Pas op voor Rheumatiek! Rugpijn Nieren Pillen P E A V OM TUK E i\' VAU Ëj IVIIR K EEHS.IGE\TJEi overtroffen - Verwaarloos nooit de geringste aanval van rheumatiek. Deze kan u mettertijd onnoemelijk veel last en pijn bezorgen. Ofschoon velen bij vochtig weer hinder hebben van rheumatische pijnen, behoeft dit niet in zoo erge mate het geval te zijn. Immers rheu matiek wordt vaak veroorzaakt door urinezuur, dat als gevolg van trage of verzwakte nieren in het bloed achterblijft. Laat geen kostbaren tijd verloren gaan. Begin onmiddellijk met het ge bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, als gij reden hebt om aan te nemen, dat uw nieren verzwakt zijn, door verschijnselen als rheumatische pijnen, rugpijn, waterzuchtige zwel lingen, of onaangenaame urinestoor- nissen. 11 Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon evenals Rotterdam en Antwerpen, een snelle verbinding met het rrhterland. Als de zee schepen gelost zijn moet de lading verder en er moet opnieuw geladen worden met koop waar uit het oosten. Daarom heeft men het ;'Merwede-kanaal gemaakt, dat nu een kleine veertig jaar dienst heeft gedaan en, loopende van Amsterdam over Utrecht naar Lek en Merwede, als het ware een verlengstuk vormt 'van het Noordzee-kanaal. Dank zij dit kanaal kon Amsterdam zijn deel krijgen in het transito-verkeer, kreeg het dit ook, doch helaas slechts met mate. Menige „sleep" wend door een ijverig puffend bootje noord waarts gevoerd, maar velen zakten liever in westelijke richting af om in Rotterdam te be landen. Want de heeren die het Merwede- kanaal ontwierpen, hadden al weer geen reke ning met de toekomst gehouden. Dat schijnt 'in den aard van den Nederlander te liggen. 'Men bemerkt het nu weer bij de wegenbouw :VOor;,auto-verkeer. Als dat wegennet gereed ■is, zal men ontdekken, dat de rijbanen te smal zijn omdat zij berekend werden op het auto verkeer van enkele jaren geleden en niet op 'dat van het tijdstip der voltooiing. 'Zoo ging het ook met het Merwede-kanaal. Schepen van omstreeks tweeduizend ton kon den de hoofdstad gemakkelijk bereiken, maar toen men schepen in de vaart bracht van drie-en vierduizend ton, bleek het kanaal on bruikbaar. r Nu is het gemakkelijk genoeg een wantoe stand te constateeren. Het is ook niet moei lijk verbeteringen aan te bevelen, maar het is uiterst moeilijk snelle besluiten uit den Haag los te krijgen, en den Haag, waar geen koop lieden maar ambtenaren huizen, heeft zelden haast. Daarbij kwam, dat de deskundigen het over den loop van het nieuwe kanaal niet eens konden worden. Men kon bovendien met den Rijn en de Lek maar niet doen wat men wil de. Wij hebben altijd geleerd, dat onze rivie ren Hollandsch. zijn zij hebben ons land feitelijk aangespoeld maar dat is maar ten deele waar. Er bestaat nog zooiets als een internationale Rijnvaart-acte, want niet de 'Nederlander alleen heeft belang bij de vaart door ons land, de buren deelen deze belan gen. Gelukikg is men ten laatste tot een oplos sing geraakt, en een die den Amsterdammer bevredigen kan. Er zal een nieuw kanaal komen dat de Waal met dc Lek verbindt en dat bij Utrecht aansluit bij het bestaande Merwede-kanaal, een waterweg die echter dieper en breeder zal worden. Men hoopt met een slordige vijftig millioen in tien jaar ge reed te zijn en dan zullen de zwaarste erts en steenkoolladingen heen en weer kunnen varen en Amsterdam zal in de concurrentie ■met Antwerpen en Rotterdam niet achter hoeven blijven. Vooral niet, nu de sluizen te IJmuiden een grondige verbetering hebben ondergaan. Hoe groot de vreugde hierover onder de Am sterdammers geweest is, heeft men bij de feestelijke opening kunnen bemerken. Er was ook reden om trotsch te zijn, want de nieuwe schutsluis is de grootste ter wereld geworden en men heeft, om de fundamenten te leggen tot 38 M. onder A.P. moeten heien, terwijl eventjes twintig millioen kubieke meter grond [Weggewerkt moest worden. Dat men bij den 'bouw gebruik gemaakt heeft van de nieuwste ^technische vindingen, behoeft geen betoog. De sluisdeuren sluiten en openen niet volgens (het tot dusverre gebruikelijke klepsysteem, ■maar loopen op rollen in deurkassen, juist 'zooals de suite-deuren in uw huis dat doen. Maar zij zijn wat zwaarder dan uw suite deuren. Zij wegen per stuk ruim een millioen kilo. Wij behoeven niet aan alle technische bijzonderheden te herinneren, maar als wij bedenken dat deze grootste en modernste sluis ter wereld gevolgd zal worden door een igrondige verbetering van het Noordzee- 'kanaal, dat nu de plannen voor de Amster- fdam-Riju-verbinding geen vage droomen meer zijn en dat inmiddels het groote en grootsche werk aan de' Zuiderzee snelle vor- deringen maakt, dan mogen wij gerust en met (voldoening constaeetren, dat Jan Salie tea ygrave is gedaald en dat de Nederlander van thans, ondanks economische tegenslagen en 'politieke verdeeldheid' de handen uit de mou wen weet te steken. Als in de gouden eeuw. Ondanks economische malaise. Want het ziet er op dit oogenblik in onze havens niet rooskleurig uit, en het is gelukkig, dat tot de plannen die thans worden uitgevoerd, niet in dezen tijd besloten behoeft te worden. Zoo op het oog is er leven en beweging ge- noi&- in de haven. Het aantal binnenvallende schepen is niet kleiner zelfs iets grooter dau verleden jaar, maar helaas, vele schepen varen met nagenoeg geen lading en de kade werkers bemerken dit geducht. De z.g. arbei ders-reserve komt in de haven niet in actie. Opgelegde schepen ziet men weinig, er wordt gevaren, onvermoeid, maar wat baat het, wanneer het scheepsruim voor de helft of driekwart leeg blijft? Bovendien wordt hier nauwelijks meer gebunkerd. Nu de binnen vallende schepen geen of weinig lading heb ben nemen zij bij de afvaart zooveel kolen mee als zij kunnen bergen, genoeg voor de uit- en thuisreis. Alleen de hout-aanvoer hout dat in Rusland werd gekocht neemt toe, zoodat het in de houthaven levendig ge bleven is. Het voorstel van B. en W. tot uit breiding van de houthaven behoeft dus geen verwondering te baren. Vermeerdering van het aantal scheepligplaatsen is in de hout haven dringend nooaig gebleken, ook uitbrei ding van de vlothaven-ruimte. Daar de be staande haven echter moeilijk vergroot kan worden, zal een nieuwe houthaven in den Amsterdammerpolder (het westelijk gebied) aangelegd moeten worden. Ook dit wordt een onderneming van enkele millioenen. Maar dit geld zal met winst terugkeerern. Daaraan behoeft niet getwij feld te worden, en wat het havenbedrijf in het algemeen betreft: de handel heeft nu eenmaal altijd zijn „ups" en „downs". Trouwens, niet alleen de handel. Heel het menschelijk leven is een voortdurende wisseling van voor- en tegenspoed, ledereen weet: na regen komt zonneschijn en als men zich in den zonne schijn verheugt op de zon en in den regen op het vooruitzicht dat de zon straks weer schij nen zal, is er geen enkele reden om ooit mis moedig te zijn. Amsterdam, Aug. 1930. EMERGO. Stadsnieuws JAARVERSLAG VAN DEN DIENST DER ARBEIDSBEMIDDELING EN WERKLOOSHEIDVERZEKERING. Verschenen is het verslag van den dienst der Arbeidersbemiddeling en Werkloosheid verzekering, waaraan wij het volgende ont kenen Overeenkomstig het bepaalde in art 8 der verordening voor den Gemeentelijken Dienst worden B. en W. bijgestaan door eene Com missie van Advies, bestaande uit een voorzit ter, tevens lid en een aantal leden, waarvan de helft werkgevers en de andere helft werk nemers zijn. Zij worden benoemd voor den tijd van vier jaren, terwijl de helft om de twee jaren af treedt. Op 31 December 1929 bestond de Commis sie uit de volgende heeren: J. Ringers, Wethouder van Sociale aan gelegenheden, Voorzitter. C. Best, J. Koppen, G. W. de Munk, H de Raat, leden-werkgevers. J. Bruijn, J. van Berkum, J. J. Schermer, C. Snel, leden-werknemers. Secretaris: de Directeur van den Dienst Ed. v. d. Heuvel. Door de hiervoor genoemde Commissie werden in 1929 drie vergaderingen gehou den. Op de eerste vergadering werd o.m. beslo ten B. en W. te adviseeren tot plaatsing op de B lijst, de werkloozen, wie uit hoofde van ouderdom, lichamelijke ongesteldheid of langdurige werkloosheid zelden een plaats via de bemiddeling kan w.orden toegewezen Tevens werd herdacht het overleckn lid - werknemer, de heer G. Mensink, die op 18 Maart 1929 was overleden. Ook op deze plaats moge een woord van dank worden gebracht voor al hetgeen de beer Mensink tijdens zijne zitting als Com missie-lid in het belang van de openbare ar beidsbemiddeling heeft gedaan. 11 September werd het nieuwe lid de heer J. van Berkum als opvolger van den heer O. Mensing geïnstalleerd. Ook werd toen be handeld de begrooting 1930 en het jaarver slag. 16 October werd B. en W. geadviseerd de inschrijvingsduur te verkorten van 14 dagen tot één week. Het gebeurde maar al te vaak, dat ingeschrevenen die buiten de arbeids beurs werk hadden bekomen, hun inschrijvïn gen niet introkken. Van zelfsprekend was het, dat bij aanbiedingen van werkkrachten hier door teleurstellingen niet achterwege bleven. Deze wijziging is 1 Januari 1930 in wer king getreden, zoodat eerst in het volgende verslag daarop nader kan worden teruggeko men. Waar voor eventueele ondersteuning, in het algemeen, vereischt wordt de inschrijving op de arbeidsbeurs, besloot de Commissie, dat personen die handel drijven, winkeliers e.d. die een inschrijving aan de arbeidsbeurs erlangen een bewijs moeten overleggen, waaruit blijkt, dat zij minstens een halfjaar in loondienst hebben gewerkt. Bovendien werden door den Directeur be zocht: op 9 Februari 1929 een te Utrecht ge houden vergadering, bijeengeroepen door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid ter bespreking van de openbare arbeidsbe middeling in het algemeen en het door de werkgevers uitgebracht rapport; op 10 en 12 Juli de te Bussum gehouden jaarvergadering van de Vereeniging van Ne- derlandsche Arbeidsbeurzen, waarin behan deld werden de prae-adviezen uitgebracht door de prae-adviseurs de heeren: W. Drees, wethouder te 's Gravenhage; T. v. d. Heeg, lid van den Gemeenteraad te Hilversum; J. W. Jurrema, Directeur van Maatschappelij ke Steun te AmsterdamJ. W. Meijer, wet houder te Arnhem; J. Vader, Directeur der Arbeidsbeurs te Haarlem en K. Kruithof, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland, over het onderwerp: „Is het wenschelijk een arbeidsbeurs op eenigerlei wijze te verbinden met andere openbare diensten op sociaal of iphilantro- pisch gebied, in zonderheid met een dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon?" Voor het verslag van deze vergadering wordt verwezen naar het Tijdschrift van den Nederlandschen Werkloosheidsraad, jaargang 12 aflevering 9 bladz. 365 e.v. Op 19 Maart 1929 de 24e vergadering met Directeuren van arbeidsbeurzen te Utrecht, belegd door den Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling betreffende de arbeidsbe middeling van het kantoorpersoneel. Op 10 December 1929 werd de 25e verga der ine eveneens te Utrecht gehouden, door een eersten ambtenaar, den heer A. Kleii- meer, bijgewoond, waarin behandeld werd de bemiddeling van vrouwen, musici en dergelij ke personen. Als gevolg van de nieuwe regeling voor de arbeidsbemiddeling in het Hotel-Koffiehuis en Restaurantsbedrijf, werd onder leiding van den Directeur der arbeidsbeurs te Am sterdam een vergadering belegci, welke even eens door den heer A. Kleijmeer werd bijge woond. Vergaderingen met correspondenten wer den gedurende het verslagjaar niet gehou den. De Arbeidsbeurs was, evenals voorafgaan de jaren, lid der Vereeniging van Nederland- sche Arbeidsbeurzen. Sedert het vertrek van den vorigen Direc teur van den Dienst, den heer P. Kikkert, we gens zijne benoeming als Burgemeester van Koedijk, was door B. en W. niet in de vaca ture voorzien geworden. In de verandering van 19 December 1929 benoemde de Gemeenteraad tot Directeur van den Gemeentelijken Dienst der Werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, te vens directeur van de Districts-Arbeidsbeurs, de heer Ed. M. J. W. v. d. Heuvel Op 1 Januari 1930 bestond het personeel uit: den directeur, eerste ambtenaar en twee de ambtenaar-controleur. Hiertoe behooren: de arbeidsbemiddeling, de controle en de administratie op de uitvoe ring der werkloosheidsverzekering, alsmede de controle op en de uitbetalingen aan de uitgetrokken en de niet georganiseerde valide arbeiders. Hierdoor is een nauwere samenwerking ontstaan met het Burgerlijk Armbestuur en den Armenraad. De samenwerking was van den meest vriendelijken aard. De wekelijksche lijsten van vraag en aan bod werden geregeld gepubliceerd in de ter plaatse verschijnende dagbladen, t.w. de Alk- maarsche Courant en het Noord-Hollandsch Dagblad. Een woord van dank aan de pers voor het duidelijk overzicht, waarvan zoo wel door werkgevers als werknemers een ruim gebruik werd gemaakt. Verschillende malen werden op verzoek van diverse werkgevers door middel van ad vertenties, arbeidskrachten gevraagd, indien deze op de arbeidsbeurs niet beschikbaar waren. De resultaten waren hiervan gunstig en kan niet genoeg aangemoedigd worden. Het resultaat dezer advertenties was niet, dat buiten de arbeidsbeurs om nog werkloo zen waren, maar wel, dat op de gevraagde arbeidskrachten de aandacht viel, waardoor meerderen zich kwamen aanmelden, met de mededeeling dat zij zeer spoedig zonder werk zouden komen. Op deze wijze deed de aanvrager dan zijn keuze uit de werkzoekenden en werden de dagen van werkloosheid zeer verkort. Beide partijen werden op deze wijze tevreden ge steld Ten einde geen stagnatie op het werk te hebben door het vragen van werk door werkolozen, werden op verzoek van de werk gevers, indien zij voor al hun benoodigde krachten gebruik maakten van de arbeids beurs, op de directiekeet en andere beschik bare plaatsen een bord geplaatst, vermelden de: „Arbeiders worden uitsluitend door be middeling van de Arbeidsbeurs aangeno men". Zeer goede resultaten werden hierdoor bereikt. Vele geschoolde vaklieden, wier arbeid door voltooiing ten einde liep, lieten zich bij tijds aan de arbeidsbeurs als werkzoekende inschrijven, met resultaat dat des Zaterdags ontslag op het eene werk, zij reeds den Maandag d.a.v. bij een anderen werkgever geplaatst konden worden. Het aantal ingeschrevenen bedroeg over het afgeloopen jaar 2272, tegen 2610 in 1928. Het aantal plaatsingen bedroeg 1270 tegen 1194 in 1928. Hiervan werden buiten de ge meente geplaatst 62, buiten het district 88 en in het buitenland 3. Het aantal aanvragen van werkgevers be droeg 1405 tegen 1297 in 1928. Uit het hieronder vergelijkend overzicht over de laatste vijf jaren blijkt dat de be langstelling voor de Openbare bemiddeling zich steeds in een stijgende lijn voortbeweegt. Aan- Jaartal biedingen Plaatsingen Percentage 192 5 2103 1025 48 1926 1741 899 51 1927 2473 1071 43 1928 2610 1194 46 1929 2272 1270 56 Het aantal aanvragen van werkgevers be droeg in: 1925 1007 1926 956 1927 1170 1928 1297 1929 1405 Omtrent den algemeenen toestand geduren de het verslagjaar wordt verwezen naar de bijlage 2, waarin een overzicht is gegeven van het jaargemiddelde over de laatste vijf jaren. Was door de strenge vorst in de eerste maanden het cijfer zeer hoog, dadelijk na het intreden van werkbaar weer, daalde het aan tal ingeschrevenen tot een zeer laag cijfer en bleef de vraag naar geschoolde bouwvak arbeiders regelmatig aanhouden. De vraag naar sigarenmakers buiten Alk maar had tot gevolg dat geen groote werk loosheid zich naar verhouding van 1928 voordeed. Ongeschoolde arbeiders konden geruimen tijd werk vinden in verschillende fabrieken als van Hoogenstraaten's Conservenfabriek, Melkfabriek „Uithoorn", Hoogovenbedrijf te IJmuiden enz. Omtrent het transportbedrijf kan worden vermeld, dat ook dit gunstig is geweest; jam mer dat in dit bedrijf de bemiddeling via de Arbeidsbeurs nog zoo slecht geregeld is. Mo ge in een volgend jaarverslag hieromtrent betere resultaten worden vermeld. De aanvrage voor huishoudelijk personeel, was in het afgeloopen jaar van de zijde der werkgevers (geefsters) aanmerkelijk grooter. Het aanbod daartegenover was, als gevolg van een groote tewerkstelling van vrouwelijk personeel op de ter plaatse gevestigde fabrie ken, minder groot. Ook als gevolg van de groote aanvragen van de badplaatsen als Bergen aan Zee en Egmond aan Zee, alwaar de loonen tijdens het seizoen zeer hoog zijn, heeft de bemidde ling met zeer veel moeilijkheden te kampen. Bemiddeling ten behoeve van de takken van Dienst. Hieromtrent kan worden geconstateerd dat, zonder uitzondering, ten volle gebruik wordt gemaakt van de bemiddeling der arbeids beurs. Van de Directeuren van de takken van Dienst, alsmede van de verschillende opzich ters, mocht de arbeidsbeurs steeds de volle medewerking ontvangen. Met de verschillende correspondenten werd steeds een nauw contact bewaard en getrac-ht over en weer aangeboden en gevraagde krachten uit te wisselen. De bestaande loonklassen leverden voor de bemiddeling nog al eens moeilijkheden op. Met genoegen kan worden geconstateerd de meest groote medewerking van de gemeen tebesturen in het District, die ook voor hun gemeente het groote nut van de openbare ar beidsbemiddeling inzagen. In het afgeloopen jaar traden tot het District toe de gemeenten Heiloo, Egmondbinnen en Heerhugowaard, terwijl met ingang van 1 Januari 1930 Cas- tricum toetrad. Met uitzondering van een enkele af deeling waarvan de controle geschiedde ten huize van den penningmeester, had de dagelijksche controle plaats op drie verschillende stem- pelbureaux in de stad, alsmede door verschil lende afdeelingen op de arbeidsbeurs. Een goede samenwerking vond plaats met de afdeelingsbesturen. Slechts in enkele gevallen moest tegen een onrechtmatige uitkeering bezwaar worden gemaakt, waarvan het Hoofdbestuur beroep aanteekende bij den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en waarbij de gemeente in het gelijk werd gesteld. Daartegenover stonden nog eenige andere gevallen, welke door overleg te plegen met de afdeelingsbesturen konden worden voorko men. Het aantal vakbonden of vereenigingen met werkloozenkassen werd in 1929 uitgebreid met vier, zoodat op het einde van het verslag jaar het aantal afdeelingen met werkloozen kassen bedroeg 45. Het totaal bedrag aan uitkeeringen uit de werkloozenkassen oedroeg 27.380.39, tegen ƒ19.883.43 in 1928. Uit het hieronder volgend overzicht blijkt, dat de groei van het ledental der gezamen lijke vakorganisaties steeds aanhoudt. 1 Januari 1926 bedroeg het ledental 963 1 1927 idem 1053 1 1928 idem 1141 1' 1929 idem 1215 31 Dec. 1929 idem 1340 In het afgeloopen jaar werden aan verschil lende werknemers, via de arbeidsbeurs buiten de woonplaats tewerkgesteld, een vergoeding in de reiskosten verstrekt. Bedroeg dit bedrag in 1928 578,80, in het verslagjaar was dit 1.380,39. Door het Rijk werd hiervan terugbetaald 666.74. Gelijk reeds in het vorige verslag werd medegedeeld is de belangstelling omtrent emigratie naar Canada niet groot. Slechts door enkele personen werden ge durende het jaar 1929 hieromtrent inlichtin gen ingewonnen, waarna niets meer werd vernomen. Van de reeds voorheen geëmigreerden werd door bemiddeling van de Emigratie Centrale Holland te 's-Gravenhage in totaal ƒ220.50 overgemaakt. Evenals vorige jaren besloot de Raad in zijne vergadering van 24 October 1929 tot uitvoering van verschillende werken tijdens de winterperiode in werkverschaffing. Werd in 1928 hiermede begonnen op 15 November en geëindigd 1 Mei 1929, in 1929 begon deze tewerKstelling bij Gemeente HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Augustus. Hoog water Laag water 10 4 54 5.20 1.29 147 11 5.27 5.52 2.07 222 12 5.59 6.22 2.39 2.5a 13 6.30 6.51 3.11 322 14 7.00 7.21 3.37 340 15 7 31 7.51 4.10 4;19 16 8.07. 8.29 4.41 4.40 17 8.47 9.12 5.15 53^ 18 9.41 10.15 5.57 6.15 19- 10.53 11.32 6.56 73$ 20 0.19 8.16 8.56 EGMOND AAN ZEE, Augustus, Hoog water Laag water 10 4.51 5.17 1.17 1.& 11 5.24 5.49 1.55 2.10 12 5.56 6.19 2.27 2 42 13 6.27 6.48 2.59 310 14 6.57 7.18 3.25 3.37 15 7.28 7.48 3.58 407 16 8.04 8.26 4.29 437 17 8.44 9.09 5.03 5.14 18 9.38 10.12 5.45 6 03 19 10.50 11.29 6.44 7.14 20 0168.04 8 44 Plantsoenen op 2 December en bij den dienst van Gemeentewerken op 12 December. Gedurende het verslagjaar werden voor de werkverschaffing in totaal aangewezen 132 personen, waarvan 94 arbeiders één-maal, 33 twee-maal en 5 drie-maal. De aanwijzing hiervan geschiedde naar de volgorde: le de uitgetrokken leden, 2e de trekkende, 3e de niet rechthebbende en 4e de ongeorganiseerde arbeiders. Niemand kon langer dan zes weken worden tewerkgesteld, waarna voor een e ventueele volgende tewerk stelling een wachttijd van tenminste ze» weken moest worden doorgemaakt. De arbeidsbeurs gaf iedere tak van dienst regelmatig kennis van den datum waarop de in werkverschaffing tewerkgestelden moe», ten worden ontslagen. Tevens werden de te betalen loonen iet kennis gebracht van de verschillende be- drijven. Onopgemerkt zij hier, dat deze plaatsingen buiten de statistiek zijn gehouden. De in dit verslag opgenomen diverse staten verwijzen naar de meer bijzonderheden.van den Dienst. Fabrikaat fa. v. d. MIJLK Co., Kampen GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Tevens Districtsbeurs. Doelenstraat 30. 0Telefoon 838. Geopend iederen werkdag van 912 uur, Voor werkgevers van 9—1 en van 2—5 uur. Maandag en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling speciaal voor kantoorpersoneel iederen Donderdagavond. Voor vrouwelijkpersoneel afzonderlijke in gang. Kostelooze bemiddeling. De directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden staan ingeschreven: 1 betonwerker, 1 betonvlechter, 1 broodbak ker, 1 chauffeur, 1 electricien, 13 grondwer kers, 1 kantoorbediende, 1 mach. houtbewer ker, 1 letterzetter, 2 machinisten, 6 metse laars, 1 meubelmaker, 9 opperlieden? 3 pak huisknechten, 1 plaatwerker, 1 reiziger, 1 schipper, 6 sigarenmakers, 1 stoffeerder, 1 smid, 3 timmerlieden, 2 ijzerwerkers, 1 stuca- door, 2 steenbikkers, 21 losse arbeiders en 16 transportarbeiders. Geplaatst: 4 grondwerkers, 2 timmerlie den, 1 metselaar, 1 hulpmonteur, 14 losse, arbeiders, 1 sigarenmaker en 1 loopjonge Alkmaar, 9 Augustus 1930. De Directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL, ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. K Op Zondag 10 Augustus is de apotheek van Mevrouw Schouten—Oele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen er. gedurende den nacht is slechts, één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, vordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. 107. Vermoeid was ik tegen een hoogen boom gaan zitten, terwijl ik mijn tranen den vrijen loop liet. Ik was wanhopig, want ik wist niet of ik ooit weer een prinses zou worden. En terwijl ik daar zoo zat, zag ik achter de boomen het magere ge zicht van de heks verschijnen. „Nou, dat doet de deur toe", piepte ik, om me zelf moed in te spreken. 108. En toen ze me zag, kwam de heks haastig op me ai. Haar groote bezem had zij in de hand en ze keek ma kwaad aan. Het scheen dat ze me kwaad wilde doen. Ik ging op mijn achterste pootjes staan en smeekte haar me niet te slaan. „Waar was je, leelijk beest", gromde ze. „Ik heb je gezocht. 1 er om, je blijft bij me, anders: Wie niet booten wil nuttt voelen

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6