Spaarboekjes Fa. De Lange De lüoraaz, Radifïrafisch Weerbericht, AM§TEKDAN§(lli; IIEUKS össr ïJ& ft.V. AG£H»A Biwneniand Telegrammen RENTE 3'k 1. Kunst P 0/ tegen beurskoers 1 1(111 h OELIGATIËN (1 u met jaarliikscha uitlating Stadsnieuws Kerk en school van 22 Juli 1930 Opg-ave van Noordhollandscli Landbouw crediet mm0 Dinsdag 22 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Onder gang, 2. Dolle Buck (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Topsy en Eva (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Aan den zelf kant der samenleving (boven 18 jaar). 8 uur, openluchtsamenkomst aan de Breed- straat, sprekers de heevn Sevensina van Amsterdam en Schut van Winschoten. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert strijkor kest Trinitas met medewerking van ntej. Cor- ry Bijster (sopraan). Woensdag 23 juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Onder gang, 2. Dolle Buck (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Topsy en Eva (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Aan den zelf kant der samenleving (boven 18 jaar). 7.30 uur, Stedel. Muziektuin, concert ,,D' Stem des Volks" en kinderkoor „De kleine stem", directeur de heer P. A. Blaauw; me dewerking gem. zangvereen „Morgenroot' uit Castricum. FINSCH STOOMSCHIP BESCHOTEN. Door een Russische kustbatterij. Te Stockholm werd bericht ontvangen van de beschieting van een Finsch stoomschip door een Russische kustbatterij. Een batterij van Krasnja Groka heeft Zaterdag het Finsche stoomschip Kalevala, dat zich in de Finsche golf, ter hoogte van Kroonstad, bevond, be schoten. Het afgevuurde projectiel viel slechts op eenige meters afstand in het wa ter. Een in de nabijheid varende Russische onderzeëer gaf signalen. De Finsche regee ring heeft Maandag bij de sovjet-regeering over deze beschieting geprotesteerd. HET SCHIP, WAAROP ALLES MOCHT. Naar Voorwaarts verneemt, zal de mis lukte onderneming van het plezierschip, dat voor Scheveningen zou gaan liggen en waar op „alles zou mogen" nog voor den Neder- landschen rechter een nasleep hebben. De Nederlandsche organisator der misluk te onderneming, de heer S., had zich bij den opzet zijner plannen in verbinding gesteld met Fransche zakenlieden, die hij financieel voor die plannen trachtte te interesseeren. Zoo goed als reeds de Nederlandsche banken gelijk b.v. de Incassobank, zich van den heer S. losmaakten, doen zulks thans ook zijn Fransche relaties, die er niet van gediend moeten geweest zijn, dat hun de rekening ge presenteerd werd van tal door S. gemaakte onkosten, w.o. een notarisrekening van 20.000. Erger, zij1 moeten zich te dezer zake in verbinding hebben gesteld met een Haag- schen advocaat, mr. Becker, en het resultaat van het bezoek aan den Haag van een hunner zou geweest zijn, dat bij de Nederlandsche justitie tegen den heer S. een klacht wegens oplichting ingediend is. BELANGRIJKE GIFT. Ee dame te Haarlem, die onlangs een be langrijke schenking aan het Diaconessenhuis te Haarlem heeft" gedaan, heeft aan de Martha-stichting, gesticht voor onverzorgde kinderen te Alphen a. d. Rijn, een bedrag van 20.000 geschonken. Proviwoiaal nieuws DE VERLICHTINGSAVOND TE BERGEN. De duizende oranje-lampions met kaarsen zijn reeds aan de verschillende buurtcommissies uitgereikt, die de noo- dige maatregelen voor het ophangen er van '.ebben genomen. Het belooft weer iets moois te worden mits het weer medewerkt Zoo mogelijk moet voorkomen wor den, dat, zooals in 1927 gebeurde, door één plasregen, alles wordt verwoest. Per bulletin zal de V. V. V. morgen avond 7.30 uur bekend maken of de Ver lichtingsavond wordt uitgesteld. Te Alkmaar worden deze bulletins ge- winkels van de heeren Blauw, Heilooër- publicc. rd in de étalages van de sigaren- poort en nartland, I.angestraat, en in ie garage Dam en Co., Scliarloo en het :afé Butter, Stationsplein. Te Bergen aan Zee in die van den win tel van den heer Pass ZUIDSCHARWOUPE. Vijstelling voor goed. Bij beschikking van den minister van de fensie is aan den dienstplichtige K. Schoen, uit deze gemeente, voor goed vrijstelling van een militairen dienstplicht verleend. NOORDSCHARWOUDE. Vanwege het Geestmerambacht heeft een aanbesteding plaats gevonden voor uit te voeren schoeiïngswerk en schil derwerk. Hoogste inschrijver de heer D. Blom te Noordscharwoude met 3998, laagste de heer Jb. Kroon te Oudkarspel met 3035. De begrooting voor 't schoeiïngs werk was 2870. Ge gund aan laatstgenoemde. Voor het schilderwerk was de begroo ting 410. Inschrijvers de heeren J. Zijp te Noordscharwoude 600 en A. Blok te St. Pancras, 410. Gegund aan laatst genoemde. ANDIJK. Het bestuur van de afdeeling Bloem bollencultuur besloot om in Februari 1931 een tentoonstelling te houden van „gebroeide" bolgewassen. Gedeeltelijk gecorrigeerd. minuut. Dan kondigen schoten van de oude versterking van Ehrebreitstein de aankomst van den rijkspresident aan. Als de boot aan den steiger meert, be ginnen de klokken te luiden, en duizen den juichen den ouden staatsman toe. Toen von Hindenburg aan wal stapte, werd hij verwelkomd door dr. Russel, waarna 2500 schoolkinderen hem toe zongen Der Freie Rhein. Na de begroe ting begaf von Hindenburg zich per open auto naar het stadhuis, waar de offi- cieele plechtigheid van de Pruisische re geering zal worden gehouden. BOTSING TUSSCHEN COMMUNISTEN EN NATIONAAL-SOCIALISTEN. BERLIJN, 22 Juli. In de Berlijnsche voorstad Mariënburg heeft, naar de B meldt, in den afgeloopen nacht tusschen een communistische colonne, die verkie zingsplakkaten op muren vestigde, en een groep nationaal-socialisten een botsing plaats gehad, waarbij geschoten werd. Een communist werd aan het hoofd gewond, terwijl door schampschoten twee voorbij gangers getroffen werden. Vier commu nisten en drie nationaal-socialisten werden fearresteerd. n denzelfden nacht werden twee kerken in het Zuiden van Berlijn besmeerd met op schriften tegen de kerk geteekend P. F. J. hetgeen beteekent Proletarisch Freidenkers Jeugd. Van de daders ontbreekt elk spoor. STORM BOVEN ITALIË. Uit Verona wordt gemeld, dat een hevige storm heeft gewoed in de Poiicella-vallei. Vooral de dorpen Pescantina, San Dolorano en San Pietro werden geteisterd. Van vele huizen werden de daken afgeslagen. Er is groote schade aangericht. Volgens een telegram uit Livorno is de bark Annunzinta, geladen met hout, tenge volge van den storm, acht mijl van het eiland Capraja vergaan. De bemanning kon zich met groote moeite in de reddingboot bergen. ALKMAAR. DE BEVRIJDINGSFEESTEN IN HET RIJNLAND. De stad Coblenz stond heden geheel in het teeken van de bevrijdingsfeesten en van het bezoek van den president. De straten zijn versierd en sedert vanmorgen vroeg zijn honderdduizenden op de been. De Rijn is als omzoomd door een levenden muur. Vele offi- cieele personen, onder wie de burgemeester dr. Russel, hebben zich verzameld bij de Deutsche Eek Talrijke officieren van het oude keizerlijke leger verschijnen in hun uni formen. De spanning st'igt van minuut tot Ingezonden stukken (Builen verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). DE SPREEKKAMER AAN DE 4e GEMEENTESCHOOL. Mijnheer de Redacteur. Zou U zoo goed willen zijn onderstaand een plaatsje te geven in Uw blad? In de op Donderdag a.s. te houden raads vergadering komt o.m. in behandeling een voorstel van B. en W. om bij de 4e Gemeente school een spreekkamer aan te brengen. De kosten daarvan zullen pl.m. 2300 be dragen. Ofschoon wij natuurlijk van meening zijn, dat aan elke school een dergelijk vertrek aan wezig behoort te zijn, komt het ons wel vreemd voor, dat B. en W. op dit oogenblik met dat voorstel komen. Het is immer: bekend, dat reeds langen tijd het voornemen bestaat om de 4e Gemeente school, die van de openbare scholen wel het minst aan de moderne eischen beantwoordt ze werd reeds een halve eeuw geleden ge bouwd door een nieuwe te vervangen. De eerste plannen van verbouw, die ondanks groote kosten toch geen bevredigend resultaat konden opleveren, heeft men, zeer terecht, la ten varen en voorzocver ons bekend is, was het laatste plan, da1 in de onderwijscommissie van den Raad reeds in principe is aangeno men: het stichten van een nieuwe 4e Ge meenteschool op een terrein in het Baansin- gelkwartier nabij de Vondelstraatnaar het ons voorkomt, een voor deze school uitnemen de plaats. Wij meenden, dat dit plan al reeds een vrij vasten vorm had aangenomen. Vandaar, dat wij ons bij de verschijning van het nu inge diende voorstel, om dus een spreekkamer te bouwen bij deze weldra af te breken school, afvroegen: Hoe nu? Is men nu weer van ge dachten veranderd? Zijn de plannen voor een nieuwe school weer van de baan? B. en W. reppen er in de bijlage met geen woord van. Zij motiveeren hun voorstel met de bioote opmerking, dat er om gevraagd is. Zooals het daar staat is het een waarheid als een koe. Maar toch weer niet de juiste waarheid. Omdat het niet hebben van een spreekkamer een van de groote gebreken was van deze school, werd al 20 jaar lang jaarlijks op de lijst van gewenschte verbeteringen geplaatst: een spreekkamer, maar hett is onjuist, dat het hoofd der school er nu om heeft gevraagd. Het zou ook al te dwaas zijn geweest, daar het vorig jaar bij oe behandeling der gemeen- tebegrooting de post voor een" spreekkamer aan de 4e Gemeenteschool is geschrapt uit overweging, dat deze schooi in de naaste toe komst zou worden vervangen door 'n nieuwe. Zonderling is het dus, dat B. en W. nu de ge den voor deze kamer toch weer aanvragen, en nog vreemder is het, dat B. en W. thans niet noodig hebben geacht, de zaak eerst in de onderwijscommissie te brengen, daar wij meenen te weten, dat deze commissie voor een nieuwe school is. De aanstaande raadszitting zal dus deze zaak tot klaarheid hebben te brengen. Indien er een nieuwe school komt, is de uit gave voor den bouw van de spreekkamer aan de oude school geldverspilling, komt ze er nu niet, dan voorzien we, dat de aanbouw van deze kamer oorzaak za lzijn, dat Alkmaai nog lange jaren blijft in het bezit van een minderwaardige openbare school. Van harte hopen we daarom, dat de Raad het voorstel van B. en W. zal terugzenden en zich zal uitspreker voor een nieuwe vierde Gemeenteschool, - coals dat reeds algemeen werd verwacht! Met dank voor de plaatsing, Het bestuLr der afdeeling Alkmaar van den Bond van Ned. Onderwijzers. Alkmaar, 22 Ju 1 1930. -- DE GESTOLEN VAN DIJCK TERUGGEVONDEN. De op 4 Juli j.1. uit de villa van lord Cla- rendon te Hampstead gestolen Van Dijck, voorstellende Ferdinand, de kardinaal, welk doek door kunstkenners op een waarde van 10.000 wordt geschat, is gisteren door een detective in een woning te Londen terugge vonden. Een persoon werd als verdacht van diefstal of heling gearresteerd. Vaderlandschë Bank voor Belaste "vaarden, 's Gravenhage, GEMEENTERAAD. Blijkens de in dit nummer geplaatste agen da, stellen B. en W. niet minder dan 27 voorstellen aan de orde w.o. voor de gemeen te van belangrijke beteekenis, als het voorstel tot vaststelling en wijziging van belasting verordeningen in verband met de nieuwe fi- nancieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten; het bouwen van 42 arbeiderswo ningen; het asfalteeren van de Laat, de overeenkomst met de vereeniging „Wester- licht" enz. Wanneer wij nu aannemen, dat de ingeko men stukken een uur tijd vorderen, zooals ge woonlijk het geval is, dan blijft er voor ieder punt, wanneer de raad tot 6 uur vergadert 8 minuten tijd. De meeste voorstellen bereikten de raads leden pas gister, terwijl de bevolking nog niet in de gelegenheid is geweest het was voor de pers nog niet mogelijk den stroom bijlagen te publiceeren om van de voorstel len kennis te nemen en eventueele bezwaren aan den raad kenbaar te maken. Het heeft er op deze wijze waarlijk veel van, dat B. en W. den raad beschouwen als een vijandelijke stelling, die bij verrassing ge nomen moet worden. Het is wel de methode om alles tot hamerstukken te maken, al komt ons dit in het gemeentebelang niet gewenscht voor. Een keer meer vergaderen en een spoe diger rondzending van de bijlagen komt ons wenscheliiker voor. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Het bestuur van de afd. Alkmaar van het „N.O.G." heeft het volgende adres aan den raad verzonden: geeft met verschuldigden eerbied te kennen de afdeeling Alkmaar van het Ned. Onderw. Genootschap, dat zij het dringend noodig acht, dat de verordening op het Lager Onder wijs alhier, wat betreft het aantal leerlingen per klasse worde herzien en gewijzigd in de zen zin, dat worde bepaald, dat het aantal leerlingen per klasse 30 tot 36 bedrage, be doelende, dat 30 het normale maximum is en slechts overschreden mag worden als om standigheden daartoe aanleiding geven; dat het getal 30 niet te boven mag worden gegaan, wat aangaat de aanvangsklassen, omdat daar de grondslag moet worden ge legd voor alle verdere onderwijs, en omdat het onderwijs er dikwijls individueel tnoet zijn; dat de zevende klassen niet meer dan 24 leerlingen mogen tellen, o.a. omdat hier ge legenheid moet zijn voor splitsing in groe pen van leerlingen met het oog op beroeps keuze, zoodat aan hen, die naar het Middel baar- of Gymnasiaal Onderwijs wenschen te gaan; aan hen, die deel zullen nemen aan 't Nijverheidsonderwijs, en aan hen wie de 7e klasse eindonderwijs beteekent. Met verschuldigde hoogachting, namens de afdeeling Alkmaar van het N.O.G. T. YPMA, voorzitter. D. v. d. BERG, secretaris. EEN KRANIGE PRESTATIE. Als eene bijzonderheid kunnen wij vermel den, dat alle deelnemers van het 21e regi ment infanterie (de dienstplichtigen uit Alk maar en omgeving) de vierdaagsche afstands- marschen met goed gevolg hebben volbracht en daardoor behalve voor ieder persoon lijk het uitgeloofde kruis bovendien voor het korps een medaille hebben behaald. GESLAAGD Voor het examen voor het diploma drogist, gehouden te Amsterdam, is ge slaagd de heer Albertus de Vries Jz. alhier. OVERGEPLAATST. De sergeant J. H. Bakker, uit de gemeente Alkmaar, is overgeplaatst van het 5e regi ment infanterie te Amersfoort bij het 14e re giment te Middelburg. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 13 Juli tot en met 20 Juli zijn ge nomen door heeren 887 baden, dames 913; onvermogenden: jongern 287 en meisjes 198 baden, totaal 2285. De hoog ste temperatuur was 67 graden. EEN VERZOEK OM SUBSIDIE. De arbeiders-muziekvereeniging „Excel* sior", de chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria", de r.-k. muziekvereeniging „St. Caecilia en de r.-k. muziekkapel „St. Louis", domicilie kiezende ten huize van A. F. Zee- gers, Bleekerskade 87, hebben in een heden aan den Raad gezonden adres verzocht een jaarlijksche subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen van minstens twee hon derd vijftig gulden per vereeniging, ingaan de 1931. Ter motiveering van hun verzoek verwijzen zij naar de volgende memorie van toelichting: De financieele moeilijkheden, waarmede 3e muziekvereenigingen in 't algemeen hebben te kampen, zijn in hoofdzaak de motieven, die er toe hebben geleid, een subsidie bij Uwen Raad te verzoeken. De aan de vier muziekvereenigingen ver bonden executanten dragen in de algemeenc kosten bij door een wekelijksche contributie van 0.25 tot 0.35 per persoon, welk be drag, gezien de draagkracht der leden en teneinde aspirant-leden niet af te schrikken, niet kan worden verhoogd en als maximum moet worden beschouwd. Door de muziekvereenigingen u geduren de hun bestaan al het mogelijke gedaan om door werving van donateurs en kunstlieven de leden, het organiseeren van bazars, ver lotingen enz. de jaarlijksche inkomsetn en bij dragen van particulieren zoo hoog mogelijk op te voeren. Verhooging van deze bron van inkomsten is in de eerste jaren niet te verwachten. De vier reeds meer genoemde muziekver eenigingen hebben steeds hun medewerking verleend, aan verschillende in de laatste 10 jaren plaats gehad hebbende feestelijkheden van verschillende aard. Deze medewerking vindt steeds plaats ge heel belangloos of in het uiterste geval alleen tegen vergoeding van loonderving van de muzikanten. Vooral de laatste jaren berust de muzikale medewerking vrijwel geheel bij bovenge noemde vereenigingen wanneer dit belang loos moet geschieden. Niet alleen is het de medewerking aan festiviteiten, doch ook andere vereenigingen te Alkmaar, die meer het algemeen belang rai.en, doen een beroep op onze medewerking eveneens geheel belangloos. Wanneer wij ons bepalen bij dit jaar, dan willen wij U wijzen op de plaats gehad heb bende collecte voor het dierenasyl en voor de vereeniging Huisverzorging, aan beide col lectes hebben de vier dilettantenvereenigin- gen geheel belangloos hun medewerking ver leend! Wanneer er vereenigingen zijn die in het algemeen belang werken en muzikale mede werking noodig hebben, zullen zij nimmer een vergeefsch beroep doen op de adressee- rende vereenigingen en ten allen tijde op be- langlooze medewerking kunnen rekenen. Ook zouden wij U nog meerdere mededee- ling kunnen doen over medewerking, doch wij vertrouwen dat ook Uwen Raad genoeg zaam bekend is, waaraan de vereenigingen hun medewerking hebben verleend. Momenteel bestaat de subsidie die van ge meentewege aan de muziek- en zangvereni gingen wordt verleend in een vergoeding van 30, die genoemde vereenigingen ont vangen, wanneer zij hiervoor een concert geven in den Stedelijken Muziektuin. Er zullen vereenigingen zijn, die van de aan geboden vergoeding geen gebruik kunnen maken, omdat de te maken kosten voor een d.g. concert grooter zijn dan de aangeboden vergoeding. In verschillende gemeenten van ons land, waar ook een Sted. Muziekcorps in stand wordt gehouden, bestaat naast dit corps, tusschen de gemeente en de andere dilettan- ten-muziekvereenigingen een zoodanige financieele regeling, dat voor deze vereeni gingen een gezond bestaan wordt gewaar borgd. Als voorbeeld noemen wij U de gemeente Den Helder, waar naast een bloeiend Stede lijk Muziekcorps vier dilettanten bestaan, die alle op flinke wijze van gemeentewege wor den gesubsideerd. Daar de vier in het adres genoemde mu ziekvereenigingen hier ter plaatse een be- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met, Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.3 te Laco' 1ULaagste barometerstand 750.9 te Blaas vandshuk. Verwachting, geldig tot den avond van 23 ^Krachtige tot matige, Westelijke tot Zuid- Westelijke wind; meest zwaar bewolkt tot be* trokken; aanvankelijk nog eenige regen, wei* nig verandering in temperatuur. StormwaarschiwinfjsiHenst. Geseind van de ijildt heden te 10.40 uur aan alle posten: Weest op Uw hoede. langrijke plaats in het muziekleven innemen, zooals boven is aangetoond, verzoeken wij Uwen Raad eerbiedig, in plaats van de thans bestaande regeling een nieuwe billijke subsi- dieregeling voor deze vereengingen vast te stellen. TE WATER GEVALLEN. Gisteravond te kwart voor zeven viel het 10-jarig dochtertje van den heer Genefaas op het Verdronken Oord tegenover de fa. Ap- pel door een plotselinge wending van het stuur van haar fiets te water. De 19-jarige heer Vredenburg sprong op het gegil van het meisje te water en het gelukte hem haar op het droge te brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul» gen en andere voertuigen te 9.38 uur licht op- R.H.B.S. TE PURMEREND. Voor het eindexamen zijn geslaagd: S. Dobber, C. Kooiman, Jac. de Vries, H. M. Wieringa (vr.), allen te Purmerend, C. P. Laan, A. L. de Vries, beiden Oosthuizen en K. Zijp, Purmerend. Afgewezen: 1. Voorgedragen wordt door curatoren der Amsterdamsche universiteit ter benoe ming van een gewoon hoogleeraar in de huitt en geslachtsziekten: 1. dr. W. L. L. Carol, huidarts te Amsterdam; 2. dr. K< Edel, huidarts te Haarlem. Tot tijdelijk onderwijzer aan de school te Oosterland op Wieringen is benoemd de heer C. de Wit van Den Helder en tot tijde lijk onderwijzeres te Westerland mej. A. C, Jansen van Wieringerwaard. Het aantal sollicitanten voor de betrek king van onderwijzer aan de school te Oos terland op Wieringen bedraagt 10. Voor de betrekking van onderwijzer aan de school te Hippolytushoef (vacature Windsma) is door B. en W., de volgende voordracht opgemaakt: 1. J. H. Eden, tijd. (Ontvangen per draadlooze telefoon) 1000 STAATSLEENINGEN, 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. p-uk'*-. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl, Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust oude Deli Senerabah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific wabash •Exdividend. PROLON fExclaim. Koers van heden te Vorige pLm. pl.m. pl.m. pl.m. koers 1.30 1.45 2.— 2,15 1026/g 156'/, 156-7 165 - 1453/4 501 505 273 1053/» 99 98J-ICO 98 V8 98-3u 79',, 78-9 79 78^-80 125»/, 125 124% 64Vs 65 1063/. 271 i/g 267 266-7 267-8 766 345 340 3401-H 341'/, 340J-1 667,8 661/5 993/4 1031/4 100-i/g 993/4 86Vs 293A 2S;-6/8 2 8*.% 28'/)6 164'/» 161'/, 276 451 443 443-5 341 340 337-9 128'/, 102.50 38 1791/, 179 66 65 67% 80 379 392 389-3/, 3S9'/, 389J 156 156 116'/, 75 115i/s 1154-61 115'/,.6 U5|-6 1 J 128 80 68 47/36 25 25 23 i/g 24 -r ISO'/» 69 157-8 157'/s 631/4 63 66 68 67 317'/, 317'/, 317| 340 3 r7 337 320 319 42 7? 427» 16V, 95 218 217 1 39Vie 37 37'/* WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koers 12.09 59.35 9.78 34.75 48.30 Londen Berlijn 1 Parijs i Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100I tui/ Oslo New-Vork NIET OFFICIEEL. j kiJi bó.57'/, t)b.82Vs Ó6.5/.1/, 2.481/. 13.01 Koers op heden jiur 12.097,» 59.36'/. 9. 78 34.75 48.31 l/i 33.12'/, 06.:.0 00.82'/, 66.60 2.48 y, 13.01

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2