Indië inonsmidden LANDBOUW en VEETEELT. Rechtszaken NIVA TANDPASTA Sport «ft VOORKOMT TANDBEDERF 75 cts.per'/rtube, p/V* tube. AUTO-ONGELUK BIJ PRAAG. Amsterdamsch leeraar gearres- T teerd. Naar uit Praag aan het Hbld. wordt ge meld is een leeraar aan een H. B. S. te Am sterdam op last van den rechter van instruc tie te Budwes, wegens een auto-ongeluk in hechtenis genomen. Volgens „Seske Slowo" een Praagsch blad, heeft de leeraar, die met zijn vrouw in een „twoseater" zat, bij 't uit wijken voor een wagen het beheer van zijn wagen verloren en een 57-jarigen wegwerker aangereden. De auto kantelde. De vrouw van den leeraar kwam er onder en werd aan haar rechterbeen gekwetst. Leelijker echter bleek de wegwerker te zijn gewond, wiens rechter been bovendien was gebroken. Met behulp van omstanders bracht de leeraar de auto weer op gang en reed, met achterlating van den wegwerker, terug naar Budwes. De gen darmerie wachtte hem, na hem 's avonds vruchteloos te hebben gezocht, den volgen den morgen in het hotel op en leidde hem voor den rechter van instructie. Daar deze vaststelde dat de leeraar de schuld van het ongeval droeg, liet hij hem in voorloopige hechtenis stellen. De auto is in beslag geno men als onderpand voor de te geven schade loosstelling aan den gewonden wegwerker. V WATER OVERVLOED. Gisteren heeft het een paar malen flink ge regend en de Admiraal de Ruyterbuurt. die toch al van overtollig water heeft te lijden, Ihad er danig last van. Het dijkje, dat het ondergespoten land omringd, bezweek onder den druk van het water, dat door de Reynier Claessenstraat stroomde, die even op een rivier geleek. De riolen konden den overvloed slechts met moeite verwerken. Gelukkig duur de de overstrooming niet lang, maar de be- iwoners hadden de ellende te pakken. NIJMEGEN GAAT FEESTVIEREN. Het 700-jarig beslaan. 1 Ter gelegenheid van het feit, dat Nijmegen op 31 Augustus a.s. zijn 700-jarig bestaan als stad zal herdenken, zijn in de week van 2530 Augustus talrijke feestelijkheden ge organiseerd; de officieele „Feestgids" geeft daarvan een overzicht. Eiken avond zullen de voornaamste merk .waardige gebouwen worden verlicht, terwijl itevens fakkeloptochten worden gehouden. Op de openbare pleinen en op het Valkhof ge ven verschillende muziekkorpsen en zangver- eenigingen concerten en den geheelen dag zal radiomuziek in de straten worden uitge zonden. Buurtverenigingen en wijk-comité's zullen voor straatversiering zorgdragen. Op verschillende plaatsen in de stad worden plankiers gelegd, zoodat de burgerij tot laat in den avond naar hartelust kan dansen en feestvieren. In den Stadsschouwburg worden jvolkstooneelvoorstellingen gegeven. De feestweek wordt op Maandag 25 •'Augustus officieel ingezet met een plechtige, openbare raadszitting, des morgens te kwart over elf, in het Concertgebouw „De Vereni ging". Op Woensdag 27 Augustus vindt een algemeene bedeeling der armen plaats. Des middags om twee uur is er een groot con tours-hippique in het Sportpark aan den Ha- zekampschenweg, waarvoor reeds vele in schrijvingen zijn binnengekomen. Zaterdag middag 30 Augustus om 2 uur vindt een 'zanghulde en défilé van 4000 kinderen •plaats on den zg. Wedren. Anderhalf uur jlater neemt het Bloemencorso, waaraan tal rijke muziekcorpsen medewerken een aan vang. Zaterdagavond 30 Augustus, te halftien, wordt aan de rivier de Waal een schitterend /vuurwerk afgestoken met als slot-apothese: iHet wapert van Nijmegen in kleuren, geflan- jkeerd door de jaartallen 12301930 Zon- 'dag 31 Augustus vinden in de Vluchthaven bij den Lindeberg internationale zwemwed strijden plaats. Vermelding verdient ook de groote histon sche optocht, welke in het Willemswegkwar- tier, aan de Westzijde der stad, op Ejinsdag •26 Augustus, des middags te halfdrie, ge houden zal worden. Vermelden wij nog, dat op de Eiermarkt .van 25—30 Augustus een „Pasar Malame" .(Indische avondmarkt) gehouden wordt,, waar Krontjongmuziek ten gehoore wordt gebracht en Indische gerechten worden ge serveerd. 'k DE JAPANSCHE GASTEN. Naar Duitschland vertrokken. Na een verblijf van tien dagen in ons land hebben, wederom met den gewonen S. S.- trein van 10.43, de Japansche prins Nobuhi- io Takamatsu en zijn gemalin, prinses Kiku- ko Takamatsu de residentie verlaten, zich begevende naar Bremen. In de koninklijke wachtzaal van het S. S.- ^tation werd hun uitgeleide gedaan door jgraaf Du Monceau, grootmeester en opper- ceremoniemeester der koningin, namens de ze, en door den minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland. Verder waren aanwezig de zaakgelastigde van Japan te 's-Gravenhage, de heer Otha- ka, die den prins en de prinses tot aan de !grens van ons land uitgeleide ging doen, en (alle leden van de Japansche legatie, verge izeld door hunne dames. Op het perron voor de koninklijke wacht zaal werden nog opgemerkt de consul van tyapan te Rotterdam, de heer H. P. van j.Vliet, en enkele dames en de heeren uit de flapansche kolonie in Den Haag. Prinses Kikuko en haar hófdame, mevr Ochiai, droegen zeer mooie bloemenruikers. Van alle aanwezigen namen de prins en prinses een hartelijk afscheid. Een dankbetuiging aan de Ko ningin. Prins Takamatsoe, die gisterochtend ons land heeft verlaten, heeft van Oldenzaal uit aan de Koningin een telegram gezonden, waarin hij zijn eerbiedigen dank uitspreekt voor de hartelijke hulde den prins en zijne- gemalin hier te lande bereid. Een geschenk voor den Japan- schen Prins. Gisterochtend hebben Prins Takamatsoe en zijn gemalin adiëntie verleend aan den heer H. Maarschalk, directeur van Philips 'Nippon Radio Ltd., en dr. ing. N. A. Hal- bertsma, procuratiehouder van de Philips Fabrieken te Eindhoven. Hierbij werd den vorstelijken gasten een tweetal Philips ont vangtoestellen met luidsprekers aangeboden, bestemd voor ontvangst van de plaatselijke stations te Tokio en voor het ontvangen van buitenlandsche stations. De Prins en zijn echtgenoote betuigden hun ingenomenheid met dit geschenk, dat voor hen een blijvende herinnering aan hun bezoek aan Nederland zal zijn. INSTRUCTIESCHIP „PRINS HENDRIK". Het bekende instructieschip voor de bin nenvaart „Prins Hendrik" zal dit najaar worden verbouwd voor de Noordzee. Het za! daartoe 7 meter langer worden gemaakt, terwijl de 25 P.K. motor door één van 100 P.K. zal worden vervangen. WERKLOOZENBARAKKEN TE BEILEN AFGEBRAND. Gisternacht zijn de beide barakken van de Amsterdamsche werkloozen aan dé Beiier- vaart alhier, geheel afgebrand. Omtrent de oorzaak hiervan tast men tot nog toe in het duister. Tijdens den brand woedde hier een tamelijk zwaar onweer. Of de keet door het hemelvuur is getroffen is niet met zekerheid te zeggen. Gistermiddag zijn de Amsterdam mers naar huis vertrokken in verband met aanwezige wandluizen in de barakken. Slechts twee werkloozen, die den brand he dennacht ontdekten, waren achter gebleven. Spoedig was de motorbrandspuit ter plaatse. De vlammen grepen echter zoo snel om zich heen, dat mpn er machteloos tegenover stond. De geheele inboedel, de goederen van den kok inbegrepen, is verbrand. De kok had nog juist den tijd de kast en boeken met eenig geld in veiligheid te brengen. De politie stelt een onderzoek in. DOOR EEN SCHOT VAN EEN SCHIETMASKER GETROFFEN. Dinsdagavond omstreeks half tien werc onder Oudendijk de twintigjarige slagers knecht T. Verwoerd hevig bloedende aange troffen. De jongeman had een schotwond bo ven het oog. Bij nader onderzoek is geble ken, dat de wond was toegebracht door een schot van een schietmasker. Naar de toe dracht van het ongeval stelt de marechaus see een onderzoek in. De getroffene, die zeer gunstig bekenc staat, is, naar de Tel. meldt, naar het zieken huis te Gorinchem vervoerd. Zijn toestand was heden zeer bedenkelijk. AANKOMST „MONTE SARMIENTO" TE IJMUIDEN. Het motorschip „Monte Sarmiento" kwam Dinsdagavond van de reis naar het Noorden in de haven van IJmuiden terug. Naar wij vernamen, waren de Hollandsche toeristen opgetogen over de fraaie reis. Nadat de Hol landsche passagiers van boord waren ge gaan, vertrok het vaartuig spoedig weer naar Hamburg. De drukte in IJmuiden was giste ren zoo mogelijk nog grooter dan bij het ver trek. Van heinde en ver waren met alle mo gelijke vervoermiddelen vele honderden naar IJmuiden gekomen. Ook het vertrek van de „Johan v. Oldenbarnevelt", dat eenige uren voor de aankomst van de „Monte Sarmiento" plaats vond, had veel vreemdelingen naar de haven getrokken. NEDERL. GELUIDSFILM MIJ. Gebouwen over het 1J aangekocht. De Nederlandsche Geluidsfilmmaat schappij „Cinetone" heeft een gebou wencomplex benoorden het IJ aange kocht, dat door bouw en ligging ge schikt is voor filmstudio's en bijbehoo- rende laboratoria. Het geheel zal volgens moderne e'schen worden ingericht. DIEFSTAL. Een inwoner van Rijnzaterwoude miste eenige weken geleden uit een in een kast hangende jas een portefeuille met 1500. De politie heeft thans iemand aangehouden, die de aandacht trok door het maken van grove verteringen. Deze persoon heeft bekend z'ch aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Een be langrijk deel van het geld was nog in zijn bezit. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gistermiddag is op den Soestdijkerstraat- weg tusschen Baarn en Hilversum een ern stig auto-ongeluk gebeurd. De winkelier R. uit Soest, die zich per auto in de richting Hilversum begaf,'wilde nabij de uitspanning de Roskam een vrachtauto passeeren. Toe vallig kwam uit de tegenovergestelde rich ting een andere auto. Om een botsing te voorkomen, remde de heer R. onmiddellijk, waardoor de auto slipte, die eerst tegen een boom geworpen werd en daarna onderstbo ven sloeg. Met ernstige in- en uitwendige kneuzingen werd de heer R. naar het zieken huis te Baarn vervoerd. De auto was geheel verbrijzeld. BRANDEN. Te Epe is afgebrand de kapitale boer derij, bewoond door Bosman en Scholte. De schade, die zeer aanzienlijk, is, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Door onbekend gebleven oorzaak ontstond gisteren brand in de dubbele woning van den heer Kannebelt in het Kortebroeksche Vaassen (G-). In korten tijd stond alles in lichttelaaie. Een paar varkens konden worden gered. Toen de brandweer verscheen, viel er aan blus- schen niet meer te denken. Het huis brandde uit. Verzekering dekt de schade. Vacantie en vacantiegenoegens. Buiten de scholenwereld begint de vacantie in tropisch Nederland op te komen als een langzame nieuwigheid. Tien jaar geleden was vacantie iets ongehoords, althans buiten de scholenwereld, waar zij tamelijk overvloe dig is geweest en nog is. Óp de kantoren van alle administratie en in alle bedrijf bestond niets wat men hier vacantie heet, dus geen bepaalde vrije tijd van twee of meer weken en toch is er nooit iemand gestorven door gebrek aan een vrije maand. Wie zijn overleden door zich geen rust te gunnen, het zijn helaas die goede toewijdende arbeiders geweest, die met en in hun arbeid leefden en er niet buiten konden, die geen rust begeerden en voor wie i beste da?eliiksdie I Ier opwekking 'enverfrlssching. ji de ongevraagde rust de dood was. Het geslacht, waarin zulke menschen veel vuldig voorkwamen, is voorbijhet nieuwe groeit op onder de rijzende zon van vacantie en alleen uitzonderingen zijn zij, die met de regelmaat van een kloknaald des ochtends aan hun dagtaak gaan en er in den namiddag daarvan terugkeeren. De vacantie heeft zien in Indië baan gebroken, is uit haar gevang van de „school" los gekomen en verspreidt zich over kantoor- en bedrijfsleven. Assisten ten, bedienden, ambtenaren kunnen haast overal hun jaarlijkschen vrijen tijd bekomen en er komen steeds instellingen bij, die de vacantie als een stukje reglement erkennen. Het is een aanduiding van het algemeen ver schijnsel, dat ons westersch stempel, eenmaal op de oostersche samenleving gezet, er over uitvloeit. Hoe dat gewaardeerd moet worden, zal de tijd wel leeren. Niets lijkt eenvoudiger dan wat mee te deelen over vacantie en vacantiegenoegens in onze Oost, maar als men er van weet en er iets van wil meedeelen, wordt de vacantie toch te ingewikkeld om „vrije tijd" te heeten. Want als er vroeger geen vacantie in de Oost bekend was buiten de scholen hoe stond het dan geschapen met de zwoegers die „er wel eens uit wilden"? Daar valt te onderscheiden: zwoegers bij 't gouvernement en zwoegers in het particuliere bedrijf. De ambtenaren kregen, zoodra zij va cantie behoefden, binnenlandsch verlof voor een maand. Dat gebeurde na overlegging van een certificaat, door een arts afgegeven ver lengbaar, een certifaat wegens ziekte en tot herstel; dien tijd moest men doorbrengen in een gezond oord, dat werd opgegeven en ge woonlijk op een berghelling of een hoogvlakte lag in west- of oost-Java. Zoo'n oord was op Java betrekkelijk gemakkelijk te bereiken en men vond er minstens een landelijk hotel en anders een pasangrahan, het binnenlandsch logeerhuis voor ambtenaren-op-dienstreis. Voor menschen in de buitengewesten was het heel wat bezwaarlijker een gezondheidsoord te vinden: op Sumatra zijn er een paar, die als zoodanig geijkt waren, maar voor de meesten zeer ver af; op Borneo is er geen c niets is er bereikbaar zonder al te zware reis Celebes is er niet veel gunstiger aan toe; de Molukken liggen bij brokjes in zee en dus: op de buitengewesten werden altijd veel minder certificaten uitgereikt dan op Java. In het particuliere bedrijfsleven ging het op dezelfde wijze, alleen in veel mindere mate. De zieken en herstelbehoevendën daar hielden het langer vol, omdat het werk niet kon wach ten en vervangers of waarnemers niet aanwe zig waren. Maar als het dan moest, dan werd thuis het ziekbed gehouden en het herstel werd beproefd tegelijk met de hervatting van de werkzaamheden. Men waagde er wat meer dan in den gouvernementsdienst. Was er dus vroeger buiten de scholen eigen lijk alleen vacantie, wanneer men ziek was? Inderdaad. De mannen in hun zaken kenden slechts die ééne vacantie, die buitenlandsch verlof heet en overigens waren zij jaren ach tereen in hun arbeid, de een daarin meer af wisseling en verplaatsing kennende dan de ander. En sommigen schenen die gróóte va cantie uit te stellen zooveel zij konden. Niet zoo heel lang geleden deelde mij een hoofd agent van een groote bank mee, dat hij 35 jaar in de tropen had doorgebracht en twee maal verlof, het groote, had genoten. Alweer een reeks van jaren was hij in het touw en hij zou spoedig ten derde male naar Europa ver trekken. Maar toen hij zijn koffers al voor den dag had gehaald werd hij ziek en over leed En zijn er, die den boog steeds kunnen span nen èn strak, maar het meerendeel doet ver standiger bijtijds hem te ontspannen. De ont spanning was en is in d:e Oost voor allen de koelte in de bergstreek, de gelegenheid tot het ondernemen van tochtjes, het rustig slapen bij afwezigheid van muskieten, het genot van versche groenten. De genoegens waren vroe ger zonder uitzondering de allereenvoudigste en gezondste. De tochtjes werden ondernomen te voet of op kleine paardjes en gevaar was er niet bij. Evolutie in alles! De vacantie werd meer algemeen, de auto leerde over nieuwe wegen de bergen op zwieren en in de koele oorden kwamen hotels met tientallen kamers en banen voor lawn tennis. Zonder tennis denkt het meerendeel zich geen vacantie in de bergen en men heeft kans gezond weg te trekken naar het vacantieoord, daarentegen ziek terug te keeren van het tennis. Evolutie in alles! Vroeger ontvluchtte men de drukte van men schen in de stad, de vormelijkheid en de avondkleeren om rustig in het katoentje met weinig menschen te doen naar verkiezing in het binnenlandsch logement. Tegenwoordig moeten het donkere pak en de avondjapon nen vooral niet worden vergeten omdat er in het hotel „toilet wordt gemaakt" des avonds. Men „ziet" er menschen en de partijtjes zijn van ander maaksel dan vroeger, het eten is niet meer eenvoudig doch hotelwerk volgens menu voor lunch en diner. Het soberder buitengenoegen is er nog wel, maar men moet het zoeken in oorden, waar heen de trek nog niet bestaat en een tijdstip kiezen dat buiten de vacantietijden ligt. Is het niet juist als hier te lande? Intusschen is de opkomst van vacantie in alle bedrijf niet kwaad. Een ondergeschikte behoort, als hij er behoefte aan gevoelt zonder oezwaar te kunnen vragen om een paar weken vrij-af opdat hij ook eens niet-in-het-gareel loopt. Met wat inschikkelijkheid is het te be reiken, dat ieder zijn vrijheid een paar weken in het jaar heeft en ze zoek brengt op eigen manier. Want voor de kleine beurzen is het weidsche berghotel gesloten en de verre reis een onmogelijkheid. Groote gezinnen kunnen zich de weelde van een vacantieverblijf in de bergen vaak niet veroorloven en stellen zich, tevreden met een uitgang in kleiner formaat. Opmerkelijk, dat inlanders de vacantie niet eenden buiten de scholen alweer. Men moet regenten niet rekenen, hooge inlandsche amb tenaren, die wel eens buiten-af gaan en tegen woordig zelfs naar Europa komen. Maar de zoovele millioenen hebben nooit vacantie ge vraagd, zelfs niet wegens ziekte. Zij zijn te vreden, indien zij met hun nieuwjaar enkele dagen voor zich hebben om familie te bezoe ken of te ontvangen of met den oogsttijd de stad uit kunnen om de vreugde bij de velden mee te maken. Eu dat betreft alleen maar de inlandsche bevolking van de steden. De bin nen landers zullen het instituut vacantie nóóit kennen, want als hun arbeid hen roept, de ar beid ten behoeve van den maaltijd, komen zij in het touw en daarbuiten kennen zij geen grooter genoegen dan de rust bij de penaten. In de Oost wint de inlander het altijd van den westerling en van de 50 millioen zijn er stel lig 49 Vi die Vacantie hebben wanneer zij het wenschen en die nooit méér doen dan het hoognoodige voor eigen bestaan. Hun geheim Is openbaar: zij hebben weinig behoeften, zij zijn de armsten en gelukkigsten die altijd va cantie houden wanneer zij het willen. DENGAN HORMAT. VARKENSFOKKERIJ. Proeven met hoogtezon. Aan het varkensproefstation van de „Ver. tot bevordering van een rationeele varkens houderij" te Zelhem, zullen begin September proeven met de hoogtezon worden genomen, teneinde den invloed na te gaan van de ultra- violette-bestraling op groei- en rentabiliteit der dieren. KENNEMERLAND. De aanvoer van boonen was de afgeloo- pen week nog grooter dan de vorige week en ook de aanvoer van Snijboonen is toegeno men, dank zij den tameiijk grooten aanvoer van elders. We hebben de vorige week gezegd, dat de aanvoer, voor zoover le kwaliteit, beter be iaal d werd dan de vorige week, doch de prij zen der boonen (snijboonen uitgezonderd) waren in het laatst der week abnormaal laag, doch deze week ging het weer een iets je beter, hoewel altijd nog laag in prijs. Men hoort telkens beweren: van de boonen komt niets terecht, doch zoo erg is het ge lukkig niet, de abnormaal lage prijzen kun nen we boeken op 2e kwaliteit en stek. De noteering was voor dubbele boonen m. dr. J 35.50, id. z. dr. 46.50, sperde- boonen (enkele) m. dr. 8—11, id. z. dr 9.50—12, trosboonen 9—16.50, stok snijboonen 1017 en stamssnijboonen 3.50—7 iper 100 Kg. De vraag naar peulvruchten overtrof het aanbod en als gevolg waren doppers, ras pers e.d.d duur. Ook was er goede vraag naar mooie tuinboonen, die eveneens duur waren. We noteerden voor doppers 20 30, capucijners (bruine) io31, ras pers 2230, blis abbandace 2023 en tuinboonen 4—13, alles per 100 Kg. Bloemkool werd in beduidende /partijen aangevoerd en ook veel 2e kwaliteit van el ders. De markt gaf een sterke afwisseling in prijzen te zien, geen dag kon men op den prijs aan, doch onzen indruk was dat le srt. wel in trek was en ook vrij goed werd be taald; de prijzen waren voor le soort 18 24 en voor 2e en 3e soort, resp. 9—13 en 2.504.50 per 100 stuks. Naast bloemkool komen er groote partijen zomerkooi los, waarbij roode kool overheer- schend met lage prijzen van 3.505, daarentegen was spits en groene kool nog al in trek met loonende prijzen van 57.50, alles iper 100 stuks. Bospeen (wortelen) werden eveneens In groote kwantums aangevoerd en nog steeds was de prijs laag voor dikke wortelen, doch iets beter voor mooie fijne peen; de noteering was 3.507.50 per 100 bos, enkele par tijtjes iets hooger. Bakgroente, d.w.z. groente die in kisten worden aangevoerd was wederom overheer schend, duizenden en duizenden kisten wer den aangevoerd. Over het generaal was ge noemde groente niet hoog in prijs, uitgeno men sla in le soort, die trouwens den laat- sten tijd steeds duur is. We noteerden voor sla 0.55—1.40, spinazie 0.60—1.05, postelein 0.1535 en andijvie 0.50 0.90 per kist. Komkommers en augurken werden in niet te groote kwantums aangevoerd en nog steeds was de prijs voor komkommers abnor maal laag, nl. 13.50 per 100 stuks, daartegen was er veel vraag naar fijne augurken, die prijzen waren voor fijn fijn 1.10—1.60, fijn 0.40—0.70 en grof 0.200.45 per bakje. Bosgroente kunnen we wederom over een kam scheren en wel lage prijzen, varieerend van 1.50—4.50 per 100 bos. Nog steeds werden er kleine partijtje bes sen aangevoerd en wel Prolefic en Duitsche Zure en 't was opmerkelijk dat ze de laatste dagen duur waren; de noteering was 0.25 0.40 per Kg. De aanvoer van tomaten, welke voor ex port werden aangeboden waren niet duur, ae prijzen waren voor A. 5.10, voor B. 4.10 en voor C. 3.30 per 100 pond. Vruchten werden in flinke partijtjes aan gevoerd, doch over het generaal zijn de vruchten niet mooi, omdat ze door het vele water gebarsten zijn, reden waarom le soort duur is. We noteerden voor Yellow Transpa rant 2240, suikerperen 1316.50, Kruideniersperen 2537 en Dirkjespc ren 13—20 per 100 Kg. De handel in aardappelen is lui en de prij zen niet hoog, de noteering was 4.50— f 6.50 per 100 Kg. EEN SIMULANT? Het Haagsche Hof behandelde, naar het Hbld. meldt, het hooger beroep van een verd. Becker, afkomstig uit Hamburg, die wegens diefstal van kleeren uit een woning op het Mathenesserplein te Rotterdam door de Rot- terdamsche rechtbank is veroordeeld tot twet jaar gevangenisstraf. Verdachte, die voor de rechtbank en bij de politie een anderen naam heeft opgegeven, zeide nu, dat hij in 't geheel zoo niet heette. Hij was n.1. zoo zeide hij Baron Von Korff en vertoefde in opdracht van een vreemde mogendheid in Nederland. De procureur-generaal, jh. mr. v. d. Branr deler, wees erop, dat erdachte vroeger vooi de rechtbank een ander verweer voerde en een anderen naam opgaf, hetgeen klopte want die naam komt overeen met dien, welke op zijn paspoort staat en de handteekening op het paspoort is gelijk aan die op de acte van appèl. Voorts wijzen vingerafdrukken uit, dat men hier met den schuldige te doen heeft. In verband hiermede vroeg spr. bevestiging van het vonnis der rechtbank. Als verdediger trad op mr. Herzberger, die erop wees, dat uit alle stukken blijkt, dat men hier met Becker te doen heeft. De ver dachte gaf echter pleiter in het Huis van Be waring alleen antwoord als hij aangespro ken werd met „Herr Baron". Pleiter vroeg een onderzoek naar verdachtes geestvermo gens, subsidiair plaatsing in de bijzondere gevangenis tot het uitzitten van zijn straf. De proe.-gen. vond dit onderzoek onnoo- dig, omdat verdachtes geestvermogens in Rotterdam door een deskundige onderzocht zijn en hij niet krankzinnig verklaard is. jp ONTVOERING. Met gesloten deuren heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage gisteren behandeld het hooger beroep van iemand, door de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf wegens het plegen van niet te omschrijven handelingen met een jongetje, dat hij tevoren op zijn motorfiets uit het Haagsche Bosch had ontvoerd naar de duinen onder Wassenaar op 19 Maart j.1. Omtrent de behandeling dezer zaak verneemt de Telegr., dat de verdachte, die voor de rechtbank een bekentenis had afgelegd, deze voor het Hof heeft ingetrokken. De jongens, die in eerste instantie voor de Rechtbank als getuigen a charge werden ge hoord, verschenen nu voor het Hof als ge tuigen a décharge. De procureur-generaal, jhr. mr. Van den Brandeler, heeft bevestiging gevraagd van het in eerste instantie gewezen vonnis. Mr. Mout pleitte vrijspraak. Reeds heden zal het Hof arrest wijzen. en poetst 's-pnor^ens en 's-avonds met Revue der Sporten Adriani Engels schrijft een zeer vlot ver slag over de wielerkampioenschappen, welke de vorige week in het Olympisch Stadion zijn gehouden. De P. E. C.-athletiekwedstrijden •vullen ongeveer een pagina, evenals het cri- cketverslag van Groothoff over de Free Foresters, die in ons land getoerd hebben. De redactie-secretaris vertelt vervolgens nog het een en ander van den polowedstrijd, waarin het Y de Dolfijn klopte, levert een interview van hem met W. Drilling over de honkbalsport, wat heel interessant is. Verder vinden we in de Revue deze weet een- verhaal van Peters, over diens toer naar Zweden, terwijl André Leducq, de winnaar van de Toer de France, zeer onderhoudend! vertelt over deze geweldige race. Een belangwekkend nummer dus! Sport in Beeld. Op de eereplaats John Schlebaum, de Ne derlandsche kampioen stayer. Elders vindt men in dit blad een verslag van den wedstrijd; waarin Schlebaum de oranjetrud veroverde. Een fraaie kiek van Van Dijk c.s. trekt zeer de aandacht en niet minder de mooie opna men van een tweetal auto's. De athletiek-wedstrijden van de vorigi week zijn ook al op de gevoelige plaat ge* kgd, en Sport in Beeld heeft er een heele serie van opgenomen. Dan geeft het blad een paa# pracht-foto's van de zeilwedstrijden op de Kralinger plassen, terwijl we tenslotte de tennis kiekjes van D.D.V. zeker niet mogen vergeten. Rest ons nog te noemen de uitgebreide serie filmsterren, o.a. Greta Garbo. Van de artikelen noemen we behalve het sportfeuilleton de Hondenverhalen van Leo Lauer, de voetbalcommentaren en verelageni van tennis- en cricket-wedstrijden. Zoodat Sport in Beeld weer haar goeden naam handhaaft. KMger „Heb lk nog t(Jd om m"n vrouw vaarwel te zeggen bij den uitgang 1" Conducteur „Hangt er van af hoe lang U gebrouwd W (Passia* fihorw)

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7