Tijdschriften Sport Marktberichten Onze Staatsmachine. Provinciaal nieuws Het werk van deze stichting kan voor de samenwerking op economisch gebied van ex- emplaira bcteekenis worden, indien althans voor ieder geval op zichzelf de meest ge schikte werkwijze worde gevonden. Men zal zich aldus materiaal kunnen ver schaffen, dat voor een juiste beoordeeling van het middenstandsleven van onschatbare beteeken is is. De voorzitter betuigde den minister den dank van den Raad voor zijne woorden en memoreerde dat hetgeen thans tot stand kwam de verwezenlijking beteekent van een reeds 20 jaren geleden door prof. mr. P. J. 'M. Aalberse geopperd denkbeeld. Hij wees er daarbij op, dat dank zij het zoo gelukkige ministrieele initiatief vriendschap pelijk samenspreking en overleg van tal van personen en instellingen reeds na een arbeid van slechts enkele maanden zoodanige vruch ten afwerpt, dat jinnenkort met practisch Werken zal kunnen worden begonnen. EEN „VODDENKOOPMAN". Hij ging er met 500 van door. Eè,t dertigjarige juffrouw uit de Rozen straat te Sneek zou even een boodschap gaan doen, tenvijl haar zieke moeder boven op bed lag, meldt de „Msb.". Toen zij na enkele mi nuten in haar woning terug kwam zag zij in ;de huiskamer een ongeveer achttien-jarige jongen staan, die de geopende linnenkast aan een onderzoek onderwierp Zij vroeg hem wat hij daar moest doen en kreeg ten antwoord: „Ik kom om vodden te koopen, er is nog een iman boven". De juffrouw schrok en vloog de trap op naar boven, om te zien of dit zoo was. Er bleek niemand boven te zijn. Het jon- mensch had van de gelegenheid gebruik ge maakt om zich uit de voeten te maken. Weer beneden gekomen ontdekte de juffrouw dat ;een geldtrommeltje met ongeveer 500 ver dwenen was. Zij vloog naar buiten, sprong op de fiets, maar zag den jongeman niet meer. Zij reed toen naar het politiebureau, waar terstond een onderzoek werd ingesteld. Bin nen zeer korten tijd had zij het jongmensch te pakken, maar deze had toen het geld niet meer bij zich. Hij ontkende aanvankelijk, doch zeide ten slotte, dat hij met een vriend was geweest, die op de fiets naar Bolsward was doorgereden. Oogenblikkelijk werd een onderzoek in Bols ward ingesteld. Daar dit ondèrzoek geen re sultaat opleverde werd het jongmensch op nieuw gehoord. Hij legde toen een volledige bekentenis af en gaf voor het geld te water te hebben gegooid. Tot dusver is het geld ech ter niet gevonden. VERKEERSONGEVALLEN. Doodelijke aanrijding. Nabij de Reineveldbrug te Delft is gister morgen de 48-jarige kapper J. L. van Win gerden, uit Delft, aangereden door een per sonenauto, bestuurd door een inwoner va» Slikkerveer. Van Wingerden bekwam een schedelfractuur en is kort na aankomst in het St. Hypolitusgesticht overleden. Fietser aangereden. Gisteravond omstreeks tien uur heeft op de Citadellaan te Den Bosch een ernstige aan rijding plaats gehad. De heer E. v. d. Z. uit Wamelen kwam op genoemd tijdstip met zijn auto uit de richting Den Bosch. Een wielrij der, de schoenmaker v. d. M. uit Den Bosch, kwam uit de richting Orthen en reed aan den rechterkant van den weg, terwijl de auto rechts aanhield. Doordat de aandacht van den bestuurder door den neerplassenden re gen werd afgeleid, werd de fietser aangere den. en tegen den grond gesmakt. Met een zware hoofdwonde werd hij opge nomen en overgebracht naar het Groot Zie kenhuis te Den Bosch. Vanmorgen was zijn oestand vrij goed, doch niet buiten gevaar. De chauffeur is gearresteerd. DE „GASKAMER" TE UTRECHT. De onrust onder de omwonenden- De volgende vragen heeft de heer Van der (Vaerden aan den minister van defensie ge steld: v 1. Heeft de minister kennis genomen van de onrust, die de plannen tot bouw van de, aanvankelijk te Leiden ontworpen, „gaska mer" te Utrecht thans ook daar onder de omwonenden van het terrein verwekt heb ben? 2. Heeft de minister opgemerkt, dat die onrust door de geruststellende verklaringen, dat alleen onschuldige gassen worden ge bruikt en dat een afstand van 50 M. in acht zal worden genomen, allerminst is weggeno men, hetgeen ook verklaarbaar is, daar de militaire autoriteiten onmogelijk kunnen in staan voor toekomstige eischen der militaire techniek? 3. Is de minister niet van meening, dat in elk geval zulk een onrustveiwekking beter vermeden kan wórden en een dergelijke in richting meer op haar plaats is op "een ruim militair oefenterrein of ondergebracht in een tert? DE VOORMALIGE WIJNKOOP- GROEP. De doof de Russische Communistische In ternationale (C. I.) en op haar bevel ook dooi de Comm. Partij Holland, sectie der C. I., nog niet tot deze laatste partij toegelaten lei ders der voormalige Wijnkoopgroep, n.1. de heer D. Wijnkoop, J. Hoogcarspel, J. Brom- mert Jr. en G. van Burink, hebben een, in De Tribune opgenomen, verklaring aan het West-Europeesche Bureau (W.E.B.) der C. I. gezonden. Na de capitulatie van de groep zelve, bevat deze verklaring nog een tweede volledige onderwerping en boetedoening, waartoe de vier onderteekenaars zich dit maal afgescheiden van hun groep vernederd hebben. Het was overigens van de Russen consequent communistisch om niet de leden (die toch niets te zeggen hebben in een com munistische partij) maar de leiders verant woordelijk te stellen voor de gevolgde poli tiek. Zij zullen nu ook wat langer moeten wachten op de toelating; De Tribune deelde koeltjes mede, dat de instanties der Comin- tern binnenkort stelling tegenover de verkla ring van de vier berouwvolle zondaars zul len nemen. Ook in de Russificatie van het Nederland- 6che communisme wordt door hen volledig berust met de woorden: „dat er in de sectie van de Comintern slechts één maatstaf van beoordeeling kan wezen en wel de lijn van Comintern", en dat de vier genoemden met de liquidatie van hun groep „ioowel de po litiek, de strategie en de taktiek als ook de discipline der C. I. en van het W. E. B. heb ben aanvaard". BRAND. Hedennacht te half vier werd brand ont dekt in een manufacturenzaak van den heer K. te Helmond. De brandweer wist het boven den winkel gelegen woonhuis te behouden. In den winkel lag een zeer groote voor raad manufacturen opgeslagen, die door het vuur vernield werd. Het andere gedeelte van het perceel liep veel waterschade op. De totale schade loopt in de duizenden. De oor zaak is onbekend. Te Wijk aan Duin aan de Tulpemaan is in den afgeloopen nacht een bloemboilenloods, met de daarin aanwezigen voorraad bloem bollen, door onbekende oorzaak geheel uit gebrand De eigenaar 1e heer J. J van Eerde, was tegen brandschade verzekerd. Onderstaande berichten werden reeds in een deel onzer vorige oplaag opgenomen. POGING TOT MOORD. Twee jaar geëischi Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terecht gestaan de 35-jarige zeeman V. M. V. uit Joego-Slavië, die op 7 Maart in een café aan de Zwijnenstraat een aanslag heeft gepleegd op een 18-jarig meisje, Annie de Boer, met wie hij in liefdesbetrekking gestaan. De aanslag mislukte, omdat hij het meisje ongevaarlijk in de bovenkaak raakte. Ook zijn poging tot zelfmoord mislukte. Na verhoor van eenige getuigen eischte het O.M. wegens poging tot moord twee jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. - ROEIBOOT OMGESLAGEN. Een Duitsche zeeman verdronken. Gisternacht is op de rivier de Maas, ter hoogte van de Maaskade (Westzijde) te Rot terdam een roeiboot, waarin zich vier Duit sche zeelieden van den wal naar het stoom schip Amrum, dat op stroom lag, begaven, door den sterken stroom omgeslagen. Omstanders hebben drie van de vier in zittenden met behulp van scheepshaken kun nen redden. De vierde, de 23-jarige A. P. M., is vermoedelijk verdronken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. AARDBEIEN CAMPAGNE GEËINDIGD. Woensdag is de aardbeiencampagne te Bever wijk geëindigd. De uitkomsten zijn verre van rooskleurig. Aan de drie Beverwijksche veilin gen werd in totaal aangevoerd 2.060.054 Kilo, gevende een omzetcijfer van ƒ658.317 In 1929 waren de cijfers respectievelijk 1.9005.000 Kilo en 1.580.416. W aarborg-voorschrijten voor uitgevoerde Producten van den Landbouw enz. In de Landbouwuitvoerwet wordt de moge lijkheid opengelaten om bij algemeenen maat regel van bestuur bepalingen vast te stellen met betrekking tot den uitvoer van voort brengselen van het landbouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelbedrijf, waardoor waarbor gen geschapen worden voor de hoedanigheid en de eigenschappen der uit te voeren pro ducten Van deze bevoegdheid heeft de regee ring nu gebruik gemaakt en een tweetal Koninklijke Besluiten zijn verschenen, welke beide betrekking hebben op de kippen- en eendeneieren, welke voor den uitvoer bestemd zijn. Het eerste besluit dan begint met de uit te voeren eieren te rubriceeren en te kwalificee- ren. Er wordt onderscheid gemaakt tusschen versche Hollandsche eieren (uit Nederland afkomstige eieren, welke geen bewaring in een koelinrichitng of behandeling tot ver duurzaming hebben ondergaan, waaraan verder nog enkele voorschriften worden ge steld); tusschen Hollandsche koelhuiseieren (uit Nederland afkomstige eieren, welke in een koelinrichting opgeslagen geweest zijn, ongeacht den duur van dien opslag)tus schen Hollandsche geconserveerde eieren (uit Nederland afkomstige eieren, welke op een andere wijze dan door opslag in een koelin richting zijn verduurzaamd en tusschen eieren (alle eieren, niet in een der vorige of de navolgende klassen vermeld). Het is ver boden uit te voeren of tot uitvoervervoer aan te bieden eieren, wlke niet zijn onderscheiden in overeenstemming met deze indeeling. Dat zelfde verbod gelat ook voor eieren onder b- zondere benaming, voor zooveel noodig door den minister van Landbouw, in afwijking van de bovenstaande indeeling, vastgesteld ten aanzien van eieren, behoorende tot bepaalde lijk door dien minister aangewezen klasse of klassen. Om tot den uitvoer te worden toegelaten moeten de Nederlandsche eieren voorzien zijn van een duidelijk zichtbaar en duurzaam stempel van herkomst, waaromtrent nadere voorschriften worden gegeven. Verder bevat dit besluit voorschriften betreffende de ver pakking. Versche Hollandsche eieren mogen niet vuilschalig wezen. Ten aanzien van de kleur dezer eieren mogen geen andere aanduidin gen gebruikt worden dan wit, gemengd of bruin of eenige vertaling daarvan. Het woord bruin mag alleen worden gebezigd, indien alle eieren binnen één verpakking van duide lijk waarneembare bruine kleur zijn, terwijl het woord gemengd alleen mag worden ge bruikt, wanneer in iedere laag der verpak king minstens tien percent van duidelijk waar neembare bruine kleur zijn. De voorschriften omtrent de verpakking en den tijd van verpakking, welke gelden voor kippeneieren, gelden ook voor eenden eieren. 'i Als bewijs, dat de waar voldoet aan de gestelde eischen kunnen uitsluitend dienen merken op of aan de verpakking aange bracht door den daartoe gerechtigde op grond van of in verband met de controle door instellingen, welke in de Landbouwuit voerwet zijn genoemd voor zooveel haar leden en aangeslotenen betreft en door den Rijksvoorlichtingsdienst voor de pluimvee teelt. Een en ander geldt niet voor hoeveelhe den van minder dan 100 stuks en niet voor eieren, die aanwezig zijn in publieke midde len van vervoer en bestemd voor het persoon lijk gebruik van wie zich in of op dat ver- t .v». voermiddel bevinden. 1 Om de merken, welke de Landbouwuitvoer wet vraagt, uit te reiken, moeten rechtsper soonlijkheid bezittende instellingen aan ver schillende voorwaarden voldoen. Zoo moet zulk een instelling uitsluitend ten doel hebben werkzaam te zijn in het belang van de verbe tering en de vergrooting van den Nederland- schen eieren-export in het algemeen, zonder cogmerkt daarbij winst te behalen. De Minister van Landbouw heeft de be voegdheid aan het bestuur een adviseerend lid toe te voegen. De statuten dezer instellin- en en elke wijziging of aanvulling daarvan ehoeven de goedkeuring van dien minister. De statuten moeten o.a. bepalingen bevatten omtrent de rechtsgeldige verplichting tot na koming van de voorschriften van het Rijk en de instelling - waarborgen voor een goede con trole op het bedrijf, den handel en de boek houding omtrent bestraffing der aangeslote nen bij overtreding der voorschriften; omtrent het gebruik van controle en herkenningsmer- ken en tenslotte omtrent de gelijke bevoegd heden der ambtenaren van net Rijkstoezicht en de eigen controleerende ambtenaren. De Kroon kan te allen tijde de bevoegdverklaring weer intrekken. Van Rijkswege wordt het toe zicht uitgeoefend door den Rijksvoorlichtings dienst van de pluimveeteelt. Aan de leden van het bestuur en het personeel der instelling als mede aan de ambtenaren van het Rijkstoezicht wordt geheimhoudin gopgelegd van alles wat zij in de uitoefening van nun functie verne men omtrent het bedrijf en den handel der aangeslotenen. Verder worden allerlei voor schriften gegeven omtrent de interne regelin- gén der toegelaten instellingen. TEXEL. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot heemraad van den polder Eijerland de heer C. Kievit. OUDKARSPEL, Donderdag had hier het schoolfeest plaats voor de vier laagste klasse der O. L. School. Stond het er 's morgens slecht voor met dikke regenbuien, later werd het weer heel goed. 's Morgens qm negen uur reden de drie bus sen van Kok en Tuinman met hun vrool ijken last eerst door het donp, daarna naar Alk maar naar de hertenkamp, vandaar naar Bergen naar de duinen en vervolgens naar Kamperduin naar Zee. 's Avonds 8 uur kwa men de kinderen weer voldaan thuis. ê&Sfi BERGEN. Tot tijdelijk arbeider bij den gemeentereini gingsdienst alhier is aangesteld de heer A Vrasdonk, alhier. Het mond- en klauwzeer breidt zich ook in deze gemeente meer en meer uit. Reeds onder het vee van 8 veehouders is deze ziekte geconstateerd. GROOTEBROEK. De eerste bloembollenveiling van de Ver een. „De Tuinbouw" is heel goed geslaagd. Aangevoerd waren ongeveer een millioen bollen, verdeeld over 180 nummers. Hoewel aanvankelijk de markt zeer stug was, ontstond al heel spoedig meerdere kooplust, zoodat tenslotte bijna alle nummers zijn verkocht. DE STREEK. De afgeloopen week is voor de tuinders alhier gelukkig wat rooskleuriger geworden Bij den overvloedigen aanvoer was de prijs vrij loonend. Jammer, dat de aanhoudende regens de prijzen thans weer hebben gedrukt. De ter markt aangevoerde soorten zijn sterk betnod- derd, waardoor de markt lager werd HOORN. De visschers hebben tegenwoordig met de fcotvangst nog al goede uitkomsten. Sommige dagen bedroeg de aanvoer van 15 vaartuigen ongeveer 1000 pond totaal. HENSBROEK. Onder leiding van het hoofd der school, den heer Koppenol, en de onder wijzeres mej. N. Kok maakten de hoog ste klassen der openbare school j.1. Dins dag een reisje per auto naar het vlieg kamp „de Kooi". Na het bezichtigen en het zien opstijgen van enkele vliegma chines, werd het strand bij Huisduinen bezocht, waar volop van het pootje baden genoten werd. Van Huisduinen ging men naar Bergen, waar als van ouds het bekende „Duinvermaak" en het speelduin een aangename afwisse ling boden. Dankbaar gestemd, vooral aan hen, die hebben medegewerkt tot het wel slagen van dit kinderfeest keerde het ge zelschap huiswaarts. STOMPETOREN. Donderdagavond hield de Schermer Hard- draverijvereeniging in café Renses alhier eene algemeene vergadering; de opkomst liet veel te wenschen over. Na het welkom van den voorzitter, den heer J. M. Bakker, deed de penningmeester, de heer F. J. Woerde man, rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat de toestand der kas niet ongunstig is. De heeren Jb. de Boer Cz. en Van Wees gingen da overgelegde stukken na en bevon den alles in orde, waarna de commissie werd bedankt en de penningmeester gedechargeerd Met algemeene stemmen werd besloten, ook dit jaar op den derden kermisdag dus 12 Aug. hier harddraverij te houden en de prijzen vast te stellen op 150, 50 en 15 gulden. Hierna werden de juryleden be noemd en onderscheiden werkzaamheden ge regeld; in enkele bladen zal een advertentie worden geplaatst, het geheel wordt door muziek opgeluisterd. Daar bij de rondvraag niemand iets in 't midden had te brengen, sloot de voorzitter de vergadering met den wensch, dat de hard draverij even goed zal slagen als het vorige jaar. Het Tooneel. Julinummer Natuurlijk is dit nummer gedeeltelijk ge wijd aan de nagedachtenis van Nap de la Mar. G. Zalsman Jr. en Frits Lapidoth herden ken den acteur in een tweetal zeer sympathie ke artikelen, waaruit bewondering spreekt voor den begaafden acteur. Zalsman eindigt aldus: „Over een leven van trillende emoties, van verschrikkelijke ups en downs, maar een werkelijk leven, is het doek gevallen. De Ne derlandsche tooneelwereld* heeft haar merk waardige figuur verloren. Het is niet juist te zeggen, dat hij ons tooneel minder gegeven heeft, dan hiji had gekund, want meer had1 hij alleen kunnen geven, als hij een ander mensch was geweest. Als hij in zich gehad had de rust, de bedaagdheid, den aanleg voor regelmatigen, systematischen arbeid. Werken kón hij, werken kon hij voor twee, maar als het hem beliefde. In mijn herinnering aan Nap als acteur en als mensch blijft iets schemeren van stillen meemoed". Foto's van de la Mar in verschillende rol len vonden een plaats. Verder foto's en artikelen over: Het Leid- sche Lustrumspel, over Richard Tauber in: „Das Land des Lachelns" en over letterkun dige adviseurs en tooneeldirecties. Verder de gewone rubrieken. Een heel goed nummer. Waterpolo. De Alkmaarsche Waterratten kampioen! D.A.W. I—A.M.J.V. I 3—0. Woensdagavond speelden de Alkmaarsche Waterratten hun laatste thuiswedstrijd van de waterpolocompetitie en wel tegen hun meest gevreesde concurrent, de A.M.J.V. uit Amsterdam. Indien D.A.W. deze wedstrijd won, was, ongeacht de laatste uitwedstrijd, het kampioenschap behaald. De D.A.W.-ers bonden dus tot het uiterste besloten den strijd aan. Hoewel met twee invallers spelende kwam de Alkmaarsche voorhoede direct in den aan val maar wist dit niet direct in een doelpunt om te zetten. De weinige aanvallen van de A.M.J.V. werden door de hechte D.A.W.- verdediging direct in de kiem gesmoord, zoo dat doelman Hoogland voor de rust geen di recte schoten had te keeren. Na twee minu ten spelen wist de D.A.W.-voorhoede haar overwicht in een doelpunt om te zetten (H. Caarls), terwijl vlak voor de rust een tweede, eveneens van de hand van H. Caarls, de voorsprong vergrootte. Na de rust was D.A.W. wederom overwe gend sterker en bewoog het spel zich uit sluitend op de Amsterdamsche helft, slechts een enkele maal onderbroken door een zwak ke aanval van de A.M.J.V., dat zich bijna geheel op verdedigen had teruggetrokken. Tegen het einde werd door een derde doel punt het pleit geheel beslecht en konden de D.A.W.-ers hun kampioenskreet aanheffen. De wedstrijd kenmerkte zich door een zeer snel en heel fair spel en mag zeker wel de beste genoemd worden, dien de Alkmaarsche Waterratten in deze competitie gespeeld had den. De Ham I—D.A.W. I 1—1. Donderdagavond trokken de D.A.W.-ers er voor hun laatsten wedstrijd op uit naar de kampioenen van het vorige jaar, n.1. de zwemclub „De Ham" te Krommenie. Hoewel de uitslag aan het kampioenschap geen af breuk meer kon doen, waren de Alkmaarders toch vast besloten alles op alles te zetten en dit was zeer noodig ook, want de Ham-leden waren van plan hetzelfde te doen teneinde revanche te nemen van verleden jaar toen D.A.W. „De Ham", dat toen reeds kampioen was, versloeg. Door al deze plannen werd het een vin nige strijd. Reeds spoedig na het aanvangs- signaal gelukte het aan „De Ham" om de leiding te nemen. De Alkmaarders waren hierdoor in het minst niet ontmoedigd, al strandde ook menige aanval. Na een vinnige doelworsteling gelukte het kort voor de rust aan H. Caarls de partijen wederom op ge lijke voet te brengen. 1—1. Na de rust werd de strijd op dezelfde voet voortgezet maar de beide verdedigingen ble ken voor de voorhoeden te sterk, zoodat de stand tot het einde toe ongewijzigd bleef. W.A.W. staat thans op de bovenste plaats met 10 punten uit gespeelde wedstrijden, waarvan 4 gewonnen en 2 gelijk, 16 punten voor en 9 tegen. Hoogstwaarschijnlijk zal het eerste zeven tal het volgend jaar in de 2e klasse N.Z.B. uitkomen. De Ham II—D.A.W. II 5—1. Het tweede zevental van de Alkmaarsche Waterratten, dat in de polo-competitie van de Zwemkring Noord-Holland boven het IJ uitkomt, speelde gisteravond haar eersten uit wedstrijd tegen De Ham II. Het was een strijd van Davids (D.A.W.) tegen Goliaths (De Ham) en de ongeroutineerdheid van de Alkmaarsche spelers moest het natuurlijk af leggen tegen de meerdere kracht en geoefend heid van hun tegenstanders. De Ham wist haar meerderheid reeds voor de rust in 3 doelpunten uit te drukken, waar tegenover De Watterratten niets te stellen hadden. Na de rust werd het spel op dezelfde voet voortgezet en bracht De Ham de stand op 5—0. Toen besloot Biskanter, dat nu de eer van Alkmaar gered meest worden en met een mooie solospurt ging hij dwars door de verbijsterde De Ham-verdediging en gaf met een mooi schot de vijandelijke doelman het nakijken. (5—1). Kort hierop werd einde ge blazen. Het tweede zevental heeft nu 2 wedstrijden gespeeld en er evenveel verloren. De heeren moesten maar liever een voorbeeld nemen aan het eerste zevental Voetbal. Het nieuwe oude Go-ahead. Het weer herrezen Go-ahead is druk aan het oefenen op het terrein aan den Wester- weg. De zaken worden blijkbaar goed aange pakt, opdat men straks in de competetie een zoo goed mogelijk figuur kan slaan. Het ligt in de bedoeling om ook met adspi- ranten in de competitie uit te komen. De ge legenheid, om zich als adspirant op te geven, is nog opengesteld, zoodat iedere jeugdige voetballer zich kan aangeven. Het aantal adspiranten is beslissend, met hoeveel elftal len Go-ahead uit zal komen. Inlichtingen verstrekt het secretariaat, dat in de Hekelstraat 25 gevestigd is. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 18 Juli 1930. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 52 ste- pels, wegende 155000 K G., waarvan de prft. zen als volgt: Fabriekskaas: Kleine f 41 5q Commissie 43.50; Boerenkaas: Klein* f 41.50; Commissie 46. Alles met rijks merk. Handel goed- DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 18 Juli 1930. Op de heden g* houden Graanmarkt waren in totaal 89? H.L.'s aangevoerd, als: 55 H.L. tarwe 10— 11.50; 485 H.L. gerst chev. 6.757.50- 299 H.L. haver 6.25-ƒ 6.50; 19 H.L. boo'. nen, w.o. bruine boonen 912; citroen boonen ƒ25; duivenboonen 12; witte boo nen f 28; 10 H.L. karwijzaad 16.50; 20 H.L. blauwmaanzaad 39.50; 9 H.L. erwten w.o. groene erwten (groote) 9.50 15 Alles per 100 K.G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL^ PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Juli 1930. Op de h* den gehouden aardappelenmarkt waren <fe prijzen onveranderd. Aanvoer 6 ladingen, zijnde 1147 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juli '30. Langendijker Groentenveiüng. 6000 stuks Bl. kool le s. 14.6025.10, Bloemkool 2e s 4.50—7.50; 2500 bos .Wortelen 2.50- 3.20 per 100 bos; 160000 K.G. Roodf Kool le s. 0.70-ƒ 2.90; 17000 K.G. Geb Kool 4.90—723000 K.G. Witte Koo 12.60; 1450 K.G. Zilvernep 11.20- 15.20; 1000 K.G. Slaboonen 9.90- 14.40; 230 K.G. Aardappelen: Schotsch muizen 4—6.60; Schoolmeesters 2.60* 3.10; Eigenheimers 4.20—7.20; Drie lingen 23.70, alles per 100 K.G. EIERENVEILING SCHAGEN'. SCHAGEN, 17 Juli 1930. Op de neden gehouden eierveiling waren anavoer en prij zen als volgt:101116 stuks Kipeieren Bruin 5.20—6; wit 4.90—5.50; 2761 st. Eendeieren 3.90—4. SCHAGEN, 17 Juli 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 6 Paarden 150250; 12 Stieren 1.50400; 19 Geldekoeien (mag.) 240350; 81 Geldekoeien (vette) 250—450; 11 Kalfkoeien 320—425; 4 Pinken 110130; 48 Nuchtere kalve ren 14—34; 167 Schapen (vette) 30 38; 83 Lammeren 20—24; 15 Var kens (mag.) 32—40; 68 Varkens (vette) per K.G. 0.60—0.65; 2CO Biggen 22- 28; 34 Konijnei 0.251.50; 108 Kip pen 0.75—1.50; Haantjes 010— 1.25; 60 K.G. Boter 1.50-/ 1.70 p K.G. BEVERWIJK, 17 Juli 1930. Aan de blöc- markt gaven de fabrieken Donderdagmiddag voer Zwarte bessen 12 per 100 K.G. BEVERWIJK, 17 Juli 1930. Aardbeien. Donderdagavond werd aan de exportveiling door de fabrieken gegeven f 25f 27.50 oei 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juli 1930. Schotsche muizen 3.506.20; Gr. Schot- sche muizen 4.10—4.50; Bl. Eigenha mers 5.10—7.10; Graafjes 6.30; Drie lingen 1.80—2.60; Zilveruien 3.70; Drielingen 4.50—6.20; Zilvernep 15.60—17.60; Spercieboonen 13— ƒ16; Tuinboonen 3.20; Roode Kool 0.80 2; Witte Kool 0.60—1.50; Gele Kool 6.707.40, alles per 100 K.G.; Bloem kool le s. 1734 per 100 stuks. Aanvoer: 144200 K.G. Aardappelen: 600 K.G. Drielingen; 500 K.G. Spercieboonen; 90 K.G. Tuinboonen; 37000 K.G. Roode Kool; 29400 K.G. Witte Kool; 2600 K.G. Gele Kool; 480 bos Boswortelen en 1200 st. Bloemkool. WARMENHUIZEN, 17 Juli 1930. Sch. Muizen 3.40—6.80; Drielingen 2.60— 3.20; Grove 3.20—4.10; Blauwe Aard appelen 6—7.20; Bloemkool le s. 14.96 22; Bloemkool 2e s1.40—3 80: Roode Kool ƒ0.801.30; Gele Kool 4.70; Zilvernep 12.40; Tomaten: A 18.60; C 16.20; CC 16.50. Aanvoer: 26633 K.G. Aardappelen; 5375 K.G. Roode Kool; 300 K.G. Gele Kool; 225 K.G. Nep; 150 K.G. Tomaten en 501 stuks Bloemkool. PURMEREND, 16 juli 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, Purinerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 0.80 1.46, Bl. Eigenheimers 1.461 -84, Schotsche muizen. 5296 cent per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 4753 cent per 15 K.G.; Doperwten 37.50 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 1938 per 1ÜO K.G.; Zwarte bessen 16—27 p. 50 K.G.; Klap bessen ./'0.9O-/'1.90 per 100 K.G.; Kruis bessen 0.901.90 per ICO K.G.; Kruis bessen 0.40—1.25 per 100 K.G.; Perzi ken 5—14 per 100; Frambozen 0.60— 0.84 per K.G.; Aardbeien 6374 cent pe» K.G.; Tomaten: A 20; B 22; C 12 pel 100 K.G.; Tomaten Bonken 17 per lw K.G.; Bloemkool 427 per 100; Roode Kool 3—5.30 per 100; Sla 1.60- 3.50 per 100 krop; Andijvie 2.40—/ 4.30 per 100 krop; Wortelen 4—9.70 per IOC bos; Slaboonen 2.05—2.15 per 15 K.u-> Snijboonen 1.20—2.40 per 15 K.G. Au gurken: Middel 23 cent, Basterd 36—39 ct., Stek 16 cent, Bommen 6 cent, alles per mand 6 K.G. BOVENKARSPEL,. 17 Juli 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl- kool 20—23; Roode Kool 0.6O-/ 2; Witte Kool 0.90—1.20; Gele Kool f 4.50 5.50; Gr. Schotsche muizen 2—2-Ob» Kleine Schotsche muizen 1.35f Ninetyfold 2.50; Blauwe 2.803.75. ZWAAG, 16 Juli 1930. Veiling Bangert 01 Omstreken. Druiven 119127; Aard beien 2454; Roode bessen 12.80— 18.40; Witte Bessen 12—14.60; Pf bessen 19.20—30; Tr. bessen 14-30- 22; Frambozen 24—50; Postelein 16; Tuinboonen 2.40—4.50; Tomaten. A 23.20; B 23.80; C 22.90; CL f 12.50; Slaboonen 1216; Bloemkool 12—27.40; Roode Kool 2-20-/ Hn! Gele Kool 5—11; Sla 1.30-T 5.80, Wortelen 2.206; Komkommers f 5; Aardappelen 3.80—5; Zwarte W* sen 10.20—12.60; Kruisbessen f 2.60- 15; Snijboonen 18—26.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10