L.E.T.T. schermerhorn. egmond aan zee. zuid- en noordschermer. hoog en laag water te bergen aan zee in zomertijd. 22 groote inkomens. Vervolgens had spr. bezwaren tegen de post, welke uit het G. E. B. getrokken wordt. Een winst tot belasting maken, is onbillijk. Men mag niet vergeten, dat de stroomprijs voor allen gelijk is. Spr. wilde de gemeente geheel in de 4de klasse geplaatst zien. Dat zou Hciloo ongeveer 15000 kosten. Die 15000 en het tekort van 4600.— kunnen wel op een andere manier verkregen worden. .Volgens spr. zou het billijk zijn, belasting op de vermogens te leggen. Dat wat de opcenten betreft, ziet spr. in de voorstel len een onbillijkheid. Ieder zou nu 10 opcenten moeten betalen. Spr. zag lie ver, dat de opcenten progressief geno- methode te werk, dan zou men komen men werden. Gaat men volgens die tot een bedrag van ongeveer 20.000, zoodat dan beide nadeelige posten ver dwenen zouden zijn. Ten slotte kwam spr. tot de conclusie, 'dat de regeling van B. en W. niet in het belang is van de lage inkomens, hetgeen spr. zeer betreurde. Ook de heer V a h 1 had eenige opmer kingen. Hij vond de personeele belasting ook te hoog. Deze moest noodig ver laagd worden. En spr. voelde ook niets voor een indeeling der gemeente in twee klassen. Wat het G. E. B betreft, zou hij liever de tarieven verlaagd willen zien. De heer Schuit kon over 't algemeen wel accoord gaan met de voorstellen van B. en W. Wel vond ook hij de per se neele belasting te hoog, maar het is de vraag, hoe men anders aan het be- noodigde bedrag komt. Wat het G. E. B- betreft, spr. kon het idee niet toejuichen, maar wist ook geen anderen weg te vin den, om het ontbrekende bedrag aan te zuiveren. De heer S e n g e r s merkte op, dat als men den raad van den heer Keesman opvolgde, men het kapitaal uit de ge meente weg joeg. Men moet daarmee wel voorzichtig zijn. De heer van 't Veer kon zich ook niet best met de post van het G. E. B. .vereenigen. De voorzitter merkte op, dat de hoogere inkomens wel zwaarder ge troffen zullen worden. Het is moeilijk, om een goede regeling te treffen, nu men over geen praktijkervaring beschikt. B. en W. hebben getracht, zooveel mogelijk aan den gunstigen kant te blijven. Zij stellen zich voor, om als deze regeling niet goed mocht blijken te werken, met •andere voorstellen te komen. Spr. drong er op aan, om Keesman's raad, om 50 op- centen op de vermogensbelasting te hef- fen, niet op te volgen. Daardoor wor- den de vermogens zwaar getroffen en zal er geen sprake van zijn, dat vermo gend» menschen. zich in Heiloo gaan vestigen. Het aantal opcenten moet daarom zoo klein mogelijk blijven. De stroomprijs is in Heiloo laag, vond spr. En als men een bedrag van 4600 uit het G. E. B. haalt, dan geloofde spr., dat dit wel geoorloofd is. Mogelijk kan men het volgend jaar de stroomprijs ver lagen, maar eerst moet men zien, hoe het nieuwe systeem werkt. Spr. drong er ten slotte op aan, de voorstellen te aanvaarden. Wethouder Opdam merkte op, dat alles zoo billijk mogelijk berekend is. De heer Keesman bleef bij zijn idee. De hoogere inkomens worden iets min der belast dan tot nu toe. Spr. geloofde, dat de burgerij de personeele belasting heel hoog vindt. De heer Schuit vroeg, of verschui ving van personeele belasting naar ge- meentefondsbela§ting wel zooveel beter is. Spr. meende dat te betwijfelen. Ten slotte stelde de heer keesman voor, om de inkomstenbelasting te ver minderen en daarvoor in de plaats te stellen progressieve opcenten op de ver mogensbelasting. Wethouder Maas Geesteranus waarschuwde daar tegen. Het voorstel van den heer Keesman werd niet gesteund en kwam dus niet In stemming. Een voorstel van den heer V r ij b u r g om de belasting op de biljarts af te schaffen, werd verworpen met 9 tegen 2 stemmen (voor de heeren Vrijburg en van 't Veer). Een voorstel van den heer Schuit, om die belasting te halveeren, indien mogelijk, werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen (dezelfde en de heer Schuit voor). Ten slotte werden de voorstellen van B. en W. zonder h. s. aangenomen. De heer Keesman wenschte geacht te wor den tegen te hebben gestemd. Voorstel tot het sluiten van een overeenkomst met de gemeente Alkmaar inzake hulpverleening bij brand. De voorzitter lichtte het voorstel toe. De bedoeling is, een overeenkomst met de gemeente Alkmaar aan te gaan, waarbij Heiloo de beschikking krijgt over twee motorbrandspuiten. Men zou zelf ook wel een motorspuit kunnen aan schaffen, maar de kosten daarvan zijn vrij groot, terwijl voor onderhoud en proefspuiten ook nog een aanzienlijk bedrag geëischt wordt. Waar Heiloo zoo dicht bij Alkmaar ligt, en dit laatste dag en nacht telefonisch te bereiken is, meenden B. en W. dat een overeenkomst met Alkmaar zeer wenschelijk is. Alk maar zelf voelt er veel voor. Het zal in 'geval van nrand twee motorspuiten ter beschikking stellen voor 275 per jaar. Een eigen motorspuit zou Heiloo pl.m. 1000.per jaar kosten, zoodat men voor veel minder geld twee spuiten heeft. Daarbij komt nog, dat in Alkmaar de apparaten altijd snel gereed zijn. De heer Va h 1 vond het voorstel wel mooi, maar vroeg, waar het water weg gehaald moest worden. Men is toch ge heel afhankelijk van het leidingwater. De heer Keesman vroeg, of men zich zelf niet kon redden met de Heilooër brandspuit. De V o o r z i 11 e r antwoordde, dat de Heilooër brandweer niet slecht is, maer men heeft hier een handspuit. Een over eenkomst, als boven bedoeld, vond spr. zeer geschikt. Z. h. s. werd daarna het voorstel aan genomen. Aanbieding begrooting 1931 Deze begrooting zal spoedig aan de leden worden toegezonden. De openbare vergadering werd daarna gesloten en de raad ging in geheime zit ting over. Het bezoek aan de tentoonstelling in den voormiddag was niet groot, doch tegen het aanvangsüur van het concours-hippique en demonstratie van de Rijvereenigingen was er nog een onverflauwde belangstelling. Het is niet gering als men van half een tot over acht uur met interesse de demonstratie volgt. We meenden dat het bezoek niet zoo groot was als het vorig jaar, doch uit de mededee ling van den kaartenverkoop bleek dat het bezoek grooter was dan ooit te voren. De middag begon met het concours-hip piqué éénspan merriën of ruinen, type land bouwtuigipaard, 5 jaar en ouder, waarbij 14 deelnemers waren. Als men in aanmerking neemt dat bekende rijders die hier en overal een prijs winnen, niet in aanmerking kwa men, kan men zich indenken dat dit een in teressant nummer was. De entree van een 80-tal amazones en rui ters was een mooi gezicht. Een hartelijk ap plaus en fanfares waren hun deel. Het wa ren amazones en ruiters uit de afdeelingen Anna Paulowna, Purmerend (Beemster en Omstr.), West-Friesland, Heiloo en Omstre ken, met een dames- en heerenafdeeling, en de afd. Bucephalus met twee achttallen. Ook was een mooi gezicht de parade van alle deelnemende afdeelingen van de Lande lijke Rijvereenigingen. De keuring op type Rijpaard, voorgereden door landelijke amazone of ruiter, was een nummer waarvoor zeer groote belangstelling was. Daar alle afdeelingen in het Noorder kwartier present waren had men een goed overzicht van de landelijke ruitersport in Noord-Holland. We constateerden met ge noegen dat de stand van de afdeelingen op beter peil komt. Enkele afdeelingen zijn aan merkelijk vooruit gegaan. Di tgeldt meer in het bijzonder voor Heiloo, zoowel voor dames als heeren. Wat de rijcapaciteiten aangaat (zitten en houding en inwerking op het paard) staat West-Friesland bovenaan. Voor alle achttallen geldt dat de uniformiteit (ma nier van opzadelen enz.) er op vooruit is ge gaan. Het was te verwachten dat alle achttallen hun beste beentje voor zouden zetten om voor de keuring zoo gunstig mogelijk uit te komen en men is daarin geslaagd. De prij zen werden behaald als volgt: le prijs me". Tine Saai van de afd. Anna Paulowna, 2e prijs P. de Jager Jr., Heiloo; 3e' prijs C. v. d. Ooid. Heiloo. Eervolle vermelding mej. A. van Foreest en Jb. Reine te Barsinger- liorn. De prijzen voor, den besten ruiter wer den toegekend als volgt: le prijs A. Schenk, van Barsingerhorn; 2e prijs J. Klerk, Hei loo; 3e prijs D. Doets, Anna Paulowna. Niet minder belangstelling was er voor de dressuurproef voor de afd. der Landelijke Rijvereenigingen, waaraan zeven 8-tallen deelnamen. De prh'zen werden als volgt toe gekend: le prijs West Friesland met 131 punten, 2e prijs Heiloo en Omstreken (da mes) met 129 punten, 3e prijs Heiloo en Omstreken (heeren) met 12814 punten en eervolle vermelding Purmerend (Beemster en Omstreken) met 12634 punten. Als afwisseling werden de nummers van het concours-hippique afgewerkt en voor deze nummers bestond eveneens belangstel ling. liet laatste nummer was het spring concours klasse B., waarbij een 8-tal hin dernissen genomen moesten worden. Hier aan namen niet minder dan 31 personen deel. Het bleek ons dat er met die paarden die dagelijks in de boerderij of op het land werkzaam zijn, heel wat bereikt kan worden. De prijzen werden als volgt toegekend: le prijs Jb. Reine van „Bucephalus" te Barsingerhorn; 2e prijs N. Zwart van de afd. Heiloo te Heiloo; 3e prijs J Schenk van Barsingerhorn en eervolle vermelding aan P. Meerburg van „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp. Ten slotte willen we nog opmerken dat het program te overladen was, reden waarom men te gejaagd was. Het wil ons voorko men dat men met een ruiterdag best een ge heelen middag kan vullen. Anderzijds zou den we het jammer vinden als het concours hippique in het gedrang kwam, doch een program van half één tot over 8 .uur geeft van het goede te veel. Na afloop reikte de heer J. van Gemeren de prijzen uit. Spr. zeide dat hij dankbaar was voor allen die aan de 14e land- en tuin bouwtentoonstelling hebben meegewerkt. Hij bracht dank aan juryleden en voor de spon tane medewerking van zoovelen. Spr. deed weer een beroep op allen om vanaf morgen weer hun eerste krachten in te spannen om weer voor de volgende keer mee te doen. Een woord van bijzonderen dank richtte spreker tot de pers, die aan alles publiciteit geeft. Spr. weidde uit over het verschil der jaren 1916 en thans, een verschil van beteekenis en hij meende dat de L. E. T. T. een groot deel van den bloei van Heiloo op zijn credit, zijde kon boeken. Spr. deed een beroep op allen voor de 15e tentoonstelling in 1931 en hoopte dat als we ons 3e lustrum vieren men op aller medewerking mag rekenen. (Ap plaus). Hieronder volgen de uitslagen van het concours-hippique: le pr. A. Schagen, Aartswoud; 2e pr. Jac. de Wit, Busgerbrug; 3e pr. W. N. de Jong, Medemblik; 4e pr. Gebr. Hoed, Alk maar; 5e pr. A. Zwart, Akersloot, 8 Jr. zw. bles. Schoonste geheel H. J Koeman, Bergen. Concours van éénspan Merriën of Ruinen le pr. K. Muijs, Heiloo, „ïnka" II", br. bles; 2e P/-..G. Muijs, Heiloo, „Sampie"; 3e pr. C. Muijs, Heiloo, „Catrien", merrie br. Concours van éénspan Open Klasse, le pr. A. Schagen, Aartswoud; 2e pr. Jac. de Wit, Burgerbrug; 3e pr. W. N. de Jong, Medem blik. Concours van éénspan Merriën of Ruinen le pr. J. Spaans, Koedijk; 2e pr. Jac. d» Wit, Burgerbrug: 3e pr. Gebr. Hoed, Alk maar; 3e pr. A. Zwart, Akersloot- v'--' Concours van éénspan Merriën of Rui nen van paarden welke toebehooren aan in woners van Heiloo en leden van de L.E.T.T le pr. J. Spaans, Koedijk; 2e pr. A. Zwart, Akersloot; 3e pr. C. Bakker Pz, Heiloo; 4e pr. K. Muijs, Heiloo. Rectificatie. In de lijst der bekroningen staat onder „bokekn en geten": Een groep van een bok en vijf geiten geboren in 1930 (geregis treerd) le prijs K. Muijs men leze hiervoor Geitenfokvereeniging Heiloo. De heer Boerendonk, predikant te Scher merhorn verzoekt ons het volgende te willen publiceeren. Daar uit vele aanvragen die mij bereiken langs directen en indirecten weg, om te mogen worden toegelaten in de kerk te Schermerhorn tijdens een plechtigheid die op den 27sten Aug. a.s. zou plaats vinden in be sloten kring, blijkt dat er groote belangstel ling voor deze plechtigheid is gewekt door een bericht, dat eenige weken in de pers is verschenen, ben ik genoodzaakt bekend te maken, dat van een huwelijksplechtigheid in onze kerk hier op dien dag te voltrekken, mij niets bekend1 is. U zoudt mij zeer verplichten met dit wel te willen meedeelen in Uw geacht blad. Proces-verbaal werd' opgemaakt tegen C. G,, wegens openbare dronkenschap; D. Z. wegens het niet verwijderen op last der politie; K. G. wegens schreeuwen in den nacht; H. H. D. wegens venten zonder ver gunning en opgeven van een valschen naam; D, v. C. wegens loopen in de helmbeplanting. Door den burgemeester is een vergadering van den gemeenteraad belegd tegen Maan dag 25 Augustus a.s., des voormiddags 10 uur. Evenals dit elders in den lande reeds meermalen voorkomt, is het ook in deze ge meente reeds voorgekomen, dat een vrouw het burgemeestersambt waarnam. Mevrouw N. SlootenSluit, die, nu de heer P. de Boer naar elders vertrok en dus het lidmaatschap van den gemeenteraad moest neerleggen, bet oudste lid van den raad is geworden, trad bij den onlangs te Groot-Schermer plaats ge had hebbende ernstigen brand, als plaatsver vangend burgemeester op. Als zoodanig wist zij haren tijdelijken ambtgenoot te de Rijp te bewegen de motorbrandspuit ter assistentie te zenden. Zeer terecht maakte deze autoriteit bezwaar aan een soortgelijk verzoek van anderen te voldoen. URSEM. Door het bestuur van de afdeeling van het Witte Kruis te Ursem is het batig saldo van de onlangs gehouden verloting ten be drage van 209,76 in het T. B. C.-fonds ge stort waardoor dit laatste ongeveer is geste gen tot ruim 500. Tot voor eenige tijd bleef onze gemeen te gespaard van mond- en klauwzeer onder het vee. Thans is deze ziekte bij een 8-tal veehouders uitgebroken doch gelukkig niet in erge mate. De Directie van de Radio Centrale In deze gemeente is thans druk bezig met het bouwen van het net. Dat de inwoners dit op prijs stellen blijkt wel uit het feit dat reeds een 15-tal personen zich hebben aangeslo ten tijdens den bouw en voorloopig met één station genoegen nemen. EGMONDBINNEN. De gevonden ballon. Eenigen tijd geleden vond de heer Sw. alhier in de duinen een ballon. Hij zond den ballon en aangehechte briefkaart aan het opgegeven adres te Londen en werd nu verrast met een keurige vulpen en vulpotlood toegezonden door „The Daily Herald", het bekende dagblad. Winkelsluiting. De Verordening op de winkelsluiting werd door Ged. Stat6n goedgekeurd, zoodat de verordening werd afgekondigd en Zaterdag a.s. van kracht zal zijn. De winkels zuilen dan om 10 uur des avonds gesloten moeten zijn. OTERLEEK. Onder begunstiging van prachtig weer is bij ons 17, 18 en 19 Aug. op waardige wijze kermis gevierd. Hoewel zij op zich zelf veel aantrekkelijks heeft verloren, wordt door velen er naar verlangd, ook door arbeiders, daar de meesten van hen die dagen vrij af krijgen. Hoewel we leven in een tijd van me- laise, was dat dezer dagen niet zoo zeer merkbaar. Zondag was er veel publiek, vnl. van buiten en op een klein inciden tje na is die dag goed verloopen. Maandag werd ingezet met prijsbiljar- ten waar tamelijk veel liefhebberij voor was. De prijzen vielen ten deel aan de heeren A. Hoogland, Jb. Moerbeek, K. v. Ham, D. Kay en Jb. Zwaan. De avond van denzelfden .g was be stemd voor de plaatselijke tooneelver- eeniging „Kunst naar Kracht". Voor een tjokvolle zaal bij O. de Vries voerde zi; op: „Pantofelpijn", tragisch blijspel in drie bedrijven door P. A. Pruinsma, voor een avond vca pret en jool een echt kermisstuk, dat bij de aanwezigen goed in den smaak viel. Grime en spel waren subliem, een beetje meer gang was wel wenschelijk geweest, vooral voor den hoofdpersoon. Den derden dag was gewijd aan gym nastiek en volksspelen, uitgeschreven dior de gym-vereeniging „Turnlust", op het land van C. Boeder, die het voor dien middag welwillend had afgestaan. Voor deze wedstrijden was veel be langstelling,, voornamelijk bij de vol wassenen. De uitslag van deze wedstrijden was als volgt: Meisjes en jongens van 6 tot en met 8 jaar, houtjes rapen: 1ste prijs A. Schuur man, 2de prijs Jb. Boeder, 3de prijs Jas. Bos en 4de prijs H. Heinis. Meisjes van 9 tot en met 11 jaar, bal- werpen: 1ste prijs Tr. Akkerman, 2de pr. Gre van der Gragt. Jongens van 9 tot en met 11 jaar: zak- lcopen 1ste pr. IJ. Kay, 2de pr. Jb. Kor- ver. Meisjes van 12 tot en met 14 jaar: met bal op een blaadje loopen: 1ste prijs A. Akkerman, 2de prijs A. Slooten. Jongens van 12 tot en met 14 jaar: hin- dernisbaan, 1ste prijs A. Dekker, 2de prijs K. Govers. Dames vanaf 15 jaar, prijskegelen om kunstvoorwerpen: 1ste prijs mej. Won derNes, 2de pr. mej. DeunKoning, 3de prijs mej. Akkermanv. d. Neer, 4de prijs mej. Stekelbosch. Heeren vanaf 15 jaar, prijskegelen om contanten: de Jong 1ste prijs, G. Govers 2de prijs P. Krom, 3de prijs D. Kay. J. Zwaan en H. Klerk kregen ieder nog een troostprijs terwijl voor onderlinge athletiek de 1ste prijs werd behaald door R. Boeder en de 2de pr. door J. Zijp. 's Avonds half acht werden onder groote belangstelling bij A. v. Ham de prijzen uitgereikt door den heer G. A. Rie uit Alkmaar, directeur van „Turn lust". In beide café's was mooie dans muziek, terwijl de jeugd zich kon ver maken in den zweefmolen van P. Oude- jans. OUDKARSPEL. Dinsdagmiddag hadden georganiseerd door de 5 V's de jaarlijksehe kmderwedstrij- den plaats. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door de kinderen van de O.L. School te Oud karspel en door de kinderen uit Oudkarspel, die de R.K. school te Noord-Scharwoude be zoeken. Er bestond van de zijde der kinderen weer veel animo. De uitslagen. Meisjes 6 jaar. Bal werpen- 1. Lina Eecen, 2. Afra Meester, 3. Jannie Wit, 4. Birgit Eecen. Jongens 6 jaar. Vlaggenloop: 1. Harrie Kroon, 2. Klaas Horselmg, 3. 4. Cor Roos, 5. Gerrit Spanjaart, 6. Piet Wolfswin kel. Meisjes 7 jaar. Balvangen; 1. Trijntje Kalf, 2. Truus Braas, 3. Tr. Borst. Jongens 7 jaar. Hinken: 1. Cor Biersteker, 2. Gerrit Bruin, 3. M. Rootjes. Meisjes 8 jaar. Vlaggenloop: 1. Grietje van Dort, 2. Marie Horseling, 3. Corrie Hoogeboom. Jongens 8 jaar. Hoepelen: 1. H. Kramer, 2. J. Wijte, 3. C. Biersteker, 4. T. Ameling. Meisjes 9 jaar. Evenwichtsoefeningen: 1. Mien Bol, 2. Rens Visser, 3. Joh. de Groot, 4. Marie Bruin. Jongens 9 jaar. Hinderniswedloop: 1. Gerrit Greeuw, 2. Klaas Kroon, 3. Gerrit Biersteker, 4. Herman Wolfswinkel. Meisjes 10 jaar, Bal wedloop: 1. Marie Spanjaart, 2. Geertrui Bruin, 3. Engeltje Zeeman, 4. Wilhelmina Kamp. 5. Grietje Kroon. bfwyp mfrdwl Jc9k mty Kroon, 6. Marie Molenaar. Jongens 10 jaar. Vensferspringen: 1. Jacob Biersteker, 2. Dirk Kuilboer. Meisjes 11 jaar. Evenwichtsoefeningen: 1. Nellie van Dam, 2. Gerri Jansen, 3. Vrouw tje Carnas. Jongens 11 jaar. Hindernisbaan: 1. N'ic Jruin, 2. Cor Zijp, 3 Jan Tauber. Meisjes 12 jaar. Zakloopen: 1. Aafje van Dam, 2. E. Ooijvaar, 3. Aaltje Jonker. Jongens 12 jaar. Balslaan: 1. Piet Tromp, 2. Cor Kroon, 3. Piet Borst. Meisjes 13 jaar. Hinderniswedloop: 1. Mien Drost, 2. Corrie Tromp, 3. A. MÜfte- naar. Jongens 13 jaar. Hindernisbaan: 1. Jb. van Hout, 2. J. Moeijes, 3. C. Chattillon. Tot slot van de feesten had om 7 uur een Augu stus. Hoog water Laag 2.16 2.50 11.07 23 3.11 3.42 24 4.01 4.32 0.31 25 4.47 5.16 1.25 26 5.31 6.01 2.13 27 6.16 6.41 2.58 28 6.58 7.23 3.37 29 7.40 8.04 4.18 30 8.23 8.49 5.00 31 9.14 9.43 5.41 EGMOND AAN ZEE, AugU: stus. Hoog water Laag 22 2.13 2.47 10.55 23 3.08 3.39 11.53 24 3.58 4.29 0.19 25 4.44 5.13 1.13 26 5.28 5.58 2.01 27 6.13 6.38 2.46 28 6.55 7.20 3.25 29 7.37 8.01 4.06 30 8.20 8.46 4.48 31 9.11 9.40 5.29 11.35 0.05 0.59 1.48 2.32 3.13. 3 511 4.32 5.12 5.54 11.23 0.47 1.36 2.2C 3.01 3.39 4.20 5.00 5.42 voetbalwedstrijd plaats tusschen D.T.S. en een R.C.H.-combinatie uit Haarlem. Als de wedstrijd begonnen is, blijkt al spoedig dat R.C.H. met geen sterk elftal speelt. De elftallen blijken tegen elkaar op te wegen. Het zijn de bezoekers, die na 10 mi nuten de eerste goal maken, terwijl spoedig daarop Eecen de stand weer gelijk maakt 1—1. Als een D.T.S.-speler wat hard op de keeper terug speelt, komt deze te vallen, doch de R.C.H. linksbinnen ziet nog kans de bal naast te schieten. Na de rust neemt R.C.H. weer de leiding als de linksbinnen uit een voorzet inschiet. Even laten mist Eecen, doch Kuiper krijgt de bal voor de voet en schiet keihard' in. 2—2 D.T.S. zakt af en door een paar fouten van de keeper is de stand spoedig 52. Het laatste kwartier gaat de wedstrijd ge lijk op. Aan beide kanten veel missen, waar schijnlijk als gevolg van de mist welk het ter rein glad maakt, terwijl de spelers zichtbaar vermoeid geraken, zoodat het einde doet denke naan een nachtkaars welke uitgaat. Ernstig ongeluk op oen onbewaakten nvetweg. Tramtrein verplettert een autobus. Wonder boven wonder geen ernstig gewonden. Groote materieele schade. Gistrenavond tegen 8 uur heeft te Bergen een aanrijding plaats gehad, die, wat per soonlijke ongelukken betreft, wonderlijk goed is afgeloopen. De tramtrein naar Bergen aan Zee, die om 19.35 uit Alkmaar naar Bergen aan Zee vertrekt, passeerde op bovengenoemd tijd stip de Komlaan, welke overweg, zooals mee weet, onbewaakt is. Het uitzicht is daar te! plaatse, vooral des zomers met het dichte struikgewas aan alle kanten, zeer slecht en meermalen is er dan ook in Bergen en daar buiten op het onhoudbare van dezen toe stand gewezen. Vooral vanuit de richting Eeuwige laan naar den Hertenkamp is het zicht zeer slecht. De heer Bellekom, die een autobusdiensl Bergen—Egmond onderhoudt, is thans het slachtoffer geworden en het mag een groot wonder genoemd worden, dat de beide in zittenden betrekkelijk licht gewond waren. De noodlottige botsing. Juist toen de tram den weg passeerde, kwam de autobus, waarin gezeten waren het dochtertje van den heer B. uit de Karei de Groote laan en de bestuurder, de heer Belle- com vanuit de Eeuwigelaan de Komlaan in rijden. De tram, die een snelheid had van ongeveer 30 K.M. reed met een geweldigen slag tegen het achterdeel van de autobus aan, met het gevolg, dat de bus een. eind weggeslingerd werd, een heelen slag om maakte, tegen een telegraafpaal opvloog en daar tot stilstand kwam. De locomotief en de volgende wagons schoten nog een eind door en schuurden met trekstangen en tree planken langs den reehterzijwand van de bu3 welke als een sardineblikje opengescheurd werd. Op den slag welke door het ongeluk veroorzaakt werd, kwamen velen oogenblik-' cel ijk toesnellen en deden de wildste ge' ruchten de ronde, vooral daar de chaos, van wat eens een autobus was, zeer zeker den M- druk maakte dat er dooden te betreuren zou den zijn. Het bleek gelukkig echter, dat de beide in zittenden er wonderlijk goed afgekomen wa ren. Het meisje B., dat totaal overstuur was, had een niet ernstige beenwond opge- oopen en de heer Bellekom was door glas-' scherven in het gelaat gewond. Beiden wef* DE AV 0 I I K1\ VUI EEW V EUKEERSTAGMT JI. 127. Eindelijk was de sleutel klaar en de kabouter bracht hem bij den koning. De koning bewonderde het maaksel van zijn onderdaan en maakte hem lijn compliment. „Valandorisje", zeide de koning, „dat is een mooi stuk werk". „Ieder in zijn vak, koning," zeide de slotenmaker. „Regeeren is Uw vak, slotenmaken het mijne", .Gelijk heb je" merkte de koning op. 128. Weer ging de kabouter met den witten vogel naar het hj>' van de heks om den sleutel te brengen. Toen hij kwam keek d« professor nieuwsgierig uit het raam. „Ben jij het slotenma ker? vroeg hij. „Dacht u, dat ik een ander was. Ik ben he zelf hoor" antwoordde de slotenmaker en hier is de knaap- „Dat mag gezien worden" zeide de professor.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 4