Alknaarsclie Csiraot. FEUILLETON. Hiië#r4 twee m fcrtigite Jaargang, Woensdag 30 Juli Radio-hoekje Rechtszaken Hun beider weg. Proirinoiaal nieuw» i.nn .1 UII^.IW Ka. \Tl W30 Donderdag 31 Juli. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-uitzending). 8. -9-45 Gramofoonpl. 10—10.15 Morgen wijding 10.3012.Concert door het Rem brand!-theaterorkest onder leiding van D. Hartig*. 12.152.Concert door het A. V. R. (7 Kwintet. 2.3.Gramofoonpl. 3. 3.3Q Fragmenten uit een boek van Jack Lon- don door L. Ezerman. 3.304.Solisten- concert- S. Smirnoff, zang. J. Keesen, viool. E. YWn aan den vleugel. 4.—4.30 Halfuurtje voor de zieken. 4.30—5.— Vervolg solisten concert- 5.5.45 Gramofoonpl. 5.457.15 Concen door 't Haarlem's Klein-orkest on der leading van A. Nieman. 7.157.45 ■Volksuniversiteit. Causerie over de techniek in onzefi tijd door Prof. Dr. W. Schermerhorn. 8.—p Operaconcert. L. Muskens—Sleurs, HélèA« Cals, Chr. de Vos, koor en versterkt omroeporkest onder leiding van J. J. v. Amefom. 9.9.30 „De Pastoor uit den bloejenden wijngaerdt", spel v. F. Timmer mans- 9.30—9.45 Concert door het versterkte omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 9.45-—10.L. Noiret met liedjes a. d. piano. 10— Persber. 10.15 Vervolg concert. 11 12— Gramofoonpl. Ijllizen, 298 m. (Na 6 uur 1071 M.) 8.15^-9.30 K. R. O. Morgenconcert. 10. 10.30 N. C. R. V. Zang door dameskoortje 10.30—11.— N. C. R.V. Ziekendienst. 11.30 -12-Godsdienstig halfuurtje. K. R. O. 12.1$1.15 K. R. O. Concert door het K. R. O.-Tfio. 1.15—2.— K. R. O. Gramofoonpl. 2.2-30 N. C. R. V. Gramofoonpl. 2.30 4.— K. R. O. Gramofoonpl. 4.-5.N. C. R. V. Ziekenuurtje. 5.6.30 N. C. R. V. Soliatenconcert, piano, viool en zang. 6.30 Koersen. N. C. R. V. 6.40—7.40 N. C. R. V. Orgelconcert. 7.40—8.N. C. R. V. Gramo foonpl- 8.9.N. C. R. V. Solistenconcert, zang, fluit en piano. 9.—10.— Carillonbespe- üifl'g Paleis te Amsterdam. N. C. R. V. 10 Persper. 10.10—11.- N. C. R. V. Gramo- foonplaten. Dqïentry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding-, 11.0$ Lezing. 12.20 Concert. D. Cowen, alt. Octet- 1-20 Orgelspel door R. Foort. 2.20 2.50 Gramofoonpl. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Conc^H. M. Ritchie, sopraan. C. Smith, ba riton. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6 55 Markt her. 7.Piano-recital door F. Dawson. 7.20-^ 7.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8 05 Con cert. Kwintet M. Middleton, alt. P. Jones, tenor- 9.20 Nieuwsberichten. 9.45 Lezing. 10— Dansmuziek. 11.12.20 Dansmuziek. 12 2012.25 Televisie. Petris „Radio-Paris", 1725 M. 12.50—2.20 Gratfi'OiSbnpl. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kin- derutirtje. 9.05 Concert. 9.50 Concert. Kwar tet ep solisten. Larrgtnberg, 473 M. 7.25—7.50 Gramo- foonplaten. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 12,15 Gramoloonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25-^-2.50 Orkestconcert. 5.506.50 Or- kestc^öcert. 8.2010.20 Orkestconcert. 10.20 „Zehfl Kanuten lagern am Rhein". Daarna tot 12.20: Orkestconcert Rtflundborg, 1153 Af. 12 202.20 Orkest- concert 3.50—5.50 Concert. Orkest en violist. 8.20-—9.10 Concert. Doedelzak-Trio en piano. 9.10^-9.55 „En Pokkers Tos". Blijspel in 1 bedrjpi van Erik Bögh. 10.1511.20 Orkest concert 11.20—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508-5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Grajpofoonpl. 8.35 Trio-concert. 9 20 Sym- phoni«-concert uit de Kurzaal te Oostende. DÉ VLIEGER E. VAN DIJK VOOR DE MICROFOON. De Nederlandsche Oceaanvlieger Evert van Pïjk, zal, naar wij vernemen, a.s. Zon dagavond van 9 tot 9.30 voor de A.V.R.O - microfoon een en ander vertellen over zijn tocht met Kingsford Smith over de vlucht Ierland—Amerika. 'VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 28 Juli). ZEDENMISDRIJF ART. 248 BIS WETB. V. STRAFRECHT. De eerste zaak, door den politierechter mr. A. M- Led eb oer behandeld, betrof den niet verschenen verdachte J. G. A. K., een te Hoorflt wonend jongmensch, dat zich op ver schillende tijdstippen had schuldig gemaakt aafl niet nader te kwalificeeren handelingen Vrij naar het Engehch - H. ATONSEN 10) Piek voelde iets tegen zijn elleboog tikken Het was de kellner met de reke ning, Hij keek verwonderd rond. De zaftl vvas leeg, op een Franschman na met een afschuwelijk opzichtige das en rai'i schoenen, en een meisje, dat tegen- ovPf kem zat en hem over tafel heen de haRd reikte. Dick keek hem aan met een bijfth broederlijk gevoel. De kellner kw'ftra geld terug brengen en mompelde eed bedankje voor zijn fooi. Toen haal de bi<Pk al zijn losse geld te voorschijn en leg% bet naast het wisselgeld op tafel. Dat is mijn heele fortuin, zei hij, tw%U shilling, drie pence en een halve peflby- En ik ben Jo nog drie pond schul dig -<> Maar Dick, kan je vader je dan he<?ieEntaal niet helpen. Piek stak het geld weer in zijn zak. -<n Nadat ik uit Oxford terug ben, zei hij' b^eft hij me te eten gegeven en een dak poven mijn hoofd. Zijn inkomen is tw0* honderd pond in het jaar! Groote hemel! zei Audrey. t/° ®el spreekwoord zegt immers: „A^i als een kerkrat". Nou, dat is met on# ffecies het geval. Ik. kan niet lan- gef ÓP mijo .vaders zak leven. Ja moet met jeugdige personen beneden den leeftijd van 16 jaar, van het zelfde geslacht. De officier, mr. van Lokeren Campagne, requireerde op grond van het zedekwetsende, sluiting der deuren, waarop deze zaak buiten tegenwoordigheid van publiek werd behan deld. DIEFSTAL IN DIENSTBETREKKING. De Duitsche dienstbode Emma L., had zich tijdens haar dienstbetrekking bij de fara. Eecen te Oudkarspel schuldig gemaakt aan diefstal van verschillende sieraaen. Verdachte wa6 niet verschenen en overeenkomstig het requisitoir van den officier werd de zaak aan gehouden tot de zitting van 8 Sept., aange zien de politierechter reden had bedoeld meis je in persoon op de zitting aanwezig te wil len zien. MISHANDELING VAN EEN HUISMOEDER. De 27-jarige C. J. St., bloemist te Anna Paulowna, geboren te Lisse, was verplicht als verdachte voor den politierechter te ver schijnen zulks naar aanleiding van het feit, dat hij op 2 Juni d'. 36-jarige juffrouw Teun- tje Boetzel, huisvrouw van Gijsbert Meerman, wonende te Breezand, een klap in het gelaat had gegeven. De mishandelde, die op een naburig land aan 't wieden was, had, om zich naar haar woning te begeven, omdat de slager aan de deur kwam, over het land van verdachte ge- loopen, waarop de vrouw van verdachte haar dit verbood. Later stond, volgens verklaring van mej. Meerman, verdachte haar op te wachten en gaf hij haar een slag in 't ge zicht. Verdachte ontkende zulks, wel had hij een dreigende houding, aangenomen, omdat ge tuige had gescholden. Hij werd bij gebrek aan bewijs vrijgespro ken. BELEEDIGING VAN POLITIE AGENTEN. De 40-jarige loswerkman en scharenslijper Frans T. te Alkmaar, stond terecht naar aan leiding van een beleediging, die hij in den nacht van 9 op 10 Juni twee surveileerende politieagenten Jonker en de Vries had toege voegd. Volgens verklaring van den heer Jonker wenschte verdachte zich niet te gedragen naar de aanwijzingen hem in 't belang der openbare orde gedaan. Onder meer had hij zijn echtgenoote aangegrepen met het doel haar een koud bad in het N.-H. kanaal te be zorgen, waarop de agenten het noodig oor deelden tusschen beiden te komen. Verdachte kon zich het gebeurde niet meer herinneren. Hoewel hij den laatsten tijd niet meer drinkt, erkende hij zich dien nacht aan alcohol te buiten te hebben gegaan. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform het requisitoir. SLAG IN HET GELAAT GEGEVEN. De niet verschenen verdachte Marinus P., grondwerker te Alkmaar, had op Zaterdag 31 Mei den grondwerker van Twuijver een stomp in 't gelaat gegeven, naar aanleiding van een overwerk-kwestie, welke zaak bij verstek werd behandeld. Getuige van Twuijver deelde mede, dat de stomp hem geen pijn had ver oorzaakt. Verdachte werd daarop vrijgesproken we- f ens gebrek aan bewijs. De tweede getuige ehoefde niet gehoord te worden. MISHANDELING VAN EEN 11-JARIG KNAAPJE. De verdachte Alex Phil. Eduard van den B., wonende te Alkmaar, niet aanwezig, kwam in minder aangename aanraking met den politierechter, aangezien hij op Zondag 18 Mei den 11-jarigen Johannes Cornelis v. d. Berg had geslagen en geschopt. Het knaapje werd daardoor pijnlijk ^getroffen. Volgens de geruchten zou het mishandelde jongetje eenigen tijd te voren twist hebben gehad met Lucas, het zoontje van den mis handelaar. De moeder van Johannes Cornelis ■had gezien, dat haar telg door verdachte werd geslagen. De vader van Lucas had er over geklaagd, dat zijn zoontje zoo werd geplaagd. Nadat nog een familielid als getuige was gehoord, een tante van den mishandelde, re quireerde de officier 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis overeenkomstig dezen eisch. POGING TOT OMKOOPING. De 49-jarige Alb. P., landbouwer te Ha renkarspel, die op 10 Juni onder Warmen- huizen op den ^stfri^hendijk 0p heeter- daad was betrapt op een overtreding der Motor- en Rijwielwet (het wielrijden zonder licht), had getracht de surveilleerende politie ambtenaren, w. o. rijksveldwachter Leegwa ter, te bewegen geen proces-verbaal op te maken onder aanbod van één gulden. Verdachte, thans te dien zake terecht staan de, ontkende ernstig de bedoeling te hebben zitten piekeren over elke penny, die ze uitgeeft. Maar ik ben van plan in Lon den te komen wonen. Kun je dat dan? Kunnen? Ik doe 't! Er is niets, wat ik niet doen kan, nu ik jou heb. Ik zal een plaatsje op een kantoorkruk zoeken en daar hebben betere kerels dan ik op gezeten, en binnen een jaar denk ik toch wel zooveel te verdienen, dat ik twee monden kan openhouden. Zou jij het kunnen uithouden, op gesloten op een kantoor? Vorig jaar kon ik het niet. Daarom heb ik zitten dennen over de bereden politie. Nu zal ik blij zijn met een kan toor, omdat het me helpt om jou te krij gen. Maar het moet een kantoor in Lon den zijn, omdat ik nu en dan met je moet kunnen lunchen of een wandeling in het park maken. Het kan me geen steek schelen wat we doen, als we elkaar maar nu en dan zien. Ja, natuurlijk, zei Audrey, en de tijd vliegt voorbij, totdat Tot dat jij mevrouw Ardley bent! Die gedachte trof hen als iets wonder lijks, dat ze er een tijdje stil van waren. Ik zou het verrukkelijk vinden, ais we samen op een onbewoond eiland schipbreuk konden lijden, meende Au drey. Dan konden we visschen en in de zon liggen en en broodwortels en bananen eten en al dat soort dingen, die steeds te XiMen zijn op fatsoenlijk ingerichte fehad de veldwachters om te koopen, wel had ij gezegd: ik moest maar 'n gulden geven, dat had hij zoo maar uit z'n mond laten vallen. Rijksveldw. Leegwater verklaarde echter dat verd. tot vervelens toe het aanbod had her haald. Ook wilde hij nog met een der veld wachters gaan vechten en nam hij een drei gende houding aan. Gevorderd werd 100 boete of 50 dagen hechtenis. Uitspraak 50 boete of 25 dagen hechtenis. BELEEDIGING OP DE TERECHT ZITTING. Voor dit feit, eenig in de Alkmaarsche cri minaliteit, stond terecht de heer KI. R. een 60-jarige verlof- en dancinghouder te Alk maar, die in een strafzaak op 3 Juni de ge tuige Grietje K. had beledigd, door haar een slechte vrouw te noemen. Verdachte erkende het feit en zei zich in drift te hebben vergeten. Hij had daarvoor zijn excuses aangeboden. Het was trouwens zijn bedoeling niet haar als slecht te kwalifi ceeren, doch meer omdat zij naar zijn oordeel niet de waarheid sprak. De officier vroeg vrijspraak omdat naar zijn meening de uitdrukking was een minder parlementairen vorm van verweer, tot welk verweer hij gerechtigd was. Hierop volgde vrijspraak EENVOUDIGE BELEEDIGING. De niet ter zitting verschenen verdachte Anneus B., wonende te Enkhuizen, had op 13 Juni op den openbaren weg den 44-jarigen bouwkundige Adrianus Rooster uit Zwijn- drecht zwaar belecdigd door hem uit te schel den voor een bliksemsche prutser en een vod denzak. De heer Rooster was belast met de verbetering en betumeering van de wegen en vervulde zijn taak op een wijze, die de goed keuring van verd'chte niet kon wegdragen. De arbeider Albert Liefhebber had de geïn crimineerde woorden, toen Roosters stond te praten met den heer Honyck, gemeente architect, eveneens opgevangen. Het ging over het beteeren van den weg ter plaatse. De officier achtte de beleediging niet ern stig en vorderde 3 boete of 3 dagen hech tenis. Vonnis overeenkomstig requisitoir. DIEFSTAL VAN SPIRITUALIA. De heer Klaas H., visscher te Urk, niet ver schenen, had op lA Juni zich wederrechtelijk toegeëigend een flesch cognac, eigendom van den vischzouter Jacob Bakker te Urk, die deze versnapering in zijn kantoor voorradig had. Deze flesch, gedeeltelijk geleedigd, was thans als stuk van overtuiging op de zitting aanwezig. Verdachte was in gezelschap van meerdere anti-geheelonthouders op het eiland, die zich niet cnbetuigd lieten. De schade is vergoed. Eisch en vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis. Sluiting. EGMOND-BINNEN. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester Bos. Alle leden aanwezig. Onder de ingekomen stukken bevond zich: a. een schrijven van Ged. Staten, verzoe kende de bouwverordening dezer gemeente aan te vullen met een bepaling, dat het heb ben van een brievenbus aan alle woningen verplichtend wordt. De heer Dekker stelde voor in de bouw verordening een voorschrift op te ne men, dat alleen voor nieuwbouw de bepaling verplichtend zal zijn. De raad ging hiermede accoord. b. Een mededeeling van Ged. Staten, dat de patiënt J. Liefting ingaande 1 Juli 1930 is overgeplaatst van Bakkum naar Noord- wijkerhout. Deze overplaatsing geschiedde wijkerhout een r.k. instelling en bovendien op verzoek van deze gemeente, omdat Noord- 150 per jaar goedkooper is. c. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende dat de verordening aanwijzende de deelen der gemeente, waarin geen vergun ningen mogen worden afgegeven ingevolge de drankwet, door hen voor kennisgeving is aangenomen. In verband hiermede werd opnieuw ter sprake gebracht een indertijd gedaan ver zoek door den bond van koffiehuishoudsters om het aantal vergunningen alhier te bren gen van 5 op 7. Volgens het inwonertal mag deze gemeente 9 vergunningen hebben. De raad vereenigde zich met het voorstel om de Kroon te verzoeken het maximum al hier te brengen op 7. d. Een schrijven van de r.k. Woning bouwvereniging alhier, houdende aanbie ding harer exploitatierekening 19291930. De rekening sloot met een nadeelig slot van verlaten eilanden. We zouden in geen geval geldzor gen hebben, meende Audrey weer. En booze vaders zouden niet hun best kunnen doen om ons terug te halen. Luister eens, zou het heelemaal on mogelijk zijn? vroeg Audrey. Laten we alles overboord gooien, er vandoor gaan en schipbreuk lijden! Ja, maar alleen de menschen, die er geen zin in hebben en het er niet op ge zet hebben, zijn zoo gelukkig om schip breuk te lijden, zei Dick, die bezig was met zijn vork gaatjes in het tafellaken te prikken. Ja, en de eenige man, die je een diner in het Carlton hotel kan aanbie den, is als regel een maaglijder, zei Au drey, haar handschoenen aantrekkend. Moet je werkelijk weg? vroeg Dick. Ja, heusch. Als ik te lang weg blijf, krijgen ze achterdocht. Nou, goed dan, zei Dick. Maar ik heb nu nog twaalf shilling. Dat is net genoeg om nog een keentje te lunchen. Geen de|1Ken aan, antwoordde Au drey. Als we voor gewoonte nemen, om samen te gaan eten, dan kom jij nooit tot sparen. We moeten elkaar ontmoe ten, dat staat vast, maar laten we er geen geld aan besteden. Zeg, hoe zal ik je per brief kunnen bereiken! vroeg Dick. Als je vader het voornemen heeft, om je corespondentie achter te houden,.!^' 1221.10. Het Rijk draagt hierin bij 764.64 en de gemeente zal het restant van het tekort aanzuiveren. c. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende bericht van ontvangst der verordening tot wijziging van de sluitingsuren der café's, alsmede een schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring besluit verhooging huis huur van den gemeente-arts, welke beide stukken voor kennisgeving werden aangeno men. f. Een schrijven van Ged. Staten, houden de vrijstelling val lichamelijke oefening tot 1 Mei* 1931. Op voorstel van den raad was uit stel verzocht tot 1 Sept. 1931. g. Een schrijven van Ged. Staten houden de aanmerking op 't geldleeningsbesluit voor het G.E.B. Bij het nemen van dit besluit had men namelijk gerekend op een bedrag van 7000 wat de gemeente van het P.E.N. zou terug krijgen voor den kabel Rinnegom-Eg- mondbinnen. Hier kan echter nog niet dade lijk op worden gerekend, zoodat besloten werd het leeningsbesluit te herzien en de lee ning van 12.000 te brengen op 19000, af te lossen in 25 jaar. Een voorstel tot oninbaarverklaring huis huur M. Prins, die destijds de noodwoning bewoonde, werd aangenomen. Een commissie werd benoemd voor het na zien der rekeningen 1929, welke commissie zal bestaan uit den geheelen raad, behalve de wethouders. B. en W. stelden voor 7J4 cent, bij te dra gen voor de aanstaande volkstelling. Het rijk geeft ook V/i cent, bij de vo rige volkstelling 12 cent. De leider zal al hier het werk gratis verrichten. De raad ging met het voorstel accoord. Aangeboden werden de verordeningen aangaande de financieele verhouding tus schen rijk en gemeenten. Deze gemeente zal voor de gemeentefondsbelasting worden ge plaatst in de 2de klas; voor de personeele belasting in de 7de klas; de opcenten op de hoofdsom gementefondsbelasting zullen ten hoogste bedragen 80, deze zullen jaarlijks worden vastgesteld; de opcenten op de per soneele belasting die vroeger waren 5075, zullen worden 50100, zoodat voor huizen met hooge huurwaarde iets meer zal moeten worden "betaald, waartegenover staat dat de opcenten van rijk en provincie komen te ver vallen en de gemeente in een lagere klasse is geplaatst, zoodat over het geheel de perso neele belasting toch verlaagd wordt. De raad .ging met deze verordeningen accoord. De voorzitter bracht ter sprake het in de vorige vergadering geopperde voorstel van den heer De Waard, aangaande bedrijfsbe lasting. Een bedrijf kan in deze belasting worden aangeslagen, indien het gemiddeld meer dan 10 arbeiders per jaar heeft, waar voor dan een maximum van 12 per arbei der mag worden geheven. De voorzitter meende dat zulk een verordening niet veel zoden aan den dijk zal zetten. De Raad meende echter, dat in de toekomst het toch nuttig kan zijn, van deze bedrijven heeft de gemeente nu niets dan lasten en 's winters meer werkloosheid. De raad besloot een ver ordening op de bedrijfsbelasting vast te stel len, ingaande 1 Jan. 1931. Óp voorstel van den voorzitter werd be sloten een verordening vast te stellen, rege lende de winkelsluiting in deze gemeente. Het gaat hier niet zoozeer om de gewone winkels, maar speciaal om een vischzaak in het dorp Egmondbinnen, die juist na de sluiting der café's druk wordt bezocht, vaak tot midden in den nacht, terwijl dan na dien tijd nog dikwijls allerlei baldadigheid wordt uitge haald. De raad besloot dat de winkels niet geopend mogen zijn des morgens vóór vijf uur en des avonds na tien uur, de Zaterdag valt hier buiten. Bij de rondvraag vroeg de heer Apeldoorn of er nog niet meer krankzinnigen kunnen worden overgeplaatst naar Noordwijker- hout. De voorzitter lichtte toe, dat Noord- wijkerhout uitsluitend is voor katholieke mannen, het pas geopende gesticht voor vrouwen is niet goedkooper. De heer Straathof vroeg af nog niets na ders omtrent den weg werd vernomen. De voorziter veronderstelde, dat de behan deling is uitgesteld door de Provincie tot de herfstzitting. De heer S. meende voorts dat niet veel voortgang wordt gemaakt met de wegverbe- tering door de gemeente. De voorzitter antwoordde, dat men begon nen is met Wimmenum, doch dat één straten maker het werk alleen moet doen. De heer S. opperde in verband met een vo rig besluit om de bocht in den Vennewaters- weg bij Bcimmer te bestraten, het plan om deze bocht weg te nemen. De voorzitter deelde mede, dat deze kwestie reeds in B. en W. naar voren werd gebracht, Daar heb ik over gedacht, zei Au drey. Doe ze in een enveloppe aa,n mij geadresseerd en sluit die in een, die aan Mary Gresham gadresseerd is. Dat is een dikke vriendin van me en ik zal haar opbellen en uitleg geven. Die Mary is een schat, zei hij, waar woont ze? Cheyne Walk no. 14. Dick schreef het op. Oh! zei Audrey op eens. Ik heb nog iets vergeten: Dick keek haar onderzoekend aan. Ik wist wel, dat er iets aan de hand was, vervolgde ze op ontevreden toon. Het is vaders eerste zet. We gaan mor gen met z'n allen naar Schotland. Naar Schotland? Ja, op korhoenders jagenDe jaarlijksche slachting van den 12den. ïk veronderstel, dat je in Cowes ge weest bent, voordat je naar Seabridge kwam, en je brengt den winter natuur lijk door in Egypte of in Caïro. Dat doet iedereen. En de groote jacht, gaat die van Londen uitof gaan julie daar voor naar Leicestershire of zoo? Oh, Audreyze zullen je meesleepen van de eene plaats naar de andere, net naar het seizoen, en ik zal geen gelegenheid krijgen je te zien. En als je dan einde lijk wegens het seizoen hier moet zijn, dan zal de hertog wel een heele sleep aanbidders om je heen verzamelen, die het mij onmogelijk maken je te ontmoe ten, En dat begint morgen aan den een prijsopgaaf zal worden gevraagd, moge- iijk zou a.s. winter de vergraving plaats kun- nen vinden. Dit onderwerp, zal nog nader ter sprake worden gebracht, gjj^ Hierpa sluiting. HENSBROEK. Zoo was dan Zondag de dag aangebroken, dat de Vereeniging voor Volksvermaak (V.V.V.) te Hensbroek haar jaarlijksch feest ging vieren. Het weer, dat toch zulk een groote factor is bij het welslagen van een feest in de openlucht, viel buitengewoon mee. Er is dan ook in alle opzichten prettig feest gevierd. De voorzitter der Vereeniging, de heer Wit, opende de feestelijkheden met een hartelijk woord van dank aan allen die had- den meegewerkt om het feest zoo goed moge lijk te doen slagen. Het feest werd begonnen met een optocht door het dorp. De muzikanten, die voorop gingen, speelden er lustig op los, wat de stemming er al direct goed inbracht. Hoewei de deelname aan dezen optocht niet zoo groot was als andere jaren, was hetgeen we te zien kregen, heel mooi. De taak der jury, bestaande uit mej. Kok, onderwijzeres, het hoofd der school den heer Koppenol en dr. Cojien, die had te oordeelen aan wien een prijs toekwam, was niet ge makkelijk. Versierd. Hiervan viel de le prijs ten deel aan „de Alkmaarsche Kaasdragers" (de jongedames Groot en Voorthuizen), 2e prijs wagen v. d. Molen met Liefde is Leven, 3e prijs C. Gunder en K. Gelder met versierden auto en motorfiets. Onversierd, le prijs H. Woudstra (clown te paard), 2e prijs kinderen v. d. Mo len met Roodkapje en de wolf, 3e prijs J. Kimmel met Prins van Oranje. Kinderen groepen, le prijs kinde ren C. Blom, 2e prijs kinderen Turkstra. Na ontbinding van den optocht werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen op het terrein van den heer Wit. De uitslag dezer spelen was als volgt: Jongens v. 6—9 jaar. Hou t je s rap en: le prijs A. Schrooder, 2e prijs Jb. Boot, 3e prijs D. Schaak. Meisjes 69 jaar. Kegelspel: le prijs G. Naastepad, 2e prijs Jo Insing, 3e prijs Trijntje de Wit. Jongens 1014 jaar. Zakloopen: le prijs Jb. Groenveld, 2e prijs C. Stepel, 3e prijs Jb. de Hart. Meisjes 1014 jaar. Wasch oph^n- pe n: le prijs H. Visser Jbz., 2e prijs Jn. Vis- Leyen, 3e prijs G. v. d. Gragt. Jongens van 1517 jaar: Sprietloo- pen: le prijs H. Visser Jbz., 2e prijsjn. Vis ser Jbz., 3e prijs C. Groenveld. Meisjes 1517 jaar. Hindernis op muilen: le prijs D. Bas, 2e prijs Tr. Visser, 3e prijs P. Nierop. Heeren van 1830 jaar. Z a k I o o p e a met 2 ballen op blaadje: le prijs P. Groot, 2e prijs Jb. Leegwater, 3e prijs C, Gunder. Dames 1830 jaar. BI o e m p o 11 e n- race: le prijs A. Schaak, 2eprijs J. de Boer, 3e prijs mej. Posch-Best. Heeren van 30 jaar en ouder. Aardap pelschillen e n p ij p a a ns t e k e n:i le prijs H. Woudstra, 2e prijs Jb. Edel, 3e prijs J. Vergaai. Dames van 30 jaar en ouder. Korfbal} le prijs mej. Heertjes, 2e pr. mej. van Vuure,' 3e prijs mej. C. SchaakPijper. 's Middags werd de le prijs sjoelen gewon-, nen door H. v. Spelden, 2e prijs C. v. d. Weerd; 's avonds le prijs C. Koning, 2e prijs' Jb. Kolder. De prijzen werden door den heer Wit des avonds met een hartelijk woord aan de win- sters en winnaars uitgereikt. Daarna zag een ieder vol verwachting uit naar het glanspunt van den avond, het ge maskerd bal. Toen het begon te schemeren,' zag men telkens heel geheimzinnig een ge maskerde te voorschijn komen. Wat we te zien kregen was in één woord schitterend,' hoewel de deelname niet zoo groot was als het vorige jaar. De jury bestond weer uit dezelfde perso nen. De uitslag was als volgt: le prijs Lise den Das (meelzak), 2e prijs Tr. Koning (klavervier), 3e prijs A. Turkstra (herderinnetje), 4e prijs N. Boontjes (Doorn roosje), 5e prijs C. Edel, M. Koning en Jn. Koning (3 roovertjes), 6e prijs A. Bakker en J. van Ham uit Wieringerwaard (henge- laartjes). Voor de grooten was de uitslag: le prijs K. Gelder (heks op een bezem), 2e prijs mej. M. Wit—Helder (Mina de werkster), 3e prijs mej. T. SchrooderLiefhebber en mej. Pijper Bommezij (kaasdragers), 4e prijs mej. A: Schaak en mej. M. Koster (tweeling Colum- bienes), 5e prijs mej. D. Schuurman (harten vrouw), 6e prijs C. Gunder (miss Hensbroek), dag al Hij gooide zijn potlood neer en stond op. Kom, wees nu verstandig, Dick. We zullen binnen minder dan geen tijd terug zijn en ik zal je in ieder geval dagelijks schrijven. Ze stond ook op en legde haar hand geruststellend op zijn arm. Bij die aan raking richtte hij zich op. Ik zal niet anders hebben dan je brieven en je ring om me er bovenop te houden, zeide hij. Ik zal iederen avond langs je huis loopen en me Ban verbeel den, dat je daar thuis bent. En ik zal dag aan dag werken als een paardals ik maar 'n baantje krijgen kan.... en gaan sparen, voor jou, liefste! Haar hand lag nog steeds op zijn arm. Ik kom zoo gauw* ik maar kan bij js terug, Dick! Beloof je me ook iederen dag te schrijven? Dick knikte. Dit was dus hun afscheid. Afschuwelijk. Een vermoeide kellner kwam naar hen toe. Hij was blij, dat die twee ook heengingen. Dick glimlachte tegen den man, haalde een shilling te voorschijn en zei: Och, wjl je soms een pakje Egypti sche sigaretten voor me halen? De kellner 'trok de wenkbrauwen omhoog, nam het geld aan en verdween. Toen de kellner met de sigaretten terugkwam, vond hij niemand meer in de zaal. ®rdt.ierv2Jg'^\

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5