JUNG 6 VAN DER HOEK Spaarboekjes STUDIEBOEKEN -LEERMIDDELEN Fa. De Lange De ffloraaz, Vaderlandse^ Bank Radiruafiscli Weerbericht. AGEHAA Telegrammen Binnenland Verikee rsoBigevaSSen. RENTE 3'|2 °lo. Luchtvaart Stadsnieuws 7.30 uur, Cinema Americain: Ondergang, Extra-nummer Dolle Buck (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De spullebaas (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: Aan den zelf kant der samenleving (boven 18 jaar). De Vergulde Valk te Egmond aan Zee, op treden van Jan van Riemsdijk en zijn en semble. Van 2 uur n.m. af in Cinema Americain doorloopende voorstelling van 1. Onder gang, 2. Dolle Buck (boven 14 jaar). Van 2 uur n.m. af in A. B. T. doorloopen de voorstelling van De Spullebaas (boven 18 jaar). Van 2 uur n.m. af in Victoria Theater doorloopende voorstelling van Aan den zelf kant der samenleving (boven 18 jaar). 8 uur, Sted. Muziektuin, concert van het Stedelijk Muziekkorps van Enkhuizen. Voorloopig is het er nog een chaos van steenen, zand en tegels en voor een leek moeilijk te beoordeelen, wanneer men gereed kan zijn. De brug over de Hoevervaart is gereed, over groote stukken liggen de tegels reeds en op meerdere plaatsen stonden de afscheidin gen reeds of lagen de palen en tegels ge reed. Voor zoover mogelijk gaat men met het pad langs de slooten en vaarten, om eenerzijds zoo weinig mogelijk grond te moeten koopen en anderzijds om de afschei ding te besparen. Doch op die gedeelten waar men aan weerszijden afscheiding moet heb ben, kwam nu reeds uit hoe mooi dat tegel pad bij het frissche groen afsteekt. En de ruimte tusschen de afscheiding die 6 me ter is, waarvan 1.80 M. betegeld is royaal genomen. 'Hier en daar zijn mooie hoekjes voor be plantingen en rustbanken, terwijl aan weers zijden van het pad ook gelegenheid is voor beplanting. Noodig zal zijn dat er beplanting wordt aangebracht, doch men zal goed doen 1e zorgen dat het gezicht op het mooie land schap niet verdwijnt. Op onze vraag of het pad op 1 Augustus geopend kan worden, kwam een bevestigend antwoord, waarmede echter niet gezegd is dat dan alles kant en klaar zal wezen. Ook aan den weg die eigendom is van de gemeente Heiloo, en die overigens in goeden staat ver keert, wordt gewerkt. Van andere zijde vernamen we, dat het fietspad op Zaterdag 2 Augustus a.s. in ge- Wuik wordt genomen. DE REIS VAN VON HINDENBURG NAAR HET RIJNLAND. BRUCHSAL, 19 Juli. Hedenmorgen ar riveerde rijkspreeident vor Hindenburg, die zich naar het ontruimde Rijnland be geeft te Bruchaa! in Baden. De Badensche staatspresident dr. SctvnkK verwelkomde von Hindenburg in den extra-trein, waar mede de rijkspresidejat arriv-jerde. Op het perron hadden zich verschillende militaire vereenig!ogen met vaandel-dele gaties opgesteld en juichten duizenden den grijzen president toe, terwijl ecu meisje hem bióemen aanbood In de Baaensche kleuren. Daarna vertrok de trein om de reis voar* te zetter: naar Speijer. NA DE ONTBINDING VAN DEN RIJKSDAG. gedeeld dat zij uit de fractie treden. Voorts heeft graaf Westtarp in een brief aan dr. Hugenberg meegedeeld, dat ook hij bedankt voor het lidmaatschap der Duitsch- Nationale volkspartij. DE TYPHOON BOVEN KOREA. Groot aantal dooden. TOKIO, 19 Juli. Slechts spaarzaam wor den berichten ontvangen uit de gebieden van Korea welke door een typhoon geteis terd zijn. Het aantal dooden is zeer groot. Alleen uit een dorp in Zuid-Korea worden al 300 dooden gemeld. De materiëele schade is nog niet te overzien. UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Een Duitsche dame, die te Haarlem woont, was gistermiddag naar Amsterdam gekomen, om met den Duitschen trein via Emmerik naar Stuttgart te reizen. Zij heeft zich vergist in den trein en is gestapt in een wagon, die via Den Haag en Brussel haar Bazel gaat. Onderweg tusschen Amsterdam en Haarlem is zij tot de ontdekking gekomen, dat zij in den verkeerden trein zat, en daardoor zoo ze nuwachtig geworden, dat zij uit den trein is gesprongen. De bestuurder van een uit Haar lem komenden electrisehen trein zag haar op het baanvak loopen. Deze trein heeft gestopt en heeft haar weer meegenomen naar Amster dam. Aan het station heeft men de dame on dervraagd, maar haar verklaringen waren zeer verward. Zij zat vol schrammen en builen, over het algemeen was zij er echter goed afgekomen Zij is ter onderzoek door den Geneeskundigen Dienst naar het Binnengasthuis gebracht. Haar familie te Haarlem is gewaarschuwd. UIT DEN NOG RIJDENDEN TREIN GESTAPT. Bij het binnenkomen van den Amsterdam- schen trein aan het station te Amersfoort gis termiddag kwart voor zes sprong een 56- jarige dame Jonk vrouwe Storm van 's Gra- vezande uit Soesterberg uit den nog niet ge heel stilstaanden trein. Zij geraakte met beide beenen tusschen het perron en de treeplank. Bewusteloos werd zij naar het St. Elisabeth- gasthuis overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. KUNSTMATIG VERWEKKEN VAN REGEN. Niet alleen van Duitsche zijde, maar thans ook uit Frankrijk toont men belangstelling voor de proeven van den heer A. W. Veraart tot het kunstmatig verwekken van regen. Een der grootste landbouworganisaties van Frankrijk, de „Federation des Syndicats Agri- coles de 1'Öranie" heeft zich gewend tot het Fransche Gezantschap te 's-Gravenhage ten einde contact te krijgen met den neer Veraart voor proefnemingen op groote schaal met name in Algiers. Bereids heeft een bespreking tusschen den handels-attache der Fransche Legatie, den heer Glazer, en den heer Veraart plaats ge had, waarin de eerste voorbereidende maatre gelen werden getroffen. Het is niet onwaar schijnlijk, dat eenige afgevaardigden der ge noemde Fransche landbouworganisatie met den heer Glazer de proefnemingen zullen ko men bijwonen, die de heer Veraart zich voor stelt begin Augustus te Scheveningen te houden. Op den hoek van den Nieuwen Weg en het Buiten Damsterdiep te Groningen is gister middag een doodelijk ongeval gebeurd. Een wielrijder, de 37-jarige D. E., komend van' het Buiten Damsterdiep, wilde den Nieuwen Weg inrijden, toen juist een andere wielrij der, gevolgd door een grooten vleeschwagen, van den Nieuwen Weg kwam. De man wilde den wielrijder passeeren, doch wilde ook nog juist langs den vleeschwagen glippen. Dit gelukte niet, hij reed tegen de paarden op, viel en kwam onder de paarden terecht. Ook de wagen reeds over het lichaam. Zwaar ge wond en bewusteloos werd hij er onder van daan gehaald. Kort daarna is hij overleden. De identiteit van het slachtoffer, dat ver moedelijk tusschen 30 en 40 jaar oud was, is niet vastgesteld. Gister is een zesjarig kind van van der P. te Hillegom door een auto aangereden, terwijl het onverwachts de straat overstak. Het kind bekwam een ernstige hoofdwonde en werd naar een ziekenhuis te Leiden ver voerd. Spoedig na de opneming is het ventje overleden. Gisteravond is de heer K. Niissen uit Klundert, die per rijwiel uit de richting sta tion Lage Zwaluwe huiswaarts reed, op den driesprong door een in de richting Moerdijk rijdend auto, bestuur door den heer Prins uit Hilligersberg, bij het oversteken van den Rijksstraatweg aangereden. Met een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen werd de heer N. opgenomen en kon na voorloopig verbonden te zijn naar zijn woning per auto worden vervoerd. De autobestuurder, die met een vaart van 100' K M. reed, was na het on geval doorgereden, doch de marechaussee kon hem bij de veerboot aanhouden en proces verbaal opmaken. Gistermiddag om 1 uur fietsten in de Sportlaan te 's-Gravenhage twee meisjes van 14 en 18'jaar naast elkaar. Schertsenderwijs greep het eene meisje het andere bij den arm. De sturen der fietsen raakten verward, waar door het 18-jarige meisje kwam te vallen juist op het oogenblik dat een zware zeswie- Üge vrachtauto van de firma van S. naderde. De achterwielen gingen het meisje over het hoofd. Vreeselijk gewond werd zij opgeno men door een passeerenden dokter, die haar in zijn auto naar het Roode Kruis-ziekenhuis bracht. Bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden. Het 18-jarige meisje heet A. B. Zij logeer de bij een familie in de Laan van Meerder- voort. Vanmorgen te kwart voor zeven heeft op de Weesperzijde te Amsterdam ter hoogte van de Eerste Ooslerparkstraat een botsing plaats gehad tusschen een tramwagen van lijn 5 en een autobus van lijn K. ALKMAAR - LANGESTRAAT 97 TELEFOON 54 VLUGGE LEVERING VAN De tram reed de Amstelbrug af. De bus, die van de tegenovergestelde zijde kwam, slipte op een gegeven moment, waardoor zij dwars over den weg kwam te staan. De tram raakte de bus aan den linkervoorkant, welke nagenoeg werd ingedrukt. Ook het voorbal- con van den tramwagen liep ernstige schade op. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Alleen kreeg de bestuurder van de bus enkele snijwondjes in het gezicht tengevolge van glasscherven. BRAND. De boerderij van J. Buseman te Oudepeke- la is afgebrand waarbij ook een toom biggen en een paard in de vlammen zijn omgekomen. KORTE BERICHTEN. De Eerste Kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdag 29 Juli des avonds half negen. De gemeenteraad van Veere heeft met algemeene stemmen besloten, het beroemde stadhuis te laten restaureeren overeenkomstig de plannen, ingezonden door den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. ALKMAAR. De Pinksterdagen veroorzaakten een druk luchtvervoer in Indië. De vraag naar passa ge van en naar Bandoeng was zelfs zoo groot, dat de K.N.I.L.M. 2 extra-toestellen inzette op Zaterdag haar Bandoeng ën Dins dagmorgen terug. Op Zaterdag en Dinsdag werden in totaal 85 passagiers vervoerd op de Bandoenglijn en 41 op de andere lijnen. De K.N.I.L.M. vervoerde gedurende Mei 1930 in totaal 1296 passagiers, waarvan op de lijn Batavia—Bandoeng en Bandoeng— Batavia 763. Het vrachtvervoer bereikte het recordcijfer van 12693 K.G. hetgeen toe te schrijven is aan het 'krantenvervoer in Batavia naar Bandoeng. Bijna alle Bataviasche kranten worden thans eiken dag slechts enkele uren nadat zij van de pers komen bij de Ban- doeng-lezers bezorgd. Het postvervoer bedroeg 626 K.G. gelijk staande met bijna 44000 brieven. Het postvervoer toont weder een vooruit gang op alle lijnen. DE BALLONWEDSTRIJD TE MUNSTER. „Köln" en „Hollandia" deelen de eerste twee prijzen. Naar het Hbld. verneemt, is thans de offi- cieele uitslag vastgesteld van den op 15 Juni j.1. te Münster (Westfalen) gehouden bal lon wedstrijd. Nauwkeurige meting heeft ui't- Semaakt, dat de hollans „Köln" (comm. dr. ieusgen) en „Hollandia" (comm. Delia Mouton) precies denzelfden afstand hebben bereikt, namelijk 299.8 K.M. De wedstrijd-commissie heeft beslist, dat de eerse en weedet prijs tezamen zullen wor den gevoegd en onder beide ballons geleide lijk verdeeld. Deze prijzen 'bedragen een geldsom van resp. 1200 en 800 R.M. en ver schillende eere-teekenen. Een mooi succes voor de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart! DE „GRAF ZEPPELIN" TE FRIEDRICHS- HAFEN GELAND. Gisteravond omstreeks half zeven is de „Graf Zeppelin van zijn tweede vlucht naar het Noorden boven Friedrichshefen versche nen, doch in verband met den stevigen wes ten wind kon eerst om tien voor acht tot de lading, welke vlot verliep, worden overge gaan. Deze tocht heeft 61 uren geduurd. In aansluiting op het verschenen bericht betreffende de aankomst van den oceaanvlie ger Evert van Dijk wordt ons thans medege deeld, dat deze zal plaats hebben op Maan dag 28 Juli a.s. des namiddags te ongeveer vier uur op het vliegveld Schiphol bij welke gelegenheid hem een grootsche hulde zal worden gebracht. Nadere bijzonderheden hieromtrent zullen nog bekend worden gemaakt. Na afloop der huldiging zal Van Dijk in feestelijken op tocht naar Amsterdam worden gebracht, waar hem in het Carltonhotel een maaltijd wordt aangeboden door de K.L.M., de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek, de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, de K.N.I. L.M., de Ned. Amerikaansche Kamer van Koophandel, Comité Vliegtocht Nederland— Indië en de N.V. Nationale Luchtvaartschool. De leden van de Vereeniging voor Lucht vaart de Nederlandsche-Amerikaansche ka-u mer van Koophandel, het comité Vliegtocht Nederland—Indië en de Nationale Lucht vaartschool worden in de gelegenheid gesteld voor eigen rekening aan dezen feestmaaltijd deel te nemenhieromtrent ontvangen zij nog nader bericht van deze vereenigingen. Dins dag 29 Juli zal Evert van Dijk door het plaatselijk comité in zijn woonplaats te Was senaar gehuldigd worden. Van Dijk naar Nederland. Uit New-York wordt gemeld, dat Evert van Dijk met de „Statendam" naar Neder land is vertrokken. Kingsford Smith en Saul zijn naar New-York vertrokken, vanwaar Kingsford Smith onmiddellijk naar Enge land zal vertrekken om een solo-recordvlucht naar Australië te ondernemen. Gisteravond om acht uur was het driemo- torig Fokker-verkeersvliegtuig van de K.L.M. van het traject Rotterdam—Berlijn genood zaakt een tusschenlanding te maken, waarbij het ten gevolge van het feit dat de bodem bij Teltow in slechte conditie was, verkeerd neerkwam. De Hollandsche piloot Soer en de zes passagiers bleven ongedeerd en werden direct per auto naar Berlijn gebracht. De Berlijnsche brandweer verleende assistentie. De materieele schade is niet groot. Morgen ochtend zal het naar Tempelhof vertrekken. De oorzaak van de noodlanding was, dat het vliegtuig tengevolge van de hevige regens het vliegveld Tempelhof niet kon vinden. 60 EUROPA VLIEGERS THANS TE STAAKEN. Tot de beëindiging van de inschrijftermijn, gistermiddag om twaalf uur, zijn op het vliegveld Staaken voor de internationale rondvlucht 1930 aangekomen: 30 Duitsche, 7 Engelsche, 6 Fransche, 3 Spaansche, o.w dat van den hertog de Habsburg Bourbon, die 5 minuten voor den vastgestelden tijd te Staaken landde, 12 Poolsche en 2 Zwitser- sche vliegtuigen. voor Belaste ^vaarden, 's Gravenüage, AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Hedenmorgen vroeg is het knaapje Visser, dat Woensdagnamiddag, zooals gemeld, bij het stekeltjesvangen aan de Bleekerskade te water geraakte en in bewusteloozen toestand werd opgehaald, in het neutrale ziekenhuis aan de gevolgen van dat onvrijwillige bad overleden. Voor de ouders is dit geval des te droevi ger, doordat zij ongeveer een jaar geleden door eenzelfde oorzaak ook reeds een kind verloren. In verband met hetgeen wij schreven over het wachten aan de loketten op het postkan toor, waarbij wij deden uitkomen, hoe men er ook in Bergen, waar het kantoor des mid dags een paar uur gesloten is, is op achter uit gegaan, dient vermeld te worden, dat van 1 Juni tot en met 7 September, met het oog op de seizoendrukte het postkantoor aldaar des middags niet gesloten is. naar waarnemingen, verricht in den morgei van 19 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764,5 te Laeo "'laagste barometerstand 741,1 te Danzig. Verwachting, geldig tot den avond van 20 ^Meest matige Noord-Westelijke tot Weste lijke later mogelijk Zuid-Westelijke wind. aanvankelijk zwaar bewolkt met enkele re genbuien en opklaringen en dezelfde tempe ratuur, later mogelijk opklarend en iets ^STORM WAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt hedenmorgen 8.50 uur aan alle posten: Weest op Uw hoede. DE NIEUWE WET REGELENDE DE FINANCIEELE VERHOUDING TUSSCHEN HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Aan den Raad is door de afd. Alkmaar en Omstreken van den Ned. Bond van Kof fiehuis-Restauranthouders en Slijters, het volgende adres verzonden Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen de afdeeling Alkmaar en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters, goedge keurd bij Koninklijk besluit: dat Uw Raad een belastingverordening zal hebben samen te stellen in verband met de nieuwe regeling ten aanzien van de hef fing van de personeele belasting, geschapen door de Wet tot herziening van de financieel» verhouding tusschen het Rijk en de Gemeen ten; dat Uw Raad het in de hand zou hebben om wijziging te brengen in den jbestaanden toestand ten aanzien van het heffen van be lasting op billards; dat voor het geval iemand voor zijn eigen genot een billard in zijn woning houdt, di* ongetwijfeld een bron van heffing mag wor den voor een verteringsbelasting, welke de Personeele belasting is; dat echter het heffen van belasting on werktuigen en gereedschappen, welke de bur ger noodig heeft voor zijn broodwinning, toch zeker in strijd is met alle billijkheid en dus, voor zoover zulk een bepaling nog mocht bestaan, het hoog tijd wordt haar uit den weg te ruimen; dat dit volkomen van toepassing is op het heffen van personeele belasting op billards, geplaatst in voor het publiek toegankelijke koffiehuizen en adressante Uw Raad daarom beleefd durft verzoeken dezen grondslag uit de personeele belastinge voor zoover zij in Uw'Gemeente geheven wordt, te verwijderen; dat het gemis van deze bron van inkom sten voor Uw Gemeente slechts gering kan zijn, maar daartegenover aan de billijkheid wordt tegemoet gekomen en de personeele be lasting meer in overeenstemming in Uw Ge meente zal zijn met het karakter van verte ringsbelasting. WAT IS AURICHEEREN? Deze vraag is naar aanleiding van ver schillende advertenties den laatsten tijd her haaldelijk gesteld. Laten wij pogen een ant woord te geven: het is het reinigingssysteem „Aurich", waardoor zonder beschadiging der goederen een chemische reiniging plaats vindt. Volgens de brochures zal men vol gens dit systeem bereiken, dat de goederen niet krimpen noch slap worden en dat de vlekken voor goed verdwenen zijn. Men zou dus verkrijgen een radicale zuivering mei verfrissching der kleuren en instandhouding der coupe. De heer Johan Kuhl, Hof 1343, die als de pothouder voor Alkmaar en omstreken is aangesteld, is gaarne bereid nadere inlich tingen te geven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9 40 uur licht op- Spo^t A!gem«eo Sportb'eJ. 1+ Zaterdag 19 Juli. Zondag 20 Juli. DE HAGELSCHADE IN KENNEMERLAND. De schade aan land- en tiünbouw- gewassen berekend op f 54.324. - De schade veroorzaakt door den hagelslag in 'den avond van 22 Juni aan de land- en tuin- bouwgewassen in de streek Kennemerland, is door de voor dit doel samengestelde commissie van deskundigen vastgesteld op 54.324, HEILOO. De verbinding van bosch en zee. Xooals bekend, zal de verbinding van bosch yaar zee spoedig haar beslag krijgen. De Rij- .wielpadvereeniging Noord-Kennemerland heeft het werk aanbesteed, en men is dagelijks aan het werk. Voor den Zeeweg is groote belang stelling, wat blijkt uit de vele vragen die ons [bereiken of men met de vacantie nog van het fietspad kan profiteeren. l" iWe meenden goed te doen om aan den archi tect K. Veldkamp alhier eens te vragen hoever 'het werk gevorderd was en of er kans is dat het werk op tijd afgeleverd wordt. k ,Welnu, niet alleen was hij bereid om ons in te lichten, doch hij bood ons geleide aan om veen onderzoek in loco in te stellen, een aanbod dat we gaarne aanvaardden. We stellen ons zoo voor als het werk gereed Je, dat men het eenvoudig zal vinden, doch wei nigen zullen zich kunnen indenken wat er zoo al wordt gedaan. Het pad ontwerpen, zoo voordeelig mogelijk grond aankoopen, een brug bouwen en zoo practisch mogelijk den aangekochten grond be- .nutten om het tracé zoo goed mogelijk te doen uitkomen. Gelukkig heeft men van de eigena- 'ren, die hun grond aan de Rijwielpadvereeniging 'verkochten, de meest mogelijke medewerking ondervonden, wat wel eenigszins verklaarbaar is, immers ook zij worden uit hun isolement ver lost. De vorderingen van het werk vallen mee. In de 2)4 week die men heeft gewerkt, is er flink wat gebeurd. Behalve de brug over de Hoever - vaart moesten er meerdere slooten gedempt worden, greppels dicht gemaakt enz., maar thans is men zoo ver, dat er nog één sloot dicht moet en dan heeft men geen dammen meer te maken. i: HOORN. Aan de R. H. B. S. slaagden voor het eind examen B: J. Appel, A. Bakker, J. Best, K. H. \*n Dijk, J. de Heer Kloots, W. A. G. Lippits, A. Middelbeek, J, Wagemaker en A. L. v. d. Wiel. Afgewezen geen. Voor het eindexamen U. L. O. B. slaagden lJ. Wegenwijs, P. Brandenburg, J. Vet, S. de 'Jong, E. Mantje en A. J. W. de Rek. Gedeeltelijk gecorrigeerd. Oneenigheid in de D. N. P. BERLIJN, 19 Juli. Van de Duitsch-Na- tionale afgevaardigden die in den Rijks dag gisteren tegen de opheffing der nood- verordeningen hebben gestemd, hebben 18 lcdon in een schrijven aan het bureau van Dujlathrnatiojgale riiksdagfractie mee Fransche belangstelling. Men deelt ons mede: Doodelijk ongeval. Kind aangereden en gedood. Fietser aangereden. De auto reed wel door. Schertsen met noodlottig gevolg. Tram en autobus. VOOR ALLE INRICHTINGEN VAN ONDERWIJS Een paard en biggen omgekomen. DE K. N. I. L. M. Pinksterdrukte. De maand Mei 1930. DE AANKOMST VAN VAN DIJK. NOODLANDING VAN EEN FOKKER- VERKEERSVLIEGTUIG. Bemanning en passagiers ongedeerd. Pfl/ tegen beurskoers 4 HfH 0/ obligatiën alyy Umet jaarliiksche uitloting u ÜU AUTO-ONGEVAL OP DEN HELDERSCHEN WEG. Gistermiddag, omstreeks half twee, reed de heer Vriesman uit Petten met zijn vrachtauto op den Helderschen weg, even voorbij de stop plaats Koedijk-Noord, toen een juffrouw, die bij hem in de cabine zat, het einde van haar reis wilde aangeven door hem even bij den arm te grijpen. Hij raakte hierdoor het stuur kwijt en reed de bermhelling van den weg af, waardoor de wa gen naar de slootzijde omkantelde. De inzit tende juffrouw werd gewond en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd be schadigd en moest uit den kant getrokken en naar Alkmaar gesleept worden door een auto van de firma Met. CONCERT VAN TRINITAS IN DEN MUZIEKTUIN. De liefhebbers van strijkmuziek zullen a.s. Dinsdagavond kunnen genieten van een concert van de bekende vereeniging „Trinitas", die reeds meermalen verschillende bijeenkomsten opluisterde. Aan dit concert zal medewerking worden verleend door de Haarlemsche sopraanzangeres mej. Corry Bijster. Dit zal een attractie te meer blijken, want deze zangeres heeft reeds hare sporen op dit terrein verdiend. Zij ontving hare opleiding aan de muziekschool te Haarlem en was daarna leerling van het muzieklyceum van mevr. D. Zweersde Louw, terwijl zij te vens den solistencursus volgde van de befaam de mevr. NoordewierReddingius. Over haar optreden in de Groote kerk te Alkmaar en Haarlem, in de Utrechtsche Orkestvereeniging onder directie van Jaap Spaanderman, enz., waren de beoordeelingen vol lof. Zij zal bege leid worden door Mientje Otto, DE SLUITING VAN HET POSTKANTOOR TE BERGEN. EEN MOOI SUCCES. De propagandist van de afd. Alkmaar van „Het Witte Kruis" schreef heden het 6000ste lid in. Het gaat dus prachtig met deze afdeeling, en zeker is de dag van 19 Juli voor deze afdeeling een vreugdedag. Auto-Leven. Auto-Leven heeft den laatslen tijd een paar nieuwe rubrieken er bij gekregen, die het blad werkelijk nog waardevoller maken. Daar is ui de eerste plaats de sportrubriek van Leo Lener, wiens naam reeds genoeg zegt voor dc gcecie verzorging van die rubriek. Maar daarnaast :s een luchtvaartrubriek en een radio-dito opge nomen, die beide interessante onderwerpen be handelen. Zoo vinden we in de laatste rubriek een belangwekkend artikeltje over de goed3 antenne, die onontbeerlijk is voor een goz'-a ontvangst. Men ruoel he' eens goed lezen' De luchtvaartrubrick geeft dezen keer een be schrijving van den toch: met de Sr:tV;r:i Cros', door Kingsford Smith zelf vcrtr'd op ren popu laire manier. Daarnaast zijn de andere ibriekeo. die re tuurlijk ook weer allerlei ir.'cressa".', nieuws gé ven (o.a. Zijne Majesteit de Cliënt, dero: ver volg; Aan Ford de eer, 4de ervolg -i arti.ee! van Jeromc Meten;, e-»-:. enz.) Een rijke verzamel ng du; vi,; Li-dra,'en v«- velerle; aard' Beb.sdv? de o'ificiëelw credHeelCgen varl 11 N. H. V, B., wsjso J - Al'-naarvcbs bi'V'cn c*- zen keer onzr beiacj<.f»üir.?: rmdri. v; gebreid -sijs en verslagen hmiiec van A-" balwedsirijdsr. re -an den ,bl»ti;k<U« bi A. maar. Ti'em Rak 'neu.t ,-jn b«-;i deze v/etk v - - gedaan! Herman Etfriilg 'nvcrt ui; r;t< oMf k.ti-"10 bijdragen, evenals y/im's Dan is er de korlbaiwesV.!evuf, die ruimte opeischt «u veiew mi-dc-icelingeo fI de a.s. nationale rws»wa<U'.rijden !c Tenslotte noemen we nog óe kwie, 'ü»ar delijke verslagen dei gehouden i'.kletUkwe strijden in Alkmaat oo wijzer, riudqdjjk r.og 'f

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2