SPOOR's MOSTERD Rechtszaken Tijdschriften Spoor's gestampte Muisjes fE AYOMTHBEM VAN EEN VERKEERSAGENT JE." Provinciaal nieuws op, mede te strijden ter verbetering van de positie der arbeiders, niet alleen door mid del van meetings, e.d., maar ook in het da- gelijksche leven. Het gemeenschapsgevoel moet steeds op den voorgrond geplaatst wor den, dan pas zal er kracht van de arbeiders kunnen uitgaan. (Applaus). i- De voorzitter spreekt. Na het uitspreken van deze rede beklom de voorzitter der afd. Alkmaar, de heer Schermer, het podium. Met een enthousiast applaus werd hij be groet, terwijl de geheele zaal hem staande een welgemeende hulde bracht. De jubilaris dankte allereerst voor de woorden en cadeaux, die hij en den heer de Munk ontvangen hadden. Spr. hoopte, dat het hem gegeven moge zijn, nog lang zijn ,oude plaats te kunnen innemen. Dank bracht spr. aan de soc. dem. raadsfractie in Alk maar, die veel voor zijn afdeeling gedaan heeft. De voorzitter der feestcommissie bracht tenslotte dank aan den heer Staal, die de feestrede hield, en verder aan alle anderen, die dezen dag tot een onvergetelijken hebben gemaakt. Toen'was het pauze. Na de pauze. Het „ernstige" was achter den rug en een gezellig en vroolijk programma wachtte de feestvierende menigte. Een drietal blijspel- tietjes werd opgevoerd, n 1. „Zijn wensch" ;(van Reckar), „Voor Anker" (van Reckar) ,en „De Kus" (van Speenhoff). Dezen 1-ac- .tertjes waren goed ingestudeerd en werden .vlot vertolkt, terwijl tevens het samenspel te rcemen viel. Het succes was natuurlijk groot en wel verdiend. De traditioneele verloting bracht heel wat drukte te weeg en het bal, dat het slot van den avond vormde, duurde tot Iaat in den nacht! De afdeeling Alkmaar heeft haar jubi leum op gepaste wijze herdacht en kan terug zien op een uitstekend geslaagden feest- feestavond! BRANDSTICHTING. De rechtbank te Assen veroordeelde gister wederom een verpleegde te Veenhuizen, we gens opzettelijke brandstichting in een hooi berg aldaar, conform den eisch van het O. M. tot vier jaar gevangenisstraf. EEN SLACHTOFFER VAN DEN STERKE DRANK. Ook de voorwaardelijke veroor deeling hielp niet. De 44-jarige gasfitter J- M. L. C. uit Eind hoven staat in zijn geboorteplaats als een heel gemoedereerd mensch bekend, zoolang hij nuchter is. Is de drank in den man, dan ontaardt C. in iemand, die het mes heel los in den zak draagt. Achttien maal is hij ai veroordeeld tot gevangenisstraf en achttien malen ook heek hij deze uitgezeten. Den negentienden keer, dat hij voor een Brabant- sche rechtbank verscheen, waren de heeren achter de groene tafel tot de conclusie geko men, dat de celstraf geen verbetering tot ge volg had. Zij probeerden het daarom eens met een voorwaardelijke veroordeeling, hopende, dat verdachte in de hem opgelegde voorwaarde van geen kroegbezoek, een sti mulans zou vinden om op den rechten weg te blijven. Op een dag in April trok C. naar Rotter dam, maar daar zagen de café's er zoo gezel lig uit, en hij had zoo'n dorst gekregen, dat ihij de hem opgelegde voorwaarde, die natuur lijk ook in Rotterdam van kracht was, glad weg vergat. Het scheen hem zoo te smaken, dat hij van de eene kroeg naar de andere trok, zoodat hij verre van nuchter was, toen hij ten slotte in een café aan de Oppert belandde. In dat café bevonden zich ook eenige andere per sonen, en er was ook een hond. Die hond ver veelde C. al dadelijk en hij gaf het dier uit baldadigheid een klap. Dat vond de eigenaar van den hond niet gepast en dus kreeg C. een fikschen draai om de ooren. Dat was de aan leiding geworden van een hevige ruzie, waar bij C. het mes trok en nadat zijn tegenstander op den grond gevallen was, was C. boven op hem gesprongen en had hem 5 maal met 't rnes in zijn rug gestoken. Gelukkig was de ge troffene dik gekleed gewekt, zoodat 't mes niet ver in 't lichaam was doorgedrongen. Na deze steekpartij was C. gevlucht, maar spoe dig was hij gearresteerd en opgesloten. Nu had hij zich wegens poging tot zware mis handeling te verantwoorden. Na het getuigenverhoor eischte het O. M., waargenomen door mr. J. S. Loke, die er re kening meehield, dat nu ook de voorwaarde lijke straf van 6 maanden ten uitvoer zal moe ten worden gelegd, 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. W. K. S. van Haastert, uit Eindhoven, heeft voor verdachte, dien hij een ongelukkig man, een stakker vindt, een warm pleidooi gehouden, waarin hij conclu deerde tot een straf gelijk aan de preventieve hechtenis. Uitspraak 15 Augustus. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 8 Augustus. HET VOORDEEL VAN KIPPEN- HOUDERIJ WORDT OP DIE WIJZE TOT NUL GEREDUCEERD. Mevrouw de wed. Stöve, een bejaarde be woonster van de Nieuwpoortslaan te Alk maar, mag zich verheugen in het bezit van een flinken moestuin, die voor de helft van de opbrengst wordt bewerkt door haar buur man, den rentenier Dirk Slooves. Minder aangenaam smaakte het echter de oude luid- S' s, dat een andere buurgenoot, met name endrik B., zonder eenig gemoedsbezwaar toe liet, dat zijn kippen een dagelijksch be zoek brachten aan den bovengenoemden tuin, ter aanvulling van hun gewoon voedselrant soen en daar door hun gekrabbel en ge schraap veel schade toebrachten aan de jon ge groenten en gewassen. Al meermalen was buurman gewaarschuwd zijn vrijpostige pluimvee tot de orde te roepen, doch zonder merkbaar resultaat, zoodat ten einde raad mevrouw Stöve besloot bij de bevoegde auto riteiten aangifte te doen van deze chronische burenplaag. Zulks met gevolg dat heden gezegde B. ter verantwoording was geroepen. De compas- sant scheen echter niet veel persoonlijke be langstelling voor 't geval te koesteren, aange zien hij niet was verschenen. Mogelijk is het echter dat zijn interesse wordt gewekt door de omstandigheid, dat hij, mede op grond van zijn betoonde nalatigheid na herhaalde waarschuwingen, door den kantonrechter werd veroordeeld tot 20 boete subs. 20 da gen hechtenis. DE NATUUR WAS OVERSCHOON, MAAR DE BEHANDELING WERD NIET GEPREZEN. De 35-jarige J. v. d. K., leeraar te Rotter dam, had trots den verren afstand, de moeite genomen als verdachte voor den kantonrech ter mr. Bastert te verschijnen naar aanleiding van de hem tenlaste gelegde overtreding, dat hij op 18 Juli j.1. met zijn motor, waarop een collega als duo-passagier, te Bergen in de Eeuwigelaan, nabij den „Franschman" het rijwielpad had bereden. Van deze overtre ding was aangifte gedaan door een aldaar gestationneerde ijsco-man. De heer v. d. K., die zich het feit bijzonder sterk scheen aan te trekken, verklaarde dat hij op gezegde datum uit de richting Bever wijk was aangekomen, met het doel pension te Bergen aan Zee te zoeken. Hij was geheel onbekend ter plaatse en ontkende ten stellig ste, dat hij opzettelijk van het rijwielpad ge bruik had gemaakt. Hij was te ver doorgere den en toen teruggekeerd, waarbij hij eenige oogenblikken op bedoeld pad, dat aldaar niet als zoodanig was aangeduid, had gereden. De kantonrechter trachtte daarop den heer v. d. K. echter zonder noemenswaardig succes, duidelijk te maken, dat bij een over treding het opzet geen onmisbaar element is voor de strafbaarheid en de ambtenaar, van meening zijnde, dat een geroutineerd motor rijder, ook al is hij ter plaatse niet bekend, had moeten opmerken, dat het bedoelde pad achter de boomen aangelegd, een rijwielpad was, requireerde 8 boete of 8 dagen. De verdachte, absoluut nog niet overtuigd, roem de grootelijks de heerlijke natuur er ahn toe voegende de betoonde gastvrijheid allerminst te kunnen roemen. Waarop den kantonrech ter den verdachte, onder aanneming van ver zachtende omstandigheden, veroordeelde tot 2 boete of 2 dagen. MYSTERIEUZE AANRIJDINGEN TE SCHOORL. De in 't begin van Juli uitgevoerde weg- verbeteringen te Schoorl schenen niet te heb ben bijgedragen om de veiligheid van het verkeer aldaar te vergrooten, althans ver scheen ter zake overtreding art. 22 motor- en rijwielwet, de heer Jan Sm., chauffeur te St. Maartensbrug, welke heer, als bestuurder op 1 Juli van een Ford-vrachtauto, gebezigd voor het vervoer van zand, zou hebben aan gereden den werkman Jan Beeldman en bo vendien nog mevrouw Morel, de echtgenoote van den candidaat-notaris. Tot verbazing van ambtenaar en kantonrechter verklaarde de aangeredene echter, dat hij door dezen verdachte in 't geheel niet was aangereden, wel echter door een anderen zandrijder, den chauffeur K. van Schoorl. Verbaasd vroeg de kantonrechter„Heb jij zooveel aantrekkings kracht of behoor je tot die menschen, die nooit op zijn gaan, want zulke lui kan ik ook". Een tweede getuige, de arbeider T. de Jong was de meening toegedaan, dat Beeldman wel degelijk was aangereden door verdachte, doch nader geïnterpelleerd bleek zijn weten schap alléén gegrond op de omstandigheid dat het motorrijtuig ook een oud Fordje was. Verdachte zelf, die blijkbaar veel plezier had-in de bestaande verwarring, ontkende pertinent Beeldman tot slachtoffer van zijn „doorzettingsvermogen" te hebben gemaakt. Wel gaf hij toe misschien genoemde me vrouw Morel te hebben geraakt, toen zij op den Damweg wandelde en ondanks herhaal de signalen, zich niet terzijde van den weg begaf. Verdachte had toen in de stellige mee ning verkeerd, dat de dame zou uitwijken en toen zij zulks naliet, was het verdachte niet mogelijk geweest daar de slechte gesteldheid van den wegberm, meer naar rechts uit te halen. De ambtenaar voegde hem toe, dat hij als dan verplicht was geweest te stoppen, waarop verdachte zijnerzijds repliceerde, dat het moeilijk was een ouden Fordwagen bela den met een zware zandvracht, zoo spoedig tot stilstand te brengen. Waar men evenwel zoo weinig houvast had aan de getuigenverklaringen en mevr. M. niet was gedagvaard, wat de kantonrech ter betreurde, bleek het niet mogelijk het be- noodigde bewijs te construeeren, zoodat de ambtenaar verplicht was vrijspraak te requi- reeren. De kantonrechter sprak overeenkom stig dit requisitoir den heer Sm. dan ook vrij, doch verzwakte de waarde van dit „meeval lertje" niet onbelangrijk door verdachte geen vaarwel, maar een tot weerziens toe te roe pen. Het is ook niet uitgesloten, dat de meer malen ter sprake gebrachte K. nog iets na ders omtrent deze mysterieuze strafzaak zal vernemen. DE BAKKER DACHT ER WAT AL TE GEMAKKELIJK OVER. Een te Heiloo wonend en werkzaam 19- jarige bakkersgezel, Willibrordus Adrianus J., die zich bij het rondbrengen van het ver- sche brood bij de cliëntele bedient van een bakwagen en aangespannen hit, had op 27 Juni onder het bedienen van zijn klanten, ket en voertuig onbeheerd en onbevestigd aan den kant van den weg achtergelaten, hetgeen door een bevoegd ambtenaar was geconsta teerd. Deze proces-verbaliseerde, zooidat Wil- lebrordus heden terecht stond. Bij deze gele genheid bleek ook dat door de maatschappij van Ned. Spoorwegen tegen 't jonge mensch proces-verbaal was opgemaakt, omdat hij bij 'n andere gelegenheid zich met zijn voertuig had bevonden bij een onbewaakten overweg op de spoorbaan op 't moment, dat een trein naderde. Slechts door geweldig remmen en het geven van tegenstoom was toen een nood lottig ongeval voorkomen. De jeugdige bak ker, overigens een vriendelijk en openhartig jongmensch, gaf dit alles zonder eenige re strictie en onomwonden toe. Hij werd ge straft met een flinke boete 10 of 10 dagen in de verwachting dat hij in 't vervolg wat meer aandacht zal schenken aan de veilig heid van 't verkeer. DE KWESTIE NOG NIET VOLDOENDE OPGEHELDERD. Den heer C. M. v. L., aannemer te Alk maar, was in zijn werkgeversschoenen ge schoven, dat op Vrijdag 4 Juli een tweetal arbeiders „Schreuver en Boere, na 4.30 zou hebben doen arbeiden", welk uur niet overeen kwam met de arbeidslijst. De heer van L. ontkende dit volstrekt niet, doch beweerde als werkgever, niets met deze werklieden te ma ken te hebben. Zij waren niet in zijn dienst en kwamen niet voor op de arbeidslijst, doch hadden aangenomen de dakafdekking van een perceel tegen 15 per 100 stuks. Daar geen getuigen waren gedagvaard, liep de zaak door deze toelichting direct vast en werd alsnu voor onbepaalden tijd aangehou den. MODERN VERVOER"ÏN DE EEUW VAN EFFICIENCY. N. W. W. Th., 'n 18-jarig kantoorbedien de te Alkmaar en zijn vriend G. K. hadden samen op 28 Juli met behulp van twee rij wielen;- door hen respectievelijk bereden, ver voerd een pullen-ren en waren toen door een waakzanien dienaar van den H. Hermandad op den Nieuwlander Singel aangehouden en op de bon gezet wegens overtreding art. 22, M. en R. we:, het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. T., als eenig representant van de firma aan wezig, erkende het ten laste gelegde. Hij had als voorrijder, de voorzijde vastgehouden, achter hem reeds zijn vriend, die de'achterzij- de van de kuikenren vasthield. De verdachte was niet zoo stevig overtuigd van het gevaar dat zij zouden hebben kunen veroorzaken als de ambtenaar, die de zaak meer pessimistisch inzag en op de mogelijkheid van ernstige on gevallen wees. Gevorderd werd f 4 boete of 4 dagen, doch de kantonrechter bleek het niet eens te zijn met de opvatting van het openb. ministerie, voornamelijk niet, omdat de jonge lieden achter elkander hadden gereden. De kantonrechter was de meening toege daan, dat in casu aan artikel 22 der motor en rijwielwet een te vérstrekkende beteekenis was gehecht. Hij verklaarde dus het tenlaste gelegde wél bewezen, doch niet strafbaar en ontsloeg verdachten aldus van alle rechtsver volging. In Licht schrijft Erik Zahle bij interessan te illustraties over het ontstaan der renais sance in Italië. De redactie publiceert veel wetenswaardigs over de Zuid-Amerikaansche republiek Bolivia en S. A. Lund bespreekt de chemie van hout. Tenslotte behandelt E. WesenbergLund de termieten, een insecten soort, die een zekere uitwendige overeen komst vertoont met de mieren. Kie-ke-boe, het weekblad voor de jeugd, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht ver schijnt, heeft een bijdrage van Fr. M. van Stralen waarin verteld wordt hoe Marietje de R leerde zeggen. Nans van Leeuwen ver telt over een vrouwtje, dat luchtballonnen verkocht en mevr. Cramer—Schaap en F. H. N. Bloemink zorgden voor een paar alleraar digste versjes. Het Augustusnummer van De Nieuwe Gids bevat een gedicht van Willem Kloos gewijd aan H.M. koningin Wilhelmina op haar vijf tigsten verjaardag. Dezelfde auteur geeft een serie „Binnengedachten" en bespreekt het werk van den dichter Hein von Essen. Ralph Springer publiceert een aardige novelle „Het leerjongetje" en Maurits Wagenvoort volgt zijn voorbeeld met een bijdrage getiteld Re naissance en Rococo. Eva Asscher en Emmy van Lokhorst geven een paar gevoelige schet sen in „Een kinderlevenen „Thea". Hélène Swarth publiceert een reeks gedichten, Dr. Nelly Geerts schrijft over „Invoeling en ab stractie" en Maurits Wagenvoort en Jeanne Kloos—Reyneke van Stuwe behandelen het buitenlandsch overzicht en de damesrubriek „Feiten en fantasieën". In Landen en Volken, de wereld in al haar kleurenpracht, de fraaie uitgave van de Maatschappij E.N.U.M. te Amsterdam, wordt in aflevering 29 verteld van de groote woestijnen, de Sahara en de Gobi. Men kan zich de grootte van deze onvruchtbare gebie den voorstellen als men bedenkt, dat de op pervlakte van de Sahara 2/3 van het grond gebied van Europa bedraagt. Vervolgens komt de stad der geheimen, Peking en zijn bewoners, aan de beurt, de stad die eeuwen lang voor het Westen een mysterie is geble ven. Geheel anders zijn klimaat, natuur schoon en bevolking in de eilanden van vuur en ijs, Groenland, IJsland en Spitsbergen, bij welk artikel verschillende foto's van Eskimo's gereproduceerd worden. De wereld van den dans brengt vooral den volksaard in ver schillende werelddeelen aar voren en in een artikel „Waar het water regeert" wordt de kracht van rivieren en zeeën besproken. Bij velen bekend is het land er toeristen, Zwit serland en zijn bevolking, waarover altijd sympathiek wordt geschreven en daarna krijgt, eveneens in afl. 30 Finland een beurt, het land der duizend meren, welke aan het landschap een schilderachtig aspect geven. Ten soltte wordt de parel der Chineesche Zee behandeld, Formosa en zijn-bewoners, waar bij ook vele interessante afbeeldingen der be volking vertoond worden. Ook deze afleveringen bevatten weer tal van platen waaronder verscheidene gekleur de afbeeldingen. Nummer 7 van de uitgave Natuur en Ver nuft, welke bij de Uitgeversmaatschappij El sevier te Amsterdam verschijnt, bevat het slot van het artikel over ballonvaren. Ir. A. Vosmaer bespreekt het Ozon, een gasvormigs stof, welke in 1785 voor het eerst de aan dacht heeft getrokken. Vervolgens behandelt Wouter Hutschenruyter de phonola, het inge wikkelde mechanische muziekinstrument, waarna Dr. G. Romyn veel wetenswaardigs vertelt van de malaria en de malariamuskiet. De redacteur V. de S. bespreekt uitvoerig de methoden voor waterreiniging en L. Le- visson verhaalt op bevattelijke wijze de mo derne diepdrukmethoden, korrel en rasterhe- liogravure,w elk artikel in nummero acht van dit interessante werk vervolgd wordt. Dr. H. W. Heinsius behandelt de mutatie theorie der afstamming van planten en die ren, waarbij het werk van onzen wereldbe- roemden alndgenoot, prof. Hugo (Ie Vries, wordt besproken. Dr. B. G. Bruinsma laat in een artikel over „Finsenbestraling" uitko men hoe het vernuft de natuurkrachten weet te gebruiken en te vervangen ter bestrijding van het vreeselijkst lijden, de lupus. Ten slot te bespreekt Van der S. het fotografeeren van nachtvlinders waarmede natuurlijk in secten bedoeld worden. De Waterkampioen. Het nummer van deze week geeft naast de interessante artikelen en foto's als bijlage Het binnenaanvaartreglement, data beknopt en duidelijk alle artikelen, seinen enz. geeft en dat bij alle zeil- en motorbootliefhebbers zelfer belangstelling zal vinden. Een nuttige bijlage. PROV. STATEN VAN NOORD HOLLAND. Opvolger van ds. Van Hoogehuyze, die be dankt heeft voor zijn benoeming tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland is op de lijst der christelijk-historische partij ds. Klin kenberg. In de vac.-ds. A. H. G. van Hoogenhuyze is tot lid van de Prov. Staten van Noord holland verkozen verklaard ds. A. Klinken berg J.Azn. (c.h.), te Amsterdam. DE ZUIDERZEEWERKEN. De Wieringermeer. Het „Driemaandelijksch Bericht" betref fende de Zuiderzeewerken is voor een groot deêl gewijd aan de Wieringermeer. Met betrekking tot het baggeren van hoofdkanalen en van tochten in de Wierin germeer lezen wij: Voortgegaan werd met het afmaken van enkele nog niet voltooide tochten. De reeds gebaggerde kanalen en tochten, waarvan de oevers bij het dalen van den wa terstand over groote afstanden droogvallen, moeten thans nauwkeuriger aan het profiel worden gebracht. Hiermede werd een begin gemaakt in het van de Haukes Zuidwaarts loopende kanaal. Omtrent het graven van kavel- en weg- slooten in de Wieringermeer zegt het be richt: Met het oog op een goede ontwatering der droogvallende gronden is het gewenscht spoedig een begin te maken met het graven van slooten. Daar het hier een zeer groot grondverzet betreft (ruim 4.000.000 M3) is het van belang na te gaan op welke wijze dit onder verschillende omstandigheden en in verschillende deelen van den ipolder het voor- deeligst kan geschieden. In verband daar mede zijn onderhandelingen gevoerd om door het voorloopig op betrekkelijk beperkte schaal te werk stellen van verschillende soor ten graafmachines, als ook van ploegen grondwerkers de meest economische wijze van uitvoering van dit grondverzet vast te stellen. De droogmaling. Afgezien van geringe oponthouden, o.a. tengevolge van het vervangen van de voor- loopige waaiers door de definitieve, bleven de gemalen „Lely" en „Leemans" geregeld in bedrijf. De waterstand in de Wieringermeer is hans gedaald tot 3.25 M. N. A. P., waar bij reeds groote oppervlakten, vooral in hei Noorden en Westen van den polder, zija drooceevallen. Het drooggevallen gebied be droeg toen omstreeks 7000 H.A. EGMOND AAN ZEE De hude aan mej. A. G. Dekker. Menigeen, die Zaterdagmiddag onz» dorpsstraat passeerde zal zich met verwotv dering afgevraagd hebben „Wat gebeurt hier?" Een massa bloemen, een lachende groep menschen en kinderen en daarvoor een ijve rige fotograaf. Dit alles tengevolge van het feit, dat mej. A. G. Dekker de zeer bekende directrice der Hendrika-Stichting jubileerde. Voor de 25ste maal trad zij als zoodanig op. Dit was door eenige ouders der zomervacantiekinderen aangegrepen om de zeer beminde directrice hun dank te brengen en te komen vertellen, hoezeer haar zorgen in den loop der 25 jaren gewaardeerd werden, door allen die met haar Cnnnr'Q geraspte vJJJUUI ozwitsersche Kaas in aanraking kwamen. Hoe groot die waar deering inderdaad was, mocht op afdoende wijze blijken: Een druk bezochte receptie, vele bloemen en bewijzen van waardeering. Zelfs het weer, dat ons den laatsten tijd niet verwent, werkte mee, om het geheel te doen slagen. Toen het Egmondsche fanfarecorps een se- renade bracht, barstte de algemeene vroo- lijkheid los en kende het enthousiasme geen grenzen meer. Het feest, op touw gezet en geleid door vrienden en zusters der inrichting, droeg verder een intiem karakter, in den geest der jubilaresse en slaagde uitnemend. Demonstratie van de Reddings brigade. Zaterdagmiddag hield de Reddingsbriga de op het zeer drukke strand een demonstra tie. Er werd verondersteld, dat een der ba dende gasten zich in levensgevaar bevond. Oip het hulpgeroep werd de roode vlag ge- heschen, wat voor de leden het teeken was, om met het z.g. „lijntoestel" te trachten den drenkeling zwemmende te bereiken. Dit lijntoestel bestaat uit een standaard met rol, waarop een lijn van eenige honder den meters lengte gewonden is. Aan deze lijn is een zwemvest verbonden, bestaande uit drijfmateriaal van rubberspons. De redder begaf zich met het zwemvest in zee en had weldra den drenkeling bereikt. Door middel van de lijn werden beiden aan land getrokken. De tweede oefening bestond hierin, dat de reddingboot, die naast het clubgebouw van de Brigade ligt, op het hulpgeroep van een tweeden drenkeling in zee werd gebracht. Een tweetal stevige roeiers namen in de boot plaats en hadden weldra, ondanks de hooge zeeën, den drenkeling bereikt Na toepassing van kunstmatige ademha ling, onder toediening van zuurstof, werd de drenkeling naar het clubgebouw vervoerd ter verdere behandeling. Wij waren tevens in de gelegenheid dit ge bouwtje van binnen eens te bezichtigen. Het is een groote vooruitgang, want alles, wat maar eenigszins noodig kan zijn om een dren keling te helpen is daar aanwezig. We za gen o.a. een groote verbandtrommel, draag baar, warmwaterkruiken enz. De oefening is uitstekend geslaagd en et is den badgasten getoond dat de Reddings brigade, die nu twee jaar bestaat, in geval van nood, goed werk kan verrichten. HET NOORDHOLLANDSCH KANALENPLAN. De gemeenteraad van Sehagen heeft be sloten, om, boven de reeds toegezegde bij drage van 5000 gulden per jaar, nog gedu rende een tijdsverloop van 40 jaar, een be drag van 2850 voor rekening der gemeen te te nemen, in de kosten van den aanleg vac het kanaal StolpenSehagenKoThorn Dit besluit van Sehagen, zegt het Hbld., is van groot belang, niet alleen omdat nu met de uitvoering van het kanaal een begin kan worden gemaakt, maar omdat hierdoor waarschijnlijk ook de 'belanghebbenden bij andere kanalen tot medewerking worden aangespoord.. Op die medewerking wacht de uitvoering van het plan nu al jaren. De opzet van het plan. In het einde -van 1925 hebben Ged. Staten een plan ter goedkeuring gekregen, waar door men zou kunnen geraken „tot een stel sel van goede waterwegen op het vasteland van het noordelijk deel van Noordholland', voornamen!ijk in Westfrieeland." Dit plan omvatte in de eerste plaats de verbetering van den vaarweg over het Alkmaarder meer en in de tweede plaats den aanleg van de ka nalen OmvalHuigendijkAvenhorn; Hoornsluis Zwaa-gcijk Medemblik; Me- demblik Enkhuizen Huigendijk Oud- 109. Ze wilde me meenemen naar haar hut en ze zette me op haar bezem en zoo vlogen we door het luchtruim. Ik voelde me niets op mijn gemak en ik vreesde telkens een buiteling te zullen maken, want de stok van den bezem was erg smal en ik vergat dat ik een kleine muis was geworden, die weinig plaats noodig had. „Ik wist me niet te keeren of te wenden." 110. Hoog gingen wij over een groot bosch, waar de kruinen oer boomen dicht naast elkaar stonden. Het was een groot on- etten groen vlak in allerlei tinten. Met gladderende haren en naaderende staart, zoo reden we op den bezem. Hoe gaarne was ik van de stok afgesprongen om aan de kwade heks te tkomen. Maar wat gaf het. De menschen zouden in mij niet HIT ui-j6" muis z.ien en £een Prinses, Ik dacht: Na lijden Komt verblijden en geduld overwint alles.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6