n Spaarboekjes AGGMD4 Binnenland Laatste berichten. bruin's bloemenmagazijn RENTE 3'k To. Fa. De Lange tf De lïloraaz, ALKMAAR. Ingezonden stukken Provinciaal nieuws Radiffrafisch Weerberictit. M.KATER 1MSTJERDA HS( II li BEURS van 25 Aug. 1930 Opgave van Moordhollandsch Landbouwcrediet M.V. Maandag 25 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain, Richard Tauber, „Ich glaub nie mehr an eine Frau". Boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria TTeater, Om het kind. Boven 19 jaar. 7.30 uur, A. B. T., De negerhut van Oom Tom. Vanaf 14 jaar. Tot 30 Augustus en van 16 September groote tentoonstelling der Zuiderzee te Enk- liuizen. Dinsdag 26 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain, Richard iTauber, „Ich glaub nie mehr an eine Frau Boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, Om het kind Boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T. De negerhut van Oom Tom. Vanaf 14 jaar. 'Areauipa, welke, naar gemeld wordt, zonder bloedvergieten geschiedde, kwa men ook de zeecadetten te Callao in op- standaarbij gesteund door de studen ten. Het draadloos station te Callao, dat zich vermoedelijk in handen der revo- ilutionnairen bevindt, meldt, dat Pre®*' "dent Leguia bescherming heeft gezocht tfoii het Venezolaansche gezantschap te Lima en dat het hoofd der politie uit Lima gevlucht is. De beweging schijnt zich uit te breiden tot Cuzco en Puno, doch omtrent het succes der opstande lingen aldaar is nog niets bekend. Naar uit Lima wordt gemeld, heeft de Peruaansche regeering den toegang tot "de haven Mollen do voor schepen en dien tot de luchthaven Arequipa voor vlieg tuigen verboden, ten einde te beletten, dat de opstandelingen van buitenaf ver sterkingen krijgen. De opstand schijnt, voor zoover het den studenten betreft, hoofdzakelijk geleid te worden door het revolutionnaire co mité van Peruanen, dat zijn hoofdkwar tier te La Paz (Bolivia) heeft. Sedert (weken zijn voortdurend berichten ver- schenen omtrent studentendemonstra ties tegen het bewind van Leguia. Naar gemeld wordt, is een week geleden de universiteit van San Marcos te Lima ge floten, als gevolg van de revolutionnaire 'beweging onder de studenten aldaar. Een officieel communiqué wijt den opstand te Arequipa aan het versprei' waarin gezegd wordt, dat de regeering den van een vervalschte legerorder, de bedoeling had, een aantal officieren te ontslaan en de tractementen van an deren te verlagen. V. D. seint nog: Uit Callao wordt gemeld dat in Peru een revolutie is uitgebroken. Tengevolge van de censuur is de berichtgeving vrij beperkt. De president van Peru Leguia heeft bescherming gezocht in het legatie gebouw van het Venezolaansche gezant schap. Uit Buenos Aires wordt nog gemeld, dat de regeering de haven van Mollendo voor schepen heeft gesloten en alle luchtverkeer heeft verboden. Voorzoover bekend is bij de opstand in het geheel geen bloed vergoten. De revo- lutionnairen hebben een manifest uit gegeven, waarin zij betoogen, dat het economisch leven van het land geheel verwoest is, waardoor Peru wordt over geleverd aan de gratie van buitenland- sche geldschieters. De economische on afhankelijkheid is geheel verloren ge daan en d? politieke souvereiniteit van Peru wordt daardoor bedreied. Van de zijde van de regeering wordt 'daarentegen verklaard dat de revolutie geen andere ondergrond zou hebben dan ontevredenheid over een legerorder, di£ vervalscht zou blijken te zijn, waarin het omslag van een aantal officieren een verlaging der tractementen der overige officieren werd aangekondigd. De Peruaansche regeering publiceert ver schillende berichten, die den opstand in het Zuiden als zonder beteekenis voorstellen. In middels blijkt uit andere betruowbare be richten, dat de regeeringstroepen en marine soldaten op weg zijn naar Areguupa en dat de Lima wel eens een eskader militaire vlieg tuigen is vertrokken. De Amerikaansche vlie ger Faucets, de leider der Amerikaansche luchtmacht in Peru wordt door de opstande lingen vastgehouden. De opstandelingen eisch enherstel van de grondwet en van de oude grenzen van Peru. Naar uit Lima gemeld wordt is het Pe- uaansch kabinet afgetreden. DE GEVONDEN POOLREIZIGER ANDREE Een commissie ingesteld. De Zweedsche regeering heeft heden een Andree-commissie ingesteld, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de lotgevallen van Andrée's expe ditie en met Noorwegen tot overeen stemming te komen over de eigendoms rechten op het gevonden dagboek. Aan gezien Andrée van Zweedsche nationali teit was, hoopt men in Zweden, dat de Noorsche regeering de gevonden docu menten aan Zweden zal willen afstaan, hoewel de papieren op Noorsch grond gebied en door Noorsche onderdanen ge vonden zijn. De papieren zullen in het 'ijsblok, waarin zij gevonden zijn, zonder dat dit vooraf ontdooid zal worden, naar Stockholm worden overgebracht. HET POOLSCHE KABINET AOETREDEN. Minister-President Slawek heeft Zaterdag middag bij den President der Republiek zijn ontslag ingediend. Hij wil zich uitsluitend gaan wijden aan de leiding van de regee- ringspartij. waartoe hij als premier niet in staat is. In gezaghebbende kringen is men de mee ning toegedaan, dat de president Maarschalk Pilsoedski met de vorming van een nieuw kabinet zal belasten. Verrassing te Warschau. Nader wordt uit Warschau gemeld: Het aftreden van het kabinet-Slawek heeft in 'politieke kringen te Warschau tamelijk groote verrassing verwekt. Weliswaar had men in sommige kringen reeds eenigen tiid geleden de verwachting, dat het kabinet zou aftreden, omdat Slawek den toegespitsten toestand niet meer kon beheerschen. In het voornemen van de oppositie om op 1 Septem ber a.s. het voorstel in te dienen, de Sejm in buitengewone zitting bijeen te roepen, zag de regeering een nieuw gevaar, dat nog ver groot werd door het aangekondigde congres van het centro-linksche blok in 20 verschil lende Poolsche steden. Tegen al deze bedrei gingen heeft deze, bij den komenden verkie zingsstrijd, aan het hoofd van het regeerings- blok een krachtige figuur noodig, die bereid is om met kracht de plannen van Maarschalk Pilsoedski tot uitvoer te brengen. Uit de gisteravond gehouden kabinetszit ting is nog bekend geworden, dat Maarschalk Pilsoedski verklaard heeft, dat hij, wanneer hij de kabinetsvorming aanvaardt, den buidi- gen chef van het militaire kabinet van het Ministerie van Oorlog, Overste Beek, tot Mi nister zonder portefeuille zou benoemen. Na afloop der kabinetszitting had Pilsoedski nog een onderhoud met den Minister van Finan- ciën Matusjewski. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Op den Maastrichtschen weg onder Roermond ter hoogte van het bekende „Ro- zenhalles" had gister een ernstige aanrijding plaats. Zekere W., komende per rijwiel met een rijwiel aan de hand van een zijweg uit de richting van Herten, reed zonder uit te kijken en met een grooten boog den zeer drukken Maastrichtschen weg op, in de richting van Maastricht. Een met flinke snelheid uit de richting Roermond komende personenauto, bestuurd door een heer uit Eindhoven, had hierdoor niet voldoende ruimte om te passeeren en greep beide rijwielen, waardoor W. met kracht tegen den auto botste en op den weg geslingerd werd. Een toevallig met zijn auto passeerende arts uit Sittard heeft hem met zware inwendige kneuzingen naar het Louisahuis te Roermond overgebracht. De beide rijwielen zijn geheel vernield. DE TOESTAND VAN DEN BISSCHOP VAN ROERMOND. Naar wij van officieele zijde vernemen, is de toestand van mgr. Schrijnen, bisschop van Roermond, zeer bevredigend. Het klinisch onderzoek, dat nog wordt voortgezet geeft alle hoop op een spoedig en volledig herstel. BRANDJE IN DE SPUISTRAAT TE AMSTERDAM. Te ongeveer kwart voor drie gistermiddag ontdekten bewoners in de omgeving van per ceel Spuistraat 3, een oud, ietwat bouwvallig huis, dat uit kieren en naden van dit perceel een vrij dichte rook te voorschijn kwam. Even later werden ook reeds vuurverschijnselen waargenomen. Onmiddellijk werd de brand schel welke is aangebracht aan den gevel van tegenover het huis gelegen St. Rosa M. U. L. O.-school afgetrokken, zoodat de brandweer, welke met drie motorspuitén en dén man- schappenwagen verscheen, spoedig ter plaat se was. Inmiddels was reeds bekend gewor den, dat de bewoners van het brandende huis, een jong echtpaar, dat sinds een achttal maanden getrouwd is, waren uitgegaan. Dientengevolge was het noodzakelijk, dat de brandweer de voordeur forceerde. In de be nedenverdieping bleek het flink te branden; het vuur verminderde echter zienderoogen toen er eenige oogenblikken met drie stralen water was gegeven. De voorkamer en de keu ken bleken echter, toen men den brand meester was, geheel te zijn uitgebrand. Ook een ge deelte van de eerste verdieping bleek ernstige brandschade te hebben opgenomen. De vrees, dat twee groote honden, welke het eigendom waren van den bewoner, een proai der vlam men waren geworden, bleek niet gegrond te zijn, vermoedelijk hebben de dieren de bewo- dat geldswaarden bevatte, kon in veiligheid ners op hun uitstapje vergezeld. Een kistje, worden gebracht. TE WATER GEVALLEN. Hedenmiddag viel de 7-jarige Gerard Kleverlaan bij het spelen met een bal, in het Verdronkenoord te water. Het duurde eenigen tijd voor de jongen gered' was, omdat de red dingsbaak niet snel was te bereiken door een ladderwagen, die er voor stond. Door de politie werd de drenkeling weer behouden op het droge gebracht. VIER ITALIAANSCHE VLIEGERS GEDCOD. Aan de Westkust van Sardinië stortte Zaterdag bij het opstijgen een militair watervliegtuig van 200 meter hoogte naar beneden in zee. De piloot, de waar nemer en een mecano werden gedood. Bij Tarente stortte een militair water vliegtuig van 300 meter hoogte eveneens naar beneden. De piloot, die alleen in het toestel zat, kwam om het leven. DE OPENING DER Z. V. T. TE ENKHUIZEN. Heden heeft te Enkhuizen de opening plaats gehad van de Zuiderzee-Visscherij Tentoonstelling. Te 11 uur vereenigden een groot aantal autoriteiten en genoodigden zich in het op het tentoonstellingsterrein ge legen restaurant „De drie Haringen". On der hen merkten we o.m. op Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, commissaris van de koningin in Noord-Holland; Charles v. d. Bilt, lid van de Tweede Kamer; Jhr. Block van Cuffeler, den directeur-generaal van de Zuiderzeewer ken; J. A. R. Bosman, oud-burgemeester van Enkhuizen; Mr. W. C. Bosman, directeur van den veerdienst EnkhuizenStavoren; Th. C. P. M. Kolfschoten, burgemeester van Edam en voorzitter der vereniging van Zui- derzeegemeenten, ir. J. A. Ringers, direc teur-generaal van het departement van waterstaat; mr. H. Smeenge, lid der Eerste Kamer en vele andere autoriteiten, van wie velen met hun dames. Terwijl het Stedelijk Muziekcorps het oude Wilhelmus speelde, betrad de minister van waterstaat, mr. P. J. Reijmer de zaal, waar verschillende per sonen aan hem werden voorgesteld. Hierna bracht de zangvereeniging Internos een aan tal liederen ten gehoore. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer C. Stapel Gz., voorzitter van het uitvoerend comité, de heer W. Th. C Zim- merman, burgemeester van Enkhuizen tevens eere-voorzitter van het uitvoerend comité, Ritsevoort 25. Tel. 863. MODERNE BLOEMWERKEN EN VERSIER1NOEN. sprak vervolgens zijn vreugde uit over het gereedkomen van de Z.V.T. Na zijn beste wenschen voor de tentoonstelling te hebben uitgesproken, gaf hij liet woord aan den mi nister van waterstaat, mr. P. J. Reijmer. De heer 'Reijmer memoreerde de geschiede nis van de drooglegging der Zuiderzee. Spr. acht het een gelukkige gedachte, dat de Z.V.T. in dezen tijd gehouden wordt. De regeering heeft niet geaarzeld haar steun ten dezen te verkenen. De tentoonstelling zal veel te aanschouwen geven, dat ter verdwij ning voorbestemd is, doch als wij dé groote belangstelling zien, welke bestaat voor het groote werk en tevens de vele voordeelen overwegen, welke hierdoor ons land ten deel zullen vallen, moeten wij toch tot de overtui ging komen, dat het oude zal worden vervan gen door veel, dat even goed en beter is dan vroeger. Spr. verklaarde tenslotte de tentoon stelling voor geopend. Hierna maakten de aanwezigen een rond gang door de tentoonstellingsgebouwen. JACHTJE GEZONKEN. Zondag is op de Zuiderzee dicht bij Pam pus een jachtje gezonken. De beide opvaren den wisten zich zwemmende te redden. TOEGANG TOT BELG IE GEWEIGERD. Tijdens de gisteren te Dixmuiden gehou den 11e Jaarlijksche bedevaart naar de IJservlakte werd door den voorzitter meege deeld, dat de heer Bosman, legatie-secretaris van Zuid-Afrika te Den Haag, niet aan wezig kon zijn, omdat hem aan de grens den toegang tot België zou zijn geweigerd. Naar wij vernemen, is dit onjuist. De Zuid-Afri- kaansche legatie-secretaris te Den Haag had niet de minste plannen om gedurende het afgeloopen weekend naar België te gaan. De geweigerde heer Bosman, is niet de heer Bos man uit Den Haag, maar de Zuid-Afrikaan der I. D. Bosman, studeerende aan de ge- meenteuniversiteit van Amsterdam. Toen de heer Bosman te Essen zijn paspoort ter con trole aan de Belgische grensbeambten over handigde, werd hem meegedeeld, dat het ver blijf in België hem niet kon worden toege staan, en dat hij maar met den eerstvolgende trein naar Holland moest terugkeeren. VERGIFTIGINGSGEVALLEN IN DUITSCHLAND. Gedurende de laatste dagen zijn te Wanne Eickel talrijke gevallen van vleeschvergifti- ging voorgekomen welke het gevolg zijn van het gebruik van rundvleesch. Uit het bacterio logisch onderzAk is gebleken dat de oorzaak paratyphus is. Van trichine kan geen sprake zijn. De slagerij, vanwaar het vleesch af komstig was, is voorloopig door de politie ge sloten. In totaal werden 4050 personen be handeld, van wie 37 in het ziekenhuis zijn opgenomen. 5 gevallen waren ernstig, maar men hoopt, dat alle patiënten er het leven zullen afbrengen. Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Geachte Redactie. Zondagmiddag was mijn zoontje in de groote glijbaa'n op het terrein van net oude stadsziekenhuis. Toen hij beneden kwam op het z.g.n. trottoir-roulant, stond hij als zoovele anderen bijna op het hoofd met het gevolg dat niet alleen zijn padvindersmes, maar ook zijn kermis geld, een gulden, een kwartje en een dubbeltje uit zijn zak vielen. Hij greep hot mes en het geld verdween onder het bewegende hout. Hem werd evenwel evenals aan een heer die op dezelfde wijze een sleuteltje van zijn motor verloor verzekerd, dat hij hedenmorgen kon komen om een en ander terug te halen. Vanmorgen om 8 uur was hii present, maar de mannen, die het geld zoeken moesten waren, naar men verzekerde, nog in rust. Hij moest om half tien te rug komen en heeft, omdat hij om 9 uur op school moest zijn, een vriendje ver zocht die taak over te nemen. Deze ver voegde zich om half tien aan de inrich ting en werd lachend verwezen naar het onder trottoir-roulant gelegen terrein met de verzekering, dat hij toch niets vin «en zou. Dat dit inderdaad zoo was, behoef ik niet verder uiteen te zetten. Reden waarom ik dit stukje schrijf is iedereen te waarschuwen bij het afglij den dezer baan goed op zijn zakken te letten. Het zou eens weer kunnen gebeu ren dat ei' den volgenden morgen niets meer teruggevonden kon worden. Met dank voor de plaatsing. De vader van het jeugdige slachtoffer. EGMOND AAN ZEE. Een recidivist. Vrijdag werd door een bewoner alhier aangifte gedaan van verduistering. De politie toog c:.r.-.':dcj,ellijk op derzo: uit doch de verdachte, een 21-jarige knecht van ge. oemden bewoner was plotseling verdwenen. Per te'-.foon werd Vrijdagavond do noliiD to Amersfo t gewaarschuwd, omdat men vermoedde dat hij zich daarheen zou begeven. Dit vermoeden is ju:, t gebleken, want in den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de verdachte aldaar aangehouden en is in den loop van den voleenden dag op transport gesteld naar Egmond aan Zee Na verhoord te zijn door den burge meester, hulpofficier van justitie, werd de verdachte overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Volgens verkregen inlichtingen heeft deze persoon terzake van hetzelfde feit reeds jaar tuchtschool ondergaan en in den winter 1929/1930 drie maanden govaigenisstraf. Volgens zijn eigen verklaring heeft deze verdachte gedurende zijn celstraf gepoogd zelfmoord te plegen door het inslikken van een eetlepel. Na door een operatie hiervan verlost te zijn heeft hij het nogmaals gepoogd door zich op te hangen aan zijn draagbanden. Deze bra ken echter, zoodat ook deze poging mis lukte. naar waarnemingen, verricht in ds morgen van 25 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mo* Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.7 te Frankfort. Verwachting (geldig tot den avond van 26 Augustus): Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke wind; aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking- aanvankelijk droog, later toenemende kans op onweer. HEILOO. Door het bestuur van de L. E. T. T. zijn een 4-tal paarden, bekroond op de L. E. T. T., aangekocht voor de verloting. Het zijn dieren van den h.eer C. Klerk te Schermer, C. Vader te Oterleek, C. Schoen en J. Bruin te Bergermeer. De rijvereeniging Heiloo en Omstreken, die op den sportdag op 20 Augustus een tweeden en derden prijs behaalde en meer persoonlijke prijzen, heeft een uitnoodiging ontvangen om deel te nemen aan de sport- demonstratie op 9 en 10 September te Bram men. Zeer waarschijnlijk zal men aan de uit noodiging gevolg geven en wel met dames en heeren achttallen. Zondagmorgen had op den hoek Rijks straatweg-Stationsweg een ongeluk plaats. Een dochter van den heer Zw., een zwakzin nig meisje, stak plotseling de straat over en werd door een motorrijder aangereden. Het meisje geraakte onder den motor en bekwam een hersenschudding. Den motorrijder treft geen schuld. Maao\ M I ENT2^t NOORDSCHARWOUDE. Voor den etalagewedstrijd, welke georga niseerd wordt ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan der Langendijker Winkeliersver- eeniging bestaat reeds groote belangstelling. Niet minder dan een 50-tal winkeliers heeft zich hiervoor opgegeven. Zoodat de ingeze tenen van de 4 gemeenten wel in de gelegen heid zijn om winkels te kijken. A.s. Woensdag moeten de etalages gereed zijn in verband met de beoordeeling der jury, die gezien het aantal deelnemers wel geen gemakkelijke taak zal hebben. OTERLEEK. Het bestuur der „Floralia" kwam In vergadering bijeen, ter voorbereiding der ko mende tentoonstelling. Als data werden vast gesteld Zaterdag 13 en Zondag 14 Sept. a.s. Getracht zal worden evenals voorgaande ja- en, eenige afwisseling te brengen door mu- ek en voordrachten. Keurig gekleede Tiro- Ier jonge dames zullen voor de bediening zorgen en tevens het muzikale gedeelte voor hunne rekening nemen. Over het algemeen schijnen de uitgereikte plantjes en stekken niet al te schitterend zijn opgegroeid, zoodat geen der leden zich behoeft te laten afschrikken hare of zijn planten in te zenden, meenende dat ze niet mooi genoeg zijn om voor een prijs in aan merking te komen. Laat iedereen inzenden wat er is opgekweekt, dan verkrijgt men een bont en fleurig geheel. Het bestuur verdient aller medewerking. STOMPETOREN. Vrijdagavond vergaderden het be- stuur en de feestcommissie van de ver- eeniging „Huisvlijt en Floralia" in café Kamsteeg alhier, onder leiding van mevr. Kruimel. De besprekingen voor de a.s. tentoonstelling met feestavond (4—6 Sept. e.k.) gaven heel wat stof tot gedachtenwisse-.ing. Verschillende werk zaamheden werden geregeld en de func ties onderling verdeeld. Aan het einde sprak de presidente den wensch uit, dat alle medewerkenden hun beste krachten zouden geven en alles even goed zal slagen als het vorige jaar. BEVERWIJK. De eerste Zondag der volgende maand vindt de opening plaats van het gem. Sport park te Beverwijk, Bij deze'gelegenheid zal een sportmiddag gehouden worden. Deze middag zal bestaan uit wedstrijden, demonstraties op het gebied van grensbal gymnastiek, athletiek en voet bal. Verschillende kampioens-invitatie- wed strijden worden daaraan verbonden. Ook zal een wegwedstrijd door de plaats gehouden worden. (Ontvangen per draadlooze telefoon) Koers van heden STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie. -. v. Berkels' Patent Calvé Delit Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi luiere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Brie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 1031A 146V5 152 130 r/s 474 245 821/2 60 110 55 89'/2 224* 295'/. ■67 938/ib 803/s 27i/s 163V:6 252 389V2 2931/2 120 80 30i/s 1443/4 70i/. 70 346 361 140 95 53 84 65 3»/, 20 20 1361/j 62 58 581/, 258'/, 291 288 13Vis SP/, 211 303/, te pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 143J-91 149^-50 242 82 81 80Hi 65 108 108 I 217-9 2167,-9 221-2 2201/1 285 282-7'/, 2837,-2 285 -c'/j 67 80 S0«/4 27i/, 27'/, 27'/,-f 16672 378 376-80 3781-82 378|-81 288-90 291-2 2W/2-2 -r- 803/, 70 358'/, 3587,-9 358j-60 91 90V?-2 91-2 91(-2i 52 3'As - 1351/2 135i-6i 56 54V2-6 54 257 250-7, 250'/,-5 276 280-1 260 260-5 131/4 üi/. - 36 V, PROLONGATIE vorige koers 13/« pCt. heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo 1 NIET OFFICIEEL New-York Italië Vorige koers 12.098/a 59.32 9.763/, 34.69 48.28 35.121/2 66.60 66.777, 66.57'/, 2.4816/jo 13.01 Koers heden 12.087l8 59.281/, 9.76»/, 34.69V, 48.25V, 35.10 66.55 66.75 66.55 2.483/u 13.00 op uur

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 14