mtmnschii Cturant. „Gewone zeepsoorten kunnen ernstige irritatie veroorzaken," FEUILLETON. Hun beiden weg. Radio-hoekje Lina Cavalieri's beroemde methode: Provinciaal nieuws )ff. 196 1930 HiHdird twee en dertigste Jaargang. Donderdag tl Augustus Vrijdag 22 Augustus. 'Hilversum, 1875 M. 8.V. A. R. A. Or gelconcert. 9.—10.V. A. R. A. Gramofoon- nlaten. 10.Morgenwijding te verzorgen Soor den V. P. R. O. 10.15 V. A. R. A. Voor dracht. 10.30 V. A. R. A. Ziekenuurtje. 11.30 ,V. A. R- A. Gramofoonplaten. 12.15—2.15 A.V.R.O.. Concert door het A.V.R.O.-Vacantie Orkest. Mimi Geynes, Paul Harden en Hans Weissbach. 2.153.Gramofoonplaten. ,3 __4.Concert. A. V. R. O.-Kwintet. 4. V. A.R- A. „Onze keuken", door P. J. Kers. 4.45 V. A. R. A. Voor de kinderen. 5.45 V. !A. R- A. Concert. 6.50 V. A. R. A. Actueel allerlei. 7.05 V. A. R. A- Vervolg concert 7.45 V. A. R- A. Politieber. 8.01 V. P. R. O. Gra1- pofoonplaten. 8.45 V. P. R. O. Ds. G. Hor reus de Haas: Lezing. 9.20 V. P. R. O. Pers berichten. 9.25 V. P. R. O. Gramofoonpl. 10.— V. P. R. O. Persberichten. 10.10 V. P. iR. O. Mevr! Jodjana: „Iets over de beteekenis van de Perzische taal, geschiedenis, dichters ien dichtkunst". 10.30—11.15 V. P. R. O. Gramofoonplaten. 11.15 V. A. R. A. Gramo- ifoonplaten. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M) f(Ned. Omroep, Alg. programma te verzorgen door de N. C. R. V.) 8.159.30 Concert. 110.3010.50 Bijbellezing. 12.302.Con cert. Mevr. v. RavenzwaayMöllenkamp, zang. Hermann, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2.-4.Gramofoonplaten. 4.5.30 Concert door „Het Hollandsch Harpkwartet" m. m. v. Leo Oostdam, fluit. 5.30—6.30 Orgelconcert door J. A. de Zwaan. 6.307.Gramo foonplaten. 7.7.30 Bezoek van den radio- !tr' 7.30—8.Gramofoonplaten. 8. 10.45 G. Spit; „Modern Snelverkeer, Spoor- Y«egen' Automobilisme en Luchtverkeer". Muzik. medew. Chr. Radio-Orkest. 10.— ca. Persberichten. 10.4511.30 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. E. Owen, viool. K. Thomson, piano. 12.50 Orgelconcert door L. H. War ner. 1.502.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.— Piano-recital door C. Smith. 7.20—7.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Dialoog. 10.05 Nieuwsber. 10.30 Con cert. Octet, H. Williamson, tenor. 11.20— 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.40 Gramofoonpl. 9.05 „La Basoche" van Mes- sager. Solisten en orkest. Langenberg, 473 M. 7.25—7.50 Gramo foonpl. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.20 11.20 Opening van de Radio-Tentoonstelling te Berlijn. Orkest, koor en sprekers. 11.20— 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonpl. I.25—2.50 Orkestconcert. 5.10—5.50 Kinder uurtje. 5.506.50 Concert. Pianiste en bari ton. 8.209.15 Orkestconcert. 9.20 „Kolpor- tage". Blijspel in een voorspel en drie bedrij venvan G. Kaiser. Daarna tot 12.20: Or kestconcert. Kalurtdborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkest concert. 3.50—5.50 Orkestconcert en zang. 8.20—9.— Orkestconcert. 9.-9.35 „Til- faeldigheder". Tooneelstuk in 1 bedrijf van O. Benzon. 9.3510.Piano-recital door Fol- mer Jensen. 10 2011.20 Orkestconcert. II.20—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 3.20 Concert uit de Kur- zaal te Oostende. Orkest en cellist. 5.20 Trio concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Gramofoon platen. 8.50 Orkestconcert. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Zeesen, 1635 M. 6.10—7.20 Lezingen, 7.207.50 Gramofoonplaten. 9.20—12.20 Lezingen. 12.261.15 Gramofoonpl. 1.15 2.20 Berichten, 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Citherconcert. 9.05 waarschuwt LINA CAVALIERI de beroemde Parijsche schoonheids-specialiste „Ik beveel altijd Palmolive zeep aan en om een heel goede redende planten- oliën, waaruit Palmolive is samen gesteld,zijn onschadelijk, verzachtend en versterkend voor de huid," NJVU3L IN haar luxueuzen Salon, aan de Avenue Victor Emmanuel-Ill, te Parijs, waar zij haar tallooze cliënten uit de Fransche en internationale aristocratie ontvangt, waarschuwt Madame Cavalieri tegen het gebruik vangewone zeepsoorten,die de huid droog en schraal kunnen maken en de delicate gelaatskleur aantasten. Zij beveelt daarentegen Palmolive zeep, die de weldadige palm- ~r| CENT en olijfoliën bevat, ten zeerste aan: „om de huid zacht en soepel te hou den", en verstrekt haar cliëntèle het volgende eenvoudige recept, dat ieder gemakkelijk twee maal daags thuis kan toepassen: 61, Avenue Victor Emmanuel-III, Parijs. Voor 't ter ruste gaan het gezicht twee minuten lang masseeren met uit Palm olive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim; daarna mijn Campher No. 5 op gezicht en hals aan brengen. Laat dit eenigszins indrogen, dan licht poederen en tot den morgen laten inwerken. Bij het opstaan met Palmolive zeep en vervolgens met mijn Lotion onctueuse No. 7 afwasschen, en mijn Crème No. 2 aan brengen. PER STUK 24.592 schoonheids-specialisten, over de geheele wereld verspreid, bevelen mét Lina Cavalieri uit sluitend deze methode aan. H-30-1 A Vrij naar het Engelsch H. A'IONSEN 49) Wel, als je hem niet moogt lijden, kun je immers altijd nog terugkomen. Het is in ieder geval de moeite van het probeeren waard. Je krijgt eiken dag zoo'n aanbod niet. Ben je niet van plan er op in te gaan, Dick? Alles goed en wel, stribbelde Dick te gen, maar we moeten zien geld te maken, veel gelden de eenige plek, waar je dat kunt doen, is Londen. Voor mijn part bestond er geen Lon den! zei Audrey. Ik Heb er een 'hekel aan. Ik ben er beu van, het hangt me de keel uit! Ik wil niet in Londen wonen, als we eenmaai getrouwd zijn. En die heerlijke flat dan, die we zou den huren? Stel je eens voor, hoeveel heerlijker een oud huis met een balkenzoldering en een grooten open haard zou wezen, dicht aan zee en midden in het vrije land! Als we op het land woonden, Dick, dan zouden we al heel gauw in staat zijn om zelf een autotje te hou den, wat in Londen onmogelijk zou wezen. En wat zou het niet heerlijk zijn, dat we kon den sparen om nu en dan een weekje naar de stad te gaan. We zouden daar honderd keer meer genieten dan wanneer we er altijd woonden. Ja, dat is wel zoo, zei Dick. Maar wat zal er met jou gebeuren, al_s je weer thuis komt. Je vader Zie je dat dan niet? vroeg Audrey. Als vad(| zich niet bedaard houdt en er op aan dringt dat ik in dat engagement zal toestem men, dan kan ik in werkelijkheid uit huis wegloopen en kun je me vinden ergens in een hutjeeen hutje zal er vast wel te vinden zijnen danZe hield op en klapte in de handen van opwinding. O, Dick! Wat een idee! Wat kostelijk! Neem je het alsjeblieft aan. Kijk eens aan, als je op een ander kan toor kwam en ik kon het niet uithouden in Londen, waar moest ik dan heen? Dan kon je hierheen komen, zei Dick. Terwijl jij in Londen was? Dan kon je net zoo goed in Devonshire zitten, want dan zagen we elkaar al even weinig. En dan, je weet nu zelf toch wel, hoe moeilijk er in Lon den aan een baantje is te komen! Niemand geeft je daar twee pond in de week met kost en inwoning er bijen deze man biedt het je aanal heb je dan ook geen getuig schrift of zoo iets van Thomson en Jaffrey. Dat heb je mis, bleef Dick volhouden. Thomson zou me dadelijk een goede aanbeve ling willen geven, als ik maar naar zee ging. Maar hier heb je vooruitzichten, drong Joyce aan. Dat doet geen enkel kantoor geen enkel schip op die manier. En alles bij elkaar genomen, voegde Audrey er bij, mevrouw Winkles zou het niet hebben voorgesteld, als ze niet wist, dat het uitstekend was. Toe Dick, neem het nou aan. Om mij! Ik voel, dat hier een uitweg voor ons is. Ik heb er een voorgevoel van, dat deze brief, die zoo onverwachts komt, een goed voorïeeken is. Laat die kans niet voorbijgaan, Piek-/ Piek begon te lat&ea. „Was Tiere dazu sagen". Hoorspel. 10.— Saxofoon-soli door Ei Pucciarelli. Daarna: berichten en dansmuziek. A. V. R. O.-pEMONSTRATIE. Door eenige luistervinken te Egmond aan Zee is het plan opgevath om een tocht per autobus te organiseeren naar Den Haag tot bijwoning van de A.V.R.O.-demonstratie op 6 September. HEILOO. Raadsvergadering. Gisteravond vergaderde de gemeente raad van Heiloo. Alle leden waren aan wezig, behalve de Jager. Voorzitter was burgemeester jhr. van Foreest; secretaris B r u u 1. De voorzitter opende de vergade ring, waarna Keesman het woord vroeg. Deze wilde gaarne weten, welke vergoeding aan een gezin gegeven werd bij een bevalling. In de vorige vergade ring had spr. geen afdoend antwoord gegeven. De voorzitter antwoordde uitvoe rig, wat de gemeente doen zal in dit ge val. De notulen werden daarna onveran derd goedgekeurd en geteekend. Aan de orde waren de Voorstellen met betrekking tot vaststelling en wijziging van belastingverordeningen, in ver band met de nieuwe regeling van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten. B. en W. hebben het volgende schrijven aan de leden van den Raad gezonden: Bij de wet van 15 Juli 1929 (Staatsblad No. 388) is een nieuwe financieele verhou ding vastgesteld tusschen het Rijk en de Ge meenten. Tengevolge van dio wet zullen verschil lende besluiten moeten worden genomen met betrekking tot de inkomsten van de gemeente. Bij die wet is de heffing van een plaatse lijke inkomstenbelasting of de heffing van op centen op de Rijksinkomstenbelasting afge- geschaft. In de plaats daarvan is ingesteld een door het Rijk te heffen „gemeentefondsbelasting", welke belasting met 50 opcenten op de ver mogensbelasting en eventueel nog andere uitkeeringen uit 's Rijks kas zullen vormen een „gemeentefonds". Uit dat gemeentefonds wordt aan elke ge meente een uitkeering per inwoner toegekend, berekend volgens een in de wet opgenomen formule, welke berekening geldt voor een vijf jarig tijdvak, de eerste dus voor de jaren 1931/1932 tot en met 1935/1936. Hoe groot die uitkeering zal zijn, is nog niet vastge steld, doch volgens een voorloopige bereke ning zal die naar een van den Minister van Financiën ontvangen mededeeling bedragen 3.7970. Bij een bevolking van 4700 inwo ners zou dus de uitkeering bedragen 17845.90. Bovendien ontvangt deze gemeente uit dat fonds een uitkeering ten bedrage van 75 der jaarwedden van den Burgemeester en den Secretaris tot een maximum van 3.000.00 De heffing van de gemeentefondsbelasting is bij de wet vastgesteld. De grondslag van de heffing is het zuiver inkomen berekend volgens de wet op de Rijksinkomstenbelas ting. De bij die wet bepaalde kinderaftrek geldt ook voor de fondsbelasting. Die aftrek gaat verder dan die onzer gemeentelijke in komstenbelasting. Een hierbij gevoegd overzicht geeft de ver schillen aan tusschen de gemeentefondsbelas ting en de gemeentelijke inkomstenbelasting, zooals die in het loopende jaar is geheven. Volgens een raming door den Inspecteur der Directe Belastingen zal in deze gemeente aan gemeentefondsbelasting worden opge bracht 36399.00, terwijl de gemeentelijke inkomstenbelasting ongeveer 65000.00 be droeg. Hierbij' mag niet uit het oog worden verloren, dat thans door het Rijk 50 opcen ten op de vermogensbelasting zullen worden geheven, terwijl tot nu toe in deze gemeente geen opcenten op die belasting geheven wer den. De gemeente heeft het recht opcenten te hef fen op de fondsbelasting. De opcenten mo gen al of niet progressief zijn, door den Raad te bepalen, en in den regel niet gaan tot een hooger aantal dan 80. Uit onderstaande be rekening zal U blijken, dat wij de heffing van 10 opcenten voldoende achten. Omdat in de fondsbelasting zelve reeds een niet onbe langrijke progressie is opgenomen en het ver schil tusschen de gemeentefondsbelasting en de inkomstenbelasting dezer gemeente in de Natuurlijk neem ik het aan. Het komt echt uit den hemel gevallen. Ik zal dadelijk een telegram sturen, dat i'k het aanneem. Ik wou de zaak eerst maar eens van alle kanten bekijken. XXXIV. De donkere, magere man keek den trein langs, die voor het perron stil hield. Er stap ten slechts drie menschen uit. Twee waren boeren. De derde was blijkbaar de man, dien hij kwam afhalen. Ardley Manners? vroeg hij. Juist! zei Dick. Antony Waring stak een magere, gebruinde hand uit. Aan zijn pink droeg hij een zwaren, gouden ring, waarop de teekens van den die renriem gegraveerd waren. Hij had een rij broek aan, zware bruine schoenen, een duf- felsche jas en een pet. Zijn haar was pik zwart en zijn gezicht en nek verbrand van de zon. Zijn handdruk was stevig en hij zag er flink gezond uit. Hij had een fijn gevormd gelaat met een smallen neus, een kleinen mond en een vierkanten kin. Hij was een jaar of vijf en dertig. Dick vond hem een kerel zooals hij er nog zelden een gezien had. Ik ben in mijn schik, dat u er bent, zei Waring. Waar is uw bagage? In de goederenwagen. Ze gingen naar het achtereinde van den trein en zagen daar dat Dick's bagage reeds op het perron gezet was. Waring gaf eenige orders. Hij ratelde ze vlug af, kort en scherp. Dick vond, dat hij niet op zijn mondje geval len was- £ea kruier to&t eerste plaats ten goede komt aan de lagere l inkomens, zouden wij een progressief opeen- tentarief hebben ontraden. Nu slechts 10 opcenten geheven zullen worden is er zeker geen aanleiding, om op die heffing progressie toe te passen. Voorts heeft de gemeenteraad de bevoegd heid te bepalen, dat de gemeente voor de hef fing van de gemeentefondsbelasting wordt geplaatst in de tweede of derde klasse. Het geen de gemeentefondsbelasting bij plaatsing in een lagere klasse meer opbrengt wordt rechtstreeks aan de gemeente uitgekeerd, bo ven de uitkeering uit het gemeentefonds. Bij plaatsing in de eerste klasse vangt de belastingplicht aan bij 800 voor gehuwden en 700 voor ongehuwden. In de tweede klasse zijn die cijfers 100, in de derde klasse 200 lager. Onze geldende verordening bepaalt als af trek voor noodzakelijk levensonderhoud f 600 voor gehuwden (kinderaftrek buiten beschouwing gelaten) en 350 voor onge huwden. Bij plaatsing van de gemeente in de eerste klasse wordt èen aantal tegenwoordig aanslagplichtigen vrijgesteld, doch dit zijn de minst draagkrachtigen. Bovendien is de be- noodigde belasting op andere wijze te vin den, zoodat er o.i. geen aanleiding bestaat om van de bevoegdheid tot plaatsing der ge meente in klasse 2 of 3 gebruik te maken. Grondbelasting. Behalve de opcenten op de grondbe lasting, waarin geen wijziging behoeft te worden gebracht, zal voortaan aan de gemeente worden uitgekeerd drie vier de gedeelte van de opbrengst der grond belasting, welke uitkeering voor deze ge meente bedraagt 8755.53. Personeele belasting. De personeele belasting zal door het Rijk worden geheven, terwijl de op brengst zal worden uitgekeerd aan de gemeente. Die opbrengst is ongeveer 25000. Bepaald kan worden in welke klasse de gemeente voor de heffing wordt ge rangschikt, terwijl ook in onderscheide ne belastingbedragen verandering kan worden gebracht of de heffing naar ver schillende grondslagen geheel kan wor den afgeschaft. Meermalen is gesproken over verla ging van de klasse waarin deze gemeen te geplaatst is en wij hebben er onze medewerking aan verleend om, zooals de toestand was, tot verlaging te komen. Naast de opcenten op de gemeentefonds belasting zal de personeele belasting' een verteringsbelasting dus de sluit post van de gemeentelijke begrootingen moeten vormen. Wij zijn er in geslaagd een regeling te treffen zonder de perso neele belasting te verzwaren, doch heb ben het niet zoo ver kunnen brengen, dat wij een verlaging kunnen voorstel len. De geheele nieuwe regeling berust nog op ramingen, die mee en tegen kunnen vallen. Voorzichtigheid is dus geboden en die eischt, dat geen verla ging van belasting wordt ingevoerd, al vorens vaststaat dat de inkomsten ge mist kunnen worden. Met de opcenten meegerekend beteekent een verlaging van één klasse een mindere opbrengst van ongeveer 5500.een bedrag te groot om het op andere wijze te vinden, te meer waar de personeele belasting niet verhoogd wordt. Wanneer de nieu we regelingen in werking zijn getreden en over de juiste cijfers kan worden be schikt, zal in de eerste plaats overwogen dienen te worden of tot verlaging van deze belasting kan worden overgegaan, Over de laatste belastingjaren worden door de provincie 20 opcenten en door het Rijk 10 tot 20 opcenten op deze be lasting geheven. De bevoegdheid van het Rijk en de Provincie om opcenten op de personeele belasting te heffen vervalt. Die opcenten vertegenwoordigen 5000 en 3200.—. Het komt ons voor, dat die bedragen aan de gemeente ten goede be- hooren te komen. Bovendien worden thans door het Rijk opcenten geheven op de grondsla gen paarden en automobielen. Het extra belasten van die grondslagen komt ons niet gewenscht voor. Wij stellen U daarom voor te besluiten in de rangschikking dezer gemeente voor de heffing van personeele belasting geen wijziging te brengen en de opcenten, te heffen op de hoofdsom dier belasting, te bepalen als volgt: Voor het gedeelte der gemeente behoo- rende tot de 7de klasse: tot een belast bare huurwaarde van 150.00 70 opcen ten; meer dan 150.00 en niet meer dan 300.00 80 opcenten een ijzeren hekje heen naar den weg. Een hooge sjees stond er voor te wachten. Hierop! zei Waring. Hij liet den achterwand omlaag klappen en maakte de kettingen er van vast. De kruier hief den grooten koffer er op en zette den handkoffer er bij. Waring steeg in en nam de leidsels. Dick kwam naast hem zitten. Wat dek? vroeg Waring. Graag, antwoordde Dick, den deken over zijn knieën trekkend. De weg was heuvelachtig. Met moeite trok het paard hen tegen de hellingen op en als ze boven op waren, konden ze in de verte even de zee zien; omlaag ging het in gestrekten draf, zoodat ze danig heen en weer werden o-eschud. De stilte werd slechts verbroken door de regelmatige hoefslagen van 't paard, het knarsen der ijzeren wielbanden, het ge schreeuw van meeuwen en het geritsel in de struiken, als ergens een konijn opsprong en wegholde. Nu en dan wierp Dick een zijde- lingschen blik op den man naast hem. Wa ring zat recht voor zich uit te kijken, alsof hij "bezig was een heel rustig vraagstuk op te lossen. „Als u boken hebt, breng ze dan mee. Het is hier erg stil". Dat had hij geschreven. Dick voelde den moed zinken. Eenzaam? Het was een afschuwelijk woord. Het deed hem den ken aan een verlaten eiland, zonder Audrey, met geen ander gezelschap dan een raadsel- achtigen man, die zijn tong scheen achterge laten te hebben in de bosschen van West- Afrika. Na afscheid genomen te hebben van Joyce, W3ê IM" djSft <&org$n met Audjeyj$§r J$0: meer dan 300.00 90 opcenten; voor het gedeelte der gemeente behoo- rende tot de 4de klasse (z.g. stadsge deelte): beneden 225.00 70 opcenten; van 225.00 tot 450.00 80 opcenten- boven 450.00 90 opcenten Woonforensenbelasting. De forensenbelasting in den tegen- woordigen vorm zal vervallen, doch de heffing van een z.g. „woonforensenbe lasting' blijft mogelijk. Die belasting kan worden geheven van personen, die n i e t in de gemeente wónen, doch er geduren de meer dan 90 dagen nachtverblijf heb ben of op meer dan 90 dagen de beschik king hebben over een gemeubileerde kamer(s). Die gevallen komen hier niet of heel weinig voor, zoodat tot invoering van die belasting geen aanleiding be- St&ftt Uitkeering uit het G. E. B. Nu wij voor een geheel nieuwe toe stand komen te staan en het G. E. B. bij een zeer redelijke stroomprijs en goede arbeidsvoorwaarden een niet onbelang rijke winst oplevert, komt het ons alles zins gemotiveerd voor bij de berekening van de toekomstige inkomsten de uit keering van een gedeelte van die winst op te nemen. Overzicht van de bestaande en de nieuwe stand van de inkomsten: Overzicht van de gevolgen der nieuwe wettelijke bepalingen en vorenbedoelde regelingen (in ronde cijfers): Voortaan zal niet meer worden ont vangen oude uitkeering van een gedeelte der jaarwedden van Burgemeester en Secretaris 600.00 Uitkeering per inwoner volgens de oude wet 5700.00 opbrengst gemeentelijke inkomstenbelasting 65000.00 Totaal71300.00 In plaats daarvan zal worden ont vangen: nieuwe uitkeering van een gedeelte der jaarwedden van Burgemeester en Secretaris 3000.00 uitkeering uit het gemeen tefonds 17800.00 Opbrengst personeele be lasting plus de tot nu toe door Rijk en Provincie ge heven opcenten33200.00 75 der grondbelasting 8700.00 10 opcenten op de fonds belasting 4000.00 Meer uitkeering uit winst G. E. B. 4600.00 Totaalj 71300.00 Behalve de hierbedoelde uitkeeringen van personeele belasting en grondbelas ting, wordt deswege ook ontvangen «da tot nu toe geheven opcenten op die be lastingen. B. en W. stellen voor de nieuwe finan cieele regelingen vast te stellen als boven is aangegeven door bekrachtiging van de bijgaande verordeningen en besluiten. De voorzitter lichtte de bijlage uitvoerig toe. De regeling, zooals B. en W. die aan den raad voorgelegd hebben, komt volgens spr. voornamelijk ten goe- de aan de kleinere inkomens. Spr. ge loofde, dat de gemeenteraad in dezen een goede stap zal doen met het aanne men van dit voorstel. De heer V r ij b u r g kan over het alge meen wel met de voorstellen van B. en W. accoord gaan. Toch had hij eenige bezwaren. Er was volgens spr. wel eeni ge redenen, om Heiloo in de 2de klasse te plaatsen; daardoor zou men het te kort van 4600.dat nu gedekt wordt door een gedeelte van de winst uit het G. E. B., kunnen dekken. Er wordt 20 grondbelasting gehe ven. Spr. wilde die verlaagd zien tot 10 omdat vooraT in den laatsten tijd in het land- en tuinbouwbedrijf een ernstige crisis is ontstaan, die het bestaan moei lijk maakt. De belasting op de biljarts moesten billijkheidshalve worden afgeschaft. Wat de personeele belasting betreft, voor deze is Heiloo in tweeën gesplitst. Een groot deel zat in de 7e klasse, ter wijl het deel dat aan Alkmaar grenst, in de 4de klasse geplaatst is. Spr. zou die in de 3de klasse wenschen, ook omdat Alkmaar zijn bewoners in de 3de klasse heeft. De heer Keesman kon zich met de voorstellen van B. en W. niet vereenigen. Hij vond, dat ue kleine inkomens nog steeds te zwaar belast werden. Over het algemeen wordt in Heiloo meer belasting geheven van de kleine, dan van de den afgereisd. Samen waren ze zwijgend naar het station gereden. Tien minuten lang hadden ze daar rondgedrenteld en tijdschrif ten gekocht en slechts nu en dan een enkel woord gewisseld, zonder elkaar in de oogen te durven zien. Toen had de chef gefloten en een enkel kort oogenblik hadden ze elkaar omarmd gehouden. Daarna had hij nog even uit het portier gehangen om haar tot het laatst te kunnen zien en dan had Dick alleen gezeten in een leege coupé, een leege wereld, een onuitsprekelijke verlatenheid. Uur na uur zat hij zoo, Audrey steeds ver der en verder achterlatend, zonder den min sten troost, voortjagend onder grijze luchten door het sombere landschap. Als ze toen door de kracht harer liefde, den afstand had kunnen overschrijden en bij hem in de coupé was gekomen, dan zou hij al zijn trots opzij, gezet hebben en met haar getrouwd zijn in het eerste het beste dorpje, zonder dat hij geld had, zonder betrekking, dankbaar en ne- nerig. Kunt u rijden? vroeg Waring op eens. Dick schrok op uit zijn droeve mijmerin gen- Ja zeker. Waring gaf hem de leidsels over en haalde een doorgerookte pijp te voorschijn, die hij begon te stoppen. Tabak? presenteerde hij. Dick schudde het hoofd. r N'ee, dank u. Wordjt .vervolg^

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3