Alhiaarsche Ciurait. FEUILLETON. Hun beider weg. Parifscl&e Brieven. HMiird twee en dertigste Jaargang. Dinsdag- 19 Augustus Radio-hoekje Provinciaal nieuws SCHERMERHORN. jfo. 194 1830 Woensdag 20 Augustus. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend V.A.R.A.. uitzending). 8.— Orgelconcert. 9.—10.— Gramofoonpl. 10.Morgenwijding (V. P. R. O.) 10.15 Voordracht. 10.30 Ziekenuurtje. 11 30 Gramofoonplaten. 12.Politieberich ten. 12.15 Concert. V. A. R. A.-Septet. 1.45 Gramofoonpl. 2.30 Kindermatinée uit het Kurhaus te Scheveningen. 3.30 „Maak het zelf!" cursus. 4.30 Orgelspel. 5.— Vraag- halfuurtje voor kinderen. 5.45 Concert. 7.— Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7 45 politieber. 8.Inleiding Kurhausconcert. 8.15 Kurhausconcert uit Scheveningen. In de pauze: Declamatie. Na afloop persberichten, declamatie en gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 Al.) (N. C. R. V. uitzending). 8.15—9.30 Concert. 10.30—11.— Ziekendienst 11.—11.30 Gra mofoonplaten. 11.3012.30 Harmoniumbe speling door M. F. Jurjaanz. 12.30—2. Concert. Mevr. Hekkertvan Eysden, so praan. H. Hermann, viool. Mevr. C. Logjes y. d. Leek, piano. 2.3.Concert. Mevr. I. Mulder—Belser, alt-mezzo. Wittpen, fluit. Vogtschmidt, cello Krelage, piano. 3.—3.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.30—4.15 Vervolg- cocnert. 4.155.Gramofoonpl. 5.6. Ziekenuurtje. 6.7.Gramofoonplaten. 6 306.40 Koersen. 7.7.30 H. J. v. Enge land: „Gevaren van electriciteit". 7.30—8. M. J. Leendertse: „Het Vaderl. Geschiedenis Onderwijs in de Lagere School". 8.9. Concert door het Chr. Radio-Orkest. 9. 10.— Carillonconcert op het carillno van het Kon. Paleis te Amsterdam door de heeren C J de Koning J. Czn. en W. Smit. 10.—11.— Vervolg Orkestconcert. 10.Persber. Daventry, 1554.4 Al. 10.35 Morgenwijding 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Orkestconcert. Tus- schen 1.50 en 4.50 Verslag van Cricketwed strijd. 2.202.50 Concert. E. Fitch, alt. P. Underwood, tenor. 4.20 Concert. R. Araujo en D. Durbec, viool. E. Toye, mezzo-sopraan. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kindèruur- tje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Verslag van Cricketmatch. 7.— Piano-recital door C. Smith. 7.207.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.30 „Ile". Hoorspel van Hugene O'Neill. 10.05 Nieuwsberichten. 10.20 Le zing. 10.35 Marktber. 10.45 Concert. Strijk orkest. 11.2012 20 Dansmuziek. Pari/s „Radio-Paris"1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert. 7.40 Gra mofoonplaten. 8.20 „LaTraviata". Opera van G. Verai. Orkest en solisten. Langenberg, 473 Al. 7.25—7.50 Gramo foonplaten. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoon platen. 1.252.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Trio-concert. 7.20—10.05 „Iphigenie in Aulis", opera in 3 bedrijven van Chr. W. Gluck. 10.5012.20 Zigeunermuziek uit Bu- dspcst Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkest concert. 3.505.50 Orkestconcert. 7.50—8.50 Concert. Orkest, vocale- en instrumentale so listen. 9.2010.35 Vervolg concept. 11. 11.50 Vervolg concert. Brussel, 508-5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Tiio-concert. 8.35 Gramofoonpl. 8.40 Con cert, georganiseerd door de Katholieke Radio- yereeniging, Brussel. Orkest en solisten. Zeesen, 1635 AI. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 9.2012.20 Le zingen. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.15 2.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.20—4.20 Lezingen. 4.20—5.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert 8.50 „Ja, ja, der Sommer!" van Max Kolpe. Daarna: Orkestconcert. 10.55 Concert uit Budapest. HET ALGEMEEN PROGRAMMA. Bindt de commissie in? Gister werd het Algemeene Programma verzorgd door de A.V.R.O. Op het program ma kwam o.m. voor „Morgenwijding". Den vorigen keer werd de morgenwijding ge schrapt. Gezien echter het feit, dat de „Bij bellezing" van de Ned. Chr. Radio Ver. wèl gehouden mocht worden, heeft de A.V.R.O. de morgenwijding weder op het programma van gister geplaatst. De commissie deelde daarbij mede, dat de morgenwijding dezen keer nog gehouden mocht worden, maar dat „voor volgende keeren nog nader beslist zal worden". Over de „gewone" beieekenis rendez- vous. „Het Volk" heeft een onderhoud gehad met den heer Zwertbroek, naar aanleiding Vrij naar het Engelsch H. ATONSEN 47) XXXII. De houtblokken waren tot grijze asch ver pulverd, voordat ze elkander goeden nacht wenschten en naar bed gingen. Een enkel oogenblik stonden Dick en Audrey op de don kere gang te fluisteren, toen Joyce van hen was weggegaan om de kaars in Audrey's ka mer voor haar op te steken. De lucifers lagen op hun gewone plaats, maar toch scheen ze ze met te kunnen vinden; het duurde tenminste wel een volle minuut eer de kaars brandde. Dick waardeerde dai tactvolle optreden van zijn zuster en toonde zijn waardeering wat bij de meeste broers nu juist geen ge woonte is. Wel te rusten, Jo! fluisterde Audrey. Wel te rusten en Gcd zegene je! zei Joyce. Ik wou wel, dat je hier je heele leven bleef! De drie deuren gingen zachtjes dicht en al- 'eetl de poes bleef zich in de gang zitten lik- *en. Daarna liep ze weg, ontevreden, omdat ze verwaarloosd werd, en kroop in Audrey's stoel voor den haard. Als ze vijf minuten lan- ger gewacht had, zou ze Audrey in een kimo no uit haar kamer hebben zien aankomen en «ankloppen aan de deur van Joyce. Die werd «adelijk opengedaan. Heb je erg slaap? van de niet-uitzending zijner rede op i.1. w %a j0nd' dat onderhoud kwam ook flet beleid der commissie voor het Algemeene l [ogramma ter sprake. Dienaangaande ver telde de heer Zw'ertbroek: „De Commissie voor het Algemeen Pro gramma heeft echter last van wat ik zou willen noemen: vrees voor koud water. Het eerste algemeene programma werd door ons verzorgd. Wij zonden het schema tijdig in. De Commissie antwoordde ons, - dat „naar haar meening in den beginne voor al met voorzichtigheid moet.worden opge treden en alles uit een algemeen program ma moet worden verwijderd gehouden, wat tot verdeeldheid en nieuwe moeilijkheden op radiogebied aanleiding zou kunnen gevenDat is best, zou je zeggen. Maar op grond van deze motiveering moest een gramofoonplaat uit het programma wor den verwijderd, die „la plus belle" (de mooiste) heette. En nog zonderlinger was het verbod om een gramofoonplaat te draaien, die „Rendez-Vous bei Lehar" heette. Wij hebben de commissie toen ver teld, dat wij niet begrepen, waarom zulk een onschuldig gromofoonplaatje niet mocht worden gedraaid. Ons protest hielp. De commissie schreef ons: „Inderdaad heeft het woord „Rendez- Vous" tot misverstand aanleiding gegeven, omdat het in uw radioprogramma niet in de gewone beteekenis werd gebruikt". „En heb jelui toen niet gevraagd wat die gewone beteekenis is?" „Neen." „Dat is jammer, want dan had Neder land nu eens mooi van zulk een commissie kunnen leeren." „Een andere ervaring van dezen aard was toen de commissie voor het Algemeen Pro gramma „Het land van Noord Scharwou" van Dirk Witte verbood omdat het „naar het vulgaire zweemde". Hbld. DE A. V. R. O.-MEETING OP „HOUTRUST" Reeds ruim. 700 autobusplaatsen verkocht. Van de 1000 beschikbare autobus-plaat sen voor de A. V. R. O -meeting op 6 Sep tember a.s. op „Houtrust" in Den Haag, zijn thans reeds ruim 700 kaarten ver kocht Deze week zijn de kaarten nog te ver krijgen: Dinsdag-, Woensdag- en Donder dagavond van 8—10 aan het bureau De Wittenstraat 19, Amsterdam (W.) en a.s. Zaterdagmiddag van 3—5 in. het A. V. R O.-gebouw, Keizersgracht 107. Het is intusschen noodig gebleken nog een extra-trein in te leggen en wel een recht- streeksche verbinding van Utrecht naar Den Haag De Radio-Raad aanwezig? Naar men ons meldt, heeft de secretaris van den Radioraad, de heer E. P. Weber, aan het Hoofd-Actie-Comité van den A- V. R. O. in overweging gegeven, plaatsen te reser veeren voor de leden van den Radio-raad voor de groote protestmeeting op 6 September op „Houtrusf te 's-Graveiïhage te houden. IN DE AUGUSTUS-MAAND. Parijs, 10 Aug. 1930. Augustus is een maand van groote kalmte in Parijs. In de eerste dagen van die maand was er een overhaast vertrek van alle vacan- tie-gangers, die tot nog toe in Parijs achter gebleven waren, en die nu als 't ware hals over kop naar buiten vluchtten, alsof ze bang waren, dat wanneer ze nu niet dade lijk gingen, er heelemaal niets meer van va- cantie komen zou, en ze na hun jaar van hard werken en een leven tusschen straat-mu ren en woning-wanden geen kans meer zou den krijgen op het genot van wat wijdere ho rizonten en wat frisscher, zuiverder lucht. In Augustus lijkt Parijs altijd een beetje provinciaalsch, niettegenstaande de drukte in de straten vrijwel hetzelfde blijft, en bet aantal toeristen, dat Parijs komt bezoeken, zelfs veel grooter is dan in andere maanden Aan evenementen, die wat belangrijker zijn dan een meer of min sensationeel „gemengd berichtje", is er op het oogenblik dan ook niet veel anders te beleven dan eenige ten toonstellingen (waaronder die van het drie eeuw-feest van het Palais Royal) en het nieuwe programma van het Grand-Guignol- theater. Maar voor vandaag willen we ons nog eens mengen gaan onder de eenvoudige „groote menigte", die in Parijs gebleven is, zonder op eenige vacantie te kunnen hojoen, en misschien zonder zelfs daarvan te dur ven droomen en die volgen in haar Augustus-genoegens. Èerst naar den Jardin des Plantes, de Ik niet, zei Joyce. Heel zachtjes ging de deur weer dicht en de beide meisjes ging naast elkander op het bed zitten. Ik was net van plan naar jou toe te komen, zei Joyce. Zeg, stop dit kussen achter jeja zoo dat zit gemakkelijker Goed zoo? Schitterend! antwoordde Audrey. Ik ben zoo blij, dat alles zoo geloopen is. 't Is zoo fijn om hier te zijn! Op de kaptafel stonden twee kaarsen te branden en het zuchtje, dat door het open staande raam kwam, deed ze flikkeren. Uit de kamer naast die van Joyce klonken twee doffe slagen Dick gooide zijn schoenen uit. Er gens in den tuin huilde een uil en hoorden ze de bladeren druipen van den regen. Het was een uurtje om echt vertrouwelijk te'wezen. Wat is er nu eigenlijk precies gebeurd? vroeg Joyce. Audrey glimlachte. Dick is van kantoor weggestuurd, waar ik op slot van zaken, erg blij om was op het oogenblik, dat ik mijn verloving zag aange kondigd met een zekeren mijnheer Jocelyn. Verloving? vroeg Joyce verwonderd. Audrey kroop vertrouwelijk tegen haar aan en vertelde de geheele geschiedenis aan haar nieuwe vriendin. Ze vond een dank baar gehoor. Joyce vond de houding van den hertog ergerlijk, die van Dick sympathiek, die van Audrey verrukkelijk. Toen Audrey haar naar waarheid haar inkomen vertelde, hield ze den adem in. Zeven honderd pond in het jaar! Dat er toch zooveel geld in de wereld voornaamste Parijsche dieren- en planten tuin. Sinds eenige jaren is de Jardin des Plan tes door middel van hekwerk in verschillen de afdeelingen verdeeld. Eén afdeeling is steeds open voor het publiek, dat daar zon der er entree voor te betalen, vrij mag rond- ioopen en er kan uitrusten op de gemeente lijke banken of op een gehuurd stoeltje. An dere afdeelingen zijn voorzien van een bord je met het opschrift: „Verboden toegang voor het publiek". Hatelijke bordjes! want achter het hekwerk -'-momheen ziet men ook een massa intere - planten groeien, die men graag eens w; van dichterbij zou gaan be kijken. En eindelijk is er de afdeeling, die toegankelijk is tegen een entree van 2 francs Menschen ziet men in alle afdeelingen Zelfs in die, waarvan de toegang verboden is, ziet men eenige begunstigden rondwan delen. Maar waar het publiek het dichtst is, waar men elkaar letterlijk verduwt en ver dringt dat is natuurlijk voor de hokken der wilde dieren. En wat voor een publiek! Een echt volks- ipubliek, dat „uit" is, plezier heeft, geniet. Hetzelfde soort publiek, dat op Zon- en feestdagen in de bosschen van Vincennes en Boulogne „krijgertje" speelt en „boompje- wisselt", en danst op de „bals" van de dorp jes in de omstreken haalt hier nu zijn hart op voor de apen-kooien en beren-kuilen. Gewapend met broodjes, bananen (waarvan natuurlijk alleen de schillen voor de dieren bestemd zijn), bonbons, apenootjes, klontjes suiker, geniet de Parijsche volksmenigte van het reeds zoo vaak geziene en toch altijd even nieuwe en onbegrijpelijke schouwspel van dierlijke gulzigheid, onderworpenheid of list. Ze lachen, schertsen, roepen elkaar grap pen toe, gekscherende opmerkingen. De allergrootste belangstelling genieten de apen. Een bijzonder gulle toeschouwer deelt kwistig banenschillen, brood en bon bons uit. Een van de apen zou wel alles voor zich alleen in beslag willen nemen. In een van zijn voorpooten heeft hij een stuk brood, dat hij bezig is op te eten; in een achterpoot klemt hij een bananenschil, en met een der den poot probeert hij een bonbon te grijpen door het hek heen, en duwt zijn makker op zij, voor wie die bonbon eigenlijk bestemd was. Wat een gemeenerd! Moet je zien. Al les voor hem, en niets voor zijn vrouw! Ze zijn misschien gescheiden! Doet er niet toe... Hij kon haar toch nog wel iets gunnen Que voulez-vous, madame... een mis lukte opvoeding!... Zooals onder ieder Parijsch publiek, zijn ook hier natuurlijk eenige vreemdelingen Een jochie van een jaar of acht vraagt in een half-Fransch, half-Russisch taaltje aan zijn vader: En bij ons, vader, in Petrograd, waren daar óók apen? Zeker, vent. En wat is daar nu van geworden? Bolsjewieken. Twee Algerijnen staan op een afstandje het Fransche publiek te bekijken, wisselen enkele woorden met elkaar in hun eigen taal en beginnen dan ironisch te lachen, zonder dat men begrijpen kan waarom. Voor het bassin met het nijlpaard een an dere dichte menigte. Wat een kolos! Er moet een Amerikaan geweest zijn, die zoo'n nijlpaard in conserven-blikjes ver pakt heeft, en millionnair is geworden. Brrr... die conserves zullen wel naar levertraan gesmaakt hebben. Om een stukje brood te pakken, plonst het nijlpaard het bassin in. Jongejonge wat een gratie! Nou maar, in elk geval heeft hij dit voor, dat hij er geen aanstellerige en coquet- te maniertjes op nahoudt!... Rond de olifanten-kooi staan vooral ouders met kinderen, die hun best doen banen-schil- len en stukjes brood in den muil der dikhui den te mikken. De kinderen juichen, lachen, de ouders moedigen hen aan in hun pogin gen. Kijk nu eens, ventje, zegt een vader, die van de gelegenheid gebruik wil maken om zijn jongen een lesje te geven kijk nu eens goed: dat was nou een jongeite. dat niet ge hoorzamen wou, en die tot straf zóó gewor den is. Hij is heelemaal zoo leelijk niet! troeft het kereltje. Neen, maar je ziet, hij krijgt niets dan stukjes droog brood te eten, en schillen van bananen. Nooit een bonbon, nooit iets lekkers als dessert na. Dan wil ik geen olifant worden. Dan moet je maar altijd héél gehoor zaam zijn... Er is een ander publiek in Parijs, dat in was! En wat ga je nu doen? Ik heb Dick beloofd, dat ik hem zal blijven helpen, zei Audrey. En dat zal ik ook blijven doen, maar ditmaal op een andere manier. Ik ben van plan iets op m'n eigen houtje te doen. Dat idee is zoo juist bij me opgekomen. Heeft Dick je wel eens over me vrouw Winkles gesproken? Joyce knikte van ja. Wel, ik ben van plan haar te schrijven en haar te vragen of zij niet iets voor Dick te doen weet ergens buiten. Het geeft hem niets of hij zijn tijd al op een kantoor zit te verdoen. Hij is geen hout om een kantoor klerk uit te maken, maar hij is zoo koppig en vasthoudend als een muilezel; ik weet maar al te goed, dat hij me toch niet zal trou wen, voordat hij een fatsoenlijk salaris heeft. Natuurlijk niet, zei Joyce, daarin ben ik het met hem volkomen eens. Als je mij was, zou je dat niet wezen! Nu dan, als hij weer op een of ander kantoor komt, dan kan ik nog jaren en jaren zitten wachten. Ik heb er geen zin in. Het is dwaasheid! En die mevrouw Winkles heeft van allerhande kennissen en is misschien bij machte Dick een baantje te bezorgen van twee honderd pond per jaar om mee te begin nen en hij heeft gezegd, dat hij me trouwen zou, zoodra hij zoo iets heeft. Dat is vaders inkomen, zei Joyce. waar over we nog zoo'n pret hebben gehad, toen hij van Oxford thuis kwam. Audrey zuchtte. En nu hebben we er geen van allen plaats van de dierentuinen te bezoeken en de tuinen met kermis-vermakelijkheden, de voor keur geeft aan de stadsparken en -tuinen, waar op bepaalde dagen van de week op vast gestelde uren openbare concerten gegeven worden door de militaire muziek. 's Morgens al begint de stoeltjes-vrouw haar stoelen rond de estrade te rangschikken, en tegen dat het concert begint, zet ze „haar" terrein af met een stevig touw er omheen. Langzamerhand komen de dames en heeren aanwandelen. Gewoonlijk zijn het meest oude re menschen, kalm en waardig van uiterlijk en manieren. Ernstig, bijna plechtig, zoeken ze zich een plaats uit, en in afwachting van het eerste nummer korten ze zich den tijd met naar het voorbijgaande publiek te kijken. Er is in hun blikken iets van ijdelheid, een gevoel van superioriteit. Het kleine kruideniertje, dat zich uit de zaken teruggetrokken heeft, de rentenierende kroegjes-bazin ze hebben bijna- het gevoel intellectueelen te zijn, omdat zij betalen voor hun plaats om naar de mu ziek te luisteren. O, en wat voor een muziek! Wie die concer ten niet gehoord heeft, heeft niets gehoord! Stukken van beroemde componisten uitge voerd met een kuntszin zooals men zich ge makkelijk voorstellen kan, worden afgewisseld met stukken van onbekende grootheden. Wat een aandoenlijke fluitpartijen in die stukken, wat een trillers, wat een amoroso's, wat een affetuoso's en een pianissimo's! Het auditorium geniet, bezwijmt bijna van zaligheid. Wat is dat mooi, madame Durand. Prachtig, meneer Dupont! Van de verrukking der toehoorders schijnen sympathische stroomen uit te gaan naar den dirigent. Men voelt, dat bij geïnspireerd is. Zie hem geanimeerd gesticuleeren om de fluit-partij aan te wakkeren, de trillers tot hun recht te doen komen, de amoroso's te doen kweelen, de affetuoso's tot diepe innigheid te brengen, en de pianissimo's in schoonheid te doen wegsterven. O, madame Barbier, wat een kraan toch, die dirigent van de Dinsdagsche concer ten! Onvergelijkelijk, monsieur Bichon! En enthousiast barst aan alle kanten het handgeklap los. Voor het slot-nummer heeft de dirigent na tuurlijk het een of andere bravoure-stuk be waard, dat een succes-nummer was al sinds van eenige tientallen jaren vóór den oorlog van '70. Een langdurig applaus betuigt van de te vredenheid van het publiek, dat hoogst vol daan nu van zijn stoeltjes opstaat, en heen gaat met hetzelfde air van waardigheid en gereserveerdheid, als het gekomen is. Over de retrospectieve tentoonstelling ter eere van het drie-eeuw-teest van het Palais- Royal en over het nieuwe programma van het Grand-Guignol-theater hopen we in een vol genden brief te vertellen. M. DE ROVANNO. DIRKSHORN. Was door het vlug „afloopen" der Ring- sloot in vorige jaren de verwachting opge wekt, dat de gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee van gunstigen invloed zou blijken op den afvoer van ons overtollig boezemwa ter, aan die hoop is thans wel de bodem in geslagen. In de laatste weken toch is de Ringsloot soms dagen lang boordevol, tot aan het „peil" toe, waardoor vooral de kleine pol ders, behalve met het overvloedige regenwa ter, tevens zeer met het drinkwater hebben te kampen. Ook de herstelling van de schoeiïng der kaden wordt door den hoogen stand van het boezemwater belemmerd. HEILOO. De Ned. Ver. tot bev. van afsch. van Al- coh. Dranken hield Maandagavond verga dering in het Gebouw voor Sport en Kunst De voorzitter, de heer W. Visser, opende en heette allen welkom. Daarna volgde mc dedeeling dat 4 nieuwe leden zijp toegetre den. De voorzitter zeide dat het bestuur een kijkje had genomen in de Jeugdherberg van den heer Dijkstra en verheugd was dat hier niet alleen gelegenheid was gegeven voor overnachten, doch dat de blauwe jeugd den voorrang had. Spr. weidde nog uit over de inrichting en feliciteerde den heer Dijkstra. Uit de verdere mededeeling bleek dat men in het kampeeren een punt ziet van meer eerbied voor de andere sexe. Hierin zit een brok opvoeding en het moet dien kant uit dat men evenals in Zwitserland ongedwongen met elkander omgaat en elkander eerbiedigt Van de Reclasseerings-commissie te Zut- phen was een missive ontvangen voor een ve'rgadering op 20 en 21 September, aldaar De afgevaardigden, die financiëele bezwaren pret over! Maar ik zou je graag eens raad vragen, Jo. Zie je, omdat je zijn zuster bent en hem in veel opzichten beter kent dan ik. Hij is dol op Londen en ik heb er een hekel aan, afschuwelijk gewoonWat moet ik nu doen? Ik zou zoo graag tusschen al die on waarachtige menschen uit zijn. In Londen kan een mensch geen minuut zichzelf zijn. Het is onmogelijk al de dingen te doen, die je graag doen wilt en je moet bijna al je tijd besteden aan menschen, die je geen steek kun nen schelen. Ik zou Dick zoo graag ergens hebben ,waar we voor elkander konden leven en elkaar goed leeren kennen. Ik ben er niets op gesteld Dick 's morgens zijn ontbijt voor te zetten, om hem een vroegtrein te zien ne men en verder den geheelen dag alleen ie zitten. Daar zijn we geen van beiden geluk kig mee. Ik wou zoo graag wat aan hem heb ben ook buiten de Zaterdagmiddagen en Zon dagen. Als vader Dick mocht lijden, dan kon hij hem het beheer van zijn buitenbezittingen toevertrouwen en voor zijn jacht laten zor gen en zoo meer voor duizend pond per jaar en dan konden we dadelijk samen trouwen, maar vader heeft een hekel aan hem en wil dat ik met dien akeligen Ivo Jocelyn trouw. Arm kind! zei Joyce. Maar denk je heusch, Audrey, dat Dick het buitenleven op den duur zal uithouden? Hij heeft al zoo'n hekel hier aan de plaats en was dol blij, dat hij een gelegenheid kreeg om er tusschen uit te komen. Dat wou ik je juist vragen, zei Audrey. Kijk eens. als mevrouw Winkles hem een aan bod deed dan zouden wij samen hem mis- hebben, kunnen gratis logies krijgen. Ge vraagd werd wat voor vereeniging dat is en wat het doel is. De voorzitter zeide dat het de bedoeling is om hen die met de justitie in aanraking komen en een voorwaardelijke ver oordeeling hebben gehad, onder toezicht te stellen. Als een dergelijk persoon hier aan het werk komt, zal men bericht krijgen en eenig toezicht op hem uitoefenen. Het d-oel is zeker mooi en past in het kader. Na bespreking zou men, gehoord het doel, zich eens met het bestuur in verbinding stelr len en handelen naar omstandigheden. I. Daarna bracht de heer H. de Kruif ver.^ slag uit van de vergadering te Zwolle, waar-* voor hij een woord van dank ontving. Vervolgens stelde het bestuur voor om op een nader te bepalen dag een wandeltocht te maken naar Egmond aan Zee, langs het rij wielpad. Hiertoe werd besloten. WINKEL. Het leggen van de kabels voor de elec- trificatie is opgedragen aan de firma Van der Lof te Coevorden, die op 25 Augustus a.s. met het werk zal aanvangen en daarvoor arbeiders ter plaatse zal 'betrekken, door be middeling van het Arbeidsbureau. URSEM. Toen de fouragehandelaar D. W. alhier bij het postkantoor zijn rijwiel geplaatst had", kwam een autobestuurder, die blijkbaar den geheelen weg noodig had en reed het rijwiel in stukken. Gelukkig was dit gezien door een bakkersknecht, die het nummer van den auto noteerde. Aangifte geschiedde bij de politie, zoodat de onvoorzichtige rijder er wel meer van zal hooren. De boerderij van den heer L. van Dam, die onlangs geheel afbrandde, zal op een andere plaats worden herbouwd. Binnenkort zal de aanbesteding door den bouwkundige J. S. Wyte plaats hebben. Aan den verlofganger D. Baas lichting 1925 is thans voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij1 vernemen is tegen den café houder G. alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het toelaten in zijn herberg van per sonen, welke op de zwarte lijst voorkomen. WIERINGLN. Onder het vee van den landbouwer A. van der Welle alhier is mond- en klauwzeer ge constateerd. Aan de tijdens de Zuiderzeevisscherij- tentoonstelling te Enkhuizen te houden vloot revue zullen van Wieringen 31 visschers- vaartuigen deelnemen. Bij den gevaarlijken hoek bij de Hervormde kerk had Maandagmorgen een aanrijding plaats. De motorrijder Z. uit Alkmaar kwam dn snelle vaart vanaf Beemster den hoek om rijden, juist toen de vischauto uit IJmuiden vanaf het Zuideinde de dorpsstraat aldaar wilde inrijden. De motorrijder reed rechts, maar door zijn vaart zag hij den auto niet en reed deze aan, met het gevolg dat hij tegen de straat smakte. De geneesheer, die spoedig werd opgebeld, constateerde lichte verwondingen, zoodat het ongeluk goed is afgeloopen. Moge het een waarschuwing zijn voor auto- en motorrijders om bij dezen gevaar lijken hoek voorzichtig te zijn. v EGMOND AAN ZEE. Gevonden voorwerpen en terug te bekomen ter gem.-secretarie: een mondharmonica, een blauwe badschoen, een bruin-lederen porte- monnaie met inhoud, een zwarte badmuts, een foto-chassis, een portefeuille met inhoud, een houten pijp, een schep, een portemonnaie met inhoud, een muts en een ceintuur van een regenjas. Voor de betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare lagere school te Egmond aan Zee hebben zich drie sollicitanten aangemeld. SCHOORL. Mocht ons plaatselijk fanfarekorps „De Vriendschap" dit voorjaar reeds mooie lauwe ren oogsten op het Bondsconcours te Nieuwe Niedorp, heden kunnen we melden dat op het Nationaal Muziekconcours te Westzaan de eerste prijs werd behaald in de 3de afdeeling fanfare, terwijl mede beslag werd gelegd op den eersten prijs in den eerewedstrijd. Wel een mooi. succes en tevens een bewijs, dat de directeur, de heer G Anderson uit Alkmaar dit korps op een hoog peil heeft ge bracht. schien kunnen overhalen het aan te nemen, of hij zin had in het buitenleven of niet. Och, Johoe zou hij een hekel kunnen hebben aan een heerlijk buitenhuisje met aardige meubeltjes en een terrasje van roode tegels om 's avonds buiten te zitten en zonnebloe men en zwaluwen en en jou, en een paar heerlijke ba- bies, waarover tante Jo verrukt kon zijn. Och, als dat eens waar kon worden! Audrey greep Joyce's band met een onder drukten kreet van genot. Je denkt dus niet, dat hij er een hekel aan zou hebben, Joyce? Heusch niet? Joyce schudde het hoofd. Geen denken aan, zei ze. Hij zou het verrukkelijk vinden, 't Is toch zoo'n fijne, vent, niet waar? Je moest eens weten, hoe ja- loersch ik op je was, toen hij het mij pas ver teld had. Maar nu ben ik blij, dat jij het bent en niet iemand anders. Wanneer heeft hij het je verteld? zei Audrey. En wat zei hij? Maar beste meid, ik kan er onmogelijk aan beginnen om je te vertellen, wat hij alle maal gezegd heeft. Op den avond van zijn thuiskomst nam hij me mee naar den heuvel, waar we vanavond ook gezeten hebben. De maan scheen helder en hij vertelde me won derlijke dingen over jealles even mooi! Dien avond zal ik nooit vergeten. Hij heeft je lief rnet heel zijn wezen, Audrey. Jij bent zijn heele wereld eenvoudigweg z'n alles Audrey hijgde van ontroering. Zachtjes knetterend ging een der kaarsen uit. Maar geen van beiden bemerkte het. Wordt vervolgd* v*" V

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5