Ingezonden stukken VEREENIGING VOOR VOLKSHUISVESTING „ALKMAAR". Algemeene vergadering in bet café „Central". De Vrijdagmiddag in het café „Central" gehouden algemeene vergadering van de ver- eeniging voor volkshuisvesting „Alkmaar" was bezocht door zeven heeren, recht hebben de op 19 stemmen, vertegenwoordigende een aandeelenkapitaal van 490. Bij ontstente nis van den voorzitter, den heer P.A. de Lange, trad de heer F. H. R i n g e r s als voorzitter op. Deze deelde bij de opening me de, dat de heer De Lange bericht van verhin dering had gezonden en dat mr. Leesberg, de door den gemeenteraad aangewezen ccm- missaris, eveneens verhinderd was de verga dering bij te wonen. Ingekomen was een schrijven van den se cretaris, mr. Langeveld, met verzoek om ont slag als bestuurslid en secretaris, met het oog op zijn steeds drukker wordende andere bezigheden. De voorzitter betuigcie zijn leedwezen over dit besluit en bracht een woord van hartelijken dank voor hetgeen de heer Lan geveld als secretaris voor de vereeniging heeft gedaan. Spr. wist dat hét besluit tot ontslagname pas na ernstige overweging was genomen en, hoewel noode, zou men daarin moeten berusten. Spr. herinnerde voorts aan een in den loop van het jaar ontvangen schrijven van den heer J. Schoorl, sinds 1918 administra teur der vereeniging, waarbij hij ontslag vroeg uit die functie wegens toenemende werkzaamheden in zijn hoofdbetrekking. Dit ontslag was op de meest eervolle wijze ver leend met ingang van 1 April 1.1. In de ont stane vacature was door het bestuur benoemd de heer ir. A. Pot, wien ter juiste aandui ding van den aard zijner functie den titel werd gegeven van directeur-administrateur. Spr. richtte een woord van hartelijken dank en waardeering tot den heer Schoorl voor alles wat hij deed in het belang van de vereeniging, die ook dank zij dat vele werk op het peil is gekomen waarop zij zich thans bevindt. Hierna was aari de orde een voorste! van het bestuur tot vaststelling van instructies en bezoldigingen van het personeel der veree niging. Dit voorstel vond zijn oorsprong in het eerder genomen besluit om in den ver volge ook het timmerwerk in eigen beheer te voeren, waardoor uitbreiding van per soneel noodig was geweest. Het voorstel Werd bij acclamatie aangenomen. Op dezelfde wijze werden vastgesteld het Jaarverslag en de jaarrekening, met de aarbij behoorende rapporten. De admini- Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van (Buiten verantwoordelijkheid, van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt).. LAAT DE GELEGENHEID NIET VOORBIJGAAN! Dat klinkt nogal ernstig. Is ook wel zoo bedoeld. Toch is de zaak niet zoo heel erg. Het gaat er alleen om, U te vragen, of gij niet mee wilt doen in het mooie werk van „Vacantie Buiten". Met het oog daarop roepen wij: „Laat de gelegenheid toch niet voorbijgaan!" Woont gij in een gezonde streek van ons land? Doe dan een weldaad aan een gezond, maar zwak kind uit de groote stad, dat be hoefte heeft aan frissche lucht en goede voe ding. Doe het om Christus wil 1 Wij vragen vier weken. Dikwijls mocht ons bleekneusje langer blijven en kwam met ro zen op de wangen terug. Welk een voldoe ning! Komt, geliefde mede-christenen, toont uw christelijke liefde aan kinderen van uw eigen volk. Dat zegent God! Dat beloont Hij rij kelijk! Honderden getuigen, wat rijken zegen het in heeft, zoo'n kind wel te doen. Vier-en-twintig jaar mocht de vereeniging „Vacantie-Buiten" reeds de ontvangende fa milies en de door haar uitgezonden kinderen dienen. Kindervrienden! „Laat de gelegenheid niet voorbij gaan!" De zomer draait, gaat snel voorbij! Even 'n berichtje aan onzen secr. G. Muys, Amster dam, en op den door U bepaalden dag komt het door U gevraagde lieve meisje of aar dige jongetje "van uw goedhartigheid en lief de genieten. Het Bestuur: J. TH. R. SCHEUDER, voorzitter. Dr. J. H. v. d. BEND, vice-voorz. G. MUYS, le secretaris, tijd. adres le Helmerstr. 139. Not. J. KLOPPER, 2e secretaris. C .v. d. BEND, le penningmeester. K. v. d BERG, 2e penningmeester. D. v. Vliet, alg. adjunct. GAS- EN WATERLEIDING AAN HET ZEGLIS. Een adres van de bewoners en het advies van B. en W. daar op. Het adres d.d. 24 Januari j.I. van J. M. Punt e. a. bewoners van het Zeglis, waarbij den ge meenteraad werd verzocht: 1. het Zeglis tot het Heilooërdijkje te doen verlichten, 2 de bestaande gasleiding door te trekken tot het Heilooërdijkje, 3. aandrang uit te oefenen op het Provinciaal Waterleidingbedrijf tot het aanleggen van een waterleiding, opdat ook de bewoners van het Zeglis voorbij de Beltbrug op de waterleiding kunnen worden aangesloten, heeft de raad op 30 Januari j.1. in handen van B. en W. om bericht en raad gesteld. Naar aan leiding daarvan merken zij het volgende op in bijlage 88: Aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland hebben wij verzocht de buislei ding voorbij de Beltbrug door te trekken tot het Heilooërdijkje. Het bedrijf kan, naar het ons mededeelt, daartoe niet overgaan, doch is bereid te bevorderen, dat de gevraagde uit breiding van het buizennet met 980 meter tot stand komt, wanneer de gemeente Alkmaar ga randeert een jaarlijksche opbrengst van water- gelden, die geraamd worden op 205.en daarenboven nog een jaarlijksche bijdrage van 108.50 verleent ter bestrijding van het ge deelte der aanlegkosten, dat overblijft, wan neer Gedeputeerde Staten de maximumbijdrage mochten toekennen ingevolge de regeling tot het verstrekken van bijdragen tot dekking van de kosten, rechtstreeks verbonden aan het aan-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9