ALMA VICTRIXI ET VEL. I O landbouw en Veeteelt. Kunsten en Wetenschappen. ^auwelüks klaar Overal Voet-afdrukken l' JA,XATONTSIERT VREESELUK JOHNSON'S GEPREPAREERDE VLOEIBARE WAS R, ■H i AMERIKA'S BEROEMDE SATUN-WASl OF WEER /AAAR...., EIGEN SCHULD! Rechtszaken Kerk en school ZO\»AO a.s. APELDOORN. Aanvang 2 uur! Onze Koloniën. GEEFT ICVOOR ALLE SOORTE.N VLO ER F. M EN MEUBELS) vraagt GRATIS etn jonnson's boe tuf. OVER OEWUZEVAN ONDERHOUD VAM ELKE SOORT VLOER S-CJOHNSONSSON {*FABRI£*tM holland DE.N HAAG 0000 ARBEIDERS kantoor JACOB HÜPSTRAAT31 jden verbouw van die aardappelen die vat baar zijn voor wratziekte. Op overtreding der verordening is straf gesteld. De voorzitter •wees de leden op de belangrijkheid van de verordening die voor onze streek van groot 'belang is en verzocht aller medewerking Nog was van het gemeentebestuur een mis sive ontvangen over het optreden van de bastaard-satijnvlinder, die in het Zuiden van ons land ernstig op :dt. De vergadering Ram het nogal gemoedelijk op, doch de voor- -yftter wees op den ernst van wat thans in het Zuiden van ons land gebeurt. Het kan verder ■gaan en spr. wees er op dat het gemeentebe stuur handelt in opdracht van den Planten- zisktekundigen Dienst. In St. Pancras bijv. had men de schooljeugd gemobiliseerd voor vernietiging van de ringelrups en met goed resultaat. Spr. verzocht om medewerking waar de vraatzuchtige diertjes optreden. De secretaris vroeg of het noodig was dat wij aan het gemeentebestuur een verordening vragen, doch de vergadering gaf aan het be stuur opdracht om te handelen naar bevind van zaken. Behandeling circulaire over de Ziektewet De vergadering gaf het bestuur opdracht om deze zaak via de „Vrije Veiling" te regelen, daar thans ons personeel verzekerd moet zijn. Vernietiging groente welke te la gen prijs opbrengt. De voorzitter zeide dat in den Kring Loos- tluinen een begin is gemaakt om die groente die den minimumprijs niet opbrengt, te ver nietigen. Dit is de eerste stap en spr. citeer de wat die minimumprijzen zijn. Ook wij moeten dien kant uit zooals de secretaris in zijn jaarverslag vastlegde. Wanneer wij bij het artikel spinazie blijven dan blijkt dat de fabrieken die voor een appel of een ei koopen en later zit die busgroente ons in den weg, m. a. w. als die goedkoope spinazie e. d. in bussen aan de markt komt, drukt het den prijs van andere artikelen. Spr. meende dat bet goed was die zaak bij de Kennemer Vei lingen aanhangig te maken. Hierover ont stond een drukke discussie Eenerzijds gevoel de men dat er wat gebeuren moet, anderzijds vond men I t <meu als men voor 100 bakken spinazie nog 10 kan ontvangen om die te vernietigen, de tuinder kan dan nog wat ontvangen en heeft rekening te houden met -•lies. Ook verwachtte men weinig medewer king van den straathandel. De voorzitter meende dat men ook hier (bedoeld werd op de plaats waar onze pro ducten worden geveild, in casu Beverwijk) een begin moer. maken en zich in verbin ding moest stellen met den !':nnemer Markt- bond. Aldus besloten. Aan het einde der vergadering bracht eb- voorzitter het scheidende bestuurslid den heer C. Vennik (die volgens reglement niet meer herkiesbaar was) dank voor het werk in onze vereeniging verricht. Bij de rondvraag kwam ter tafel de kwali teit der kolen. Na een drukke discussie stelde bet bestuur vast dat men kolen had uit c!e Willem Sophia, dus de beste binnenlandsclm mijn en het gewicht ook een voorname rol speelde. Niettemin was het bestuur bereid in den zomer of vroeger in te koopen en prijs tc vragen van Engelsche kolen. Daarna sluiting. Hierna had de verloting plaats van ge reedschappen en potplanten. DE NOORDERMARKTBOND. Woensdagavond vergaderde in café Spoor richt het bestuur van bovengenoemde vei- lingsverceniging te Noordscharwoude. Met kennisgeving was afwezig de heer Jac. de Boer, terwijl tevens ontbrak de heer Jac Groen. Door den lieer Brugman werd de vergade ring geopend, waarbij een speciaal woord van welkom werd gericht tot den heer P. dc Jong, die in het Bondsbestuur zitting ver kreeg voor „Waarland en O." Spr. hoopte, dat met den heer De Jong in het bestuur aangenaam samengewerkt zal mogen wor den. Door den heer Kliffen werden hierna d? notulen guezen, welke onder dankzegging v.erden goedgekeurd. Door den voorz. werd meegedeeld, dat Maandag door de daarvoor benoemde com missie de rekening is nagezien en tevens kascontrole is verricht, waarbij alles in goe de orde werd bevonden. Trots de zeer hooge uitgaven als gevolg van den nieuwbouw le verde 1920 een "voordeelig saldo van 1252,09, waardoor de schuld terug ge bracht werd op 18408. Na een korte bespreking der agenda voor dc algemeene vergadering der groep Veilin gen, werd door den Secr. meegedeeld, dat de pfdeeiiagen: „Harenkarspel Oost" en „Heer- Hugowaard Noord" van den L. T .B. afge vaardigden moeten aanwijzen. Aangewezen werden de heeren A. Dekker en C. van Lan gen, tot plaatsvervangers respectievelijk de heeren H. Dekker en K. Oudeman. Naar aanleiding eener desbetreffende cir culaire werd besloten wederom met Broek op Langendijk en Ws menhuizen een evenredig deel bij te dragen ter bestrijding der kosten (e maken door de comm. van den Planten- ziektenkundigen dienst, werkend in deze om- geving. Een dankbetuiging van den telefonist Schenk voor diens verbetering van salaris werd voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling werd gedaan van een kennis geving van den heer Keizer, dat door hem yoordeelig de goedgekeurde statuten kunnen worden gedrukt, aangezien de blokken daar voor nog staan. Vrijwel alle vereenigings-statuten hebben thans de kon. goedkeuring, die voor de N. M. B.-Staten kan eiken dag worden verwacht Een circulaire van het Bureau voor de sa menstelling eener wereldtelefoongids werd voor kennisgeving aangenomen. Onderzocht zal worden naar de kosten van het geregelde accountantsonderzoek door het centraal bureau en het samenstellen eener balans nog vóór de algemeene vergadering. Door den veilingleider werd meegedeeld, dat op Maandag j.1. bij den N. M. B. nog in voorraad zijn 748 wagons roode kool, 205 w. gele en 1252 w. Deensche witte. Bij de inventarisatie op 15 Febr. waren die voorra den 1078—300 en 1564 wagons. Met betrekking tot de circulaire omtrent de maatregelen van Duitschland ten aanzien van den invoer van aardappelen, werd opge merkt, dat van die zijde onze aardappelhan- del'wel zeer wordt bemoeilijkt. Uit de ingekomen ledenlijsten der afdee- lingen blijkt, dat-verschillende nog niet goed zijn ingericht. Aan het dagriijksch bestuur werd opge dragen een voorbeeld samen te stellen, opdat alle afdeelingen en gelijkvormig ledenregis- ter zullen aanleggen. De besprekingen over het vormen van een reserve voor eventueelen nieuwbouw, brach ten verschillende voorstellen naar voren. Na breedvoerige discussie werd hieruit het voor stel geboren, dat een reservefonds zal wor den gevormd, door verhooging van het marktgeld met 15/100 contante betaling van 1/4 pet. tot 15/100 pet. Met betrekking tot den Betaalmeester zal worden voorgesteld, in te trekken de garanti° tot een omzet van 2000.000. Besloten werd de algemeene vergadering te houden op Woensdag 30 April te Noord- Scharwoudein het lokaal van den heer Bak- kum. Besloten werd in onderhandeling te treden over aankoop van terrein voor een te bou wen betaalkantoor met vergaderzaal enz., terwijl de bouwcomm. opdracht verkreeg om na aankoop van terrein een plan voor dezen bouw te doen ontwerpen. Ten aanzien van uitbreiding van het laad terrein aan de Zuidoostzijde is van de spoor wegdirectie bericht ingekomen, dat ze daar voor niets gevoelt. Tevens werd echter de verzekering gegeven, dat door haar beslist ingegrepen zal worden, indien dit voor inla ding en vervoer noodzakelijk blijkt. Nadat bij de rondvraag nog enkele op merkingen waren beantwoord, werd de verg door den voorzitter gesloten. EGMONDBINNEN. Ajwezigheid burgemeester. De burgemeester, de heer G. C. Bos, zal zich van 12 tot en met 17 Mei buiten de ge meente ophouden. Hij zal dien tijd een cursus bijwonen te Harderwijk in zijn militairen rang als kapitein. SCHOORL. Bij beschikking van den minister van defensie is aan den dienstplichtige A. Kager uit deze gemeente voor goed vrij stelling van den dienstplicht verleend. AKERSLOOT. De dienstplichtige J. B uit deze ge meente is wegens dienstv eigering naar den krijgsraad voor de landmacht te 's-Hf rtogenbosch verwezen. BERGEN. Ingekomen personen. M. Hofma, G.K., boerenknecht, Kanaaldijk 63 van Obdam. J. P. Kruijsveld, R.K., schoenmaker. Oosterweg 10 van Alkmaar. H. Tondera, E.L., boerenknecht, Groeneweg 16 uit Duitschland. M. Blok, N.H., kap per, Dorpsstraat 21 van Bussum. M. M. Groot, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Berk hout. C. A. Groot, R.K., dienstbode, Kruis weg 24 van Heerhugowaard. H. J. C. Hassoldt, R.K., z.b., Loduelsweg 20 van Am sterdam. J. P. Leering, R.K., bakker, Tuin- dorpweg 23 van Wijk aan Zee en Duin. J. M. Kanters, R.K., geest, zust., Loudelsweg 20 van Boskoop. R. Tönjes, N.H., dienst bode, Breelaan 49 van Leeuwarderadeel. N. Klomp, N.H., z.b., Kanaaldijk 95 van Koedijk. C. .M. v. Behagen, R.K., z.b., Rus- senweg 22 van Limmen. E. Berkhout, R.K., z.b., Russenweg 22, van Limmen. M. Doodeman, R.K., dienstbode, Kerkstraat 2 van Nibbixwoud. P. Meijer, N.H., tuinbou wer, Kogendijk 90 van Beemster J. M. Koopman, R.K., dienstbode, Stroomerlaan van Alkmaar. O. Beugeling, N.H., boter- maker, KI. Dorpsstraat 13 van Beemster. M. C. Horeman, N.H.. z.b., Verspijckweg 7 van Hengelo. E. C. M. Broers. R.K., ass. huishoud.. Komlaan 10 van Alkmaar. J. Cats. N.H., kookster, Verspijckweg 7 van Amsterdam. A. de Gooijer, N.H., dienst bode, Liitweg 11 van Ruinen. N. J. Duijne- veld, N.H., los arbeider, Tuind. weg 21 van Hoorn. R. M. Hopman, N.H., winkel juffrouw, Jn. O'denln. 7a van Alkmaar. G. de Koning, G.K., huisknecht, Breelaan 10 van Amsterdam. K. Knossen, G.K., dienst bode, Verspijckweg 7 van Bloemendaal. A. M. E. Th. Hooijschuur, R.K., onderw.es, Loudelsweg 20 van Velsen. W. Stoop, R.K., boerenknecht. Bergerweg 106 van Cas- tricum. C. P. Jongens, N.H., kruidenier, Stationsstr. 6. van Akersloot. J. C. M. Dingemans, R.K.,'z.b., Breelaan 37 van Hil legersberg. C. Groen, N.H., bakkerskn.. Stationsstr. 2 van St. Pancras. A. Bakker, R.K.. z.b.. Loudelsweg 20 van Heiloo. H. van Everdingen, werkman, Tuindorpweg 11 van Haarlem. B. de Groot, N.H., huis houdster. Tuindorpweg 11. van Haarlem. M. C. G Veldt, U.K., huishoudster, Berger- weg 137, van P urm erend. G. Dekker, N.H., los arbeidc, Jn. Oldenb.ln. van Koe dijk. D. van Veen, echtgen. A. Vrasdonk, R.K., z.b., Kogendijk 44 van Koedijk. H. Dijkstra, G.K., arbeider, Kogendijk 80 vart Akersloot. G. van Twuyver, N.H., dienst bode, Russenweg 8 van Barsingerhorn. G. Graefe, E.L., dienstbode, Dorpsstraat 1 van Duitschland. A. de Jongh, N.H., dienst bode, Loudelsweg 53 van Graft. G. H. Leijssen, N.H., z.b., Prins.laan 16a van Am sterdam. C. Moerbeek, N.H., arbeider, Groeneweg 24 van Alkmaar. A. Gra- bowski, R.K., dienstbode, Breelaan 22 van Haarlem. A. M„ Konijn, R.K., zb., Lou delsweg 20 van Oud-orpj A. Veldboer, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Oudorp. D. A. Roosje, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Spanbroek. J. J. Meijering, R-K., z.b., Loudelsweg 20 van Koedijk. D. Smit, N.H., z.b., Zuidlaan 19, van Westwoud. J W. M. van Ettmger, R.K., z.b., Loudels weg 20 van Maassluis. H. Snijder, N.H., z.b.. Noordlaan 18 van Oudorp. W. Tros, R.K., reiziger, St. Ant. str. 19 van Haarlem mermeer. C. Scr.outen, N.H., winkelbed Geestweg 3 van Den Helder. Vertrokken personen. A. P. Vink, R.K., kantoorbed. naar Bever wijk. T. Danenberg, R.K., z.b. naar Hei loo. W. Punt, R.K., boerenkn., naar Lim men. G. A. Lek, D.G., onderwijzer naar Zijpe. C. A. v. d. Geest, E. B. H. Bre- mer, M. Bankras, J. M. Kaag, H. H. C. v. d. Laanu, M. E. Mineur, A. Nannes en B. Schipper, R.K., geest, zusters naar 's-Graven hage. Joh. Kramer, N.H., z.b. naar Nieu- wer-Amstel. A. A. Tamis, R.K., z.b., naar Den Helder. C. A. A. K-mner, R.K., z.b., naar Wijdewormer. W. j. de Haas, N.H., z.b., naar Den Iielder, L. P. F. Goossena, geen, z.b,, naar Den Helder. A. Geurts, N.H., hotelknecht, naar Egmond aan Zee. C. Slijkerman, R.K., dienstbode, naar Graft. G. H. M. Roël, R.K., z.b., naar Amster dam. T. Boersma, N.H., planter, naar N. O. Indië. W. ten Seldam, N.H., koopman, naar Graft. G. J. Helsdingen, R.K., café houder, n. Enschede. A. Boorsma, Ger., tuinder, naar Purmerend. D. Kamstra, R.K., kappersbed., naar Weesp. J. Bakker, R.K., z.b., naar Heiloo. N. J. Duineveld, N.H., los arbeider, naar Alkmaar. P. Reus, R.K., boerenarbeider, naar Heiloo. N. A- v. d. Kurk, N.H., z.b., naar Den Hel der. J. Kooij, N.H., dienstbode, n. Zuid- Scharwoude. J. Dekker, R.K., z.b., naar Alkmaar. D. J. Smit, N.H., z.b. naar 's-Gravenhage. C. Hoogvorst, N.H., broodbakker, naar 's-Gravenhage. J. Reik, N.H., dienstbode, naar Heiloo. W. C. Meijer, N.H., stuurman gr. Y., naar Lagos (Nigeria). M. Tuijnvechtge. F. R. v. d. Veen, N.H., z.b., naar Oudorp. E. Fischer, E.L., dienstbode, naar Duitschland. P. J. J. Cuijpers, R.K., spoorweg beairtb. naar Wie- ringerwaard. H. A. J. M. van de Kamer, R.K., z.b., naar Mierloo. J. M. Koopman, echtge. F. J. Wielage, R.K., z.b. naar Alk maar. J. C. Gijsbertse. N.H., verpleegster naar Haarlem. W. H. Merkus, R.K., dienstbode, naar Ubbergen. S. Dijkstra, geen, arbeider, naar Koedijk. A. H. I. Broers, R.K., z.b., naar Hilversum. VERBETERING WEG EDAM—OOSTHUIZEN. Het provinciaal bestuur van Noord- Holland heeft gistermorgen aanbesteed: Het vernieuwen van de bruggen nr. 3, 4, 5 en 8 en het verlagen en verbreeden van de brug nr. 2 in den weg EdamOosthui zen, met bijkomende werken. Laagste in schrijver de heer H. G. Brand, fe Beemster, met 58,500; de verbreeding en verbetering van het gedeelte van den Zesstedenweg van Edam tot Oosthuizen. Laagste inschrijver de heer J. Ooms Pzn., te Avenhorn, met 157,874. Verd. merkte op, dat het voor een gebrui ker van een bakfiets zeer moeilijk is te weten wat hij doen moet. Als hij op den Rijks straatweg Amsterdam—Haarlem op den rij weg rijdt, wordt hij bekeurd, omdat hij op het rijwielpad moet rijden. En rijdt hij op den Rijksweg Haarlem—Velsen op het rij wielpad dan wordt hij bekeurd, omdat hij op den rijweg moet rijden. Het O. M. meende ,dat vergissing uitge sloten is. Deze voertuigen zijn handkarren op drie wielen, dus zij behooren op den rij weg te rijden. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. DE SCHIDERIJENDIEFSTAL IN HET FRANS HALS-MUSEUM TE HAARLEM. Gisteren diende nogmaals, ditmaal voor de Haarlemsche rechtbank, de zaak tegen den 21-jarigen Th. J. V., verdacht geruimen tijd geleden uit het Frans Halsmuseum een overigens waardeloos schilderij te hebben ge stolen. De verschillende getuigen bleven bij hunne vroegere verklaringen. Dc verdachte V. had inmiddels te kennen gegeven, dat niet hij den diefstal had gepleegd doch zijn vader, voor wien hij de schuld op zich had willen ne men. In het huis van bewaring te Amster dam sneed V. een medegevangene op zijn verzoek een slagader door, waarvoor hij zich tevens te verantwoorden kreeg. Een psychopaath te noemen is hij niet. Hij heeft, gelijk zijn verdediger, mr. De Ranitz, deed uitkomen, een ongelukkig huiselijk leven gehad. Het O. M. eischte bevestiging van het vroeger gewezen vonnis. De verdediger pleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. RIJWEG OF RIJWIELPAD. Behoort een bakfiets op het rij wielpad te rijden? Voor de Haarlemsche rechtbank stond gis teren een man terecht, die met een zoogc raamde bakfiets op het rijwielpad langs den Rijksstraatweg bij Santpoort had gereder en daardoor het rijwielverkeer had belem merd. De kantonrechter had verd. tot een geld^ boete veroordeeld, omdat hij op den rijweg had moeten rijden. Het O. M. was in hooger beroep gegaan* omdat het O. M. in hoogste instantie wiU») zien vastgesteld of dergelijke voertuigen oj? de rijwielpaden mozen rijden. DOODSLAG TE KERKRADE. Vrijgesproken, uit noodweer gehan deld. De rechtbank te Aken heeft de zaak be handeld te^en den Duitscher Merz, verdacht van doodslag op den vrachtrijder Janssen uit Kerkrade. Beide mannen hadden in Nov. j.1. twist gehad over uitbetaling van loonen, waarvan het gevolg was geweest, dat Jans sen werd gedood. Nadat verschillende getui gen uit Kerkrade en Eygelshoven waren ge hoord, deed de rechtbank onmiddellijk uit spraak en sprak Merz vrij, omdat de recht bank van oordeel was, dat deze uit nood weer had gehandeld. ART. 251 Bis W. VAN STR. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank veroordeelde wegens het misdrijf van art. 251 bis Wetboek van Strafrecht (het is behandeling netnen van een vrouw, daar bij de verwachting van abortus opwekken de) een vrouw, recidiviste, tot twee jaren en een man tot zes maanden gevangenisstraf. Onderstaande berichten zijn nog opge nomen in een deel der vorige editie. LOODDIEFSTAL. De heler voor de rechtbank. Op 3 Januari werd te Haarlem ten na- deele van den loodhandelaar J. K. ongeveer 5000 K.G. lood gestolen, dat in twee par tijen met een vrachtauto naar Amsterdam werd vervoerd en daar aan een opkooper werd verkocht. Vanmorgen stond voor de Haarlemsche rechtbank terecht P. H. J. wegens het doen wegnemen van een hoeveelheid lood. door W. H. van S., een der medeplichtigen in deze zaak, die echter wegens gebrek aan bewijs buiten vervolging was gesteld. In totaal werden 9 getuigen gehoord. De officier van justitie eischte 1 jaar ge vangenisstraf. Verdachte werd op verzoek van den ver dediger onmiddellijk in vrijheid gesteld. Uit spraak over 8 dagen. MISHANDELING VAN EEN SCHOOLKIND. Door een onderwijzeres E>e Vijfde Kamer der rechtbank te Am sterdam heeft de hoofdzuster Caecilia, die 'n 10-jarige leerlinge van de St. Agnesschool te Bussum 20 stokslagen had toegediend op vermoeden dat het kind zich had schuldig gemaakt aan ongeoorloofd schoolverzuim, hetgeen achteraf onjuist bleek te zijn, terza ke van eenvoudige mishandeling, veroor deeld tot 100 boete, subs. 25 dagen hech tenis. Het O.M. had 14 dagen gevangenisstraf geëischt, doch daarbij te kennen gegeven, dat met een geldboete zou kunnen worden volstaan, indien op de zuster een strenge dis- ciplinaire straf werd toegepast. OUDERAVOND AAN DE DERDE GEMEENTESCHOOL. Men schrijft ons: Woensdag 12 Maart werd de tweede ouderavond aan deze school gehouden on der voorzitterschap van het hoofd der school den heer J. N. Kroone. Na afdoening der gewone agendastukken was er gelegenheid tot bezichtiging van een aantal teekeningen van de leerlingen der hoogste klassen. Dit viel bij de aanwezigen zeer in den smaak. De werkstukken, meer of minder geslaagd, gaven blijk van met groote zorg te zijn gemaakt. Na de pauze hield de voorzitter een rede ever het onderwerp: „Hoe kunnen we het onderwijs aantrekkelijk maken?" Hierbij be sprak hij verschillende factoren, die daar op van invloed zijn en daarna eenige rich tingen in het onderwijs, die dit doel beoo gen. Achtereenvolgens werden behandeld de omgeving der school, de verlichting, de ver warming, de aankleeding der lokalen, de leermiddelen en daarna schoolreisjes, onder wijs in de lich. oefening, handenarbeid, schoolbaden en schoolwerktuinen. In korte trekken releveerde de spreker wat er in deze voor de school reeds is bereikt en waarnaar nog gestreefd moet worden. Naar aanleiding van 't gesprokene merkte een der aanwezigen op, dat hij tot zijn ver bazing vernomen had, dat het speelterrein bij de school door B. en W. was aangewezen als tijdelijke marktplaats voor de graan- boter- en eierenmarkt. Waar het onderwijs in sommige klassen gevaar zou loopen door het marktrumoer ernstig te worden bena deeld, noodigde hij de oudercommissie uit pogingen in het werk te stellen, dit trachten te voorkomen De commissie aanvaardde de ze opdracht. Bij de rondvraag werd als belangrijk Bunt naar voren gebracht de vraag of het pet wenschelijk is, dat de kinderen, nu zoo- Iveel aan lichamelijke oefening wordt gedaan iBkdisch daarvoor worden onderzocht De Vergadering was van meening, dat, waar foor ouderen, die lid van 'n sportvereeniging willen worden, meestal keuring vereischt j wordt, deze bij de kinderen stellig ook moet worden toegepast. Na beantwoording van enkele vragen werd deze flink bezochte bij eenkomst met een woord van dank gesloten PREDIKBEURTEN. Zondag 16 Maart. Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Hak. Kapelvoorm. half elf, Ds. Baar. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. E vangelisch-Luthersche Kerk, voorm 10.30 uur, geen dienst. Remonstruntsch-Gereformeerde Kerk, Vm 10.30 uur, Ds. Houtgast. Garef. Kerk, 10 uur, Dr. J Hoek, van 's Gravenhage. 5.30 uur, dezelfde. Collecte Theol. School. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 7.30 uur dienst. LEGER DES HEILS. Limmerhoek 41. Zaterdagavond 8 uur openluchtmeeting op de Steenenbrug. Zondag 16 Maart Kolonel Brouwer, de Pionier van den Lcgerarbeid in Ned. Indië, in bevel. V.m. 7 uur Bidstond. 10 uur, Wijdingsstonde. Nm. 3.30 uur, Bijz. Samenkomst voor Soldaten, Bekeerlingen en Christenvrienden 7.30 uur, Groote Verlossingsbijeenkomst. Donderdag 20 Maart, 's avonds 8 uur, Openbare Samenkomst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, geen dienst. BERGEN, 10 uur, Ds v. d. Kieboom. Evang. E. V. „Maranatha", voorm. 10.15 uur, de heer Joh. v. Kempen v. Haarlem. Reizend Secretaris der Inw. Zending In Noord-Holland. 2 uur Zondagsschool. Vrije Ev. Gem. Komlaan 12, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, Ds. A. de Jong, van Broek op Langendijk. BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Kerk, 9.30 en 2 30 uur, Ds. van Baaien. Geref. Kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Don- ner. Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 3 uur, Ds Drenth. Doopsgez. Kerk, geen dienst. DRIEHUIZEN. Ds. Lovsen. EGMOND AAN ZEE, Evangelisatie hoek Kerkstraat, avond 7 uur, J. J. Ruijs, biduur vervolgden in Rusland. EGMOND" AAN DEN HOEF, 10 uur Ds. Verwaal. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Dj Groot. HEII.OO, 10 uur. Ds. Eilerts de Haan. KOEDIJK, avond 7 uur, Mej. Da. Hau- mersen, Ev. Luth. pred. te Woerden. LIMMEN. 2 uur. Ds. Verwaal. NOORD-SCHARWOUDE, Hervormd* Kerk. 9.30 uur Ds. Staal. OUDORP. geen dienst. OUDKARSPEL, 10 uur, Ds. de Leeuw OTF.RLF.EK, 10 uur, Ds. Boerendonk. OBDAM. 10 uur. Ds. Kruizinga. STOMPETOREN, 10 uur, Ds Heep. Evangelisatie Stompetoren 2 uur. de heet lac. W. van Voorst, van Amsterdam. VF.ENHUIZEN. 10 uur, Ds. Roobol. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. ZiHi* ger M.o'enaar. WINKEL, geen dienst. ZUID-SCHARWOUDE. geen dienst. GRONDVERWARMING IN KASSEN. In Zweden heeft men proeven genomen met het z.g. sigma-systeem, d.w.z. stoomver- warming van den grond in kassen e.d. De stoom wordt opgewekt in ketels en volgens een bepaald systeem met lucht vermengd, vervolgens onder lichten druk door buislei dingen in den grond gebracht. Bedoelde bui zijn zij poreus en liggen op een diepte van 20 tot 50 c.M. bij een onderlingen afstand van 20 c.M. Ook de leider der parken van Versailles zal thans een proef nemen met dit systeem, dat een vinding is van de heeren G. E. Gjuke en G. Reutersward. DE KRAKATAU. De Krakatau vertoont wederom eenige eruptieve werking. ZIELENTAL BATAVIA. De laatste telling der bevolking van Ba tavia heeft de volgende cijfers opgeleverd: Europeanen 30964, inlanders 214.754, Chi- neezen 53.096 en vreemde Oosterlingen 5709, terwijl het aantal personen, waarvan de landaard niet bekend is 512 bedroeg. HET CONCERTGEBOUW-ORKEST NAAR LONDEN. Het Concertgebouw-Orkest zal op 14, 15 en 16 Mei a.s. concerten geven in de Albert Hall te Londen onder leiding van dr. Wil lem Mengelberg. Op het eerste concert zul len werken van Bach en Beethoven, op het tweede concert werken van Tsjaikofski (Zes de Symphonie) en Liszt, op het derde werken van Wagner en R. Strauss uitgevoerd wor den. EEN NIEUWE PLANEET ONTDEKT. De sterrenwacht van de Harvard-univef- siteit heeft op zijn observatiepost te ^n" zona een nieuwe planeet ontdek, in de baan van Neptunus. De planeet is slechts microscopische instrumenten zichtbaar. juiste afstand van de olaneet tot Neptunus is nog onbekend. -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10