Spaarboekjes Vadsrlandsche Sank Fa. De Lange d De Moraaz, Rattaaöscli Weerbericht, Telegrammen Alcmaria Victrix I Zeeburgia I. Stadsnieuws RENTE 3'|2 Provinciaal nieuws Onze Koloniën. Rechtszaken ALKMAAR. Laatste berichten. AANSLAG OP EEN FABRIEK VERIJDELD EEN WISSELLOOPER BEROOFO. AMSTERDAM. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Augustus. AGENDA Zaterdag 9 Augustus. 2.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Met Circus (tragi-com.), hoofdrol Charlie Chaplin. Toegang voor eiken.' leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Chicago Üe stad der misdaad; 2. De dood voor oogen (boven 18 jaar). 7.30 uur A. B. T.: 18 Kalraats (boven 14 jaar.) 7.30 uur, Victoria-Theatpr: Het circus (voor eiken leeftijd). 1 Zondag 10 Augustus. 2 uur, Sportpark, Voetbalwedstrijd Alcma- riaZeeburgia. In Cinema Americain van 2 uur af door loopende voorstelling van: 1. Chicago de stad der misdaad; 2. De dood voor oogen (boven 18 jaar). In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van 18 Karaats (boven 14 jaar) In Victoria Theater van 2 uur af doorloo pende voorstelling van Heit Circus (voor el ken leeftijd). S Kermis te Hensbroek. Kermis te Stompetoren. V. V. V.-feesten te Groet. - ERNSTIGE AANRIJDING. Auto teistert een hotel. Gistermiddag omstreeks kwart over 2 heeft op het Sweelinckplein bij hotel Duinoord in Den Haag een ernstige aanrijding plaats ge had. De heer V. reed met zijn auto met flinke vaart op het trottoir en botste tegen het ho tel. De pui van hotel Duinoord heeft zooda nig door den schok geleden dat voor instor ting gevreesd wordt. Dadelijk heeft men maatregelen genomen om de pui te stutten. De heer V. kwam er zonder letsel af. Zijn zoontje werd echter door den hevigen schok uit den wagen geslingerd en kwam zóó on gelukkig terecht, dat hem al zijn boventan den uit den mond werden gestooten. Het kind werd in hotel Duinoord binnengedragen. Verdere verwondingen heeft hij oogenschijn- 'ijk niet gekregen. De auto is zwaar beschadigd. Nader wordt het volgende medegedeeld: De heer V. kwam met zijn auto, waarin iehalve zijn zoontje nog een heer zat, van de Waldeck Pyrmontkade rijden. Hij moest voor rang geven aan een passeerenden anderen auto en haalde daarbij, vermoedelijk omdat zijn remmen niet al te best werkten, naar rechts uit. Daar achter den passeerenden auto nog een wielrijder reed, haalde hij, om ook dien te laten voorbijgaan, nog meer naar rechts uit en kwam daardoor dicht bij den muur van het hotel Duinoord. Hij heeft toen, inplaats van te remmen, gas gegeven en is daardoor in volle vaart tegen den muur van het hotel gebotst. Een gedeelte van den buitenmuur werd ge heel ingedrukt en maakt een vrij scherpen hoek met het overige gedeelte van de pui. Kasten, spiegels, waschtafels en verdere meu belen in ae kamer, die zich het dichtst bij het getroffen puigedeelte bevindt, werden omver geworpen. Een kamermeisje dat daar aan het werk was, kreeg een kast op den voet en werd licht gewond. Vlak bij deze kamer is de installatie van de centrale verwarming. Deze werd eveneens ontzet en het gevolg was, dat het warme wa ter over den grond stroomde. Binnen enkele oogenblikken stonden de gang en enkele ka mers blank. De politie heeft den omtrek afgezet om ver dere ongelukken te voorkomen. De toestand van het zoontje van den heer V. is gunstig. Na wat bekomen te zijn van den schrik is hij met zijn vader meegegaan. De auto is door de brandweer weggesleept. HET VERTREK VAN PRINS DAMRONG. Na omstreeks half zes ten koninklijke fvaleize te 's-Gravenhage van het bezoek aan de koninklijke familie op Soestdijk te zijn teruggekeerd en de thee en het middagmaal in het paleis Noordeinde te hebben gebruikt, zijn gisteravond de Siameesche prins Dam- rong en zijn beide dochters, prinses Poon Deskul en prinses Pelai Deskul, uit de resi- ientie vertrokken en hebben zij zich, ter voortzetting van hun reis door Europa, naar Parijs begeven. Bij hun vertrek in hofauto's naar het Hol- landsche spoorstation werd hun ten paleize uitgeleide gedaan door jhr. v. Bpreel, opper hofmaarschalk, en baron T. F. de Smeth, hofmaarschalk der koningin. KORTE BERICHTEN. Te Mideel, gemeente Olst, geraakte gisteren, het 3-jarig zoontje van den land bouwer Akkersdijk spelenderwijs in een put met vuil water. Onmiddellijk werd het kind op het droge gehaald, doch het is kort daar na aan de gevolgen overleden. ZUIDSCHARWOUDE. Donderdag gingen de ouden var. dagen uit Zuid-Scharwoude en Broek op Langendijk uJt toeren. Nadat jarenlang de jeugd reeds van een schoolfeest geniet, zoo wil men ook den ouderdom een genoeglijken dag bezor^ gen. Met dat doel had zich een-comité uit beide gemeenten gevormd en op de basis van zuivere neutraliteit ten aanzien van de ouder domsverzorging langs legistratieven weg zette men een autotocht in elkaar, die dar. gisteren is gehouden en die bovenmate goed is geslaagd. Het weer was uitgezocht voor zoo'n langen rit, de geleiders hadden het er op gezet, het den ouden menschen eens recht genoeglijk te maken en de chauffeurs, een 34 in getal, waren van het gehalte om er op je gemakje de wereld mee rond te toeren. Met een 33-tal luxe-auto's en 1 autobus ging het Donderdagmorgen uit Zuid-Schar woude en Broek, in welke gemeenten alle leeftijden toonden getuigen te willen zijn van het vertrek der ouden van dagen. Toen alles netjes geregeld was, de „feestgangers" in de kussens waren weggedoken met een uitdruk king op het gelaat, dat a.h.w. zeggen wilde: „Nou, wat zeggen jullie er nou allemaal van?", ging het over Alkmaar door den Hout, over Heiloo enz. naar Velserbeek, de eerste pleisterplaats, waar eens werd „opge stoken en het park bewonderd, om dan naar 'IJmuiden te gaan en verder de omstreken van Haarlem, Bloemendaal, Aardenhout enz. te bewonderen. Wat hebben ze hun oogen uit gekeken die beiaarde mannen en vrouwen. en hoe echt gezellig en intiem vonden ze het, toen in café-restaurant „Dreefzicht" te Haar lem de tafel gedekt stonden, maar men zich met z'n 160-en te goed deed aan „een koude tafel" met een kop heerlijke koffie. „Fijn" vonden ze dat! Om 5 uur ging het terug tot Castricum om daar den duinweg te nemen en voor het laatst op te steken in Duinvermaak te Bergen. 't Was intusschen kwart voor 9 geworden, toen de lange rij auto's het Noordeind van Oudkarspel naderdé, waar een muziekcorpsje van Gebr. Dekker—Deutekom gereed stond om langs den Langendijk te trekken, waar honderden en honderden getuige wilden zijn van de joyeuse entree der rentetrekkers. Men ging zelfs nog even door tot St. Pancras om op den terugtocht ieder bij huis te laten uit stappen. k Den heelen dag door heerschte op dezen tocht de beste stemming en allen zonder on derscheid waren vol lof over de reis. Zuid- Scharwoude en Broek hebben hier samenge werkt op een wijze, die naar meerdere samen werking doet verlangen en al wil men be weren, dat de mentaliteit der Broekers een andere is dan die van de ingezetenen van Zuid-Scharwoude, op deze autotocht is daar niets van gebleken. Allen hadden maar één doel: de oude menschen een fijnen dag te be zorgen. En dit is uitstekend gelukt. Gaarne willen we bij dezen voldoen aan den tot ons gerichten wensch, langs dezen weg allen dank te zeggen voor hun medewer king, niet het minst den houders van luxe auto's. De heer Bosman uit Broek mag wel een extra-complimentje hebben voor de meer dan coulante en voorkomende houding, die hij in dezen heeft betoond, ook doordien hij nog een auto beschikbaar stelde om van te voren een en ander te regelen. Ook de chauffeurs komt een bijzonder woord van dank toe voor de wijze waarop zij onze ouden van dagen de reis aangenaam hebben gemaakt. Niet min der dan 157 K.M. is door 33 chauffeurs ge reden. De 34ste deed er nog enkele K.M. bij en voor die attentie zij den heer P. Bruin hier namens het comité een oprecht woord' van dank en hulde gebracht. We vernamen, dat hij meer dergelijke records heeft geslagen. DE MOORDENAAR VAN DYNINE. 20 jaren geëischl. Aneta meldt uit Medan: Bij de behandeling van de zaak tegen den moordenaar van den assistent van de onderne ming Lima Poeloeh, Boris Dynine verklaarden verschillende inlandsche getuigen, dat de heer Dynine niet „kasar" (grof) is geweest. Getuige-deskundige, dr. Van Heutz, ver klaarde dat een onderzoek van den moorde naar, ook met ultraviolette stralen, heeft aan getoond, dat van de beweerde, door Dynine uit gedeelde stompen, niets was te bespeuren. De hoofdassistent van de onderneming, Lima Poe loeh, de heer J. Möser, verklaarde dat Dynine nooit heeft geklaagd over moeilijkheden met de koelies en uitstekend heeft gewerkt. Voor wat beklaagde betreft kan hij mededeelen, dat deze nooit is gestraft en altijd de hoogste tappremie heeft behaald. De heer Möser verklaarde voorts dat er geenerlei grond is voor de geruchten, dat Dynine den laatsten tijd prikkelbaar zoü zijn geweest. Getuige Gallez, administrateur van de onderneming Lima Poeloeh, verklaarde niet te gelooven, dat Dynine beklaagde zou hebben geduwd en uitgescholden, terwijl het gerucht, betreffende een circulaire, waardoor Dynine prikkelbaar zou zijn geworden, niet juist is. De Mohammedaansche adviseur van den Landraad te Tebingginggi eischte dan de doodstraf. De djaksa eischte 20 jaar. De verde diger van beklaagde vroeg vrijspraak. De uit spraak werd vastgesteld op 12 Aug. e. k. OUDE VRIENDSCHAPSBANDEN. De kroonprins van België en de oud-gouverneur van Djokja. Kroonprins Leopold van België die, zooals men zich zal herinneren, met zijn gemalin ver leden jaar een reis maakte door Ned.-Indië, knoopte daar met tal van bestuurs-ambtenaren vriendschapsbanden aan. O.a. met den toenma- ligen gouverneur te Djokja, den heer J. E, Jas per, die in October zijn ambt neerlegde en na maandenlange omzwervingen door West- Europa dezer dagen te Den Haag aankwam, waar hem een uitnaodiging bereikte van den hertog van Brabant om naar Brussel te reizen en Zondag a.s. als gast van Z.K.H, den historischen ommegang aldaar bij te wonen. Terwijl heden een bezoek wordt gebracht aan prof. Van Straelen, die den kroonprins op zijn reis door den archipel vergezelde. DE KRAKATAU. Toenemende werking. De eruptieve en seismische werking van den Krakatau is toegenomen. Tijdens de observatie werd Donderdag veel last ondervonden van asch en stoomgordijnen. Geteld werden 551 erupties, waarvan 44 boven de 500 M., terwijl de grootste hoogte 750 M. bedroeg. Veel vuur- fonteinen werden waargenomen. De hoogte van het eilandje Anak-Krakatau bedraagt 50 M. VERPLAATSING DER DIGOEL-KAMPEN? Een terugkeer naar hun geboorte grond van bekeerde elementen? Het „Alg. Indisch Dagblad de Preangerbode" meldt, dat in verband met het binnenkort te verwachten rapport van het lid van den Raad van Ned.-Indië, den heer W. P. Hillen, over zijn bevindingen in het interneeringskamp in boven- Digoel, waarin zal worden voorgesteld om de beide interneeringskampen te verplaatsen naar een gezonder en vruchtbaarder oord en om verscheidene honderden bekeerde elementen weer naar hun geboortegrond te laten terug- keeren, te Bandoeng is gearriveerd de as sistent-resident ter beschikking van den heer Hillen, mr. J. W. A. Boots, die binnenkort weer naar Nieuw-Guinea zal vertrekken. Het doel van het bezoek te Bandoeng was een onder zoek in te stellen bij de familieleden van een 50-tal geïnterneerden, wier terugkeer wordt overwogen. Vijf-en-twintig families werden in de kaboepatan gehoord, waarmede het onder zoek voor wat Bandoeng betreft was afgeloo- pen, Slechts éen familie weigerde zich garant te stellen voor de gevolgen van den terugkeer van verwanten. De anderen gingen bijna allen accoord met de gestelde eischen en voorwaar den tot het verleenen van hulp en steun gedu rende den eersten tijd aan de terugkeerenden. De heer Boots zal alle daarvoor in aanmer king komende plaatsen op Java bezoeken, het geen een maand in beslag zal nemen. EEN AL TE IJVERIG BELASTING COMMIES. Voor de Bossche rechtbank stond terecht H. de W., reiziger te Eindhoven, verdacht den com mies der belastingen H. Riezebos met opgehe ven hand waarin zich een ijzeren hamer bevond met den,, dood te hebben bedreigd. Verd. ontkende en beweerde op twee meter afstand van den commies te hebben gestaan Hij zou eerst op onheusche manier zijn behan deld en met een gummistok geslagen zijn. Uit de lange getuigenverhooren bleek, dat het proces-verbaal van den commissie veel over drijving bevatte. Het O. M. laakte de houding van den com mies, die van zoo'n eenvoudig geval zooveel ophef had gemaakt. De officier sprak verd. vri; van de tenlastelegging van poging tot doodslag en vroeg veroordeeling van eenvoudige belee- diging van een ambtenaar in functie tot een geldboete van 2.50. RIJWIELPLAATJES VERVALSCHT. De ongeveer veertigjarige werkman Ch. N die onlangs gearresteerd is wegens het ver valschen van rijwielbelastingmerken. heeft voor de rechtbank te Groningen terecht ge staan. Het is gebleken, zegt de Tel., dat verdachte de plaatjes heeft vervaardigd op de werk plaatsen van het Groninger transportbedrijf. Daar verdachte op het moment, dat bij be trapt werd, slechts een drietal bad vervaar digd, meende de officier van Justitie mr. Rom- bach met het eischen van een gevangenisstra:' van drie maanden te kunnen volstaan. STAKING. Oorzaak loonsverlaging, Bij de afd. naaierij der Twentsche damast-, linnen- en katoenfabriek, v.h. S. Bendien Zoon te Almelo is gisteren een staking uit gebroken, omvattende 58 van de 60 arbeiders. Er werd plotseling een loonsverlaging inge voerd voor de stukwerksters, voor sommige arbeidsters zelfs van 40 tot 50 pCt. Dezen waren hiermee niet tevreden en leg den 't werk neer waarop de vaste loonarbeid- sters staakten. Alle arbeidsters, die ongeor- faniseerd waren, traden toe tot den modernen ond van personeel in de kleedingindustrie. De loonsverlaging was aangekondigd wegens rationalisatie van het bedrijf. WINKELSLUITING. Verzoek om aanneming der wet. De R.K. Middenstandsver. „De Hanze" heeft aan de Eerste Kamer der Staten-Gene raai een adres gezonden, waarin het aan drang wordt verzocht het wetsontwerp win kelsluitingswet te willen aanvaarden. ERNSTIG MIJNONGEVAL IN AMERIKA. In een mijn bij de stad Pottsville in den staat Pennsylvania vond een ernstige mijn- gasontploffing plaats, gevolgd door een aardstorting, waardoor 'n groot gedeelte van dén mijn instortte en 21 arbeiders bedolven werden. Het onmiddellijk aangevangen red dingswerk leverde groote moeilijkheden op. Tenslotte konden zes lijken geborgen wor den. De overige 15 arbeiders waren nog in leven, doch waren allen zwaar gewond. Gedeeltelijk gecorrigeerd. PRAAG, 9 Aug. In de fabrieken van Hei-nik te Prerau, waar reeds verscheidene weken gestaakt wordt, heeft men een IA meter Jange buis ontdekt, gevuld met bus kruit en dynamiet en verbonden met een lectrische ontstekingsdraad In verband hiermede heeft de politie twee communisten, die van den aanslag ver dacht worden, gearresteerd. PRAAG, 9 Aug. Gistermorgen tegen half tien trachtten drie onbekende personen op brutale wijze in het hartje van Praag een wissellooper te berooven. De man wilde juist een perceel binnengaan, toen drie jongelui hem naderden en een hem met een ploertendooder op het hoofd sloeg, de tweede trachtte zijn keel dicht tc knijpen, terwijl de derde hem zijn geld- tasch probeerde te ontrukken. De wissellooper zag kans de jongelui eenige flinke klappen toe te dienen, alvo rens hij, verdoofd door een slag van den ploertendooder neerviel. De drie beroovers vluchtten met de geld- tasch in drie verschillende richtingen. De wissellooper was spoedig weer bij bewust zijn en op zijn hulpgeroep achtervolgde een politieagent een der aanvallers die hij wist in tehalen en te arresteeren. Het bleek een 24-jarige werklooze electricien te zijn. De beide medeplichtigen wisten met de buit te ontkomen. ROOFOVERVAL IN BANKIERSHUIS TE MUNCHEN. MUNCHEN, 9 Augustus. Gisteravond drong een jonge man het bankiershuis Sie- gel aan de Barrstrasze te München bin nen. Met opgeheven revolver hield hij den kassier in bedwang, plunderde diens geld kist en ging er op een fiets van door. De vluchteling werd achtervolgd en bij het Nord Friedhof ingehaald, ontwapend en ter beschikking van de politie gesteld. VRACHTAUTO MET PASSAGIERS OMGESLAGEN. AUGSBURG, 9 Augustus. Een vracht auto, die door middel van het plaatsen van banken geschikt was gemaakt tot het vervoer van een gezelschap van 22 perso- 1 ZOVPAG a.s, 2 LUW nen, die een uitstapje hadden gemaakt, is bij Augsburg omgeslagen. Een vrouw werd zoodanig gewond, dat men voor haar leven vreest. De andere in zittenden liepen eveneens zeer ernstige ver wondingen op en vier inzittenden werden nog zoodanig gewond, dat in totaal 8 per sonen naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd en opgenomen. WEER AARDSCHOKKEN IN ITALIË. ROME, 9 Aug. Uit Ascoli in de Itali- aansche alpen wordt gemeld, dat gisteren in het door vele zomergasten bezochte toe ristenoord Montenico pltoseling een onder- aardsch gerommel werd gehoord, terwijl de aarde een golvende beweging maakte. De bevolking en de Kurgasten vluchtten uit de huizen naar de straten en de pleinen. De aardbeving veroorzaakte echter in het geheel geen materieele schade, waarvan de verschrikte bevolking langzamerhand weer naar haar huizen terugkeerde. In den loop van den dag hebben de schokken zich nog eens in zwakkere mate herhaald. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd oip 5, 6, 7 en 8 Augustus 1930: Kinderschoentje; kerkboekje; kindertaschje; bretels; honden penning; sleutel van melkbus; radiateurdop; stofbril; sleutels; handschoenen; banden van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden'aangegeven op 5, 6, 7 en 8 Augustus 1930: Halsketting, C. Rempt, Schoutenstraat 9; rozenkrans, P. Blanken- daal, Wognumschebuurt 3; kindertaschje met inhoud, S. Duin, St. Annastraat 22; mantel ceintuur, bureau V. V. V., kantoor Waagge bouw; gouden ringetje, kantoor V. V. V., Waaggebouw; colliertje, Blaauw, Ritsevoort 37; postduif, gebr. Kloosterboer, St. Pan cras; huissleutel, F. Vorrer, Overdiestraat 6; huissleutel, B. Bol, Nieuwlandersingel 66: witte handschoen, J. v. Vliet, Druivenlaan 31; autoband met binnenband, S. de Boer, Ruiterstraat 19; jongenscape, K. Wessels, Hoogstraat 11jongensregenjas, 2 calotjes en bal, H. Smorenberg, Schoutenstraat 15; veiligheidspeld, Colauto, Achterstraat 44b; belastingmerk aan touwtje, B. Nieuwenhuis, Landstraat 27; damesparapluie, J. van Mui- den, Bergerweg 7; heerenhoed, J. Muelink, Nieuwesloot 22; huissleutel, G Peereboom, Nieuwesloot 89; actetasch, J. de Jong, le Kabelstraat 29; lorgnet, G. Burkink, Zuider- houtlaan 11b; airedaler terrier Burgemees ter Groot-Schermer; postduiven P. J. Boulo nois, Voordam cl2buikriem, P. Nijman, Dubbelebuurt 10; pijp in étui, G. P. Hare- veld, Anjelierstraat 3; kinderkousje, J. A. Doorewaard, Landstraat 17; ring met sleu tels, C. Zandbergen, Kanaalkade 58; kinder aschje met inhoud, W. Venema, Ooster- kolkstraat 1; gummicape, J. Oost, Linden- laan 34. Wanneer men weder in het bezit is van he' verloren voorwerp, wo-;dt men verzocht hier van kenins te geven aan het Bureau van po litie. voor Belaste gaarden, 's Gravenüage, CO/ tegen beurskoers 14 fin 0/n OBUGATIËN a] Umet jaarliikscbe uitloting "U JACOB BIJLO t- De sympathieke weesvader, de heer Jacob Bijlo, overleed gister alhier in den leeftijd van 60 jaar. De heer Bijlo, die afkomstig is van Capelle bij Goes, werd 1 Augustus 1910 met zijn echtgenoote tot weesvader en -moeder in het Burgerweeshuis alhier benoemd. Al spoedig bleek, dat met dit ouderpaar een gelukkige keuze was gedaan. Voor de kin deren bleek de heer Bijlo met zijn echtgenoote een voortreffelijk ouderpaar. De verhouding tusschen hen en de kinderen was voortreffe lijk. Gelukkig heeft de heer Bijlo het voorrecht gehad in zijn leven de vruchten van zijn ar beid te beleven, aangezien hij de voldoening mocht smaken verschillende weeskinderen goed geplaatst te zien. De verstandhouding tusschen het bestuur en de weesouders was ook steeds voortreffe lijk, zoodat het verscheiden van den heer Bijlo voor het weeshuis in alle opzichten een groot verlies is. Ook als burger was de heer Bijlo een gezien persoon. De heer Bijlo, die zich ook bezig hield met oudheidkundige studiën en op dit gabied verdienstelijk werk leverde, zal zeker bij velen in langdurige herinnering bewaard blijven. De crematie heeft plaats Dinsdag 12 Augustus na aankomst van den trein 13 23 te Westerveld. GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen geraakte op de hoek Kanaal kade—Doelenkluft een oude man onder de melkauto van den heer Borst. De man bekwam een kwetsuur aan zijn been, terwijl zijn rijwiel belangrijk werd beschadigd. De chauffeur treft geen schuld, aangezien de wielrijder achter een auto reed en toen links uitweek om de Doelenkluft in te rijden. GESLAAGD. Onze vroegere stadgenoot, de heer C. W. Seigers, destijds onderwijzer aan de 8e gem. school, is te Utrecht geslaagd voor het exa men Engelsch l.o. BEVORDERD. Men deelt ons mede, dat S. J. Takes \n- kringa te Tjimahi (Java) bevorderd is tot wachtmeester bij de artillerie, Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.8 te La Co* Ib Laagste barometerstand 755.3 te Vest- manör. Verwachting, geldig tot den avond van 9 Augustus: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelij. ke wind gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. DE NIEUWE TRIBUNE OP HET SPORTPARK. De nieuwe, groote tribune,op ons gemeen telijk sportpark nadert nu toch langzamer hand haar voltooiing. Reeds is een gedeelte in gebruik genomen, zij het niet officieel. Het ligt dan ook in de bedoeling van B. en W. de nieuwe tribune officieel te openen op een nader te bepalen datum. Bij die gelegenheid zal een algemeene sportdag georganiseerd worden. Tusschen 15 en 20 Aug. zullen de plannen daartoe in 'n vergadering van de commissie van bijstand voor het sportpark in overleg met de vereenigingen, die voor deze opening^ dag haar medewerking willen verleenen, worden besproken. De officieele opening zal waarschijnlijk 14 September a.s. plaats kunnen vinden. HOND MEEGELOOPENr Vrijdag is met eenige pensiongasten medege. loopqn van Alkmaar naar Bergen een mooie donkere herder, bruine pooten (reu), naai schatting pl.m. VA jaar. Het dier is te verkrijgen bij de politie te Ber gen. LANDBOUWLOTEN. De bekende Landbouwloten (voor de verlo, ting vanwege de afd. Holl. Maatsch. van Land bouw) zijn weder allerwege verkrijgbaar, ITALIAANSCHE OPERA. In het Concert-Tournee der Italiaanscht Opera gedurende de maand Augustus is ooi Alkmaar weer opgenomen. Dat betcekent een avond van groot zanggenot in het Gulden Vlies. Want de Italianen zijn ten slotte de menschen van het „bel canto". Zij zijn in staat door hun schitterende solo- en samen zang de luisteraars tot groot enthousiasme te brengen. Enkele goede bekenden behooren ooi thans weer tot het ensemble, zooals Signa Alberti en Piccioli, terwijl nieuwe krachten, waaronder fraaie tenoren de aandacht zullen vragen. OPENING ZAAK. Heden opent de firma Truus Koster in per* ceel Boterstraat 5 haar nieuwe zaak in Dames, en Kinderhoeden en Pelterijen. Wie voorheen dit perceel Tiende, en er nu een kijkje neemt, zal versteld staan over de groote verandering die het interieur heeft on* dergaan. Er is nu ruimte genoeg (de oppervlak te bedraagt 54 vierk. M.) om een groot aantal cliënten tegelijkertijd goed te kunnen bedienen, Langs de wanden, die in roodbruin zijn behan gen, wat een gedistingeerd cachet geeft, zija op smaakvolle wijze ontelbare modellen hoeden opgesteld, benevens bontwerken. De nieuwste vindingen zijn hier toegepast, o.a, het Ameri- kaansche systeem van vitrineverlichting, enz, Een paar, op Parijsche wijze samengebrachte groepjes, zullen zeer zeker wel de aandacht trekken. Ook de verlichting behalve plafondlampen kleinere lampjes boven de uit den aard der zaak onontbeerlijke spiegels is geheel up to date. De vloerbelegging is eveneens iets bij zonders. Het geheel is in modernen stijl ge houden, en biedt een rustigen en voornamen in druk. Al zijn de grootste economen het er dan ook nog niet precies over eens waar succes nu eigenlijk aan is te danken, we gelooven wel, dat alle factoren ertoe hier aanwezig zijn, en dat succes dan ook stellig niet zal uitblijven. STEDELIJK MUZIEKKORPS, Directeur: H. A. Maas, Programma: voor liet Concert in den Muziektuin, op Zondag 10 Aug., van 810 uur. 1. J. Ph. Sousa, Hands across the Sea, Marck 2. Fr. Schubert, Rosamunde, Ouverture. 3. J. Offenbach, Les contes d' Hoffmann, Fantasie. 4. H. A. Maas, Wie er jubileertProficiat! Marsch. 5. Joh. Strauss, Rosen aus dem Süden, Walzer nach Motiven der Operette ,,Das Spitz®11' tuch der Königin", Pauze. 6 J Ph. Sousa, The Washington Post, March. 7 F. Hérold, Zampa, Ouverture. 8. Francis Salabert (arr.), Le printemps de la vic. Suite de danse Finale, (No. li- Het bezoek aan dit concept is in alle op zichten vrij. Verzoeke tijdens „de muziek le: niet l.een en weer te loopen; 2e: geen luidruchtig gesprek te voeren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.06 uur licht op. FAILLISSEMENTEN. (Opgave v. d. Gi aaf en Co.) Uitgesproken is her faillissement van W. F, H. van Zwanenburg, smid te St. Pancras, re. mr. H. M. Freien, cur rnr. H. Judell te Bergen (N.H.) en van C. de Haan, metselaar en aannemer te Zwaagdijk, gem. Westwoud1, r.c. mr. A. M. Led-eboer, cur. mr. A- J- Veld man te Den Helder. Opgeheven wegens gebrek aan actief is hel failissement van C. A. J. de Groot te Alk maar. ORGELBESPELING GROOTE KERK. De orgelbespeling door den heer Ja< Zwart a.s. Donderdag 14 Augustus van 'i avonds half acht tot half negen te geven, is gewijd aan werken van Karg—El?rt, Grison, Widor e.a. De toegang is vrij. Programma 10 ct. Col lecte Restauratiefonds der kerk.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2