wegens benoeming te Zaandam. Met algemeene stemmen werd eervol ontslag ^verleend. Verzoek hoofdbestuur N. Ver. Het iWitte Kruis om ook voor 1931 op de be grooting 154 ct. per inwoner subsidie uit te trekken voor de ontsmettingsinrich ting te Alkmaar. Alzoo besloten. Verzoek van de afd. Akersloot van de N. H. Ver. Het Witte Kruis om op de be grooting 1930 een subsidie van 470 uit te trekken voor tuberculosebestrijding Het betreft hier de verpleging van een ikind van W. Broekhuis in een sanato rium. Door de provincie wordt aan er kende vereenigingen 50 vergoed. Het verzoek werd toegestaan. Voorstellen van B. en W. tot wijziging 'der belastingheffing. In een uitvoerig praeadvies zijn de raadsleden met deze voorstellen in ken nis gesteld. In de eerste plaats volgt dan een opsomming van de inkomstenbron nen welke de gemeenten tengevolge van het tot stand komen der wet verliezen en ,van die, welke in de plaats daarvan aan de gemeenten zijn gegeven. De gemeenten verliezen: I. Ingaande 1 Mei 1931 het recht tot heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting of op centen op de hoofdsom der rijksinkom- stenbelasting zoowel van eigen inwoners als van forensen. II. Ingaande 1 Jan. 1931 de uitkeering .krachtens de Wet van 24 Mei 1897 en VIII. ingaande 1 Mei 1931 het recht om meer dan 50 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting te heffen. De gemeenten krijgen: lo. Ingaande 1 Mei 1931 een uitkeering uit het gemeen tefonds, gevormd uit de opbrengst der 'door het rijk te heffer, gemeentefonds belasting, in de jaarwedden van burge meester en secretaris. 2e. Ingaande 1 Mei 1931 een uitkeering vast te stellen bedrag per inwoner, welk uit het gemeentefonds van een nader bedrag wordt bere kend de hand van een in de wet vermelde formule, waarin zoowel de draagkracht, der ingezetenen als de druk van sommige uitgaven tot uitdrukking komen. 3e. Ingaande 1 Jan. 1931 een uitkee ring uit 's Rijks kas ten bedrage van 3/4 van de opbrengst der hoofdsom van de grondbelasting voor de gebouwde en on gebouwde eigendommen; 4o. Ingaande 1 lMei 1931 de bevoegdheid tot het heffen eener woonforensenbelasting; 5e. In gaande 1 Jan. 1931 de opbrengst van de •hoofdsom der personeele belasting met bevoegdheid om zoowel heffingspercen tages als belastingbedragen te wijzigen en voor sommige grondslagen geen be lasting te heffen waardoor de opcenten- heffing op de hoofdsom dezer belasting desgewenscht kan vervallen. 6e. Ingaande 1 Mei 1931 de gelegenheid om voor de gemeentefondsbelasting de gemeente in te deelen in'de tweede of derde klasse, waardoor een Boogere op brengst wordt verkregen, welke recht streeks ten voordeele van de gemeente komt; 7e. imraande 1 Mei 1931 de bevoegd heid tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Een zeer globale raming, mede in ver band met de hierna volgende voorstel len. De gevolgen der nieuwe wet kan voor deze gemeente als volgt worden opgezet. De gemeente verliest: a. de opbrengst der gemeentelijke in komstenbelasting berekend naar een heffingspercentage van l1/», benevens de opbrengst van 125 opcenten op de hoofd som der rijksinkomstenbel. 19200.— b. de uitkeering ingevolge de wet van 1897 volgens de begrooting 1930 rond 5560; c. de opbrengst van de op centen op de hoofdsom dpr vermogens belasting nihil; d. de opbrengst van de opcenten op de hoofdsom der pers. be lasting omdat deze hierna in de totale opbrengst dezer belasting, welke geheel aan de gemeente komt is verwerkt, vol gens de begrooting 1930, rond 2410.—. Totaal 27.170.—. De gemeente krijgt: le. de uitkeering in de jaarwedden burgemeester en secretaris te stellen op het maximum a f 3000. 2. de uitkeering uit het gemeentefonds rond 10.000. 3a/« van de opbrengst van de hoofdsom der grondbelasting rond 7200. Totaal 20.200.—. Waar de gemeenterekening 1929 geen batig saldo zal aangeven en dus de be grooting van 1931 in tegenstelling met die vcor 1930 (waarop nog een batig slot voorkomt van 11 875.70) hetgeen ook het geval zal zijn met de rekening 1930, zou in ieder geval de gemeentelijke belastingheffing meer hebben moeten opbrengen dan bij de begrooting 1930 ge raamd een bedrag van rond 12.000. Intusschen is de gemeente in 1930 we gens kosten van scholenbouw, aanschaf fing motorbrandspuit, verbetering van wegen, verbouw raadhuis en bouw pont- wachterswoning, zwaarder belast met het opbrengen van renten en aflossin gen van de daarvoor aangegane geldlee- ningen, waardoor de belastingopbrengst hiervoor meer zou hebben bedragen dan voor 1930 geraamd, rond 6000.— in to taal 12000.— en 6000.— is 18.000.— uit de hiervoor onder 4, 5, 6 en 7 ver melde inkomstenbronnen dus nog te dekken het verschil tusschen rond 27000 en 18000 is 45000 en 20.200 is 24.800. In verband met de volgende voorstel len kunnen deze inkomstenbronnen worden geraamd als volgt: 4. opbrengst woonforensenbel. nihil; 5. verhooging wegens indeeling der gemeente voor de gemeentefondsbelasting in de derde klasse 2600 6. opbrengst der perso neele belasting bij een heffing van 100 opcenten rond 9000; 7. te dekken door heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 71000; 8. op de hoofdsom der vermogensbelasting te dekken door heffing van 50 opcenten 1300. Totaal f. 20.000. De gemeente krijgt dus de beschikking over het reeds gemelde bedrag van 20.200 en 20.000 is 40.200, terwijl de nog ontbrekende 4800 gevonden wor den uit de bestaande belastingbronnen n.l. 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting gebouwd rond 1600. 20 opcenten op de hoofdsom der grond belasting ongebouwd rond 1400; school gelden rond 1500; hondenbelasting, leges, vergunningsrecht rond 300; samen 4800. Door den in het praeadvies vermelde toelichting van de heffingen der ver schillende belastingen merkte de heer Schermerhorn op dat hij er_ zich niet mee kon vereenigingen dat 50 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting werden geheven. Personen die een goed inkomen hebben en geen vermogen be talen hier niet aan mede. Dit is geen gelijkstelling van belastingheffing. Wan neer 10 opcenten meer op de gemcente- fondsbelasting werden gelegd dan was, volgens spreker, het bedrag van 1300 ook aanwezig en betaalde ieder er aan mede. Nu is het hoogst onbillijk. Nadat de voorzitter den heer Schermer horn had ingelicht hoe B. en W. met deze voorstellen waren gekomen om de zaak sluitende te maken ging de heer Schermerhorn hiermede niet accoord en diende een voorstel in om de 50 opcen ten op de hoofdsom der vermogensbelas ting te laten vervallen en 10 opcenten meer te heffen op de gemeentefondsbe lasting. Dit voorstel werd verworpen met 6 tegen 1 stem. (De voorsteller.) Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 6 tegen 1 stem, tegen de heer Schermerhorn, hoofdzakelijk wat be treft de 50 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. Benoeming gemeente-opzichter; 2 sol licitanten hadden zich aangemeld n.l. de heeren P. v. Duin (tijdelijk gemeen teopzichter) en J. Krom. Nadat de raad in comité was geweest werd met 5 tegen 2 stemmen benoemd de heer Krom met ingang van 1 Oct. 1930. Nadat een suppl. begrooting 1929 en 1930 was vastgesteld en in verband met de volkstelling de post schrijfloonen met 250 werd verhoogd en de rondvraag geen bespreking opleverde, volgde slui ting. Op de gehouden vergadering van de schoolfeestcommissie Zaterdag j.1. in café Groen werd besloten met de kinde ren van alle klassen naar Artis te gaan, waaraan verder is verbonden een bezoek aan een bioscoop te Amsterdam of een bezoek aan het vliegveld Schiphol. De reis zal geschieden met de autobus sen van de firma Kok en Tuinman op Woensdag 23 Juli a.s. Met mooi weer een prettige dag voor de jeugd in uitzicht. Nog steeds breidt het mond- en klauwzeer zich in deze gemeente uit, ruim 30 gevallen zijn reeds geconsta teerd hoewel er weer enkele als genezen zijn aangegeven. Reeds zijn een paar kal veren aan deze ziekte bezweken. LIMMEN. Gemeenteraad. De Raad kwam Vrijdagavond 8 uur in voltallige zitting bijeen. Van den comrn. der koningin was bericht ontvangen, dat den burgemeester van 26 Juli tot 14 Augustus verlof is verleend. De reke ning en verantwoording van het P.E.N. te Bloemendaal is goedgekeurd en is van kracht voor 5 jaar. De voorzitter zeide, dat er hoo- ger beroep mogelijk is, de zaak is dus niet van de baan. Aan de Stichting volgens de Landarbeiderswet is 7020 toegekend voor twee plaatsjes voor de heeren Hageman en Metzelaar. Van de Aardappelcommissie was een ver zoek ingekomen om subsidie. B. en W. stel den voor 50 subsidie te geven. De heer Kuys was geen bewonderaar van die subsi die. Spr. vroeg: geven Rijk en Provincie niet en is het niet beter over den Plantenziektekun- digen Dienst? Nadat de voorzitter en wet houder Valkering het groote nut van de in stelling, het kweeken van ziektevrije aardap pelen hadden aanbevolen, werd de subsiaie voor 1930 toegestaan. Voorstel wijziging begrooting dienst 1930 goedgekeurd. Daarna stelden B. en W. voor om verschil lende strookjes grond, benoodigd voor ver breeding van den rijksweg, aan het Rijk af te staan. De voorzitter herinnerde, dat de raad had bepaald, dat de som 1700 moest zijn, doch B. en W. en de hoofdingenieur hebben nu een gering verschil van 90, reden waar om zij voorstelden den grond voor 1610 ie verkoopen Conform besloten. Daarop kwam aan de orde de aankoop van een strookje grond van 60 M2. k f 2 achter de burgemeesterswoning. Goedgekeurd. Bespreking financieele verhouding tus schen rijk en gemeenten en voorstellen in zake plaatselijke belasting. De voorzitter gaf een uitvoerige uiteenzetting van de wet. Vol gens het oude stelsel waren de inkomsten der gemeente over 1929 (dit jaar wordt als basis genomen 34.600). Bij de berekening voor den nieuwen toestand zal de ontvangst 33146 zijn, het restant moet nog worden gevonden. B. en W. denken zich in een hef ing van 15 pCt. op de grondbelasting, doch zullen nog met een nadere regeling komen. De moeilijkheid is, dat men nog geen hef fingsbedrag kan vaststellen, omdat men de inkomsten van het dienstjaar nog niet kent. Wethouder Valkering en de heer Kuijs toonden zich tegenstanders van de grondbe lasting en waren er niet voor te vinden daar op nog opcenten te heffen, de eerste betoogde, dat grondbelasting uit den booze is, het is gereedschap, men zou dan even goed de ma terialen van de bouwvakpatroons kunnen belasten. De heer Kuijs meende, dat de on rechtvaardigheid nog vergroot wordt door dat de kapitalist zonder grond er buiten blijft. De voorzitter had een ander inzicht. Grondeigenaren, die buiten de gemeente wonen, kunnen verplicht worden om bij te dragen in de kosten der gemeente, den kapi talist weet men op een andere wijze wel te vinden. Daarna werd vastgesteld, dat de gemeente 1 in de 8e klasse wordt geplaatst. De in komsten werden als volgt vastgesteld: uit keering 2761.20, rijksbijdrage voor burge meester-secretaris 2500, opcenten plaats, belasting 3559.33, pl. inlcostenbelasting 27679. Voorts werd nog besloten om geen belasting te heffen van paarden, waarvan de opbrengst 212 was, omdat B. en W. oor deelden, dat paarden voor Limmen geen luxe zijn. In een volgende.■.^fgadering zul len B. en W. met voorstellênMomen om de 1454, die men tekort komt, te vinden. Het voorstel werd z.h.st. goedgekeurd. Bij de rondvraag klaagde de heer Kieft over het lange gras aan een verhuurden weg en de heer Pepping over den overlast van woonwagens. Het bleek, dat meerdere kwee kers de kinderen der woonwagenbewoners in dienst hebben bij het rooien en pellen der bol len en dat men daarom maar blijft hangen. Daarna ging de raad in comité tot het be handelen reclames plaatselijke belasting. HEILOO. Zondag hield het N.A.S. (Nederl. Arbei ders-Secretariaat) een meeting op het terrein bij den Kattenberg. Te voren was te Alk maar een optocht geformeerd, waaraan een 400-tal personen deelnamen en waarbij de Jeugdbond flink vertegenwoordigd was. Zoo als gewoonlijk trok de stoet, waarin een mu ziekgezelschap meeliep en tal van banieren en transparanten werden meegedragen, de aandacht van zeer velen. De voorzitter van het N.A.S., de heer C. Kits uit Amsterdam, opende de meeting en heette namens het Gew. Comité allen wel kom. Deze meeting, aldus spreker, is een voorbe reiding voor de groote demonstratie op 7 September te Utrecht. Daar willen we de- monstreeren tegen de vlootwet. Het wordt tijd dat we in dezen tijd, waarin malaise en werkeloosheid hoogtij vieren, ons met hand en tand verzetten tegen de geraffineerde wij ze waarop tnen met het geld omspringt. Spr. wekte op tot nauwere aansuliting en verster king van het N.A.S. Nadat spreker zijn dank had betuigt aan de familie van Foreest voor het beschikbaar stellen van het terrein, was het woord aan den heer D. Schilp uit Amsterdam, over het onderwerp: „Tegen de Vlootwet". Wanneer we, zoo begon spreker, ons ver zetten tegen de 120 millioen die de regeering vraagt voor de uitbreiding der vloot, dan hebben we weer een herhaling van 1923, toen Colijn hetzelfde vroeg. We moeten ons weer en met nog meer elan tegen dit plan verzet ten om de poging der Ned. regeering te ver ijdelen. Ondanks alle conferenties te Geneve en Londen en alle vredesgeluiden, wapent men zich tot de tanden en Nederland zingt in het koor mee. Nog altijd geldt bij de bour geoisie: „Wie den vrede wil, wapene zich voor den oorlog". Het vredeswerk dat wij beoogen is ons krachtig verzetten tegen elke poging tot oor log of de voorbereiding daartoe. En daar voor willen wij op 7 September in Utrecht getuigen. Het moet een demonstratie van dui zenden worden. Er is geen sprake van vrede zoolang men zich in het buitenland tot de tanden wapent. Men heeft in den geweldigen strijd van 19141918 nog niets geleerd; de millioenen die werden verslonden en de millioenen men- schen die zijn gevallen, zeggen den macht hebbers, die opnieuw den oorlog willen, nog niets. Spr. wees op de actie, die in Ned.-Indië en Egypte wordt gevoerd en waar men hen, die niets van oorlog willen weten, als rebellen behandelt en hun verzet in bloed smoort. Trots de vredesconferenties gaat de moder ne techniek vooruit, met koortsachtigen ijver fabriceert men vliegmachines en in de che mische fabrieken werkt men aan gifgassen en bommen, die in enkele uren tijd alles kun nen vernietigen. Spr. toonde met een reeks cijfers aan, hoe, trots alle vredesconferenties, de Staten steeds meer geld voor oorlogsdoeleinden vragen. De Engelsche regeering vroeg in 1858, 1913 en 1928 resp. 276, 924 en 1380 millioen gulden, Frankrijk vroeg in 1928 een 1092 millioen, Italië gaf 30 pCt. van de begrooting voor oorlogsdoeleinden uit. In Europa waren de cijfers resp. 1140, 3588 en 6288 millioen gulden. Hoe staat het bij ons? Over die drie jaar tallen vroeg men resp. 50 3/10, 93 8/10 en 94 3/10 millioen en nu wederom 120 millioen. Voor die som moet worden aangeschaft mate riaal en vliegmachines, ook voor onze bruine kameraden in Indië, die vrijheid willen en van geen oorlog willen weten. Zij zullen te gen wil en dank zich moeten onderwerpen, of hun verzet zal in bloed worden gesmoord. Ook wij zullen ons internationaal met dat verzet van onze bruine makkers.dienen te be moeien en voorts moeten we den strijd aan binden tegen alles wat naar oorlog zweemt. De moderne techniek gaat met reuzenschre den vooruit en spr. toonde aan, dat men thans een 360-tal verschillende gifgassen kan produceeren. Niets, maar dan ook niets zal in den modernen oorlog worden ge spaard, niet allen de strijdbare mannen, ook ouden van dagen, zwangere vrouwen en kinderen zullen gedood worden. Spr. riep daarom op de vrouwen en moeders om in onze gelederen te komen en op te komen te gen zooveel onrecht. De Ned. regeering maakt het ons door haar vlootplan al heel gemakkelijk om het proletariaat mobiel te maken om tegen haar te ageeren. Ook de S.D.A.P. zal zich dienen uit te spreken en veel krachtiger dan thans, het is niet voldoende om tegen de Vlootwet te ageeren. Een petitionnement, zooals in 1923, is on voldoende, men moet andere daden stellen. Spr. wekte allen op om paraat te zijn het N. A.S. te versterken en dm den tijd vóór 7 Sep tember goed te benutten. (Applaus). Als afwisseling gaf de Jeugdbond een strijdgroep voor betere levensvoorwaarden en een opwekking tot verzet tegen het mili tairisme, kapitaal en kerk. Daarna was het woord aan den heer H. Sneevliet uit Amsterdam. In zijn rede betoog de spreker, dat in de week of zes die ons nog van de groote demonstratie tegen de vloot wet scheiden, nog meer te doen staat. Onze strijd gaat ook tegen het ongebreidelde pro ductievermogen van het kapitalisme, dat hier door zijn kracht vergroot. Door het steeds volmaakter productiesysteem wordt de markt in alle landen overvoerd en de positie van den arbeider verzwakt. Het gevolg is grooter werkeloosheid, grooter aantallen die steun behoeven of zelfs meerderen die daarvan worden uitgesloten. Wij kunnen geen vrede hebben met de po ging om onze positie te verzwakken. Zoo noodig en spr. zeide, dat het noodig was moeten we krijgen den 7- of 6-urigen ar beidsdag, opdat de arbeiders in het bedrijf op een menschenwaardige wijze in hun on derhoud kunnen voorzien en niet zijn aan gewezen op steun. De reactie viert hoogtij, ook hier. Onze menschen worden geplaatst in de werkver schaffing en Ruijs de Beerenbrouck vindt dat het „loon'' van 13 tot 18 voldoende is, het moet niet veel hooger zijn dan steun, het kapitaal wil de loonen omlaag drukken. Ka meraden, zeide spreker, wij moeten als één man, tegenover dit alles staan. Spr. wees dan nog op noodzakelijkheid van locale propaganda, overal in den lande en nu deze niet aan enkelen overlaten. Doordat de jeugd zich had verstrooid, kwam het muzieknummer te vervallen. Het slotwoord was aan den voorzitter, die met vreugde meldde dat het N.A.S. de beschik king heeft over een 6 H.A. groote kolonie in Apeldoorn en dat een 700-tal kinderen naar buiten gingen en wel uit alle deelen van ons land. Voorts sprak hij een opwekkend woord voor het bezoek op 7 September aan Utrecht. Na een dankwoord aan alle die hebben mee gewerkt om de meeting te doen slagen, volg de sluiting. Door B. en W. is als voorloopig direc teur van het G. E. B. aangesteld dén heer Jb. van der Molen, gemeenteontvanger alhier. Door de hooge grondprijzen in de kom der gemeente, heeft de bouw van huizen voor minder kapitaalkrachtigen zich verplaatst naar de buitenwegen. Den laatsten tijd is druk gebouwd aan den Westerweg en thans schijnt de Oosterzij aan de beurt te komen. De heer Steenwinkel heeft daar 3000 M2. gekocht en zal daar woonhuizen bouwen. Door het bedanken van een 2-tal be stuursleden van de „Stichting Badhuis Witte Kruis" waren vacatures in het bestuur ont staan, die in de vorige vergadering zijn aan- gevfild. Als voorzitter is nu aangewezen de heer J. H. Dumans, als secretaris alhier J. Th. van Diepen. Als vijfde bestuurslid zal de gemeente den heer J. Schuit voorstellen. Zooals we destijds berichtten, wordt hier bij het r.-k. gesticht voor zwakzinnigen een asyl gebouwd voor crimineele psychopathen, genaamd „St. Paulus". Het paviljoen wordt 31 Juli a.s. in gebruik genomen. Mr. Don- ner, minister van justitie, zal de officieele opening verrichten. HOORN. Aan het verslag van de Witte Kruisaf- deeling over 1929 ontleenen we het vol gende: het aantal leden bestond uit 4 eere-leden,, 22 donateurs en 679 leden, terwijl bovendien onderscheidene instel lingen zijn aangesloten. Door de wijkverpleegster, zuster A. M. Wesseling, wier ijver en toewijding werd geroemd, werden 3346 bezoeken afge legd. Er werden in bruikleen afgegeven 761 stuks verplegingsartikelen, terwijl ten behoeve van leden en fondsleden 463 maal ijs werd verstrekt Duor tusschenkomst van de afdeelfng werden in „Heideheuvel" 2 patiënten en in „Bosch en Heide" 1 natient verpleegd. Dankbaar werd in het verslag melding gemaakt van verschillende donaties. De exploitatie van het W ïtte Kruisge- bouw leverde een nadcelig saldo van 167.2854. J De ontvangsten van de wijkverpleging bedroegen 3620.36; de uitgaven 3496.3254, zoodat er een batig saldo is, groot 124.0354. De exploitatie van het Gem. Volksbad aan den Westerdijk wees aan in ont vangsten 1166.70; in uitgaven 1391.93, zoodat er een deficit is van 224.73. Wat betrof het Gem. Binnenbadhuis bedroegen de ontvangsten 1608.75 en de uitgaven 2693.21, zoodat de exploi tatie een verlies gaf van 1084.46. Het kapitaal der afdeeling bedroeg ultimo December van het vorige jaar 5740.4954. URSEM. Naar wij vernemen heeft mej. Don, tijdelijk onderwijzeres aan deR. K. Bijz, school te Ursem, ontslag genomen, om in een andere betrekking te Amsterdam werkzaam te zijn. Te Rustenburg had een aanrijding plaats welke vrij goed is afgeloopen. Een paal van het Electrisch net staande nabij de sluis werd echter zoodanig bescha digd dat vernieuwing noodzakelijk is. Daar het nummer van de auto bekend is zal de eigenaar worden aangeschre ven de schade te vergoeden. Provinciale Waterleidingbedrijf. Het niet rendabele uitbreidingsgedeel te in de Molenweg komt heden gereed zoodat de bewoners van den Molenweg wanneer zij zelf voor de inwendige in- stallatie zorg dragen, onmiddellijk wa ter kunnen betrekken. Het eenige gedeel- te wat in deze gemeente niet is aange* sloten is thans de Mijze. Wanneer echter door de bewonors aldaar moeite wordt gedaan om de aansluiting te verkrijgen, dat zulks zeer spoedig kunnen geschie den, want dit gedeelte is wel rendabel, ZWAAG. Zooals in een deel der oplaag van gistef nog gemeld, is Zondag burgemeester Dibbits overleden. Ónze correspondent schrijft ons nader: Zondagmorgen verspreidde zich alhier het droevig nieuws, dat onze burgemeester, de heer J. E. G. C. Dibbits, na een langdurig ziekbed was. overleden. Werd door de familie en de gemeèntenaren nog altijd de hoop ge- koestera, dat de ziekte een gunstig verloop zou nemen, zoodat de patiënt als vader ea burgemeester zou gespaard blijven, die heeft niet zoo mogen zijn. De dood heeft hem weg gerukt. Ruim 26 jaren heeft de overledene aan het hoofd der burgerij gestaan; de kom mervolle jaren die achter ons liggen, heeft hij het hoofd moeten bieden zooals zijn voorgan gers nimmer hebben gekend. Veel is hier tot stand gekomen tijdens het bestuur van bur gemeester Dibbits. Verleden jaar, bij zijn 25- jarig ambtsjubilé, hebben de ingezetenen blijk gegeven, van de grootste liefde en dank baarheid. Het bestuur van Het Witte Kruis, waarvan hij secretaris was, zal in hem een groote steun verliezen. De overledene heefi een werkzaam leven achter zich en zijn na gedachtenis zal bij familie en gemeentenaren in eere worden gehouden. OUDE NIEDORP. Vrijdag had alhier het jaarlijksche school feest plaats begunstigd door mooi weer. 't Morgens om 9 uur werd afgereden in twee bussen van de firma Keetman en Schoorl te Winkel. Over Alkmaar werd gereden naar Bergen en Schoorl, alwaar een bezoek werd gebracht aan de duinen. Daarna ging het naar Camperduin aan zee. Er werd volop genoten door de jeugd, 's Avonds, niet te laat, kwamen allen voldaan weer thuis. BOVENKARSPEL. Op de veiling van 16 Juli van de Bloem* bollenveilingsvereeniging „West-Friesland" werden verkocht ongeveer 10 millioen tulpen bollen. Hoewel dé prijzen niet hoog waren werd weinig meer opgehouden. WIERII.GEN. De school te Westerland, die eenigen tijd gesloten is geweest in verband met de verspreiding van diphtherie, is thans weer ge opend. B. en W. hebben na bespreking met den Inspecteur van de volksgezondheid be sloten de gelegenheid oipen te stellen voor immunisatie tegen diphtherie. i Op de a.s. Zuiderzeevisscherijtentoon- stelling te Enkhuizen zal de gemeente Wie* ringen een stand innemen, waarin een over zicht wordt gegeven van het zeegrasbedrijt, E AY OJTIREI vil EIS VER KEERS AGENT-SE.' 75. Gelukkig was de hoogte van het venster niet hoog, zoo dat Keesie na zijn vlucht uit de hut van de heks geen grooten val deed. Bovendien werd hij opgevangen door den anderen kabouter, die ook de schildwacht had gewaarschuwd. „Dat is ook op het nippertje, meneer Keesie", zei de kabou ter, blij dat hij het verkeersagentje weer zag. „Zeg dat wel, meneer", zei Keesie", daar ben ik ook door het oog van een naald gekropen". «tt.fc* A Ver,keerSafient wee,r ?P den beganen grond wa», zette hij er den loop m, in gezelschap van den kabouter. De u hen met spijtig gezicht uit het venster na, want het deed haar verdriet, dat zij den verkeersagent niet had gevan- 5on'l,"?1 ie tegen, leelijke heks", schreeuwe de agent on der het loopen, „het is ook niet eiken dag kermis".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6