geveer een dagmarsch verder werd Matthews door inboorlingen gevonden, die hem naar Prome in Burma brachten. HAAR HELD. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Zooals dat in Amerika gebruikelijk is wordt ook tusschen Stanford en Colton Col lege jaarlijks een groote zwemwedstrijd ge houden om een wisselbeker, waarbij zich de rivaliteit tusschen de beide colleges open baart. Dit jaar wordt door ziekte van Jim Holmes, Colton de overwinnaar. De tegenstanders ontmoeten elkaar weer in de vacantie en wel in een badplaats waar ze beiden de nuttige functie van strandoppas- ser bekleeden. Er doen zich nu de gebruike lijke complicaties voor met meisjes, waarbij een lichtgekleurde trui, die met groote letters „Life-guard" vermeld een belangrijke rol ver vult, eerst als een in liefdeszaken gelukbren gende talisman, om tenslotte als onheilsbode te worden verguisd. Aan het slot wordt een groote zwemwed strijd gehouden, waaruit „haar held", die door de onheilstrui van ontrouw werd ver dacht, maar toch nog tijdig gerehabiliteerd wordt, als overwinnaar terugkeert. Het einde laat zich gemakkelijk raden. Met zijn jolig strandleven en de spannende wedstrijden in het zilte nat, is deze Ameri- kaansche film, een zeer amusante verpoozing voor zomeravonden. Van het uitgebreide bijprogramma noemen we een Pathé-allerlei, een Sportrevue, en een Hal Roach Comedy „Moderne Zeepiraten", waarin de bekende komieken Stan Laurel en Olivier Hardy de zaal weer doen brullen van het lachen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 10, 11, 12, 13 en 14 Juli 1930: belasting- merk in etui, hondenhalsband met penning, belastingmerken, hondenpenning, sleutels, handschoenen, banden van mantels en japonnen. Aanwezig en te bevragen bij1 de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 10, 11, 12, 13 en 14 Juli 1930: Belastingmerk in etui, H. J. Morsch, St. Jacobstraat 28; sigarenpijpje, J. R. Popma, Leeghwaterstraat 5; armband, mei. Hout- kooper, Ricardostraat 1; kaasschaaf, S. Knecht, Noorderkade 13; parapluie, B. Kos ter, noodwoning 10 Noorderkade; huissleu tel, J. Visscher, Wildemanstraat 16; pakje krammetjes, J. Bakker, Ridderstraat 8; por- temonnaie met inh., J. Groenland, Van der Woudestraat 13; touwtje met sleuteltjes, L'. de Boer, Eikelenbergstraat 15; mondharmo nica, G. Bos, le Tuindwarsstraat 11; dames- paraluie, W. H. Brinkman, Oudegracht 279; damesportemonnaie met inhoud, S. Vos, Doelenstraat 25; armbandje, J. Torenvliet, Bergerweg 11a; dekzeil, Zaadnoordijk, Baansingel 2; belastingmerk, Jonker Zocher- straat 24; jongenspet, J. Buter, Raaksje 20; hondenpenning, H. Stam, Regulierslaan D 1. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. 1905 23 Juli 1930 J. W. v. d GRAAF W. v. d. GRAAPKooy. 23 Juli 1930. Receptie van 3 tot 5 uur. Fnidsen C. 105. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van een zoon F. J. WOERDIMAW, B. M. WOERDEMAN-* Hullehan. Stompetoren, 14 Juli 1930. Heden werden wij verblijd mat de geboorte van een dochter JAC. BLOM. T, BLOM>-BEERS Alkmaar, 14 Juli 1930, Groot Nieuwland 64. Geboren dochter van J. MOEJES, T. MOEJES—Molbnaa». Obdam, 14 Juli 1930.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3