Loopmeisje een nette jongen, Huisnaaister, Binnenland Zeetijdingen SUB-AGENT. alkmaarsche luistervinken en de a.v.r.o. protestvergaderino irecteur der Holl. Express, een tocht naar Kager Plassen. Het'gezelschap bestaat uit de heeren Jesse f van NVickel, handelsattaché der Vereenigdc Staten te Den Haag; E. A. Bunge, consul der 'Nederlanden te Port Arthur Texas; J. J. Chabot, secretaris der afd. Verkeer der Ned. Amer. Kamer van Koophandel; John S. Steele, vertegenwoordiger der „Chicago Tribune" te Londen; F. Canté, vertegenwoor diger der Christian Science Monitor" te Bos ton en P. van 't Veer, vertegenwoordiger van de „New-York Daily News" en „Tribune Press Service" te Chicago. Men verzoekt ons te melden, dat de luis tervinken die op 6 September gebruik willen maken van den extra trein van hier riahr Dei Haag, zich kunnen wenden tot liet s-creh riaat van het A.V.R.O.-comité's, dat gcyes tigd is Emmastraat 5. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Donderdag (heden) avond vindt de 11e Orgelbespeling door den heer Jan Zwarf plaats, die te half 8 begint en tot program ma heeft bijwerken van Karg Elert, Grison Widor, eenige Koraal- en Geestelijk-lied-be werkingen voor Orgel van den Concertg'. ver. ARME KLEINE. Gistermiddag, is te Ter Apel het 7-jai zoontje van den meubelmaker j. M. te t ApelKanaal onder een auto gekomen. H ventje was op slag dood. ARBEIDER OVERREDEN. Gisteravond te omstreeks half zeven wei op den Rijksstraatweg te Wassenaar arbeider Middag uit Den Haag, te Wass naar werkzaam, toen hij op de fiets „Raaphorstlaan" uitkwam, door een atii overreden. Hij liep een ernstige wonde o aan het hoofd en werd in zeer ernstigen to stand per ziekenauto naar het ziekenhuis te Den klaag vervoerd. ALG.flED. BOND VAN LEESBIBLIOTHEEKHOUDERS. Door de besturen der plaatselijke vereeni- gingen van Leesbibliotheekhouders is in een gecombineerde vergadering in principe beslo ten tot het stichten van een Alg. Nederl. Bond van Leesbibliotheekhouders. Uit de besturen is een commissie bmoemd welke o.m. tot taax heeft een ontwerp statuten etc. voor te berei den en alle verdere voorbereidende maatrege len te treffen Het dagelijksche bestuur bestaat uit de heeren A. J. Varossiaeu Den Haag voorzit ter, P. Franc, van Solt, St. Aldegondeplein 17b, Den Haag secretaris, A. Staf, Rotter dam penningmeester, terwijl als rechtskundig adviseur zal optreden Mr. A. Koning, Den Haag. KINDERVERLAMMING. Te Friezenveen heeft een geneesheer een nieuw geval van kinderyerlamming geconsta teerd, waardoor het aantal gevallen in die plaats is gestégen tot zes. i DE HELD VAN BLIJDORP. Over de fictieve aanranding te Rot terdam en wat daarbij kwam. Een sensationeel krantenbericht, schrijft de Haagsche Courant; heeft een herha ling doen vreezen van den kindermoord in October van het vorige jaar in den polder Blijdorp te Rotterdam gepleegd. Gelukkig is bij nader onderzoek gebleken, dat dit bericht berustte op de fantasie van een hulpbestel Ier van de Posterijen en van het blad, dat er mee kwam, terwijl niet één afdeeling van de politie 'iets afwist van de beweerde aanran ding van een 14-jarig meisje in den polder Blijdorp en de arrestatie van den dader. Het bericht bevatte o.m. de volgende bij zonderheden „Op een dag van de vorige week 's-mor- gens om half elf, heeft een man, die op het terrein van Blijdorp alhier achter een boschje lag, een meisje van 14. jaar, dat er aan het spelen was, aangerand. Een hulpbesteller van de Posterijen liep op den Overschiescheweg, hoorde hulpgeroep en ging er op af. Hij diende den aanrander een zoodanig pak rammel toe, dat er voor dezen van op den loop gaan geen sprake meer was. Toen hij een motoragent langs zag komen, floot hij dezen, die den onverlaat meenam naar een politiebureau. Daar maakte hij den besteller eerst voor een leugenaar uit, tnaar bekende tenslotte. Het meisje moest naar een ziekenhuis wor den gebracht. Het was de wensch harer ouders, dat er aan deze treurige gebeurtenis geen rucht baarheid zou worden gegeven en de politie heeft aan de pers dan ook geen enkele mede- deeling daaromtrent gedaan. Met eerbiediging, voor zoover mogelijk, van dit begrijpelijke verlangen, laten wij alle nadere bijzonderheden achterwege, maar wij meenen toch, dat in dezen vacantietijd een waarschuwing aan de ouders geboden is. Er zal nog wel eens gelegenheid zijn, den naam te noemen van dezen kordaten hulpbe steller (de vader van het meisje heeft hem beloond) die door zijn flink gedrag mogelijk nog erger heeft voorkomen en er voor ge zorgd heeft, dat wij althans geen herhaling behoeven te beleven van de vorige Blijdorp- zaak, die zooveel opschudding heeft veroor zaakt en zooveel vergeefsche moeite om den dader te vinden". Waar is de held? Waar zit de kordate held thans? Men zal het niet kunnen gelooven: Achter slot en grendel Eenige dagen geleden werd n.1. in het poli tiebureau van de tweede afdeeling aan den Oppert -te Rotterdam ingesloten de 29-jarige hulpbesteller van de posterijen J. H. van H. terzake oplichting. Van H. had zich n.1. op Augustus j.1. bij den rijwielhandelaar P. vervoegd en daar op naam van der Willegen een rijwiel gehuurd. Dit rijwiel had hij niet teruggebracht; hij had het karretje n.1. verkocht.' Bij zijn arrestatie bleek dat de man ook nog eenige andere oplichtingen op zijn gewe ten had en omdat men hier'met een beambte van de posterijen te doen had, werd een CookS'ler w l!et P°stkantoor aan den Uoolsingel op het bureau ontboden tot het verdachte" nadéfe inlictltihgen over dezen Jllh^gere\, den hoofdbesteller riflTm u- dienstdoende inspecteur o.a. op, nmriTfr!Aler met een ernstiS feit te d°en had, omdat het een beambte betrof, waarin men net grootste vertrouwen moet stellen. De hootdbesteller kon niet anders dan dit toege ven maar „er was ook nog wel iets goeds van van H. te vertellen", zeide hij. Op de vraag van den inspecteur, wat dit an wel was, kwam de hoofdbesteller voor den dag met een verhaal, zooals v. H. dit op de bestelkamer van het hoofdpostkantoor had verteld. Van H. had toen met een gepast zelfbe wustzijn medegedeeld, dat hij verleden week Vrijdag in den polder Bijldorp een kerel had }le'ergeslagen, die een meisje aanrandde. Hij had dien kerel aan de politie overgegeven en door zijn heldhaftig gedrag voorkomen, dat 1 --lijdcrn voor de tweede maal de plaats was worden van een laffe aanranding, gevolgd oor een moord. De hoofdbesteller had nog niet lang het rlitiebureau verlaten, teen de inspecteur het erboven afgedrukte opzienbarende, slechts t de zorg voor de openbare veiligheid op- kwelde, bericht onder oogen kreeg. Hij be- i sloot te trachten wat meer uit den klaarb'ii- ikelijk zeer fantastisch aangelegden hulpbe steller te krijgen. i* *^::t^t5 £en vais(r;if De verdachte werd voorgebracht en de po litieman vroeg hem het bericht even door te i lezen, met de aanlokkelijke mededeeling, ver nemen te hebben, dat de Vereeniging tot Be- scherming van Vrouwen voor deze moedige daad een bedrag van 50 had uitgeloofd. Van H. liep direct in deze val. j Hij zette een verwaand gezicht, sloeg zich r'p de borst en zeide: Ja meneer. Dat ben ik geweest. Ik zal j u het heele geval vertellen. I Met veel pathos begon hij toen voor te dragen. Vrijdagmorgen omstreeks halftien liep k op den Schieweg bij het viaduct over de Jehie, toen ik plotseling in de struiken een ;ind hoorde roepen: „Help, moeder, help!" Ik bedenk me geen oogenblik, meneer. Ik spring van den weg af, buig de struiken opzij enik zie daar een meisje op den grond liggen, dat door een kerel wordt aangerand. Hoe langer hoe meer in vuur rakend, ver telde de hulpbesteller verder: Meneer, u begrijpt. Ik spring op den kerel af, pak hem beet enslaat hem te gen den dijk bewusteloos! Het meisje had ook het bewustzijn verloren. Toen pakte ik den kerel bij zijn nek, sleepte hem zoo maar door de struiken, sjouwde hem den dijk op en stond ik op den weg. Toevallig kwam daar een motoragent aan rijden: Ik zeg: Agent, den kerel heb ik net neergeslagen, toen hij een meisje aanrandde, Met zijn tweeën hebben we hem toen opge pakt en in 't zijspan geladen. De agent zette zijn motor weer aan en verdween in de rich ting Overschie. Ik liep toen ook maar in de richting Over schie om me bij den burgemeester te melden. Maar wat deed je met het bewustelooze meisje, vroeg de inspecteur. De plicht van een dapper man. Met dat meisje, meneer O, daar had ik niks meer mee te maken. De zaak was nu in handen van de politie en ik had mijn plicht als dapper man gedaan, nietwaar? Ik was echter al een goed eind op weg naar Over schie, toen ik den agent weer zag aankomen. De kerel lag nog steeds bewusteloos in het zijspan en de agent zei Ik ga maar weer naar Rotterdam te rug. Hier achtte de inspecteur die hevige lachkrampen nabij was het noodig om den fantast te interrumpeeren Waarom heb je je niet bij de politie ge meld? Dat zal ik u vertellen, meneer. Ik liep weer naar Rotterdam terug en dacht toen bij mezelf: Wat zal ik mezelf nog meer met de zaak bemoeien. Ik heb mijn plicht gedaan. Laat ik de zaak zoo laten zooals ze is. Toen ben je zeker naar een krant ge- loopen, aldus de inspecteur. Neen meneer, natuurlijk niet. Ik loop niet te koop met mijn daden. Ik verricht zul ke dingen in stilte, ziet u. En die belooning, die je van den vader van het meisje hebt ontvangen, vuurde de in specteur af. Van H. had blijkbaar over deze passage van het bericht heengelezen. Hij toonde zich even verward, maar met veel brutaliteit red de hij zich uit de situatie. Belooning, meneer? Dat is een smerige leugen in die krant! Ik ken noch den naam van den vader, noch dien van het meisje. Ik weet van een belooning niets af. De inspecteur wist toen volkomen met een fantast te doen te hebben. Niet alleen het fantastische van elk detail van het verhaal had hem overtuigd, maar ook de onwaarheden op verschillende kardi nale punten, zooals het rijden van den Rot- terdamschen motor-agent in de richting Over schie en 't bewustelooze meisje, dat om hulp schreeuwde, versterkte die meening. Zoo bleek de tweede kindermoord in Blij dorp gelukkig slechts het product te zijn van de rijke fantasie van een fantast. „De hond als zijn metgezel" is de titel van een onderhoudende schets^ die P. M. C. Toe poel afstond; met A. E. d'Ailly als gids ma ken wij een prettige en leerzame wandeling langs den Spaarndammerdijk. Na een artikel van A- L. Bongaards over „Orchideeën" volgt dan de rubriek „Vöor en van de lezers", waarin een groote verschei denheid van onderwerpen wordt aangeroerd. O.a. zwerven wij met een inzender mee langs den Waterlandschen dijk. Als steeds is dit nummer weer kwistig ge ïllustreerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Leo z. v. Maarten Langhorst en Sophie Groenwoudt. Levenloos aangege ven kind van Ferdinand Klaassen en Pietertje van Wilgen; Grietje d- v. Gerardus Admiraal en Cornelia Kuilman. Getrouwd: Cörnelis Smit en Bertha Visscher; Karei Nies en Johanna Bos. Overleden: Catharina Anna Maria Josepha Vermeulen, 11 dagen- Sijgie Bus, wed. Willem Ouwel van de Pol, 79 jaar Fiimnieuws. Tijdschriften „DE WANDELAAR". Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren, onder leiding van Rinke Tolman de Augustus-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. L. van Wallenburg schetst welk een fleurig volksvermaak het ringrijcien op Walcheren is, terwijl Herman Walle sttil staat bij de schoonheid van den paradijsvisch. Prof. dr. A. van Veldhuizen werd getrof fen door de bekoring, die er van een Drentsch stroompje uitgaat en Ds. J. I. van Schaick betrekt ons in avonturen, die vastzaten aan j een reis door den Eifel. De stemming van een zomeravond te De j venter werd vastgelegd in een schets van J Rietsema; Jac. Gazenbeek brengt ons nader tot de onvolprezen schoonheid der Veluwe, EEN FILM VAN RICHARD TAUBER IN ALKMAAR. De Duitsche zanger Richard Tauber heeft het door persoonlijk optreden door de radio en de gramophoon tot een wereldreputatie gebracht en zijn naam heeft thans op de me nigte een fascineerenden invloed. Natuurlijk- heeft de sprekende en zingende film op zoo'n zanger beslag gelegd. Na zijn succes in de operettes Frederike en Das Land des Lachelns hebben duizenden naar hem geluisterd in de film: Ich glaube nie mehr an eine Frau (Ik geloof nooit meer in een vrouw). En zij die genoten hadden van zijn zang, zijn de film weer gaan zien. Naast Tauber treedt in de film op Weiner Feutterer. Zij zijn als matro zen aan 't passagieren in Hamburg en beide zijn gezworen kameraden in een film, die uitnemende kwaliteiten heeft, boeiend van handeling is en de aandacht sterk vasthoudt. Tauber heeft als filmacteur den goeden smaak, zijn gebaren te bedwingen. Hij blijft uiterst eenvoudig, dringt zich niet op, maar heeft als hij zingt het rijk alleen. De Stem van Richard Tauber is als geschapen voor de klankfilm en de klankfilm is als geschapen voor zijn stem. De film Ich glaube nie mehr an eine Frau, die door de Cinema Americain in de kermisweek zal worden vertoond, is echter' niet uitsluitend Tauber. Zonder zijn medewerking zou zij wellicht niet tot de hoogte van een wereldsucces gestegen zijn, maar er zou een film zijn overgebleven, die de moeite waard is. Werner Feutterer als de jonge stuurman Peter speelt prachtig en het geheel is sober en gevoelig. Zoo zal men dus ook in Alkmaar den groo- ten zanger kunnen zien en hooren. Hij zal zijn vrienden en vereerders niet teleurstel len. GRETA GARBO IN DE DUITSCHE EDITIE VAN „ANNA CHRISTIE". De eerste sprekende film van Greta Garbo, die met opmerkelijk veel succes in Amerika vertoond werd: Anna Christie, zal thans door Metro Goldwyn Mayer ook in het Duitsch vervaardigd worden. Het was oor spronkelijk de bedoeling om naast Greta Gar bo in deze film Rudolph Schildkraut te doen optreden, doch deze acteur is dezer dagen plotseling overleden en een plaatsvervanger is nog niet aangewezen. Behalve miss Garbo zullen in de film op treden: Julia Serda, de bekende Duitsche ac trice, welke de rol zal spelen, welke Marie Dressler in de Engelsche editie vervulde en Theo Shall, eveneens een bekend Duitsch ac teur, aan wien de rol is opgedragen, welke Charles Bickford in de eerste versie vertolkte. De regie wordt gevoerd door Jacpues Fey- der. De dialoog is geschreven door Frank Reicher. Greta Garbo, die vroeger in Duitschland gefilmd heeft, spreekt zeer goed Duitsch en zonder twijfel zal een groot deel van de we reld met verlangen naar deze Duitsch-spre- kende film uitzien. OOK BUSTER KEATON IN HET DUITSCH? Buster Keaton zal binnenkort, naar hij zelf mededeelde, ook eenige Duitsch-spreken- de films gaan maken. Zooals men weet ver vaardigde hij, behalve Engelsche, ook Spaan- sche films Binnenkort komt Keaton met zijn vrouw, Nathalie Talmadge en zijn schoonzuster Norma Talmadge naar Europa, waar hij per auto een groote tournee zal maken. Het ligt in de bedoeling om dan langen tijd in Duitschland te vertoeven. Buster spreekt op hét oogenblik al zeer behoorlijk Duitsch. Als internationaal variété-artist heeft hij vroeger veel met Duitschers omgegaan en ook tij dens den oorlog heeft hij nogal wat van die taal opgestoken. Door een verblijf in Duitsch land hoopt hij nu deze taal een „finishing touch'' te geven. Het is de tweede maal, dat Buster Keaton Duitschland bezoekt. THE MARCH OF TIME. The march of time is de tweede revue-film die Metro Goldwyn Mayer vervaardigd heeft. De eerste was de Hollywood Revue. Men heeft besloten om van deze revue ver schillende buitenlandsche edities te maken. Iedere editie krijgt een eigen conferencier, die het contact tusschen de verschillende tafree- len bewerken zal, terwijl ook enkele scenes in vreemde talen worden ingelascht. Voor de Duitsche editie van The March of Time heeft de Metro een in Duitschland zeer bekend acteur-conferencier gecontrac teerd, n.1. den Berlijner Paul Moran, die de zer dagen naar Hollywood is scheep gegaan. The March of Time bestaat uit drie dee- len: verleden, heden en toekomst en evenals in de Hollywood Revue treden tal van Metro sterren in deze productie op. OPERA'S IN DE TOEKOMST? De voorspelling, dat we over vijf jaar com plete groote opera's op het witte doek zullen zien en tevens hooren, werd gedaan door dr. P. Mario Marafiotti, den stemtrainer en zang-expert der Metro Goldwyn Mayer. Dr. Marafiotti, die vroeger „stem-coach" van Ca- ruso en Galli-Curci geweest is gelooft, dat de mogelijkheden der sorekende en zingende film zoo groot zijn, dat men zeker tot de ope ra-verfilming zal overgaan. De sound-tech niek is in de laatste tijden steeds geperfec- tionneerd, men heeft door allerlei kleine ver beteringen de zuiverheid vah toon opge voerd en nog iederen dag weet men door kleine veranderingen aan de microfoons, de pick-ups en de opname-apparaten mooiere ef fecten te bereiken De samehwerking tus schen technici en musici heeft veranderingen van de orchestrale arrangementen tengevolge gehad en lahgzaam maar zeker bereikt men èt volmaakte. Het succes van een film als The Rogue Song, welke binnenkort in ons latid onder den titel Zigeunerliebe wordt uitgebracht versterkte het gevoel, dat een muzikale ro mance van dit soort een tusschenvofm was cm te komen tot een werkelijke opera en in deze richting werkt Metro Goldwyn Mayer dan ook bijvoorbeeld steeds verder. Oscar Strauss, de bekende Weensche componist, ver vaardigt op het oogenblik muziek voor een lichte operette en het is niet onmogelijk, dat hij binnenkort met verrassingen voor den dag komt. De stap van operette naar opera is voor het filmbedrijf geen groote. Wanneer men over enkele maanden succesvolle operet tes als Die lustige Witwe, Marietta, New Mcon etc. verfilmd zijn, kan men gerust een stapje verder doen. Dr. Marafiotti meent, dat de verfilming van een opera groote mogelijkheden biedt, omdat de groote scènes veel „echter" kunnen zijn, dan op het tooneel en omdat men voor iedere rol een prominent zanger kan kiezen. Men heeft meer ruimte dan op het tooneel, men kan veel meer geld besteden aan koren en solisten en last not leastde zang komt be(er tot haar recht. Dat klinkt mis schien brutaal, maar de Hollywoodsche ex perts zijn het erover eens, dat een reproduc tie van een film met zang in een bioscoop theater zuiverder en mooier is en zeker beter te hooren en te verstaan, dan de werkelijke stem in een operagebouw. Alle toeschouwers kunnen het gezongene tot in de fijnste nuan ces volgen en dat is in de opera niet moge lijk. Wanneer men een opera als Aïda, die ook voor het oog veel schoons biedt gaat filmen met de beste opera-artisten, die er zijn, dan kan men er zeker van zijn, dat een dergelijke productie een succes wordt. Maar eerst moet de weg daartoe gebaand worden. Dr. Marafiotti zeide voorts te gelooven, dat bij een ontwikkeling van de film in deze richting meer jonge krachten naar voren zou den komen Jeugd, schoonheid en een goede stem zijn factoren van beteekenis in een der gelijk geval. Denk eens aan Ramon Novarro. Hij begon in Het lied van de Zuidzee met een bescheiden song, hij liet in Devil May Care (De vaandrig van den keizer) hooren, dat hij goede liederen zeer goed zingen kan en wan neer men zijn nieuwste film The Singer of Sevilla hoort, zal men moeten erkennen, dat hijoperazanger is. En nu is Novarro nog iemand, die zichzelf ontwikkeld heeft en die spelenderwijs zingen leerde. Bij systema tische stern-oefening zal Amerika prachtig materiaal hebben. Aldus deze Italiaansche stem-expert. De tijd zal leeren of hij al dan niet gelijk heeft. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bu: eau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 n 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 9, 10, 11, 12 en 13 Aug. 1930: hondenpenning, kindertaschje, ro zenkrans, rijvvieltasch met sleutel, ge deelte van een rozenkrans, sleutels, handschoenen, banden van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 9, 10, 11, 12 eri 13 Augustus 1930: Vest, S. Jorman, Bagijnenstraat 1; borstel, P. Peereboom, Noorderkade 9; pakje wol, v. Zuydam, Wagenmakerstr. 5; belastingmerk in étui, J. Kager, Wes- terweg 40; kinderschop, L. Kroon, Bruin visstraat 8; sportriem, S. Jonker, Land- straat 30; motorfittingstang, J. Kes, Zocherstraat 20; armbandhorloge met bandje, J. B. te Brake, Groenelaantje 6; mantelceintvur, J. de Ruyter, Laat 179; belastingmerk in étui, mej. Beudeker, Nieuwesloot 41a en tot 6 uur n'.m. aan het Postkantoor; armbandje, J. Bur gers, Westerweg 64; hondenpenning, J. Woonijk, Nieuwpoortslaan 77; bankbil jet, C. Cornielje, Dijkgraafstraat 54; portemonnaie met inhoud, F. H. Beude ker, K. Marxstraat 2. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Bengkalis (thuisr.) 13 Aug. te Liverpool. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 13 Aug. te Southampton. Poelau Tello (thuisr.) 13 Aug. v. Colombo. Christiaan Huijgens (uitr.) 12 Aug. v. Suez. Poelau Bras (uitr.) 13 Aug. v. Suez. Kon. Ned. Stcomb. Maatschappij, Aurora 13 Aug. v. Gibraltar te Lissabon. Barneveld (uitr.) 11 Aug. v. Guayaquil. Bennekom (thuisr.) 11 Aug. v. Corral. Boskoop 13 Aug. v. Amsterdam n. Chili. Erato 12 Aug. v. Amst. te Bordeaux. Fauna 13 Aug. v. Amst. n. Rott. Irene 13 Aug. v. Valencia te Phlma. Jason (uitr.) 12 Aug. v. Arica. Nereus 13 Aug. v. Odense n. Hamburg. Nero 13 Aug. v. Rott. te Pasages. Odysseus 10 Aug. v. Amst. n. Kopenhagen. Orion 13 Aug. v. Amst. n. Hamburg. Proteus 11 Aug. v. Danzig n. Stettin. Stella 13 Aug. v. Constanza te Constantino- pel. Ulysses 13 Aug. v. Amst. n. Hamburg. Achilles 11 Aug. te en v. Oran n. Palermo. Amazone 12 Aug. v. Amst. te Musel. Tiieseus 12 Aug. v. Vigo n. Amst. Trajanus 12 Aug. v. Barcelona n. Genua. Vesta 12 Aug. v. Piraeus n. Catania. Kon. Holl. Lloyd. Salland (thuisr.) 15 Aug. te IJmuiden ver wacht. Rijnland (uitr.) 12 Aug. v. Bahia. Zaanland (uitr.) 12 Aug. v. Montevideo. Rotterdamsche Lloya. Tjermai (uitr.) 12 Aug. v. Gibraltar. Kota Radja (uitr.) 12 Aug. v. Belawan Tapanoeli (uitr.) 12 Aug. v. Singapore. HollandAmerika-Lijn. Bilderdijk 13 Aug. v. Rott. n. Boston. Gaasteraijk 13 Aug. v. Rott. te New Orleans Lochgoil, Rott/Pac., 11 Aug. v. Christobal Nictheroy 12 Aug. v. Rott. te Vancoüver. HollandAfrika-Lijn. Grijpskerk (thuisr.) 11 Aug. v. Marseille b Antwerpen. Meliskerk (thuisr.) 12 Aug. te Mosselbaai. Rijperkerk (thuisr.) 8 Aug. te Mozambique Springfontein (uitr.) 12 Aug. v. Delagoa- baai. HollandBritsch-Indië-Lijn. Stadsdijk (uitr.) 12 Aug. te Pt. Said. Holland—West Afrika-Lljn- Maaskerk (uitr.) 11 Aug. te Siërra Leone. Java—China—Japan-Lijn. Tjileboet 11 Aug. v. Hong-kong n. Muntok Tjiliwong 12 Aug. v. Shanghai n. Japan. Tydeus, Java/N. York, 12 Aug. v. Alexan- drië. JavaNew-York-Liin. Merauke 11 Aug. v. Hampton Rds. Kon. Paketv. Maatschappij. N. Zeeland 11 Aug. v. Melböurne te Singa< pore. Stoomvaart Mij. Oceaan. Aeneas, Japan n. Rott., 12 Aug. v. Singa' pore. Alcinous 12 Aug. v. Ams. te Liverpool. Agamemnon, Batavia/Amst., via Lond., lt Aug. v. Pt. Said. Medon Liverp./Macasser, 9 Aug. v. Suez. Stentor, Amst./Batavia 10 Aug. v. Suez. Hdweptentiën Inplaats Van kaarten. Ondertrouwd: JOHAN VAN BOESSCHOTEN en WILHELMINA VASBINDER. Alkmaar, 14 Augustus 1930. Kanaalkade 41. 2e Tuindwarsstraat 6. Ondertrouwd GERARD BIESSELS en TINÈ KÜHNE. ET;! Huwelijksvoltrekking 9 Sept. a.s. Getrouwd: K. J. NIES en J. M. BAS, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huweljjk ondervonden. Alkmaar, 14 Augustus 1930. Geboren: LEO, zoon van M. LANGHORST S. LANGHORSTGroenwoudt Alkmaar, 14 Aug. '30. Heden ontsliep, zacht en kalm, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder SYGIE BUS, Weduwe van den Heer W. O. VAN DE POL, in den ouderdom van bijna 80 jaren. C. A. GROEN— VAN DE POL. L. GROEN. Alkmaar, 13 Augustus 1930. Kennemerstraatweg 133. Geen bezoek. GEVRAAGD. Firma Olto Flnkansiepsr, FNIDSEN, ALKMAAR. Gevraagd een netto goed kunnende verstellen en nieuw naaien. Br. onder letter S 513 bureau van dit blad. Gevraagd leeftijd 1415 jaar, voor loop- en fletswerk. Brieven lett. U 515 bureau van dit blad. Vertegenwoordiger var een Trio.» tagefabriek vraagt SUll-AGfilVT, voor het bewerken van Provinoi. Noord-Holland. Br. Nc. 990 Max R. Nunes A'dam.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3