Onze Koloniën. Sport Kerk en school €i - Marktberichten Ingezonden stukken Provinciaal nieuws (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Alkmaar, 7 Augustus 1930. Geachte Redactie 'Gisteravond waren wij, als zoovelen, naar Bergen gegaan om ook eens een kijkje te ne men in het gezellige dorp. Wij gingen met de autobus van Schalkwijk en namen 2 dagre tours hetgeen er duidelijk opstond en be taalden daarvoor 2 maal 32 ets. Groot was onze verwondering en van de meeste passa giers, gehoord hunne protesten, toen bleek dat wij allen peer persoon 21 ets. moesten bij betalen, waarvoor wij een biljetje ontvingen met vermelding enkele reis. Nu vrajg ik: Koopt men een retour om heen en terug te gaan of niet? Trams gingen er niet meer, maar neen dit is toch zeker niet van invloed geweest... Als het na 12 uur was, zou men nog kunnen zeggen: ja, de dag is ook om. Maar volgens den bestuurder trad dit dou ceurtje om 11 uur in werking. Dat men met een retourbiljet niet retour mocht, bemerkten een paar jongedames die aanvankelijk wei gerden om opnieuw een enkele reis te nemen ,en ten antwoord kregen: dan gaat U maar lloopen! Nu is mijn tweede vraag: Waarom rniaakt men dat niet van te voren bekend bij 'bet nemen van een kaartje? Het zou toch kun nen gebeuren dat kinderen die afgepast geld meekregen voor het geval kwamen te staan met hun retourbiljet in de hand naar Alk maar te moeten loopen Hoogachtend: H. J. DE GRAAFF. Ged. Staten moeten de tarieven vaststellen en hebben destijds ook de verhooging van 1 cent per rit goedgekeurd. Blijkbaar heeft de ondernemer wel retours yerkocht maar deze na elf uur niet meer gel dig verklaard, omdat de dogelijksche dienst dan is afgeloopen en er dus als 't ware extra bussen rijden. Of de door den heer Schalkwijk getroffen financieele regeling dan te verdedigen Is, zouden Ged. Staten moeten beoordeelen. Van gemeenschapszin getuigt zijn optreden zeker niet en wij veronderstellen, dat velen 'hiervan de dupe zijn geworden. 1 Wanneer tram of spoor extra treinen laten loopen, worden de tarieven ook niet verhoogd en waar de autobus een openbaar vervoer middel is gewordep, komt het o.i. niet te pas 'het ipubliek op deze wijze ten bate van den ondernemer te exploiteeren. Naar wij vernemen heeft de ondernemer om negen uur nog retourkaarten verkocht zonder waarschuwing dat deze om elf uur niet meer geldig zouden zijn. Waar V. V. V. belangeloos zooveel moeite doet het bezoek aan Bergen te bevorderen, blijft het te betreuren, dat de exploitant van een der voornaamste vervoermiddelen het pu bliek op deze wijze gedupeerd heeft. Kan het bestuur van V. V. V. ook hier niet eens zijn invloed laten gelden? Red. Alkm. Crt. i- Geachte Redacttie. In antwoord op uw redactioneel onder schrift, naar aanleiding van het ingezonden stuk in uw blad van Dinsdag 5 Augustus 1.1. wil „Badgast" gaarne nog 't volgende in uw veel gelezen blad opgenomen zien: dat een jilid van 't comité tot behoud van 't Berger bosch als natuurmonument een mijner vrien den drie maal per auto bezocht, teneinde een bijdrage te verkrijgen, kon dien vriend toch moeilijk een aanleiding zijn om een hoogere bijdragen te verleenen, als later toen deze te spreken was, feitelijk is vastgesteld. Dergelijk risico toch moeten ijverige comité-leden zoo als van zelf spreekt dragen om iets voor het 'Voorgenomen doel te bereiken. Diens bijdrage als te gering te kwalificeer en acht ik nog hei: geringste. Ergerlijk en hoogst ongepast wil mij voorkomen, dat bovengenoemd comité .zich het recht aanmatigt, om de financieele draagkracht van menschen, die het goede doel willen steunen, te willen beoordeelen en als een bijdrage hun dan te gering voorkomt, deze te weigeren. Nog afgezien van de vraag boe in dezen tijd van groote malaise en ach teruitgang van kapitaalkracht een anders financieele toestand beoordeeld kan worden mag dit comité zich wel eens de vraag stellen lef 't als eenige belang voorstaat, een beroep doet op eens anders portemonnaie. Mijn in ziens toch moeten bijdragen geheel in vrij heid worden gegeven en zal iedere pressie hierin, zoo het onderhavige geval bekend .wordt, maken dat z.g. kapitalisten huiverig worden eenige toezegging te doen; daar de mogelijkheid dadelijk naar voren komt, dat bijdragen geweigerd zullen worden, omdat het comité oordeelt dat een hoogere som als gift in verband met den persoon des schen kers mogelijk zou zijn! Ik vraag mij af waar het naar toe gaat als comfte's, die een beroep op weldadigheid doen zich vragen naar kapitaalkracht enz. aanma tigen. Mij is uit vriendenkring bekend, dat het optreden van voormeld comité op velen een hoogst pijnlijken indruk heeft gemaakt, ja meerderen vinden een dergelijk optreden zelfs beleedigend. BADGAST Badgast probeert nog steeds zijn vriend als iemand voor te stellen die een ethousiast voorstander voor het behoud van het Bosch is, van wien ten onrechte door den voorz. van het comité een bijdrage van 2.50 is gewei gerd. Wanneer Badgast zijn stukken met zijn naam had onderteekent, dan zou zijn geble ken, dat Badgast zich ib strijd met de waar heid als iemand voorstelt die voor een vriend opkomt, terwijl hij in werkelijkheid de per soon in kwestie is. Waarheid is, dat de vriend aanvankelijk niets wou geven, omdat hij niet meer in Ber gen woonde en tenslotte zeide 2.50 te willen geven. De voorzitter van het comité gaf hem toen in overweging er eens over na te denken of hij het niet tot zijn plicht kon rekenen iets meer te geven, en weigerde in hoofdzaak de 2.50, omdat de vriend, die door hem drie maal was bezocht, hem in de gang ontving, wat niet in overeenstemming is met de burger lijke beleefdheid verschuldigd aan iemand die zich voor de gemeenschap zooveel moeite ge troostte. Onder deze omstandigheden kreeg deze bijdrage het karakter van een aalmoes, die men aan een bedelende zigeunervrouw geeft om van haar af te komen. Het comité heeft overigens de kleinste bij drage vrijwillig door een ieder bepaald, dank baar aanvaard, hetgeen gister nog weer bleek bij de door een viertal jonge dames (gasten) bij het bloemencorso gehouden collecte, die 170 opbracht. Wanneer Badgast pijnlijk getrofen is, dan heeft hij dit aan zich zelf te wijten. De bur gerlijke beleefdheid kan men in ieder geva betrachten tegenover menschen, die gemeen schapswerk doen, met de malaisse heeft dit niets te maken. Hij herziene dus zich zelve Wanneer Badgast nog meent ook op dit schrijven terug te moeten komen, zullen wij hem verder alleen plaatsruimte verleenen wanneer hij zijn stuk met zijn naam onder teekent. Beter komt het ons echter voor dat hij zich tot 't comité wendt, aangezien hij geen kwes tie heeft met het comité, doch met den voor zitter al zijn wij overtuigd, dat het comité ten slotte zal instemmen met de door den voor zitter in dit geval ingenomen houding. Red. Alkm. Courant. Geachte redactie Vriendelijk verzoek om onderstaande re gelen te plaatsen. Bij voorbaat onze dank In verschillende bladen, zoo ook in de Alkm. Courant, komen geregeld berichten voor, over het steenzettersconflict te Amster dam. Zoo ook in uw blad d.d. 6 Aug. 1.1. on der rechtszaken. Daarin wordt weer gesproken over syndi calistische steenzetters, voorheen werd er ook gesproken over communistische steen zetters. Noch 't één noch 't ander is waar. F M. O. L. is een afdeeling der Landelijke Fe deratie van Bouwvakarbeiders, onderdeel van het Nationaal Arbeidssecretariaat. Over het conflict zelf, willen wij hier me dedeelen, dat wanneer de katholieke steen zetters zich aan het contract hielden, (wat ook met hun medewerking is tot stand geko men) er van een conflict geen sprake was. Alle berichten, die anders luiden, zijn be zijden de waarheid. Voor de afd. 'Alkmaar Land. Fed. v. Bouwarb. Het Bestuur. HEER-HUGOWAARD. Dat vergaderingenbezoeken voor velen een weinig geliefkoosde bezigheid is, ondervond ook weer het bestuur der Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" alhier, toen het Donderdag 31 Juli zijn leden voor de gewone zomerver gadering bijeen had geroepen. Slechts wei nigen hadden aan den oproep van het be stuur gevolg gegeven, hoewel toch zeer be langrijke mededeelingen op het program stonden, en de vergadering niet meer gehoti den werd in de vroegere vergaderplaats, die wegens uitbreiding der fabriek voor kaaspak huis in gebruik was genomen, doch in het café van den heer Liefhebber. Met eenige desbetreffende opmerkingen opende de voorzitter, de heer G. Liefhebber, de vergadering. De directeur deelde mede, dat in de eerste drie vierwekelijksche periodes van het nieu we boekjaar bijna 1'A millioen K.G. melk ontvangen is. De heer P. Borst, oud-be stuurslid, werd in de plaats van den heer T. Appel, in den loop van het jaar naar Alk maar vertrokken, gekozen en nam zijn benoe ming aan. Nadat door den heer K. Slotemaker na mens de commissie, belast met het nazien der jaarrekening, rapport was uitgebracht, en geadviseerd was, de rekening goed te keuren en tevens den directeur van zijne verantwoor- dlijkheid over genoemd boekjaar te onthef fen, werd daartoe met algemeene stemmen besloten. Uit de rekening bleek, dat verwerkt werd 3.687.098 K.G. melk met een gemiddeld vetgehalte van 3.13 waarvoor betaald werd 2.63 per K.G. vet, of 8.25 per 100 K.G. melk, terwijl de bruto ontvangst 9.85 100 K G. bedroeg zoodat de expl. kosten 1.60 per 100 K.G. waren. Aan het door den sceretaris uitgebrachte jaarverslag kan het volgende ontleend wor den: De in het afgeloopen boekjaar geregeld langzaam voortgaande stijging van den melkaanvoer gaf reden tot tevredenheid. In het nieuwe boekjaar memoreerde spreker de spronggewijze voortuitgang door aankoop der kaasfabriek Vita Nova. Noodzakelijk is echter dat ook deze voortgang door steeds grooter wordenden aanvoer gevolgd wordt. Het schrikbeeld: de post „Ledenschuld", lange jaren steeds weer opnieuw in de boeken voorkomende, tengevolge van het lidmaat schap der thans opgeheven Exportvereeni- ging is tenslotte eindelijk kunnen worden ge schrapt; een soort verademing na een lange, moeilijke reis is het verdwijnen van deze ver plichting. In de toekomst zal vermoedelijk het vor men van eenig ledenkapitaal prikkelend wer ken en toetreding als lid bevorderen. Door de reeds genoemde verhoogde melkaanvoer is verandering van het interieur der fabriek noodzakelijk geworden, waartoe ook voor vlugger vervoer der producten een electrische lift behoorde. Met genoegen kan worden geconstateerd, dat een grensregeling met de fabriek Aurora tot stand kwam. Een karnkneder in het begin van het boek jaar aangescliaft, gaf zeer gunstige resul taten, terwijl ter verkrijging van zuiver zoet water een nieuwe Nortonput werd geboord. De bij allen bekende kwestie van regeling der verwijdering van het afvalwater had in den loop van het jaar een ware vrgadering- campagne van het bestuur noodzakelijk ge maakt, steeds weer gevolgd door diverse be sprekingen met de betrokken lichamen en personen, doch ook dit is thans voorloopig geregeld. In de vacature van den heer P. Borst niet herkiesbaar werd het oud-bestuurslid, den heer D. Kriller, gekozen. De tegenwoordige toestand van den akker bouw gaf verder deo secretaris aanleiding iot een vergelijking met de veehouderij, en dan viel deze den iaatsten tijd niet ten na- deele van de boeren uit, al moet er op gewezen worden, dat donkere wolken zich aan den horizon verzamelen en steeds groo ter van dreiging worden. De steeds hooger optrekking der tariefmuren door onze buren geeft reden tot ongerustheid. Zal ook hier de kruik niet zoolang tewater gaan tot zij breekt? Spr. wees op het optreden van de F.N.A. Algem. Nederl. Zuivelbond), die, om Duitschland toch eenigszins te doen gevoe len, dat ook hier een te ver gaan mogelijk is en een steeds opdrijven der tarieven tenslotte een geest van verzet in het leven roept, een algemeene boycot van Duitsche artikelen tracht te bewerktellingen. Mede in verband werd opgewekt tot een krachtiger organisatie, daar velen het nut hiervan nog steeds niet schijnen in te zien en rustig kunnen toezien, dat anderen voor hen de kastanjes uit 't vuur halén. Van ganscher harte hoopte spr. dat deze van de F.N.A. uitgaande actie er toe moge bijdragen, dien het bedrijfsleven bedreigenden demon te doen voorbijgaan, niet alleen, doch ook dat zij de oogen van tallooze buitenstaanders moge openen, zoodat zij zich in laten schrij ven als lid der Coöp. Zuivelfabrieken en al dus „in der daad" toonen, mede te willen werken tot het formeeren van een steeds krachtiger organisatie, gedachtig aan het allen welbekende kernachtige „Eendracht maakt Macht". De voorzitter, spr. bedankende voor zijn mooi verslag, zeide hiermede zeker uit naam van alle aanwezigen te spreken, alleen be treurt hij het, dat niet meerderen dit gehoorc hebben. Na rondvraag die niets bijzonders bleek op te leveren, werd de vergadering onder dank voor de aangename besprekingen gesloten. Ter secretarie, zijn inlichtingen te beko men omtrent een gevonden heerenrijwiel be nevens een rugzak, inhoudende verschillen de artikelen van een amateur-visscher. HEEMSKERK. De gemeente-rekening over het dienstjaar 1929 vertoont de volgende cijfers: Gewone dienst: Ontvangsten 129,393, uitgaven 130,474, nadeelig slot 1081. Kapitaal dienst: ontvangsten 5825, uitgaven 33,140, nadeelig slot 27,315. Burgerlijk Armbestuur: Ontvangsten 14,698, uitga ven 16,137, nadeelig slot 1439. TWEE MOORDEN BERECHT. Vijftien jaar wegens moord op zijn vroegere vrouw. De Raad van Justitie te Batavia veroor deelde W. A. E. Führmann, die in Maart 1929 in het kantoor van den Dienst der Vlksgezondheid zijn vroegere echtgenoote, vermoordde tot vijftien jaar gevangenisstraf onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis. De eisch van het O.M. luidde achttien jaar gevangenisstraf. De doodstraf. De Kerapatan Bosar (inheemsche recht bank) te Kabandjahe, afdeeling Simeloen- goen en de Karolanden, gouvernement Oost kust van Sumatra veroordeelde Sekan, den moordenaar van den detachemenscomman- dant der veldpolitie aldaar, den heer De Rui ter, wegens moord met voorbedachten rade tot de doodstraf. DE BRAND TE TARAKAU. De regeering te Buitenzorg ontving van den resident der Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo een telegram over den brand in den Chineeschen kamp te Pemoesian, Tara- <an, van gelijken inhoud als het „Aneta"- telegram terzake. Het bestuurskantoor is ge spaard gebleven, terwijl voedingsmiddelen voorloopig in voldoende hoeveelheid aanwe- zig zijn. Den Haag geslaagd voor het notariaal examen tweede gedeelte. De burgemeester van Zagreb (Zuid- Slavië), de heer Sckuil, heeft gisteren in ge zelschap van senator Saritch, een bezoek aan Amsterdam gebracht. De koningin heeft den Japanschen prins Nobuhito Takamatsu het grootkruis in de orde van den Ned. Leeuw verleend. In de sociëteit van de Rotterdamsche Diergaarde houdt de Christelijk Nationale Werkmansbond gister en vandaag zijn 35ste jaarlijksche vergadering onder voorzitter schap van den P. J. Nahuisen te Utrecht. Een dame heeft Dinsdag, vermoedelijk op het perron der Holl. Spoor te 's-Graven- hage, verloren een platina broche, bezet met brillanten en waaraan een pendentief met horloge. De waarde van deze broche is onge veer 3500. De heer J. Visser te Andijk is te Haar lem geslaagd voor het examen hoofdacte. Voor het examen Fransch l.o. is te Utrecht geslaagd de heer K. Bos te Alk maar. KORTE BERICHTEN. Aan boord van het Ledlandsche Stoom schip „Ramaja" liggende in de Waalhaven, kreeg de 54-jarige H. Schippers uit de Vuildstraat een hijsch rollen papier op het lichaam. Hij bekwam een zware schedelbreuk en is in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gebracht. De heer J A. Korf? te Den Helder is te Harddraverij te Castricum. Voor het eerst werd alhier een internatio nale harddraverij gehouden op de korte baan Door het bestuur van de jonge vereeniging was alle zorg besteed aan propaganda en het in orde brengen van de grasbaan op het ter rein van den heer de Wildt. Jammer dat de laatste dagen het weer niet medewerkte, want ander was de baan schitterend geweest, maar toch was zij buiten verwachting niet slecht en het weer werkte ook mede al werd begonnen met een frisch buitje. Tegen 12 uur werden het bestuur en de gasten ontvangen op het raadhuis, waar bur gemeester Lommen met een hartelijk woord de aanwezigen welkom toeriep en hoopte dat de opzet van deze vereeniging moge slagen. Na een dankwoord van den voorzitter werd de eerewijn rondgediend en begaf men zich tegen twee uur naar het terrein. Een groote menigte wachtte daar en wel dra werd begonnen. 18 van de 23 paarden kwamen aan den start en reeds in de eerste ronde werden er spannenden ritten gereden, waarvan verschil lende wegens eenmaal winnen en verliezen moesten worden overgereden. In de 2e omloop kwamen vervolgens Me- teor van W. Hart van Medemblik, berijder P. Hart; Petite Amie C., eigenaar en berijder C. Verhorts, Beverwijk; Miss Zelda Peter, eigenaar en berijder S. v. d. Oord te Haar lemmermeer; Janet Harvester, eigenaar en berijder J. Vergaij, Purmerend; Pieternel, eigenaar Vessie Beverwijk, berijder J. v Leeuwen Sr.; Lady Chimes, eigenaar en be rijder S. v. d. Oord; Politesse, eigenaar A. Langendijk, berijder K. Bakker; Q Petite Amie, eigenaar B. de Vries, Heerenveen, be rijder H. de Vries; Harold, eigenaar en be rijder J. Prinze, Zaandam. Van deze paarden zijn Miss Zelda Peter, Pieternel Harold en Q Petite Amie favoriet. In de eindbeslissing kwamen om le en 2e prijs Harold en Pieternel en met 2 ritten wist Pieternel het schitterend te winnen met een prijs van 3002e werd Harold met een prijs van 150 en 3e Q Petite Amie 75, terwijl 4e en 5e prijs, ieder 17.50, zijn Miss Zelda Peter en Petite Amie C. Het waren spannende ritten, vooral de Iaatsten. In „De Rustende Jager" had hierna de prijsuitdeeling plaats met eenige hartelijke woorden door den voorzitter, den heer J. Mulder. Deze draverij mag schitterend geslaagd heeten. De avond werd met een vuurwerk aan het strand besloten. Postduiven. Postduiven-Vereen. „Alcmaria Victrix". Bovenstaande vereeniging hield Zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Afstand 191 K.M. Duiven gelost om 8 uur. Aankomst als volgt: «SÈtrV Hg „Wel, en wat zei de docteres Zij„Dat Ik heel bleek zag en erg voorzichtig moest zfln ln de keus van mgn nieuwe voorjaarsmantel". (Passing show). 1. C. J. de Moei 2. P. de Jong 3. K. Jansen 4. J. Toorenvliet 5. Looze—Pauw 6. A. de Wit 7. D. Haasbroek 8. C. J. de Moei 9. Idem 10. J. Kaper 11. C. J. de Moei 12. A. J. Dekker 13. S. Dingerdis 14. P. de Jong 15. H. J. Caarls 16. F. J. Melis 17. J. Bek 18. A. Haring 19. H. J. Caarls 20. Idem 21. L. v. Vuure 22. J. Bek 23. H. J." Caarls 24. P. de Jong 25. J. Kaper 26. H. J. Struys 27. S. Dingerdis 28. C. J. de Moei 29. D. Haasbroek 30. H. J. Struys 10.10.48 10.10.30 10.13.36 10.13.38 10.12.59 10.13.21 10.13.54 10.13.57 10.13.59 10.13.45 10.14.20 10.14.30 10.14.08 10.14.09 10.15.02 10.14.30 10.14.58 10.14.43 10.15.39 10.15.39 10.15.22 10.15.30 10.15.49 10.15.06 10.15.21 10.15.37 10.15.37 10.15.38 10.16.26 10.16.43 ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 Aug. 1930. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aardap pelen per 100 K.G. 24.30; Aalbessen per 100 pond 413; Andijvie per 100 stuks 1.504.40; Bloemkool le s. per 100 stuks 5.6015.30; Druiven per 100 pond 3344; Gele Kool per 100 stuks 5—6; Groene Kool per 100 stuks 3— 8; Kropsla per 100 stuks 1.80—4; Komkommers per 100 stuks 1.10—3.80; Meloenen per 100 stuks 26—51Poste lein per bakje 0.31—0.62; Rabarber per 100 bos 2.906; Roode Kool per 100 st. 1—/ 3; Spinazie per bak 41—75 cent; Snij- boonen per 100 pond 3.808; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 2—4.20* To maten per 100 pond: A 5.50; B 4'* C 4.70; CC 1.70; Wortelen per 100 bos 2.90—6.10. PURMEREND, 6 Aug. 1930. „Afslag- veseemgiqg Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen- Schotsche muizen 0.58 120, BI. Eigenheimers 0.92—1.30,1 Borgers 0.701-04; Blauwt (kleine) 0.30-/ 0.64 per zak, 25 K.G., Slaboonen dubbele 0.44 .06, dubbele z. dr o.50 1.26, enkele 1.40—1|5 en enxele z dr. 1.85 per zak, 15 K.G.; .Snijboonen; stok e 1 50ƒ3 Stam - smalle J 0.1 o—f 0.09 en Lied" 195 per Mk, 15 K.0M Roode Aalbessen J—/30 per 100 K.G.; Klapbessen 0.150.8o per 10 K.G.; Per. ziken 3-ƒ 20 per 100; Komkommers 0.40-/4 per 100; Tomaten: A io_ 11.50, B 9.5O—11, C 9—f 10 CC 5 en Tomaten (Bonken) lOper 100 K.G.- Bloemkool 219 per 100; Roode Kool 2 804.30 per 100; Savoye Kool 2.80 f 4.60 per 100; Postelein 0.42—o.72 tier mand, 6 K.G.Sla 1.404.60 oer 100 krop; Andijvu 1.30—5.30 per loo krop; Selderij 5 per 100 bos; Wortelen 6 14.10 per 100 bos; Uien 11.40 per 25 K.G.; Druiven: Frankenthalers 0.68— 0.76 per K.G. Appels: Yellow Transparant 1654 per 100 K.G. en Peren: Jan< baasje 2—9; Kruidenierspeer 14— 36; Suikerpeer 7—13, alles p. 100 K.G, HOORN, 7 Aug. 1930. Aangevoerd werd 16 stapels kleine fabriekskaas, 10 stapels kl. Boerenkaas, 4 stapels Fabriekscomm. kaas en 7 stapels Boerencomm., totaal 37 stapels we- gende 47458 K.G. De prijzen waren: Kleine Fabriekskaas 42.50; Kl. boerenkaas 43; Fabriekscomm. 45 en Boerencomm. kaas 45.50. Handel goed. ZAANDAM, 6 Aug. 1930. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.601.40 p. kist; Andijvie 0.50—j 1.15 per kist; Peen 8— 11 'A cent per bos; Pieterselie 34 cent per bos; Selderie 6—9 cent per bos; Uien 4—5 cent per bosAardappelen 4.50—5.50 per 100 K.G.; Citroenen 3 per 100; Slaboonen 3_4cent per pond; Snijboonen 3K—10 cent per pond; Komkommers 1—4V-, cent per stuk; Rabarber 5—8 cent per bos; Spinazie 8096 cent per kleine kilt; Postelein 26—46 cent per kleine kist; Meloenen 3060 cent p. stuk; Augurken 5—22 cent per pond; Yellow 11—19 cent per pond; Tomaten 26 cent per pond. NOORDSCHARWOUDE, 6 Aug. 1930. Schotsche Muizen 2.803.60; Groote 3.50—4.30; BI. Eigenheimers 4.70; Drielingen 2.503.70; Uien 4— 5.20; Drielingen 3.70—,/ 4.50; Gele Nep 6.50—8.40; Zilveruien ƒ0.20—0.40; Drielingen 1.302.70; Zilvernep 4 7.10; Spercieboon en 6.508.10; Kro ten 1.70—2; Roode Kool 0.60—1.70; Witte Kool 0.60—2.10; Gele Kool 0.70 1.90; alles per 100 K.G.; Bloemkool le s. 7.608.10 per lOO stuks. Aanvoer: 32600 K.G. Aardappelen; 1820C K.G. Uien; 26200 K.G. Zilveruien: 5700 K.G. Spercieboonen; 1900 K.G. Kroten; 35000 K.G, Roode Kool; 83000 K.G. Witte Kool 16200 K.G. Gele Kool; 200 stuks BI. kool. WARMENHU1ZEN, 6 Aug. 1930. Schot sche Muizen 2.703.50; Grove 3 40— 3.80; Drielingen'/ 3.60; Blauwe Aardap pelen 5.40; Bloemkool le s. 7; Gele Kool 0.701.20; Zilvernep 4.80—6 50; Zilverdrielingen 1.702.30; Gele Uien 4.30—4.60; Uien (drielingen) 2.60— 3.60; Gele Nep 6.10—7.70; Slaboonen 4.10-/ 7.10. Aanvoer: 5450 K.G. Aardappelen; 3800 K.G. Gele Kool; 4700 K.G. Gele Nep; 3550 K.G. Zilver uien; 1275 K.G. Uien; 95 K.G. Slaboonen en 120 stuks Bloemkool. WIJDENES, 6 Aug. 1930. Veiling Tuin- dersbelang. Prolefiek 2434.60; Roode bessen 920; Witte bessen 68; Pe- ren 511Appelen 524; Slaboo nen 4—6; Snijboonen 12—17; Gele Kool 34 en Bloemkool 4—11.40. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAQEN, 7 Aug. 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 91.623 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt; 91623 stuks kipeieren, bruine 5.506; witte 4 60—5.60; witte (klein) 3.10—3.90; 5068 stuks Eend eieren 4—4.30; 25 Ka'koeneieren 6.40 6.70. SCHAGEN, 7 Aug. 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 10 Paarden 200250; 8 Stieren 200—47149 Geldekoeien (mag.) 265370; 88 Geldekoeien (vefte) 275 450; 12 Kalfkoeien 2404253 Pin ken 40; 34 Nuchtere kalveren 1230; 13 Schapen (magere) 2634; 180 Scha pen (vette) 38—41158 Lammeren 8— 312 Bokken en Geiten 9—1217 Var kens (mag.) 30—40; 31 Varkens (vette) per K.G. 0.64—0.67; 127 Biggen 20— 27; 6 Konijn en/ 1.25; 55 Kippen 0.75 1.50; Haantjes 0.25—1.25. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Aug. '30. Langendijker Groentenveiling. 2000 stuks BI. kool le s. 7.209.20, 2e s 1 1.40 per 100 stuks; 56500 K.G. Roode Kool le s. 0.60—1.40; 45200 K.G. Gele Kool 0.60 1.90;41300 K.G. Witte Kool 0.90- 2.10; 4200 K.G. Gele Uien 5.206.10; Zilverdrielingen 2—3.60; Gele drielingen 2.90—3.50; Nep 6.10—9.80; 1800 K.G. Zilvernep 5.507.20; 2400 K.G. Slaboonen 4- /7.30; 7850 K.G. Tomaten: A 10.20-/ 11.30; B 3—3.10; C 8.50 en CC 1.80; 9550 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 3.105.30; Drielingen 2.50— 3.60, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 6 Aug. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool 9—14; Roode Kool 0.50-/ MO; Witte Kool 0.60—1Gele Kool 0 80- 1.40; Schotsche aardappelen 22.40; Kleine Schotsche aardappelen 1.20— 1.85; Wilde Duc 1.50—1.90. (N1t-0 f 11 c 1 e e I). «4e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 7 Anguatus 2e Klas. 4e Lijst, Hoog» prilzen. mo. 1 2860 'f 100. Prijzen van f30.—. 704 1234 1378 1567 2636 2645 2732 2804 3872 4045 4097 4130 4951 5294 5973 6029 7161 7569 7726 7804 8655 8698 8778 S593 10470 10882 10946 10980 11934 12022 12171 12419 14184 14345 14486 14520 333 415 2051 2540 3196 3670 4830 4926 6506 6859 8299 8442 9749 10230 11619 11630 12987 13009 14981 15532 15642 15841 15950 16421 16869 17001 17545 18472 18608 18741 19187 «)937 20991. Verbeteringen. 2e klM. 3c lijjit. 11638 ja 15984 elk' ƒ200. 16203 17785 19228 16331 17857 19398 1788 3076 4374 6087 7947 937* 11-777 12630 14837 16398 17967 19579 31V 4390 .4241; SI6< 9597, 11464 1268» 14884 16402 17984 2088? -P r

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8