Wasch Uw haar Binnenland Luchtvaart Verkeersongevallen. Marktberichten Motoren. De Internationale Zesdaagsche. Vierde dag. De vierde dag voerde de route onze rijders -fan Stresa (Italië) via Chamonix, Simplon- Pas en St. Bernard weder terug naar Gre- noble. Dit traject was vrijwel zonder bijzon dere moeilijkheden, en de rijders konden dan ook ruimschoots van het natuurschoon genie ten. Het pechduiveltje zette echter onverstoor baar zijn werk voort en bezocht thans ons Hollandsch „B" team. Door een defect aan de versnellingsbak moest Sybrandy helaas opgeven, zoodat ook Holland's tweede team uit den strijd ligt, hetgeen met het oog op her .tot op heden gepresteerde, Sybrandy en de (Ridder hadden beide nog nul strafpunten, zeer jammer is te noemen. Ook andere deelnemers bleven niet van pech verschoond. O.a. had Bakker Schut een jlekke band, doch wist nog op tijd aan de controle te komen, terwijl door het opgeven wan een der leden van het Engelsche Tri- aanph team ook dit team uit den strijd ligt. r De nog deelnemende Hollanders Fijma en ,de Ridder op Ariel, Bakker Schut en van ihlamersveld, houden zich goed terwijl ook jjbun positie niet slecht te noemen is. Verdere bijzonderheden vielen er op dat (traject niet voor, zoodat omstreeks vier uur allé deelnemers, op de hierboven genoemde uitvallers na, behouden te Grenoble arriveer den. Morgen gaat het van Grenoble via Glen- don-Pas en Ornon-Pas weder op Grenoble terug aan, een afstand van ongeveer 300 kilometer. V ij f d e dag. f Alhoewel het traject, hetwelk vandaag af gelegd is, volgens de berichten slechts iets meer dan 300 K.M. was, kan deze dag wel de zwaarste van de geheele zesdaagsche ge noemd worden. De Glendon Pas werd nu in omgekeerde richting overgetrokken, terwijl ook het over trekken der Galibier Pas (2560 M., de hoog ste der tot nog toe overgetrokken ipassen) door zwaar steengruis en diepe afgronden buitengewoon moeilijk was. Het resultaat van'dezen dag was, dat nog slechts 44 rijders nul strafpunten hebben, 16 rijders hebben strafpunten, terwijl er 28 uit gevallen zijn. Twee der Italiaansche Ardea- rijders zijn wegens hulp door derden gedis- qualificeerd. Van de Hollanders hebben de Ridder op iAriel en Bakker Schut nul strafpunten, van IHamersveld en den Engelsen liepen veel strafpunten op door lekke banden. Twee En gelsche rijders kregen strafpunten voor te laat aan controle komen. Voor de Internationale Trophy komt thans alleen nog het Italiaansche Gilera team in aanmerking, terwijl voor de Silver Vase nog een Fransch en een Italiaansch team in aan merking komen. Mtfrgen, de laatste dag, wordt besloten met de bekende snelheidsproef. Zesde dag. De laatste dag van den zesdaagschen motorwedstrijd is wederom zeer zwaar ge weest; het traject dat ditmaal 238 K.M. lang was, ging over slechte modderige wegen, terwijl ook het weer in het geheel niet mee werkte. Men besloot dan ook tijdens den wedstrijd aan alle deelnemers 20 min. rust toe te staan. Onze landgenooten Van Ha- mersveld en Fijma hadden wederom te kam pen met ettelijke lekke banden, waardoor zij veel strafpunten kregen. De Ridder kwam eenige malen te vallen, doch hij wist steeds op tijd binnen te komen. Voor den aanvang van de snelheidsproef hadden laatstgenoem de rijder en Bakker Schut nog geen enkel strafpunt. De Engelschman Jones op New Imperial reed tegen een auto en moest uitval len. Aan het slot van den dag werd de snel heidsproef gehouden op een afgesloten circuit voor 5.3 K.M. Het gemiddelde voor de zware machines was vastgesteld op 75 K.M. per uur, voor de lichte machines op 70 K.M Over het algemeen reden de Engelschen bij deze proef zeer slecht; buiten verwach ting kregen velen dan ook talrijke strafpun ten. De Ridder brak tijdens deze race een voorketting; alleen Bakker Schut bracht het er goed af. De Engelsche zijspanrijdster Peggy Shillabeer sloeg met haar machine om. Later brak de zijspanverbinding van haar machine. De uitslag van dezen zee- zware n zesdaagsche is volgens de Crt.: Gouden medaille (0 strafp.): Welch (Royal Enfield), Voyey (Rudge), Rose (Ariël), Kershaw (Ariël), Fiffen (Velocette), Chammore (B.S.A.), Fhacker (Ariël), Ram- stedt (Norton), Clarck (New Imperial), Crisp (Triumph), Greenwood (New Imp.), Perrigo (B. S. A.), Miss Newton (Royal En- field), Miss Cottle (B. S. A.). Miss Lermitte (Rudge). Williams (Rudge), Wise (A. Y. S.) Bakker Schut (Rudge), Numzio (Ardea). Boutiller (Sarolea). Parchest (F. N.), Ber nard (Gnome et Rhöne), Jolly (Alcyon), Boetche (Magnatdebon), Perrotin (Terrot), Deboissiux (Monet), Gooven en Qouion op Terrot, Nas (Gnoeme et Rhöne). Zeven rijders kregen de zilveren medaille (tot 10 strafp.) Bronzen medaille (tot 25 strafpunten) 6 rijders. Souvenir (tot 50 straf punten) 8 rijders. Diploma (meer dan 50 strafpunten): 2 rijders. Van de Nederlanders kreeg Bakker Schut de gouden medaille, De Ridder bronzen me daille, Hamersveld en Fyma kregen een sou venir; den Engelsen ontving een diploma. De Trophy International werd gewonnen door (Italië) met de rijders Rosolino, Luigi en Miro (allen op Gilera). De Zilveren Vaas was voor Frankrijk met Sourdot en Deboi- sieux op Monet en Goyon en Goulon op Ter rot. EEN NIEUW ENGELSCH LUCHT SCHIP. Volgens den „Sunday Express" is men Voornemens een nieuw luchtschip te bouwen van grooter afmetingen dan de R. 100. Het luchtschip zal in staat zijn 50 passagiers mede te voeren. Hierover vernemen wij nader, dat het nieu- luchtschip een gasinhoud zal hebben van 7 K millioen kubieke voeten, tegenover de R. 100 5y2 millioen. Hi.ermede zou zelfs het luchtschip, dat thans in de V.S. wordt ge bouwd, worden overtroffen. De snelheid van dit reuzenluchtschip zal meer dan 80 mijl per uur bedragen, zoodat de reis van Enge land naar Canada in iets meer dan 36 uur zou kunnen geschieden. KINGSFOED SMITH'S VERBLIJF IN NEDERLAND. Besprekingen voor een a.s. we reldvlucht. Naar wij vernemen zal de heer Kingsford Smith nog enkele dagen in Nederland ver blijven cm uitvoerige plannen te bespreken met Van Dijk, betrekking hebbende op een a.s. wereldvlucht, die het volgend jaar door hen zal worden gemaakt. DE EUROPA-RONDVLUCHT. De laatste deelnemer aan de fi nish. Als laatst aankomend deelnemer aan de Europa-rondvlucht is de Zwitser Kolp per S. 2 uit Danzig te Berlijn gearriveerd. Hier mede zijn van de 60 deelnemende vliegers, die op 20 Juli van Berlijn startten, 37 terug gekeerd. Er hebben er 23 de vlucht opgege ven. PROEFVLUCHTEN VAN DE DO. X. Ook een Oceaanvlucht? De groote vliegboot Do. X zal bij gunstig Weer heden een korte proefvlucht maken, ten einde de nieuw ingebouwde twaalf waterge- koelde 600 P.K. Curtiss-motoren te probee- ren. In den loop van deze week zullen dan nog verschillende andere proefvluchten ge maakt worden, waarna verschillende vluch ten ondernomen zifllen worden naar Berlijn en naar de Oostzeekust, en vervolgens naar Zwitserland, naar de Middellandsche Zee en waarschijnlijk ook naar Nederland. Vermoe delijk nog in den loop van dit jaar zou men, naar verluidt, willen trachten met de Do. X. een vlucht naar Amerika te maken, wanneer de weergesteldheid daartoe gunstig is. naderen. Toen het eindelijk gelukte het vuur te blusschen, konden uit de resten nog slechts de lijken der beide inzittenden, twee inge nieurs van de militaire luchtvaartgroep, te voorschijn worden gebracht. DE „CITY OF NEW-YORK" VOOR EEN WERELDVLUCHT GESTART. Ontijdig einde. De Amerikaansche wereldreiziger John Henry Mears is Zaterdag om 6.40 Oost-Ame- rikaanschen Zomertijd (11.40 M.E.T.) gestart voor een nieuwen vlucht rond de wereld, ten einde te trachten het record, dat op naam staat van „Graf Zeppelin" met rond 21 da gen, te verbeteren. Mears vliegt met een Lockheed-Vega-vlieg- tuig, de „City of New-York". Hij wordt ver gezeld van den Amerikaanschen piloot Hen ry J. Brown. Tot 13 uur Oost Amerikaanschen Zomer tijd heeft men niets meer van de vliegers ver nomen, hoewel de weersomstandigheden langs de geheele kust gunstig zijn. Er bestaat evenwel geen enkele reden tot bezorgdheid. Allereerst wordt het traject naar Harbour Grace (New-Foundland) afgelegd, waarna naar Dublin zal worden gevlogen. Te Harbour Grace gedaald. Een later bericht uit New-York meldt: De wereldvliegers Mears en Brown zijn Zaterdagavond te 20.25 uur te Harbour Grace op New-Foundland geland en hebben dus het eerste traject van hun wereldvlucht op succesvolle wijze afgelegd. Van hier be geeft zich de „City of New-York" naar Du blin. De „City of New-York" geheel vernield. Naar uit Harbour Grace (New-Foundland) wordt gemeld, is het vliegtuig, de „City of New-York" waarmee de wereldvliegers Mears en Brown naar Dublin zouden vlie gen, gistermorgen vroeg geheel vernield. EEN NIEUWE POGING TOT EEN OCEAANVLUCHT. De vlieger Willimams, die kortgeleden een non-stop-vlucht maakte van New-York naar de Bermuda-eilanden en terug en Boyk, staan op Rooseveltfield gereed, om bij gunstig weer naar Harbour Grace te vliegen, om te trach ten vandaar naar Londen te vliegen. VLIEGTUIG BRANDEND NEER GESTORT. Twee inzittenden gedood. Vrijdagavond tegen zes uur vloog een vliegtuig op groote hoogte boven Montpel- lier, toen de bewoners plotseling tot hun schrik zagen, dat het vliegtuig als een bran dende fakkel naar beneden stortte. De twee dekker kwam terecht op een buiten de stad ge legen stuk land, waar landarbeiders onmid dellijk te hulp schoten. Het was echter on mogelijk de in volle vlam staande machine te VERJAARDAG VAN DE KONINGIN MOEDER. De viering ie Baarn. Zaterdag op den verjaardag van de konin gin-moeder, was Baarn weer in feeststem ming. Reeds in den morgen zijn vele vreem delingen aangekomen, om met de ingezetenen van Baarn te zamen dezen heuglijken dag te herdenken. Van alle openbare gebouwen en vele particuliere woningen wapperde de drie kleur. De midderrstandsvereenigingen hadden een étalage wedstrijd georganiseerd. De feestelijkheden zijn Vrijdag begonnen met een concert van het kinderkoor der Chris telijke Oranjevereeniging, dat op den Brink onder groote belangstelling werd gegeven. Zaterdagmorgen gaf de harmonie „Cres cendo" eer. concert van gewijde muziek, waarvoor honderden belangstellenden zich op den ouden Brink verzameld hadden. Na het concert volgde een feestelijke omgang door de straten van het dorp. Zaterdagmiddag werd een ringstekerij ge houden op paarden en in sjeezen en 's avonds was er weer een concert met als slot vuur werk. De ringstèkerij werd opgeluisterd door de muziek van de huzaren te Amersfoort. de half vier arriveerde de geheele konink lijke familie met groot gevolg in auto's luide toegejuicht door duizenden toeschouwers. Met groote belangstelling volgde de konink lijke familie de Wedstrijden. 1 e kwart voör vier vertrok de koninklijke fatniiia. In de residentie. Van een algemeene feestviering in Den Haag kan niet worden gesproken. Van de openbare-, rijks-, provincie- en ge meente-gebouwen wapperden de vlaggen, terwijl eveneens aan de verschillende legatie gebouwen de vlaggen waren uitgestoken, •naar gelang van de nationaliteit. Ook van particuliere zijde werd, vooral in de binnen stad, druk gevlagd. Het Voorhout prijkte weer met de traditio- neele vlaggetjesversiering, de motorwagens •van de H.T M. en van de Blauwe Tram waren op de gebruikelijke wijze gepavoiseerd, ter wijl ook op de autobussen een vlag-deeoratie was aangebracht. Op de ten paleize liggende felicitaiie-regis- ters werd druk geteekend. Aan de departementen werd Zaterdag avond de gewone verlichting ontstoken. Van wege het Haagsch comité voor Volksfeesten waren verschillende kinderfeesten en wed strijden georganiseerd op het Malieveld' en in het Zuiderpark. ten. Een ultimatum om binnen drie dagen den arbeid te hervatten is gesteld. Bij niet- hervatting volgt ontslag. De werkgevers wil len geen conferentie houden. De toestand is betrekkelijk rustig, doch de burgemeester heeft voor politieversterking zorg gedragen. Volgens De Crt. is het waarschijnlijk, dat de staking zich uitbreidt tot andere gemeen ten. PER KANO OVER ZEE NAAR DUINKERKEN EN PARIJS. De watersportsman jhr. Sand- berg van het Stille Strand ver trokken. Met een zakje mondkost aan boord en een tasch van zeildoek, waarin kleeding was ge borgen, is Donderdagmorgen de watersports man jhr. C. C. Sandberg met zijn kano van het Stille Strand bij Kijkduin in zee gesto ken om te trachten al peddelend Duinkerken te bereiken, aldus schrijft de Haagsche Crt. Een klein groepje bekenden deea den heer Sandberg uitgeleide, die in badpak gekleed en met een zwemgordel om, in zijn nietig, blauwgeschilderd vaartuigje plaats nam, ter wijl een forsche branding heftig attaqueerde Een bos bloemen, hem vóór zijn vertrek aangeboden, ging mee op de achterplecht en weldra danste de peddelaar op de eerste rol lers, die met groote vaardigheid en zeker heid werden gepasseerd. Man en kano rezen en daalden op den kal- men golfslag, onderwijl door stroom en pa gaai vrij snel Zuidwaarts gevoerd, een paar honderd meter uit de kust. De zeevaarder zal om te beginnen in Hoek van Holland aan wal gaan voor een korte rust en zoo onderweg telkens even verpoo- zen en eventueel den nacht verblijven. Wordt Duinkerken door hem bereikt, dan zal hij trachten, de kustlijn verder volgend, den Seinemond te bereiken, om dan de rivier op te varen tot Parijs, dat het einddoel is van den tocht. MET DE SPAARKAS ER VANDOOR. Kermis vieren. Vrijdagavond zouden in een café-restau rant te Helmond, onder de leden van de daar gevestigde Spaarkas de inlagen van het afgeloopen jaar uitgekeerd worden in ver band met de kermis, die Zaterdag zou begin nen. Een kellner van het café, die penning meester der spaarkas is, bleek echter met de kas vertrokken te zijn. Naar schatting was er een bedrag van ruim 800 in de kas. DE TORPEDOBOOTEN Z 5 en Z 7 TE HAMBURG. Vrijdag zijn de torpedobooten de Z 5 onder commando van J. W. G. van Heugel en de Z 7 onder commando van J. B. de Meester, beiden luitenant ter zee le klasse, in Ham burg aangekomen. Gedurende hun verblijf zijn officieren en manschappen de gasten van den Senaat en de „Marineleitung". Er zullen verschillende tochten in en buiten Hamburg worden onder nomen. Zaterdagmorgen werden officieele bezoe ken afgelegd. De senaat biedt den officieren een lunch aan in den „Ratskeller", waaraan ook eeni ge andere autoriteiten zullen deelnemen. De leider van de „Marineleitung" heeft de offi cieren aan een lunch uitgenoodigd, waarna de consul-generaal der Nederlanden Zater dagavond een dansavond te zijnen huize aan biedt. Het vertrek van Hamburg is bepaald op Donderdag 7 Augstus. FAILLISSEMENTEN. In de week van 28 Juli—2 Augustus 1930 zijn in Nederland uitgesproken 31 faillisse menten. ZICHZELF BIJ VECHTPARTIJ GEWOND. De 19-jarige F. Wilsens, van beroep veld- arbeider en werkman in den IJ-polder bij den landbouwer Beijl, afkomstig van de Zeeuwsch-Belgische grens, is Zaterdagavond te ruim elf uur op den Dam te Zaandam om een 25-jarig meisje uit Zaandam in een vecht partij gewikkeld met haar begeleider, zekeren Stevens. De laatste beweert, volgens De Crt., te zijn aangevallen met een scheermes, nadat W. tevergeefs gepoogd had het meisje met een nieuwen dolk te treffen. In de worsteling die nu volgde, en waarbij W. onder kwam te liggen, heeft hij met het scherpe mes zich zelf bijna den hals afgesneden, zoodat men vreest voor zijn leven. De dolk en het scheer mes zijn in beslag genomen. F. W. kon niet verhoord worden. De commissaris van poli tie, de heer S. v. d. Laan, leidde terstond per soonlijk het onderzoek. De getroffene is naar het ziekenhuis overgebracht. INBREKER TE BAARN. Zijn slag geslagen tijdens de feeste lijkheden. Zaterdagavond, tijdens de feesten te Baarn, heeft een inbreker getracht zijn slag te slaan in de Vincent van Goghlaan. Hij wist daar één der huizen binnen te komen en onder zocht daar alles, doch kon blijkbaar niets van zijn gading vinden. Daarop drong hij een naburige woning binnen, waarvan de bewoners naar het feest waren. Toen dezen later thuis kwamen, mis ten zij een bedrag aan geld, een foto-toestel en verschillende andere voorwerpen, meldt De Crt. De politie stelt een onderzoek in. LANDARBEIDERSSTAKING TE NIEUWVLIET. Zaterdagmorgen is onder de landarbeiders van Nieuwvliet een werkstaking uitgebroken, welke ha r oorzaak vindt in den wensch der arbeiders om een collectief contract af te slui ten. De landbouwers willen hiervan niet .we KORTE BERICHTEN. Het bestuur van het herv. Ehaconessen- huis te Almelo ontving een gift van 3000 Te Hindeloopen wordt een polderwa termolen door een electrisch gemaal vervan gen. De schijnwerpers Tegen 11 uur gisteravond zijn 2 auto's op den Haarlemmerweg, even voorbij Sloterdijk met elkaar in botsing gekomen, tengevolge •van de helle verlichting der schijnwerpers. In den auto die uit de richting Haarlem kwam zaten een heer en een dame Beide werden gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. De andere auto was op weg naar Den Haag. De inzittenden hiervan zijn met den schrik vrij gekomen. Politiemotor tegen een boom ge reden. Gistermiddag ongeveer 4 uur heeft op den Meppelerweg een ernstig auto-ongeval plaats •gehad. Door tot nu toe onbekende oorzaak reed een motor met zijspan van de politie tegen een boom. De motor werd zwaar ge havend. De duorijder, majoor Mak werd ge wond naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle overgebracht. Het eerste ongeluk op een nieuwen weg. Op den nieuwen Rijksweg bij den Thieren- schen weg te Bussum moest gisteren een reeks auto's stoppen voor de benzine-tram die van Huizen kwam. In de file bevond zich een motorrijwiel, bestuurd door den heer J. P. D. uit Amsterdam. Op de duo zat zijn vrouw. De auto die achtdr hem reed en bestuurd werd door den heer J. D., werd niet tijdig geheel tot stilstand gebracht De duorijdster ge raakte bekneld tegen den bunker en kreeg ernstige been- en knie-wonden. Vijf gewonden. Gistermiddag had op den Rotterdamschen weg 'bij Zwijndrecht een ernstig auto-ongeluk plaats. De heer Scheukammer, directeur der ammunitiefabriek te Dordrecht, reed met zijn auto, waarin zijn echtgenoote, zoon en de heeren Uder en Marukzyk waren gezeten, langs den straatweg, toen hij een anderen auto wilde inhalen en plotseling van tegen gestelde richting een paard zag aankomen. De heer S. remde zeer sterk, waardoor zijn auto kwam te slippen, tegen een boom reed en 17 meter verder tegen een anderen boom te pletter sloeg. Alle vijf inzittenden werden gewond en naar het r.k. ziekenhuis te Dor drecht overgebracht, waarbij bleek, dat de heer Uder er het ernstigst aan toe was. De andere vier liepen minder zware verwondin gen op. Gladde wegen. Drie gewonden. Zaterdagmiddag heeft te Maastricht op den Meerssenerweg een botsing plaats gehad tusschen den auto van den 42-jarigen leeraar E. Steunebrink uit Rotterdam en die van den 27-jarigen Amerikaan Odes A Burnell Hilton uit Sioux City, Iowa. De beide heeren bekwa men lichte kwetsuren aan hoofd en ledematen en konden na verbonden te zijn het ziekenhuis Calvarienberg weer verlaten. De vrouw van den Amerikaan, Mrs. Winifred Hilton-Jones, is er erger aan toe. Zij bekwam een schedel breuk en inwendige kneuzingen, en is ter ver pleging in het ziekenhuis opgenomen. De botsing werd veroorzaakt door de glad heid van den weg tengevolge van den regen. De automobielen werden tamelijk ernstig be schadigd. Een aanrijding met ernstige ge volgen. Bij het naar huis gaan na het vuurwerk te Baarn ter gelegenheid van de viering van den verjaardag van de koningin-moeder, is een man aangereden door een auto uit Nijkerk. De aangeredene maakte zich zoo kwaad, dat hij op de treeplank van den auto sprong en den chauffeur een vuistslag toediende. Op de andere treeplank sprong iemand uit het publiek, blijkbaar met de bedoeling den chauffeur te lijf te gaan. Deze raakte zijn stuur kwijt met het gevolg dat enkele meters verder twee personen werden omvergereden. Het bleken te zijn de heeren C. v. d Burgt uit Zeist en H. Postema te Baarn. De eerste geraakte bewusteloos, maar kon, ondanks een gapende hoofdwonde, per auto naar zijn •vader worden vervoerd. De heer Postema bleek ernstiger gewond te zijn en moest naar •het ziekenhuis worden vervoerd. Nadat de chauffeur en verschillende getui gen direct na het ongeval door de politie ver hoord waren, werd de auto weder vrijgelaten en kon hij zijn reis naar Nijkerk voortzetten. Een doode. Gistermiddag heeft op den weg tusschen Bokstel en Best een doodelijk auto-ongeluk plaats gehad. De be,r Berckmans uit Eind hoven was in gezelschap van den 17-jarigen van G. met een auto uitgereden op weg naar Breda. Onderweg is de stuurinrichting defect geraakt, waardoor de wagen in botsing kwam met drie langs den kant staande boomen. De auto werd geheel vernield. Van G„ die achter in den wagen zat, kon er tijdig uitspringen, de heer B. echter zat achter het stuur gekneld. Het slachtoffer is op weg naar het ziekenhuis overleden. Een fietsende vrouw gedood. Vanmorgen om 9 uur wilde de vrouw van C. T. te Amstelveen per fiets een stilstaanden auto passeeren. Op 'hetzelfde oogenblik naderde van den tegenovergestelden kant een zware vrachtauto. De vrouw kwam te vallen, waardoor zij onder de vrachtauto raakte. Den man treft geen schuld. Kind door motor overreden en gedood. Zondagmiddag is te IJmuiden het 6-jarig dochtertje van de wed. V. bij het oversteken van de straat door een motorrijder overreden. r!€t kind is s nachts <ictn de gevolgen over- leden. Tegen den motorrijder is proces verbaal opgemaakt, - eans met Purolzeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij UW haar wordt. PurolïKp Is even al, Poro|, verkrijgbaar bij Apo h. en Drogisten. ^ALKMAAR, 4 Aug. 1930. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 54 Vette koeien 28U—450- 15 Vette kalveren 60—135; Vette kalveren per K.G. 1.10-/ 1.55;'34 Nuchtere kalv (slacht) 12-/ 30; 502 Vette Varkens' (zware) per K.G. 0.60—0.65; Zouters per K.G. 0.620.63. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Aug. 1930. Op de he. den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 903 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 4 Aug. 1930. Op de he< den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt: 278 vette koeien, ie kw. 1.12—1.20; 2e kw. 0.90—1.08 3e. kw. 0.740.88; 110 Melk- en kalf' koeien 270380; 101 vette kalveren, le kw. 0.84—0.90; 2e kw. 0.760.82- 3e kw. 0.70—0.76; 70 Nuchtere kalveren 12—19; 43 Schapen 36—42; 600 Varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 74 —75 cent; zware varkens 72—74 cent; vette varkens 70—72 cent; 111 Paarden 120— ƒ230. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug. '30. Langendijker Groentenveiling. 7000 stuks Bloemkool les5.708.90, 2e s. 1.80 2 per 100 stuks; 25000 K.G. Roode Kool ƒ0.60—2.30; 17000 K.G. Gele Kool 1.60—2.60; 18000 K.G. Witte Kool 0.80—2.20; Gele drielingen 1.80— 3 90; 6000 K.G Gele Uien 5.60—5.80: Zilver drielingen 1.601.90; Gele Nep 4.70—5.90; 3000 K.G. Zilvernep 7.50 11.80;-130 K.G. Snijboonen 5_ 11.80; 600 K.G. Slaboonen 4.10—5.40: 1300 K.G. Tomaten: A 4.60—8.10; B 6; C 1.70—5.10; CC 2.80; 9600 K.G. Aardappelen; Schotsche muizen 3,10 4.80; Schoolmeesters 2.90; Eigenhei. mers 3.905.40; Drielingen 2.10— 5.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 2 Aug. 1930. Sch', Muizen 2.603.40; Grove 33.20; Eigenheimers 3.204.40; Eigenheimers 3.70—5.50; Slaboonen 6.10—6.60; Roode Kool 6.600.90; Zilvernep 5.30 6.30; Zilverui en 0.10—0.20; Zilver drielingen 1.50—1.80; Gele Nep 8.20 —ƒ9.10; Gele drielingen 3.30—3.70; Uien 44.80. Aanvoer: 25500 K.G. Aardappelen; 7400 K.G. Roode Kool; 6175 K.G. Gele Nep; 7425 K.G. Zilveruien; 1275 K.G. Uien en 170 K.G. Slaboonen. BOVENKARSPEL, 2 Aug. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BL kool 12—14; Roode Kool 0.500.90; Witte Kool 0.50—0.80; Gele Kool 0.50 1.10; Aardappelen: Schotsche muizen 0.901.60; Geld. Schotsche 0.60— 1.20; Wilde Duc 2—2.15; Slaboonen 1.20 per 30 pond. ZWAAG, 2 Aug. 1930. Veiling Bangert en Omstreken. Zwarte bessen 4.10; Kruis bessen 3.60—12.80; Tomaten: A 13.40; B 11.80; C 12.30 en CC 6.80; Slaboo nen 3.4013; Snijboonen 9.50— 8.10; Druiven 77—93; Roode bessen 5—15; Trosbessen 12—22; Prolefic 22—33.20; Witte Bessen 4.5O-7.40; Yellow 20—50; Peren 8—31.50: BL kool 7—12; Roode kool 0.70—1; Gele Kool 2.40—f 4.40; Wortelen 2—- 5; Komkommers 1.70—4. PURMEREND, 2 Aug. 1930. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- een". Augurken: middel 13—16 cent, basterd 3035 cent, grof fijn 65—85 cent, stek 12— 14 cent en bommen 8 cent per mand, 6 K.G, NOORDSCHARWOUDE, 2 Aug. 1930. Schotsche muizen 2.20—3.40; Groote hotsche muizen 2.903.90; Duken 3.60; Eigenheimers 3.504.10; BI. Eigenheimers 3.804.60; Drielingen 2.50; Uien 4.10—4.80; Drielingen 3.20—4.10; Gele Nep 7—9.30; ZiU veruien 0.03—0.50; Drielingen 1.90—1 2.80; Zilvernep 5.307.10; Spercie- boonen 4.80—5.90; Snijboonen 7.80; Roode Kool 0.601.60; Witte Kool 0.60—2; Gele Kool 0.60—2; alles per 100 K.G. en Bloemkool 5.70—6.50 per 100 stuks. Aanvoer: 45000 K.G. Aardappelen25600 K.G. Uien; 45600 K.G. Zilveruien; 8500 K.G. Spercieboonen; 25 K.G. Snijboonen; 11200 K.G. Roode Kool; 39600 K.G. Witte Kool 13800 K.G. Gele Kool en 200 stuks Bloemkool. PURMEREND, 1 Aug. 1930. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken" Aardappelen: Schotsche muizen 0.48 1.17, BI. Eigenheimers 0.611-09, Borgers 0.46—0.77, Schotsche muizen (kl.) 16—44 cent per zak, 25 K.G.; Slaboo nen: dubbele 31—36 cent, dubbele z. dr. 51 —59 cent, enkele 1.101.25, enkele z. <fr- 1.60 per zak, 15 K.G.Snijboonen: Stok 1.50-2.70, Stam: smalle 15—75 cent en breede 0.451.80 per zak, 15 K.G.; Roode Aalbessen 7—37 per 100 K.G.; Zwarte bessen 3—9 per 100 K G.; Witte Klapbessen 0.15—0.90 per 10 K G.; Perziken 3—14 per 100; Komkommers 0.602.90 per 100; Tomaten: A f 13; B 12—14; C 10-f 11.50; CC 4 en Tomaten Bonken 9—12 per 106 K.G.; Bloemkool 2—19 per 100; Ro.0"? Kool 1.504 per 100; Savoye Kool 1.80—5.20 per 100; Postelein 0.60— 0.78 per mand, 6 K.G.; Sla 1.20—f 3-40 per 100 kropAndijvie jl.60—f 4.30 pet 100 krop; Selderij 3—8 per 100 bos; Ra barber 4—8.40 per 100 bos; Wortelen 410.80 per 100 bos; Uien f 110 Per 25 K.G.; Druiven: Frankenthalers f 0.70— 0.80 per K.G. Appels: Yelloy Transparant 12—ƒ51 per 100 K.G.; Peren: Janbaasje 29 en Kruidenierspeer 9f 30, all6* per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8