m Kunsten en Wetenschappen. POOR's MOSTERD Wekelijksch Overzicht LANDBOUW en VEETEELT. Onze Koloniën. Tijdschriften Spoor's gestampte Muisjes Sport 1 11 Londensch aanteebenboeb. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. Winkel D. D. te Oude Niedorp, J. S. te Seïïerhorn. P. de G.,P. W te Koedijk, overtreding Moter- en Rijwielwet, de 1ste 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e, 7e, Sste en 1 le ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis de 3e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e 'en 17c, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis de 5e teruggave ouders, de 6e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 9e, 13e, 14e, 15e, 19e, 21ste en 22ste 3 boete of 3 dagen hechtenis, de'lOe 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 12e, 18e en 20ste ieder 5 boete of 5 daen hech tenis en de 16e 5 en 3 boeten of 5 en 3 dagen hechtenis. DE BOYCOT VAN DUITSCHE ARTIKELEN. De landbouw in West-Du'tsch- land vraagt regeeringssteun. De correspondent van het Hbl. te Berlijn jneldde Zaterdag: Naar uit Essen wordt gemeld is daar een conferentie gehouden tusschen vertegenwoor digers van den West-Duitschen landbouw, waarin o..a de Nederlandsche boycot-plannen werden besproken. Naar aanleiding van deze plannen telegrafeerde de vergadering aan den rijksminister van landbouw, dat zij onmid dellijke maatregelen tegen de Nederlandsche boycot-beweging dringend noodzakelijk acht. De landbouw zal den strijd aanvaarden, zoo wordt gezegd, en verzoekt de rijksregeering om ondersteuning. De inwerkingstelling van beschermende rechten voor landbouwproduc ten is, zoo wordt yerklaard, bijzonder drin gend een verlaging zou tot den ondergang yan den landbouw leiden. Een waarschuwend woord van het „B. 77' De Duitsche bladen hebben tot dusver op- fterkelijk weinig aandacht geschonken aan den boycot van Duitsche industrieproducten in Nederland. Thans wijdt het „Berl. Tageolatt" er een artikel van anderhalve kolom aan, waarin het blad erop wijst, dat deze dreigende boycot een kwestie van zeer groote beteekenis is. „Nederland is sedert vele jaren de beste af nemer van Duitsche industrieproducten. Van den geheelen Duitschen export gingen de laatste jaren 11 a 12 pCt. naar Nederland, dat is ongeveer evenveel als de export naar 'Afrika, Azië en Australië tezamen. Het blad geeft een uitvoerig overzicht van de voorgeschiedenis van deze boycot, bewe ging, waaruit andermaal blijkt, dat het zoo genaamde particuliere verdrag betreffende den invoer van groote hoeveelheden Finsche boter en kaas tegen vast'1 wereldmarktprijzen in Duitschland niet, naar te onzent veelal wordt aangenomen, reeds tot stand is geko men, maar dat de onderhandelingen over dit .verdrag in tegendeel zijn afgesprongen. Helaas heeft de Duitsche regeering het nog steeds niet noodig geoordeeld, zegt het „B. T.", de bezwaren van Nederland en de Scan dinavische landen te ontzenuwen door het particuliere verdrag, dat practisch reeds heeft afgedaan, officieel prijs te geven", en verder: „De gunstige ontwikkeling van den buiten landschen handel, die een van de weinige lichtpunten in den economischen toestand van Duitschland is, zal onder deze omstandighe den (het blad bedoelt een boycot in Nederland en andere landen, die kaas en boter exporte ren) zonder twijfel ernstig te lijden hebben. Met nadruk dient er daarom, zooals, naar wij vernemen, de Deutsche Industrie- und Han- delstag reeds heeft gedaan, van de regeering verlangd te worden, dat van een hervatting der onderhandelingen over het particuliere verdrag eens en vooral zal worden afgezien. Dit zou een geruststellende uitwerking op de stemming in het buitenland hebben. Met boy cot en handelsoorlogdreigementen komt men niet verder dit dient ook tegenover Neder land met klem te worden betoogd. Juist thans, onmiddellijk voor de Rijksdagverkiezingen, bestaat de kans, dat de Duitsche agrarische politiek na de protectionistische excessen van den laatsten tijd, weer in redelijke banen zal worden geleid. Deze kans wordt door groote woorden en gebaren slechts verminderd. Kalmte en bezonnenheid zijn noodig, ook in het buitenland maar vooral bij de Duitsche regeering, die na tal van gewaagde experi menten eindelijk weer een verstandige han- delspolitieken koers dient in te slaan. VEEFOKDAG TE ARNHEM AFGELAST. Wegens mond- en klauwzeer. De veefokdag, welke tijdens de landbouw freek te Arnhem bij gelegenheid van de her denking van het 85-jarig bestaan van de Geldersch-Overijselsche Mij. van Landbouw zou worden gehouden, gaat niet door. In ver band met het voorkomen van talrijke gevallen van mond- en klauwzeer in naburige provin cies heeft men het, in verband met het be smettingsgevaar. niet raadzaam geacht, om in dezen tijd te Arnhem een groote verzame ling vee bijeen te brengen. In overweging is thans om, in plaats van een veefokdag, een paardenfokdag te organiseeren. IN DEN MUZIEKTUIN. Het dubbelmannenkwartet „Zang en IVriendschap", dirigent Corn. Jonker, bestaat 1214 jaar en vierde dit feit met een jubi leumsconcert in den muziektuin op Zondag avond 3 Augustus, dat gratis toegankelijk was. Toen het concert om half 9 een aanvang nam men ondervond eenige tegenspoed) omdat de soliste, mej. Bacilek uit Amster dam, een klein ongeval had gehad, waarvoor medisch hulp vereischt werd waren alle stoelen bezet en ook onder de waranda's zochten nog velen een zitplaats. De heeren zangers waren goed op dreef en vertolkten uitmuntend hun nummers, o.a. -Benedictus" van Muller, „Domine Salvam .Fac" van Giesen, „Indisches Wiegenlied" van Wesseler, „Andreas Hofer" van Rebbert apart vermeld zij hiervan de laatste regel van het laatste couplet „Le Rossignol" van Gretzy, „Wiener Blut" van Strauss, enz. Mej. Bacilek had een enorm succes met de groote aria van „Pr.nses Nemea" uit de opera comique, „Si j'étais roi" van Adam, de aria van Mimi uit „La Boheme" van Puccini, „de vogel in 't woud" van Taubert, „Elfen zang en de echo" van haar zelf en een lied uit „Rose Marie" van Friml. Sommige nummers werden gebisseerd. Tauber's lied gaf de zangeres nog eens, en ■net laatste gedeelte van het lied uit ..Rose Marie" werd door haar herhaald. Jonker accompagneerde muzikaal. Mej. Bacilek ont ving bloemen, maar zij niet alleen. Was in 't beffin van den avond het kwartet reeds ge huldigd door het zenden van een mand bloe men, afkomstig van den beschermheer van het ensemble, den heeren mr. C. J. de Lange, in de pauze kwamen er nog meer bloemen, n.m. van den heer Timmerman, de pachter van den tuin, Bergen's mannenkoor (spr. Jupijn), „Aplollo", dubbelmannenkwartet (spr. van Seggelen), „Orpheus" (spr. van Beek), van den heer P. Hekker, de eigenaar van het café waar Z. en Vr. de wekelijksche repetitie's houdt. Beurtelings bedankte Jonker de sprekers. .Na afloop van het concert was er „feeste lijk bal-champêtre". A. K. mm DE MOORDAANSLAG OP MEJ. BOKKERING. De Landraad te Batavia veroordeelde den man, die in de 1ste helft van April j.1. mej. Poppie Beckering tijdens haar slaap met e?n mes ernstig verwondde, wegens diefstal met braak, gepaard aan poging tot doodslag, tot 15 jaar gevangenisstraf. DE KRAKATAU. Blijft actief. De waarnemingspost op Lang Eiland meldt, dat de werking van den vulkaan Kra- katau zich zeer onregelmatig en met lange rustpoozen openbaart. Waargenomen werden 947 erupties, waarvan 38 een hoogte bereik ten van meer dan 500 meter, terwijl de hocgste opsteeg tot 650 meter. Er doen zich vele electrische ontladingen bij voor, terwijl ook vuurfonteinen tot een hoogte van 600 meter zijn waargenomen. Een groot gedeelte van de erupties is tengevolge van stoomgor- dijnen, die het eiland omhullen, aan het oog onttrokken. Het eilandje is nog 36' meter hoog. De seismische werking is iets zwakker ge worden. BRAND. In de loodsen van het agentschap van de Vereenigde Javasche Houthandel-Maatschap pijen te Semarang heeft brand gewoed. De schade bedraagt eenige tonnen. Magazine „Nova". „Nova" verrast zijn lezers ditmaal met een filmsupplement en is van plan dat voortaan iedere maand te doen. Deze eerste bijlage ziet er reeds keurig verzorgd uit. Na een in leidend woord van Max Tak vinden wij o.m. een breed opgezette verhandeling over 'de „Geschiedenis de Cinematografie" door Joh. Paauw, een interview met den heer A. de Hoop, van den Ned. Bioscoop Bond door A. M. Buis, nieuws over de groote maat schappijen (Paramount, Fox, Ufa, Metro), een Film-discotheek (opgave van reeds op gramophoonplaten verkrijgbare liederen en muziek uit hier nog niet vertoonde sprekende films), een correspondentie-rubiek enz. Ook de rest van het nieuwe nummer bevat goed geïllustreerde en aantrekkelijke cultuur: „De Hond van Manus Diffeldag", een koste lijk verhaal door E. v. Lidth de Jeude, „De Noodlanding", een vliegergeschièdenis door A. Viruly een actueele vertelling van Minca Verster-Bosch Reitz: „Zij weckt.een nieuwe prijsvraag, vervolgen op „Ghip" en „Het Chineesche Mysterie" enz. Kunstdrukpagina's tusschen den tekst bren gen ons o.m. de conterfeitsels van Jeanette Mac Donald, Mariene Dietrich, Janet Gaynor, Charles Farrell, Cornelis Veth, Richard Tauber e.a. Van onzen Londenschen Correspondent. Tentoonstelling van vrijgezellinnen. Deze tentoonstelling, die binnenkort in Londen kan worden verwacht, is natuurlijk geen tentoonstelling waar vrijgezellinnen te pronk zullen staan. Ze wordt door een club van „oude vrijsters" (een term die volstrekt uit den tijd is) ingericht. En ze bedoelt een historisch beeld te geven van de worsteling naar de vrijheid, die nu naar men kan vernemen en vaststellen tot haar victorie heeft geleid. De dames hebben een ge schikt oogenblik gekozen. In Engeland al thans moet de bescheiden man slechts er kennen dat hij in verval is en dat hij niet langer „op kan" tegen de vaardige, eerzuch tige en moedige vrijgezellinnen. Heeft niet mejuffrouw Brown van Manchester tegen de beste mannelijke mededinging in den wed strijd in het vliegen rond Engeland gewon nen, en daarmede den beker des Konings? En daar is Amy Johnson die geen verdere aanduiding noodig heeft. En nu heeft zoo juist Miss Marjorie Foster bewezen, in den jaarlijkschen schietwedstrijd in het militaire kamp van Priley, dat zij kampioene-scherp schutter van het Vereenigd Koninkrijk is. Dit vooral is een treffend geval van vrouwelijke suprematie. Dit is een individueele vrouwelij ke triomf van het zuiverste water. Het aantal vrouwen, dat scherpschieten met een legerge weer beoefent naar den maatstaf van militai re schietscholen, moet uiterst gering zijn. Voor elke vrouw, die zich in dit Bisley-kamp vertoont voor den jaarlijkschen wedstrijd, moeten er een paar duizend mannen zijn. Én daar komt zoo waar toch die enkele Miss Foster als overwinnaar uit den kamp in dit kamp. En als haar mededingers in broeken (zij had trouwens ook een broek aan) haar in huldigingslust hoog op een stoel boven de menigte hebben 1 ?rheven, stapt zij naar het paviljoen om „den prijs des Konings" in ontvangst te nemen. En de jaarlijksche prijs voor Engelsche poëzie (de Newdigate-prijs) is ook al naar een vrijgezellin gegaan. Een tentoonstelling, om uitdrukking te ge ven aan de glorie der vrouwelijke vrijgezel len, is onder zulke omstandigheden alleszins gerechtvaardigd. De voorloopige aankondi gingen hebben reeds doen beseffen dat deze tentoonstelling in den stijl van vrouwelijken triomf zal zijn en dat ze op overtuigende wij ze uitdrukking zal geven aan den geest van den tijd, die overwegend vrouwelijk is.... het geen thans niet wil zeggen dat die geest zich kenmerkt door lieflijkheid, zachtzinnigheid en gratie. Zulke eigenschappen zijn aan den vrouwelijken kant in ongenade en men doet beter ze te zoeken aan den mannelijken kant. „Een man, die niet vergezeld is van een vrouw, kan niet worden toegelaten", zegt een prospectus van de a.s. tentoonstelling bij voorbaat. Een afdeeling van de tentoonstel ling zal uitsluitend zijn gewijd aan „alle martelingen, zooals den dompelstoel, de hoo- ge en stijve blouseboorden, de stalen corset- ten, waaraan de vrouwen onderworpen wa ren voordat zij haar vrijheid- veroverden". Voor hen, die het niet weten, zij verklaard dat de dompelstoel vroeger in Engeland een strafmiddel was, in gebmik voor vrouwen met kwade tongen of te radde tongen of voor haaibaaien. Men maakte gebruik van een soort wipplank waarvan het einde, waaraan de dompelstoel was bevestigd, boven een wa ter was. De vrouw, die gestraft moest wor den, werd in dien stoel vastgebonden. En dan begin het wip-vermaak, het „vermaak" na tuurlijk alleen aan den „drogen" kant van de wip, waar een man de straf uitdeelde, en bij de menigte, die toekeek. De tentoonstelling belooft dus heel aardig en leerzaam te worden. Intusschen kan de man, tot zijn verdediging terstond vaststel len dat al die „martelingen" door vrouwen zelf waren uitgevonden. Men mag zelfs aan nemen dat de man onschuldig was aan den dompelstoel, die overigens zeker evenveel vermaak of leedvermaak verschafte aan de vrouwen (met uitzondering van het slachtof fer) als aan de mannen. En geen man ter wereld zou ooit de macht hebben gehad vrou wen verstikkende blouse-kragen en pantser- corsetten te doen dragen. Dat was haar eigen werk. Het prospectus van de tentoon stelling heeft niet gemeld dat deze „martel kamer" ook een paar van de lange japonnen zal bevatten, die in de mode-parade van As- cot, Anna 1930, de draagsters zoo droevig hebben verstrikt. Het probleem van de vloo. Het Londensch Instituut voor Hygiëne en Tropische Geneeskunde heeft een zwaren slag toegebracht aan een in Engeland diep geworteld geloof. Dat geloof vindt uitdruk king in een oud en bij groot en klein, arm en rijk bekend rijmpje, waarin wordt gedecre teerd dat groote vlooien op haar ruggen klei nere vlooien hebben die haar bijten en dat de kleinere vlooien weer nog kleinere vlooien hebben, die ap haar beurt ook weer bijten. enz., enz. Hier volgt het rijmpje ten be hoeve van den lezer die een studie onder neemt over de vlooi in de dichtkunst: Great fleas little fleas upon their backs to bite 'ehi And little fleas lesser fleas, and so ad infi- nitum. And the great fleas themselves in turn have greater fleas to go on While these again hove greater still, and greater still, and so on. Het Instituut voornoemd heeft nu echter uitgemaakt dat dit proces niet tot in het on eindige doorgaat. De vloo van de vloo is de kleinst bekende vloo. En de kleinst bpkende wordt opgepeuzeld door de kleinste wesp van de wereld, wanneer de kleinste vloo nog een larve is. In deze wetenschappelijke uitspraak van het Instituut is iets niet duidelijk. Indien een wesp de eieren verslindt van de kleinst bekende* vloo, dan is het moeilijk in te zien hoe de kleinste vloo kan bestaan, en is het nog moeilijker in te zien hoe die kleinste vloo eieren kan leggen om de kleinste wesp van de wereld aan haar voedsel te helpen. Het schijnt dat men het probleem wat door- eengehaspeld heeft. Bij gebrek aan klaarheid zullen de Engelschen waarschijnlijk trouw blijven aan de uitspraak van het oude rijmpje. Intusschen hoop ik dat deze uiteenzetting van een nieuw in Engeland gerezen dispuut den lezer niet „kriebelig" heeft gemaakt. Paarden. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. De tweede coursedag in dit seizoen is 'n suc ces geweest voor de Kennemer Sportclub. Het weer was wel niet ideaal en omstreeks half vier begon het wat te regenen, maar de op komst der paarden en van het publiek was alleszins bevredigend en bovendien werd er uitstekende sport te zien gegeven. Het waren inderdaad mooie courses. Een bijzondere attractie was, dat de prach tige groote nieuwe tribune met het geheel vrije uitzicht, voor de helft in gebruik genomen kon worden, 't Is werkelijk eenig, zoom schit terend gezicht als men vanaf de tribune over het veld heeft. Wat» waren de courses nu mooi te volgen en hoeveel voldoening zal deze tri bune ook geven bij andere sportgebeurtenis sen. Op verzoek van de voorzitter der Sport parkcommissie w?- van eenige offriëele ope ning gisteren nog geen sprake. Maar dat komt zeker binnen niet al te langen tijd. De K. S. had nog een aardige attractie bedacht. Zij had n.1. voor muziek gezorgd, die werd gegeven door het bekende korps „Sint Louis" onder leiding van den heer Kohier. Wat nu de vijf nummers van het program ma betreft, zij eerst geconstateerd dat de dra verijen spannend waren. In de draverij 3e en 4e klasse (A-prijs) over 2000 M. werd de emotievolle strijd gestreden tusschen Cata- bora T. en Trotteur, die de drie andere deel nemers zes sec. en meer achter zich lieten. Trotteur moest 30 M. inloopen. Zij deed dit, maar Catabora gaf niets toe en voerde tot het einde strijd met Trotteur, die ten slotte welverdiend met gering verschil won. De B-prijs, de 1ste klas hept-draverij was al heel spannend. In de1 eerste heat won Peter Kerrigan heel goed. Rolls Royd, één der eer ste favorieten, ging snel van start, doch ge raakte er in eens uit en kwam als laatste bin nen. Zij werd gedistanceerd. In de tweede en derde heat volgde toen de groote strijd tusschen Odell Axworthy en Cernunnos resp. gereden door L. Ensing en C. Ockhorst. Wat ging dat hard tegen hard. Tot op het allerlaatst bleef beide malen de uitslag onzeker en scheen Cernunnos nog kans te hebben. Met de zweep moest het paard aangevoerd worden Met uiterst gering verschil was Odell beide malen eerste. Maar de tijden wijzen wel uit, hoe gering dat ver schil was. De beraadslaging over den offi- ciëlen uitslag duurde nog even. Minnetonka was beide malen een goede derde. De vierdeklasdraverij werd gewonnen door Chilene, na feilen kamp met Roulette. Bijzon der mooi was het draven niet. J. M. v. d. Berg, de rijder van Sir Axwor thy K. herstelde zich in de 2e en 3e klas dra verij over 2000 M. door met dit paard welver diend den eersten prijs te winnen. Queen Anthonia gaf hier uitstekend partij. De an- ie deelnemers bitven ruim 4 en 10 sec. wegens dere drie achter. Saffier werd in deze course kreupelheid teruggehouden. In de kortebaandraverij kwamen 15 paar den uit. De vier seriewinnaars waren: Quali- teit, Politesse, Prinses Duluth en Chilene In de laatste serie moest Madrigal 80 M. geven aan Chilene. Hij liep enorm hard doch een foutje in de laatste bocht ontnam hem de kans op de overwinning. In de finale triompheerde Chiline, die aan den kop vertrok, opnieuw, met Politesse en Prinses Duluth als tweede en derde. Qualiteit werd ingehouden. De gedetailleerde uitslagen der vijf ver schillende nummers volgen hieronder: A Prijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2000 M. Prijzen 250 en 50. Ingeschreven 9 paarden. Niet opgekomen Siegnilde S. W. 2030 M„ Penelopée 2045 Snfknr'c geraspte opuur ozwitsersche Kaas M., Q Petite Amie 2045 M. en Theoduffy 2060 M. 1. Trotteur 2045 M. van H. van Zalinge te Hilversum rijder N. Leeuwen tijd 3.121/5 (1.34). 2. Catabora T 2015 M. van J. van Twisk te Beemster rijder eig. tijd 3.12 2/5 (1.35). Niet geplaatst: Saffier 2060 M. in 3.18 3/5, Queen Anthonia 2060 M. in 3.20 1/5 en Pritt 2060 M. in 3.23 2/5. B Prijs. Heat-handicap le klasse. Afstand 1610 M. Prijzen 600 en 50. Ingeschreven 12 paarden. Niet opgekomen: Olanda 1610 M., Frettchen 1625 M. Quick G 1610 M. le heat, 9 paarden: 1. Peter Kerrigan St. L. 1625 M. van mevr. M. C. Leene den Haag rijder P. J. de Boer tijd 2.28 3/5 (1.3114), 2e en 3e enz. Odell Axworthy B 1640 M. (2.29 1/5), Minnetonka 1640 M. (2.30), Queen G. 1640 M. (2.30), Letha 1610 M. (2.301/5), Cernunnos 1640 M. (2.32 2/5), Quicksilver N.H. 1655 M. (2.32 4/5). Rolls Royd 1655 M. 2.38 2/5). Marie P. 1610 M. (2.33) Gedistanceerd Rolls Royd. 2e heat 8 paarden. 1. Odell Axworthy B. 1640 M. van Joh. v. d. Stad te Haarlem, rijder L. Ensing, tijd 2.26 4/5 (1.30), 2e, 3e enz. Cernunnos 1640 M. (2.26 4/5), Minnetonka 1640 M. (2.30 1/5), Letha 1610 M. (2.30 3/5), Peter Kerri gan St. L. 1625 M. (2.31 2/5), Queen G. 1640 M. (2.31 3/5), Quicksilver N.H. 1655 M. (2.32 2/5), Marie P. 1610 M. (2.38 1/5), Gedistanceerd Marie P. 3e heat 7 paarden Beslissing. 1. Odell Axworthy B. 1640 M. (2.28 4/5), 2. Cernunnos 1640 M. van C. F. Ockhorst den Haag, rijder eig. tijd 2.29. Niet geplaatst: Minnetonka 1640 M. 2.31 1/5), Peter Kerrigan St. L. 1625 M. (2.31 2/5), Quicksilver N. H. 1655 M. (2.32 1/5), Queen G. 1640 M. (2.32 3/5), Letha 1610 M. (2.34 4/5). III C. Priis Prijzendraverij 4e klasse, afstand 1700 M..'Prijzen 250 en 50. Ingeschreven 9 paarden. Niet opgekomen Utile 1650 M. 1. Chilene 1710 M. van U. W. de Jong te Oranjewoud, rijder B. de Jong, tijd 2.46 1/5 (1,37,5), 2. Roulette 1720 M. van C. Wee huizen te Purmerend, rijder J. v. Leeuwen Sr. tijd 2.46 2/5 (1.36 5). Niet geplaatst: Robbedoes B 1700 M. (2.49 1/5), Olga 1710 M. (2.50 1/5), Petit Amie C 1700 M. (2.55 2/5), Ulitta 1650 M (3.01 1/5). Ingehouden Up to date en Catabora T. D Prijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse Afstand 2000 M. Prijzen 300 en 50. Ingeschreven 9 paarden. Niet opgekomen Penelopée 2000 M., Theoduffy 2015 M-, Peter Kerrigan St. L. 2045 M. Wegens kreupelheid teruggenomen Saffier. 1. Sir Axworthy K 2045 M. van J. Kruit- hoff Sr. te Voorburg rijder J. M. v. d. Berg tijd 3.10 4/5 (1.33). 2. Queen Anthonia 2015 M. van W. H. Geersen te Hilversum rijder eig. tijd 3.11, Niet geplaatst: Omega 2030 M. (3.15 2/5), Pritt 2015 M. (3.15 3/5), Remplacante 2015 M. (3.212/5). E Prijs. Draverij Korte Baan. Max. 800 M. Prijzen 150, 50 en 25. Ingeschreven 23 paarden. Niet opgekomen Monte Carlo 740 M„ Quick G 760 M., Sal- ly Harvester 795 M„ Hartstein 765 M., Odell Axworthy B 790 M„ Queen Ethel 755 M., Q Petite Amie 740 M., en Rudie 790 M. Gereden in 4 series en een finale. le serie. Catabora T 720 M., Remplacante 750 M., Qualiteit 760 M., Peter Kerrigan 765 Meter. 1. Qualiteit. 2e serie. Ulitta 700 M., Petite Amie C 710 M., Letha 760 M., Politesse 740 M. 1. Politesse. 3e serie. Koosje W 720 M., Qurville Pa- trick D. 760 M., Olga 730 M. en Prinses Duluth 740 M. 1. Prinses Duluth. 4e serie. Madrigal 800 M., Chilene 720 M., Pieternel 745 M. 1. Chiléne. Finale. 1. Chilene 720 M. van U. W. de Jong te Oranjewoud, rijder B. de Jong. 2. Politesse 740 M. van A. P. Langendijk te Velsen rijder K. Bakker. 3. Prinses Duluth 740 M. van Stal VT tesse rijder P. Kramer. Ingehouden Qualiteit. De volgende meeting der Kennemer Sportclub is bepaald op 31 Augustus. Rennen en iraven met rijpaarden op het vrije strand te Egmond aan Zea» Zaterdagmiddag ongeveer twee uur was er in de omgeving van het Pompplein een bui tengewone drukte. Een 15-tal renpaarden was aldaar opgesteld. Voorafgegaan door het fanfarecorps vertrokken de ruiters naar het harde gedeelte van het vrije strand, waar velen reeds een plaatsje aan de glooiing der duinen hadden uitgezocht. Aanvankelijk scheen het zonnetje heerlijk, zoodat het een prachtige middag beloofde te worden. Nauwelijks was alles op het terrein in gereedheid gebracht of er brak een gewel dige stortbui los, die menigeen huiswaarts deed snellen. Toen het mooie weer terugkeer, de werd de wedstrijd begonnen met den vol genden uitslag: a. Draven: Eerste prijs, wisselbeker, K. Nottelman te Schoorl, met Zwarte Bles; 2e pr.: P. v. d. Molen te Egmond-binnen met Nioviete; 3de prijs: IJ. Spaan te Koedijk met Nora; 4de prijs: Jan Zwart te Egmond aan den Hoef met Marie. b. Rennen: le prijs: IJ. Spaan te Koedijk met Nora; 2de prijs: De Jager, met een paard uit de Kennemer Manege; 3de prijs: IJ. Spaan te Koedijk met Ada; 4de prijs: M. v. Wieringen te Haarlemmermeer met Cra- berde. c. Springen: le prijs: M. v. Wieringen te Haarlemmermeer met Craberde; 2de prijs: IJ. Spaan te Koedijk met Ada; 3de prijs: M. v. Wieringen te Haarlemmermeer met IJlan- dine. d. Schoonste geheel: A. Geurts, met een paard uit de Kennemer manege. e. Springen door de Landelijke Rijveree- niging „West-Friesland": Lauwerkrans: De Graaff; medaille: A. Eriks.te Petten. Duiven. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 3 Aug. een wedvlucht met jonge duiven van uit Vilvoorde (België). Afstand 191 K.M. Gelost om 8 uur met Z.W. wind; aankomst als volgt: H. Mooy G. Hij mans M. Kroese H. Mooy C. Paulisse R. J. Ran F. H. C. Dingerdis H. Mooy G. Hijmans M. Kroese M. Kroese 10.12.55 10.13.04 10.13.31 10.13.50 10.14.54 10.14.47 10.14.59 10.15.24 10.16.08 10.16.54 10.16.58 FONDSEN. 28 Juli 29 Juli 30 Juli 31 Juli I 1 Aug. 1000 16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 1000 '17 6 obl. N.W.S. 1000 1922 5 idem 1000 '18 4*4 idem f 1000 17 4 idem 414 O.-lnd. 6 idem 6 idem 514 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A, Comm. Studebake' Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke J 10Ó0 Moeara Enim A'dam Rubber Scrbadjadi Holl. Am. Lijn. Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. 1'nie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie Exdividend. 103} 103} 102} !02} 101%, !02* 99* 99* 98%, 98%, 101%, 101%, 102 100J 100} 160 159 144} 141* 155* 154* 500 76} 80 93* 93 267* 266* 91* 92* 424 425 340* 336 105%, 105%, 85'%, 86* 33* 33* 168%, 167* 273* 273* 124} 123 421 421* 324 328 380 377* 393* 391} 454 118* 116 78 77 24* 24* 69 69 147| 145* 143 140* 820 320 320 316 65 67} 345 340* 217} u l03i-5/ig i 102J iMi/a 98i«',s IW'/s 103%, 102 Vis 1031%, 102-J 102f 99* 98i%« 1011%, 103* 1028/u 1004 156* 139} 153* 104* 102'%, 102%, 99%, 99%, 101* 103* 102%,' 101 156} 139} 153*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7