Spaarboekjes Vaderlandse^ Bank Fa. De Lange <S De iïioraaz, Raferatiscli Weerbericht. AGK M*D A RELLETJES IN PORTUGAL. NIEUWE BOMAANSLAGEN IN AMERIKA. Binnenland Kerk en scheol RENTE 3 iiigdxoiinien stukken Sport Kusrast Stadsnieuws nff' Penoir TnntoJ Tngk.ind' Manet, Mo Vrijwel alle Nederlandsche kampioene /enoir, Toulouse-Lautrec, Signac e.a. I zullen deelnemen. Dinsdag 12 Augustus. 2 uur (n.t.), handicap-draverij te Stompe- toren. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Chicago de stad der misdaad; 2. De dood voor oogen (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar tweede leven (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Het circus (voor eiken leeftijd). Kermis te Hensbroek. Kermis te Stompetoren. Woensdag 13 Augustus. 2.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer Het circus (tragi-com.), hoofdrol Charlie Chaplin. Toegang voor eiken leeftijd 7.30 uur, Cinema Americain: 1. unicago de stad der misdaad; 2. De dood voor. oogen (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar tweede leven (bo ven 18 jaar). t 7.30 uur, Victoria Theater: Het circus (voor eiken leeftijd). 8 uur Sted. Muziektuin, Concert door viei zangkoren o. 1. v. Paul Kok. Donderdag 14 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Chicago de stad der misdaad; 2. De dood voor oogen (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar tweede leven (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Het circus (voor eiken leeftijd). Zaterdag 16 Augustus. 12 uur, café de Korenbeurs. Bespreking dis.ass. Rijkspluimveeconsulent. s Zondag 17 Augustus. 2 uur (n.t.), op het D. T. S.-terrein te Oudkarspel, grasbaan-wielerwedstrijden. Gedurende een manifestatie tegen de be lasting op onroerende goederen is het te Castanheiro tot ernstige ongeregeldheden -ge komen. De manifestanten vielen de republie- kei-nsche garde aan. Deze maakte van de vuurwapenen gebruik, waardoor twee perso nen werden gedood en verscheidene anderen gewond. Door misdadigers zijn te Chicago weder om twee bomaanslagen gepleegd. De helsche machines explodeerden met groot geraas in een garage en in een winkelzaak en richtten aanzienlijke schade aan. Persoonlijke onge vallen hebben niet plaats gehad. merkt wenscht voorbij te zien gaan we gens hel overlijden in April j.1. van haar moeder en de ernstige ziekte van haar echtgenoot, Jan C. de Vos. NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN Jaarverslag. Gisteren hield de Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken haar algemeene vergadering te Zwolle, onder voorzitterschap van den heer P. van der Meu- len, Utrecht. In zijn openingswoord wees de voorzitter op een schrijven van den Nat. Bond voor Plaatselijke Keuze, waarin sprake is van „de tamelijk ingedommelde drankbestrijders"; ook in de kringen der N.V. wordt over inzinking en gemis aan leiding gesproken, maar men moet niet vergeten, aat thans oneindig veel dingen de belangstelling en medewerking vragen. De openbare dronkenschap in Nederland is het laatste jaar weer toegenomen. De meentelijke overheid in enkele groote sti heeft den wijzer van den tijd teruggezet, door in voor het groote publiek oncontroleerbare, Zoo zijn dan de eerste gasten gearriveerd. Hoog aan de radiomast waait de clubvlag. Een groep van 26 meisjes en jongens met 3 dames en 2 heeren-geleiders zijn aanwezig, alle leden van de Goede Tempelieren uit Rot terdam. En voor den civielen prijs van 20 ct. heeft men een dak boven zijn hoofd. Wat wil men meer? We hebben gister een kijkje genomen en met de jeugdleiders gesproken. Men was over de eenvoudige inrichting goed tevreden. Overdag trekt men naar bosch en zee, het is enkel een gelegenheid om te overnachten en als men veel kinderen naar buiten wil laten gaan, dan mag het weinig kosten. Daarom had men de gelegenheid om te logeeren voor 20 cent per nacht met beide handen aange grepen. Maar zeide men ons, de heer Dijk stra, een volbloed Rotterdammer, weet wat de kinderen in een groote havenstad ontberen en werkt mee om de kinderen te laten genie- ten. Men blijft een week. Men zou groote en ;e kleine uitstapjes maken, over al heen. Mooi en weer moeten onze gasten hebben, want een jeugdherberg is nu eenmaal geen pension. Met de eenvoudige herberg, die er toe mee werkt om het mooie Heiloo meer en meer be- LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.01 uur licht op. Voor het examen hoofdacte slaagde te Haarlem onze stadgenoot de heer T. W. F. Veer. Mej. W. J. Schild alhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch. „aar -aarntmmgen, «Jjchtm den Medegedeeld door het Kon. Nederl M-, g Instituut te De Bildt. Met' Hoogste barometerstand 766.8 te La Co, runa. HINDERWET. van het daglicht afgezonderde gemeentelijke lokaliteiten kostbare drinkgelegenheden te Rend te maken, zijn we weer een stapje ver doen exploiteeren. Door minister Verschure j der gekomen. Aan den heer Dijkstra werd uit het nog steeds niet afgedane wets- woorcj V3n welgemeenden dank. een AFSLUITING VAN BRUG TUSSCHEN DOESBURG EN ANGERLO. ontwerp van Slotemaker de Bruine, de plaat selijke keuze en het verbod van winkelverkoop genomen. Dit jaar kwamen in het „Staats blad" de wettelijke maatregel, dat drankzuch tigen onder curateele gesteld kunnen worden. Aan het daarna uitgebrachte jaarverslag is het volgende ontleend: Jaarverslag. Het ledental is naar het H.bl. meldt achter uitgegaan van 19.017 tot 18.533 Deze terug gang beschouwen wij als een gevolg van ae omstandigheid, -dat de beteekenis van het al coholisme niet meer zoo sterk spreekt, waar door buitenstaanders het nut van aansluiting niet gemakkelijk inzien en zelfs in eigen rijen dat nut niet altijd even sterk wordt gevoeld. Verscheidene leden die wegens geld- of tijds gebrek lidmaatschappen willen opzegen, den ken vrij vlug aan de drankbestrijdersvereeni- ging omdat haar arbeid minder noodzakelijk lijkt. Het komt ons volkomen onjuist voor, uit den teruggang van het ledental van alle drankbestrijdersvereenigingen af te leiden, dat het drankgebruik in de bevolking zou toe nemen. Al is het momenteel niet mogelijk, zulks met statistische gegevens te staven (de absoluut onbetrouwbare gegevens vóór de ac cijnsverlaging maken immers elke vergelij king illusoir), toch meenen wij te mogen aan nemen, dat de massa niet sterker aan de drinkgewoonten verknocht raakt. Het aantal afdeelingen dat op 1 Januari 1929 361 bedroeg, vermeerderde door de op- Fraai voorbeeld van den stoat". richting van 4 afdeelingen, maar verminder- Men schrijft aan het Hbl.: de door opheffing van 11 afdalingenjrn de In den grooten verkeersweg van Does burg vla Angerlo, Didam naar Zevenaai ligt tusschen Doesburg en Angerlo een brug. Voorheen ressorteerde deze brug onder „Oorlog". Nu eenige jaren geleden Doesburg als vesting opgeheven werd, droeg „Oorlog" zijn eigendommen over aan „Financiën". Aon Doesburg werd deze brug, die feitelijk ligt in de kleine gemeente Angerlo, te koop aangeboden. De brug is slecht onderhouden en alge- heele vernieuwing was noodzakelijk. Het Rijk liet dit na en nu de gemeente Doesburg niets voelt voor aankoop van deze brug, dreigt men met afsluiting. Of de minister van Financiën daartoe be voegd is, zullen wij in het midden laten. Zaterdag j.1. heeft Financiën aan elk der 'iijden van de brug een bord ge plaatst. met opschrift: „Verkeer voor voertuigen gevaarlijk, overgang voor eigen risico". Fraai voorbeeld, door den Staat te geven, die wegensbelasting heft, gedeelten van eigen wegen niet onder houdt, de verantwoordelijkheid van zich afschuift door plaatsing van borden en den onderhoudslast daarvan aan ande ren wil opdringen. FORST EN VORSTIN VAN WALDECK TE SOESTDIJK. Met den Duitschen trein, die om 9.30 uur te Amersfoort aankomt, arriveerden gisteravond te Baarn de vorst en vorstin van Waldeck Pyrmont. met hun zoon Georg Wilhelm. De Koningin-Moeder was ter begroeting van haar broer en diens familie te Amersfoort aanwezig. In twee auto's werd naar het paleis Soestdijk gereden, waar men even voor acht uür arriveerde. Verwacht wordt, dat ook de Koningin deze Wèek een be zoek aan Soestdijk zal brengen. 1 ERNSTIG ONGEVAL OP EEN NEDERLANDSCH SCHIP. Aan boord van het Nederlandsche mo torzeilschip „Hoop op Zegen", dat in de haven van Hamburg ligt, heeft gister middag een ernstig ongeluk plaats ge had. Door het breken van een laadboom aan boord van het daarnaast liggende stoomschip „Malaga" is een hoeveelheid oud ijzer in het ruim van het Neder landsche schip gevallen. Drie Hamburg- sche havenarbeiders werden door het vallende ijzer bedolven en waren op slag dood. OVERSPANNEN AUTOBESTUURDER. Naar een der gasthuizen te Amsterdam is vervoerd, een bestuurder van een per sonenauto, die op den Amsteldijk onwel werd en met zijn auto tegen den muur van een café opreedi De bestuurder bleek in overspannen toestand te ver- keeren. samenvoeging van Rotterdam L.M.O. en Feijenoord, Rotterdam Noord met Hillegers- berg; Anjum met Metsla wier (de af deeling draagt thans den naam Oost-Dongeradeel) Hoogezand met Sappemeer, zoodat het aantal op 31 Dec. 350 bedroeg. Bij de verdere behandeling der agenda werd felle critlek uitgeoefend op de houding van het hoofdbestuur inzake de drankwetwijzi ging. Bij de bespreking van de redactie der „Blauwe Vaan" maakte o.a. Den Haag IV net verwijt, dat in dit orgaan te weinig over drankbestrijding wordt geschreven. Over de ze punten werd ruim vier uren gediscussieerd. Als lid van net hoofdbestuur in de vaca ture-P Voogt werd benoemd de heer Chr. van de Bilt, Heerlen. BRAND IN HET BISSCHOPPELIJK COLLEGE TE ROERMOND. Gisteravond omstreeks kwart voor acht brak te Roermond vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting brand uit in de boven de „physica" zaal gelegen Zolderverdieping van het bisschoppelijk college te Roermond. Doof krachtig ingrijpen van Roermond's bfandweer kon de brand tot dezen zolder be perkt blijven. Bij het reddingswerk werd mede veel wa terschade aangericht aan de Physicazaal. ARME KLEINE. Het vier-jarig zoontje van D. de J. te Sneek is gister bij het visschert verdronken. -— Nu de Zeeweg (het rijwielpad van bosch naar zee) gereed is, eischt de ingang naar den weg, vanaf den Westerweg. 'drin gend verbetering. Bij een dag als Zondag j.1. kijkt men er van op hoeveel honderden er dan van het fietspad gebruik maken. Doch de ingang is geheel verscholen achter een boschje en voor de fietsers en de kinderen le vensgevaarlijk. Dat boschje zal opgeruimd of minstens ingekort moeten worden, zoodat men eenig gezicht op de ingang heeft. We hebben Zondag gezien dat het dringend noo- dig is, temeer daar het boschje te ver over den weg steekt. CASTRICUM. Gisteren is het einde gekomen van de feest- week met een voetbalwedstrijd tusschen Vi- tesse en C.S.V.-elftallen met muzikale mede werking van D.I.U. Deze aardige wedstrijd werd door Vitesse verdiend gewonnen met 6—2. Hierna werden eenige athletiek-oefe- ningen gehouden door de jonge turnvereeni- ging onder leiding van den heer v. d. Vlies. Des avonds werd een concert gegeven in de muziektent door het fanfarekorps van het patronaat. Dit was het waardige slot van de feest- week. Jammer dat het laatste gedeelte letter lijk in het water is gevallen. In de café's was het echter zoo verbazend druk dat niet aan een behoorlijke zitplaats, laat staan aan een genoeglijk dansje, was te denken. Castricum Vooruit, de winkeliersvereeni- ging, Hardraverijvereeniging en alle andere medewerkende vereenigingen en personen hebben getoond, dat een behoorlijk feest kan worden gegeven en we twijfelen er dan ook niet aan of een volgend jaar zal met nog meer enthousiasme worden gewerkt om dit feest waarover verschillende badgasten die wij spraken niets dan lof hadden, met nog meer succes te doen slagen. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N. V, HoHandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij, te Utrecht, om vergun ning tot het oprichten van een onder- station, met "plaatsing daarin van machines en toestellen, op het perceel aan de Van TefJHnpfinstre.o», kcflestraal hekend In Sectie ff. nr. 3351, Bezwaren tegen deze oprichting kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINS DAG 26 AUGUSTUS a.s., vcormiddags te ELF UUR. en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 12 Augustus 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. Laagste barometerstand 748.8 te Karl stadt. Verwachting, geldig tot den avond van n Augustus: Meest matige wind uit Westelijke richtin gen, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvanb! «««"knifn met kans op - lijk nog regenbuien iets koeler. onweer, i 5 NOORDS CHAR WOUDE. Door de Bataafsche Import Mij. is bij de firma Kok, Tuinman en wilken een olie-in stallatie aangebracht, waardoor het moge lijk is geworden om tegelijk met de benzine ook olie in ontvangst te nemen. (Bwlen verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). VACANT1E! Dit is de "oep van vele kinderen, maar wei nig beseffen wat deze uitroep beteekent. Vele van deze schoolkinderen zijn genoodzaakt hun vacantie in de straten door te brengen. Jammer, maar gelukkig is er een vereeniging, die zich hierover ontfermt, n.;l. de Vereen. D.E.S., waaraan zijn verbonden eenige speel tuinen, één in de Landstraat en één aan den Er komen schilderijen uit het Rijksnü^r het museum Boymans, het Louvre, R0din' National Gallerie te Berlijn en musea te Es' sen en Stuttgart. Verder uit particuliere ver zamelingen, o.a. van Devigné, Jules Strauss, Gaston Levy, Samuel Courtald Earl Sand- wicht Paul von Mendelssohn Barthody P. Voute, D. G. van Beuningen, D. Wekn 6<ug, mevrouw Van Blaaderen e.a. De catalogus zal geïllustreerd zijn; eraan toegevoegd wordt de catalogus van de yer- zameling-Kröller. I Voetbal. Competitie-indeeling voor het seizoen 1930/31. Volgens de Sportkroniek luidt de indeeling der competitie van het seizoen 1930/31 als Ajdeeling le klasse: Ajax, H.bS., 't Gooi, Excelsior, Z.F.C., Hermes-D.V.S., H.F.C., Stomvogels. V.U.C., D.F.C 2e klasse A' H.R.C., Alcm. Victrix, West- Frisia, Holland-ia, W.F.C., Z.V.V., D.E.C., Zeeburgia, A.F.CT.O.G. 2e klasse B; Velox, Hercules, B.F.C, Baarn, Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, D.W.S., V.V.A., De Spartaan. 3e klasse A: K.V.V.. Kinheim, Oranje- Zwart, De Meteoor, Watergraafsmeer, Oos- terperk, Hortus, D.S.V., Amstel, Helder 3a klasse B: Q.S.C., O.S.V., Meervogels, Aosendelft, A.P.G S., D.J.K., S.D.W., O.D.W., D.W.V., De Kennemers. 3e klasse C: Amsvorde, Z.N.C., Holland, Culemborg, Allen Weerbaar, Rapiditas, Do- nar, O.V.V.O., De Volewijckers, Z.R.C. 3e klasse D: U.V.V., Voorwaarts, Utrecht, D.O.S., Vriendenschaar, H.V.C., Zeist Glym- pia, L.S.V., Alphia. 4e klasse A: D.T.S., Uitgeest, Zaandijk, J.O.S-, Ahrend's V. C., Electra, Rivalen, S.L.T.O., 'Swift. 4e klasse B: Purmersteijn. E.V.C., Zaan- landia, Zilvermeeuwen, R. C. A., Schinkel- haven, A.D.W., E.D.W Heeinskerck. 4e klasse C: Bennebroek, Beverwijk. Half- Westerweg. Deze vereeniging gaat -Zaterdag weg, W.M.S., Sloterdijk, Neerland-ia S.C.A, 16 Augustus met een -600 kinderen naar Hillegom (bij toelating), T.IW. (bij toe- Egmond aan Zee. Maar en dit is de hoofd- lating). zaak, hiervoor is veel geld noodig. Zoo doet 4e klasse D: A.P.W.C., Kampong, l aten, ons bestuur gaarne een beroep op uw wel- Quick, Soest, Elinckwij-k (bij toelating), Wil- willendheid om ons met een bijdrage voor helniina Vooruit, S.D.Z. (bij toelating), T.D. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Pieter Kaag en Maria Machielse. Anto- nius ter Haar en Johanna Schellings. GEBOREN: Geertruida Emilia Maria d. v. Simon Roo- beek en Geertruida Hamers. Dirk z. v. Rom- ke van der Hamd en Regina Veltman. Wim- ke d. v. Hendrik Slof en Aukje Kris-1 OVERLEDEN: Klaas Zijdewind 66 jaar. OPRICHTING DESTRUCTOR- BEDRIJF. In de op 8 dezer gehouden raadsvergade ring van Geldermalsen werd o.m. besloten tot oprichting van een destructorbedrijf voor de vernietiging en verwerking van vee en' vleesch, in vereeniging met 7 buurtgemeen ten. Naast Barsirtgerhorn, Midwoud en Win terswijk is dit het vierde bedrijf, dat naast de thermo-chemsiche fabrieken wordt opge richt. Ppoviïscp&al nieuws DE MANOEVRES. Dit jaar vermoedelijk bij Venlo. Naar het Hbl. verneemt zullen de dit Jaar bij Ede en de Harskamp vastgestel de mailbeüvres niet doorgaan. Vermoe delijk zullen ze nu in de omgeving van Venlo worden gehouden. MEVR. GÜSTA DE VOS—POOLMAN. Daar er melding is gemaakt van den a s. zestigsten verjaardag van mevr. Gusts, de Vos -Poolman, verzoekt deze töede te deelen, dat zij dien dag onopge- HEILOO. Heiloo heeft zijn Jeugdherberg. Aan den Stationsweg 112 is de herberg geopend Eigenlijk is het geen herberg in den vollen ziri van het woord, doch een schuur welke op eenvoudige wijze voor de doortrekkende jongelui is ingericht. De heer Dijkstra, de bewoner van perceel 112, die zich hier voor een viertal maanden van uit Rotterdam vestigde, en wien bekend was dat veel doortrekkende jongelui naar een gelegenheid om te overnachten zoeken, zeide op een vergadering van de Ned. Ver. tot Af schaffing van Alcoholische dranken, toen er om logies voor kinderen van onthouder ge vraagd werd, dat hij desnoods wel plaats had. De ruimte was er althans en doortrek kende meisjes en jongens stellen geen hooge eischen. Het bestuur van genoemde vereeniging knoopte het gezegde in het oor, onderhandel de met leiders van andere herbergen en de eenvoudige inrichting der schuur kreeg zijn beslag. De heer Dijkstra wilde geen „zaakje" van zijn schuur maken, als men de hoogst noodige onkosten betaalde kon men er over beschikken, terwijl hij als vurig drankbe strijder de voorkeur gaf aan „blauwe" gas ten. Welnu, de herberg is gereed. Behoorlijk af gescheiden zijn op den steenen vloer, houten beunen gemaakt en daarop eenvoudige stroo- matrassen en peluws neergelegd. 7oor Belaste gaarden, 's Graveniiage, CO/ tegen beurskoers i jnn ö/n OBLIGATIËN j Umet jaarlijksche uitloting dit edele werk te steunen. Gaarne neemt ons bestuur uwe bijdrage in ontvangst door een briefje of anderszins aan onderstaande adressen te zenden. Bij voorbaat onzen hartelijken dank. Th. Schouten, le Landdwarsstr. O. S. v. d. Wal, Visserslaan. Korver, Asterstraat. Sneek, Urtenboschstraat. M. A. Brant, 2e Landdwstr. 34. IN DEN MUZIEKTUIN. Aan de zanguitvoering op a.s. Woensdag avond, in den muziektuin, nemen deel „Soli W-F.C. V.S.V. en R.CH TTpr» Am A 1vt i A1 o t* i W, (bij toelating). Af deeling' II. le klasse: Hilversum, Sparta, Feijenoord, E.D.O. H.V.V.. V.S.V., R.C.H., K.F.C. A. D.O., Blauw-Wit. 2e klasse A' Quick, V.I.O.SB.M.T.. D H. C., Steeds Hooger, Xerxes, Neptunus, V Ö.C, Unitas, De Hollandlaan. 2e klasse B: Ó.D.S., Gouda. V.D.L S V V, D.C.L., C.V.V., Overmaas, R.F.C., S V.W., Fortuna. Van de reserve 2e klas A vermeiden wij nog dat Alcmaria in die afd. is ingedeeld met dé 3e elftallen van Ajax en BI. Wit en de tweede elftallen van Spartaan, D.E.C K.F.C, BENOEMD TOT KAPELAAN. Onze plaatsgenoot, de heer Dekker, wo nende in de St. Annastraat, is benoemd tot kapelaan te Heerhugowaard in de parochie van St. Dionisius. VERDRONKEN. Een vijfjarig jongetje afkomstig uit Alk maar en tijdelijk logeerend bij zijn grootvader te Zaandam is Zaterdagavond, naar het Hbl. meldt, bij het spelen te water geraakt en ver dronken. BEIAARDCONCERT. De welbekende Amsterdammer bei aardier, de heer Will. Smit, is voorne mens op Woensdag 13 Augustus a.s. des namiddags van 6^—7K uur een bei aardconcert te geven op het klokkenspel van den Waagtoren alhier. Het programma der uit te voeren lie deren luidt als volgt: 1. Wilhelmus. 2. Het Alkmaarsch Victorielied. C. Coster. 3. Het liedje van den Bergenaar. F. Loots. 4. Der Tromp, von Sackingen. Nessier. 5. Menuet. Bochoherini. 6. Fantasie transcription C. Hains. Ein Vöglein sang im Lindenbaum In lauer Sommernacht; Den Tonen lauschend wie im Traum ILab ich an sie gedacht. Und Blüthenduft und Vogelsang Die haben sich vereint; Mir wurde ach so weh, so bang: Ich habe leis gewéint, 7. Gavotte. 8 Wiegenlied fantasie Melodie die Geisha. Czibulka. Brahms. Jones. 10. Soldatenliederen Ned iceer. Deo Gloria", Gemengd koor uit Noord Scharwoude, dat voor het eerst in het pu bliek optreedt. „Hallelujah" uit Broek op Langendijk, „Looft den Heer", uit St. Pan- cras; ook gemengde koren, en „de Lofstem Christelijk mannenkoor, ook uit Broek op Langendijk. Alle koren staan onder leiding van Paul Kok. Verleden jaar kwam Kokhic voor 't eerst met drie koren, die 'n zeer goe den indruk vermochten te maken. Onlangs dong hij mede in twee wedstrij den, en verkreeg met „Hallelujah" een eer ste prijs, in de tweede afdeeling, met „Looft den Heer", 'n eerstè prijs (eerste afd.) en met „De Lofsteitl", 'n tweede prijs, in de 2e af deeling. A. K Alcmaria Victrix kan over de indeeling wel tevreden zijn. De vier Amsterdamsche tegen standers: Zeeburgia, D.E.CA.F.C. en T.O. G. hebben een speltype dat Alcmaria wel ligt. De andere vijf zijn d-e bekende concurrenten waar Alcmaria al jaren tegen strijdt en waar van de speelwijze voldoende bekend is. De strijd zal vermoedelijk in het komende sei zoen heel spannend worden. A t h 1 e t i e k. Be Internationale Vrouwenspelen in Praag, Nederlandsche deelneming Door het bestuur van de E.N.D.A.T. werd isteravond in overleg met de Technische .ommissie van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie de navolgende ploeg gekozen, welke op de a.s. Wereldspelen voor Vrouwen te Praag Nederland zal vertegenwoordigen. VINCENT VAN GOGH-TENTOON- STELLING. tiiZeZÖ-1 „"«gingen: M^L Oisolf, Hygi«, De„ ten wordt. n.r> initioflpf van lipf rromflotiFoKo I 1UO meter hardloopen en verspringen: mej ten wordt, op initiatief van het gemeentebe stuur van 6 September tot 2 November in het Stedelijk Museum gehouden. Niet alleen door de grootte der verzameling, maar ook wat het reoresentatieve betreft, belooft deze tentoonstelling van Van Gogh, die veertig jaren geleden overleed, een gebeurtenis op kunstgebied te worden, welke veel belang stelling zal wekken. De gemeenteraad heeft, naar men Ter Horst, Twenthe. 80 meter hordenloop en verspringenmevr. A. de JongZondervan, Quick, Huizum. Speer- en discuswerpen: mej. Rombouts, Sparta, Dordrecht. Indien nog voldoende gelden gestort wor den (postrekening 147452) zal het mogelijk zijn de ploeg uit te breiden, zoodat een esta* me gemeenteraad heeft, naar men weet f I Ploe£ Ult te breiden, zoodat een esia een ctediet gevoteerd; de medewerking van' fe"enpl°eg «an worden ingeschreven, waar- het rijk is verkregen, terwijl voorts de „Ver- jf eeniging van vrienden van Vincent van Gogh en zijn tijdgenooten", waarvan het doel is werken van dezen meester aan te koopen en aan te bieden aan het gemeentebestuur me dewerkt. Op een bijeenkomst, waar aanwezig waren ae waarnemende wethouder voor de kunstza- ken, dr. Wibaut, de directeur van het Stede lijk Museum, de heer Baard en de bekende Van Gogh-kenner mr. Baert de la Faille vernamen wij, dat de tentoonstelling zich za) uitstrekken over vrijwel alle werkperiodes van voor eventueel in aanmerking voor een se lectie zullen komen de dames Schuurman, Drachten; Van Aalten, Zeist; Aengenent, Den Haag; welke dan ook op de 100 en 20 meter kunnen uitkomen. De Prins Hendrikbekerwedstrijden. De wedstrijden om den Prins Hcrtdruoe- ker, welke op Zondag 17 Augustus a.s. in net Gemeentelijk Sportpark te Hilversum zullen plaats vinden, belooven de belangrijkste va dit jaar te zullen worden. De navolgende vereenigingen hebben in een geheel volledige ploeg ingeschreven. it •--j ttvijuues van vuncui^e pioeg --- Van Gogh. Zoo zal er tentoongesteld worden A.V., Haarlem; Vlug en Lenig, Den de verzameling van diens neef ir. V. W. van A.V. 1923, Amsterdam; Trekvogels, Dm Gogh, terwijl ook de belangrijke collectie Haag; Amsterdamsche'Athletiek Club; rril Vi?TP0UW n nn<er ^schikking wordt cnoord, Rotterdam; Pro Patria, Rotterdam, FranlrüJ i"* zijn uit den Hellas, Utrecht; Gooische Athletiek Clu^ Aantal !it .va" }an.Oo£h en een groot Hilversum; Excelsior, Amersfoort; Phl-'?;t '<r»nnnLn andefe tijdperken, verder van tijd Sportvereenlging, Eindhoven en Blauw w genooten zooals Paul Cézanne, Cross, De- uit Amsterdam

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2