Aspirin sf1 avohtiirei vaketën' vi:rki:i:ets 11; 1;vt.11: Kunsten en Wetenschappen. Onze Koloniën. Binnenland Uw gezondheid eenig op de wereld is het beste juist goed genoeg. Eiscnt daarom uitsluitend Aspirin- tabletten in de origi- neele verpakking met het wereldberoemde BAYER-kruis. I Let op oranje band en BsyerkruU. Prijs 75 ets» pension te bespreken, al is de bootverbinding met den vasten wal nog zoo goed, als men met de laatste boot hier aankomt, is men ver plicht hier den nacht door te brengen. Wij vernamen, dat een paar handelsreizi gers die geregeld Texel bezoeken in geen der hotels onderdak kunnende krijgen, bij parti culieren moesten logeeren. Ook 't aantal kampeerenden is, niettegen staande 't slechte weer nog zeer groot. Het schijnt dat men, ondanks de regenbuien, zich wil inbeelden, dat 't een echte zocner is. Een groep dameskampeerders vertoonde zich deze week te Den Burg, slechts gekleed in een bad- costuum. De politie verzocht de dames zich alleen behoorlijk gekleed buiten 't strand te vertoo- nen, waarop de dames zicii verwijderden. En dit geschiedde in den zomer van 1930.... TEXEL (Den Burg). Dinsdagavond is in een daartoe belegde vergadering te Den Burg besloten dit jaar daar geen volksfeesten te houden. De perma nente feestcommissie had nog een flink be drag in kas, doch dit zal bewaard worden voor in 1931 te houden feesten. Bovenstaand besluit werd genomen omdat in September a.s. hier een groote landbouwtentoonstelling .gehouden wordt, terwijl tegelijkertijd paar densportwedstrijden plaats vinden. De kinde ren worden de dupe, want de kinderfeesten schieten dit jaar over. Wel is besloten een autotocht te houden voor de ouden van da gen van geheel Texel. GROOTSCHERMER. Aan het verslag van de Gemeentelijke Lees bibliotheek ontleenen wij het volgend-1: Aan het bestuur werden door aen Gemeen teraad toegevoegd als leden: mej. Lijsbeth de Groot en de heer S. van Stralen. De uitleening begon 15 November 1929 en eindigde 26 Mei 1930. Aan 17 lezers werden uitgereikt 374 boeken. Aangeschaft werden 15 nieuwe deelen, voor het meerendeel jeugdlectuur. De ontvangsten bedroegen 39.72i/(>, w.o. 25 subsidie uit de gemeentekas. De uitgaven beliepen 42.46. Er is dus een nadeelig sal do van 2.73V*. De boekerij geniet in stijgende mate de be langstelling der ingezetenen. STOMPETOREN. De kermis alhier werd Zondagmiddag Ingezet met een voetbalmatch. De nog maar kort geleden opgerichte voetbal club V. S. V. speelde een wedstrijd tegen de club uit de Beemster. Met niet min der dan 12—0 werden de spelers uit Stompetoren verslagen. 's Avonds was er in de beide café's i dansmuziek en ondanks het onaange- name weer mochten beide zaken zich in een druk bezoek verheugen, tot laat in den nacht was het druk aan de buurt. Maandagmiddag kinderspelen, die ook al onder zeer ongunstige weersomstan digheden werden gehouden. Ze zijn on der zeer goede leiding vlot verloopen en do prijzen werden als volgt behaald: Meisjes 6—10 jaar, vlaggetje verwisse len: 1. D. Mienes; 2. M. de Jong; 3. E. van Ginkel; 4. J. van der Weg. Jongens 6—10: 1. W. de Geus; 2. K. Verweel; 3. Jb. Hop; 4. F. van der Weg. Meisjes 1014 jaar (Stoelendans): 1. Tr. Renooij; 2. R. Kooij; 3. Tr. Zomer; 4. L. Grebe. Jongens 1014 jaar (zakloopen en kaart uitzoeken)1. A. Mooij2. Jb. Kooij 3. S. Brak; 4. K. de Boer. De kinderen, die geen prijs konden bemachtigen, kiegen een kleine versna pering. 's Avonds in café Halfweg van C Renses trad op de hier zoo populaire Daan Pool met een geheel nieuw pro gramma voor een zeer talrijk publiek en naar men ons verzekert was het een pracht avond. Dinsdag de harddraverij. De inschrij vingen waren dit jaar niet zoo groot als wij de laatste jaren gewend waren. Van de 11 ingeschreven paarden kwamen er 8 aan den start en door 'n misverstand kon eerst tegen drie uur worden begon nen. De prijzen werden als volgt be haald: 1ste Notherman B van N. Spaans van Schagen, berijder D. Klomp; 2de Nella Schoon van J. M. Schoon van Me- demblik, ber. F. Boers; 3de Nico Bo. van J. Kwadijk van Beemster, berijder J. Vergay. Na afloop werden in café C. Renses door den voorzitter J. M. Bakker, de prijzen uitgereikt. Deze bracht een woord van dank aan het polderbestuur voor 't afstaan van den weg, aan den heer Kramer, eigenaar van het land en verder aan allen die hun steun verleen den om deze draverij goed te doen sla gen. Na afloop der prijsuitdeeling bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. WARMENHUIZEN. Naar men ons mededeelt is bij den heer T. de Waal, alhier, een geval van roodvonk geconstateerd. HEER-HUGOWAARD. Nabij den Molenweg alhier had Woens dag een auto-ongeval plaats, dat wonder bo ven wonder tamelijk goed is afgeloopen. Een Amsterdamsche familie kwam met een luxe auto (G 36228) uit de richting Alkmaar op fie hulpbrug en reed door de leuning, met het gevolg dat de auto met den kop in de werkput terecht kwam, terwijl de achterwie len nog juist op het brugdek staan bleven. Door de aanwezigheid van polderarbeiders konden de passagiers, vier in getal, spoedig worden bevrijd en binnengebracht bij de fa milie Maurits. Spoedig was dr. Spierings aanwezig, met wiens auto en die van den heer Wijk, polder-opzichter, naar dokters wo ning werd gereden, waar het noodige ver band werd gelegd. Gelukkig waren de verwondingen niet van ernstigen aard. Door de firma Rus en Zomer werd hulp verleend met den kraanwagen, ten einde de auto weer op het droge te bren gen. Dit was geen gemakkelijke taak en gaf aanleiding tot heel wat stagnatie in het ver keer, hoewel dit zoo goed mogelijk werd ge- regeld. Na een paar uur werken evenwel stond de auto weer op beganen grond. Zekerheidshal ve werd deze op sleeptouw genomen om in de garage eerst behoorlijk te worden nagezien, hoewel reeds terstond geconstateerd kon wor den, dat er weinig aan mankeerde. Tijdens het reddingswerk passeerde over de brug nog een zware verhuiswagen met 4 paarden bespannen. Het ongeval bracht natuurlijk een groote menigte op de been. EERSTE WELPUTTEN IN DE WIERINGERMEER. In de Wieringermeer zijn onder Medem- blik de eerste welputten gelegd. Men kreeg zoet water en overvloedig gas. IN DEN MUZIEKTUIN. Het op 24 Juli j.1. aangekondigde concert van de gemengde koren: „Soli Deo Gloria" uit Noordscharwoude; „Hallelujah", Broek op Langendijk„Looft den Heer", Sint Pan- cras en het Christelijk mannenkoor „De Lofstem" uit Broek op Langendijk dat door het zeer ongunstige weer uitgesteld werd, had gisteravond plaats onder begunstiging van een mooien stillen avond. Als dirigent van alle koren fungeerde Paul Kok. Het programma volgende, beginnen we met „Soli Deo'Gloria", dat voor 't eerst in 't pu bliek optrad, en ruim kwartier over acht op het podium kwam. 't Is een ensemble van jonge en zeer jonge menschen, die zeer oplet tend de intenties van den leider volgden. De natuurlijk nog eenvoudige nummers werden met goed klankgehalte en nuanceering uitge voerd. Daarvan getuigden; Gebed en Rus sisch Vesperkoor, van Bortniansky. Alleen het „amen" in laatstgenoemd nummer denk ik mij zachter, maar zeer mooi klonk daarin de regel „aan het strand, zoo sterft het uit". Wat in „Middernacht" van S. Welmers mij bevreemde, was da' Kok het slot van de laat ste regel (wordt het nimmer, nimmer nacht) piano liet eindigen. In verband wat er aan voorafging had het, dunkt mij, sterker mogen klinken. Met „Halleiujah" kon de dirigent al met wat anders opkomen, bijv. met „Sanctus" van H. G. Lukkien, waarin enkele partijen korte phrasen afzonderlijk te zingen hadden. In „Lentezang" van Bosch was het begin wat mat, maar dat komt ook wel op rekening van de muziek, die ik niet zoo gelukkig gevonden acht op de woorden: „Geen nevelig duister bedekt meer het veld", de muziek daarop laat eerder hooren dat er nog wel degelijk nevel heerscht. Mooi was de regel: „Wat ritselt in 't loover" enz. en goed gevoeld alles wat daarop volgde. „Looft den Heer" zette ;n met „In Mei" van Olman. Het tempo was me voor die op wekkende woorden wat te traag. Goed, Adeste van de Nobel en bizonder geslaagd het slot van het tweede couplet. Met „Troost" van Roeske had men een moeilijke keuze gedaan, waar nog bij komt, dat het me voor de uit voerders niet erg dankbaar lijkt. Des te meer lof voor de vertolking. Ten slotte „De Lofstem", een goed bezet mannenkoor dat welverdiend succes had met „In Y Intersnacht" en ,,'t Geuzenvendel" van Roeske en „de liefste plek" van Löser, door de beschaafde, zuivere zang. De tuin was zeer goed bezet, en Kok heeft met dit concert bewezen dat hij voor de beoe fening van de koorzang in zijn omgeving zeer goed werk verricht. A. K EUROPEESCHE VROUWEN GEHUWD MET INLANDERS. In het Afdeelingsverslag van den Volks raad over de begrooting van het Dept. van Justitie is ook de positie van de Eur. vrouw, gehuwd met een Inlander, ter sprake ge bracht. Aangedrongen werd op het treffen van een nadere wettelijke regeling ter be scherming van de rechtspositie der Europee sche vrouw, die met een Inlander in het hu welijk treedt. Inzonderheid werd zulks wen- schelijk geacht, voor het geval het huwelijk in Nederland wordt voltrokken, aangezien het aan de aldaar in het huwelijk tredende Europeesche vrouw slechts bij uitzondering bekend zal zijn, dat haar Mohammedaansche echtgenoot bij terugkeer naar Indië het recht heeft haar te verstooten of meerdere vrouwen tot zich te nemen. Gedacht werd aan een re geling in dien zin, dat de man door zijn hu welijk wordt geacht zich vrijwillig te onder werpen aan het geheele Europeesche burger lijk- en handelsrecht. Naar van andere zijde werd gemeend, zou het de voorkeur verdienen, aan de ambtena ren van den Burgerlijken Stand in Neder land op te dragen, de belanghebbenden bij den ondertrouw te wijzen op den geheel an deren rechtstoestand, welken een huwelijk met een Inlander voor haar medebrengt. KOELIE TER DOOD VEROORDEEELD Moordenaar van Dynine. De Landraad te Tebingtinggi veroordeel de Djasman, den moordenaar van den as sistent Boris Dynine der onderneming Li- mapoeloe, afd. Assahan, Sum. O.-kust, tot de doodstraf. In het vonnis werd de voorbe dachte raad van den moord aangenomen. ONZE AUGUSTUS-EXCURSIE. Weest welkom voor deze wandeling in het hartje van den zomer! Nu willen we eerst eens zien naar de Langbeenmuggen, die telkens zulke dansende bewegingen op het grasveld maken, terwijl ze iederen keer even met het achtereinde den grond aanraken. Dit tamelijk groote insect hebt ge wel dikwijls aan de ruiten en muren zien zitten; ook dringen ze soms in de hui zen en vliegen dan gaarne om de lamp. Je behoeft niet bang te wezen, dat deze muggen je zullen steken, want dat kun nen ze niet doen. Dan zijn 't zeker wel heel onschadelijke dieren! Dat wil zeg gen, de mug zelve doet geen kwaad, maar die dansende bewegingen voorspel len niet veel goeds. Bij iedere aanraking van den grond komen uit de punt van het achterlijf een paar eitjes te voor schijn, waaruit na een goede week lar ven voor den dag komen. Deze emelten, zooals ze gewoonlijk heeten (men noemt ze hier en daar ook wel amels en kwat- wormen) hebben grooten honger, die maar moeilijk gestild kan worden. Ze doen evenwel haar best daartoe en kna gen zonder ophouden aan vezels en wor tels van grassen en andere planten tot grooten spijt van de landlieden. Soms zijn er zooveel van deze dieren in den bodem, dat op geheele stukken land bijna geen gras en andere planten te voorschijn komen. En deze larftoestand duurt bijna een jaar; dan veranderen ze in poppen, waaruit in Juli en Augus tus de langbeenmuggen te voorschijn komen. In sommige streken treft men dan heele scharen van deze dieren aan. Gelukkig, dat ze ook weer hun vijanden hebben; en dat de larven door sommige vogelsoorten gaarne gegeten worden, kunt ge waarnemen bij den ploegenden boer, die dikwijls groote troepen vogels, inzonderheid Kokmeeuwen voor en achter zich heeft. Aangezien we het eierleggen aan de langbeenmuggen niet kunnen beletten, zullen we ze verder maar met rust la ten, om weer wat anders te bekijken. En dan wil ik even wijzen op de mooie blauwe klokjes, die daar tegen het wal- 'etje groeien. Keurig hangen de satijn- achtige bloempjes in wijde pluimen naar één zijde van den stengel. Vele klok- bloempjes kunt ge in den zomer vinden, maar zoo zuiver klokvormig als deze, vindt ge ze bijna nimmer. De stampei- steekt ver tusschen de vijf helmknop pen van de meeldraden vooruit en vormt een aardig klepeltje voor het klokje. De kleur van het bloempje steekt wel af bij het groen van den kelk, die fraai geribd is en een stevig omsluiting vormt voor het halfonderstandig vrucht beginsel. Men weet toch immers, dat we het vruchtbeginsel bovenstandig noe men, wanneer het boven en onderstan- dig, wanneer het onder de bloembe- kleedsels staat? Dan weet men natuur lijk ock, dat halfonderstandig het mid den daartusschen aangeeft. Maar zie nu eens naar de bladeren van het plantje, die verspreid langs den stengel staan en lijn- en lancetvormig zijn. Koe is het nu mogelijk, dat zoo'n plantje Rondbladig Klokje of Campa nula rotundifolia genoemd kan worden? Dan behooren er toch ronde bladeren te zijn, zooals bij Rondbladig Winter groen, dat Pirola rotundifolia heet, dat we op onze vorige wandeling hebben be keken! Buig het gras bij de bloeiende plantjes eens geheel terzijde, dan zult ge bij enkele onderaan wel fraaie, ronde, van karteltjes voorziene blaadjes vinden, die aan den voet hartwormig zijn en lange steeltjes hebben. Gelukt het niet ze te vinden, dan gezocht naar plantjes, die nog niet of nog maar weinig bloeien, en daar vindt ge ze stellig. Bij het bloeien vallen deze ronde blaadjes af, en als we dit niet wisten, dan zouden we zoowel de wetenschappelijken als de Nederland- schen naam slecht gekozen moeten noe men. En nu we hier zoo mooi rusten te mid den van Rondbladige Klokjes, Boter bloemen en tal van andere Florakinder- tjes, willen we eens. onzen grootsten vlinder, den Doodshoofdvlinder, waar van daar een exemplaar tusschen het gras zit, bekijken. Vanwaar die naam? Zie eens op den rug van het borststuk, dan zult ge daar een geelgekleurde vlek vinden, die wel eenigszins op een doods- hoofd-tee'.:ening gelijkt. Nu weet ge daar omtrent genoeg. Hoe mooi gekleurd zijn de bovenvleugels: donkerbruin met gele en grijze vlekjes en streepjes en een wit te stip op het midden. Sierlijk zijn ook de ondervleugels: okergeel met twee zwarte dwarsbanden; en het achterlijf is mooi geel met een breede blauwe streep en donkere banden. Als je den vlinder even aanraakt, hoor je een ratelend geluid. Dat doet geen enkele andere vlinder bij ons, en men weet ook niet precies te zeggen, op welke wijze het ont staat, of wordt voortgebracht. De geleerden zijn het er nog niet over eens. In het Zuiden van Frankrijk zijn meer ge luidgevende vlindersoorten, die een vliesje, dat dienst doet als kleine trom, op den laat- sten ring van het borststuk hebben; maar zoo'n vliesje zoekt men tevergeefs bij den Doodshoofdvlinder. Deze vlinder is ook voor ons land een vreemdeling, die uit Indië en Afrika tot ons is overgebracht Nu weet jut lie wel, dat de aardappelplant ook vroeger in ons land niet voorkwam en juist de blade ren hiervan heeft de groote, fraaie rups van den Doodshoofdvlinder noodig. We willen hopen, eens zoo'n rups te vinden met een krommen hoorn op den voorlaatsten li- chaamsring. Zij is fraai geel gekleurd en ver sierd met helderblauwe zwartgezoomdc schuinsche strepen. We zullen er dus naar moeten zoeken in het aardappelveld. Geluk kig voor den boer komt ze evenwel bij ons niet veel voor. De Doodshoofdvlinder werd voor het eerst waargenomen in Frankrijk, toen er kort daar na een besmettelijke ziekte uitbak, waarvan deze vlinder de schuld kreeg, evenals de fraaie Pestvogel wel als voorbode van de vreeselijke pestziekte werd beschouwd en daaraan zijn leelijken naam verschuldigd is. Ook de Latijnsche naam van den [joods- hoofdvlinder (Acherontia atropos), die zoo iets aangeeft als afschuwelijk lijden, of doods angst, spruit voort uit dat volksgeloof. En bij de Engelsche boeren staat de vlinder mede in geen goed blaadje. Zij meenen, dat hij met de tooverheksen in betrekking staat en dat hun piepend geratel niets anders is dan het fluisteren van de namen der perso nen, die weldra moeten sterven. Wij zullen zoo iets maar niet gelooven. Stellig brengt hij ons geen berichten uit het doodenrijk en zeker zal het ons telkens genoegen doen, wanneer we zoo'n grooten, mooien nacht vlinder zien. We gaan verder en komen weldra aan een plaats, waar kleine vogels telkens in gaten verdwijnen en weder te voorschijn komen. Eenige ronde gaten-bevinden zich daar op gelijke hoogte in een steilen wal. Het lijken wel zwaluwen, de vogeltjes, die het zoo druk hebben! Nu, zwaluwenzijn het ook, maar ze zien er anders uit, dan de Boeren- en Huis- zwaluw, die we beter kennen. Dit zijn Oever zwaluwen (Cliviccla riparia), die bruingrijs zijn op de bovendeden en ook een dergelijk gekleurden kraag over den krop hebben; de overige deeleri zijn wit. Ook zijn ze gemakke lijk te kennen aan den staart, die maar zeer weinig gevorkt is. De Oeverzwaluw, die ook Berg-, Aard-, Tuin- en Dijkzwaluw wordt genoemd, krabt in zoo'n dijk, of in een steilen duinkant een diepe holte, waarin ze haar met vederen be kleed nest maakt. De eieren en de jonge vogels zijn hier gewoonlijk wel veilig, want wil men er bijkomen, dan moet men den grond wel meer dan een meter wegsteken en de gaten zijn zoo nauw, dat er onmogelijk een kat of een roofvogel bij het nest kan komen. En hiermee maar weer tot de volgende wandeling J. DAALDER Dz. UITKEERINGEN AAN OUD-GEPEN- SIONNEERDEN. Op 1 September zal in werking treden het Kon. Besluit in zake nadere bestemming van de bezittingen van het Kon. Nationaal Steun comité. Behoudens het bepaalde in art. 2 worden de uitkeeringen verleend tot een zoo danig bedrag, dat de betrokkene 280 pCt. ge niet van het hem vóór de wet van 29 Mei 1920 toekomende pensioen. De bijslag wordt niet verleend, indien of voor zoover de uit komsten daardoor bedragen als hieronder aangegeven zouden overschrijden. (Het eer ste geldt voor kleine, het tweede voor middel- groote en het derde voor groote gemeenten): De bedragen zijn voor een bij familie in wonend persoon 600, 650, 700 voor een op zichzelf staand persoon 70Q, 750, 800; voor hoofd van een gezin van 2 per sonen 900, 975, 1050; voor hoofd van een gezin van 3 personen 1000, 1075, 1150; voor hoofd van een gezin van 4 per sonen 1100, 1175, fQ250; en voor hoofd van een gezin van 5 personen 1200, 1275, 1350. Voor eiken persoon méér, waaruit het ge zin bestaat, worden de laatstgenoemde be dragen telkens met 100 verhoogd. Voor de toepassing der bepalingen komen in aanmerking inkomsten van den gepension- neerde zelf: voor het geheel, en van de(n) echtgenoot(e) van inwonende kinderen of an dere gezinsleden; voor de helft, met dien ver stande, dat de wettelijke ouderdoms- of in- validiteitsrente van den anderen echtgenoot steeds voor het geheel in aanmerking komt. Onder kleine gemeente wordt verstaan een gemeente met 10.000 inwoners of minder; middelgroote gemeente: een gemeente met 10.000 tot 100.000 inwoners; groote gemeen te: een gemeente met 100.000 inwoners of meer. Voor personen, bij de regeling van wier pensioen 20 of meer dienstjaren zijn medege- rekend, worden de uit het vorig artikel voort vloeiende grensgetallen verhoogd met 5 pCt. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Augustus. Hoog water Laag water 15 7.31 7.51 4.10 41g 16 8.07 8.29 4.41 44q 17 8 47 9.12 5.15 5.'^ 18 9.41 10.15 5.57 6.g 19 10.53 11.32 6.56 706 20 0.19 8.16 856 21 0.56 1.44 9.46 10 04 22 2.16 2.50 11.07 1135 23 3.11 3.42 0.05 24 4.01 4.32 0.31 o.59 25 4.47 5.16 1.25 1,40 26 5.31 6.01 2.13 2.32 27 6.16 6.41 2.58 313 28 6.58 7.23 3.37 351 29 7.40 8.04 4.18 430 30 8.23 8.49 5.00 5T2 31 9.14 9.43 5.41 5.54 EGMOND AAN ZEE, Augustus, Hoog water Laag water 15 7.28 7.48 3.58 4.07 16 8.04 8.26 4.29 4.37 17 8.44 9.09 5.03 5.14 18 9.38 10.12 5.45 6.03 19 10.50 11.29 6.44 7.14 20 0.16 8.04 844 21 0.53 1.41 9.34 1012 22 2.13 2.47 10.55 11.23 23 3.08 3.39 11.53 24 3.58 4.29 0.19 0.47 25 4.44 5.13 1.13 1.36 26 5.28 5.58 2.01 2 20 27 6.13 6.38 2.46 3.01 28 6.55 7.20 3.25 3.39 29 7.37 8.01 4.06 4.20 30 8.20 8.46 4.48 5.00 31 9.11 9.40 5.29 5 42 met dien verstande, dat voor elk dienstjaar, dat boven de 24 uitgaat, dit percentage met 1 vermeerderd wordt. Het aldus verkregen grensgetal kan naar boven worden afgerond. In bijzondere gevallen kan zoowel ten voordeele als ten nadeele van den betrokkene van de vorige artikelen worden afgeweken. Is de afwijking te zijnen nadeele, dan wordt de reden van de afwijking, welke b.v. kan bestaan in drankzucht of bekend slecht le vensgedrag, in de beschikking vermeld. Mede kunnen in bijzondere omstandigheden inééns worden toegekend. Hij. die in aanmerking wenscht te komen voor toekenning van een bijslag of een uit- keering uit de middelen der Stichting, is ver plicht, zich met een verzoekschrift tot het Be stuur der Stichting te wenden en aan dat Bestuur of aan de namens het Bestuur optre dende personen of organen alle gevraagde in lichtingen omtrent zijn inkomsten te verstrek ken. Deze laatste verplichting geldt eveneens, als hem eenigerlei bijslag of uitkeering is ver* leend. Hij, die niet behoorlijk voldoet aan deze verplichting kan van verdere verstrekkingen uit de middelen der Stichting geheel of gw deeltelijk worden buitengesloten. ADVOCAAT GEVALLEN. Op den Adm. de Ruytenveg te Am sterdam, even voorbij het voormaliga „Hagenbeek-terrein", stonden, zegt het Hbl., gisterochtend om tw.aalf uur toe schouwers in den motregen rondom een gevallen advocaatflesch. De flesch was groot en geel en van metaal en bekroonde 'n expeditiewagen van den wijnhandel F. G. S. Hamers Zn. De wagen slipte op de tramrails en begon te slingeren; toen verloor hij zijn evenwicht en viel om tamelijk „ge* leidelijk", naar een ooggetuige het uit drukte. De chauffeur had de tegenwoor digheid van geest, toen hij den val zag aankomen, ijlings het contactsleuteltje om te draaien, zoodat de mogelijkheid van brandgevaar door het zich versprei den van de benzine werd uitgesloten. Gelukkig kwam deze bestuurder op dat oogenblik de eenige passagier in het opzichtige voertuig er met den schrik af; had hij een mede-rijder naast zich ge had, dan hadden de inzittenden wel eens leelijker terecht kunnen komen. In de nagemaakte reuzen-advocaat- flesch bevonden zich echte, volle fles- schen advocaat. Waarvan er wel een aantal door de schok verbrijzeld zullen zijn. De wagen zelf kwam vrij goed te recht; hij lag recht langs het trottoir tegen den kant, zoodat het auto-, fiets en tramverkeer ongehinderd voortgang kon vinden. BEZOEK OP HET LOO. De vorst en vorstin van Waldeck- Pyrmont, die met hun zoon Wilhelm, thans de gasten zijn van de koningin moeder, arriveeren heden voor een be' zoek op het Loo. 115. En eindelijk was het brouwsel gereed. Eerst dronk de muis ervan en eensklaps verscheen de prinses en de uil werd in een professor omgetooverd. Wat was men verheugd en de kabouter kon niet nalaten den professor te zeggen, dat hij het heel knap vond, wat hij had gedaan. „Dat is niet anders dan een staaltje van mijn plicht. Ik ben geen opsnijder", antwoord de de professor en „belofte maakt schuld". auL- IHMIIWI III ———nniTrTvrrr 116. Doch ook de bok werd niet vergeten. De professor haal de hem uit den stal om hem ook te laten genieten van den too- verdrank, door den professor gebrouwen. De bok stond ver wonderd te kijken toen hij den professor zag, terwijl hij de uil niet meer zag. „Wat gebeurt er nu", dach hij bij zichzelf, ter wijl hij zich gewillig uit den stal liet brengen. „Enfin, maar af wachten, slechter dan nou kan het al niet".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6