Vaderlanöscfie Bant n Spaarboekjes Fa. Da Lange <S De ffloraaz, VAN AMSTEL's Limonadesiroop Raitaafiscl) Weerbericht. A U*T EII lil 11 SCHE BEURS Stadsnieuws RENTE 3 AGEMDA J. H. v. AMSTEL „AU GASTRONOME" SCHARLOO 17, ALKMAAR. ALKMAAR. Laatste berichten. Zeetijdingen fVovIneSaal nieuws van 28 Juli 1930 Opgave van IVoordhollandsch Landboiiwcrediet K.V. Maartdag 28 Juli. I 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen, 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer De laatste kus (rom.), hoofdrollen Fay Wray en Cary Cooper. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: geluidsfilm De geheimzinnige hertog (voor eiken leef tijd). 8 uur, Stedel. Muziektuin, Openluchttoo- neelspel. De zonderlinge Marskramer. Zomerfeesten te Schoorl. j' Dinsdag 29 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland cler verloren vrouwen, 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De laatste kus (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: geluidsfilm De geheimzinnige hertog (voor eiken leeftijd). 8 uur, Stedel. Muziektuin, Openlucht-too- neelspel. De molen van Sans-Soucci. ,wor Belaste ^Waarden, 'g Gravennage, tegen beurskoers jl 4 nn ODLIQATIÉN 3 MM C u met laarliikscha uitloting u 1 uu HET NOODLOTTIGE ONGEVAL OP I HET MOTORJACHT TE VREELAND AAN DE VECHT. De vorige week maakten wij melding van het noodlottig ongeval, dat den heer Schoorl had getroffen, die zich met zijn motorjacht te Vreeland a.d. Vecht bevond en daar door een verdwaalden kogel werd gedood. Het geval is veroorzaakt door schietoefe ningen met een F.N.-buks vanaf een jacht van een dokter uit Dordrecht. Wij hadden heden een onderhoud met den heer R. de Vries, alhier, zwager van den ge troffen heer Schoorl, die ons mededeelde, dat de heer S. zich tot zijn eenige genoegen had gekozen er met zijn familie des Zondags per motorboot op uit te trekken. Autorijden vond hij te gevaarlijk, omdat men daarbij ook het slachtoffer kon worden van de onhandigheid yan anderen. Dat hij nu op zijn motorjacht toch het slachtoffer is geworden van de onvoorzich tigheid van anderen, was wel zeer noodlot- lig. De heer De Vries deelde ons mede, dat zijn zwager, achter het stuur staande, plotseling, na 'n greep naar zijn borst en den uitroep: „Wat is dat" in elkander zakte. Zijn zuster ving hem op en terwijl zij be zig was om 't bloed van den mond van haar man te wasschen, vernam zij van den inmid dels verschenen medicus Dr. Kappelhoff uit Dordrecht, van wiens jacht, naar later is gebleken de noodlottige kogel afkomstig was, dat haar man dood was. De medicus stelde schijnbaar een onder zoek in en verklaarde, dat de doodsoorzaak was adverkalking. Het bloeden uit den mond werd door hem verklaard als een ge volg van het naar binnenslaan der aderver kalking. Mevr. S. verklaarde dat niet te begrijpen en verzekerde, dat haar man, een 53-jarige, nooit ziek en zeer gezond was. De medicus bleef bij zijn verklaring en riep door zijn handen tot een van zijn ge zelschap, die nader kwam: „Hij is dood", waarop de ander met een „groote God" ant woordde en verdween. Tegenover een plaatselijk geneesheer, die inmiddels, door een glijboot gehaald, ter plaatse was verschenen, verklaarde de Dord- sche medicus eveneens, dat de doodsoorzaak „aderverkalking" was. Toen een zoontje zijn moeder attent maak te op een bloedvlek in het Schillerhemd van zijn vader en de vrouw in de borst van haar man een wondje ontdekte, verklaarde de me dicus, dat dit niets veranderde aan de doods oorzaak. Ook de plaatselijke geneesheer ver trouwde de verklaring van oen Dortschen medicus. De kinderen werden nu p. auto naar ihuis gezonden en de vrouw liet zich met de boot en het lijk van haar man naar Amster dam sleepen. Onderweg werd zij steeds meer versterkt in haar meening, dat haar man was dood geschoten. Te Amsterdam stelde zij de politie met haar vermoeden in kennis, die het lijk liet on derzoeken door den politie-deskundige, den heer Van Ledden Hulsebosch. De broer van den heer S. vernam den vol genden dag van Dr. Van Ledden Hulsebosch, dat het hem speet het te moeten zeggen, doch het geval was eenmaal zoo, het was zelf moord De heer Schoorl achtte dit desondanks uit gesloten, daarvoor kende hij zijn broer te goed Er bestonden daarvoor in geen enkel opzicht redenen. Inmiddels ontving mevr. Schoorl herhaal delijk bezoek van een politie-inspecteur, die bij het hooren van haar zelfs zoo ver ging om te laten doorschemeren, dat ook zij of een der knideren het schot kon hebben gelost, lost. Het moest in ieder geval zelfmoord zijn. En de inspecteur ging zelfs zoo ver om te gen haar te zeggen„vertel nu maar waar je de revolver hebt weggeworpen. Wij hebben een stille getuige. Aandrang door haar uitgeoefend om de boot van den Dordschen medicus op te spo ren, had geen resultaat. De getroffen heer Schoorl had steeds de goede gewoonte om zijn correspondentie en de bestellingen, (de heer Schoorl was zilver smid) af te doen voor hij des avonds in de huiskamer verscheen. Dit was ook des Zaterdags geschied en in dit feit zag de politie mede een bewijs voor zelfmoord. Den broer van den heer Schoorl en andere familieleden werd het te bar en hij wendde zich tot den officier van justitie. Toen de Amsterdamsche politie in de oude Vecht ging dreggen, geschiedde dit nog steeds in de richting van het zoeken naar een revolver, waarmede naar haar opvatting de zelfmoord moest zijn gepleegd. Dank zij de aanwijzingen van den boer, <y? wiens land door de menschen yan het Ook Uw winkelier kan U leveren tegen den vastgestelden verkoopprijs 50 ot. per heele flesch. Deze limonade is te verdunnen met 5 6 deelen water en geeft U den zuiveren vruchtensmaak. Statiegeld flesch 15 ets. Beleefd aanbevelend, jacht van den Dordtschen medicus, de schiet oefeningen waren gehouden, gelukte het de gemeente- en rijkspolitie uit Nigtevecht een hek in beslag te nemen, waarin kogelgaten werden gevonden. Op aanwijzing van den knecht van den boer, die gezien had, dat een stuk brood aan een touwtje als schietschijf was gebruikt, werd ook dit stuk brood gevonden, met daarin een kogel gelijk aan die, waarmede de heer S. was gedood. Dat van politiewege geen meerdere haast is betracht om het jacht op te sporen (het ontvreemden van een rijwiel wordt zelfs per radoi omgeroepen) had in hooge mate de verontwaardiging van de familie opgewekt. Het geheele optreden heeft op de familie den sterken indruk gemaakt, dat men den Dordschen medicus die in politiekringen over invloedrijke familieleden beschikt, heeft wil len sparen. De broer van den heer Schoorl verklaar de aan het graf dan ook niet te zullen rus ten alvorens den naam van den overledene, die door de politie van zelfmoord was be schuldigd, recht zou zijn wedervaren. Mevr Schoorl, die zich op het standpunt heeft gesteld, dat haar man het slachtoffer is geworden van een noodlottige lichtzinnig heid, die aan den bedrijver moet worden vergeven, was zeer verontwaardigd over het optreden van den betrokken politie-inspecteur en evenzeer over het optreden van den Dordschen medicus, die haaj over de doods oorzaak, om dentuin heeft willen leiden, in- plaats van haar eerlijk met het noodlottig gebeuren op de hoogte te stellen. Wij vertrouwen er op, dat de officier yan justitie het noodige zal doen om het juiste licht op deze zaak te laten vallen. Dat de politiedeskundige van Ledden Hulsebosch het heeft gedurfd om uit te spréken, dat de doodsoorzaak een gevolg van zelfmoord moet zijn geweest, omdat de kogel niet van verre, doch van zeer nabij moet zijn afgeschoten, is al een zeer sterk staaltje van het lichtvaardig afleggen van verklaringen door dezen deskundige. Wij kunnen ons voorstellen, dat de man aan een schotwond niet kan zien of deze door een schot van verre of van nabij is ontstaan, doch meenen in het algemeen be lang te mogen spreken, dat hij dan ook ver klaart, het niet te weten. Wij kunnen ons evenzeer voorstellen, dat de politie in het aanvankelijk duistere geval gemeend heeft, met zelfmoord te doen te hebben, doch achten het daarom toch on juist, dat ze zooveel tijd liet verloopen alvo rens een onderzoek in te stellen in de richting, die de juiste was en door een zeer achtens waardige familie werd gewezen. Dat de politie in de berichten den naam van den bewusten Dordschen medicus ver zwijgt en die van zijn mede passagiers even eens, lijkt ons in dit geval al evenzeer onge- wenscht. Dit geeft een grond aan de bewering, die wij in verband met het gebeurde ook reeds hoorden uiten, dat er het streven be staat om de zaak in den doofpot te doen, het geen zeker niet zou zijn geschied, wanneer het ongeval een of anderen strooper zou zijn overkomen. Wij herhalen dan ook onzer wensch, dat de justitie met den meesten spoed het volle licht op deze zaak werpt. Voor de versterking van de overtuiging, dat de justitie zonder aanzien des persoons handelt, is dit noot zakelijk. BINNENBRANDJE. Gistermiddag omstreeks 12 uur brak een binnenbrandje uit in de woning van H. J. Z. wonende aan de Ropjeskuil qlhier. Assistentie van de politie werd ingeroepen, maar deze behoefde niet handelend op te tre den, daar de brand inmiddels gebluschf was door den bewoner zelf. De oorzaak van den brand was het omvallen van een flesch met benzine, waarbij déze vloeistof in aanraking kwam met een brandend theelichtje. Eenige vloermatten verbrandden. De schade was gering. DE CENTRALE VERWARMING VAN HET RAADHUIS ENZ. Vrijdag werd door B. en W. opgedragen aan liet techni. bureau de Vries Spanjaardstraat 3, alhier, het verbeteren en vernieuwen van de centrale verwarmingsinstallatie van het raadhuis, waarbij de verwarming zal wor den uitgebreid met leeszaal, politiebureau, enzoovoort. PRIJSUITREIKING BURGERWACHTEN. Zaterdagavond had bij den heer H. Lon- don de reeds in onze courant vermelde uit reiking plaats van de prijzen, welke op de jaarlijksche schietwedstrijden van den kring Alkmaar der burgerwachten waren gewon nen. Er waren heel wat leden samengekomen in het kleine bovenzaaltje aan het Verdron- kenoord; niet alleen Alkmaarders, maar ook velen, uit de omliggende gemeenten. Een schitterende collectie prijzen was op eenige tafels tentoongesteld, meest kunst voorwerpen, zoowel voor personeele als voor vereenigingsprijzen. De voorzitter van den kring, de heer Boer- sen, heette in zijn openingswoord de talrijke aanwezigen van harte welkom, en in het bizonder den heer Haremaker, toegevoegd officier van den Inspecteur in de inspectie Noord-Holland. Spr. merkte op, dat de wedstrijden goed geslaagd zijn, al was het jammer, dat enkele klassen niet geheel afgeschoten hadden. Speciaal bracht spr. dank aan diegenen, die zoo veel gedaan hebben, om de wedstrij den te doen slagen. Een beetje meer hulp en bereidwilligheid van de Alkmaarders zou echter in dén vervolge wel wenschelijk zijn. Niet maar eventjes komen, gauw schieten en dan weg, vlug weg. Men mag wel eens be denken, dat er op de banen heel wat ie doen is, zooals de geweren dooihalen, enz. De plannen, om een winterwedstrijd te organiseeren, konden niet doorgaan, omdat de financiën dat niet toelieten. Echter, het volgend jaar bestaat „Nimrod" 20 jaar en deze vereeniging hoopt dan groote wedstrij den te organiseeren, zoodat men elkaar dan wellicht op het strijdveld terugziet. Spr. verzocht tenslotte kapitein Haremaker de prijzen uit te reiken. De heer Haremaker sprak er zijn genoegen over uit, dat er zoovelen hier aanwezig waren. In de laatste jaren gebeurt het ge regeld, dat samenkomsten goed bezocht wor- Dat is toe te juichen, omdat men elkaar daardoor leert kennen en contact met elkaar krijgt. Dit kan niet anders dan de vereeni- gingen ten goede komen. Immers, men kan elkaar noodig hebben in ernstige tijden en hoe gemakkelijk is het dan wanneer men niet als vreemden tegenover elkaar staat. Bij de prijsuitreiking zelf merkte spr. op, dat helaas een corps ontbrak. Dat was jam mer, maar spr. hoopte, dat de volgende keer de kring niet kleiner, maar veel grooter mocht zijn. Daarna las spr. voor, wie de prijswinnaars waren en reikte vervolgens de verschillende prijzen uit, daarbij woorden van gelukwen- schen tot de winnaars richtende. Alles liep vlot van stapel, zoodat er nog tijd genoeg over bleet, om onder gezelligen kout den avond verder te passeeren. Zoodat de Burgerwachten ook op een suc cesvollen avond kunnen terugzien na de niet minder succesvolle wedstrijden. II 01 BOUW SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders hebben den bouw van de school voor voorbereidend lager onderwijs nabij de Lindenlaan opge dragen aan de heeren P. Scheepbouwer te Hensbroek en W. Giftjes te Broek op Langen- dijk en den bouw van een dergelijke school bij het Overdiepad aan de firma Schaaf en Stegerhoek alhier. WEGENS VERDUISTERING AANGEHOUDEN. De politie te Amsterdam heeft in bewaring gesteld een 36-jarig werkman, wiens aanhou ding door den burgemeester van Haren (Gron.) terzake van verduistering was ver zocht. KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer C. van Veen, Fr. Engelsstr. 7 alhier, is komen aanvliegen een postduif, ge merkt met een ring E 11082 3-30 en een gummiring 778 ULLE-MEHN. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat van 5 Augustus tot 20 Augustus a.s. voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage zijn nedergelegd 7 ontwerp-rooilijnbesluiten be trekking hebbende op de vaststelling van rooilijnen voor de geprojecteerde verbin dingsstraat tusschen de Nassaulaan en het Ritsevoort, voor het Zevenhuizen, de Gast huisstraat en het Waaigat, voor de Dubbele- buurt het Kerkplein en de Paternosterstraat, voor de Lindenlaan en het Varnebroek. voor de Koornl-aan en den Kennemersingel. voor de geprojecteerde straten tusschen het Nas- sauplein, de Lindenlaan en den Kennemer singel en voor de Druivenlaan en de Spoor straat. Bezwaren tegen deze ontwerp-beslut- ten kunnen door belanghebbenden schrifte lijk worden ingediend vóór 27 Augustus a s. Alkmaar, 28 Juli 1930. Burgm. en Weth. van Alkmaar: WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENE>ORP, lo.Secretaris KOSTBARE SCHILDERIJ GESTOLEN. Toen graaf en gravin Minto gisteravond laat in hun woning in Mayfair terugkeerden, ontdekten zij tct hun groote ontsteltenis, dat een beroemd schilderij van Reynoldts ontbrak Bij nader onderzoek bleek, dat verder nog een snoer parels en andere kostbare juweelen uit een der laden in de kamer der gravin wa ren gestolen. De waarde der verdwenen voor werpen wordt op 22000 geschat. Het schilderij stelt de eerste gravin Minto voor en zal direct door een bonafide kunsthan delaar geidéntifceerd worden. Het doek is uit de lijst genomen en het glas, dat het schilderij beschermde, is niet gebroken. De rechercheurs van Scotland Yard hebben de zware ver gulde lijst afgenomen om vingerafdrukken te ontdekken. INBREKER AANGEHOUDEN. Te Rotterdam zijn aangehouden de 32- jarige F. M. uit Rotterdam en de 28-jarige J. F. V. uit Hilversum, die gesignaleerd stonden onder verdenking in drie tijdelijk onbewoonde villa's te hebben ingebroken. Bij die inbraken is een groote hoeveelheid tafelzilver gestolen waarvan een gedeelte is terug gevonden bij den 45jarigen opkooper L. v. D. te Rotter dam. Vermoedelijk werden de inbraken op klaarlichten dag gepleegd en opereerden de inbrekers vanuit Rotterdam. Zij zijn in bewa ring gesteld en V. is op transport gesteld. HUISELIJK DRAMA TE OLEIWITZ. Jongeman schiet zijn moeder, zijn verloojde en een kind dood en ver wondt zich zelf. Hedenmorgen schoot een 23 jaar oude werklooze arbeider te Gleiwitz zijn moeder, zijn verloofde, met wie hij hedenmorgen in het huwelijk zou treden en zijn buiten echtelijk kind dood, waarna hij zich zelf levensgevaar lijk verwonde. EEN AANSLAG OP DEN KONING VAN DENEMARKEN? Verschillende arrestaties. De Liberté bevat een bericht uit Kopen hagen omtrent een mislukte poging, die ge durende de feesten ter eere van het 1000- jarig van IJsland, te Reijkjavik zou zijn ge daan, om een aanslag te plegen op het leven van den koning van Denemarken. Reeds te Kopehagen had de koning verscheidene dreigbrieven ontvangen. De schrijvers en af zenders van de brieven werden te Reijkjavik ontdekt en kort voor het begin der feesten gearresteerd. Gedurende een deel van de feesten verbleef het vorstelijk echtpaar in een tent en weldra was de aandacht der politie mannen getrokken door twee jongelui, die zich herhaaldelijk in de omgeving van deze tent bevonden. Toen op den dag, dat de koning zijn rede hield, deze jongelui zich wederom op alle mogelijke manieren in de nabijheid van den koning trachtten te bren gen, besloot men hen te arresteeren. Er wer den geladen revolvers op hen gevonden, als mede eenige handgranaten. Bij onderzoek in hun tent werd een helsche machine gevon den, waaraan de ontsteker echter nog ont brak. In stlite werd het onderzoek voortgezet met het gevolg, dat twee andere mannen en een vrouw, eveneens werden gearresteerd. Het zouden bekende persoonlijkheden zijn, die in het officiëele en openbare leven van IJsland en zijn hoofdstad een vooraanstaande rol spelen. Zij schijnen lid te zijn van een IJslandsche partij. De vrijheidspartij die na«r men weet de be- staandén band die IJsland tot 1947 aan De nemarken bindt, wil verbreken en in het alge meen fel anti-Deensch is. Voorts zouden deze lieden in contact met Deensche-communisten en zelfs met Moskou staan. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764,8 te La Co' runa. Laagste barometerstand 747.4 te Blaclr- S°Verwachting, geldig tot den avond van 29 Juli: Meest matige, tijdelijk wellicht krachtige, meest Z. W. wind; zwaar bewolkt; waar- schijnlijk met regen; mogelijk onweer, en met tijdelijke opklaring; weinig verandering jn temperatu ur. AANKOMST VAN VAN DIJK TE ROTTERDAM. Hedenmiddag te kwart over drie is het Fokkervliegtuig de P. H.A. G. A. met den Oceaanvlieger Van Dijk aan boord, van Lon den komende, op het Rotterdamsche vliegveld Waalhaven gedaald. Van Dijk en zijn echtgenoote waren de eer sten die uit het toestel stapten. Luide toege juicht door het geheele personeel van het station Waalhaven dat in een halven cirkel stond opgesteld. De heer den Outer, waarne mend chef, bood mevr. Van Dijk bloemen aan. Er waren zeer veel belangstellenden op het vliegveld aanwezig die den oceaanvlieger hartelijk toejuichten. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland, J. P. Coen (uitr.) 26 Juli v. Colombo. Moena 26 Juli v. Amst. n. Hamburg. P C. Hooft (thuisr.) 25 Juli v. Singapore. Poelau Bras 26 Juli v. Bremen n. Londen. Poelau Roebiah (thuisr.) 26 Juli te Suez. Kon. Ned. Stromh. Maatschappij. Boskoop 26 Juli v. Ipswich n. Hamburg. Ceres 26 Juli v. Amst. n. Hamburg. Erato 26 Juli v. Amst. n. Bordeaux. Titus 26 Juli v. Amst. n. Hamburg. Ariadne 26 Juli v. Amsterdam te Hamburg Brion 25 Juli v. Kopenhagen n. Amsterdam Calypso 25 Juli te Demera. Irene 26 Juli v. Rotterdam n. Malaga. Mars 26 Juli v. Rotterdam n. Vigo. Jason 24 Juli v. Cristobal n. Buenaventurl Juno 24 Juli v. Sanchez n. Havre. Merope 25 Juli v. Gibraltar n. Oran. Perseus 25 Juli te en v. Venetië n. Triëst. Stella 25 Juli te en v. Salonica n. Smyrna. Telamon 25 Juli v. Vinaroz te Barcelona. Ulysses 25 Juli v. Varna te Constantinopef Venezuela 25 Juli v. Curacao n. P. Cabello Vulcanus 24 Tuli v. Mvtilene te Anavyssos. Kon Holl. Lloyd. Orania (uitr.) 25 Juli v. Montevideo. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (uitr.) 25 Juli v. Southampton. Indrapoera 26 Juli v. Rott. te Batavia. Indrapoera (uitr.) 24 Juli v. Singapore. Kota Baroe (thuisr.) 25 Juli v. Belawan. Kota Gede 26 Juli v. Rott n. Hamburg. Holland—Amerika-Lijn. Leerdam, N. Orleans n. Rott., 25 Julf Vigo. HOORN. Aan het verslag van de werkzaamheden van den Rijkszuivelconsulent in de provincie Noordholland over het jaar 1929 ontleenen we het volgende: (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH, H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Eig. 't Koers tsd heden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 1023/4 1568/g 161 144 502 273 1553/4-6 1558/4-6 155% 903/4 741/4 120 63% 94 265% 3401/4 91 120 91-5 91 64 90$ 266-7 341 265-71/, 3407,-4 2673/4-8 3421/, 673/8 1023/4 S4i'4 29'/i6 164% 272 293/4 105%-$ 29%- 69./, 169 105% 851/4 29 Wg 433 330 127 99.50 38 425-% 327 425V, 6 425-% 422-4 176 71 78. 37S3/4 3903/8 157 179 3921/,- 3 3927,-3 156 393-1/4 1158/g 72% 117 77 48/g 118 73 77 116i/,.8 4% 41,g 117 25% 240, 1503/4 693/4 63i lt 25 24 148$.50 64 149 64% 323 345 324 64 320 340 320 320 321 43 15% 95 218% 37% 15% 43 218 371/4 PROLONGATIE vorige koers V/A pCt. heden P/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. k°n<?.en ger!.l'n Parijs i i i i Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Vorige koers 12.091/. 59.35% 9.78 34.76 48.31 35.15 66.60 66.85 66.60 2.48% 13.01 Koers op heden 3 uur 12.09i/i6 59.33"/, 9.77 34.75% 48.25% 35.15 66.60 66.82% 66.57% 2.48%, 13J01

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2