Weer ever den Gelderschen Achterheek. Sport Minder erg dan twee jaar geleden. Filmnieuws. Verkeersongevallen. Marktberichten CHEQUES VERMIST. Een kantoorbediende van een firma aan de Wilhelminakade te Rotterdam heeft Zater dag in het Westelijk stadsdeel bij het bezoe ken van kantoren zijn portefeuille verloren. De inhoud bestond, behalve uit negen bank biljetten van 10 en twee van 25, uit vier cheques, groot 563 en drie groot 8 en je 122 en£ 7. te maken, handen en schoenen met doek om wikkeld, zoodat geen vingerafdrukken te vin den waren. BUITENLANDERS TE BARNEVELD. Zaterdagmiddag zijn te Barneveld 74 dames en heeren uit Oostenrijk en Hongarije aangekomen, om nader kennis te maken met onzen kippenstapel.De burgemeester heeft hen ten gemeentehuizc officieel ontvangen waarna het gezelschap, onder geleide, ver schillende groote pluimveebedrijven en het terrein van den legwedstrijd heeft bezocht. Zaterdagavond zijn ongeveer 30 dames en heeren naar Den Haag vertrokken, de overi gen zijn tot Maandag gebleven, en hebben Zondag, na ook te Voortnuizen eenige pluim veebedrijven te hebben bezichtigd, een bezoek aan Raaio-dorp (Kootwijk) gebracht. UIT DE BAKSTEEN-INDUSTRIE. Klaploopers. In een te Arnhem gehouden algemeene Vergadering van het extra-rood-contract is uitvoerig ter sprake gekomen het feit, dat de niet-aangeslotenen bij dit contract de voor deelen van de goede werking daarvan ge nieten ten koste van de aangeslotenen. Alge meen werd de noodzakelijkheid betoogd, daartegen met alle ten dienste staande mid delen op te treden. Er werd een commissie ingesteld tot het nemen van maatregelen ter bestrijding van de betrokken fabrieken. Het voornemen be staat de namen dezer fabrieken, tegen welke de strijd zal worden gevoerd, te publiceeren BIJ ZEE HET BADEN IN VERDRONKEN. ^Zondagmiddag waren twee Rotterdam mers bij den vuuroren te Scheveningen in zee aan het zwemmen; beiden werden door den sterken trek in zee gesleurd. De een kon zich bijtijds aan een golfbreker vastklampen en het strand bereiken. De ander echter dreef steeds verder af. Ondanks pogingen, om hem te redden een 23-jarig jongmensch uit de Loggerstraat te Scheveningen is den drenke ling nagezwommen, maar kon hem niet be reiken) is de ongelukkige verdronken. Het lijk is aangespoeld. OVERSTROOM ING. Maas en Niers buiten de oevers ge- k treden. Ten gevolge van den voortdurenden regen iiler laatste dagen zijn de Maas en de Niers in de omgeving van Gennep buiten haar oevers getreden. De uiterwaarden en weilan den langs deze rivieren staan onder water. Het vee is in allerijl binnengehaald. Veel mooi gras ging verloren. f DE ONDERWIJZERSSALARISSEN. Het Tweede Kamerlid Van Zadelhoff heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen gevraagd: 1. Is het den minister bekend, dat de Bij zondere Commissie van Onderwijszaken nu reeds geruimen tijd geleden met algemeene stemmen besloot, Uw Excellentie te verzoe ken, maatregelen te nemen, waardoor de ja ren, door onderwijzers als assistent met akte doorgebracht, zullen meetellen voor perio dieke verhoogingen bij vaste aanstelling als onderwijzer? 2. Is de minister niet van oordeel, dat deze diensten, die bijna steeds in wezen niets an ders waren dan diensten als onderwijzer zon der vergoeding, of met een zeer geringe toe lage, naar billijkheid voor periodieke verhoo gingen dienen mee te tellen? 3. Is de minister bereid spoedig een Ko ninklijk besluit uit te lokken in den geest van het verzoek der Bijzondere Commissie? KINDERVERLAMMING. Hedenochtend is te Winterswijk bij een ï>lm.4-jarig kindje kinderverlamming gecon stateerd. Het kind is in het algemeen zieken huis opgenomen, terwijl het broertje ter ob servatie is opgenomen. TREINONTSPORING. Hedenmorgen tegen half tien heeft op het Centraal Station te Amsterdam een ernstige ontsporing plaats gehad. Op het Westelijk eiland is een leege electrische trein tenge volge van een verkeerden wisselstand uit de rails geloopen. De hoofdsporen zijn als ge volg hiervan versperd. Onmiddellijk zijn maatregelen genomen, om het treinverkeer zoo goed mogelijk te doen functionneeren en den weg weer vrij te maken. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Omtrent de toedracht van de ontsporing vernemen wij dat de wagon deel uitmaakte van een ledig treinstel, dat gerangeerd werd om in een gewoon treinverband te worden opgenomen. Bij het passeeren van een der wissels werd deze ontijdig omgehaald, waar door de wagen uit de rails liep. Het onderstel werd vooral wat het voorste gedeelte betreft zeer zwaar beschadigd. Er werd spoedig met het opruimingswerk aan gevangen. De wagen stond schuin over de rails, ongeveer op 200 meter afstand in rech te lijn van het tweede perron. De stagnatie in het treinverkeer bleef tot 20 minuten be perkt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. INBRAAK IN EEN KLEEDING- MAGAZIJN. De dieven hadden voorzorgsmaat regelen getroffen. In den afgeloopen nacht hebben dieven iich door het openboren van een luik en door 't gebruik van een valschen sleutel toe gang verschaft tot bet confectiemagazijn van den heer Bremen te Kerkrade. De indringers hebben een grooten voorraad goederen mee genomen, n.1. een aantal costuums, overjas sen, stokken, parapluies en hoeden, voor te zamen een waarde van 1500 gulden. Boven dien braken zij een cassa open en ontvreemd den een bedrag van 40 gulden. Op den terug tocht verloren zij eenige hoeden. Toen het meisje beneden kwam, ontdekte zij de in braak. Door de politie werd een onderzoek ingesteld. Elk spoor ontbreekt. De dieven hadden- zooals uit gevonden lappen viel op VAN HOOGENHUYZE OPVOLGER VAN TER HAAR ALS LID VAN PROV. STATEN. Bij besluit van 21 Juli 1930 is door den voorzitter van het centraal stembureau tot lid van de prov. staten van Noord- Holland benoemd verklaard de heer A. G. H. v. Hoogenhuyze te Amsterdam, zulks ter voorziening in de vacature in dat college ontstaan door het aannemen der benoeming van den heer J. ter Haar Jr. tot lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 8-jarige A. Engelhard uit Zoeterwou de, die eenige dagen geleden door een mo torrijtuig op den hoogen ringdijk te Leiden is overreden, is heden in het Si Elisabeth- gesticht te Leiden aan de bekomen verwon dingen overleden. Verkeersongevallen. BRAND. Een honderdjarige spuit. Door het warmloopen van een as brak brand uit in den korenmolen van den heer P. Sommerdijk te Lobith. De brandweer, ver scheen met een kleine handbrandspuit, die moest gevoed worden door middel van emmers water, die over een afstand van 300 M. aangedragen werden. Het resultaat van de brandbluschpogingen was echter van dien aard, dat men spoedig het werk staakte. Een brandweerman ontdekte plotseling, dat de spuit juist honderd jaar oud was. De brandweerlieden vonden hierin aanleiding, om de spuit te gaan versieren. Een soortge lijk brandbluschapparaat, dat uit Lobith- Tolkamer ter assistentie was aangekomen, bleek evenmin de vuurzee te kunnen bestrij den. Besloten werd daarom, de aangrenzen de perceelen te beveiligen, hetgeen boven wonder gelukte. Juist toen men met de versiering van de spuit gereed was, stortte de molen in. Hooibroei. Vanmorgen brak vermoedelijk door hooibroei brand uit op de boerderij van den heer Bodegraven aan den Ouderker- kerweg aan den Amstel tegenover de be kende uitspanning Het Kalfje. Door den krachtigen wind stond de hooiberg weldra in lichte laaie en ook het woonhuis werd aangetast. De brandweren van Amsterdam en Nieuwer Amstel verleenden hulp. De boerderij is voor het grootste deel uitgebrand. Alleen een gedeelte van het voorhuis is blijven staan. Drie woonhuizen te Lonneker in vlammen. Hedenmorgen vroeg zijn onder de gemeen te Lonneker aan den Velverweg drie woon huizen, behoorende aan den heer Spelberg, afgebrand. De bewoners moesten in nacht gewaad vluchten. Er kon niets worden ge red. De oorzaak van den brand is onbekend Verzekering dekt de schade. Boerderij afgebrand Gistermorgen is de boerderij van de wed. Panman te Ommelanderwijk (Veendam) be woond door den arbeider Harm Grorfsmidt, geheel afgebrand. De man en zijn vrouw waren op het veld aan het zichten en hadden een zuigeling bij zich. De drie kinderen, die thuis waren, zijn onder een raam door naar buiten gekropen De oorzaak van den brand is onbeked. Verzekering dekt de schade. Het ongeluk moet waarschijnlijk aan kwaadwilligheid worden geweten. De wissel was op half gesteld. BEDORVEN VLEESCH? Te Loosduinen is het echtpaar H., wonen de in de Paulus Potterstraat, onwel gewor den, vermoedelijk door het eten van bedorven vleesch. TRAGISCHE VERSTIKKINGSDOOD VAN EEN KLEIN KIND. Zaterdagavond werd het kind van 14 maanden van den slager R., op gewonen tijd naar bed gebracht. Toen een meisje een uurtje later nog eens even naar het kind ging kijken, bleek, dat het een lintje van een klee- dingstuk aan het rasterwerk van het ledikant vast zat. Bij de pogingen om zichzelf te be vrijden, moet het kind zich gewurgd hebben. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. KINDERVERLAMMING. Te Rood ,11001 (Gron.) is een geval van kinderverlamming geconstateerd bij het driejarig zoontje van den heer J. T DE STORM. Hoewel in den afgeloopen nacht een vrij krachtige storm boven de hoofdstad woedde, heeft de brandweer niet zoo vele malen moeten uitrukken, als dit anders bij dergelijk weer wel het geval kan zijn. De te herstellen schade be paalde zich in hoofdzaak tot omgewaai de antennes, afgerukte boomtakken e d., terwijl aan den Amstelveenschen weg nog eenmaal moest worden geassisteerd, daar een consumptietent, die zich daar bevond, door den storm was omgewaaid. Ook in de haven richtte de storm geen noemenswaardige schade aan. Het s.s. Manoeran, van de Mij. Nederland, opge legd op de stoelen aan de Sumatrakade, xoti gedeeltelijk los, doch kon met be hulp van sleepbooten weer aan de kade worden vastgemaakt. Uit IJmuiden wordt gemeld, dat de stormwind daar zoo heyig was, dat de schepen niet konden binnen loopen. TERAARDEBESTELLING VAN Ds. JONGEBREUR. Op de Nieuwe Begraafplaats te Vee- nendar.1 werd gistermiddag onder enor me belangstelling het stoffelijk over schot van den zoo noodlottig om het 1 /en gekomen ds. Jongebreur ter aarde besteld. Om 2 uur werd een extra-rouwdienst gehouden in de h:rv. kerk op de Markt, onder leiding Van ds. S. van Wijngaar den, di- het woord voerde namens den kerkeraad. Namens het prov. kerkbestuur werd gesproken door ds. Wijs uit Breukelen, verder door ds. Couvee, van Ameronge i, namens het classicaal bestuur van Wijk en den ring Rhenen. Ds. Deur van Schoonhoven dankte na mens de familie. Ten slotte sprak ds. van Grieken uit Rotterdam. Op de begraafplaats, waar o.a. werden opgemerkt oud-minister Bijleveld en het dagelijksch bestuur der gemeente. Diep onder den indru5: verlieten de duizenden gemeentenaren den dooden- akker. ONTSPORING. Op het statiosemplacement te Doetinchem is de locomotief van een uit Emmerik geko men personentrein ontspoord, waardoor een aanmerkelijke vertraging in den dienst ont stond. Maar toch nog groote schade aan hnizen en landerijen. Gisteravond is over de gemeente Aal ten en omgeving een cycloon getrokken van het Zuid-Westen naar het Noord- Oosten. De cycloon had een breedte van 20 tot 25 Meter. Gelukkig was de kracht van den wind niet zoo hevig als twee jaar geleden. In de baan van den cycloon werden vele kippenhokken verwoest, terwijl tal rijke schoorsteenen en een massa dak pannen het moesten ontgelden en vele boomen werden ontworteld. Op enkele plaatsen werden de aardap pelen en bieten uit den grond getrokken en op verren afstand weer neer gewor pen. Veel schade werd aangericht bij den landbouwer te Hennepe op het Fort. Hij bevond zich in zijn schuur en toen hij zich naar buiten wilde begeven, kon hij de deur door de kracht van den wind niet openen. Even later vlogen alle pan nen van de schuur, evenals van het nabij gelegen woonhuis. Stukken van den schoorsteen werden op grooten afstand terug gevonden. Bij het station Breedevoort nabij Aal ten werd de houten landbouwschuur van den landbouwer Navis geheel opge nomen en daarna gedraaid weer neer gezet. Ook op andere plaatsen werd groote schade aangericht. Vele vruchtboomen zijn ontworteld. PAARDEN OP HOL. Gistermiddag is de 44-jarige P. v. d. Berg op den Boezemsingel te Rotterdam meege sleurd door een paar paarden, welke hij aan den kop hield en die plotseling op hol sloe gen. Hij is met zeer inwendige kwetsuren overgebracht naar het ziekenhuis op den Bergweg, waar hij gisteravond aan de beko men verwondingen is overleden. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Het 5-jarig zoontje van de familie Tim merman te Deventer geraakte al spelende io het Almelosche kanaal. Toen het kind op het droge was gebracht, waren de levensgees ten reeds geweken. INBRAAK IN MANUFACTUREN- WINKEL. In den afgeloopen nacht hebben dieven ingebroken in den manufacturenwinkel van H. Sangers Jaspers te Krawinkel (Geleen) en voor ruim 2500 aan .goederen buit ge maakt. De dieven hebben hun buit in een gereed staanden auto vervoerd. Tot nu toe heeft de politie geen aanwijzingen omtrent de daders. VAN HUIS WEGGELOOPEN De politie te Heerlen heeft een 14-jarigen jongen aangehouden, afkomstig uit Eindho ven, die van zijn ouders was weggeloopen. De jongen is naar Eindhoven terug gezon den. KORTE BERICHTEN. In het blindeninstituut te Grave is over leden frater M. Adrianus, de bekende blin- denleeraar en oprichter der Braille-biblio theek. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wegen aangereden, een paard ge dood. Gistermiddag te half drie heeft op den on- bewaakten spoorwegovergang Pentrop te Driene, gemeente Weerselo, een ongeval plaats gehad. Van een met twee paarden be spannen wagen werden de paarden door den trein gegrepen. Een der paarden was op slag dood, terwijl het andere ernstig gewond werd. De voerman, die naast den wagen liep, kwam met den schrik vrij. Twee gewonden. Gistermiddag vond te Landsmeer een ern stig auto-ongeval plaats. De heer en me vrouw dr. van den Berg uit Hoorn reden met hun Fiatwagen, op weg naar Amsterdam, in een slechte bocht even voor Buiksloot, toen de auto in botsing kwam met een vrachtauto, tengevolge waarvan het voorste gedeelte van dr. van den Berg's auto geheel werd ingedrukt. De heer Van den Berg bekwam behalve talrijke kwetsuren een breuk aan het boven been, terwijl mevrouw Van den Berg een ta melijk ernstige hoofdwonde opliep. Er werd een ziekenauto uit Hoorn gerequi- reerd om hen over te brengen. Door vrachtauto overreden en ge dood. Gisteravond is te Urmond aan de Maas de 15-jarige H. Peters uit Geleen uit de cabine van een zwaren vrachtauto gevallen. Hij werd door een der achterwielen overre den en was op slag dood. Den chauffeur treft geen schuld. Botsing met een auto, Gisteravond is de jongeman Renkema uit Holwierde bij Appingedam in botsing geko men met een auto. Hij vloog over het voor ste gedeelte van den auto heen. Hij werd in ernstigen toestand per auto naar zijn woning vervoerd. De auto werd niet ernstig beschadigd. Door taxi aangereden en gedood Gisteravond om negen uur is ter hoogte van de Boompjessteeg te Zwijndrecht een ernstig ongeluk gebeurd. Drie jongelui fiet sten uit de richting Rotterdam. Een auto Jit de richting Rotterdam kwam hen achterop. Een taxiauto van de garage de Jong uit Dordrecht kwam uit de richting Dordrecht. Vermoedelijk is de voorste van de fietsers Kr uit Haarlem iets onzeker geworden en heeft de taxi-chauffeur iets te veel naar links uit gehaald. De auto en de fiets zijn tegen el kaar gebotst met het gevolg dat K. met het hoofd tegen den taximeter en door de ruit van de taxi is gevallen en oip slag werd ge dood. Tegen den taxi-chauffeur is proces verbaal opgemaakt. De auto is in beslag ge nomen. Doodelijk motorongeval. Te Klazinaveen (Emmen) is gister een ern stig motorongeval gebeurd. De 21-jarige G. K., aldaar, zou zich per motor op weg bege ven naar Ter-Apel, waar hij werkzaam is. Te Dordschebrug kwam hij in botsing met een tramwagen van de Dedemvaartsche Stoomtramwegmaatschappij. K. werd 50 me ter ver meegesleurd, alvorens de tram tot stilstand kon worden gebracht. Deerlijk ge wond werd hij opgenomen en naar het r.k. Zusterhuis overgebracht, alwaar hij spoedig aan de bekomen verwondingen is overleden. TOPSY EN EVA. Een United Artists-film in het A. B. T. Het nieuwe programma in het A.B.T. bracht gisteravond als hoofdnummer een United Artists-film van een bijzonder genre. De film behandelde een interessante episode uit het slavenleven in Amerika en deed als geheel aan de Negerhut van Oom Tom den ken. Maar toch is het tragische in deze film niet het voornaamste. De bijzondere belang stelling gaat uit naar Rosette Duncan, die van het negermeisje Topsy in alle opzichten een merkwaardige creatie geeft. Zooals zij dit origineele negerkind met al haar komi sche gaven en vermakelijke hoedanigheden doet leven, is het niet te verbeteren. Zie daar naast het rijke dochtertje van St. Clair, Eva genaamd. De tweede Duncan Sister speelt dit fijna blanke kind, met het goede hart, even eens heel mooi. En de tegenstelling komt zoo mooi uit. De hardvochtige Simon Legree ont breekt evenmin. Zijn nichtje Mary, sympa thiek gespeeld door Marjorie Down, wordt ter zijde gestaan in haar strijd om vaders testament door George Shelby, zeer correct fespeeld door den bekende Nils Ashter. Oom om (Noble Johson) speelt ook hier de goede rol. Verschillende gedeelten maakten veel in druk, maar de komische tafreelen van Topsy deden het voortreffelijk. Een opmerkelijke film. Een journal en twee echt vroolijke films brengen verder de vacantiegasten over de te leurstelling van het slechte weer heen. Catabora T., Quick G., Qurville Patrick D, Rudie, Prinses Duluth, Qualiteit. Door het gemeentebestuur van Alkmaat is uitgeloofd een gouden remontoir heeren horloge voor den pikeur, die in 1 930 alhier de meeste le prijzen wint op de Langebaan. draverijen. Duiven. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning". Bovenstaande vereeniging hield Zondag 20 Juli een wedvlucht met jonge duiven van uit Baarle Nassau afstand 132 K.M., gelost om 10 uur met Z. Z. W. wind. Aapkomst a'S V"*': 1142.17 11 48.27 11 49.25 11 49.47 11.49.44 11.51.18 11.51.49 11.53.53 11.54.57 11.56.37 1157.13 J. Huiberts Jz. C. Steinvoort F. H. C. Dingerdis J. J- Veel G. Hijmans H. Mooij C. J. Paulisse M. Kroese Dezelfde Dezelfde C. J. Paulisse GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 18, 19, 20 en 21 Juli '30: sigarenpijpje, bril, electrisch snoer, be- lastingmerk, muts, japonstof, handschoe nen, sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 18, 19, 20 en 21 Juli 1930: belastingmerk, P. Joon, Oudegracht 91; kussentje, Vroom en Dreesmann, Laat; jas, G. Smiers, Uitenboschstraat 2; zakmes i étui, J. van Erkelens, Mid denstraat 20; kinderkousen, J. Robben, Berererweg 2; badcostuum, P. Hop.'Raak- sje 2; dameshandschoen, J. Groen, Om val 16; reep chocolade, R. Ober, Spoor straat 44; belastingmerk, M. Spierdijk, ■e Landdwarsstraat 23; belastingmerk, J. Starkenburg, Westerlaantje 20; regen jas met riem enz., J. van Leeuwe istei.n, Nieuweslcot iC; kanarie, Verwer, Baan- straat 2; broche, J. Leyenhorst, Stations weg 2; autoslinger, J. Swart, Kanaal kade 5; doos bleekpoeder, F. Visser, Drebbelst^aat 18; gladde ring, A. Groot, Yerl. Landstraat 43. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. Draverijen Kennemer Sportclub. Het programma voor de draverijen van 3 Augustus vermeldt de volgende nummers met de ingeschreven paarden. A. prijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2000 M. Prijzen 200 en 50. Saffier, Peneioipé, Triett, Trotteur, Theo auffy, Q Petite Amie, Catabora T, Queen Anthonia, Sieghilde S. W. B prijs. Heat-Handicap le klasse 1610 M Prijzen 600 en 50. Fretchen, Queen G., Marie P., Cernunos, Letha, Olanda, Odell Axworthy B Rolls Royd Peter Kerrigan St. L., Minnetonka, Quick G., Quicksilver N. H. C. Prijs. Prijzendraverij 4e klasse 1700 M Prijzen 200 en 50. Robbedoes B., Chilene, Olga, Petite Amie C., Utile, Ulitta, Catabora T., Uptodate D. prijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse Afstand 2000 M. Prijzen 300 en 50 Saffier Penelopé, Triett, Remplacante, Omega, Theoduffy, Sir Axworthy K., Peter Kerrigan St. L., Queen Anthonia. E. prijs. Handicap-Kortebaan. Max. 800 M. Prijzen 150, 50 en 25. Koosje W., Montecarlo, Chilene, Politesse, Madrigal Remplacante, Queen Ethel St. L Olga, Petite Amie C., Pieternel, Letha, Hart steijn, Sally Harvester, Q Petite Amie, Odeil Axworthy B., Peter Kerrigan St. L., Ulitta, ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 21 Juli 1930. Op de heden behouden veiling werd betaald voor: Aard* afpelen per 100 K.G. 2.604.80; Aal bessen per 100 pond 6—12; Andijvie per 100 stuks 1.90—6.40; Bloemkool le s. p. 100 stuks 13.70—17.10; Doperwten per 100 pond 6—14; Druiven per 100 pond 4047; Kropsla per 100 stuks 1.50-^, 4.10; Komkommers per 100 stuks 1-^ 3.70; Meloenen per 100 stuks 2665; Perziken per stuk 22 cent; Postelein per bakje 39_86 cent; Rabarber per 100 bos 4 40; Roode Kool per 100 stuks 4—7Spinazie per bak 75—99 cent; Snijboonen p. 100 pond 4.50—9Spercieboonen per 100 pond 5.60—8.40; Dubbele spercieboonen per 100 pond 3.20—5.60; Tuinboonen per 100 pond 1—/ 2.80; Wortelen per 100 bos 2.60— f 4.80; Zwartebessen per 100 pond 6-ƒ 12. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Juli '30. Langendijker Groentenveiling. 6100 stuks BI. kool le s. 13—17.70, Bloemkool 2e s. ƒ1.80—ƒ3.70, per 100 stuks; 1750 bos Wortelen 0.90—t' 1.30 per 100 bos; 70.000 K.G. Roode Kool 0.601 80; 24000 K.G. Gele Kool 1.80—2.70; 32000 K G. Witte Kool 0;60—1.60; 200 K.G Zilver- nep 16; 440 K.G. Slaboonen 7.20— 10; 13500 K.G. Tomaten: A 19.10— 21.40; B 18.80; C 19.80—22.10; CC 8.90; 40.000K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.906.90; Eigenheimers 4.20 6.10; Drielingen 1.703.20, alles per 100 K.G. PURMEREND, 22 Juli 1930. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 18 sttapels Fabriekskaas 4123 stapels Boerenkaas 412 stapels Goudsche kaas 40, alles per 50 K.G.; in totaal 43 stapels, wegende 29000 K.G. Handel goed, 2282 K.G. Boter 1.40—1.60 per K.G. Vee. 600 Runderen, w.o. 360 vette, 1.10 1.18 per K.G. handel stug; 182 Melk- en Geldekoeien 200425, handel vlug; 58 Stieren; 25 Paarden 10(>200, handel matig; 81 Vette kalveren 1.101.30, han del vlug206 stuks Nuchtere kalveren, slacht li34; fok 16—26, handel vlug; 483 stuks Vette varkens, voor de zouterij 0.600.64, voor de slacht 0.580.66 per K.G., handel vlug; 55 Magere varkens 2847, handel matig; 207 Biggen 18 26, handel matig; 348 Schapen 34— 43; 494 Lammeren 1828, handel vlug; 21 Bokken; Kipeieren 5—6; Eend eieren 4; Piepkuikens 0.10—2.40. Eierenveiling. 23473 stuks Kipeieren a 5.30—6.20; 352 stuks Kipeieren b 4-40 5.20; 5548 stuks Eendeieren a 4.30. DEN BURG (Texel), 22 Juli 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 432 Lammeren 20— 28; 149 Schapen 32—f 40; 22 Schram men 28—35; 16 Biggen 18—24; 13 Nuchtere kalveren 1324, 6 Kalveren; 1 Pinken; 3 Koeien; 1 Paard; 20 korf oude kip pen 0.8B—1.60; 11 korf jonge hanen 0.15-/ 0.60. WARMENHUIZEN, 21 Juli 1930. Schot- sche muizen 2.10—2.20; Drielingen 2.60—2.80; Grove 2Eigenheimers 3.10; Blauwe aardappelen 3.904.50; Bloemkool le s. 11—12.60; Bloemkool 2e s. 1.10; Gele Kool 2.20; Zilvernep 14.10—14.50; Zilver drielingen 2.70— 3.10. Aanvoer: 5350 K.G. Aardappelen; 500 K.G. Gele Kool; 925 K.G. Zilveruien; 200 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juli 1930, Schotsche muizen 3.604.70; Gr. Schot sche muizen 3.804.30; Eigenheimers 4.505.20; BI. Eigenheimers 4.20— 5.20; Drielingen 1.60—2.20; Zilver uien 1.70; Drielingen 4; Zilvemep 13.5014.10; Spercieboonen 7; Roode Kool 0.60—1.10; Witte Kool 0.60— 1Gele Kool 2.80—3.60, alles per 100 K.G.; Bloemkool 7—13.70 per lOOstuks. Aanvoer: 34800 K.G. Aardaprielen; 2500 K.G. Uien; 30 K.G. Spercieboonen; 14800 K.G. Roode Kool; 155000 K.G. Witte Kool; 900 K.G. Gele Kool; 2600 stuks Bloemkool. BEVERWIJK, 21 Juli 1930. Bloemkool* veiling „De Molen". Tijdens de Maandag fehouden eerste bloemkoolveiling welke uit en Zuid-Wijkermeerpolder worden aange voerd, besteedde men per 100 stuks voor le s. 15.50—17.50. CASTRICUM, 21 Juli 1930. Veiling „Ons Belang". Aan de veiling werden heden aange voerd 37 zak erwten met prijzen voor doppers van 11 Vi18 cent en voor raspers van YlYt, 45'A cent per K.G.; Tuinboonen 51734. cent. Door dat de commissionnairs niet koch ten kregen de binnenlandsche kooplui, die iO hoofdzaak voor de Amsterdam&che markt koopen, de spercieboonen goedkoop in handen en behoefde slechts te besteden van 57 cent per K.G.De opbrengst van aardbeien aan een der veilingen alhier is ruim de helft min der dan verleden jaar. Thans is aan die vei ling besomd 70.000 tegen ruim 140.000 in 1929. Aan de andere veiling was het ynj- wel hetzelfde verschijnsel.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8