Ai#. Landbouw en Veeteelt. ir Sport Markt berichten Ingezonden stukken de kaasmarkt. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Tomaten: A 9.709.90; B 7.60— salvo's van de kleinen, die in grooten getale waren opgekomen, niet van de lucht waren. Ook te Bakkum was dat liet geval. De draai en zweefmolen had daar een zeer goeden middag. Gisteravond werd een zanguitvoering ge geven door Zanglust van Duin en Bosch. De tweede verloting die gisteravond werd gehouden werd door een groot aantal aan wezigen bijgewoond. De groote zaal van de „Vriendschap" was tot het uiterste gevuld. In de beide bussen werden 2276 enveloppen gevonden, dat vertegenwoordigde een besteed bedrag bij de verschillende winkeliers van ruim 11.000. De hoofdprijs, een heeren- of damesrijwiel, werd gewonnen door een doch tertje van de wed. Weel. WIERINGEN. Van den grooten afsluitdijk naar Fries land is beoosten Wieringen reeds een gedeel te van ongeveer 6 K.M. in uitvoering. Tus- schen dit dijkvak en de Wieringer kust is echter een gedeelte van plm. 700 M. openge houden, om te voorkomen dat de visschers- schepen, die naar Den Oever moeten, een grooten omweg moeten maken. Nu de 2000- tons groote schutsluis te Den Oever op het eind van dit jaar gereed komt is dit laatste bezwaar vervallen en thans is dan ook een aanvang gemaakt met de aansluiting van het dijkvak aan den Sluisput te Den Oever. DE STREEK. Het rooien van de aardappelen ondervindt hier door het aanhoudende slechte weer ge- duchten tegenslag. Tengevolge van de voort durende slagregens staan massa's aardappe len op het veld te rotten. Wel een treurig verschijnsel, waar overi gens voor dit product nog wel vraag is. HOORN. De wielervereeniging „Hoorn" organiseert ft.s. Zondag, 10 Augustus in het Hollandia- sportpark zeer belangrijke grasbaanwedstrij- den. De Oranjevereniging alhier hoopt op Maandag 1 September a.s. ter gelegenheid van den 50en verjaardag van H.M. de Ko ningin een meer uitgebreid program van feestelijkheden aan te bieden. Verschillende verenigingen hebben reeds medewerking toe gezegd, WIERINGERWAARD. Donderdagavond 8 uur vergaderde de raad onder leiding van burgemeester Haring huizen tevens secretaris. Bij de opening was wethouder Koster nog afwezig, die echter tijdens het lezen der notu len ter vergadering kwam. De voorziter deelde mede, dat deze verga dering in hoofdzaak is belegd in verband met oen verbouw der school. Van den inspec teur van het Lager onderwijs zijn enkele op merkingen ontvangen op het aan Z. Ed. toegezonden bestek en teekening. Naar aan leiding daarvan hebben B. en w. een be spreking gehad met den inspecteur en ook toet den architect, den heer Saai. Er is nu een ander plan gemaakt voor verbouw en tevens een plan voor nieuwbouw. De heer Saai was ook weer aanwezig om een en ander nader toe te lichten. De voorziter wilde deze zaak na afloop der agenda in comité behandelen. Van den Inspecteur der directe belastingen was bericht ontvangen, dat wederom 2!50: gewetensgel d is betaala. Van den vleeschkeuringsdienst werd een specificatie ontvangen def rekening nood- slachtplaats en verwerkingsinrichting. De totale kosten waren tot dusver 137.345.69. Er moet nog een en ander gebeuren, zoodat verwacht wordt, dat het niet ver van de 145.000 zal afblijven. Verder was ingekomen een adres van de Nederl. Vereeniging tot bescherming van dieren met verzoek in de politieverordening een bepaling op te nemen wat betreft het bouwen van stallen. De voorzitter zeide, dat een dusdanig ver zoek ook reeds eerder is behandeld. Toen werd besloten daarop later terug te komen. Dit werd ook nu weer voorgesteld. Allen voor. Daarna volgde vaststelling der reke ning van het Burgerlijk Armbestuur 1929 en de gemeenterekening 1929. De commissie tot nazien der rekening B. A. bestond uit de heeren Chr. v. d. Kolk en J F. Goosens. Eerstgenoemde deelde mede, alles in uitstekende orde te hebben bevonden en adviseerde tot goedkeuring onder dank zegging voor de accurate boekhouding. De ontvangsten hadden bedragen 9610.7014, de uitgaven f 9vl4.50, het saldo 296.2014. De heer Speets bracht mede namens de heeren P. Visser en C. J. Blaauboer rapport uit over de gemeenterekening. Hier waren de ontvangsten wat de gewone dienst betreft 63985.0614, de uitgaven 48487.62, het batig saldo 15497.44. Kapitaaldienst ontv. 987.12J4, de uitgaven 800, het saldo 187.1214. Ook deze rekening met bescheiden was in uitstekende orde bevonden, zoodat de com missie tot vaststelling adviseerde onder dankzegging aan den penningmeester voor diens beheer. Beide rekeningen werden vast gesteld. De voorzitter sloot zich gaarne aan bij de woorden van hulde aan den penningmeester en zegde tevens dank aan de heeren commis sieleden voor hunne bemoeiingen. LIMMEN. De Speldjesdag voor Herwonnen Levens kracht heeft opgebracht 69.60. In de bestuursvergadering van Bloem bollencultuur is besloten het 50-jarig bestaan van de afdeeling feestelijk te herdenken en een tentoonstelling te organiseeren. Voor het wakkere en actieve bestuur is er reden om dit feit te herdenken. in de kosten voor den aanleg van het kanaal StolpenSchager.Kolhorn. Hiermede is naar men mag aannemen, de totstandkoming van het kanaal verzekerd. Gehoopt mag worden, dat met uen aanlog nu ook spoedig zal worden begonnen. PITRMEREND. Bij beschikking van den minister van defen sie, is aan den dienstplichtige M. van der Veeruit deze gemeente, voor goed vrijstel ling van den militairen diestplicht verleend. EGMOND AAN ZEE. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen H. J. K. en G. G. wegens zingen ?ti schreeu wen op den openbaren weg in hel r.r- 'ijk uur. DE KANALISATIE VAN WEST- FRIESLAND. De totstandkoming van het kanaal StolpenSchagenKolhorn ver zekerd. In een spoedeischende vergadering besloot de raad der gemeente Schagen Donderdag- wond met algemeene stemmen om boven de reeds toegezegde jaariijksche bijdrage van f 5000 nog gedurende een tijdsverloop van 40 jaren 2850 voor haar rekening te nemen BERGEN. Dc in deze gemeente gehouden eolln- ten behoeve der Nederlandsche Vereeiliglng van Oud-Strijders der Zee- en Landmacht „Het Va derland Getrouw" te Rotterdam, heeft opge bracht 230.75. Vrijdag had Op de gevaarlijke kruising SchoolstraatDorpsstraat eene aanrijding plaats tusschen de auto van den heer S. uit Heer-Hugowaard en een wielrijder. Het rijwiel, dat met moeite onder de auto vandaan kon worden gehaald, was totaal vernield. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Nadat de bestuurster van den auto de toe zegging had gedaan de schade te zullen vergoe den ze reed op de linkerzijde van de straat vervolgde zij haar weg. Vrijdagmorgen reed een vrachtauto uit Heiloo over den Bergerweg en trachtte juist bij de Barnebrug, een andere auto te passee- ren of deze voor te komen, met het gevolg dat een der leuningen van de brug totaal werd ver nield. De politie heeft de zaak in handen, De brug is tijdelijk gerepareerd, HEILOO. Iri de Vrijdagmiddag gehouden vergade ring van de Stichting Badhuis Witte Kruis, is tot bode benoemd de heer J. Foeckert, alhier. (De benoeming geschiedde met algemeene stemmen). Vrijdagavond gaf de V.V.V. Heiloo Vooruit zijn eerste concert. Het was het Fanfarecorps „St. Cecilia" dat gemeentebe stuur ihad de fontein in werking gesteld. De Landelijke Rijvereeniging Heiloo en Omstreken. Enkele dagen geleden organiseerden de Landelijke Rijvereenigingen, yereenigd in den Land. Bond in Noord-Holland, een stemt naar Midden-Beemster. Van de 31 ingeschre ven paarden waren 27 uitgekomen, waarvan 2 buiten mededinging bleven en 3 «uitvielen. We kunnen met genoegen melden, dat van de '22 deelnemers, waaronder 7 amazones, Hei loo met een 8-tal ruiters uitkwam, waarvan 5 amazones. De deelnemers waren mevr. A. BruinBorst, mej. S. Govers, Tr. Bakker, G. Bakker en T. Muijs en de heeren C. Muijs Kz. en N. Zwart. Als men in aanmerking neemt dat iedere deelnemer/ster) minstens 40 kilometer moest afleggen, dan is dit voor de amazones een heeie prestatie. Mevr. A. Bruin-Borst reed 46, mei, Govers 46, mej. Tr. Bakker 46, mej Bakker 46, mej. T. Muijs 46 en d«e heeren C. Muijs Kz. 62 en 46 kilotoeter. Onder hen die in goede conditie aan kwamen (dit wil zeggen weinig vermoeid), behoorde mej. Tr. Bakker (ter verduidelijking- melden we dat het Trien Bakker uit De Coul- ster was) met nog een amazone uit West- Friesland. Een mooie prestatie, welke op ernstige training wijst. Ditzelfde geldt voor mej. Govers (lid van onze Rijvereeniging, doch elders woonachtig), die met het medisch onderzoek bovenaan stond. Aatje Borst (intU3schen mevr. Bruin-Borst geworden) ontving een verguld zilveren rij- dasspeld als prijs voor de best geplaatste dame, welke prijs door mevr Dr. Vening Was beschikbaar gesteld. Onze Rijvereeniging en speciaal onze ijve rige en onvermoeide instructeur, de heer P. de Jager Jr., kan met voldoening op de pres tatie van amazone's en ruiters terugzien. Mr. D. A. van Regteren Altena, voorzitter van de Rijvereeniging is gekozen tot voor zitter van den Prov. Bond van Land. Rijver eenigingen in Noord-Holland. Om die reden deed hij op den sterrit buiten mededinging mee. VEENHUIZENf. Donderdagavond kwamen de besturen van de afdeelingen Heerbugowaard en Veenhui- zen van den Bond voor Staatspensioen bij den heer De Wit bijeen, teneinde den te hou den autotocht voor de ouden van dagen te bespreken. De heer H. Scheer fungeerde als voorzitter. Uit de lijsten bleek, dat bij de burgerij wederom groote sympathie en mede werking voor het plan bestond. Na eenige besprekingen werd besloten, om met de oudjes (leeftijd 70 jaar en ouder) de omstre ken van Haarlem te bezoeken (Wijk aan Zee, Velserbeek, Bloemendaal, Heemstede enz.). De datum werd vastgesteld op Woensdag 20 Augustus. Om 8 uur nieuwen tijd denkt men met de reis te beginnen. DENEMARKEN EN DE DUITSCH- FINSCHE ONDERHANDELINGEN. Het Deensche ministerie van buitenland- sche zaken heeft het volgende communiqué verstrekt: Donderdag werd op het ministerie van buiterUudsche zaken een conferentie gehou den, waaraan werd deelgenomen door leden van het landbouwcollege, vertegenwoordi gers van geïntresseerde bedrijven, den minis ter van landbouw, den minister van buiten- landsche zaken en ambtenaren van beide ministeries De ministers van landbouw en van buiten- landsche zaken deden mededeelingen met be trekking tot de Duitsch-Finsche onderhande lingen en over de daarbij te nemen stappen. Alle deelnemers aan de conferentie, ongeveer vijftig in getal, waren eenparig de meening toegedaan, dat, indien de Duitsch-Finsche onderhandelingen zouden leiden tot de aan gekondigde overeenkomst, deze moet worden beschouwd als te zijn niet in overeenstem Voetbal. AlcmariaZeeburgia. De oorspronkelijk voor morgen vastgestel de vriendschappelijke voetbalwedstrijd Alc maria—B. F. C. (Bussum) moest vervallen doordat B. F. C. bericht van verhindering stuurde. Het bestuur was zoo gelukkig de be kende tweede klasser Zeeburgia bereid te vin den morgen hier te komen spelen en deze oefenwedstrijd zal zeker in hooge mate de be langstelling trekken want Zeeburgia is nog steeds hier een graag geziene tegenstander. Alcmaria zal natuurlijk probeeren voor de komende competitie, de meest geschikte com binatie te vinden. ming met de schikking der meest begunsti ging en dat men zich in dat geval de eischen naar overeenkomstige faciliteiten, zooals die Finland werden toegestaan, voor Denemarken moest voorbehouden. (Buiten verantwoordelijkheid, van de Re dactie. De opname In deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt Bergen, 9 Aug. 1930. Geachte Redactie! Mag ik beleefd om eenige plaatsruimte in Uw blad verzoeken, om te antwoorden op het ingezonden stuk van den hr. de Graaf f, als mede op Uw onderschrift? Met goedvinden van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland mogen we alle ritten na diensttijd beschouwen als extra ritten, waarop tariefverdubbeling toegestaan is. Dit geldt niet van gisteren af, doch is reeds zes jaar lang eene usance waarvan het publiek in het algemeen op de hoogte is, be houdens misschien een enkele uitzondering, zooals de heer de G. Met medeweten van Ged. Staten eindigt dus de werkdag bij ons, en ik geloof van bij vele zakenmenschen, eerder dan om twaalf uur des nachts, misschien is de heer de G zoo'n noeste werker, die voor dien tijd den dag niet vol acht, doch dit zij hem dan ge gund. Het is niet meer dan billijk, dat extra werk ook extra betaald wordt, omdat het perso neel tot laat in den naeht bezig is bij dergelij ke festiviteiten, en iemand die „feestganger" is geen recht heeft te eischen, dat buschauf feurs hem gratis in den nacht huiswaarts voeren. j, De toeslag die een passagier heeft te beta ien bij gebruikmaking van de late diensten, bedraagt slechts een en twintig cent. Voor dit luttele bedrag extra brengen we practisch gesproken, iedereen op z'n plaats terug, daar we ons geheel regelen naar het aanwezige publ^k en zelfs op een einde de ronde doen, om ons te overtuigen, of al het Alkmaarsch «publiek vervoerd is. Daar we niet kunnen vermoeden, hoe laat een ieder denkt terug te keeren, blijven we op aanvraag retours verkoopen. Bij late terugkeer betaalt een retourhoudêr dan alleen den toeslag van 0.21 en 'n an der een enkele reis plus denzelfden toeslag. Retours behouden daardoor wel degelijk hun waarde. Mocht eens een kindergeval zich voor doen, zooals inzender meldt, wel dan zijn we nog altijd mensch, doch kinderen met afge past geld liggen om dien tijd te bed. Verder geachte redactie kan ik U nog het volgende melden Gedeputeerde Staten dragen dus wel de gelijk kennis van ons dóen en laten. Een vergelijking van busdiensten met spoor en tram is moeilijk te maken. Bij extra tram diensten is extra personeel in overvloed aan wezig, waaraan U en ik dagelijks meebeta len of we wel reizen of niet. Het dividend van spoor en tram wordt door den Staat ge garandeerd en diverse tekorten worden via allerlei rekeningen door het «publiek voldaan, daan. Daartegenover staat, dat elke busdienst, een burgermans inkomen aan vadertje Staat betaalt voor wegenbelasting, keuringsgelden en personeele lasten. Als ik dus in extra onkosten verval, om feestgangers te vervoeren, is het mijn goed recht, die kosten te dekken, daar wij niet ve- geteeren op Staat, gemeenschap of belas ting-betalers. Voor die 0.21 toeslag zijn we met z'n ellen 'n halven nacht op de been, en heb ik daarvan te betalen een extra toelage aan mijn personeel, behalve natuurlijk de benzine, olie, slijtage banden en verdere wagenpark- kosten. Daarbij komt, dat uit Alkmaar alle wagens jeeg terug komen, zoodat een dubbel aantal kilometers gered«en wordt. V.V.V. heeft dan ook, dunkt mij, niet over mijn houding te klagen. Dat menschen, zooals inzender, een chicane houding aannemen, zullen wij laten voor het geen het waard is, doch, dat U als dagblad redacteur een onderschrift aan mij wijdt, waarin U mij qualificeert als iemand wiens optreden niet getuigt van gemeenschapszin, of zooals het verder heet, publiek te zijnen bate exploiteert, en tenslotte nog publiek du peert, vind ik op z'n zachtst uitgedrukt, on behoorlijk. Ieder die in den zak tast, om vereenigingen zooals V.V.V. te steunen, of wel op andere manier helpt en bijstaat, doet goed werk, doch iemand die zijn zaak daarvoor met kos ten zou bezwaren, is een dwaas. Hoogachtend, A. SCHALKWIJK Bergen. Wij zijn het met inzender op verschillende punten niet eens. Het betreft hier geen particuliere auto- onderneming, maar een autobusdienst, dus een onderneming waarvoor door de over heid concessie verleend is. De concessionaris staat daardoor niet vrij, maar heeft wel dege lijk zijn verplichtingen tegenover het publiek, dat van zijn wagens gebruik maakt omdat concurrentie is uitgesloten. Inderdaad hebben spoor en tram personeel in vasten dienst en zullen overuren daar dus bij extra diensten niet extra betaald worden," wat waarschijnlijk bij een autobusonderne ming wel het geval «is. Maar daartegenover staat, dat een autobus ondernemer op feestdagen als Donderdag j.1. zijn bussen vol passagiers heeft en dus goede zaken maakt en dat toch ook des avonds bij de extra diensten nog bussen vol Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht. betalende of reeds betaald hebbende passa giers naar Alkmaar vervoerd worden. Wij zullen ons niet wagen aan een bere kening of de extra diensten der chauffeurs daaruit al dan niet betaald kunnen worden, maar het maakt tegenover het publiek, dat van een openbaar vervoermiddel gébruik maakt, een buitengewoon ongunstigen indruk als het op deze wijze gedupeerd wordt. Wil de heer Schalkwijk die ook vroeger wel eens maatregelen nam, waarvoor hij als concessionaris door Ged. Staten onderhanden werd genomen zijn tarieven zoo vaststel len, dat het publiek zich gedupeerd acht maar «hij zelf nog juist tusschen de mazen van liet üvefheidsnet kan doorkruipen, hij doe dat, maar hij moet er zich dan ook niet over ver wonderen, dat velen voortaan liever van de tram gebruik maken, waar men er zeker van is van dergelijke onaangename verrassingen verschoond te blijven. Men deelt ons mede, dat de chauffeurs om half tien nog retours verkochten met de zeker heid, dat dé passagiers niet voor de bus van half elf terug zouden keeren. Want passa- §iers die toen nog informeerden of er ook latm ussen zouden rijden kregen daarop zonder meer een bevestigend antwoord. Men verkocht hun retours zonder te waarschuwen, dat deze voor die extra diensten niet meer geldig zou den zijn. Eil nu moge 't waar zijn, dat zij die geen retours hadden nog meer moesten be talen, dit doet niets af aan onze uitspraak, dat een dergelijk optreden van den concessiona ris van een openbaar vervoermiddel ons bui tengewoon onsympathiek is. Red. Alkm Crt.) Zeer geachte Redactie, Naar aanleiding van het onderschrift, dat door U werd geplaatst onder een ingezon den stuk van den heer H. J. de Graaft, voor komende in uw blad van gisteren, verzocht ik den heer Schalkwijk hedenmorgen te mij nen kantore te kernen, aan welk verzoek door laatstgenoemde gereedelijk werd gevolg ge geven. Waar het mij nu bij bedoeld onderhoud is gebleken, dat de heer S. zelf reeds een Ver weer tegen het ingezonden stuk had opge steld, meen ik te kunnen volstaan met een enkel woord te zeggen over den inhoud van het voornoemde reclactioneele onderschrift. Voornamelijk lijkt het mij toe, dat hier een vergelijking tusschen spoor en tram eener- zijds en een particuliere onderneming ander zijds niet zeer gelukkig is. Immers niet alleen zijn beide objecten in wezen niet te vergelij ken, maar bovendien is de omvang èn het be drijfskapitaal èn de winstmogelijkheid van beiden zoo zeer verschillend, dat ik mij kan voorstellen, dat een spoorwegdirectie eens voor een enkele gelegenheid een meer royale houding (althans schijnbaar) kan aannemen dan een particuliere bus-onderneming. Zooals de heer Schalkwijk mij zijn kosten voor extra-bussen (de laatste dienst vertrekt uit Bergen om half elf) voorrekende, moest ik, in deze geheel objectief oordeelende, hem toegeven, dat een extra-vergoeding van 21 cent per persoon niet als onbillijk noch als bewijs van gebrek aan gemeenschapszin kan Worden beschouwd. Alleen en daarop heb ik den heer Schalk wijk in het bijzonder gewezen, komt mij de regeling, waaróp die 21 cent worden ge vraagd, minder juist toe, omdat het nu wel mogelijk is, dat zoodanige regeling reeds ja ren bekend is, maar toch steeds de mogelijk heid open blijft, dat, zooals nu bijv. met den heer De Graaff, iemand door bedoelde rege ling wordt getroffen z o n d e r dat h ij daar van te voren kennis droeg. De heer Schalk wijk moest zulks beamen en zegde mij toe bij eerstkomende gelegenheid en in de toekomst in het algemeen, in de bussen op duidelijke wijze bekend te maken, dat retours slechts voor de in de dienstregeling vermelde ritten geldig zijn, maar voor extra-ritten moet wor den gesuppleerd. Op deze wijze kan het publiek, ieder voor zich, weten, welke regeling op 'n bepaalden dag of avond zal gelden en zich daarnaar gedragen. Anderzijds blijft de heer Schalk wijk dan verschoond van zoo booze woor den, welke hem door U naar het hóófd zijn geslingerd. Met de meeste hoogachting, Uw dw. H. JUDELL, Secretaris V.V.V. (Wij verwijzen Mr. Judell naar het onder schrift dat wij heden onder het stuk van den heer Schalkwijk geplaatst hebben. Red. Alkm. Crt.) ALKMAAR, 9 Aug. 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 Paarden 125—200; 16 Melkkoeien J 250425; 35 Nuchtere kal veren (slacht) 14—32; 97 Schapen (vette) 36—42; 4 Schrammen 42; 96 Biggen (10 weken) 18—26; 1 Klein bokje 3. Handel stil. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 9 Aug. 1930. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 0.700.80; Fabrieksbo- ter 2e s. 0.600.70. Eieren (groothan del) 5.50—6; Eendeieren 4—4 50 DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 9 Aug. 1930. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aangevoerd 42 kisten en 10 korven, prijs 1.05—1.20 per K.G. Handel stug. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 9 Aug. 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 130.000 stuks kipeieren afgevoerd waarvan de zen als volgt 56—58 60- 62 5-60f 6; 6264 5.606.20- Bruin 60-65 5.70-/ 6.40. 14000 stuks Eendeieren f 4.30—4.50. Handel stug. ALKMAAR, 8 Aug. 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaai 134 sta. pels wegende 156964 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als voigt: Fabriekskaas' Kleine 42.50; Commissie .1 45. Boerenkaas- Kleine 42.50; Commissie 46. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 8 Aug. 1930. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor; Aard- appelen per 100 K.G. 4.60; Aalbessen per 10O pond 6—14; Andijvie per 100 stuks 1.90—3.80; Augurken per 100 K.G. i18; Bloemkool le s. per 100 stuks 8.8O—/ 15.90; Druiven per 100 pond 38 41Gele Kool per 100 stuks 3—6- Groene kool per 100 stuks 3—7Kropsla per 100 stuks 1.20—5.20; Komkommers per 100 stuks 1.20—3.80; Meloenen per 100 stuks 26—56; Perziken per stuk 9— 25 cent; Postelein per bakje 23—49 cent; Ra- barber per 100 bos f 2—/ 4;Roode Kool per 100 stuks 1—3; Spinazie per bakje 32— 66 cent; Snijboonen per 100 pond 3.60— 8; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 1.50—3.80; Tomaten per 100 pond: A 4.80: B 3.50; C 3.90; Uien per 100 bos 3.805.20; Wortelen per 100 bos 1.50—6.70; Zwarte bessen per 100 pond 10-/ 12. NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. 1930. Schotsche Muizen 3.3Ó3.70; Groote Schotsche 3.804.50; Eigenheimers 3.40; BI. Eigenheimers 4—5.20; Drie lingen 3.30—3.60; Uien 4.60—5.50; Drielingen 2.60—3.50; Gele Nep 5.60 6.50; Zilveruien 0.10—0.30; Drielin- gen 1.20—1.80; Zilvernep 3—6.30; Spercieboonen 4.30—6; Roode Kool 0.60-/ 1.10; Witte Kool 0.90—1 70; Gele Kool 0.60-/ 1.10 alles per 100 K.G Aanvoer: 31600 K.G. Aardappelen; 20200 K.G. Uien; 246CO K.G. Zilveruien; 7100 K G. Spercieboonen; 23600 K.G. Roode Kool; 59000 K.G. Witte Kool: 12200 K.G. Gele Kool. BOVENKARSPEL, S Aug. 1930. „D« Tuinbouw". Heden besteedde men voor; BI, kool le s. 9—12; Bloemkool 2e s. 3— 5; Roode Kool 0.50-/0.90; Witte Kool 0.50-/ 1.10; Gele Kool 0.50-/ 1.10; Aardappelen: Schotsche muizen 1.50— 2.10; Geld. Schotsche muizen 0.80— 2.15; Wilde Duc 1.90-/ 2.15. WARMENHU'/EN, 8 Aug. 1930. Schot- sche muizen 3.20—3.50; Grove 3.70— 3.80Drielingen 3.503.70; Tomaten; A 8.80; B 8.10; C 8 80; CC 3; Sla. boonen 5—6.60; Blauwe Aardappelen 3.70; Gele Nep 4.50-/ 6.20; Uien 4.60—5; Uien drielingen 2.90—3.10; Zilvernep 2.70—5.30; Zilver drielingen 1—/ 1.40. Aanvoer: 4200 K.G. Aardappelen; 7225 K.G. Gele Nep; 3000 K.G. Oele Uien; 525 K.G. Tomaten; 3025 K.G. Zilveruien en 830 K.G. Staboonen. ZAANDAM, 8 Aug. 1930. Veilingver. „De Zaanstreek''. Sla 56—90 cent per kist; Andij vie 40—80 cent per kist; Peen 7 cent per bos; Pieterselie 24 rent per bos; Selderie 5—11* cent per bos; Uien 5—5J4 cent per bos; Ba nanen 4.505 per 10 K.G.; Citroenen 3.50 per 100; Slaboonen 24 cent p. pond; Snijboonen 2—814 cent per pond; Komkom mers 13'A cent per stuk; Rabarber 5346 cent per bosj Spinazie 3084 cent per kleine kist; Postelein 28—40 ^eni; per kleine kist; Aalbessen 6—19 cent per pond; Suikerpeer 6A cent per pond; Yellow 14—22 cent per pond; Augurken 624 cent per pond; Me loenen 30—60 cent per stuk; Tomaten 7348 cent per pond; Kruideniersperen 93410 ct. per pond; Roode Kool 5 cent per stuk. WIJDENES, 8 Aug. 1930. Veiling „Tuin- dersbelang". Pi'olefiek 28—34.50; Roode bessen 9—20; Witte bessen 6—7; Kruisbessen 4—6; Peren 3—30; Ap pelen 424Slaboonen 5—7Snij boonen 9—17; Bloemkool 4—10.60 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Aug. '30, Langendijker Groentenveiling. 1800 stuks BI. kool le s. 4.709; 2e s. 1—}' 1.10 per 100 stuks; Peen 1.902.60; Roode Kool 0.60-/ 1.50; Gele Kool 0.60-/ 1.10; 38000 K.G. Witte Kool 1.10-/ 2.10; 4000 K.G. Uien 3.40—5.40; Zilverdrielingca 0.901.20; Drielingen 25 30; Nep 3-/ 5.60; 10Ü0 K.G. Zilvernep 3.20- 6.30' 1500 K.G. Slaboonen 1.805.30; 35 K.G. Snijboonen 8.70—/ 116000 K G. ƒ,7.80; C 7.709.10; CC 1.30 3000 K.G. Bieten 1.70—2.80; 12600 K.G. Aardappelen; Schotsche muizen 3.901 4 80; Eigenheimers 3.80; Drielingen 3.90, alles per 100 K.G. CASTRICUM, 8 Aug. 1930. Veiling „Ons Belang". Het blijft met de prijzen van de boo nen zeer slecht gaan, zóó zelfs, dat velen ze moeten laten hangen omdat betaalde krachten te duur zijn om de kosten van plukken te dek ken. Er werden aangevoerd 90 zak Tuinboo- nen 834—11 cent per K.G.250 zak enkelf spercieboonen 734—11 cent; dubbele sperde boonen 334734 cent waarvan 500 zak was aangevoerd, 50 zak trosbocnen 1534 cent; 75 zak snijboonen 1234—16 cent en 10 zak Ras. pers 29—28 cent per K.G. BEVERWIJK, 8 Aug. ;930. Coöp. Tuin bouw-, Groenten-, Fruit- Aankoopver. „De Vrije veiling". Postelein 6—9 cent; Snijboo nen 1015 cent; Dubbele snijboonen 463£ cent; enkele 4—1134 cent; tros 13—14 cent; Tuinboonen 2—11 cent; Doppers 17—25 ct.; Capucijnders 18—25 cent; Raspers 18—32 cent; Groentjes 10-L-12 cent; Druiven 72—76 cent; Tomaten 5—11 cent; Roode bessen 18 —40 cent; Frambozen 1 1.40 per K.G.; Peen per bos 5—10 cent; Sla 2—4 cent; An dijvie 1—3 cent; Postelein 30—45 cent per kist; Bloemkoo'. 715 cent; Roode kool 4 5 cent; Groene kool 4—5 cent; Komkommers 1—334 cent; Meloenen 23—44 cent per stuk; Aalbessen per slof 0.60—/' 1.20; Appelen S Yellow transparant 9—18 per 50 K.G. BEVERWIJK, 8 Aug. Bloemkoolveiling. B taald werd in de veiling van Vrijdag voof le s. 1017 en voor 2e s. 47. BEVERWIJK, 8 Aug. 1930. Tomatenvei- ling. De jaariijksche blocveilingen zullen Maandag beginnen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10