Rlkmaarsclie Courait. FEUILLETON. Honderd twee en dertigste Jaargang. Dinsdag 22 Juli Radio-hoekje Stadsnieuws ProvinoiaaB nieuws Hun beider weg. Ho. 170 iadU- Woensdag 23 Juli. Hilversum, 1875 Al. (Uitsluitend V. A. R. •j4-uitzending10— Morgenwijding (V. P. R O.) 12.Politieberichten. 12.15 Gramo foonplaten. 2.— Voordracht door Willem van Cappellen. 2.30 Kindermatinée vanuit het Kurhaus te Scheveningen. 3.30 „Maak het zelf!"-les. 4.45 Orgelconcert door Joh. Jong. 5.15 Vraaghaifuurtje voor kinderen. 5.45 Concert door het V. A. R. A.-orkest afgew. door gramofoonplaten. 7.15 Een praatje voor yacantiegangers over grensvisitaties. 7.45 Po- flitiebr. 8.Inl. tot het Kurhausconcert te Scheveningen door Hugo de Groot. 8.15 So listenconcert uit het Kurhaus te Scheveningen onder leiding van Carl Schurieht. In de pauze gramofoonplaten. Na afloop: Persber. en gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.-uitzending). 8.15 9.Concert. 9.10.Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 10.11.30 Uitz. Nat. Velddag-Samenkomsten van het Leger des Heils op het landgoed van H. M. de Konin gin-Moeder te Soestdijk. 11.301.15 Concert. J Richters, viool. P. de Vries, fluit. Mej. E. Sandow, piano en orgel. 1.153.Voortz. Velddag-Üitz. Leger aes Heils. Muziek en zang. 3.4.30 Concert. Mevr. I. Mulder Belser, alt-mezzo. Witpen, fluit. Beths, viool en .P Halsema, orgel en piano. 4.30—5.— Lezen van Chr. Lectuur. 5.-6.Kinderuur tje. 6.6.30 Gramofoonpl. 6.306.40 Koer- sêR. 6.40—7.40 Chr. Liederenuurtje. 7.40— 8.— Gramofoonplaten. 8.—10.30 Zang- en muziekuitvoering vanuit de.Parkkerk te Am sterdam. 10.3010.40 Persber. 10.4011. Zang door Ghr. Gem. Koor „Sursum Corda" te Halfweg. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Orkestconcert. 2.202.50 Concert. L. Duff, sopraan. B. Harper, bariton. 4.20 Concert. P. Manchester, tenor. J. Ungerson, viool. R. B. IWilson, piano. 5.05 Orgelconcert door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuwsber. 6.55 Zang door Helena Henschel 7.20—7.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Nieuwsberichten. 9.45 „Plotting Detective Story". 10.35 Concert. Kwintet. J. Coxon, so praan. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Concert door Kwin tet. 8.20 „Rigoletto". Opera van Verdi. 10 20 Orkestconcert. Langenberg, 473 M. 7.25—7.50 Gramo foonplaten. 7.508.50 Orkestconcert. 1 25 2.50 Orkestconcert. 6.056.50 Gramofoon platen. 8.20 Concert Orkest en pianist. Daar na tot 12.20: Concert. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkest concert. 8.20—9.20 „Slaegtningene". Vaude ville in 1 bedrijf van Henriette Nielsen. 9.20 —9.50 Cello-sol i door Ghr. Schwenger Jensen. 10.1011.10 Orkestconcert. 11.20 12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Gramofoonplaten. 8.40 Concert. Orkest en zangeres. Zeesen, 1635 M. 6.10—7.20 Lezingen. 7.20 —7.50 Gramofoonplaten. 10.50—12.20 Ber. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.151.50 Berichten. 2.20—3.20 Gramofoonplaten. 3 20 —4.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.50 820 Lezingen. 8.20 Viool-recital door W Hahn. G. Beerwald, piano. 850 „Der gutsit- zende Frack". Blijspel van G. Drégely. Daar na: Dansmuziek. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De agenda voor de raadsvergadering op Donderdag 24 Juli 1930, nam. 1 uur bevat de volgende punten: 1. Onderzoek van den geloofsbrief en c.q. beëediging van het nieuw be noemde lid van den Raad, den heer J. Wejterhof. 2. Vaststelling van de notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 3. Benoeming geneesheer-directeur Stads-ziekenhuis, tevens directeur van den gem.-geneeskundigen dienst (bijlage nr. 77). 4. Idem van een tijdelijk leeraar aan het Gymnasium (bijlage nr. 78). 5. Idém van een onderwijzer aan de openbare U. L. school (bijlage nr. 84) 6. Idem tot overplaatsing van eene on- gg— "aan? vroeg hij. Naar Londen, antwoordde zij. Dan ga ik mee. Ze knikte. Ben je klaar? -— Nee, antwoordde Audrey, maar ik zai *ie haasten. Ze gingen ieder in hun eigen kamer terug hii begon zijn zaakjes met koortsachtige derwijzeres van Gemeenteschool nr. 3 naar de Lindenschool (bijlage nr. 83). 7. Idem om medewerking te verleenen tot den bouw van 42 arbeiderswo ningen door de Arbeiderswoning- bouwvereemging „Rochdale" (bij lage nr. 75). 8. Idem tot vaststelling en wijziging van belastingverordeningen in ver band met de nieuwe financieele verhoudingswet (bijlage nr. 76). 9. Idem tot verhuu" van grond aan aan het Afgesneden Kanaalvak (bij lage nr. 80). 10. Idem tot verhuur van schoollokalen aan de Vereeniging „Alkmaarsche Fröbelschool" (bijlage nr. 82). 11. Idem tot wijziging der motor- en rij wielverordening (bijlage nr. 85). 12. Idem tot regeling van de bezoldi ging van het technisch personeel aan het Stads-ziekenhuis (bijlage nr. 86). 13. Idem tot aankoop van grond ter verbreéding van de Koorstraat bij de Groote kerk (bijlage nr. 87). 14. Idem inzake het verzoek van een aantal bewoners van het Zeglis be treffende dc verlichting en de gas- en watervoorziening van het Zeglis (bijlage nr. 88). 15. Voorstel tot het aangaan van eene overeenkomst met de gemeente Koe dijk betreffende de gaslevering in die gemeente (bijlage nr. 90). 16. Idem om over te gaan tot het ma ken van een spreekkamer voor het hoofd bij de Gemeenteschool No. 4 (bijlage nr. 91). 17. Idem tot aankoop van gronden aan de Zuiderhoutlaan (bijlage nr. 92). 18. Idem tot vaststelling van admini stratieve regelingen voor de Graan- beurs (bijlage nr. 93). 19. Idem inzake de vernieuwing van het wegdek van de Laat (bijlage nr. 94). 20. Idem tot ruiling van grond aan den Geesterweg (bijlage nr. 95). 21. Idem tot verhooging van de aan het Rijk toegekmde bijdrage voor de vergrooting van de doorvaartwijdte van de brug over de Bergervaart (bijlage nr. 96). 22. Idem tot wijziging der formatie van het politie-personeel (bijl. nr. 97). 23 Idem tot het aangaan van een over eenkomst met de vereeniging „Wes- terlicht" met betrekking tot de stichting van oudeliedentehuis aan de Kruislaan (bijlage nr. 98). 24. Idem tot vaststelling eener veror dening regelende het bebouwen van gronden voorkomende op uitbrei dingsplannen der gemeente (bijlage nr. 79). 25. Idem betreffende een verzoek om subsidie voor de restauratie van het personeel St. Annastraat Nr. 9 (bij- 1.: re nr. 81). 26. Idem tot wijziging van den stroom- prijs voor tijdelijke installaties (bij- 1 nr. 27. Idem tot verhooging van het crediet voor de vernieuwing der installatie voor centrale verwarming van het stadhuis (bijlage nr. 99). BRUG IN DEN RIJKSWEG OVER DE BERGERVAART. In bijlage no. 96 zeggen B. en W., bij een besluit van 18 April 1929 werd een bijdrage van ten hoogste 6800 aan het Rijk verleend ten behoeve van de vergrooting van de door vaartwijdte van de brug over de Bergervaart (Bergersluisje) tot 6 Meter op nader door ons College met den Rijkswaterstaat overeen te komen voorwaarden. Bij de bepaling van deze bijdrage heeft de Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat in het arrondissement Alkmaar aangenomen, dat de landhoofden van het trambrugje, die reeds op 6 Meter afstand van elkaar staan, onveranderd konden blijven, wanneer slechts de daarvoor gelegen gedeelten der muren van het sluisje werden verwijderd. De Directie van de Nederlandsche Spoor wegen acht evenwel deze landhoofdert niet bestand tegen den gronddruk, die door weg- baggering zal ontstaan, terwijl dan ook de landhoofden niet meer berekend zullen zijn op de mobiele belasting. Volgens haar is ver wijding van de doorvaart van de brug tot 6 Meter niet mogelijk zonder geheele vernieu wing of verzwaring van de landhoofden van de trambrug. Zij wenscht echter de daaraan verbonden kosten niet ten laste van de spoor- haast in zijn koffer te stoppen. Zijn hart klopte of het barsten zou. Audrey was dus de zijne! Ze hoorde van hem! Als het moest, zou hij er voor vechtèn, al kwam hij in botsing met de heele wereld. Met zijn koffer in handen rende hij de trap af. Mevrouw Wir.kles kwam juist de eet kamer uit. Hallo, Dick, riep ze. Met welken trein moet je mee? Met dien van half elf, als we tenminste de auto mogen hebben. Mevrouw Winkles richtte haar eigenaar- digen blik op hem en vroegBedoel je dat jullie allemaal tegelijk gaat? Dick keek haar recht in de oogen. U hebt het veertien dagen geleden al geraden, zei hij ronduit. Maar toen wist ik het zelf nog niet. Ik zou er u dolgraag voor bedanken, maar ik weet niet hoe! U hebt me alles gegeven, wat ik op de wereld wenschen kan! Mevrouw Winkles stak hem haar hand toe. Ik ben er heel blij om, zei ze eenvoudig weg. Als ik je ooit ergens mee kan helpen, schrijf me dan maar. En verder, veel succes: Houd je maar goed, Dick! Hij schudde haar de hand. Dag mevrouw, zei Dick. En u hebt me 'n weldaad bewezen ik dank u harte lijk. Mevrouw Winkles keerde zich snel om en zei over haar schouder heenIk zal den wagen voor laten komen. Dank u, zei Dick. Dan ga ik de anderen even goeden dag zeggen. Boven aan de trap was het een heele 'her- wegmaatschappij te nemen en in het daarom trent gerezen geschilpunt heeft de Minister van Waterstaat beslist, dat de verbreeding der trambrug „niet ten laste van de Maat schappij zal kunnen worden gebracht en dat het gemeentebestuur van Alkmaar zich daar over met de Maatschappij zal moeten ver staan". Inmiddels moet men het plan voor de ver nieuwing van de brug in den Rijksweg over de Bergervaart voortgang worden gemaakt, omdat op het Rijkswegenfonds voor 1930 hiervoor een bedrag is uitgetrokken, dat voor 1931 niet meer beschikbaar is. De Hoofdingenieur van den Rijkswater staat, voornoemd, wenscht daarom spoedig tot aanbesteding van het werk over te gaan. Wordt de vernieuwing van de brug en de verbreeding der doorvaartwijdte tot 6 Meter gelijktijdig met de geheele vernieuwing of verzwaring der landhoofden van de tram brug aanbesteed, dan zal het geheel minder kostbaar worden. Wij meenen, dat nu eentr/al besloten is de doorvaartwijdte van het Bergersluisje te ver- grooten en de daaraan verbonden kosten voor gemeenterekening te nemen, dit tot de consequentie zal moeten leiden, dat ook de kosten van de vernieuwing of verzwaring der landhoofden van de trambrug, die een recht- streeksch gevolg zijn van de vergrooting der doorvaartwijdte, door de gemeente zullen moeten worden betaald. Om uitvoerig aangegeven redenen achten B. en W. aanvulling van het toegestane cre diet van 6800 noodig met de kosten voor de vernieuwing of verzwaring van de land hoofden van de trambrug, die globaal op 7500 geraamd worden. Omtrent de wijze van uitvoering zal nog overleg worden gepleegd met den Rijkswater staat en de Directie der Nederlandsche Spoorwegen. Met het oog op den vereischten spoed ont brak de gelegenheid om over dit voorstel het advies in te winnen van de Commissies van bijstand voor de openbare werken en de fi nanciën. Zij geven den raad in overweging: a. de bij Uw besluip van 18 April 1929 toegekende bijdrage aan het Rijk van ten hoogste 6800 te verhoogen tot 14.300, beschikbaar te stellen op nader door ons Col lege met den Rijkswaterstaat overeen te ko men voorwaarden; b. de onder a bedoelde uitgave nader te regelen bij suppletoire begrooting. AANKOOP GROND NABIJ ZUIDERHOUTLAAN. In bijlage 92 stellen B. en W. voor te be sluiten van J. Twisk, aan te koopen de om schreven onroerende goederen, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie E, nr. 2058, 2057, 2050 en 3289, te zamen groot ongeveer 1 H.A. 10 c.A. en van J. Twisk en consorten de omschreven onroerende goe- goederen, kadastraal bekend gemeente Alk maar, sectie S, nr. 2064, 2065, 2066, 3025 en 3307, te zamen groot ongeveer 40 A., 4 c.A., een en ander voor den prijs van 2.75 per M2. VERHUUR GROND AFGESNEDEN KANAALVAK. In bijlage 80 stellen B. en W. voor te be sluiten: Te rekenen met ingang van 1 Juli 1930, aan de N.V. Gebr. Rolff's Handels Maat schappij, gevestigd alhier, te verhuren een aan het afgesneden Kanaalvak, ten Noorden van de zich ter plaatse bevindende puin- plaats van de gemeentereiniging, gelegen stukje grond, ter grootte van plm. 100 M2., dat deel uitmaakt van den z.g. toegangsweg tot het afgesneden Kanaalvak, kadastraal be kend gemeente Alkmaar sectie C nr. 3353. VERHUUR SCHOOLLOKALEN VOOR VOORBEREIDEND LAGER ONDERWIJS. In bijlage 82 stellen B. en W. den raad voor te besluiten: Aan de Vereeniging „Alkmaarsche Fröbel school" (School voor Algemeen Voorberei dend Lager Onderwijs) te Alkmaar te verhu- deren, kadastraal bekend gemeente Alk dag, voorafgaande aan dien, waarop de te stichten schoolgebouwen nabij het Óverdie- pad en in den Hout in gebruik kunnen wor den genomen, één lokaal in Gemeenteschool nr. 9 en twee lokalen in de Lindenschool, door Burgemeester en Wethouders nader aan te wijzen, tegen een huurprijs, berekend naar 200 per lokaal jaar, waarin de kosten van verwarming der lokalen zijn begrepen, met bepaling, dat de lokalen alleen zullen mogen rie, waar Tiny, Tim en Fatty met een berg koffers voor den dag kwamen. Dick holde naar boven. Dag jongens! We zien elkaar nog wel eens! riep hij in het voorbijgaan. Waar moet je heen? vroeg Fatty. Londen. Om half elf? vroeg Tim. Dick knikte. Maak dan maar niet zoo'n haast. We gaan ook mee, met Doris, Mary en Johan. Dick knarse van nijdigheid op zijn tanden, maar glimlachte toch en zei zoo iets van: Mooi zoo! Audrey's deur ging juist open. Tim en Fatty sleepten hun koffers de trap af Zonder veel te zeggen nam Dick haar ba gage en bracht die naar beneden in een de: wachtende auto's, haalde dan zijn eigen kof fer en zette dien in dezelfde auto. Hij wilde weg zijn, voorda de anderen gereed waren, maar toen hij in de hal terugkeerde, om Audrey te halen, kwamen de anderen de trap afstormen. Onder een algemeen vaarwel geroep tot mevrouw Winkles, Midge en Winkles drongen ze de wagens binnen en wuifden nog lang na onder het wegrijden Dick was woest. Toe ze aan het station kwamen, stond de trein reeds voor. Dick sprong uit de auto, greep zijn en Audrey's golftasschen, holde naar het loket en nam twee kaartjes. Daarna rende hij terug naar Audrey, dietusschen de anderen stond, omringd door kruiers en pakjesdragers. Kom mee! zei hij, naar bij den arm nemend. Maar de bagage! riep Audrey. Wat komt die er op aan! schreeuwde worden gebruikt voor het geven van voorbe reidend lager onderwijs, en verder op de door Burgemeester en Wethouders nader vast te stellen voorwaarden. RUILING VAN GROND AAN DEN GEESTERWEG. In bijlage 95 stellen B. en W. vpor: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het verzoekschrift van 3 Juli 1930 van H. Eijssen te Bergen, om den voor de bouwlijn gelegen grond van het aan hem toebehoorende bouwterrein aan den Geester weg, kadastraal bekend gemeente 'Alkmaar, sectie C, nr. 2626 gedeeltelijk en nr. 2625, aan deze gemeente te mogen overdragen en van haar in eigendom te mogen ontvangen een gedeelte van den daaraan grenzenden ge meentegrond, sectie E, nr. 3912, ter grootte van ongeveer 1 M2. ADMINISTRATIEVE REGELINGEN GRAANBEURS. In bijlage nr. 93 zeggen B. en W. het vol gende: Gelijk wij aan het slot van het voorstel be treffende de overkapping der Graanmarkt (bijlage 18) hebben medegedeeld, zouden wij U nog nadere voorstellen doen ten aanzien der exploitatie van de nieuwe Graanbeurs. Uit elders op dit punt geldende regelingen is ons gebleken, dat daar van de bezoekers van de beurs een toegangsgeld wordt gevor derd, terwijl daarnaast nog bepalingen gel den betreffende de goede orde. De toegangsgelden bedragen per dag en per jaar onderscheidenlijk te Amsterdam 0.60 en 0.50, te Rotterdam 0.50 en 25, te Groningen 0.25 en 10, te Leeu warden 0.30 en 12.50. De toegangsgelden dienen onzes inziens niet te hoog te worden opgevoerd, om geen belemmering te vormen voor het bezoek van de Graanbeurs. Met de bedragen, die te Gro ningen worden geheven, zou naar onze mee- ing ok hier kunnen worden volstaan. Voorts zullen nog te behoeve van een doelmatige exploitatie rechten behooren te worden ge heven voor het innemen van zitplaatsen aan tafels. Een bedrag van 15 per jaar schijnt ons hiervoor billijk. Tot dusver is het regel, dat van de partijen graan en zaad, die ter markt worden aange voerd, ook al worden zij niet aan de markt gelost, marktgeld wordt geheven. Bij de in- gebruikgeving van de nieuwe overdekte graasbeurs is er geen reden om met deze ge woonte te breken, daar er, ten aanzien van de aangevoerde goederen, door deze inge- bruikgeving geen verandering plaats grijpt. Het is echter gewenscht, dit duidleijk in de verordening op het heffen van markt-, staan- en waaggelden tot uitdrukking et brengen, in verband waarmede een wijziging dezer ver ordening hieronder wordt voorgesteld. Behalve aan de merktbelangen zou de nieuwe graanbeurs wellicht ook dienstbaar kunnen worden gemaakt aan tentoonstellin gen, festiviteiten, bijeenkomsten e. d. Het ver dient aanbeveling voor het gebruik van de Graanbeurs voor deze doeleinden geen vast bedrag te heffen, doch de hoegrootheid daar van, met het oog op de omstandigheid, dat het algemeen belang daarbij in meerdere of mindere mate op den voorgrond kan treden, voor elk geval afzonderlijk ter vaststelling aan ons College over te laten, waardoor met bijzondere omstandigheden rekening zal kunnen worden gehouden. Wanneer de exploitatie van de Graan beurs op vorenbedoelde wijze wordt geregeld besatat er kas, dat de uitgaven (met inbe grip van rente en aflossing) van het voor de overkapping aangewende bedrag door de in komsten zullen kunnen worden gedekt. De maatregele van orde, voor de graan markt geldende, zijn thans opgenomen in de Algemeene Politieverordening in artt. 50. 51 en 52. In verband met het verkrijgen van een afgesloten ruimte en de beperking van den toegang, zullen deze bepalingen moeten worden uitgebreid. Wegens het bijzondere karakter van de be palingen van orde voor de Graanbeurs ver dient het aanbeveling deze in eene afzonder lijke verordenng bijeen te brengen, in ver band waarmede de artikelen 50, 51 en 52 der Algemeene Politieverordening kunnen ver vallen. Tenslotte stellen zij den raad voor dien- overeenkomsting een verordening vast te stellen. AANKOOP GROND KOORSTRAAT. In bijlage 87 zegen B. en W. De heer B. Strooker, alhier, eigenaar van de perceelen Koorstraat nrs. 5 en 7, gren zende aan het nieuwgebouwde perceel der N.V. Boekhandel v.h. K. ter Burg, heeft zich bereid verklaard, met de gemeente een over eenkomst aan te gaan, waardoor de gemeente Dick. Daar zullen die lui wel voor zorgen! En Audrey, door hem voortgeduwd, holde mee langs den trein, terwijl Tim hem achter na riep: Héla. Jullie daar met zijn tweeën! Hier! Bij elkaar blijven! Ze renden den trein langs en sprongen in het eenige leege compartement, dat ze von den, juist toen de conducteur floot en de groene vlag werd heen en weer gezwaaid. Dick gooide de golfstokken in het net, zijn hoed er bij en ging dan tegenover Audrey zitten. Dat hebben we maar net gehaald, zei Audrey. Dick knikte zwijgend en keek uit het raampje. De trein kwam met knarsend ge luid in beweging. Ik hoop maar, dat ze onze bagage met de andere ingeladen hebben. Dick bleef uit het raampje kijken, zonder zelfs te knikken. Audrey keek eens naar hem, trok dan haar handschoenen uit, streek ze glad en scheen bijzondere belangstelling te koesteren voor de kleine, leelijke huisjes, die ze voorbij reden. Het was stil in de coupé, totdal Seabridge voorbij was, toen ze door het vlakke land reden en Dick's stilzwijgend heid zoo op haar zenuwen begon te werkefl, dat ze niet langer zwijgenkon. Ze trachtte te lachen, maar dat lukte niet al te best. Je bent wel vroolijk vanmorgen, is 't zoo niet? Meteen was al zijn belangstelling voor het voorbijsnellende landschap weg. Hij keerde het hoofd om en keek haar aan. Zon der het zelf te weten, kwam hij naast haar zitten. Hii sloetr ziin armen om haar heen tegen betaling van 5100 de beschikking verkrijgt over de buiten de nieuwe rooilijn liggende strook ter verbreeding van de Koor- straat en de heer Strooker zich verbindt, de bestaande panden zoodanig te verbouwen, dat de gevel op die rooilijn wordt geplaatst en voldoet aan de door ons te stellen eischen. Gelijk uit de ter inzage liggende teekening blijkt, zal door deze transactie een definitieve oplossing worden verkregen, waardoor d# reeds bij het hoekperceel tot stand gebrachte verbreeding zal worden voortgezet. Boven dien is de heer Strooker bereid een bouwplan te doen ontwerpen in den geest van en aan sluitend aan het nieuwe hoekperceel. Het ge meentebelang vordert naar ons voorkomt,' dat de overeenkomst wordt gesloten, waar door voor langen tijd met de behoeften van het drukke verkeer op dat punt op voldoende wijze rekening zal kunnen worden gehouden. Zij geven den raad daarom in overweging tot ae transactie medewerking te verleenen door vaststelling van een dien overeenkom stig besluit. STROO MPRIJS TIJDELIJKE INSTALLATIES. In bijlage 89 stellen B. en W. in overeen stemming met het voorstel der Commissie van bijstand voor de lichtbedrijven, voor, den stroomprijs voor electro-motoren die pompen aandrijven te bepalen op 12 cent per eenheid voor de eerste 1000 eenheden en 8 cent per eenheid voor de volgende eenheden, bij ver« bruik van meer dan 1000 eenheden per maand, behalve in de maanden November en December, wanneer de verbruikte eenheden boven 1000 eenheden eveneens zullen moeten worden berekend tegen 12 cent per eenheid. WIJZIGING MOTOR- EN RIJWIEL- VERORDENING. In bij lage 85 stellen B. en W. den raad voor vast te stellen de volgende verordening tot wijziging der verordening tot regeling van het verkeer op de wegen in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen (gem.blad nr. 1167). Artikel I: Aan artikel 1 der Verordening tot regeling van het verkeer op de wegen in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen (gem.blad nr. 1167) worden onder d. na de woorden „van dit motorrijtuig" ingevoegd de woorden: „of dit rijwiel". Aan het slot van artikel 9 worden toege voegd de woorden „behoudens het bepaalde bij artikel 10". Artikel 10 wordt gelezen: „Behoudens hetgeen bepaald ordt krach tens de Wet Openbare Vervoermiddelen is het verboden met een autobus op den weg een standplaats in te nemen of wel aldaar te stop pen tot het in- en uitlaten van reizigers". In artikel 11 vervallen de woorden „Het is" en wordt in de plaats daarvan gelezen: „Behoudens hetgeen bepaald wordt krach tens de Wet Openbare Vervoermiddelen is het". Artikel II. Deze verordening treedt in werking tege lijk met de Verordening tot regeling van het verkeer op de wegen in verband met het ge bruik van motorrijtuigen en rijwielen (gem. blad nr. 1167). BEZOLDIGING TECHNISCH PERSONEEL ZIEKENHUIS. In bijlage 86 stellen B. en W. den raad voor: I. de loonen van den electricien-stoker, de hulp van den machinist, de hulp in de was- scherij bij het Stadsziekenhuis voorloopig te bepalen op 28.80 per week, overeenkomstig het minimum-loon voor de werklieden in loongroep I, en zulks te rekenen met ingang van 1 Januari 1930; II. de bezoldiging van den machinist var, het Stadsziekenhuis te bepalen op 1850-- 2450. AKERSLOOT. Gemeenteraad. Vrijdag 18 Juli j.1. n.m. 2 uur vergader de de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten de goedgekeurde suppi. begrooting 1929 terugontvangen. Besluit van den minister van arbeid, handel en nijverheid d.d. 8 Juli 1930, afd. Volksgezondheid waarbij de rijksbijdra ge inzake reiniging en ontsmetting over 1929 werd vastgesteld op 9.45. Verzoeken van mej. A, de Goede, on derwijzeres aan de school Kogerpoldei om ontslag met ingang van 1 Sept. a.s. ,1 II gg=B= SS en drukte haar gelaat tegen het zijne. En hij, wist niet of het kloppen van zijn eigen hart hoorde of dat van het hare, of dat van aller- bei. Liefste, liefste!! Audrey! Dick, O, Dick! Het waren slechts gefluisterde woorden, maar als de locomotief uit elkaar was ge sprongen of de wereld op dat moment was vergaan, dan zouden ze het niet gehoord of verstaan hebben. Van af het oogenblik, dat ze de villa verlaten hadden, had Dick er over zitten peinzen hoe en met welke woorden hij1 het haar geschikt zou kunnen vertellen. En vap het oogenblik af, dat hij haar op het balcon geroepen had, was Audrey er van overtuigd geweest, dat hij het doen zou. En nu kwamen ze tot de ontdekking, dat er geen woorden noodig waren om het te vertellen. Een paar gefluisterde woorden, die nauwe lijks boven het geratel van den trein uitgin gen en ze wisten het volledig! J' XVI. Het was een exprestrein. Als hij door be- rookte, van regen druipende stations heen- snorde, waar enkele passagiers met natte parapluies heen en weer drentelden, keken die twee, die nu geen kameraden meer wqren, elkander in de oogen en lachten blij.' Ze zaten in een hoekje, dich bij elkaar. Een lange, blanke hand lag in een bruine, ge spierde vuist. Zij had haar hoed afgezet en nestelde vertrouwelijk haar hoofd tegen zijn breeden schouder. t j 'Wordt vervolgd), - Vrij naar het Engelsch H. ATONSEN 23) Hij had er in al die weken geen oogenblik aan gedacht, dat er een einde aan komen zou. Hij had geen seconde aan Whiteleaf of aan Joyce gedacht. Als mevrouw Winkles hen niet zoo in eens op straat gezet had, zou hij er heel den zomer zijn gebleven. Hij was totaal verge ten, dat hij maar in Seabridge te gast was en dat zijn tehuis elders was. Dit was nu het einde van alles. Hij zou naar Whiteleaf teruggaan en zich meer dan te voren alleen gevoelen, omdat Audrey er niet wezen zou. Misschien zag hij haar wel nooit terug! Maar dat zou krankzinnig zijn. Hij liep vlug het balcon op, het balcon, waar ze wel nooit meer samen zouden zitten praten. Audrey! Er kwam geen antwoord op zijn roepen, maar ze kwam zelf de kamer uit en keek hem zoo wonderlijk vreemd aan. Op dat oogenblik wist Dick op eens, hoe het tusschen hen beiden stond. Waar ben ie van plan naar toe te

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5