Kunsten en Wetenschappen. Onze Koloniën. Tijdschriften Kerk en school Luchtvaart een loten-debitant. oproeping. A. K- Onderwijzeres benoemd. Onderwijzersvacature te Winkel. Londensch aanteekenboek. TWEE VLIEGENIERS OP ELKAAR GEBOTST EN GEDOOD. DEENSCH VLIEGER NEERGESTORT. De burgemeester te St. Maarten (N. H.) verzoekt opsporing, aanhouding en voorge leiding van een persoon van het volgende sig nalement: 40—50 jaar oud, lang, tenger, pos tuur donker uiterlijk, gele gelaatskleur, klein zwart snorretje; gekleed in zware of donkere overjas, grijze pet, witte klompen, berijdt een oud heerenrijwiel zonder kettingkast. Hij ga* zich te Eenigenburg, onder de ge meente St. Maarten, uit voor een bekend lotendebitant, deelde aan een vrouw mede, dat haar man van hem een lot had gekocht, waar op een prijs van 40.000 R.M. was gevallen; hij verzocht haar 6 te geven voor onkosten en overhandigde haar 40.000 R.M. aan waar deloos oorlogsgeld. ZIJN KINDEREN TOT DIEFSTAL AANGESPOORD. De landbouwer G. uit Beekbergen deed bij een rijksveldwachter te Beekbergen aangifte, dat bij hem een bedrag van 1500 gestolen was. Bij een ingesteld onderzoek viel de ver denking op een tweetal jongens, zoontjes van den fabrieksarbeider T. uit Beekbergen, resp. veertien en vijftien jaar oud. Op hen werd een 'bedrag aan geld gevonden. Bij het verhoor bleek, dat zij op aansporing van hun vader den diefstal zouden hebben gepleegd. Het geld hadden zii hem afgedragen. Onmiddel lijk ging de politie tot arrestatie van den va der over. Een groot bedrag aan geld werd in zijn huis gevonden. Ondanks hett feit, bene vens de beschuldigingen van zijn kinderen, ontkende hij hardnekkig iets van de diefstal te weten. Een der jongens verklaarde reeds eerder een bedrag bij G. te hebben ontvreemd en dat eveneens aan zijn vader te hebben af gedragen. Ook dit werd door T. ontkend. Aangezien de feiten ten sterkste tegen hem getuigen, werd zijn inhechtenisneming bevo len. Hij is op transport gesteld naar Zutphen. DE COMMISSARIS GEEFT 24 UUR LATER INLICHTINGEN! Op het strand tc Zandvoort, even ten Noor den van het „Grand Hotel"' is zooals wij (reeds in het kort meldden, Zondagmiddag (omstreeks halfzes een 48-iange man, A. H., uit Binnenwijzend (N.-H.), op-heeterdaad be trapt, toen hij met oneerbare bedoelingen een zevenjarig meisje, dat daar in badpak speel de, vastgreep. Twee badgasten, die door zijn verdachte gedragingen argwaan hadden ge- kregen, hielden dep man, die zich reeds in de .nabijheid van badende dames en meisjes op hield, reeds eenigen tijd in het oog. Toen hij dan ook genoemd meisje beetpakte, grepen de heeren hem vast en brachten na een korte worsteling den onverlaat, die zich aanvanke lijk heftig verzette, naar den politiepost op het strand, vanwaar hij naar het bureau werd overgebracht. Het geval verwekte op het volle strand veel consternatie en de algemeene verontwaardi ging was groot. Wat er met den man, die in 1882 te Ooster- Blokker geboren is en geen vast beroep uit- oefent, gebeurd is, nadat hij den drempel van /het politiebureau had overschreden, kunnen wij niet mededeelen. De dienstdoende inspec teur tot wien wij ons gisteravond om nadere I inlichtingen wendden, deelde ons mede, dat (alleen de commissaris zelf inlichtingen aan 'de pers verstrekt, en wel des namiddags om vijf uur; dat is in dit geval dus eén etmaal na het gebeurde! Wat is Amsterdam dan toch een achter- landsch dorp; daar verstrekt de politie den geheelen dag inlichtingen aan de pers! INBRAAK TE WEESPERKARSPEL Een brutaal stukje leverde een onbekende inbreker die Zaterdagnacht de woning van den heer A. T. Niessing te Weesperkarspel binnendrong. Na zich toegang verschaft te hebben door een ruit te breken, waardoor de grendel kon weggeschoven worden, doorzocht hij beneden alles, begaf zich toen naar boven, naar de slaapkamer, waar 't echtpaar N. sliep. Hij opende een kast vlak bij t bed en ging met enkele gouden tientjes, benevens een gouden heeren- en dameshorloge aan den haal. De politiehond volgde herhaaldelijk 't spoor tot het water, zoodat de dader waar schijnlijk per boot is gearriveerd. ZONDERLINGE DOOD VAN EEN MATROOS. In den nacht van Zaterdag op Zondag be merkte een surveilleerend politieagent te Rotterdam omstreeks halftwee een man, die op de leuning van de brug van de Zoutkeets gracht na Dij het Zoutkeetsplein zat. Daar de man vreemd deed, de agent dacht waarschijn lijk aan dronkenschap, joeg hij hem weg. De onbekende, vermoedelijk een opvarende van een Duitsch vaartuig, dat hier in de haven ligt, voldeed aan dit bevel schoorvoe tend en mopperend. Getuigen hebben gezien, dat hij later op een vuilnisschuit ging zitten met de beenen in het water. Ook trok hij jas cn vest uit en deed alsof hij zou gaan zwem men. Spoedig daarna werd een plons ge hoord. Oogenblikkeiijk werd de politie ge waarschuwd, die ging dreggen. Na twintig minuten werd de ongelukkige met de dreg bovengebracht. De levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. Of men hier te doen heeft met dronken schap of met de daad van iemand, die niet wel bij het hoofd is, kan niet gezegd worden. GESTOLEN AUTO GEVONDEN. Gister vond de politie van Zaandam in den Amsterdamschen Polder, op den dwars weg bij de begraafplaats een auto, welke met de wielen in den modder stak. 't Bleek de ^a^en te zijn, welke in Zaandam ontvreemd 15 n Onderzoek op 't pontveer wees uit, dat reeds Zaterdagnacht tusschen twee en drie uur deze auto gepasseerd was. Uit aanwijzin gen, heeft men thans ook volkomen zekerheid omtrent den dader. Zelfs is gebleken, dat deze °ok niet vreemd moet zijn aan de inbraak m de puddingfabriek te Zaandam. De verd., de negentienjarige H., is nog voortvluchtig. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Gistermorgen te acht uur heeft op de Ter Aarsche Zuwe onder de gemeente Vinkeveen («en ernstig auto-ongeval plaats gehad, waar dij twee menschenlevens verloren gingen. De heer en mevrouw Zuiddam, manufac- jurier te Breukelen, reden per auto van Vin keveen naar de plaats hunner inwoning. In de gevaarlijke bocht nabij de „Oude oente Koe" geraakte de echtgenoote van den neer Zuiddam, die de auto bestuurde, plotse ling de macht over haar stuur kwijt, waar door de auto in de sloot die langs de Zuwe 'gt, reed. De heer Z. werd levenloos opge naaid. Toen men de vrouw tenslotte bevrijd had, gaf het slachtoffer nog teekenen van 'even. Dr. Pierrot van Vinkeveen was spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig. Na dat de vrouw bij den veehouder van W. was binnengebracht, is zij eenige uren later aan ae Bekomen verwondingen overleden. AANGEREDEN. Bij het uitgaan van de kerk te Huis ter Heide wilde de 67-jarige van Dijk van Soes- terberg Zondag den Amersfoortschen weg oversteken, waarbij hij enkel acht sloeg op een uit Amersfoort komende auto. Hij pas seerde deze auto voorlangs, doch werd plot seling gegreperi door een uit de andere rich ting komende auto. Het slachtoffer werd zwaar gewond aan het hoofd, terwijl hij voorts een beenblessurc opliep. Van Dijk werd naar het ziekenhuis te Zeist overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. DOODELIJK ONGEVAL. In Hotel Suisse in de Kalverstraat heeft gisteravond een ernstig ongeval plaats ge had. Twee liftjongens, ongeveer 18 jaar oud, waren aan het spelen, toen een die in de lift was, waarvan de deur niet gesloten was, plot seling op een knop drukte. De lift kwam daardoor in beweging, waardoor de andere jongen, G K. genaamd, tusschen lift en vloer bekneld geraakte en op slag gedood werd. De brandweer werd geroepen om het lichaam te bevrijden. .„COMMISSARIS benoemd. Benoemd is tot commissaris van politie te Amsterdam L. Hoogenboom, thans hoofdin specteur van politie aldaar. JAPONNEN GESTOLEN. Een waarde van 4500. Insluipers hebben zich toegang, verschaft tot een magazijn aan de Keizersgracht. Waarschijnlijk hebben zij een valschen sleu tel gebruikt. Daar, wegens de vacantie, de belendende huizen leeg stonden, hadden de heeren vrij spel. In het magazijn hingen ja ponnen. De dieven hebben er driehonderd stuks van de hangers genomen en zijn er mee vandoor gegaan. De japonnen hadden een waarde van 4500, maar als zij mo dern zijn, hadden de dieven, die onbekend zijn gebleven, aan een sigarenkistje voldoen de om den buit te bergen. EEN VECHTPARTIJ. Twintig gewonden. Gisternacht heeft te Kampen een geweldi ge vechtpartij plaats gehad tusschen boeren zoons uit den omtrek, waarbij een duchtig gebruik is gemaakt van messen. Het slag veld was de Grafhorsterdijk op de grens van Kampen en IJselmuiden. De aanleiding tot het gevecht was minnenijd. Het ging tus schen twee groepen: de Onderdijkschen en de Bovenbrugschen. Bijna alle vechtersba zen, een twintigtal, liepen min of meer ern stige verwondingen op, zoodat de plaats van gevecht nog te kennen is door plassen bloed. Een 21-jarige jongeman is er het ernstig ste aan toe. Hij kreeg een diepe messteek in den rug, die tot de long doordrong. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd en verkeert in levensgevaar. Een ander is de polsader door gesneden en leed zeer veel bloedverlies. De rijks- en gemeentepolitie zijn urenlang bezig geweest om de daders te vinden. De messen zijn in de derde hand in beslag genomen. Hbld. De burgemeester van Laren (N.-H.) ver zoekt den motorrijder, die getuige geweest is van een auto-ongeluk op Zaterdag 9 Aug. j.1. op den rijksstraatweg bij het kruispunt rij wielpad Laren-Bluk, zich bij hem te melden. Deze motorrijder heeft tegenover een omstan der een belangrijke verklaring afgelegd om trent de snelheid, waarmede gereden is. VERJAARDAG VAN DE KONINGIN. Prins Hendrik naar Ermelo. Prins Hendrik zal namens de koningin tegenwoordig zijn bij het te Ermelo te houden historisch openluchtspel op 28 Augustus ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van de koningin. EEN ZWERVELING. Zondagochtend is een 16-jarige jongen uit het rijksopvoedingsgesticht te Hoenderloo zwervende aangetroffen te Weesperkarspel en door den rijksveldwachter medegenomen. Hoewel de jongen aanvankelijk weigerde eenige inlichting te geven, viel hij door de mand, toen bij een nader onderzoek in zijn kleeding een nummer ontdekt werd, hetgeen wees op gestichtskleeding. HARTJESDAG IN AMSTERDAM. Ondanks waarschuwingen en goede wen ken van onderwijzers en andere ordelievende burgers heeft een deel van Amsterdam's jeugd den avond van Hartjesdag „gevierd" op de haar eigen vrijwel tot traditie gewor den wijze :het plegen van baldadigheid en straatschenderij. Een merkwaardig verschijn sel is, dat, ofschoon de hoofdstad verschil lende buurten telt, waaraan jonge en helaas ook oudere belhamels, altijd op avontuur be lust, geen gebrek is, het brandpunt van Har tjesdag zich in den loop der tijden verplaatst hééft naar het kwartier van de Dappersbuurf, de Dapperstraat, Wagenaarstraat en omge ving. tn deze buurt was het dan ook in de eerste plaats, dat in de avonduren de ver raderlijke voetzoekers knalden en de sissers en zevenklappers menigen voorbijganger of toeschouwer de stuipen op het lijf joegen. De Klitie, die in zeer versterkten getale surveil- irde, liet zoo nu en dan daadwerkelijk mer ken, dat er in de hoofdstad een verbod voor het afsteken van vuurwerk op straat bestaat In die oogenblikken werd de een of andere kwajongen, die zijn kans trachtte waar te nemen, in de kraag gepakt en ietwat hard handig uit de drukte verwijderd. Tot eigen lijke arrestaties kwam het echter niet. Wel ge schiedde het meer dan eens, dat politieagen ten en rechercheurs op plaatsen, waar de vuurwerkvreugde het karakter kreeg van een bombardement, er den loopers inzetten om de herriemakers uiteen te jagen. Dat daarbij ook tal van onschuldigen ohzaehte duwen eu stooten opliepen, kwam voornamelijk op reke ning van hun eigen dwaze nieuwsgierigheid. Overigens kenmerkte deze Hartjesdag zich ii: de Dapperbuurt door de afwezigheid van straatbrandjes. Jammer was het, dat de poli tie moeilijk kon optreden tegen de vele vol wassen rustverstoorders, die voetzoekers en andere brandbare attributen uit de vensters hunner woningen op straat wierpen. Wat de kleinere brandpunten betreft, zij vermeld, dat in de Kinkerstraat door de poli tie rake klappen zijn uitgedeeld, waarvan opgeschoten jongelieden de welverdiende slachtoffers werden. Voorts ontstond in per ceel Huydekasperstraat 9 een kleine brand ten gevolge van met vuurwerk spelen door kinderen. Een begin van brand moet worden gestuit in twee vuilnisschuiten, resp. gelegen in de Hugo de Grootkade en den Amstel voor de Van Ostadestraat. In de 2de Kattenbur gerdwarsstraat, perceel 6, geraakte een gor dijn in brand; hetzelfde geschiedde met een zonnescherm van een winkel aan de Oosteu- burgergracht. Tenslotte werden kleine straatbranden ge- bluscht in de Johan Melchior Kemperstraat, op den Rinkdijk, in de Schagerlaan en de Bankastraat. Alles bij elkaar genomen is de brandweer meer uitgerukt dan het vorige jaar. De G.G. en G.D. had het niet druk; voor zoover laat in den avond bekend was, is geen enkele „patiënt" naar een der ziekenhuizen vervoerd. DIEFSTAL VAN CONFECTIE- COSTUUMS. Bij de N.V. Confectieindustrie v/h. Julius Strauss op de Keizersgracht 132 te Amster dam heeft men zich Zaterdagnacht toegang verschaft door opensluiting. De inbrekers hebben ongeveer 200 costuums meegenomen voor een waarde van circa 4500. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide ZWARE STORM. Honderd mM. regen binnen hei uur! In het Asahansche heeft een hevige sterm gewoed. Vijf kongsiehuizen van Chineezen op de onderneming Aek Taroem, een thee- iand van de Haboko Tea Company Ltd. te Batavia, werden verwoest, terwijl twee Chi neezen werden gedood. De storm, welke een cycloonachtig karakter had, sloeg in een on derdeel van een seconde vijf kongsiehuizen weg langs een zoo scherpe afscheiding, dat aan de drie nevenstaande kongsiehuizen niets vernield werd. De storm ging gepaard aan een geweldigen regen, binnen het uur viel honderd mM. regen. Het Tooneel. Augustusnummer. Het nieuwe nummer van Het Tooneel munt uit door fraaie foto's en goede artikelen. Cor Ruys ziet men allereerst in zijn creatie van Sally Wegloop. Deze naam is thans zeer ge past want hij loopt weer weg naarIndrë. Een goede bekende is de foto van Jan Musch en Ko van Dijk inAls je maar een verleden hebt. Verder een foto van Emil Jannings, kieken uit De familie Schimch, Nathan heeft massel, Elias weet het beter (tooneel- en film) enz. C. A. Schilp schrijft een artikel over: Houdt ons volk van het Tooneel? Het recht van den regisseur is van Joh. Brandenbrug. Van Joh. Broedelet wordt het nieuwe suc cesstuk Dolle Maar besproken. Verder Too- neelnieuws uit Z. Afrika, van v. Gasteren en tal van tooneelberichten. Een zeer geslaagd nummer. Houdt Uw huis van muggen schoon En gezondheid is Uw loon. DE ITALIANEN. Vóórdat de opera-campagne der Italianen een aanvang neemt, geven de artisten zooge naamde operaconcerten, waarop fragmenten uit het Italiaansche opera-repertoire gegeven worden. Sedert eenige jaren is ook Alkmaar in de tournee opgenomen zal ook de vol ledige opera-opvoering die hier in 't begin van dit jaar plaats had, voortgezet worden? en het spreekt haast van zelf, dat de artis ten een volle zaal vonden. Op dezen mooien zomeravond de zomer ■heeft ons blijkbaar toch nog niet voor goed verlaten was de zaal ('t concert werd gis teravond gegeven in 't Gulden Vlies) beneden zoo goed als geheel bezet, en boven minder. Na het eerste nummer, de proloog uit Pal jas van Leoncavalla, door den bariton signor Piccicli, kwam de menigte al dadelijk in geestdrift en dikte 'het enthousiast applaus dikwijls nog aan met hoerageroep. Drie vier terugroepingen na eik nummer. Zóó ging het den heelen avond, met na de pauze extra nummers van genoemden baryton, den tenor signor Fort, de mezzo-sopraan signora Ghriste en van de coloratuur zangeres sig nora N. Sanchioni. De schitterende zangeres Alberti was ook weer verschenen Alle pracht- stemmen, bovenal de tenor die echter in't slot nummer, 't kwartet uit „Rigoletto", dat het kwartet uit de derde acte van „La Bohème'' van Puccini verving, niet altijd boven de anderen uit te hooren was. En mocht men nog iets willen aanmerken, dan zou het zijn dat de mezzo-sopraan zangeres haar zang nog al ontsiert door een vrij sterk vibrato. Hun programma? Dat is grooteliiks be kend: La Gioconda (Ponchialli), Troubadour, I Pescatori di Perli (Bizet), II Barbière le Seviglia (Rossini), Werther (Massenet) enz. De tenor signor Ziliani kon door ongesteld heid niet optreden, doch de stukken die hij zou voordragen, werden door de anderen aangevuld. w Signor Maestro Vinoenzo Manm, accom pagneerde op de piano. Zeer zeker was hij in dit werk een Maëstro! 'f Was een avond waarop men het publiek zoo geestdriftig zag, als zelden voorkomt. GESLAAGD. De heer H. C. Gras alhier slaagde te Haar lem voor het hoofdacte-examen L.O. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Nijverheidsondewijs de heer G. J. L. A. Pekelharing te Alkmaar. Voor het examen handenarbeid slaagde te Haarlem mej. J. Geuzebroek te Castricum. Tegelijkertijd met den aanvang van het nieuwe leerjaar zullen te Beverwijk niet minder dan 3 nieuwe scholen geopend wor den, 2 r.-k. en eene openbare. Mej. K. J. Duijvetter, onderwijzeres te Hypolitushoef, is benoemd te Hengelo en mej. M. G. Dekker, onderwijzeres te Ooster- land in gelijke betrekking te Amstelveen. Voor de vacante betrekking van onderwij zer bij 'het l.o. met wiskunde, voor vakonder wijs aan de u.l.o. school te Winkel heejt zich slechts één sollictant aangemeld. INSPECTIE GYMNASIAAL ONDERWIJS. Bij K. B. is, in verband met de ziekte van dr. Vinkesteyn, de waarneming van de betrek king van inspecteur der gymnasia opgedra gen aan de inspecteurs van het middelbaar onderwijs G. Bolkestein en dr. H. A. J. van Swaay, met dien verstande, dat inspecteur Bolkestein wordt belast met het toezicht op a: de gymnasia in alle provincies des lands, behalve Noord-Brabant, Utrecht en Limburg, b: de gymnasiale afdeeling der lycea in de provincies Noord-Holland en Gelderland en dat inspecteur dr. Van Swaay wordt belast met het toezicht op a. de gymnasia in de pro vincies Noord-Brabant, Utrecht en Limburg, en b. de gymnasiale afdeelingen de lycea in alle provincies, behalve Noord-Holland en Gelderland. Van onzen Londenschen Correspondent. De „alien" wordt „visitor". Het Reisverbond voor Groot-Brittannië en Ierland, een jonge instelling, heeft een kleine maar niet onbelangrijke hervorming kunnen doorzetten. Het heeft de Britsche autoriteiten bewogen een ruim verspreid aanplakbiljet, dat wettelijke voorschriften, waarschuwingen en verbodsbepalingen voor vreemdelingen bevat en dat men o.a. in Britsche consulaten in het buitenland aantreft, een ander opschrift te ge ven, Tot nu toe luidde dat opschrift „Notice to Aliens". Voortaan zal het luiden: „Notice to Foreign Visitors". De autoriteiten toonden zich onmiddellijk be reid de wijziging aan te brengen, toen de zaak onder haar aandacht was gebracht. Zij wensch- ten niet onbeleefd te zijn tegen reizigers uit het buitenland, maar hadden slechts een ouden en steeds voor de hand liggenden term gebruikt. Wellicht heeft het Reisverbond de grofheid van het opschrift, voor zoover ze vreemdelin gen zou treffen, overschat. Voor de meeste vreemdelingen, die hier aankomen, zal het ver schil tusschen „alien" en „visitor" niet opval lend zijn. Men moet vrij goed op de hoogte zijn van de moderne Engelsche taal om de mis prijzende beteekenis van het woord „alien" te kunnen voelen. Maar voor den Engelschman is de verandering van beteekenis. Ze symboliseert meteen een verandering in de houding van het Engelsche volk tegenover de toeristen van bui ten. Ze luidt zulk een verandering van ge- gedragslijn in. Dat althans wil de vreemdeling binnen deze kusten hopen. Een „alien" in Engeland is een persoon, die er wordt geduld, wiens aanwezigheid moet wor den betreurd en niet mag worden aangemoe digd. Eenige jaren geleden vond een geniaal ambtenaar van het Foreign Office, of misschien behoorde hij tot het Home Office, dat zich het ijverigst met vreemdelingen bemoeit, de uit drukking „undesirable alien" (ongewenschte vreemdeling) uit. Het woord „undesirable" was hier feitelijk overbodig, daar een „alien" naar Engelsche opvatting van huis uit altijd „unde sirable" is, de eene wat meer, de andere wat minder. Aan het genoemde Reisverbond komt lof toe en de dankbaarheid der legioenen „bezoekers" uit andere landen, omdat het waarlijk moedig tegen de oude, diep gewortel de, nationale opvatting van vreemdelingen in is gegaan. De term „Foreign Visitor" is ook al zal de vreemdeling, die hier op bezoek komt, het meestal niet beseffen een groote verbe tering. Een „visitor" is iemand, die welkom is, hetgeen van een „alien" nooit kon worden ge zegd. In het algemeen is dit gewijzigd aanplak biljet meer een les voor de Britten of een her innering aan hun ingeboren redelijkheid en fat soen (die ook de vreemdeling van hen mag verwachten) dan een hoffelijkheidsgebaar aan het adres van buitenlanders, die het als zooda nig meestal niet zullen herkennen. Adams Eiland. Engeland is het land van de zonderlinge clubs en de buitensporige instellingen. Er is nu iets nieuws op dit gebied op komst. In het Ka naal van Bristol ligt een klein eiland, weinig meer dan 3 K.M. in omtrek. Het ligt er sinds lang onbewoond en verlaten in de majesteit van de zee. Steep Holm heeft het en Steep Holm is bestemd Adams Paradijs te worden! Een welvarend bewoners van de kust van Wa les, benoorden het eiland, heeft het gehuurd van den staat. Hij had het aanvankelijk ge daan met de bedoeling er in afzondering te gaan leven met zijn vrouw en twee kindereneer terug te keeren „tot op zekere hoogte" (naar hij er aan toevoegde) naar de natuur. Maar bij verder nadenken stond deze eenzelvigheid hem toch niet aan. Hij wilde nog wel terugkeeren tot de natuur: maar het plan rijpte in hem an deren te bewegen hetzelfde te doen, zoo niet permanent dan toch op gezette tijden, in vacan- tiedagen b.v. Zijn vrouw en kinderen moesten eigenlijk maar op het „vasteland" blijven wo nen. Het moest een eiland voor Adammen wor den, een paradijs-achtige speeltuin voor ver moeide City-heeren, voor mannen van de Beurs, die „kapot" waren geraakt in een jaar van ze- nuwachtigen graairarbeid, voor vrijgezellen van Londen, die kind noch kraai hadden en die ge trouwd waren aan hun bezigheden en daarom vaak droef te moede waren. Dat slag men- schen, die Adammen, zouden het eiland Steep Holm, het lustoord in de zee, moeten komen be volken. En zoo zal geschieden, De huurder van het eiland heeft een club gevormd, de „Holiday Hundred", een Club voor Mannen. Het ledental moet tot honderd beperkt blijven, aangezien het eiland niet meer man kan dragen en voor» zien, luttele hectaren als het groot is. En men moet er de ruimte hebben. Een prospectus, dat een Beursman mij heeft laten zien, gewaagt in geestdriftige bewoordingen van het plan en van de heerlijkheden van het eiland. Het zegt, dat mijn vriend vlug moet wezen, daar het le dental al bijna compleet is. Het zegt ook, dat de adspirant-clubleden al zoo ongeduldig zijn en hem bedelven onder smeekbrieven, vragend, dat het eiland zoo spoedig mogelijk voor hun ontvangst gereed moge zijn. Maar daar zal nog wel wat-tijd mee heengaan. Eens was het eiland bewoond door een compagnie zeesolda ten. De barak, waar de militairen onderdak hadden, staat er nog. Dat bouwwerk moet het hotel van Adamseiland worden. De gasten zul len jachtgeweren mee moeten brengen om de konijnen, die Adamseiland in bezit genomen hebben, te decimeeren. De vreedzame mannen, die eiken dag van het jaar behoudens de va- cantiedagen met paraplu en City-bag naar hun kantoren in Londen gaan om er d'i arbeid van den dag te verrichten, zullen op hun eiland woeste jagers worden, in hooge laarzen, met formidabele geweren, schietend konijnen. In een mannen-paradijs, een Engelsch mannen-para dijs, mogen golflinks -en tennisvelden niet ont breken. Wat een variatie van ontspanning be looft het te geven, jagen en visschen, tennissen en golfspelen, eten en drinken van het goede, dat deze paradijsgrond zal opleveren. Mocht er niet genoeg zijn, dan zal de snelle motorboot van den „Welshman", die dit plan uitwerkt, in verdere behoefte voorzien door aanvoer uit het Britsche vasteland. Het wordt een modern pa radijs. De ongerepte natuur zal er een verbond sluiten met de nieuwste techniek op het gebied van binnenhuis-inrichting, kookkunst, muziek en ander gerief en vermaak. Een legertje oud soldaten zal in dienst van de organisatie komen en de Adammen op hun wenken bedienen. Als alle kleine onbewoonde eilanden aan de Engelsche kust is Steep Holm volgens de mare bevolkt met geesten, de geesten van hen, die e,< door de eeuwen heen korter of langer hebben gewoond en aan hun einde zijn gekomen. De legende wil, dat het eiland vaak een toevluchts oord en schuilplaats voor kluizenaars is ge weest, dat er een weduwe van een Engelschen koning bijna duizend jaar geleden in rouw en droeve herinnering haar laatste dagen heeft doorgebracht. Ook wil men weten, dat een an dere koning, uit een donker verleden, er zijn krijgsgevangenen heen stuurde om hen er te la ten verhongeren. Maar de Adammen van onzen tijd, die er elk jaar de kennismaking met moe der Natuur zullen komen hernieuwen, zullen zich hun plezier wel niet laten bederven door de spoken, die er „eventueel" mochtend rond waren. (Niet-Of f Icieel) 454e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 19 Augustus 1930. 3e Klasse. 2e Lijst. Hooge Prijzen. 2279 1500. 6302 1000. 1998, 7942, 14139. 18599, 19557 elk ƒ100. Prijzen van 45. 57 94 187 257 289 310 329 330 346 452 473 493 523 545 598 625 648 659 662 671 696 756 757 828 852 92.3 945 946 991 1027 1061 1125 1208 1315 1362 1369 1405 1440 1517 1518 1538 1562 1601 1646 1677 1683 1762 1776 1782 1839 1878 1882 1904 1989 2079 2131 2165 2208 2245 2268 2310 2354 2368 2404 2440 2453 2493 2577 2598 2620 2632 2709 2771 2821 2832 2868 2873 2887 2933 2954 2983 3021 3029 3033 3049 3140 3175 3194 3230 3248 3322 3349 3370 3377 3430 3437 3485 3501 3502 3718 3719 3726 3769 3862 3958 3979 4030 4055 4092 4109 4123 4162 4210 4218 4251 4276 4420 4433 4467 4479 4513 4566 4570 4597 4612 4693 4719 4730 4754 4829 4836 4862 4910 4937 5074 5120 5184 5191 5216 5286 5287 5331 5383 5403 5407 5426 5455 5527 5562 5581 5589 5612 5651 5660 5675 5707 5896 5909 5956 6001 6002 6007 6013 6037 6054 6231 6366 6368 6398 6415 6423 6447 6487 6519 6526 6578 6680 6685 6728 6855 6955 7038 7071 7115 7128 7135 7166 7211 7257 7271 7274 7325 7360 7367 7457 7461 7507 7518 7540 7551 7601 7658 7698 7777 7816 7822 7854 7881 7889 7983 8010 8045 8284 8302 8333 8344 8364 8414 8441 8472 8552 8558 8669 8796 8815 9067 9099 9156 9164 9198 9213 9255 9319 9362 9390 9447 9678 9896 10020 10043 10064 10082 10088 10124 10129 10224 10279 10417 10419 10420 10423 10483 10530 10549 10554 10597 10615 10619 10672 10679 10712 10739 10749 10765 10792 10790 10840 10867 10896 11023 11044 11115 11140 11245 11457 11508 11531 11564 11581 11700 11761 11764 11802 11807 11808 11819 11887 11901 11915 11935 11973 12020 12120 12158 12195 12218 12298 12329 12414 12443 12527 12585 12594 12601 12629 12731 12738 12788 12852 12858 12902 12904 12915 13078 13106 13205 13212 13252 13254 13290 13321 13322 13335 1336? 13446 13468 13506 13536 13552 13564 13576 13605 13625 13627 13659 13729 13808 13832 13843 13872 14073 14088 14367 14370 14377 14510 14511 14541 14547 14576 14650 14694 14735 14778 14796 14840 14893 14912 14945 15158 15217 15233 15256 15287 15319 15351 15402 15472 15614 15632 15717 15784 15857 15866 15931 15948 15979 16014 16050 16051 16064 16122 16131 16244 16293 16395 16450 16496 16565 16650 16705 16747 16775 16796 16801 16819 16853 16862 16960 I6P76 16980 17147 17181 17251 17342 17382 17569 17608 17685 17741 17748 17821 17921 17942 17971 17988 18004 18072 18078 18082 18109 18118 18170 18177 18208 18266 18360 18367 18427 18432 184.55 18460 18464 18549 18550 18625 18683 18756 18797 18831 18872 18914 18951 19005 19018 19019 19083 19163 19167 19201 19239 19256 19272 19317 19345 19354 19360 19363 19447 19499 19548 19563 19586 19670 19741 19743 19860 19887 19933 19980 20025 20090 20116 20146 20161 20179 20205 20272 20302 20501 20551 20560 20564 20595 20598 20612 20640 20673 20745 20780 20848 20990 20995. m./z. Verbetering: 3e Klas, le Lijst. 15597 15557- Gisteren zijn boven San Antonio in Texas 2 legervliegtuigen met elkaar in botsing ge komen tijdens manoeuvres op een hoogte van 100 M. Beide vliegtuigen stortten naar bene den. De vliegeniers werd op slag gedood. DE „ZEP" NAAR ZWITSERLAND. De Graf Zeppelin is vanmorgen te 5.15 onder commando van kapitein Lehmann op gestegen voor het maken van een vluchf boven Zwitserland. Dertig passagiers bevin den zich aan boord. Naar uit Aalborg gemeld wordt, is Maan dag in de nabijheid van Siversblet een vlieg tuigongeluk gebeurd. Een sportvliegtuig, be stuurd door den bekenden Deenschen vlieger La Cour en een mechanicien meevoerende, stortte tengevolge van het loslaten van den linkervleugel der machine van een hoogte •van 400 M. plotseling naar beneden. De pi loot was op slag dood, terwijl de mechani cien zwaar gewond werd.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7