MIJNHARDT's Luchtvaart Marktberichten Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Ta bietten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Sta al-Ta bietten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. „Al te goed. is buurmans gek". GE HULDIGING VAN KINGSFORD SMITH EN STANNAGE. Provinciaal nieuws Bij Apoth. en Drogisten. Het zou besluit het blad het toppunt van gebrek aan economisch-politieken verant woordelijkheidszin wezen, om de Duitsche export-industrie aldus met de kosten van een bedenkelijke actie te belasten, vooral omdat de mogelijkheden om de Duitsche zuivelberei ding op andere wijze, speciaal door organisa torisch maatregelen, te helpen, nog nauwe lijks in eenigen omvang aangrepen, laat staan uitgeput zijn, aldus het blad. De voorstelling van den stand van zaken, gegeven door de „Frankfurter'' wijkt af van die in andere Duitsche bladen. Zoo schreef b.v. de „Vossische Ztng." van Dinsdag no „Dat als gevolg van het afbreken der par ticuliere onderhandelingen voorloopig nog het invoerrecht van 27 Vs maal blijft gelden. Het in de Duitsch-Finsche overeenkomst neer gelegde invoerrecht van 50 mark werd door den Rijksdag slechts goedgekeurd op voor waarde, dat deze particuliere onderhandelin gen resultaat zouden hebben. De additioneele overeenkomst kan dus niet door de rijksregee- ring bekrachtigd worden, zoolang de parti culiere onderhandelingen geen resultaat heb ben opgeleverd". Volgens deze voorstelling van zaken be hoeft de Duitsche regeering dus niet te wach ten op den nieuwen, nog te kiezen, Rijksdag, doch slechts op overeenstemming tusschen de heeren dr. Pitkaniëmi, president-directeur van deFinsche Coöp. Zuivelexportvereeni- ging „Valio" eenerzijds, en Vollrath von Arnim, directeur van de pas opgerichte But- ter- und Kase-einfuhrgesellschaft anderzijds, zegt het Hbl. Tenslotte wijst het blad er nog op, dat deze ook voor ons land dus hoogst belangrijke Duitsch-Finsche particuliere onderhande lingen zijn afgebroken (helaas niet definitief) door de Finnen, die n.1. nieuwe eischen hebben gesteld, die op juridisch terrein lig gen. Dr. H. Molhuysen, secretaris van het Kon. Ned. Landbouw Comité en hoofdredacteur van het orgaan, bespreekt óók de ontduiking der clausule van meest begunstiging en de daarop gevolgde boycot-beweging. Na er op gewezen te hebben, dat het een oude Nederlanasche kwaal is, om over het hoofd te zien, dat vele dingen, die uit Duitsch land betrokken worden, even goed en niet duurder elders te krijgen zijn, en dat deze ikwaal, waarmede óók de besturen van land, provincie en stad behept zijn, jaarlijks een dik stuk van onze welvaart kost, zegt dr. M. het volgende: „Wij willen slechts zeggen, dat wij Neder landers ons ook zonder beschermende rechten héél goed en voor Duitschland sterk voelbaar kunnen verdedigen, wanneer Duitschland den invoer uit ons land op onbehoorlijke wijze be perkt. Het is maar een weet. En op die weet moet volgen een daad, een krachtige daad. Een daad van zeven millioen Nederlanders, niemand uitgezonderd. En die daad moet worden volgehouden tot Duitschland's hou ding tegenover ons grondig verandert. Geen dag korter. Dit alles onder het motto: „al te goed is buurmans gek Ook andere landen zijn over deze overeen komst met Finland, die met de meest-begunsti- gingsclausule in flagranten strijd is, zeer ontevreden. Zou het in dit verband ook wenschelijk zijn, dat de regeeringen van de landen, die door het Duitsch-Finsche Verdrag zouden wordeo getroffen, gezamenlijk een actie hiertegen bij dé Duitsche regeering voeren? Op Schiphol. Wederom hebben gisteren duizenden Am sterdammers zich per autobus, met auto's, fietsen, bootjes of te voet naar Schiphol be geven in bonte warreling teneinde den Oce aanvlieger Kingsford Smith en zijn metgezel Stannage welkom te heeten en zich aan te sluiten bij de hulde die de Fokkerfabrieken hadden gearrangeerd. Ditmaal zouden de beide luchtvaarders ontvangen worden op den daktuin van het stationsgebouw van de K. L. M. Tegen half drie was het geheele terras met genoodigden gevuld terwijl langs de hekken duizenden belangstellenden de aankomst af wachtten. Schiphol bood een fleurigen aan blik, luchtig klapperden de vele vlaggen in den warmen zomerwind. In een der hoeken van den daktuin was het podium opgesteld, versierd met de vlaggen van Amerika, Ne derland en Amsterdam. Via de luidspreker, wederom opgesteld door de firma Philips, werd het publiek aangenaam bezig gehou den. Onder de vele aanwezigen merkten wij op den Amerikaanschen gezant den heer G. S. Diekema„ den heer Van Ede van der Pais namens den Minister van Waterstaat; Wet houder Abrahams; D. W. H. Patijn namens de Fokkerfabrieken; den heer Plesman, di recteur der K. L. M.; Van Weeerden Poel man uit Soesterberg en vele anderen. Na tuurlijk ontbraken ook de heer en mevrouw Van Dijk niet op het appèl. Zoo nu en dan werden door den luidspre ker, zooals dat ook bij de ontvangst van Van Dijk het geval was, mededeelingen tot het publiek gericht. Te vijf minuten over half drie werd gemeld dat de P. H.—A. E. L waarmee de vliegers uit Hamburg zouden komen, Amersfoort was gepasseerd. Eindelijk te zeven minuten vóór drie, kon digde een langdurig signaal van de sirene aan, dat het toestel in zicht was en werkelijk, heèl in de verte werd de escadrille met !h Jiaar midden de P. H.A. E. L. zichtbaar. .Nadat het vliegveld tweemaal was omcirkeld, landde te vier minuten vóór drie de machine, 'welke Kingsford Smith en Stannage aan boord had, vlot op het terrein, terwijl de acht militaire vliegtuigen nog eenigen tijd in de lucht bleven. Toen het toestel in de nabijheid van d^ douaneloods tot stilstand kwam, stapte het eerste onder daverende toejuichingen van het publiek de heer Kingsford Smith uit, gevolgd door zijn radio-telegrafist, den heer Stan nage. Hij werd zeer hartelijk verwelkomd door den heer van Dijk en zijn echtgenoote, die den heer Kingsford Smith een lauwer krans om de schouders wierp, onder daveren de toejuichingen, terwijl het Amerikaansche volkslied werd gespeeld Na vele handen te hebben gedrukt, werd de trap naar het ter ras bestegen. Het publiek bestormde in zijn enthousiasme bijna het loodsgebouw, her haaldelijk aan zijn vreugde uiting gevende. Kingsford Smith en Stannage groetten lachend naar alle zijden, terwijl, zij door van Dijk en den heer SijuJs naar het podium wer den geleid. Redevoeringen. Nadat de champagne was rondgediend en nadat in de herhaalde toejuichingen een oogenblik van betrekkelijke stilte was ingetre den, die zoo nu en dan werd onderbroken aoor het daverend geronk der militaire toe stellen, die zich nog in de lucht bevonden, nam de heer Van Ede van der Pais namens den Minister van Water staat het woord. Ig hartelijke bewoordingen gaf spr. uiting aan zijn bewondering voor de vliegers, die zoo'n succesvollen tocht over den Oceaan hadden volbracht De interna tionale bezetting van het toestel bleek een groot succes te zijn. Het spijt ons daarom zeer, dat de heer Saul wegens het overlijden van zijn vader, niet hier kon zijn. Ik wensch U, mede namens den Minister van Water staat, hartelijk welkom in Holland. Hierna voerde namens de gemeente Am sterdam Dr. Abrahams het woord, waarbij hij de vliegers namens de Gemeente Amsterdam het welkom toeriep. Na de vliegers nogmaals gecomplimenteerd te hebben, bood spr. namens de Gemeente Amsterdam een groote lauwerkrans aan, ver sierd met linten in de Amsterdamsche kleu ren. Hierop voerde de Amerikaansche gezant de heer G. J. D i e k e m a het woord. Het is een groote drag voor Holland, Amerika en Engeland, aldus spreker en het was een goede gedachte een Hollandsch vliegtuig yn een Hollandschen piloot uit te kiezen voor dezen uiterst gevaarvollen en moeilijken tocht. Het is mij dan ook een behoefte U Kingsford Smith en Stannage van mijn hul de en bewondering voor Uw grootsche daad te spreken. Wij Amerikanen, zijn blij, dat deze wetenschappelijk zoo uitstekend voorbe reide tocht van Oost naar West zoo'n succes mocht hebben. De heer Plesman wees erop, dat Kingsford Smith zeer veel voor de aviatiek in Australië, het land waar zooveel goede vlie gers vandaan komen, heeft gedaan. Spr. wenscht den beiden luchthelden toe, dat zij hun geheele leven even populair zullen blij ven als zij nu zijn. Onder daverend gejuich bood ook de heer Plesman bloemen aan. Tenslotte de redevoeringen werden her haaldelijk onderbroken door geronk der mo toren nam VanD ij k het woord. Het is mij een- eer zoo sprak onze popu laire Hollandsche Oceaanvlieger U Kingsford Smith en Stannage te mogen voorstellen. De heer Kingsford Smith zou gaarne een oogenblik Uw aandacht vragen om U allen te bedanken voor de grootsche wijze waarop hij hier in Holland is ontvan gen. Kingsford Smith voert het woord. Onder daverend gejuich verhief Kings ford Smith zich van zijn zetel om de Nederlanders, die hem zoo enthousiast had den gehuldigd, met een kort woord te dan ken. Hij zeide, blijde te zijn, een machine te hebben gebruikt van Nederlandsch fabrikaat, dat is aldus riep hij' uit de beste ma chine van de wereld (aan het applaus kwam schier geen einde). En zoo vervolgde spr. toen het enthousiasme wat bedaard was nog meer genoegen heeft het mij gedaan dat ik een Hollandschen piloot als metgezel heb mee genomen (een nieuwe applaus en langdurige toejuichingen barsten los). Zich eindelijk weer verstaanbaar kunnen de maken, vervolgde Kingsford Smith: „Ik ben een slecht spreker; zoo zijn wij Oceaan- vliegers. Maar, U kent misschien het Ameri kaansche raadsel: Wat is het verschil tus schen een papegaai en een aviateur? Het* antwoord is: Een papegaai kan praten en niet vliegen maar een aviateur kan vliegen en niet praten. (Applaus en toejuichin gen)." Hartelijk dankte Kingsford Smith allen voor de grootsche hulde hem in Nederland gebracht. Naar het Carlton-hotel. Het gezelschap daalde nu de trap van den daktuin af om plaats te nemen in de auto's, die versierd waren met bloemen en kransen en de Nederlandsche en Amerikaansche vlaggen. In de eerste auto namen plaats Kingsford Smith, Van Dijk, Stannage en mevr. Van Dijk. De stoet zette zich in beweging om eerst langs het publiek te rijden, dat wederom op enthousiaste wijze uiting gaf aan zijn be wondering. Hierna werd in tamelijk snelle vaart stadwaarts gereden. Overal stonden groepjes menschen om de drie luchthelden warm toe te juichen. Naar alle zijden groeten zij dankbaar terug. In Amsterdam was de drukte overweldigend. Langs de geheele route hadden zich duizenden menschen opgesteld. Er werd gereden langs Zijlstraat, Koningin neweg, Willemsparkweg, Paulus Potter straat ten Museumplein. Op het Museum plein stond een cowboy-band opgesteld die zich aan het hoofd van de stoet stelde en on der het Rijksmuseum door vervolgens langs Stadhouderskade, Midden Weteringplant- plantsoen, Vijzelstraat naar het Carlton- Nadat het Carltonhotel bereikt was, waar een groote menschenmeriigte zich had opge steld, stapte de heer Kingsford Smith het eerste uit, en complimenteerde de band. On der stormachtige toejuichingen verdwenen de Oceaanvliegers in het Carltonhotel. In de groote receptiezaal verzamelde zich hierop de genoodigden. De zaal was versierd met enkele motoren van vliegtuigen, welke aan de zoldering waren opgehangen, benevens een tweetal propellers. De maaltijd in het Carlton-hotel. Gisteravond vond in het Carltonhotel een feestmaaltijd plaats ter eere van de Oceaan vliegers Kingsford Smith en Stannage. Ook Van Dijk waa natuurlijk aanwezig. De heer Wallaard Sacré, secretaris van de Koninklijke Vereeniging voor de Luchtvaart, heette in zijn openingswoord de heeren Smith, Stannage en Van Dijk hartelijk wel kom en bracht een dronk uit op de koningin,, den koning van Engeland en'den president van Amerika. Nadat nog de heeren v. Ede v. d. Pais en dr. Abrahams het woord hadden gevoerd, sprak de heer G. J. Diekerna, Ameri- kaansch gezant in Nederland. Spr. gaat de groote verandering na die er in de lucht vaartwezen zijn gekomen in de laatste 25 'jaar en wijst er op voor welke moeilijkhe den Amerika heeft gestaan. De laatste 10 ja ren is het luchtvaartwezen snel vooruitge gaan en hij herinnert zich zelfs nog, hoe zijn zoon met een machine over zijn hoofd gevlo gen heeft. Hij gevoelt zich gedrongen uiting te geven aan het gemeenschappelijk streven van Amerika en Nederland om de beide we- relddeelen te verbinden. Hij heeft bewonde ring voor den moed van den Hollander, die meegevlogen heeft door mist en duisternis en bracht hulde aan de beide naties, die mede gewerkt hebben om den tocht te doen onder nemen en met succes bekroond zagen. De beide vlaggen zullen thans roemrijk naast el kander waaien ten teeken van vrede en hel denmoed. Ook werd nog het woord gevoerd door den heer Plesman, directeur der K.L.M., die uiting gaf aan zijne bewonderende ge voelens voor de prestaties der vliegers. Spr. zag in dezen tocht meer dan anderen wel licht zouden doen, n.1. de mogelijkheid van het tot stand brengen van een verbinding tusschen Australië en onzen Oost. Wij zullen alles doen, aldus spr., om den kranigen vlieger in zijn ondernemingsgeest te steunen, teneinde een dienst tusschen beide landen tot stand te brengen. De heer Patijn, die namens de Fokker fabrieken sprak, bood Kingsford Smith den gouden Fokkermedaille aan. Nadat nog het woord gevoerd was door dr. Wolff van den Rijksstudiedienst en de heeren Balluseck en dr. van Loon, dankte de heer Kingsford Smith voor de heerlijke ontvangst, die hem in Holland bereid is. Spr. gevoelde behoefte uiting te geven aan de ge voelens van vriendschap, die hij tijdens zijn kort verblijf in Holland heeft ondervonden en sprak zijn bewondering uit voor de vlie gers, die hem vanuit Soesterberg hebben be geleid en die in formatie vlogen. Nederland mag trotsch zijn op zijn vliegers. De eer van den tocht, merkte spr. tenslotte nog op, komt niet alleen hem toe, doch aan alle leden der bemanning, die allen gelijkelijk hun krachten hadden gegeven om den tocht tot 'n goed ein de te brengen. Een onderhoud met Kingsford Smith. Gisteravond was een vertegenwoordiger van V.D. in de gelegenheid een kort onder houd te hebben met den heer Kingsford Smith, dien hij even voor den maaltijd in het „Carlton hotel" sprak. Deze deelde hem mede, dat zijn ontvangst in Nederland bui tengewoon was en alle andere heeft over troffen. Het publiek geleek wel een groote groep schooljongens, zóó enthousiast werd hij door allen toegejuicht. Hij sprak zijn be wondering uit over de prestaties van Van Dijk, die hem zeer veel werk uit de handen nam. Ongetwijfeld, zeide hij, is de Fokker- machine de beste, vooral voor het afleggen van groote afstanden en voor zwaar werk. Over zijn tocht deelde de vlieger nog mede, dat het laatste gedeelte wel het moeilijkst was, omdat zij erg te kampen hadden met mist. Er was nagenoeg niets te zien, zoodat zij alleen moesten vertrouwen op de motoren, het compas en de mededeelingen van den marconist, wiens uithoudingsvermogen bo- venmenschelijk was. Het radiotoestel aan boord was samengesteld uit Amerikaansche, Engelsche en Nederlandsche onderdeelen. Het doel van de komst van den heer Smith in Nederland is hoofdzakelijk om zijn persoon lijken dank te betuigen aan de directie van de Fokkerfabrieken en zijn vele vrienden in Hol land want die heeft hij te begroeten. Holland is voor hem een tweede „home". Na een verblijf van eenige dagen vertrekt Kings ford Smith om met een kleine vliegmachine naar Australië te vliegen. Zijn bezoek aan Nederlagd zal hem ongetwijfeld zeer lang bijblijven. Plannen voor een wereldvlucht. Naar wij vernemen, zal de heer Kingsford Smith vier of vijf dagen in Holland verblij ven om uitvoerige plannen te bespreken met van Dijk over een a.s. wereldvlucht. DE TOCHT VAN DE R. 100 OVER DEK OCEAAN. De schade. Omtrent de averij, die het luchtschip R. 100 heeft opgeloopen, heeft een pas sagier van een vliegtuig nadere mede deelingen gedaan. De machine had Don derdagavond te 18 uur nabij Clio Range tijdens den tocht van Quebec naar Mon- treal een ontmoeting met de R. 100. De passagier verklaarde, dat het onderste bakboord-roer aan het voorschip een scheur van wel zes meter vertoonde, een eedeelte van de bekleeding wapnerde in den wind. De bemanning van het lucht schip heeft hard gewerkt om de schade te herstellen. De snelheid van het schip bedroeg ongeveer 20 mijten hoewel niet minder dan vier motoren in vollen gang waren. DE DUITSCHE OCEAANVLIEGERS. Hirth en Weller op IJsland geland. De Duitsche vliegers Hirth en Weller, die om 16 uur 10 in den Hornafjord ge signaleerd werden, zijn om 19 uur 30 gisteren bij Kaladarnaos aan de Zuid kust van IJsland geland. Dit is de plaats waarheen de Vliegexpeditie van Reyk javik was gegaan, teneinde de landing Voor te bereiden. Naar uit Reykjavik gemeld wordt, be vinden zich Hirth en Weller in goede gezondheid. Ook het weer is tijdens den overtocht vrij goed geweest. Ten N. van de Faroereilanden hing een nevel. Tij dens den vlucht werd de hoogtemeter onbruikbaar, hetgeen het vliegen zeer bemoeilijkte. De beide vliegers zijn in den loop van den nacht in Reykjavik aangekomen, waar zij eenige dagen zul len blijven. NOODLANDING VAN EEN FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG. De onderofficieren gearresteerd. Een Fransch militair vliegtuig moest op Italiaansch grondgebied, en wel in de provincie Genua, een noodlanding ma ken. De uit drie onderofficieren bestaan de bemanning verklaarde, dat zij in de buurt van Lyon waren opgestegen en bij een vlucht naar de Zuid-Fransche stad Cannes de richting waren kwijtge raakt. De Fransche vliegers werclen door de Itahaansche autoriteiten gear resteerd. Het Fransche militaire vlieg tuig is een gevechtsvliegutig, dat ook een fotografietoestel aan boord had. AUTOBUSDIENSTEN. Gedep. Staten dezer provincie hebben af wijzend beschikt op het verzoek van H. J. en H. Naastepad te Anna-Paulowna, om ver gunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Kolhorn naar Den Hel der en terug. WATERSCHAPSBESTUREN. Bij K. B. zijn benoemd tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap van de Uitwa- ferende Sluizen in Kennemerland en West- friesland de heer A. Schrooder te Heiloo; tot heemraad van het Ambacht van Westfries land, genaamd Geestmer Ambacht, de heel' K. v. Langen te Heerhugowaard. HENSBROEK. De hoofdprijs (een heerenrijwiel) van de verloting, verbonden aan do V V. V. te Hensbroek, viel ten deel aan den heer Schoonewil te Alkmaar. WINKEL. Door den minister van justitie is ver gunning verleend voor het houden van een loterij door de vereeniging „Flora- lia" bij gelegenheid van een te houden tentoonstelling voor pluimvee en konij nen op 13 en 14 September a.s. Voor deze tentoonstelling bestaat reeds veel belangstelling. NOORDSCHARWOUDE. Begunstigd door mooi weer had Don derdag het schoolfeest der chr. school alhier plaats. Per autobus werd een uitstapje gemaakt naar Schoorl, Bergen en Egmond aan Zee, waar volop genoten is van duinen, speeltuin en zee. Concert „Excelsior". Donderdagavond gaf onze harmo nie „.Excelsior" een zomerconcert in den muziektuin, onder leiding van den heer P. Pranger. Een vrij talrijk publiek woonde dit mooie concert bij. Het weer werkte ook uitstekend mede om dit con cert goed te doen slagen. HOORN. De visscher B. heeft bij de politie aan gifte gedaan dat door onbekende perso nen zijn vischkaar is geledigd, waaruit ongeveer 50 pond paling is gestolen. DE STREEK. Voor de geteelde slaboonen bestaat zeer weinig aftrek. De prijs bedraagt slechts 1.30 per zakje. EGMOND AAN ZEE. Gevonden voorwerpen (terug te beko men ter gem. secretarie). Een zilveren ring met groenen steen, een bruin lederen portemonnaie met in houd, een geldstuk (Chineesch), een bruine dameshandschoen, een gummi regenjas (groen), een leesboek en een vulpen. OUDE NIEDORP. Bij een te Zijdewind in deze gemeente woorachti ggezin werd bij een kind door de dokter kinderverlamming ge constateerd. Het kind is onmiddellijk in een der barakken van het ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. ZUIDSCHARWOUDE. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van het Oranje-comité werd besloten de verjaardag van H. M. de Ko ningin, evenals vorige jaren, weer fees telijk te herdenken. Aan de burgerij zal een inteekenlijst worden aangeboden. WIERINGEN. Vrijdagmiddag is in de Zuiderzee bij de Vlieter door een Wieringer visscher het lijk opgevischt van een onbekend manspersoon, vermoedelijk een buitenlander. Het lijk verkeerde in verregaande staat van ontbinding. EGMOND-BINNEN. Donderdagavond vergaderde de School feestcommissie en thans werd definitief be sloten op 20 Augustus met autobussen een rijtoer te maken. De stoet zal vertrekken oin 9 uur van Egmondbinnen en dan eerst in Alkmaar de hertenkamp bezoeken, daarna naar den speeltuin te Schoorl, vandaar naar Duinvermaak in Bergen. Indien er nog tijd over is, zal nog naar Egmond aan Zee ge reden worden óm eenigen tijd aan 't strand te vertoeven. Om ongeveer 7 uur zal men weer in Egmondbinnen terug zijn. Dit reisje geldt voor 6 klassen, de hoogste klas zal op 21 Augustus met een autobus naar Amsterdam gaan en artis en Schiphol bezoeken. BERGEN. Woensdag werd met de leerlingen der hoogste klassen der St. Ursulaschool een reisje naar Amsterdam gemaakt. Ditmaal waren ook de meisjes zoo gelukkig de reis te mogen medemaken, hetgeen sedert eenige ja ren niet het geval geweest was. Met de meftjes werd per autobus een reis gemaakt naar Artis. Op den terugtocht over Haarlem werd de speeltuin te Velsen aan gedaan. De jongens gingen eveneens per autobus, eerst naar het Kopje te Bloemendaal, vervol gens naar Amsterdam waar achtereenvol gens een bezoek werd gebracht aan het Ko ninklijk Paleis, Schinkelhaven en Artis. o» dè terugreis over Purmerend werd de joj gens nog gelegenheid gegeven zich naar har. telust in een speeltu.n te vermaken^ Zoowel de meisjes als de jongens hebben buitenge, woon veel genoten. Een woord van dank p^t zeker aan hen, die door het schenken eener bijdrage deze prettige en tevens nuttige schoolreisjes mogelijk hebben gemaakt, alv mede aan de commissieleden voor hun moeite en_f°Door Gedeputeerde Staten dezer pro. vincie is, onder afwijzende beschikking 0p het bezwaarschrift van mevr. Dekker—Maat huis goedkeuring verleend aan het Raadsbe- sluit houdende vaststelling van rooilijnen aan de Dorpsstraat, Raadhuisstraat en Hof. laaÜ.' D0or den commissaris der koningin in deze provincie zal op Dinsdag 12 Augustus a s zijne gewone vierjaarlijksche bezoek aan deze gemeente worden gebracht. Op den Oosterweg had Vrijdagmorgen eene aanrijding plaats tusschen de vracht auto's van de heeren M. en K. Gelukkig ha4- den geen persoonlijke ongelukken hierbij plaats, ofschoon de materieele schade niet ge- ring was. DE KAASMARKT ALKMAAR, 1 Aug. 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 116 sta pels, wegende 144186 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt waren: Fa- briekskaas: Kleine 42.50; Commissie 45. Boerenkaas: Kieine 42; Commissie ƒ46, Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 1 Aug. 1930. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aal- bessen per pond 5—11 cent; Appelen pier 100 K.G. 1.50—4.50; Augurken per pond 12—16 cent; Bloemkool per 100 stuks 8.30 15.20; Druiven per pond 38—46 cent; Groene Kool per 100 stuks 37; Krop. sla per 100 stuks 1.104.50; Komkom mers per lOOstuks 1.505.20; Meloenen per 100 stuks 26—56; Klapbessen 3—7 cent; Preziken per stuk 12—17 cent; Poste lein perbakje 0.74—0.86; Rabarber per 100 bos 1.70—3.80; Roode Kool per stuk 1—4 cent; Spinazie per bak 72—98 ct.; Snij. boonen per ICO pond f 3.209.30; Enke le spercieboonen pi r 100 pond 4.30— 6.60; Dubbele spercieboonen per 100 pond ƒ1.30—ƒ3.70; Tomaten: A ƒ11.20; B 9.20; C 10.60 en CC 4.80; Wortelen per 100 bos 1.207.10; Zwarte besser per 100 pond 3—6. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 2 Aug. 1930. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa. brieksboter le s. 0.75—0.85Fabrieks- boter 2e s. 0.650.75Eieren (groothan. del) 5.756.25; Eendeieren 4 4.50. DE PIEP KUIKENMARKT. ALKMAAR, 2 Aug. 1930. Op de heden gehouden Piepkuikeninarkt werd aangevoerd 58 kisten en 4 korven waarvan de prijzen 1.101.27 per K.G. Handel goed. ALKMAAR, 2 Aug. 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 17 Paarden 125—250; 28 Melkkoeien 280450; 41 Nuchtere kal veren (slacht) 12—30; 83 Schapen (vet te) 3641; 12 Schrammen 3443; 98 Biggen (10 weken) 18—27; 2 Kleine bokjes 58. Handel matig. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 2 Aug. 1930. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 765 H.L. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Au.g 1930. Op de he den gehouden eierveiling waren in totaal 145000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—60 5.706; 60—62 5.80—5.20; 62—64 5.90— 6.60; Bruin: 60—65 5.90—6.40. 12000 stuks Eendeieren 4.404.70. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Aug. 1930. Langendijker Groentenveiling. 5400 stuks Bloemkool le s. 5.40—8.40 en 2e s. 1—2 per 100 stuks; 45000 K.G. Roode Kool C.602.10; 17000 K.G. Gele Kool 0.80—2.10; 21000 K.G. Witte Kool Z 1 -ƒ 1.70; 3700 K.G. Uien 5.30-/' 5.80; Zilverdrielingen 1.20—2.10; Nep 7— f 9; Gele Uien 24.60; Zilveruien 7 208.50; Snijboonen 9; Slaboonen 4—6.10; Tomaten: A 611; 5 5.8<W 9.50: C ƒ5.80-/' 11-20; CC 5.20; 11000 K.G. Aardappelen; Schotsche muizen 34.60; Eigenheimers 3.80— 4.90, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 1 Aug. 1930. Schotsche muizen 2.60— t 2.90; Groote Schotsche muizen 2.90— f 3.80; Eigenhei mers 2.80—3.40; BI. Eigenheimers Z 3— 3.90; Drielingen 1.902.50; Uien 4.10—5; Drielingen 3.504.50; Gele Nep 6.10—10.40; Zilveruien 0.10— 0.60; Drielingen 2—2.80; Zilvernep 5.808.20; Spercieboonen 6.40— 9.80; Tuinboonen 1.101.50; Kroten 3.90-/ 4.50; Roode Kool 0.60-/ 1J£> Witte Kool 0.70—1.90; Gele Kool 0.90 —ƒ1.60, alles per 100 K.G.; Bloemkool 5.70—7.50 per 100 stuks. r(W. Aanvoer:"35400 K.G. Aardapjjelen; 15000 K.G. Uien; 57200 K.G. Zilveruien; 2800 K.G. Spercieboonen; 800 K.G. Tuinboonen, 1000 K.G. Kroten; 46400 K.G. Roode Kool, 63400 K.G. Witte Kool; 13800 K.O. Gele Kool; 1100 stuks Bloemkool. <rAAn Aanvoer: 35400 K.G. Aardappelen; 150W K.G. Uien; 57200 K.G. Zilveruien; 2800 K.G. Spercieboonen; 800 K.G. Tuibnoonen, 1000 K.G. Kroten; 46400 K.G. Roode Koo 63400 K.G. Witte Kool; 13800 K.G. Gele Kool en 1100 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 1 Aug. 1930. Schot sche muizen 2.70~f 2.80; Grove Z2-90- 3; Blauwe aardappelen 2.90—Z4'4' Gee Nep 8.10-/ 10.20; Gele drieling Z 3~~Z 3.30: Slyaboonen 6.20—Z 7- J. ftete Kool 0.60; Zilvernep 5.20-Z 7» Uien 0.100.40j Zilverdrielingefl fi Aanvoer; 3000 K.G. Aardappelen; 25g S'n £f,e Kool; 3875 KG-Gele Nep:2,% K.G. Zilverujen; 200 K.G. Slabooo«n eo K.G. Uien,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10