m Het Bloemencorso te Bergen. r AS PI RIN Rechtszaken Vandaag heef en droog, [eenig op de wereld Een groot succes, ondanks het dreigende weer. Een „Schlager" en vele prachtstukken. SE A VOXTIRES V AI 1ÏF VIHR E EU 19 ICEITJC ■- "A i morgen misschien koel en nat! Daarom ook in <den zomer nooit zonder Aspirin- tabletten. zich om 2 uur in hotel ,,De Lindeboom" waar een lunch werd aangeboden aan de.genoo- digden. Landbouwtentoonstelling. Naar wij vernemen is de aangifte voor de 3 en 4 September te houden Landbouwten toonstelling reeds bijzonder groot, vooral de aangifte voor de rubrieken wolvee, wol en rundvee zijn zeer groot, terwijl ook ter op luistering veel zal worden ingezonden. Tijdens de landbouwtentoonstelling zullen te Den Burg paardensportfeesten gehouden worden. Behalve de rijvereeniging Texel, zul len ook de rijvereenigingen van St. Maar tensbrug en Anna Paulowna ter opluistering demonstraties geven, terwijl verschillende «"pdstrijden gehouden zullen worden. i i V BERGEN. Radioeuursie De oudste leerlingen der Radiotelégraaf- Jchool Jan Jacoblaan 13, Bergen maakten 1.1. Dinsdag een excursie naar de „Johan van Oldebarneveldt", door de welwillende medewerking van „Radio Holland" hiertoe in staat gesteld/Onder leiding van den heer Marijn van de school, den heer 'Jansen van de school van Radio Holland en den chef van het Radiostation der Johan v. Olde barneveldt" werd deze modernste aller in stallaties voor de Nederlandsche koopvaar dijvloot bekeken. De moderne ongedempte zender M. C. 6 van Marconi, de geheel nieu we richtingzoeker en de nieuwste ontvangers en noodinrichting aan boord, gaven een uit stekend beeld van de zéér ver gevorderde ra diotechniek. Aan boord van deze groote stoomer is het telegraafkantoor langzamer hand zoo groot geworden, dat men zich aan land denkt te bevinden. Het was voor de leerlingen een middag welke hun lang zal heugen en welke voor hun studie van groot nut is geweest. GROOTEBROEK. Op de vierde bloembollenveiling van de Veilingsvere enigi ng „De Tuinbouw" waren aangevoerd ruim een milHoen stuks bloem bollen. De handel was vlug. Er werden Toogere prijzen besteed dan op de vorige veiling. Bij beschikking van den minister van defensie is aan den dienstplichtige H.'Rood uit deze gemeente, voor goed vrijstelling van den militairen dienstplicht verleend, wegens kostwinnerschap. HOORN. Vandaag (Woensdag) is de kermis ingeluid. Ai het Parkhotel wisselen een operette- gezelschaip en Faveur elkander af, terwijl in onderscheidene café's muziek en zang wordt gegeven. Gezien de malaise in den tuinbouw, ver wacht men algemeen geen drukke kermis. LANDSMEER. - De dienstplichtige J H. de W., uit deze gemeente, is naar den krijgsraad voor de landmacht te 's-Hertogenbosch verwezen, wegens beieediging van een ambtenaar in functie. AARTSWOUD. Bij den brand, die dezer dagen hier plaats ♦bnd, ging o.m. ook alle bezit van den 13- ijarigen knecht verloren, hetwelk niet verze kerd was. Jongedames collecteerden voor hem en kregen aan giften f 120 en een rijwiel bij een, terwijl den boer een voer hooi gratis werd aangeboden. Dit laatste voorbeeld kreeg navolging, zoodat hij nu al over 30 voer kan beschikken BROEK OP LANGEN DIJK. Tot lid van het bestuur der Banne Broek op Langendijk, is gekozen de heer C. de Groot De Chr. Manaenzangvereeniging „De Lofstem" behaalde op het gehóuden concours te Huizen een 2en prijs in de 2e afdeeiing. Geboren: Alida, dochter van J. Wage naar en T. Plugboer; Piet, zoo van K. Otto en R. de Does; Nelly, dochter van T. Goet en van T. van der Wal; Jacoba, dochter van E. Smit en G. Leijen. Oeverleden: Johanria Kossen oud 6 jaar, dochter van K. Kossen en J. Groen. Ondertrouw en getrouwd: geene. EGMOND AAN ZEiE. Dc Vereeniging „Koninginnedag" herleeft. Woensdagavond had het bestuur van de vereeniging „Koninginnedeg?' een vergade ring belegd in de zaal van de „Vergulde Valk". De voorzitter, de heer C. Pluimgraaf, herinnerde er aan, dat door verschillende om standigheden deze vereeniging een paar jaa van rust had moeten doormaken. In het bij zonder memoreerde spreker 'het overlijden bestuurslid, den heer C. van jPel, een hat- den werker voor de vereeniging. Doch nu waren er van verschillende zijden stemmen opgegaan, dat er van „Koninginnedag" weer wat gedaan moet worden. De laatste jaren was er gewerkt zonder leden. De benoodigde gelden werden door een collecte bijeengebracht. ^De voorzitter vond het een groot bezwaar, dat er geen leden waren, vooral als het dp'stemmen aan kwam. Daarom wenschte hijJjeen vereeniging met leden, zooals ook de kooiinklijk goedge keurde statuten aangeven. Alle aanwezigen gaven zicfe^paarna op als lid, waarna op wettige wijze het bestuur werd aangevuld met de heerent-'P. Dekker, J. Obdam, J. Gul en A. van der 'Steen. Hierna ging men over totjjihat houden van eenige voorloopige besprekingen betreffend de viering van den verjaardag van H.M. dU Koningin. De gymnastiekvereniging „Achilles" era het fanfarecorps zegden belangeloos hun) volle medewerking toe. Alleen de kinderen van de leden, die min stens 1 per jaar bijdragen, zullen worden toegelaten tot de verschillende wedstrijden, die nader door het bestuur geregeld zullen worden. Een commissie werd benoemd- tot het samenstellen van een circulaire, die onder de inwoners zal worden verspreid. EEN ADVOCAAT ALS BEKLAAGDE. Vrij gesproken van oplichting maar tot een half jaar veroordeeld voor diefstal van een brief uit hei dossier. De Vacantiekamer der Haagsche recht bank deed uitspraak in de zaak van den ge wezen advocaat en procureur, die terecht had gestaan wegens oplichting en wegens diefstal van een brief uit het dossier van den rcchter-commissaris, belast met de instructie iii deze zaak. De rechtbank sprak verd. vrij van de hem ten laste gelegde oplichtingen. De wegmaking van zaken, bestemd voor de bevoegde macht tot overtuiging of bewijs, (art. 200 W. S.), achtte de rechtbank echter bewezen en veroordeelde verd. te dezer zake tot een gevangenisstraf van zes maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis en de onmiddellijke invrijheidsstelling van ver dachte. In het vonnis werd o.a. overwogen, dat niet wettig en overtuigend is bewezen, dat verd. zich aan oplichting zou hebben schul dig gemaakt, omdat gebleken is, dat voor het ontslag uit de gijzeling van getuige hulp van derden noodig was en verd. zijn salaris vaststelde op het verschil tusschen 750, waarvoor hij finale kwijting gaf en het wer kelijk daarvoor benoodigd bedrag. De rechtbank overwoog, dat de beioordee ling van het salaris aan verd. diende .te wor den overgelaten. Meer uitvoerig zette de rechtbank de fei ten uiteen, uit welke de schuld van verd. aan het verdwijnen van den bewusten brief uit het dossier is komen vast te staan. Daar ech ter voor dit feit geen voorloopige hechtenis is toegestaan, beval de rechtbank de invrij heidstelling van verdachte. DOODSLAG TE BRUNSSUM. De Hooge Raad behandelde een cassatie beroep van een verdachte, die in hooger be roep door het gerechtshof te 's-Hertogen bosch is veroordeeld tot vijf jaren gevange nisstraf wegens doodslag op J. Sillen te Brunssum, op wien hij met een jachtgeweer had geschoten en dien hij zoodanig trof, dat het slachtoffer eenige oogenblikken later overleed. De advocaat-generaal, mr. v. Lier, conclu deerde tot verwerping van het beroep. Arrest 12 Augustus. POGING TOT DOODSLAG. Voor de vacantiekamer der arrondisse- ments-rechtbank te Maastricht stond gisteren terecht iemand, te Gulpen, zonder beroep, gedetineerd ter zake, dat hij na haar eerst bedreigd te hebben, in een café een vrouw met een gummislang op het hoofd heeft ge slagen, zoodat er een hevige bloeding ont stond. Ter zake van verzet tegen de politie, be dreiging en poging tot doodslag werd tegen verdachte vijf jaar gevangenisstraf geëischt. VERDUISTERING DOOR EEN KASSIER. f Ongeveer vier ton verdwetien. Op 27 Maart j.1. failleerde een kassier en commissionnair in effecten zijn vennootschap en de nalatenschap van den even eerder over leden vennoot van den kassier. De overleven de vennoot begaf zich naar de justitie te Zui len, om daar in hechtenis te worden gesteld. Spoedig daarop werd het deficit geschat op circa vier ton en een der crediteuren bleek voor de helft van dat bedrag bij de zaak te zijn betrokken en nagenoeg geheel geruï neerd. De zaak wekte in de omgeving grooten schrik, mede omdat de gefailleerde firma een groot vertrouwen had genoten sedert onheug lijke jaren. Erger nog werd de kwestie, toen kwam vast te staan, dat het niet bij een fi- nancieele débacle zou blijven en de overleven de vennoot zich zou hebben te verantwoor den wegens diefstal. Gister stond de kassier voor de arrondisse mentsrechtbank te Zutfen terecht wegens wederrechtelijke toeëigening van een aantal effecten, aan cliënten toebehoorende, welke effecten hij voor de cliënten in bewaring had. Voor deze zaak bestond veel belangstel ling. Verdachte bekend volledig. In overleg met den vrcegeren vennoot had hij de effecten verduisterd. Zij werden opgezonden naar een kassier te Amsterdam, die ze te gelde maakte. Get. F. ten Winkel zeicle opdracht aan ver dachte-te hebben gegeven om de 4'A pCt. stukken te koopen. Deze stukken had getuige zelf nooit gezien. Get. Bessem, die de opdracht van den heer Ten Winkel had uitgevoerd, kreeg van deze 4500 mede, om voor 2000 Rotterdam, 2000 Amsterdam en 500 Overijselsche Hypotheekbank te koopen. Dit geschiedde en daarna had getuige wel eens naar de stuk ken gevraagd, doch verdachte antwoordde dat de stukken er nog niet waren, doch dat hij zou waarschuwen zoodra dit het geval was. In zijn requisitoir zeide de ambtenaar van het O.M. dat het niet aan verdachte ligt, dat de instructie vijf maanden heeft gevorderd. Verd. heeft onmiddellijk volmondig bekend. Wat het sub. 1 ten laste gelegde betreft, is het wettig en overtuigend bewijs geleverd, mede door de verklaringen van de getuigen. Aangaande sub 2 ten laste gelegde wees spr. erop, dat door de vennooten in onderling overleg effecten uit de safe zijn genomen. Door bijzondere handelingen is de belang hebbende, mevr. baronesse Nieuwenhuis Bentinck, op een dwaalspoor gebracht. De eisch luidde een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. RUWE OPIUM. Maandagmiddag na aankomst van het stoomschip „Oostkerk", van de Holland— lOost Azië-lijn, aan de Sumatrakade te Am- Vterdam, ontdekten commiezen onder de bun- herkolen verborgen een viertal pakjes, welke b\i nader onderzoek ruwe opium bleken te ba vatten. vNumber one" werd gevraagd, wie hiervan de ^eigenaar was. Het antwoord luidde: „Nuvnmer Zeventien". Dat was geen variété- of repertoirenum mer, doch een der Chineesche stokers, die ter plaatse' werd gearresteerd en gistermiddag reeds voor den Amsterdamschen politierech ter mr. „Boon verscheen. Als tolk fungeerde de heer J. T. H. Moll, die op rustige wijze, in een vloeiend Chi- neesch de verschillende vragen en antwoor den overbracht. Het betrof een 35-jarige ge huwde, te üongkong geboren, Chineesche stoker, Ting Hang Sjung, die met de reeds vermelde boot van de „Maatschappij, welke met een zwarten schoorsteen vaart" voor eigen .gebruik vier pakjes opium, of zooals dat anders heet „vanzelf gestremd sap van de doosvrucht van den slaapbol" in zijn be zit had, ten einde aan zijn „opiumbehoefte" te kunnen voldoen. De Ctónees zou dezelve hij had voor 5 pakjes te Shanghai 21 zilveren dollars (een gulden of zeventien) betaald, het man- keerende ihad hij tijdens de reis geconsu meerd -onder de kolen hebben opgeborgen, omdat hij' dat „veiliger achtte". D poliilie-scheikundjge, de heer Van Led den Hulsisbosch, werd, nadat hij' de gebruike lijke vraag van den politierechter of hij „familie van den Chinees" was, ontkennend had beantwoord, als getuige-deskundige ge hoord. Getuige verklaarde de ruwe opium uit handen van den verbaliseerenden ambtenaar te hebben ontvangen. Het product, voorzien van het fabrieksmerk eener handelszaak te Sjanghai, was niet voor directe consumptie geschikt, doch zou eerst nog even gekookt moeten worden. De officier eischte tegen Ting wegens het in zijn bezit hebben van ruwe opium een ge vangenisstraf van een week, met verbeurd verklaring der 'in beslag genomen waren. De politierechter veroordeelde verdachte conform dezen eisch, met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming. Ting berustte in dit vonnis. Nog verstandig, want het gewone tarief is rwee maanden. DIEFSTAL VAN ELECTRISCHE ENERGIE. Tegen den Duitscher B., die indertijd ter zake van diefstal van electrische energie, door middel van het spannen van blanke draden op het net van de Hilversumsche Radio Centrale, einde December van het vorige jaar te Hilversum gepleegd, bij vers'tek was veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 15 dagen hechtenis. B. was in verzet gekomen tegen een ver- oc-rdeeling wegens diefstal. De officier "van justitie te Amsterdam achtte wel degelijk sprake van diefstal en vorderde opnieuw een boete van 25 subs. 15 dagen hechtenis. De politierechter uitspraak doende beves tigde het oorspronkelijke vonnis. We hebben het vorige jaar toch wel wat gemist in Bergen. Die gedachte hebben wij thans bij ons, :nadat we een heelen middag in Bergen hebben doorgebracht. Inderdaad, hset is zoo. Want ook nu weer is gebleken, dai het hoogtepunt van de V. V. V.-feestem zeer zeker door het bloemen corso gevormd wordt. Het bloemencorso! Dit heeft in betrekke lijk korten tijd -een vermaardheid gekregen, is bekend geworden over het geheele land, en kan zoo langzamerhand wel als „een ge beurtenis" genoemd worden. Die gebeurtenis! was blijkbaar al doorge drongen tot onze 'Zuidelijke provincies, want reeds eenige dagen voor den c.orsodag ont ving de voorzitter van V. V. V. een brief uit een der Noord-Brabantsche steden, inhou dende, dat „men met een gezelschap van een paar honderd personen naar het bloemen corso ging; weer of geen weer"! Zegt dat iets? Het spreekt boekdeelen! Want het wil wat zeggen, als men een reis gaat maken van een paar honderd kilome ters, enkel en alleen maar, om een bloemen- feest mee te maken. Dat beteekent, dat er iets bijzonders is, iets buitengewoons, iets unieks... Dat beteekent, dat-Bergen en het Bergen- sche bloemencorso éétn gedachte zijn; dat be teekent, dat Bergen 'bekend is bij duizenden in den lande, neen, bij tienduizenden; ster ker nog, dat Bergen' een klank is, die ieder een kent, hetzij men in Delfzijl of Vaals, in Ootmarsum of.... in Schoorl woont! (v| Dreigende luchten en sombere K.X 'l - voorsp eflingen. Het bloemencorso! We hebben dagen lang gevreesd, dat het festijn in letterlijken zin in het water zou vallen. De hemel was toch steeds maar weer bedekt met een grauwe, dreigende massa en schier elk uur vielen de droppels in groote hoeveelheid neer, om straten en pleinen een goede schoonmaak beurt te geven. En steeds kwam er maar geen verbetering. Elk' .weerbericht luidde even som ber, en al maakt men wel eens de opmerking, dat de voorspelling van de Bildt precies het tegengestelde beteekende, de laatste weken had de Bildt het helaas altijd goed! Totdat gistermorgen zoowaar het zonnetje te voorschijn kwam! Zouden we dan toch een zonnigen bloemendag hebben? Eilacie! des middags tegen tweeën hield Pluvius weer een repetitie en deze slaagde zoo wonderlijk wel, dat juist tegen het aan- vangsuur van het corso een uitvoering "gege ven werd, die „af" wasf Een stortbui liet haar watermassa's over Bergen zoo heftig uitstralen, dat binnen enkele minuten/alles en iedereen door en doornat*.was Totdat ook deze bui vertrok. - xTf' De rondgang van de stoet. Toen begon het. Een heraut te paard open de den stoet, die 38 nummers telde. En dade lijk achter hem kwam Bergen's Harmonie, feestelijk in de blommetjes gezet. „Zomer- klanken" en welluidende klanken, vormden een schoon geheel! Eén groote serie enkelin gen en paren volgden. Reeds dadelijk trokken no. 4 (In de klomp) en no. 6 (Schilders kunst) de aandacht, maar ook de Luchtschip pers waren dra bewonderd door de menigte. Het eene nummer na het andere trok voor bij. De Paddestoel en Kabouters waren al heel gelukkig samengesteld, de Winter werd prachtig uitgebeeld en de Schoone Slaapster van den Prins sliep haar onschuldigen slaap op het bed van mos en bloemen. Gevaarlijk, maar wat „frisch" zagen de Kaninefaten er uit, in tegenstelling met „Doornroosje", dat zich zoo onschuldig mogelijk vertoonde aan het publiek. De vischclub de Kanper was zoo goed in haar element, dat de prachtige boot al te spoedig bezweek en haar bemanning een goed heenkomen zocht op de golven der zee, alias, de laan van het van Reenenpark! „Een schlager"! Het prettige muziekcorps St. Louis scheid de bovenstaande nummers van de groote groe pen en vereenigingsnummers. Vroolijke wijs jes spelende, marcheerden de jongelui in den stoet mee. De aandacht werd al gauw van de muziek afgeleid, want nu volgde een num mer, dat wellicht nog nooit op een corso ver toond is: „De Ingang van de Onderwereld" Dit nummer sloeg zoo geweldig bij het pu bliek in, dat wij het even zullen trachten te beschrijven Stel U voor, een groote rotsspelonk, van binnen geheel bekleed met roode bloemen, voorstellende het vernietigingsvuur. Aan dc rechterzijde wordt de rots geflankeerd door een draak, de mythologische voorstelling van het monster, aangewezen tot vernieti ging der menschheid. Aan de voorzijde links stort een bergstroom van de rots, voorgesteld door een stroom witte bloemen, vallende op den weg, terwijl aan de linkerzijde een slang de oorsprong aanduidt van het vergif tot verdelging van het levend bestaan, hiet ge heel is omgeven door meerdere demonen, be woners van de onderwereld. Zeldzaam mooi van opzet, en niet minder van uitvoering. Den ontwerper en uitvoer der, den heer J. R. Zweeres, komt veel dank en een woord van hulde toe voor dit buiten gewoon fraaie werk! En was Henri ter Hall nog revue-directeür geweest, we geloovm, dat hij dit werk graag had willen bezitten voor zijn revues! Het Bergerbosch behoulen. Een actueel nummer, vooral voor Bergen zelf, was Het Bergerbósch. De boschgeest, die zich eeuwen in het woud verborgen hield, 'kwam, uit vreugde over het besluit tot het be houd van het bosch, in gezelschap van Wind, Regen, Zon, Schaduw, Mei en October (de eerste de natuur, de laatste het seizoen sym- boliseerende), het publiek danken, terwijl het tevens nog een bijdrage verzocht, om hst comité in het bezit van dit nog ontbrekende geld te kunnen brengen. De heer G. Kooiman, die dit nummer ont worpen en uitgevoerd had, oogstte natuur lijk veel succes en het mooiste was wel, dat het ontbrekende kapitaal inderdaad weer klei- HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Augustus. Hoog water Laag water 8 9 10 11 12 13 14 15 3.39 4.05 0.06 o.21 4.16 4.43 0.50 i.o® 4.54 5.20 1.29 1.47 5.27 5.52 "2.07 2.22 5.59 6/22 2.39 2.54 6.30 6.51 3.11 3.22 7.00 7.21 3.37 3.49 7.31 7.51 4.10 4.19 EGMOND AAN ZEE, Augustus. Hoog water Laag water 6 3.36 4.02 0.15 9 4.13 4.40 0.38 o.56 10 4.51 5.17 1-17 1.35 11 5.24 5.49 1.55 2.10 12 5.56 6.19 227 2 42 13 6.27 6.48 2.59 3.10 14 6.57 7.18 3-25 3.37 15 7.28 7.48 3 58 4.07 ner geworden is. Daarover straks nog iets. Het ontwerp van Mathieu de Saint „Tuin dorp viert Feest", mag eveneens genoemd worden. Ook hier was met veel bloemen ge werkt, en ook hier ontbrak het niet aan vroolijkheid. t Graf Zeppelin in de bloemetjes. Bij de vereenigingsnummers viel vooral de Graf Zeppelin op. Keurig was deze nage bootst en inen was heusch niet zuinig met de bloemen. Tot in de allerkleinste finesses was dit stuk, samengesteld door de Berger Gym- nastiekvereeniging, verzorgd en wij vonden het in die afdeeiing zeer zeker het mooiste. De jury dacht er blijkbaar anders over, want de „Graf" kreeg een tweeden prijs, zij het met slechts een punt verschil met den eersten prijs-winner. De Spin in haar Web zag er wat simpel uit, maar bij een nauwkeurig onderzoek had men wellicht ontdekt, dat het geheel al bij zonder fraai en fijn geconstrueerd was. Dc Bergen Operettevereeniging komt zeker een woord van hulde wel toe! Romeo en Julia was een succesnummertje. Zielig bespeelde Romeo zijn instrument en verleidelijk wierp Julia hem bloemetjes toe. Die twee „moesten elkaar wel krijgen,"- dunkt ons Het Himp-Hamp, Hou vast en bet Schilder- palet completeerden deze serie, waarin het laatste nummer (van Kunst na Arbeid) zeer in den smaak viel. Tot slot volgden de versierde auto's. En deze hebben weer eens -bewezen, dat ze 0, zoo mooi gemaakt kunnen worden. Het zal voor de jury wel moeilijk geweest zijn, om de keuze te doen. Een handige, en goed inslaande reclame maakte de auto van den zeepfabriek de Haas en van Brero, die op geestige wijze de kwa liteit van haar zeeppoeder demonstreerde! In den tuin van den Rustende Jager. Zie zoo, we zijn het rijtje langs geweest. Het spreekt van zelf, dat we niet elk nummer: konden noemen, maar we hebben gemeend, een algemeenen indruk te moeten geven. De prijsuitreiking had weer plaats in den tuin van de Rustende Jager en het was weer de heer Klomp, die met eenige welgekozen worden de gevoelens van het V.V.V.-comité vertolkte. Hij bracht dank aan de deelnemers, die het corso een naam in Nederland hebben bezorgd, dank aan de helpers, aan de terrein- commissie, aan de commissarissen, dank ook aan de jury, bestaande uit de dames van ReenenJurriaans, Blokvan Wachem en BoendermakerSchoenmaker en de heeren A. Colnot en G. Cookx, dank vooral aan den 'burgemeester, die als steeds, allijd weer be hulpzaam was en hielp, waar viel te helpen. Daarna reikte de heer Klomp de prijzen uit, terwijl hij voor alle gelukkige winners eenige woorden vond ter complimenteering. Daarna nam de burgemeester nog eens hei woord, die met Bergen de V.V.V. en met de V.V.V. den heer Klomp huldigde, waarop de juichende menigte de woorden van den bur gemeester onderstreepte. En tenslotte kon men den heer Judel nog mededeelen, dat de collectie voor het bekende Bergerfonds 170.44 had opgebracht. De dames de Weert en Breedeveld (allen bad gasten) komt daarvoor alle hulde toe. De drukte en het verkeer. Alvorens de prijswinnaars te vermelden, meenen we nog even enkele woorden te moeten schrijven over de drukte. Het spreekt vanzelf, dat er duizenden geweest zijn, die van dat feest genoten hebben. Tram en auto bussen waren overbelast en brachten groote massa's naar Bergen. De tram vervoerde gisteren 13000 passagiers. Geen kleinigheid dus. En als men dan bedenkt, dat het toch zeker geen zomerweer was, dan mag men wei spreken van een groot, een heel groot succes, dat V.V.V. boeken mag. 103. Mijn broer, de prins, gooide me, zijn kleine zusje ,van wie hij zoo veel hield, een bord met brood achterna. Gelukkig raakte hij mij niet. Het bord viel in stukken en de boterham men rolden over den vloer. Nou, dacht ik al vluchtende, die bakt ook geen zoete broodjes tegen zijn zusje, 104. Ik vluchtte voor mijn broer en ontmoette mijn drie vrien dinnetjes. Ik riep haar bij hun namen, doch ze zetten het op een loopen voor de kleine muis. De moed van mijn vriendin nen is haar ook in de schoenen gezakt, terwijl ik een goed heenkomen zocht.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6